PDA

View Full Version : Biografia e Adem Demacit per vetem 51 sekonda


Arb
13-03-11, 20:16
http://www.youtube.com/watch?v=LzlQNixQx1o

lirik
18-03-11, 14:23
arb epaske perqesh keq adem demaqin por ai ndejti tridhjet vjet burgjeve bre burr po s ke faj ti jo se nuk edin -
veq dy tri dit me te shti ne quze besa more arb s po diq qfar fjale te gjej per ty por nejse
e kishit zakon mos me ja besue askuj
paska pas hi njani ne burg ktu ne gjermani jo po burg po njifar stacion policie
por demek i paska hy djali e i kan thene policia mundesh me hy me djale se nese ai trembet esht i mitur ke te drejte me hy.
GJat kohes sa ka shkue koha aty ne burg paska thene eu a kahtu paskan vuajt te shkretit te burgosur a ku ku bre nana ime ku paskan qen ata e qka paskan hje k e vuajt ata qe e dhe me dhie ne qafe e me me pshurrre ne qafe te burgosurit politk q e
besa nuk mju kam me ju thane pse
po mire more arb mbasi nuk e e ke provue edhe ju qe nuk dini se qka ehst qelija pse mos me ba cirkus me njerz kollaj e keni beni cirkus sa te doni se ju ka ardhe dita por ne kohe te adem demaqit me te pa fshi udbb a para qe besa nuk kishe fole kshtu po fjala del prej gjuhe e gjuha prej tuli jepjani dikah se jeni msue em fole kogja mire e me shpotite

lirik
18-03-11, 14:28
Ademi esht simbol i qeshtjes kombtare i rezisrtences kombtare
pa marr para sysh se secili njeri i ka gabimet e veta ne politike nuk e meriton perqeshjen ne ket forme nje njeri kaq i stervuajtur por dikush ja ka zanate me pjerdhe ne vuajtjet e tjerve

Guri i madh
25-03-11, 21:51
Aem demaqi pleqnari i magjupve qysh nji fjal nuk e foli per kto degradimet qe ja beri KOSOVES Hashim Pnla


ky aq shum e ka degradue vehten qe as a je si je mos me i than


30 vjet burg qe i ka mbajt i shkun ne bisht te sorresStupcat - Mesazhi (http://www.youtube.com/watch?v=GQ_EG08T230)

lirik
26-03-11, 07:11
Se qeverite tjera ekan pas knaqe kape njanen e mshoj tjetres

lirik
26-03-11, 09:07
Se qeveritė tjera e kan pas knaqė kape njanen e mėshoj tjetres

lirik
26-03-11, 09:13
Adem Demaqi si do qe te gaboj e qka do qe te gaboj mund te ket psuar nga vuajteria e koheve dhe esht mosmirnjohje e zezė kur vuajtjet e nje njeriu perbuzen kur ai fali jeten der i sa sot nuk ta fale kush nji qamqakiz nga egoizmi i tyre i pjerdhur qe nuk jan ne gjendje a spes cent ti sakrifikojne -
ai sakrifikoj nje jete per brezat dhe paftyrsia ekohes nuk po ka kufij -kahasohet njeriu i lire me njeriun e tridhjet viteve burg qudira po normal q enjeriu i tille ben gabime dhe mund te shkatrrohet burgjeve por shikohest shpirti dhe qellimi i tij qe ju kushtua lirise
dhe interesave te kombit tne at kohe e jo pas burgut kaq te gjate gabimet nuk merren para sysh pas kesaj katrahure kaq te gjate te vuajtjeve se esht nromale qe njerzt qe i mbajne tridhjet vite burg te gabojne dhe kjo as qe merret para sysh por esht be zakon te shqiptart gjithqka te vehet ne kandare mikroskopike te tjetri veq vehten te mos e shohin asnjiher mjerim pasha besen - ka njeri qe a spes cent mire nuk ti ben as nje ndihme sa do te vogel nuk ta jep e me pas mundsi e han ate qka e ben -fjala ktu nuk ehst per diskruuesit te mos me keqkuptojne ata q ekans hrkue ktu por fjalen ekam tjeter kund pra te disa njerz qe e hane ate qka e bejne ndersa ademi dha me te shtrejten jeten per komb dhe nuk ka vule mbi dhe qe e mohon ket

lirik
26-03-11, 09:17
pamvarsisht sjelljeve te tij un mendoj se ademi bente politike dhe kjo esht poashtu mjeshrtri e tij diplomatike -loja me serb dhe me magjup esht loje diplomatike e adem demaqit asgje tjeter ket e dijn shum mire ata qe e i kan shum sy evesh e jan diplomat te sterkopliuar ademi nuk tradhton kurr interesat e atdheut per ansji qmim dhe ket duhet ta din kombi shqiptar

Zeqiri
26-03-11, 21:39
adem demaci penzioner le tja rras gjume edhe lete ngon naj kajke me sharkia