PDA

View Full Version : Jolie nė Sarajevė


murrizi
21-08-10, 18:19
Sarajevė: Angelina Jolie takohet me zyrtarėt e lartė tė Bosnjės

Publikuar: Sot, mė 21 gusht 2010 koha.net


Sarajevė, 21 gusht - Aktorja e njohur e Holivudit, Angelina Jolie, qė njėherėsh ėshtė edhe ambasadore e vullnetit tė mirė e UNHCR-sė, ėshtė takuar sot nė Sarajevė me kryesuesin e Kryesisė sė Bosnjė Hercegovinės, Haris Silajxhiq, dhe me anėtarin e kėsaj kryesie, Zhelko Komshiq.

Nė takime ėshtė biseduar pėr kthimin e refugjatėve, ndėrsa zonja Jolie ka treguar interesim pėr pėrparimin e kthimit tė qėndrueshėm.

Angelina Jolie mbrėmė papritur arriti nė Sarajevė, sė bashku me dy fėmijėt e saj dhe me 10 roje personale.

Detajet e vizitės sė saj nė Bosnjė Hercegovinė po mbahen nė fshehtėsi.
http://www.koha.net/repository/images/21angjelina4.jpg


Faleminderit pėr rekomandimin

shfletuesi_
21-08-10, 19:02
Thuhet qe me shume ka ardh per te dashurin e saj te ri qe eshte nga bosnja :)Ndersa Ronaldinjo ndohet ne mal te zi edhe ai me te dashuren e ti pritet qe te takohet edhe me Jolin rastesisht :D

Guri i madh
21-08-10, 19:41
me ket ambasadoren e mir esht mir me u takue e kjo a esht me neve a me ata

murrizi
21-08-10, 19:48
me ket ambasadoren e mir esht mir me u takue e kjo a esht me neve a me ata
kjo ėshtė me ne muslimant.

Guri i madh
21-08-10, 20:27
kjo ėshtė me ne muslimant.


edhe une kam me ju perkul se qenka humanitare


nashta na ndihmon rreth pavarsis

Idila
21-08-10, 20:56
edhe une kam me ju perkul se qenka humanitare


nashta na ndihmon rreth pavarsis
Bobo more Granit i madh,
nuk na ka hije tė lypim lėmoshė!

Guri i madh
21-08-10, 22:08
Bobo more Granit i madh,
nuk na ka hije tė lypim lėmoshė!


shteti jon esht sadaka miftijaq ne jemi shtet per vitra ne jemi shtet qe e rrejm vetvehten


krejt shtetet e botes mundohen me rrejt ma larg per me perfitue shteti i tyre


e ne atyre ju tregojna drejt se ne nuk jemi ne gjendje me qeveris ,e errejna vetveheten e rrejna te gjorin varfnjak qe nuk ka buk per mengjez


ne jemi SHTET ZIBIDI

tipi engjellor
21-08-10, 22:22
ajo me ardhe koka ardhe se per qka na punt e amerikes mi dite a spo i dime punt e tona hahaha jo mi dite te Angelin Jolit

murrizi
21-08-10, 22:38
Jo bre djema/qika :tongue: mos u mėrzitni pėr ardhjen e saj.
Ja po ju tregoj unė pse ka ardhė zonja Julie.
z. Juli ishte edhe n'prillė diku me tė dashurin pitt dhe pati bler nė Gorazhd njė hotel tė madhė ku i kishte ftuar kreeeeeeeeejt pėr dark.
z. Julie ėshtė duke e pėrgaditru njė film pėr tė ndodhurat nė bosnjė e hercegovin.
ah, po spo dojke me nejt shumė, dhe spo dojke me u nda prej Bradit

http://bilder.bild.de/BILD/unterhaltung/leute/fotos/j/jolie-angelina/2010-04-07-reisen/brangelina-besuch-15680411-mfbq,templateId=renderScaled,property=Bild,height= 349.jpg

Guri i madh
21-08-10, 22:43
Jo bre djema/qika :tongue: mos u mėrzitni pėr ardhjen e saj.
Ja po ju tregoj unė pse ka ardhė zonja Julie.
z. Juli ishte edhe n'prillė diku me tė dashurin pitt dhe pati bler nė Gorazhd njė hotel tė madhė ku i kishte ftuar kreeeeeeeeejt pėr dark.
z. Julie ėshtė duke e pėrgaditru njė film pėr tė ndodhurat nė bosnjė e hercegovin.
ah, po spo dojke me nejt shumė, dhe spo dojke me u nda prej Bradit

http://bilder.bild.de/BILD/unterhaltung/leute/fotos/j/jolie-angelina/2010-04-07-reisen/brangelina-besuch-15680411-mfbq,templateId=renderScaled,property=Bild,height= 349.jpgmurriz zeza


mos na qit ne shosh her anej e her knej ne te te gjort mendum se kjo zonja ka dal knej me na ndihmue , ooo vlla LEK PO NA DUHEN NESE NUK KA PRUE LEK MENUHER LET KTH;HET

premium
21-08-10, 23:58
murriz zeza


mos na qit ne shosh her anej e her knej ne te te gjort mendum se kjo zonja ka dal knej me na ndihmue , ooo vlla LEK PO NA DUHEN NESE NUK KA PRUE LEK MENUHER LET KTH;HET
Guri i mall ..
ēka ta merr mendja ... a' jemi njė shtet qė pėrsėri meritojm ndihma ???

Guri i madh
22-08-10, 00:07
Guri i mall ..
ēka ta merr mendja ... a' jemi njė shtet qė pėrsėri meritojm ndihma ???


nese te kujtohet une e kam fol nji fjal ju kam lakmi izraelitve ,pa keq kuptime te feja ose konflikti me palestinezt


mergata e ka formue at shtet po erdhe shteti ka qen shum transparent me mergaten popullin

po edhe gjermanet pas luftes se dyt botrore kan punue pa pages veq per buk ne goj po edhe hyqmetin e kan pas te mir


nese ne si shtet dojna me formue shtet stabil me ket qeviri nuk mundemi

po me cilin qeveri nuk e di e kam humb besimin


po ta kemi nji qeveri siq e kishin izraelitet siq e kishte gjermania ne nuk do te kemi nevoj per ndihma

mos te harrojm kta qe na ndihmojn na qesin edhe kushte si psh per veriun e kosoves

premium
22-08-10, 00:21
nese te kujtohet une e kam fol nji fjal ju kam lakmi izraelitve ,pa keq kuptime te feja ose konflikti me palestinezt


mergata e ka formue at shtet po erdhe shteti ka qen shum transparent me mergaten popullin

po edhe gjermanet pas luftes se dyt botrore kan punue pa pages veq per buk ne goj po edhe hyqmetin e kan pas te mir


nese ne si shtet dojna me formue shtet stabil me ket qeviri nuk mundemi

po me cilin qeveri nuk e di e kam humb besimin


po ta kemi nji qeveri siq e kishin izraelitet siq e kishte gjermania ne nuk do te kemi nevoj per ndihma

mos te harrojm kta qe na ndihmojn na qesin edhe kushte si psh per veriun e kosoves
Pikerisht ndryshe ėshtė shteti i pavarur ..
dhe shteti i pavarur sovrane me provoje shekullor.

Duhet tė kuptojmė se asnjėhere nuk kemi pasur traditėn e provojės sė shtetit .
gjithehere tė tjerėt kanė mbizotru nė kėtė tokė !