PDA

View Full Version : Shota Baraliu rrezikon humbjen e shikimit...


Janna
12-01-11, 22:52
Kėngėtarja e njohur kosovare Shota Baraliu, vetėm pėr disa minuta do tė humbte shikimin pėrgjithmonė dhe atė, pėr shkak tė vizitave tė rregullta qė bėnte nė njė klinikė private me qėllime zbukurimi pėr linjat dhe fytyrėn. Por tė nisim nga fillimi se ēfarė mė saktėsisht i ka ndodhur asaj!!! Nuk ėshtė sekret qė Shota ka linja perfekte tė trupit, por aspak nuk ėshtė e kėnaqur me pamjen e saj, si ēdo femėr tjetėr nė botė, dhe gjithmonė gjen “defekte” tek vetja dhe kėshtu gjithmonė shfrytėzon rastin qė tė vizitojė disa klinika pėr zbukurimin e trupit dhe fytyrės nė Zvicėr, mė saktėsisht gjatė vizitės sė fundit qė ka bėrė tek familja e saj atje. Tė jemi mė tė qartė, nuk bėhet fjalė pėr ndėrhyrje kirurgjikale, por vetėm pėr trajtime tė fytyrės dhe trupit, pėr kėmbė sa mė perfekte dhe lėkurė tė butė tė fytyrės. Dhe derisa zgjaste trajtimi nė fytyrė, teknikėt medicinal kishin harruar qė tė largojnė nga funksioni aparatin qė bėn sterilizimin e sallės sė operacionit, e qė rastėsisht kishte ndodhur nė dhomėn ku bėhej trajtimi i pacientėve, aparat ky, qė transmeton rreze ultraviolet, tė cilat janė shumė tė dėmshme pėr organizmin e njeriut. E nė kėtė rast, pasi Shota duhej tė kalonte aty mė shumė se 20 minuta, gjatė gjithė qėndrimit nė dhomė ajo kishte mbajtur shikimin tek kėto drita. “Kur pas trajtimit nė klinikė jemi kthyer nė shtėpi, kemi vėrejtur qė asaj i ishte djegur lėkura shumė dhe kishte dhimbje nė vendet ku nuk kishte qenė e mbuluar me rroba. Ndriēimi nė atė dhomė ishte tepėr i madh, saqė nė fillim menduam se do i bėnte dėm. Nuk ishte hera e parė qė vizitohej nė kėtė klinikė, por nuk e di pse nuk u tha mjekėve qė tė largonin atė reflektor nga dhoma. Kur u zgjuam tė nesėrmen nė mėngjes, sytė i kishte tė fryrė dhe tepėr tė skuqur, gjatė gjithė kohės i lotonin, ndėrkohė siē tregonte, edhe shikimi i ishte dobėsuar”, thoshte e shqetėsuar e motra e saj, qė kishte shoqėruar kėngėtaren deri nė klinikė. “Menjėherė takuam mjekun dhe ai na tha qė ka qenė fat i madh qė nuk ka qėndruar edhe pak mė shumė nė dhomė, pasi llambat qė kanė qenė tė vendosura aty janė shumė tė dėmshme dhe pėr sytė e njeriut, pastaj i dha njė udhėzim pėr tė marrė barėra pėr trajtim, derisa gjendja ėshtė normalizuar pas tri ditėsh. Kemi kaluar njė shock tė vėrtetė, menduam qė do i dobėsohet shikimi pėrgjithmonė”, shton mė tej e motra. Pėr shkak tė korrektėsisė dhe sjelljes sė mirė, qė gjithmonė mjekėt e asaj klinike kanė treguar pėr tė, Shota nuk ka dashur tė ushtrojė padi penale pėr kėtė rast, qė pėr pak do t’i kushtonte shikimin. “Tė gjithė na kanė thėnė pse nuk kemi ushtruar padi penale ndaj tyre, por nuk kishte tė bėnte me fajin e tyre, pasi vendosja e llambave aty kishte qenė e paqėllimshme. Tė mendosh qė njė “skandal” i tillė ndodh nė njė klinikė prestigjioze zvicerane”.


A mi pas ndoh en KS ksaj ..krejt Bota kish marr vesh ...

Elina
20-03-11, 13:46
Leht paska pshtu,cka paska mujte me e gjete :tongue:

Po na po rrnojme pa qasi tretmane e qasi qivijash...edhe sen s'po na mungon.....ooo men he men :biggrin: