PDA

View Full Version : A ishte ne te vertete Hitleri cifut ???


valiii
29-11-10, 15:06
kHSn8VQWOIE&feature=related

Gentiani
29-11-10, 18:28
o valii, hajde qiko nelte :biggrin: shihe ku ishte fshehur šifuti ne midis bjeshkeve tu Brazilit :biggrin:, mos e kerko hiš poshte qatje te Roosewelti :tongue:


... tejet e koklavitur eshte, ama shume veshtire eshte per tu besuar ky verzion, sipas videos ne fjale.

Skyfter
29-11-10, 20:19
Eshte krejt ne rregull te besoni ne teori konsperacioni amo pse ajete kuranore ne video?? Pse kjo propagande qe vetem dem i sjell besimtarve te vertete??

Jam kurreshtar me dit se sa Musliman nga 281milion jan te vdekur ne luften e dyte boterore??

roadrunner
29-11-10, 20:27
Valla keni mu bo shkenctar te fort se jo mahi, qkas po hulumtoni e studioni, naj dit veq kur t'ju shohim ne TV :biggrin:

Murgesha
29-11-10, 20:37
Valla keni mu bo shkenctar te fort se jo mahi, qkas po hulumtoni e studioni, naj dit veq kur t'ju shohim ne TV :biggrin:


Moj shko e shiqoji te gjitha pjeset, se edhe ti je nje pjese e mashtrimit te madh qe s┤po beson keto fakte :wink:

roadrunner
29-11-10, 21:07
Po do me than qe edhe un jam najfar shkenctare e qe sjam ka e di a? :tongue:Moj shko e shiqoji te gjitha pjeset, se edhe ti je nje pjese e mashtrimit te madh qe s┤po beson keto fakte :wink:

Murgesha
29-11-10, 21:19
Po do me than qe edhe un jam najfar shkenctare e qe sjam ka e di a? :tongue:

Jo moj, kur te kesh pak kohe te lir hyn e shiqo serialin ha,hahahaahahahahahaahahahahahahaah. Po kujdes, nese nuk i beson ato qe i shef aty ateher vetvetiu nenkuptohet se edhe ti je nje prej te mashtruarve prej Dexhallit apo si i them ne shqip Dreqit! :wink:

Makresh
29-11-10, 21:29
Jo moj, kur te kesh pak kohe te lir hyn e shiqo serialin ha,hahahaahahahahahaahahahahahahaah. Po kujdes, nese nuk i beson ato qe i shef aty ateher vetvetiu nenkuptohet se edhe ti je nje prej te mashtruarve prej Dexhallit apo si i them ne shqip Dreqit! :wink:

Nuk eshte -Dreqi- Dexhalli.


http://zhurnal.mk/ks/cont.asp?k=251209105445&s=291209165340&ID=24810125028

Murgesha
29-11-10, 21:31
Nuk eshte -Dreqi- Dexhalli.


http://zhurnal.mk/ks/cont.asp?k=251209105445&s=291209165340&ID=24810125028


Punen e njejte e bajne, ani pse kan emra te ndryshem :biggrin:

Makresh
29-11-10, 21:32
Punen e njejte e bajne, ani pse kan emra te ndryshem :biggrin:

Kshtu po, ni dreq jan :biggrin:

elvio
29-11-10, 21:44
Sipas biografeve te personit ne fjale flitet qe ai ka qene hebre,edhe sinqerisht kjo video me ve ne dyshim.

valiii
30-11-10, 20:11
o valii, hajde qiko nelte :biggrin: shihe ku ishte fshehur šifuti ne midis bjeshkeve tu Brazilit :biggrin:, mos e kerko hiš poshte qatje te Roosewelti :tongue:


... tejet e koklavitur eshte, ama shume veshtire eshte per tu besuar ky verzion, sipas videos ne fjale.

Normal, s'mund te ndikohemi nga nje minivideo, por kam lexuar disa artikuj te metrazhit te gjate per kete šeshtje dhe kjo video me se miri e pasqyron me pak fjale ate teori. Nuk po e pohoje por s'mund as te e mohoje, thjeshte jame ne dileme per ate me interesoje edhe mendimi i tjereve dhe mu duke si nje teme qe provokon debat te forte dhe njekosishte kerkon analize nga njohesit/te informuarit.
Nuk eshte larg mendve Gentian, botes i ka ardhe ne maje te hundes jorealja, eshte koha qe te njoftohet bota me realitetin. Shikoje wiki leaks tash kur dalin raportet ne hapesire dhe te zbulohen shume gjera qe as ne mendje skane mundur t'i shkojne njeriut. Gjerat ndodhin, illuminati mund te kontrolloje trurin, shoqerite dhe te ngrite kurthe gjithandej por eshte dikush qtje larte qe herdokurr i poshterson te poshterit dhe me nje šip/flushdisc dalin sekret e gjithe botes ne sheh :))...
Tash do del ne shesh e gjitha, 11 shtatori, trazirat e 97 ne shqiperi te inicuara nga Greqia e deri te (ndoshta) qeveria jone qobane e instaluar nga Delli.

