PDA

View Full Version : Vetmia!!!.


Shkodranja
10-11-10, 18:40
Vij tek ti siē vjen pranvera,
Luleplotė, aromėmbushur,
Pres njė dorė tė mė afrohet,
Nė livadhin e jetės ngahera,

Nė gjirin tim tė zjarrtė.
Gufon e bardha lumturi,
Ndihem me ty sikur njė shekull rroj,
Tė lutem, mos mė lerė nė vetmi.

Dhe kurrė nga unė mos u largo,
Sepse jeta ashtu nuk ka kuptim,
Nėse vetminė do tė mė ofrosh,
Vdekja di tė ishte mė i lehti mjerim