PDA

View Full Version : 10 fajtorėt kryesor pėr divorc ...


Janna
11-01-11, 16:03
Mashtrimin dhe mungesėn e besimit ėshtė vėshtirė ta kapėrcesh! Si nė kohė tė filloni me punė dhe tė pėrpiqeni ta shpėtoni martesėn ėshtė e rėndėsishme pėr tė zbuluar shenjat qė tregojnė se lidhja shkon nė fund.

Gjithnjė e mė shumė rritet pėrqindja e divorceve dhe shkencėtarėt janė nė kėrkim pėr pėrbėrės magjik qė do tė ndihmojnė bashkėshortėt t’i kapėrcejnė momentet e vėshtira dhe tė qėndrojnė sė bashku. Ja njė listė e 'fajtorėt' tė cilėt nuk duhet tė lejohen tė hyjnė nė marrėdhėnien tua

Mashtrimin dhe mungesėn e besimit ėshtė vėshtirė ta kapėrcesh!

Si nė kohė tė filloni me punė dhe tė pėrpiqeni ta shpėtoni martesėn ėshtė e rėndėsishme pėr tė zbuluar shenjat qė tregojnė se lidhja shkon nė fund.

Lista e dhjetė arsye pse martesat mė kanė tėrhequr seksologėt dhe psikologėt, dhe transmeton geniusbeauty.com.

Kjo listė tregon gjėra me tė cilat partnerėt e vėshtirė se do tė lėvizė, dhe ekspertėt thonė se do tė ndodhė nė qoftė se njėri prej tyre, lidhja ende tė jetė e vėshtirė ose e pamundur pėr tė shpėtuar.

Nė majė janė besimi i humbur, pakėnaqėsinė me jetėn seksuale dhe mashtrimet.
10 fajtorėt kryesor pėr divorc

- Mashtrimi
- Mungesa e kujdesit ndaj partnerit
- Pakėnaqėsia e jetės seksuale
- Humbja e besimit
- Pikėpamjet e ndryshme pėr ardhmėrinė
- Moskujdese ndaj lidhjes
- Mungesa e spontanitetit
- Mungesa e komunikimit
- Mungesa e romanikės
- Moerspektimi i partnerit

vjeshta
11-01-11, 16:41
Eshte e panevojshem dhe e pavend qe te bejme krahasimin e feve ketu ,se edhe feja katolike i ka parimet e veta po aq te forta sa te fese islame.

Ku eshte faji ? Tek interesi ! Te gjithat lidhjet qe bahen me interes jane lidhje te dobta ,fallse,dhe jane te destinume per deshtim .

shfletuesi_
11-01-11, 16:45
Me duaj keshtu si jam , do te te dua ashtu si je. Dhe nuk kemi nevoj bre per divorc.....

emine
11-01-11, 16:46
Mashtrimin dhe mungesėn e besimit ėshtė vėshtirė ta kapėrcesh! Si nė kohė tė filloni me punė dhe tė pėrpiqeni ta shpėtoni martesėn ėshtė e rėndėsishme pėr tė zbuluar shenjat qė tregojnė se lidhja shkon nė fund.

Gjithnjė e mė shumė rritet pėrqindja e divorceve dhe shkencėtarėt janė nė kėrkim pėr pėrbėrės magjik qė do tė ndihmojnė bashkėshortėt t’i kapėrcejnė momentet e vėshtira dhe tė qėndrojnė sė bashku. Ja njė listė e 'fajtorėt' tė cilėt nuk duhet tė lejohen tė hyjnė nė marrėdhėnien tua

Mashtrimin dhe mungesėn e besimit ėshtė vėshtirė ta kapėrcesh!

Si nė kohė tė filloni me punė dhe tė pėrpiqeni ta shpėtoni martesėn ėshtė e rėndėsishme pėr tė zbuluar shenjat qė tregojnė se lidhja shkon nė fund.

Lista e dhjetė arsye pse martesat mė kanė tėrhequr seksologėt dhe psikologėt, dhe transmeton geniusbeauty.com.

Kjo listė tregon gjėra me tė cilat partnerėt e vėshtirė se do tė lėvizė, dhe ekspertėt thonė se do tė ndodhė nė qoftė se njėri prej tyre, lidhja ende tė jetė e vėshtirė ose e pamundur pėr tė shpėtuar.

Nė majė janė besimi i humbur, pakėnaqėsinė me jetėn seksuale dhe mashtrimet.
10 fajtorėt kryesor pėr divorc

- Mashtrimi
- Mungesa e kujdesit ndaj partnerit
- Pakėnaqėsia e jetės seksuale
- Humbja e besimit
- Pikėpamjet e ndryshme pėr ardhmėrinė
- Moskujdese ndaj lidhjes
- Mungesa e spontanitetit
- Mungesa e komunikimit
- Mungesa e romanikės
- Moerspektimi i partnerit


Po de Jana krejt a problemi te( Mungesat)qata perpara si kan dhan nuse atije qe ska mujte em kry ushtrin,,,,sote sherri letrav e parev japin tilifar sakati shansen mu martu,qe qka jane mungesat

Guri i madh
11-01-11, 16:52
]Po kur dojm me jetue jasht parimeve islame,[/SIZE] qikjoja na gjen... kur mundfohmi me shpik lumturi fallc qka nuk eshte ne natyren as te mashkullit as femres...


nuk ngatrrohen rolet... dalin jasht natyrshmeris si femra si mashkulli... qe Allahu ja u ka dhan.. kot eshte qdo gje... paknaqsia eshte gjithmon prezente... ne qdo sfer te jetes...aheee ktu qenka qellimi i juaj konvertimi ne islam shumica e ktyre ndarjeve ,i perkasin fes islame o tarak

Guri i madh
11-01-11, 19:02
Problemi qendron ne faktin se po dojm me shpik diqka, qe eshte ne kundershtim me natyrshmerin e njeriut. gjithqka qe eshte ne kundershtim me natyrshmerin e njeriut... eshte e destinuar me deshtuar. tash nal kqyr...seri...askush nuk eshte i sigurt ne martes...! sa respektohet martesa...??? nga asnjeri partner...


veq mos te perzijna fen se asnji fe nuk i sygjeron partneret qe te ndahen


e pesh jena que ate po e di po shkojna kah degjenerimi

Janna
11-01-11, 22:28
Pash Ni zot a pem kallxon ti TARAK sha ka lidhje feja me divorc ... le pash Familjen ...

Mir e ka eminja ... ishalla po bohet prap ushtira e KS edhe e dijm q'far mashqi kemi ...edhe qito letra ishalla po zhduken ...

Janna
12-01-11, 11:58
Uh bjoooo...ti kofsh me ymer, po qysh ska!
Jo vetem martesa,por qdo gje ne jete feja eshte sistem jete,gjithqka qe del jasht kti sistemi deshton.

Flm .. edhe ti kofsh me ymer ...

Shyqyr qe ka ndryshu kjo dyje se kuku s'kisha mujt me jetu ... po nejse ...pershendetje per ty ...

Janna
12-01-11, 18:12
Lum per neve ska lan Allahu sen keq, qka te lypsh e gjon dyjeja gjon e gat a... ven per teton kush qysh don ....

po get ti qato pika ja ke qit ati loqkit tend, qe ru se gabon e me te lon pas dore se ku ku hahahah

Hahahahahahahha kur gjithqka e ban me deshir e me vullnet te mir s'ka nevoj per pika as per presje ...

Jo veq martesa po gjithqka n'jet varet ... qysh e si dy persona mirren vesh ...akeej....
Ai loqkani jem aaa.... ma mir s'po foli se po mendon qe ta kam marr inatin ...

emine
14-01-11, 11:49
Pash Ni zot a pem kallxon ti TARAK sha ka lidhje feja me divorc ... le pash Familjen ...

Mir e ka eminja ... ishalla po bohet prap ushtira e KS edhe e dijm q'far mashqi kemi ...edhe qito letra ishalla po zhduken ...
jo jo puna a ka keqesohet*se per me u pajtu ja me boten moderne ja me te kalunen duhet me vendos njeri e kta e ban veq koha*e sa per letra ju ka hupe boja*po njerzve parja jau ka t'hollu gjakun se besoi se ka mu ba mire pos qe nje dite kan me festu divorcin njerzt si martesen*ja kan mu mush mend mos mu martu se teke fundit veq nenshkrim ne komune*hargjim *edhe prep nese njerzit nuke duhen duhet mu nda qofshin edhe 20 vjet martes *****