PDA

View Full Version : Per cilen parti do votoni ?


valiii
24-11-10, 02:18
Ne zgjedhje do te votoj per:

PDK
LDK
AKR-PD-PSD-PPI-PPK-PNDSH-PGJK
AAK
LDD
Vetevendosja
Fryma e Re
Kosova Demokratik Turk Partisi (KDTP)
VAKAT
Gradjanska Iniciativa Gore (GIG)
Savez Nezavisni Socialdemokrata (SNSD)
Srpska Kosovskometohijska Stranka (SKMS)
Srpska Socialdemokratska Stranka(SSDS)
Srpska Narodna Stranka(SNS)
Gradjanska Inicijativa Krilo Naroda (GIKN)
Jedinstvena Srpska Lista (JSL)
Bošnjačka Stranka Demokratske Akcije Kosova (BSDAK)
Samostalna Liberalna Stranka (SLS)
Nova Demokratska Stranka (NDS)
Srpska Demokratska Stranka Kosova i Metohije (SDSKIM)
Crnogorska Demokratska Stranka Stranka Demokratske Akcije
Partia e Ashkalinjve pėr Integrim
KosovaTurk Birligi
Lidhja e Egjiptianėve tė Kosovės
Socijaldemokratska Stranka Gore
Partia Rome e Bashkuar e Kosovės
Partia Demokratike e Ashkalinjve tė Kosovės
Iniciativa e Re Demokratike e Kosovės – IRDK

Hajra
24-11-10, 08:08
Do te votoj per Isa Mustafen (LDK) sepse me duket eshte nje njeri i kompletuar, shume korrekt dhe punetor, mbi te gjitha eshte burre qe e mban fjalen.
Fakti qe ky njeri konfirmoi para zgjedhjeve se nuk do te hy ne koalicion me PDK-n, as pas zgjedhjeve tregon qe ky eshte njeriu i duhur per te udhehequr Kosoven.
LDK dhe PDK jan dy rryma te kunderta qe kurre nuk munde te kene te njeiten kahje.

Ai si kryetar i komunese se prishtines (fshatit ma te madhe ne kosove) ka qene shume i sukseseshem dhe rruget qe i ka shtruar ne prishtine jan shume te forta dhe kualitative jo si rruget qe shtroi fatmir limaj ku prishen pas 3 muajsh.Paramendone autostraden e pare te ndertuar ne kosove e shtroi Fatmir Limaj por u prish dhe u pre u be sallat vetm pas 6 a po 7 muajsh, ky eshte nje KRIM i vertet.

teutaA
24-11-10, 08:18
Ne zgjedhje do te votoj per:

PDK
LDK
AKR-PD-PSD-PPI-PPK-PNDSH-PGJK
AAK
LDD
Vetevendosja
Fryma e Re
Kosova Demokratik Turk Partisi (KDTP)
VAKAT
Gradjanska Iniciativa Gore (GIG)
Savez Nezavisni Socialdemokrata (SNSD)
Srpska Kosovskometohijska Stranka (SKMS)
Srpska Socialdemokratska Stranka(SSDS)
Srpska Narodna Stranka(SNS)
Gradjanska Inicijativa Krilo Naroda (GIKN)
Jedinstvena Srpska Lista (JSL)
Bošnjačka Stranka Demokratske Akcije Kosova (BSDAK)
Samostalna Liberalna Stranka (SLS)
Nova Demokratska Stranka (NDS)
Srpska Demokratska Stranka Kosova i Metohije (SDSKIM)
Crnogorska Demokratska Stranka Stranka Demokratske Akcije
Partia e Ashkalinjve pėr Integrim
KosovaTurk Birligi
Lidhja e Egjiptianėve tė Kosovės
Socijaldemokratska Stranka Gore
Partia Rome e Bashkuar e Kosovės
Partia Demokratike e Ashkalinjve tė Kosovės
Iniciativa e Re Demokratike e Kosovės – IRDK


sa shum parti paska te nacionaliteteve kuku po pak shqiptar qenkemi hahahah

Hajra
24-11-10, 08:37
Kosovė

http://www.mesazhi.com/modules/news/images/option6/%28u40u%29Isa%20Mustafa%20110210.jpg
LDK-ja ėshtė pėr rritje tė pagave 100%


E marte 23 Nėntore 2010 22:11
Lideri i Lidhjes Demokratike tė Kosovės, Isa Mustafa, tė martėn pasdite ka qėndruar nė Mitrovicė, ku ėshtė takuar me strukturat e degės sė kėtij subjekti politik, para tė cilėve ka theksuar LDK-ja do tė qeverisė shumė mė mirė sesa qeverisja qė ishte dhe nuk do ta ndajė Kosovėn nė veri dhe jug, por do ta ushtrojė pushtetin nė tėrė territorin e Kosovės.
“Kemi ardhur kėtu qė bashkėrisht tė punojmė dhe mė 12 dhjetor LDK-ja tė dalė fitimtare. Duhet tė votojmė dhe tė fitojmė qė pastaj tė kemi njė qeverisje mė tė mire. Ju garantoj se LDK-ja do tė qeverisė shumė mė mirė sesa qeverisja e tanishme. Nė Mitrovicė pas konsultimeve me kryetarin Ferati kemi arritur nė pėrfundim qė pėr kėtė qytet tė kemi njė program tė veēantė si qeveri e Kosovės, sepse nė Mitrovicė nuk ėshtė punuar dhe nuk ėshtė investuar”, theksoi Isa Mustafa, raporton KosovaLive.
“Ne nuk do tė premtojmė si kryeministri nė shkarkim qė t’i rrisim pagat pėr 50 pėr qind, por ky vendim do tė merret nė parlament. Tė kuptohemi ne si LDK jemi pėr rritje tė pagave tė arsimtarėve, gjykatėsve, policėve etj, madje edhe 100 pėr qind, por ne jemi pėr atė dhe do tė punojmė qė edhe buxheti i shtetit tė rritet pėr 100 pėr qind, tė kemi punė efikase nė dogana dhe bruto produkti i vendit tė rritet po ashtu pėr 100 pėr qind”, theksoi Mustafa.
Nė fjalimin e tij, i pari i LDK-sė vlerėsoi se zhvillimi ekonomik i vendit nuk bėhet nga buxheti dhe nuk ka rritje ekonomike vetėm me ndėrtimin e rrugėve dhe tė shkollave, por duhet tė krijohen lehtėsira pėr investitorė tė huaj dhe tė gjenden donatorėt. Ai i siguroi tė rinjtė e Mitrovicės se nuk do t’i lė pa arsim superior, duke premtuar hapjen e universiteteve jo pėr qėllime politike, por qė studentėve t’ju jepet dije nė mėnyrė qė ata tė inkorporohen nė zhvillim dhe nė shoqėri.
Mustafa tha se LDK-ja nuk ėshtė kundėr privatizimit tė kompanive tė mėdha publike, por privatizimi sipas tij duhet tė jetė transparent dhe pėr privatizimin si tė PTK-sė dhe KEK-ut duhet tė kėrkohet mendimi dhe pėlqimi i Parlamentit dhe i popullit. Ai ka nėnvizuar se nuk do tė pranoj qė PTK-ja tė shitet pėr t’i paguar borxhet e Qeverisė nė shkarkim dhe autostradėn, por shitja e PTK-sė duhet tė rritė buxhetin e Kosovės.
Nė kėtė takim foli edhe kryetari i Degės sė LDK-sė nė Mitrovicė, njėherėsh kandidat pėr deputet nė Kuvendin e Kosovės, ish-ministri Sadri Ferati.

tipi engjellor
24-11-10, 10:29
per te gjitha

Gentiani
24-11-10, 12:09
sa shum parti paska te nacionaliteteve kuku po pak shqiptar qenkemi hahahah


pernime pak ishit, edhe une nuk e kisha ditur ! :wink: :biggrin:

per te ardhur shume keq, por e vertete ...

jadore
24-11-10, 12:43
Ne zgjedhje do te votoj per:

PDK
LDK
AKR-PD-PSD-PPI-PPK-PNDSH-PGJK
AAK
LDD
Vetevendosja
Fryma e Re
Kosova Demokratik Turk Partisi (KDTP)
VAKAT
Gradjanska Iniciativa Gore (GIG)
Savez Nezavisni Socialdemokrata (SNSD)
Srpska Kosovskometohijska Stranka (SKMS)
Srpska Socialdemokratska Stranka(SSDS)
Srpska Narodna Stranka(SNS)
Gradjanska Inicijativa Krilo Naroda (GIKN)
Jedinstvena Srpska Lista (JSL)
Bošnjačka Stranka Demokratske Akcije Kosova (BSDAK)
Samostalna Liberalna Stranka (SLS)
Nova Demokratska Stranka (NDS)
Srpska Demokratska Stranka Kosova i Metohije (SDSKIM)
Crnogorska Demokratska Stranka Stranka Demokratske Akcije
Partia e Ashkalinjve pėr Integrim
KosovaTurk Birligi
Lidhja e Egjiptianėve tė Kosovės
Socijaldemokratska Stranka Gore
Partia Rome e Bashkuar e Kosovės
Partia Demokratike e Ashkalinjve tė Kosovės
Iniciativa e Re Demokratike e Kosovės – IRDK

bash qe bona leje e pasaport te tu Kosoves e thash po dal e po votoj per here te dyte ne jete teme ma bone keta kete kotohen_a...
hajde e lidhe kryt ku me vnu gisht ..!prrej emnit po me pelqen qikjo valla..lidhja e Egjiptjaneve te Kosoves ..diqysh onderr e kam pas me shku te sfingsat e Piramidave.
..a ka kush qe mendon si una ta bojme nje union

Oqeani
24-11-10, 12:57
J'adore ahhahah po po mos po njeh edhe nje shtet Kosoven!

valiii
24-11-10, 13:09
bash qe bona leje e pasaport te tu Kosoves e thash po dal e po votoj per here te dyte ne jete teme ma bone keta kete kotohen_a...
hajde e lidhe kryt ku me vnu gisht ..!prrej emnit po me pelqen qikjo valla..lidhja e Egjiptjaneve te Kosoves ..diqysh onderr e kam pas me shku te sfingsat e Piramidave.
..a ka kush qe mendon si una ta bojme nje union


Ahahahahaha... Qekjo Kosova Turk birligi m'kalli krejt... Tash jam n'dileme ndermjet ksaj edhe koalicionit Akr-pd-ppm-ppi-pdp-ppp-pzh-pzhnj :))

jadore
24-11-10, 13:14
J'adore ahhahah po po mos po njeh edhe nje shtet Kosoven!
personalisht e njoh nje territor Kosoven , e njoh nje popull shqiptare , e njoh nje kushteture legjeslative qe na e aprovuan tjeret pjeserishte , por nuk njoh asnje parti e asnje qeveri te keti vendi .. nuk dua ti njoh perderi sa ata nuk e njohin mireqenjen egzistenciale te pjestareve te popullit tim .edhe pse holle e holle vet populli i ka fajet qe ju jep te drejten ketyre perfituesve qe vehten ma njohin me emrin parti .
e tash sinqerisht , nese vota ime duhet gjithesesi te figuroj qe zgjidhjet te quhen te vlefshme ne aspektin e pjesmarrjes se qytetareve , ajo e imja do te shkon te kjo parti , vetem per hire te emrit Egjypt. jo per influencen e tyre qe se kane ne pushtetin qeverises por eshte forme e djegjes se votes sime me vetedije te plot ,

jadore
24-11-10, 13:17
Ahahahahaha... Qekjo Kosova Turk birligi m'kalli krejt... Tash jam n'dileme ndermjet ksaj edhe koalicionit Akr-pd-ppm-ppi-pdp-ppp-pzh-pzhnj :))
qe me ke qit telashe me ta ndrru mendjen , hahahhah
hiqju hiqju vrap .. jo pse paska shume shkronja po pse ka shqiptare , merre ate te minoritetit ..jo per najsan po eshte ma ngushellyese kur thuhet , kush ta boni kete te keqe? i huaji .. se sa te thuash i joti ..
p.s.
paramendo ne cfare deregje kemi ra ....!

