PDA

View Full Version : Pėrshėndetje prindėrit te dashur....


Cuca_Llapjane
18-01-11, 00:35
Tungjatjeta* prindėrit te dashur* ēka po boni* a jeni mirė* a po lodheni?


Qė 8 muaj ka kalu* qysh jam nė fakulltet* e hala s`mriva me ju shkru njė letėr.

Po mė vjen boll mare* por po ju premtoj* qė krejt kam mi kompenzu. Para se te vazhdoj me

shkruajt kėtė letėr* ju kisha lut me u ulė. Kurrqysh mos e lexoni kėt letėr nėkom.

Gati mu kan shėru krejt plagėt* dhe gati jam shėru krejt* prej traumės qė kam duhet me

kėrcy prej katit 4. Kom qen vetėm dy javė nė spital* dhe e pamja mu ka kthye gati e tėra*
dhe po kthej vetėm ka njė herė nė ditė.Pasi qė flaken e kom bo vet* pa qėllim* duhet Universitetit me ja pagu reth 10.000 euro

dėmin* po ajo s`ėshtė kurgjo* me rendėsi ėshtė* qė kam metė gjallė. Kam pas edhe nafakė*

se njeri cili jeton pėrball dhomave* e ka pa flaken* dhe i ka thir Zjarfiksat dhe Ndihmėn

e Shpejt. I njėjti njeri* mė ka vizitu nė spital* dhe u interesu pėr mua. Pasi qė dhoma

ime u kall krejt* qaj njeriu mė ka pranu mė jetu tė aj. E ka banesėn njėdhomshe* por e

kena super. Aj ėshtė* ja dy herė ma i vjetėr se unė* por jena dashuru shumė* njani me

tjetrin* dhe e kemi bo plan mu martu. Sė kena caktu datėn* por kena fol* me qen para se

ja nisin te unė* me u pa shenjat e shtatzanis. Paramendoni prindėrit e mi* kam mu bo nėnė.

E di* qė menxi po e pritni momentin* kur keni mu bo gjysh* e gjyshe* dhe jam e binden* qė

bebat(se jena tu i prit 3) keni me i prit mė aq dashuri* mė sa me keni rethu mua* kur kam
qen e vogėl.E vetmja gjė* qė po na vonon dasmėn ėshtė* qė i dashuri im* e ka marr dika difar

infeksioni tė poshtėr. Pėr shkak infeksionit* jena te dytė* pėrsėri nė spital* po jena

shumė ma mirė* fal antibiotikėve cilėt po i marrim intravenoz. Doktorėt kėtė sėmundje po
e thirrshin sifillis* a qashtu diqysh.E di* qė burrin tem* keni mi prit me duart e hapura* dhe ky ka mu bo antar i familjes ton.

Aj ėshtė shumė njeri mirė* dhe* edhe qė se ka as shkollėn fillore tė kryne* ėshtė shumė

ambicioz. Normal* ky i takon fes tjetėr* por e di qe ju jeni shumė tolerant* dhe s`ka me

ju pengu qė ngjyrėn e lėkurės e ka tė zezė. Me siguri keni mi dashtė* si qė e dua unė.

Pasi qė ėshtė moshatar me juve* keni mu pėrshtat shumė mirė* sidomos kur te vijim me

jetu te ju* se banesa jon ėshtė shumė e vogėl* pėr gjeth kėta njerėz. Edhe prindėrit e

tine ishin shumė njerėzit e mirė* e kishin nifar prodhimi tė narkotikėve nė Afrik* prej
nga ėshtė edhe buri jem.Pasi qe ju shkruajta detalisht krejt ēka ka tė boj me mu* erdh koha* te ju tregoj* qė

banesa s`mu ka kall* qė skam kurgjo* qė skam qen nė spital* s`kom as burrė prej Afrikes*

as s`jam shtatzėne* as s`jam e infektune. E vėrteta ėshtė* qė kam ra prej provimit* dhe
mė nji provim kam apstenu.Vetėm deshta tė ju tregoj* qė ne kėt bot* egzistojnė edhe shumė sene ma te kėqija* se
ramja prej provimit.
Ju donė shumė – ēika juaj!!!!