PDA

View Full Version : Tatlises nė gjendje kritike pas plagosjes ...


Jana
14-03-11, 19:00
ulmues tė paidentifikuar e kanė plagosur nė kokė kėngėtarin e famshėm turk, Ibrahim Tatlises, gjatė largimit nga njė studio televizive tė dielėn mbrėma, duke e lėnė nė gjendje tė rėndė shėndetėsore- kanė raportuar mediat tė hėnėn.
http://www.telegrafi.com/fo/vip/f.0314103349154_m.jpg
Kėngėtari i mirėnjohur, njėherit edhe biznesmen, kishte performuar nė shoun e tij, pėrpara sulmit ndaj tij dhe asistentit tė tij nė Stambollin qendror.
Sipas mediave, mjekėt kanė bėrė tre ndėrhyrje kirurgjike nė kėngėtarin, ndėrsa ai gjendet nė kujdes intensiv.
Policia ėshtė nė kėrkim tė sulmuesve, tė cilėt gjuajtėn me kallashnikov gjatė ikjes me automjet

tipi engjellor
14-03-11, 20:03
Nje aktor shume i madhe nje shpirt artisti ....

Hajra
14-03-11, 20:06
.....uroi qe te shpetoj ky njeri i pa zevendsushem, ky lajm sot me preku thelle.

emine
14-03-11, 20:21
gjunafi,,,:eek:

Makresh
14-03-11, 20:38
Ho se nuk e paskan myt :P

Gentiani
14-03-11, 22:05
qe de, me pas sjelle tu bollnica e Isa Grezdes, moti ish que ne kembe te vehta me ece :tongue:

mos paēim kurre, ama perjete tjera gejle vetem a po pishton tatlia nc,nc,nc :tongue:

oh, ē`u kenaqem me aktualitetet e jetes kulturore ! :mad:

rastesishT
14-03-11, 22:17
Ku paska qen Xhejlani ne ate moment a thu

Jana
14-03-11, 22:18
qe de, me pas sjelle tu bollnica e Isa Grezdes, moti ish que ne kembe te vehta me ece :tongue:

mos paēim kurre, ama perjete tjera gejle vetem a po pishton tatlia nc,nc,nc :tongue:

oh, ē`u kenaqem me aktualitetet e jetes kulturore ! :mad:

Po valla edhe une i kisha ndejt te kryt bile...ku po don ma mir se en isa grezd...
Se di q'far brenge tjeter duhet me pas ti , kur nuk te brengos vdekja e nje persona i cili sen nuk t'ka bo ...

NCNCNCNCNCNCNCNCNC

Se harrova ... sje i detyrun mi lexu ...

emine
14-03-11, 22:20
qe de, me pas sjelle tu bollnica e Isa Grezdes, moti ish que ne kembe te vehta me ece :tongue:

mos paēim kurre, ama perjete tjera gejle vetem a po pishton tatlia nc,nc,nc :tongue:

oh, ē`u kenaqem me aktualitetet e jetes kulturore ! :mad:
valla me dek ibrahimi,ti mi mledh burrat e forumit edhe me nejt kry shnosh,merr zavojat me vehti do kofa uji se alivanosen fembrat,,,,oh dashni e dashni e vjeter,,,ibrahim mushknit na i kallshe nifar vakthi:P

tipi engjellor
14-03-11, 22:22
valla me dek ibrahimi,ti mi mledh burrat e forumit edhe me nejt kry shnosh,merr zavojat me vehti do kofa uji se alivanosen fembrat,,,,oh dashni e dashni e vjeter,,,ibrahim mushknit na i kallshe nifar vakthi:P


hej emine a e ke inqizu ate kengen kur kendon per ty hahahh

Gentiani
14-03-11, 22:27
Po valla edhe une i kisha ndejt te kryt bile...ku po don ma mir se en isa grezd...
Se di q'far brenge tjeter duhet me pas ti , kur nuk te brengos vdekja e nje persona i cili sen nuk t'ka bo ...

NCNCNCNCNCNCNCNCNC

Se harrova ... sje i detyrun mi lexu ...


o une e pata fjalen, sikur me pas qillue perskaj qasaj bullnices :wink:, ama masi nuk ka qillue qe qitash po vdes njeri e hajt, sahi ka me ja trus tsunami tjeter Xhaponise e me ta shperla deri ne kufi te Bullgarise :tongue: jallaj tsunam jallaj ka je tu shkue ? :tongue:

emine ah,hahahaaaaaaaa zoti i lashte shendosh, po jo more eshte Meda hala gjalle :biggrin:

emine
14-03-11, 22:31
hej emine a e ke inqizu ate kengen kur kendon per ty hahahh
pasha eminen u kallshin femrat shqiptare per ibrahimin,kti ja pane sherrin shqiptarhanja e msu qka o dashnija se deri qather sish kan ne fjalorin ton fjala dashni,ky ja nisi ka knone e kanga hala po shko piskam naper gardhiqe,,,

Genti Meden e shes me gru komplet per ibrahimin sha po fol amigos,meda kurr autobusit si ka gra hahahhahah

Jana
14-03-11, 22:31
o une e pata fjalen, sikur me pas qillue perskaj qasaj bullnices :wink:, ama masi nuk ka qillue qe qitash po vdes njeri e hajt, sahi ka me ja trus tsunami tjeter Xhaponise e me ta shperla deri ne kufi te Bullgarise :tongue: jallaj tsunam jallaj ka je tu shkue ? :tongue:

emine ah,hahahaaaaaaaa zoti i lashte shendosh, po jo more eshte Meda hala gjalle :biggrin:

Zoti te rujt ty ....