4peace
24-11-10, 13:41
pernime pak ishit, edhe une nuk e kisha ditur ! :wink: :biggrin:

per te ardhur shume keq, por e vertete ...

Valla une kisha votue per njat "partine"
"...djell e dritė" te Skulte Femzės.

A e di p(er)se?
Sepse, vij prej "djell e drite" , behem kryetar e pastaj:e shkeli Kusoven, e shkeli kushtetuten, e shkeli...edhe kur t'i shkeli te gjithat me rend...ia shkepi prap ne "...Djell e Drite"...


...sikur Fatzi Sejdiqi.


***

Dilaver
24-11-10, 14:51
Unė do tė votojė LDD, e nėse vie deri tė bashkimi i LDD+LDK+Ukė Rugova, atėherė kuptohet.

panta_rhei
24-11-10, 16:53
Edhe unė do tė votoj pėr LDD-nė, dhe nė kėtė temė ndaj mendimin e njėjtė me Dilaverin.

Makresh
24-11-10, 17:10
Nje parti e cila e ka provu, ri-provu, ka deshtu dhe kerkon te ri-provon per rideshtim, ajo s'meriton te ri-ri-Votohet.

Drenusha_80
24-11-10, 18:47
Per asnjo ,secila parti ma e prisht se tjetra ,secili polotikan ma hajn se tjetri ,bile mos tja jap voten un ,mja mundsu mem vjedh aiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

premium
24-11-10, 19:03
Ne ate parti i cili eshte ma fukara , gjynah bre letė ban edhe ai para (lekė)

teutaA
24-11-10, 22:58
pernime pak ishit, edhe une nuk e kisha ditur ! :wink: :biggrin:

per te ardhur shume keq, por e vertete ...

po a :smile:

mere me mend te kish pas fabrika sa paska parti :smile:

Daglasi
24-11-10, 23:56
Parti demokratik turki milet:biggrin:

Lapsi
25-11-10, 00:12
ca mendoni, sikur te ishte nje koalicion PDK+AAK dhe Albini

turisti
25-11-10, 00:12
bash qe bona leje e pasaport te tu Kosoves e thash po dal e po votoj per here te dyte ne jete teme ma bone keta kete kotohen_a...
hajde e lidhe kryt ku me vnu gisht ..!prrej emnit po me pelqen qikjo valla..lidhja e Egjiptjaneve te Kosoves ..diqysh onderr e kam pas me shku te sfingsat e Piramidave.
..a ka kush qe mendon si una ta bojme nje unionQe une.........:biggrin:,hahahahahahahahaha:
Nje parti rome/ashkali/egjiptian

premium
25-11-10, 00:16
pheee as n'Amerik nuk ka kaq parti !

murrizi
25-11-10, 00:42
hahahahahaha.....
njėri paska votue pėr parti rome ?
hahahahahahaha

premium
25-11-10, 00:54
Hiq nuk ma merr mendja se dotė arihet qėllimi pėr vetvendosje , derisa plani i Kosovės ėshtė e nėnvizume tė mbushen pikat tė mbetura siq ende kerkohen nga tė huajit.

Makresh
25-11-10, 08:49
ca mendoni, sikur te ishte nje koalicion PDK+AAK dhe Albini

Po dmth, te barazohėt me PDK & AAK ??? :confused:

Zanzi/M
25-11-10, 09:34
Sondazhi duhet te permirsohet sepse aty ku eshte PDK ti shtohet edhe PSHDK-Partia shqiptare demokristiane

jadore
25-11-10, 11:40
kqyni more pash nje Zot shqiptari tuj u mundu me u tregu superior ndaj tjerve, pa e dite as vet garant qe kete kompleks ja ka kriju inferioriteti i tjereve ndaj nesh ..

...Nuk ka pas nevoj tė tregosh haptazi qė je e komunitetit ashkali, ani unė e miratoj shfaqjen publike tėnden, kjo flet pėr pjekurin dhe demokracin e shtetit tim.
p.s
..shqipe , mo se gjyhnah !.. gjyhnat eshte te nenvlesosh identitetin e tjereve ..binder Adem, jane te gjithe ne kete Toke , thote Ma maman..
eh ,qishtu shqipe, jo demokacia e shtetit tend jo ..i kam tejkaluar moti une parcellarizimet shteti jote e i jem .per mua as bota nuk ka kufinje ,jam banore e keti globi edhe veq mos mu tekt se edhe ne Afrike shkoj e nuk pyes a me lejojne a jo qeverite qe folin ne emer te demosit., helbete i kam nda sendet me vakt , ne kete dynja globi se e di qe ne dynjan tjeter Univesi me pret qe me pret..
thash, po thom te kallxoj qe te me njohesh pak me mire ...

Hajra
25-11-10, 13:26
Jadore a scientology je? Se valla ne ate tjetren an diqka tjeter na pret edhe kta qkrraplat e bubrrecat me thik e me pirun.

vjeshta
25-11-10, 16:57
bash qe bona leje e pasaport te tu Kosoves e thash po dal e po votoj per here te dyte ne jete teme ma bone keta kete kotohen_a...
hajde e lidhe kryt ku me vnu gisht ..!prrej emnit po me pelqen qikjo valla..lidhja e Egjiptjaneve te Kosoves ..diqysh onderr e kam pas me shku te sfingsat e Piramidave.
..a ka kush qe mendon si una ta bojme nje union


Jador ,une onderr e kam qe me nje t`rame me i bo 7 t`vrame !:biggrin:

Me e pas mundesin e kisha votu kete partine e 7=7.

Fshatari
25-11-10, 17:43
Jador ,une onderr e kam qe me nje t`rame me i bo 7 t`vrame !:biggrin:

Me e pas mundesin e kisha votu kete partine e 7=7.

"Kodi i miresjelljes" nuk lejon perdorimin e vokabularit ekcesiv e te dhunshem siē po ndodhe aty ketu ne shtypin ditor. Ky kod rigoroz, mos na lashte zoti pa te se eshte dell i demokracise se mirefillte,parasheh qartazi "shitjen eventuale e vullnetare te votes per 50 cent" por perjashton ne menyren me eksplicite te mundshme kercenimet siē jane :

-"t'shame";
-"t'thanme";
-"t'rame", e veēanerisht
-"t'vrame"!

Gentiani
25-11-10, 19:56
O Fshatar :smile:

heyyy, ka qene edhe nje partia fshatundare e Kosoves :biggrin:

iken krejt ne sheher, me ēka te mbahet partia ?

Oqeani
25-11-10, 22:21
O Fshatar :smile:

heyyy, ka qene edhe nje partia fshatundare e Kosoves :biggrin:

iken krejt ne sheher, me ēka te mbahet partia ?

Po kthrhrn tu fshaturumi se Pacolli po don me e ba Kosoven - bageti e bujqesi !

Gentiani
26-11-10, 12:03
Po kthrhrn tu fshaturumi se Pacolli po don me e ba Kosoven - bageti e bujqesi !


ahahahaa, ne te paren si duket e kane kthyer pasi po votojne elektorati si bagetia ne livadh, ama per bujqesi ju duhet kohe deri sa te ju soset bari, e atehere e kuptojne.

Peja-Boy
26-11-10, 21:33
Akoma po presim edhe per Ca Debate,|Ti Shofim Premtimet edhe te Tjerve se qfar po na Japin !!

teutaA
27-11-10, 00:24
ish dasht pa tjeter me ja dhan voten ldk ne rrethin nga un vi e vetmja party qe mundet me i mujt berllogat e pdk-s ne ate rreth se jo qe e meritojn :smile:

Oltiana1
27-11-10, 11:45
ish dasht pa tjeter me ja dhan voten ldk ne rrethin nga un vi e vetmja party qe mundet me i mujt berllogat e pdk-s ne ate rreth se jo qe e meritojn :smile:


Mos u bėn lokaliste edhe ti , sepse nuk ėshtė mirė :P:P:P

Edhe mos ke mėri ndaj njerėzve tė PDK-sė , se tani fitojnė prapė hahahahahhahhahahhahaha ( kush ėshtė mė i forti le tė fiton ) :P:P:P

tipi engjellor
27-11-10, 11:46
aaaa partikake shikoni sharjet hahhaha

LuLjaa
28-11-10, 00:54
.. aaa kismet per asnjanen hiq
ksi hovi s'po votoj ta kqyri kush po fiton :P

Agroni22
28-11-10, 01:00
LDD parti serioze

Lapsi
30-11-10, 09:41
vota ime eshte e fshehte ahahahahhahhaa

Skyfter
30-11-10, 11:35
vota ime eshte e fshehte ahahahahhahhaa


sikurse retupcatjonet :biggrin:

Diana007
30-11-10, 11:57
Per ashkalit :eek:

Zanzi/M
30-11-10, 18:05
Mos u bėn lokaliste edhe ti , sepse nuk ėshtė mirė :P:P:P

Edhe mos ke mėri ndaj njerėzve tė PDK-sė , se tani fitojnė prapė hahahahahhahhahahhahaha ( kush ėshtė mė i forti le tė fiton ) :P:P:P

Spo tregon qe per kend do me votu ti?

Qika^Me^Kule
30-11-10, 19:25
Pse a po ban e ketu me jape vota a? apo thjeshte doni me i ditet mendimet e antarev/e

teutaA
30-11-10, 21:10
Mos u bėn lokaliste edhe ti , sepse nuk ėshtė mirė :P:P:P

Edhe mos ke mėri ndaj njerėzve tė PDK-sė , se tani fitojnė prapė hahahahahhahhahahhahaha ( kush ėshtė mė i forti le tė fiton ) :P:P:P

jo lokaliste hiq vetem tregova pse ish dasht me votu se e di qe shumica nga ai rreth prej nga vi un per kete arsye votojn :tongue:

e meri si kam hiq njerzit e pdk-s te tjera anve se nuk i njof as thaqin hiq se lodhi kryet me te por bazohem ne njerzit e llapit qe perbejn kete parti jan disa qe i kisha djeg per se gjalli :smile:

turisti
30-11-10, 22:17
Per ashkalit :eek:


:biggrin:......................................... ......................................

Diana007
30-11-10, 22:19
:biggrin:......................................... ......................................


Po nashti ka naj ndryshim be :biggrin: ... se bash per votime po me bjen me qen ne KS edhe pse hiq nuk kam dasht ahhaahahahahahhhaha

turisti
30-11-10, 22:32
Po nashti ka naj ndryshim be :biggrin: ... se bash per votime po me bjen me qen ne KS edhe pse hiq nuk kam dasht ahhaahahahahahhhaha

Veq perhajr....................:smile:

Diana007
30-11-10, 22:34
Veq perhajr....................:smile:


Flm Qum qum :wink:

Guri i madh
30-11-10, 22:45
mir üpo prijka vetvendosja i deshiroj suksese


veq kujdes shiku po i pergadit skenar per menjanim nga zgjedhjet


me rastin e gjujtjes me gur te dy veturave te EULEXIT


ato jan krejt inskenime kunder albin kurtitit

Gentiani
02-12-10, 11:35
tre te parat prej LDK-aken, PDK-aken edhe AAK-aken mundesisht sa te jete e mundur ti menjanoni ne vendvotime, sepse e kane te deshmuar, qe jane deshtake... dhe asgje hiē, nada, niente nuk sjellin pos korrupcionit, rrenave, jostabilitetit dhe deshtimit ne tu Republiken e tu Kosoves

Nese do duhej ti jipej vota edhe per tu mos riperseritur gjerat, atehere per tre nga keto te dytat.

Kaltrina
02-12-10, 12:30
E pse vota jem per PDK nuk u shtu fare aty ne perqindje ? Eshte e njejta perqindje sikur qe ishte para votimit tim!!!
nejse ju pershendes, e simpatizantet e PDKse zgjohuni prej gjumi e votoni, tung klm.

Bond
02-12-10, 15:07
E pse vota jem per PDK nuk u shtu fare aty ne perqindje ? Eshte e njejta perqindje sikur qe ishte para votimit tim!!!
nejse ju pershendes, e simpatizantet e PDKse zgjohuni prej gjumi e votoni, tung klm.

Kaltrina, vota juaj eshte regjistruar aty ku e keni hedhur pra per PDK.

Oqeani
02-12-10, 18:30
Dikush ende nuk u ngi me lajka te dy partiver qe ishin ne qeverisje, noraml se duhet votuiar ato parti meqe vendi i punes livrite !!! Mjer ne .... ! ( Desha te them - MJER JU )

Guri i madh
02-12-10, 18:40
Dikush ende nuk u ngi me lajka te dy partiver qe ishin ne qeverisje, noraml se duhet votuiar ato parti meqe vendi i punes livrite !!! Mjer ne .... ! ( Desha te them - MJER JU )


une kam votue per LDDen e akademikut DACI

VOTA IME KTU KA SHKUE


po une mendoj se hashimi ka me i thye brinat duke e therr vetvendosjen


se po te mos ishte albini demaqi e qosja hashim pandla ende do te ishte ne zvicer nen presionin e abschibungit

Oqeani
02-12-10, 18:46
Kaltrina, vota juaj eshte regjistruar aty ku e keni hedhur pra per PDK.


Eh Bondi - A patet frige se po i vidhet vota PDK-se ne FD, haj Zot - Po sikur tejete ne realitat !!!!

Oltiana1
03-12-10, 12:20
Spo tregon qe per kend do me votu ti?

Nuk bėn me treguar ore ( aaa bėn me votuar pėr tė gjitha partitė ?! hahahahhahah )

Arkza
03-12-10, 12:51
Paj une Kuptohet si gjithnje per Zoterin Hashim Thaqin :D
http://img.youtube.com/vi/VLW9g8U6low/0.jpg

uck_aksh
03-12-10, 14:20
http://i380.photobucket.com/albums/oo250/besart/AlbinKurti.jpg

Zanzi/M
04-12-10, 10:20
Nuk bėn me treguar ore ( aaa bėn me votuar pėr tė gjitha partitė ?! hahahahhahah )

:) po mund te votosh per te gjitha partitse, sepse PDK do fitoj mbi 37 % keshtu qe i bjen sikur te votosh ne me shume se tri parti hahaa.

Kalimero
04-12-10, 11:10
:) po mund te votosh per te gjitha partitse, sepse PDK do fitoj mbi 37 % keshtu qe i bjen sikur te votosh ne me shume se tri parti hahaa.
kshire mare dejuzin ka ardhen me bo fushata pur ata edepseza be.Py-dy-ky ka me hupen gerqka aput vjen inati be dejuz:tongue::mad:

Oqeani
04-12-10, 11:33
Paj une Kuptohet si gjithnje per Zoterin Hashim Thaqin :D
http://img.youtube.com/vi/VLW9g8U6low/0.jpg

A pse e ke karriken e nxehte a !!!!

Oltiana1
05-12-10, 12:19
:) po mund te votosh per te gjitha partitse, sepse PDK do fitoj mbi 37 % keshtu qe i bjen sikur te votosh ne me shume se tri parti hahaa.


Ku po e di qė PDK do merr atė pėrqindje ?! ( Mos je me PDK ?hahahahahhah )

Nuk po votoj as pėr mė tė mirin eee as pėr mė tė keqin , sepse i miri do bėhet sikurse i keqi , kur ngjitet lartė , kapaku pėr tenxhere mė :S:S:S

Zanzi/M
06-12-10, 19:37
kshire mare dejuzin ka ardhen me bo fushata pur ata edepseza be.Py-dy-ky ka me hupen gerqka aput vjen inati be dejuz:tongue::mad:


Ooo nuk e di a me lojne me votu me qorap ne koke se nese me lojne qes n sanak ma shume si ni vote :)


Per kend do me votu ti?

Zanzi/M
06-12-10, 19:38
Ku po e di qė PDK do merr atė pėrqindje ?! ( Mos je me PDK ?hahahahahhah )

Nuk po votoj as pėr mė tė mirin eee as pėr mė tė keqin , sepse i miri do bėhet sikurse i keqi , kur ngjitet lartė , kapaku pėr tenxhere mė :S:S:S

E nese i fiton ate perqindje?


.

roadrunner
06-12-10, 19:45
Une kisha votu per Forumin Dardan, po hala skan hap parti, se kogja do politikan te fort kemi ketu aaaa.....qysh dijn me gra shtetin, po nashta heren tjeter, do ta bojm edhe na partin tone, e tani qes vota.....


e njeher ende jam ka vezhgoj.....

Peja-Boy
06-12-10, 21:14
Arben Gashi LDK http://www.voto77.com/ldk/repository/images/Arben%20Gashi.jpg


Ose Shpend Ahmeti - FER
http://kosova.info/wp-content/uploads/2010/12/Shpend-Ahmeti.jpg

Po mendoj deri te shtunden ne Mbremje !!

valiii
06-12-10, 22:36
Uēk futja ili vili kont ta kap ose "eci peci pec..." ose numro der n'10 kujna t'i bjen gjuja kokren.
Qe fiton Thaēi n'kto zgjedhje koeficientin n'bastore e kish 1.20, e kane favorizu shume qobanin qata po pritoje me dal badihava kur prap kem me ēa drrasa edhe 8 vite (demek edhe mandatin tjeter) me kupin, xhavit zhaben e qesoshne fatmir limaj.
Mozama !

Prishtinasja_
12-12-10, 19:21
Po te kisha jetua ne Kosove e vetmja parti te cilen do e votoja do ishte


KRENARIA E TE DREJTAVE.....---VETEVENDOSJE!!:biggrin:

Nuk mirrem edhe aq me politik por aq sa kam mujt ti verej keto partit tjera vetem premtojn,premtojn,premtojn,premtojn premtojn dhe premtojn !!

Sepse deri sa te kemi keso pseudo" komandanta" te qiftit te Hashimit,Limajt,Haradinajt etj etj. kurre drejtesia nuk do te "mbreteroj" ne Kosove. Per fat te keq si ne plote shtete ballkanike ashtu edhe tek ne drejtesia dhe interesat e popullsis nuk mirren shume parasyshe, vetem interesat personale jane prioritet. Kqyrin si me vjedh qeverin (parat e popullit),me vjedh policin,mi humbe gjurmet e se kalueres,siq eshte rasti i Nazim Bllaces pasi e quajn si te "qmendur" pasi qe filloj me ua qit krejt te zezat ne shesh...!!

Eshte per te ardhur keq per popullin tone sepse populli eshte i vetmi qe i vuan pasojat, te cilit i ka ardh shpirti ne fyt ne premtimet e kota,nga varferia dhe lufta per ekzistence !!!

iLOVEyou!!!
12-12-10, 20:29
Sot votova per VV ama nuk kam ndonji shpres per mrekuli sepse ne ks eshte e pamundur me bo politik te pamvarur.

tipi engjellor
13-12-10, 00:04
gatuhen diku tjeter keto gjera,kmisha u pre diku tjeter per kete qityne bre ne politik qe po baj diskutime qysh spo pritojn bre hahaha