PDA

View Full Version : Adi Krasta ikėn nga E Diell, sfidė Agron Llakajt me 100 milionė..


Janna
11-01-11, 22:59
Mirė se vini nė “100 Milionė”! Kėtė ftesė nė Top Channel do e bėjė pėr herė tė parė prezantuesi i njohur, Adi Krasta. Ky vendim, qė ruhet ende sekret brenda mureve tė Top Channel, tashmė mund tė bėhet publik. Sė shpejti, nė kėtė ekran do tė shfaqet spektakli surprizė “100 milionė”, ku nė faqen e Top Channel theksohet: “Do tė jeni nė gjendje tė ruani 100 milionė lekė tė vjetra?! Mund tė menaxhoni emocionet tuaja dhe tė merrni me vete 100 milionė? “100 Milionė” ėshtė “live show” i jashtėzakonshėm, ku garuesit duhet tė jenė nė ēift. Ata mund tė fitojnė, apo tė humbin, jeta juaj ndryshon nė Top Channel me lekėt live.


Njė ftesė shumė joshėse, qė ka filluar t’i bėhet publiciteti mjaftueshėm, pasi aplikimet tashmė kanė filluar online. Nė faqen e internetit tė Top Channel, tė gjithė mund tė bėhen pjesė e lojės sė drejtpėrdrejtė nė kėtė ekran. Ky do tė jetė njė prodhim i Endemol me Top Channel, qė natyrisht do tė ketė sukses pėrderisa ėshtė njė format me shumė ritėm dhe tension, qė natyrisht i pėrshtatet natyrės sė prezantimit tė Adi Krastės. Ndėrkohė qė kjo mund tė jetė menduar si njė sfidė televizive ndaj ekranit tjetėr Tv Klan, qė do tė nisė transmetimin e shout “Kush do bėhet milioner”, qė kanė tė njėjtėn logjikė dhe qė do prezantohet nga Agron Llakaj, i cili u largua sė fundi nga shou “Portokalli”. Janė disa sezone qė Adi Krasta shfaqet si prezantues i ēdo tė diele shou nė ekranin e Top Channel. Ky format i eksperiencės italiane, i shpikur nė vitin 1976 nga italianėt me “Domenica in”, pati sukses edhe nė Shqipėri. Nuk dihet ende se kush do ta zėvendėsojė Adi Krastėn, njė nga prezantuesit e parė tė spektakleve televizivė pas vitit ‘91, i cili tashmė e ka vėrtetuar se mund t’ia dalė edhe vetėm. Ai pėr javė tė tėra ka pasur nė krah Xhemin, e cila mbulon pjesėn argėtuese tė “E diell”. Spektakli nisi transmetimin mė 28 shtator tė vitit tė kaluar pėr tė sjellė para publikut surpriza nė pesė orė e gjysmė transmetim. Spektakli i sė dielės nė Top Channel ėshtė projektuar pėr tė informuar e argėtuar publikun, ndėrsa “100 milionė” natyrisht qė mbart tension dhe pritshmėri, gjė qė Adi Krasta e ka vėrtetuar mirė, qė di ta bėjė me shumė art nė ekran.