4peace
30-11-10, 21:16
***

Me e shikue holl e holl, nuk luan edhe as shume rol a ka qene Hitleri cifut apo jo, sidomos ne rast se vertetohet ADN-ja e tij...qe te permnaje gjene cifute apo zezake (e qe mbase edhe ai vet nuk e ka ditur)

Sa i perket kesaj teorise konspirative e titulluar "Mashtrim", faktikisht eshte vet ky mashtrim qe flet per mashtrimin...

Per nje gje jam me se i sigurte:
Iluminati, muratoret e lire e te ngjashme... nuk kane fare te bejne me kesofare gjerash te cilat iu mvishen ne te gjitha teorite e mundshme konspirative, te cilat qarkullojne qe nje kohe shume te gjate neper internet e medie tjera...

"Iluminat! do te thot i perndritur, sikur qe edhe vet emri Buddha dtth i perndritur...njesoj sikur drita/perndritja qe synohen sipas religjioneve tjera sic eshte, ta zeme, Islami, krisherimi, judaizmi...
Keta jane nje lloj sekti, me qellim kryesor bashkimin e gjitha religjioneve (gje qe nuk ka te keqe ketu...
E gjithe lindja e ketyre teorive konspirative ka te beje me "sekreten", "te fshehten"....Por, cdo gje Sekrete apo e fshehte nuk dtth automatikisht dicka e rrezikshme, kundernjerezore...

Nese do t'i krahasonim sektet pernga rrezikshmeria/kundernjereozorja... atehere ketu, ne rend te pare, do ta kishim futur Rendin Jezuit (vetem ai qe e ka studjuar mire kete gje mund ta marre me mend cfare eshte ne gjendje te beje ky sekt!!!)

Per Hitlerin kam thene disa here:

Hitleri, gjat LPB-se dhe LDB-se ne vecanti, ka bere ate qe ne gjuhen religjioze quhet pune dreqi apo pune dexhalli/antikrishti...

Kam thene gjithashtu, disa here, kush e ben sot te njejten pune dreqi sot...


***

Makresh
30-11-10, 21:30
Iluminatit (Te ndrišuarit) ishin sidomos kunder Krishterizmit deri sa e šfuqizuan.
Sot kur flitet per masonet, mos te mendoje ndokush qe behet fjal per bashkimin e besimeve, por per shkaterrimin e tyre nen nje shtet te vetem, ku ne krye te piramides do te jet vet Dexhalli.

Eshte nje hadith shume i sakt qe flet rreth simbolit te Dexhallit, e qe ky simbol sot eshte syri ne maje te piramides qe perdorin masonet. Eshte nje hoxhe amerikan i cili flet shume me detajisht dhe me kjart se video-n qe solli Valii.


S5YH43SiSws&feature=related

Egzistojn edhe shume epizoda tjera qe trajtjojn te njejten tematik ku jipen detaje dhe analiza shum t'interesante per te arriturat e tyre dhe gjendjen ne te cilen eshte bota sot, e sidomos sfida me te cilen perballohet Bota Islamike.

murrizi
30-11-10, 21:39
Iluminatit (Te ndrišuarit) ishin sidomos kunder Krishterizmit deri sa e šfuqizuan.
Sot kur flitet per masonet, mos te mendoje ndokush qe behet fjal per bashkimin e besimeve, por per shkaterrimin e tyre nen nje shtet te vetem, ku ne krye te piramides do te jet vet Dexhalli.

Eshte nje hadith shume i sakt qe flet rreth simbolit te Dexhallit, e qe ky simbol sot eshte syri ne maje te piramides qe perdorin masonet. Eshte nje hoxhe amerikan i cili flet shume me detajisht dhe me kjart se video-n qe solli Valii.


S5YH43SiSws&feature=related

Egzistojn edhe shume epizoda tjera qe trajtjojn te njejten tematik ku jipen detaje dhe analiza shum t'interesante per te arriturat e tyre dhe gjendjen ne te cilen eshte bota sot, e sidomos sfida me te cilen perballohet Bota Islamike.
PŰr Temen.
hahaha....
PŰr Makresh-at.
po ashtu hahahaha...
me shtesen:
Mos u tutni.

Makresh
08-12-10, 11:11
PŰr Temen.
hahaha....
PŰr Makresh-at.
po ashtu hahahaha...
me shtesen:
Mos u tutni.

Tutu qe po tutmu.
Islami eshte armiku i fundit, armiku final i MasonŰve,ů perballja me Dexhallin !
Koha e sprovimŰve te renda eshte afruar nese ende s'ka filluar.

o0_puFxvpq4