PDA

View Full Version : tuurrshiat a i keni shti per sivjet po i pyes grate


tipi engjellor
22-08-10, 08:57
Pasi ne ket forum po shoh qe ka edhe gra te moshuara desha me i pyet per turrshia a i kan shti a hala a qka kane ba ne kete drejtim

murrizi
22-08-10, 09:04
pse po i pyet veq grat ?
ja unė tė tregoj pėr turshiat mė tė mira qė di ti "shtij" dikush.

emine
22-08-10, 10:21
hahhhaahahh,kure te hi ne rend te grave te kallxoi,njeher skam bure as speca:biggrin:

murrizi
22-08-10, 11:06
hahhhaahahh,kure te hi ne rend te grave te kallxoi,njeher skam bure as speca:biggrin: Eminjooo, dimni vjen oj emine, fmija dojn me honger, s'vesin ata kush i ka shtie, apo pse si ka shtije, shka me u thon manej ?

Emine e kam nji kongė pėr tya enkas, veq ngoje deri nfund a ! (me kusht qė s'em idhnohesh se nuk e kam pėr qėllim t'keq)

http://www.teksteshqip.com/tekste.php?aid=267&id=1843368

tipi engjellor
22-08-10, 11:39
a bre djale ai mu ma shkrive zemren eee me kan nje vazje me um shkru ashtu po jo veq keq folin sta dha msnnnn ashtu keshtu ste njohhhh e na poezi e fjale te bukura po kujna

Prishtinasja_
22-08-10, 12:24
Sot na erdhen do thas somborka te porositune nga Kosova(babit ja kona shume).
Mama dhe gjyshja ua bojn ate adetin me i shti me vaj, e me ujė...kurse une veq ua heki bishtat, qiroj hudra,karrota dhe makdanoz...! Boll:biggrin:
:tongue:

ShEjToNkA
22-08-10, 12:28
Sot na erdhen do thas somborka te porositune nga Kosova(babit ja kona shume).
Mama dhe gjyshja ua bojn ate adetin me i shti me vaj, e me ujė...kurse une veq ua heki bishtat, qiroj hudra,karrota dhe makdanoz...! Boll:biggrin:
:tongue:

Jo po bėjshe t'bardh diten:biggrin: , tė lumshin duart!

emine
22-08-10, 13:11
Eminjooo, dimni vjen oj emine, fmija dojn me honger, s'vesin ata kush i ka shtie, apo pse si ka shtije, shka me u thon manej ?

Emine e kam nji kongė pėr tya enkas, veq ngoje deri nfund a ! (me kusht qė s'em idhnohesh se nuk e kam pėr qėllim t'keq)

http://www.teksteshqip.com/tekste.php?aid=267&id=1843368po more diqen uni fmija,ma burri shkas turrshive ka dek i ngati :tongue: jo skam qka te idhnohna kure sje ka dine as vete qka po shkrune,,,munesh sabah akshome me thane spe ngoje vjerren,po nuke idhnohna mase skome as vjehrre,shnetje murriz ,apetit te kendshem em turrshija

Marco
22-08-10, 22:16
Pasi ne ket forum po shoh qe ka edhe gra te moshuara desha me i pyet per turrshia a i kan shti a hala a qka kane ba ne kete drejtim

Tipi skam kurgjo Kundera Tyrqve se besa po na ndihmojne po thuj se baras me shqiperin,en politik (sban me than sa Shqiperia se jemi bijt e saj) , veq Fjala Turshi oshte Tyrqisht, kurse shqip i Thojn ZAHIRE ....

Guri i madh
22-08-10, 22:24
po krejt i kena kry specat te mbushur me lakra karrot e e pak arom te hudres gati jan per me dal ne soferedhe krejt MADE IN KOSOVA bile edhe krypen per turrshi

Guri i madh
22-08-10, 22:27
Tipi skam kurgjo Kundera Tyrqve se besa po na ndihmojne po thuj se baras me shqiperin,en politik (sban me than sa Shqiperia se jemi bijt e saj) , veq Fjala Turshi oshte Tyrqisht, kurse shqip i Thojn ZAHIRE ....


po turrshi esht fjal turke

shfletuesi_
22-08-10, 22:34
do me zojtin qaty po i ha per iftar kapak sa me ma shishmu se me mi kajt spo mi kana hiq edhe tjer hala jo...

tipi engjellor
22-08-10, 23:05
Tipi skam kurgjo Kundera Tyrqve se besa po na ndihmojne po thuj se baras me shqiperin,en politik (sban me than sa Shqiperia se jemi bijt e saj) , veq Fjala Turshi oshte Tyrqisht, kurse shqip i Thojn ZAHIRE ....
e kuptoj gabimin shume mire po ne moment nganjeher se ne te folme keshtu ju thojm e ne moment smu ka kujtu ajo ne gjuhen letrare e kush eshte nga shqiperija se di a elevio me duket ai sgabon se ashtu e flasin gjuhen letrare ashtu e shkruan a ne ketu ne kosove ka dallime gegnishtja pra dialekti e shpesh na ngaterrohen fjalet,ajo qe kam shkruar po turqisht eshte.

Lona
15-11-12, 14:38
Pasi ne ket forum po shoh qe ka edhe gra te moshuara desha me i pyet per turrshia a i kan shti a hala a qka kane ba ne kete drejtim


Po sigurisht! bile shume te lezeteshme gjysat jane harxhu :biggrin: