PDA

View Full Version : Burri indian ka 39 gra, 94 fėmijė dhe 33 nipėr e mbesa.


Shpat
25-02-11, 09:48
1 musliman indian i martuar me 39 gra, ka 94 femije dhe 33 nipa/mbesa.
http://www.judiciaryreport.com/image...na-2-22-11.jpg (http://www.judiciaryreport.com/images/Ziona-_Chana-2-22-11.jpg)
http://www.judiciaryreport.com/man_h...ndchildren.htm (http://www.judiciaryreport.com/man_has_39_wives_94_children_and_33_grandchildren. htm)

Shpat
25-02-11, 09:53
Pytja oshtė: a e lejon feja kėshtu ?
Shprehi rezerva nė rastin konkret,nuk mė duket e mundshme !

Jana
25-02-11, 13:40
Sha ka lidhej feja ktu ... aiii pse and pi ndal feja en dit te sodit me u martu s aher t'ja don qefi dhe sa her ti merzitet gruja ,,,

O ky tipi koka bo katund e ishalla bohet edhe qytet ,,,

Murgesha
25-02-11, 15:00
1 musliman indian i martuar me 39 gra, ka 94 femije dhe 33 nipa/mbesa.
http://www.judiciaryreport.com/image...na-2-22-11.jpg (http://www.judiciaryreport.com/images/Ziona-_Chana-2-22-11.jpg)
http://www.judiciaryreport.com/man_h...ndchildren.htm (http://www.judiciaryreport.com/man_has_39_wives_94_children_and_33_grandchildren. htm)


Shpat kur publikon nje lajm te tille eshte mir te kontrollosh me teper per ta dhene lajmin e sakt e jo te e shtremberosh ate nga koka yte.


Ky erifi nuk qenka musliman, po qenka i krishter!


BEIJING, Feb. 23 (Xinhuanet) -- Ziona Chana, a 66-year-old Indian man who has 39 wives, 94 children and 33 grandchildren, is probably the head of the world's biggest family, according to Reuters reports Tuesday.

The big family lives in a four-storey building with 100 rooms in a village in Mizoram, northeast India. Chana's wives and children live in different rooms but share one kitchen.

Chana said that he once married 10 women in only one year, media reports said.

He considered himself a lucky man since he is given so many people to look after.

Although Chana has already had a 167-member family, he still would like to expand it and "go to any extent to marry".

Chana is also the head of a local Christian religious sect which allows polygamy.

Makresh
25-02-11, 15:02
Pytja oshtė: a e lejon feja kėshtu ?
Shprehi rezerva nė rastin konkret,nuk mė duket e mundshme !

Po de,.. ti si i krishter mund ti pergjigjesh edhe vet tani kesaj pyetje.

- A e lejon krishterizmi martesen me 39 gra ?

Jana
25-02-11, 15:04
Po de,.. ti si i krishter mund ti pergjigjesh edhe vet tani kesaj pyetje.

- A e lejon krishterizmi martesen me 39 gra ?


En kish kan te drejt veq njeher me u martu e kshtu jo 39 po edhe 40 nese kan deshir ... e di ket pun se kam shum miq Katolik ...

roadrunner
25-02-11, 16:18
auuu ni forum e paska pas marue hahahaha

valiii
25-02-11, 16:28
O jaran, per qete tipin qenka e mire ajo tema "ēdokund, dhe ne ēdokohe" o la la :))
ky me pase fuēine e 39 burrave edhe badihava, smundet me qite n'kry me to se koha eshte shume e kufizume.

Guri i madh
25-02-11, 20:16
po u knaqkan kojshia ky po i ushqejka ------

elvio
25-02-11, 20:28
Pa gra,valle si do ishin burrat?
Te rralle ,shume te rralle,,,,,,,,!!!

Twain


Te tille rasti ndoshta ka menduar Twain pasi kudo qe shkonte e ndalonte gra e prisnin.

Zanzi/M
26-02-11, 22:19
po u knaqkan kojshia ky po i ushqejka ------

Ishalla e din at pune ky ka me I pa kojshit me shkall n krah.

hasanmehmeti
27-02-11, 08:33
O jaran, per qete tipin qenka e mire ajo tema "ēdokund, dhe ne ēdokohe" o la la :))


E faqja e Zeze , c'ka spo ndegjon veshi dhe shikon syri ime more Valiii.

Ky tipi e kish ndermend me shku ne Usa , kysmet bone ndalet ne Kosove, haj medet haj ...

rastesishT
27-02-11, 10:51
Per deri sa egziston vullneti i atyre grave te jetojn bashk njera me tjetren nuk shof dicka te kece ketu. Nuk e di pse duhej te diskutohet per kete fenomen ne kete forum.

Antika
27-02-11, 11:10
Ishalla e din at pune ky ka me I pa kojshit me shkall n krah.

Lexo me vemendje:rregull e kish be ai tipi me ua nderru dhomat.Kujdes ne cilin nr je ,jane 39 :biggrin:

tipi engjellor
27-02-11, 13:48
burre i forte hahhaha veq nje prej te gjitha grave me pas shqiptare gjysen ish duft me i lshu

rafet llapjani
02-03-11, 17:11
Ky veq gjyben krahve edhe qdo dy ore ne aksion hahahaha edhe ku te nxen kaftjalli dreka e darka e... nata e... pa problem

Pytja shrohet a jan te gjithe femijet e tij ???? mos me ta marr mendja

martesa pa arsye si te kalon dyten... mendimi im eshte prostitucion,zemra e smute i bon edhe 200...


tarka qysh mora vesh ky jarani veq me gjybe po rrike edhe katuni ku po jetojke ishin krejt me amorlluka krahve se dane skishin hiq aghaghaghaghaghaghaghaagh

ky pu kputka tu pie viagra agaghaghghaaghaghaghaghaghaghghaahag

Guri i madh
02-03-11, 17:14
Ky veq gjyben krahve edhe qdo dy ore ne aksion hahahaha edhe ku te nxen kaftjalli dreka e darka e... nata e... pa problem

Pytja shrohet a jan te gjithe femijet e tij ???? mos me ta marr mendja

martesa pa arsye si te kalon dyten... mendimi im eshte prostitucion,zemra e smute i bon edhe 200...tarak nji pershendetje


ky me 39 gra tan kohen ka nejt duke i trem kojshin nga haremi

sikur taraki qe i trem mizat duke u krue per zgjedhe

Guri i madh
04-03-11, 11:26
a ky po vdiska si sejda i hamitit te rexhoviqe hahahahaah

mos harro edhe llullen e qehlibarit kamish te fort a... mos ja le mangu kta qy se ai qasi duhet me kan...


o guri i madhe, na i honger hashimi pllattat ja qifsha rodin e nones qka ish kan ai..., ka bo be kupa vesh en dore me ja dhan shimitme nji prill po i pagujke gajret edhe nji muj

Guri i madh
04-03-11, 17:32
uh nonen ja qkerdehfsha me shik e me qysh koft... u msue ai me ja bo luften tjert e vet me qu gishtin kishe demek, he familjen ja qkerdehfsha.. te majmunit.


tarak prej te hanes je i ftuar ne protesta pergaditu merre buken edhe ujt me veti e drejt para qeveris


se gati hatrrova edhe nji jangjik me gur merre me veti

Dushku
12-03-11, 14:08
Zoti ja lashte shnoshe!:biggrin: