PDA

View Full Version : Lartmadhėria e tijė Mbreti Zogu zyrtarizon fejesėn e trashėgimtarit tė Mbretėris


murrizi
01-09-10, 21:40
Me rastin e 82 vjetorit tė krijimit tė Mbretėrisė sė Shqipėrisė, Leka Zogu i Parė zgjodhi ta pėrkujtojė kėtė datė duke zyrtarizuar fejesėn e djalit tė tij, Princit Leka. Gjate takimit, Leka i Parė foli dhe pėr zhvillimet aktuale politike.


http://www.balkanweb.com/videoAlbum/popup.php?vIDCategoria=47&IDVideo=6108&va_id_video=6108


http://www.dardania.de/images/spacer.gif

Guri i madh
01-09-10, 21:44
6108&va_id_video=6108E
Me rastin e 82 vjetorit tė krijimit tė Mbretėrisė sė Shqipėrisė, Leka Zogu i Parė zgjodhi ta pėrkujtojė kėtė datė duke zyrtarizuar fejesėn e djalit tė tij, Princit Leka. Gjate takimit, Leka i Parė foli dhe pėr zhvillimet aktuale politike.
http://www.dardania.de/images/spacer.gife ky LEKA I GJAT me kend esht fejue a esht shyptark a naj milet tjeter

se kjo familje mbretrore disi nuk esht krejt moll e embel

murrizi
01-09-10, 21:49
e ky LEKA I GJAT me kend esht fejue a esht shyptark a naj milet tjeter

se kjo familje mbretrore disi nuk esht krejt moll e embel
Po po mir o puna (ksaj radhe).
aaaaa shoq mos shih kusur..........
zakonisht familjet "blu" martohen vetėm me gjakun e njėjtė, por ky i yni kėsaj radhe e paska thyer "traditen":wink:

murrizi
01-09-10, 22:24
pasha zotin die me i dallue ngjyrat veq nuk die si ti me kan si thuper me u lakue her ne te majt e her ne te djatht ose qysh te bjen tupani me kcye
Po jo more se nuk qe fjala pėr ngjyra partie ktu, o gur shoqi se kaniher edhe une po koritna.
Nigo shoq, Mbretėrit thuhet qė e kan gjakun BLU tė kaltėrt, nga ky fakt edhe flamuri i Evropės:wink: dhe se mbretėrit Evropiane nė tė shumten e rastėve martohen vetėm mes vete.
Ata qė bėjnė pėrjashtime si Princesha Diana, bėjnė aksident n'paris :wink:

Domira
02-09-10, 13:06
U trashogofte Princi Leka me nje trashegimtar te ardhshem te Shtepise Mbreterore Shqiptare.

Neferta
03-09-10, 13:27
U trashogofte Princi Leka me nje trashegimtar te ardhshem te Shtepise Mbreterore Shqiptare.Kosova dhe Shqiperija jane shtete demokratike. Pra me thuani dhe behuni i sinqert se ciles principate i takon"princ leka'' pamadherija e tije.

jadore
03-09-10, 14:30
Kosova dhe Shqiperija jane shtete demokratike. Pra me thuani dhe behuni i sinqert se ciles principate i takon"princ leka'' pamadherija e tije.
[SIZE="3"..he mo ,tregoju qe ne nuk kemi gjak blu *edhe ato pak likocide qe e kemi te shpernare neper dere te fisme e kemi pse na graduan Tuqit per sherbimet e bera * keshtu qe trojet shqiptare prej kohes se Mesjetes ,nuk kane pasur as mbreteri as monarki, ai qe eshte egyiston figurativishte me titull te veteshpallur apo te blem.
p.s.
hahhaha,mi kujtuat nje sekuence rrefimi ..nje i njohur i imi , qe eshte face eshte, kur e shef ate e kupton se pse Hitleri na radhiti ne race Ariane , sa here binte puna ta permendete e thonte jemi nga dere e fisme dhe pse rishtas ishte larguar nga fshati , sepse vazhdonte me mburrje nje axhe i imi kishte sherbyer ne sutiten e Zogut Leka , deri dikur kur nuk u durova dhe ja ktheva.. valla qe je dere e fisme e e nderuar vrehesh nga lekura ,por le ate fakt se si sot me kujtohet kur axhallaret e mij te asaj kohe banore Tiranas tregonin qe skishte karneval me me humor ate dite se kur dilnin familja e veteshpallur e Lekes, per mbret te shetisnin rugeve te Tiranes ..
p.s.
vetem per nje i falenderohem Zotit , qe ende nuk ja ka jap iden ne kry Thaqit ti thote vetit Mbreti Hashim ,hahah paramenoni cka kisha pas me ju tregu femive.. [/SIZE]

Neferta
03-09-10, 15:41
[SIZE="3"..he mo ,tregoju qe ne nuk kemi gjak blu *edhe ato pak likocide qe e kemi te shpernare neper dere te fisme e kemi pse na graduan Tuqit per sherbimet e bera * keshtu qe trojet shqiptare prej kohes se Mesjetes ,nuk kane pasur as mbreteri as monarki, ai qe eshte egyiston figurativishte me titull te veteshpallur apo te blem.
p.s.
hahhaha,mi kujtuat nje sekuence rrefimi ..nje i njohur i imi , qe eshte face eshte, kur e shef ate e kupton se pse Hitleri na radhiti ne race Ariane , sa here binte puna ta permendete e thonte jemi nga dere e fisme dhe pse rishtas ishte larguar nga fshati , sepse vazhdonte me mburrje nje axhe i imi kishte sherbyer ne sutiten e Zogut Leka , deri dikur kur nuk u durova dhe ja ktheva.. valla qe je dere e fisme e e nderuar vrehesh nga lekura ,por le ate fakt se si sot me kujtohet kur axhallaret e mij te asaj kohe banore Tiranas tregonin qe skishte karneval me me humor ate dite se kur dilnin familja e veteshpallur e Lekes, per mbret te shetisnin rugeve te Tiranes ..
p.s.
vetem per nje i falenderohem Zotit , qe ende nuk ja ka jap iden ne kry Thaqit ti thote vetit Mbreti Hashim ,hahah paramenoni cka kisha pas me ju tregu femive.. [/size] Eh sa keq tani edhe kjo ide na mungonte prite neser kure te ngritet ne kembe parlamenti per kete qeshtje ha ha ha........

murrizi
03-09-10, 20:16
Aman more zot se shumė e debili ish kon nė mesin e shqiptarve.
Qėndro murriz , mujsh me qėndru me kta debila (mos e bo zot me kon gjentikisht debila ?).

Neferta
03-09-10, 21:24
Tani e kuptova pse erdhi ne Kosove larte flliqesira e tij anton k qyrra sigurisht per ta kurorzuar atefare mbreti te mbreterise te alieneve, leke zogollin e vockel..

Guri i madh
03-09-10, 21:28
Aman more zot se shumė e debili ish kon nė mesin e shqiptarve.
Qėndro murriz , mujsh me qėndru me kta debila (mos e bo zot me kon gjentikisht debila ?).ooo gajret murriz zeza

murriz na tregon ky BABA MBRET i yni A E PAT PRISH kumarin me mbretin e atyre NIKOLLA PASHIQIN

Neferta
03-09-10, 21:46
ooo gajret murriz zeza

murriz na tregon ky BABA MBRET i yni A E PAT PRISH kumarin me mbretin e atyre NIKOLLA PASHIQIN tani edhe pashiqit ja prishe gjakun e shkaut me ketfar mreti kurr hallall s'ta bane prej asaj bote. Ai krenohej se ishte shka. Po ky princi qfare eshte perveqse nje njeri pa identitet kombetare dhe e quan veten shqiptare, eshte mire qe na admiron..