Gentiani
14-03-11, 22:36
Zoti te rujt ty ....


Jo, Jana ēka je ka shkruan qishtu he t`lumshin durte ty, mos na lashte Zoti pa ty, se qiknenaj kish vdeke, cofe e hajt jeta kulturoro-teknologjiko-seksuale , se prej qe thane Tsunami i ka ra Xhaponit edhe fluturimat i kam ndalue qiknenaj!

nima ahahahaha :biggrin: ... ama heren tjeter, nese nuk haroj... mire heren tjeter te pyes !

Jana
14-03-11, 22:39
Jo, Jana ēka je ka shkruan qishtu he t`lumshin durte ty, mos na lashte Zoti pa ty, se qiknenaj kish vdeke, cofe e hajt jeta kulturoro-teknologjiko-seksuale , se prej qe thane Tsunami i ka ra Xhaponit edhe fluturimat i kam ndalue qiknenaj!

nima ahahahaha :biggrin: ... ama heren tjeter, nese nuk haroj... mire heren tjeter te pyes !


Flm shum ... edhe per Japoni kam shkru ..
Paj ma mir asht me lexu se diqka mson se sa me u marr me fjal palidhje ... dhe shum shum te KOTA....

p.s hiq spe di sha ke mu kesh ... tregom t'keshi edhe une ????

emine
14-03-11, 22:41
Flm shum ... edhe per Japoni kam shkru ..
Paj ma mir asht me lexu se diqka mson se sa me u marr me fjal palidhje ... dhe shum shum te KOTA....

p.s hiq spe di sha ke mu kesh ... tregom t'keshi edhe une ????


valla me pas hanger si qeky me luge dukati,edhe ndrry shtaqind sahana,edhe krejt grat e ballkanit simpatizuse,tybeh edhe me pas dek sma kish ni hiq,hajte se ka hanger livadhin e vet ky,po gjunah se kokan kan ka qeroj perpak....

Jana
14-03-11, 22:43
valla me pas hanger si qeky me luge dukati,edhe ndrry shtaqind sahana,edhe krejt grat e ballkanit simpatizuse,tybeh edhe me pas dek sma kish ni hiq,hajte se ka hanger livadhin e vet ky,po gjunah se kokan kan ka qeroj perpak....

Epo bash ky qe i ka krejt ja vlen me jetu ...

Emine vdekja kur vjen pi Zotit eshte krejt normal ... amo kjo pi dores njeriut per mue so normal... krejt ketu e kisha llafin ...

Nejse te pershendes ...

emine
14-03-11, 22:46
Epo bash ky qe i ka krejt ja vlen me jetu ...

Emine vdekja kur vjen pi Zotit eshte krejt normal ... amo kjo pi dores njeriut per mue so normal... krejt ketu e kisha llafin ...

Nejse te pershendes ...

Kta pis miletat Turqit jan bajagi te flliqt ka morali,kumedit cilles gru te huje ja ka knu naj kang si te dhimbshme a besa edhe naj tallava,e turqit sdurojne si shqiptaret jan meniher mysin njerin,kshtuqe nuke eshte gjithmone viktima e pafajshme,ky donzhuani njifet per aferet e tija ,nje dite del qka ja ter trut tipav si ktina,sme vje mire,po qeshtu e ka jeta qetu lahen durt me sapun jo nat bote

Makresh
14-03-11, 23:04
Kta turkelit jan kryefort, me ni plum zor qe e vrajn tatlisin :biggrin:

Tash pa hajgare, sot i zbuluan 2'ooo mije xhenaze ne bregdetin Japonez !
Dy reaktor atomik qe shperthyen jan gati te e rikthejn situaten e Chernobilit e ju kani per mentor kurtshin a ?! :confused::confused:

Jana
14-03-11, 23:08
Kta turkelit jan kryefort, me ni plum zor qe e vrajn tatlisin :biggrin:

Tash pa hajgare, sot i zbuluan 2'ooo mije xhenaze ne bregdetin Japonez !
Dy reaktor atomik qe shperthyen jan gati te e rikthejn situaten e Chernobilit e ju kani per mentor kurtshin a ?! :confused::confused:


Po valla u bo gjynahi ...
Nime thirre Gentianin se ka qeff me ngu ksi lajme ...

roadrunner
15-03-11, 10:46
i paska dal buri naj njanes rrustem a? ishalla po pshton se boll kanga t'mira ka..sidomos ato emineeee :D hahaha

Gentiani
15-03-11, 12:05
Po valla u bo gjynahi ...
Nime thirre Gentianin se ka qeff me ngu ksi lajme ...

aaaaaav, aaaaaaav Jana bile prej qasajna temes se kramasutres qe e pate sjellur qiknenaj hala zhavojaaaaaat zhag po i ngrehim :biggrin::biggrin:

po, po de me lixue eshte mire !

nima qka u ba sot a vdiq a hala gjalle eshte ?!

Shnetje Jana! :smile:

Jana
15-03-11, 12:12
aaaaaav, aaaaaaav Jana bile prej qasajna temes se kramasutres qe e pate sjellur qiknenaj hala zhavojaaaaaat zhag po i ngrehim :biggrin::biggrin:

po, po de me lixue eshte mire !

nima qka u ba sot a vdiq a hala gjalle eshte ?!

Shnetje Jana! :smile:


Hahahahahhahahahaha qata jam zgju heret sot me lexu e me te tregu ty ...

valiii
15-03-11, 14:02
Ibra kengetar i mire sa dush ama eshte edhe mafijash i madh, se ndryshe nuk kish mujte mi ba milionat. Ky edhe njerin e ka pas vra me duar te veta para shume vitesh dhe si duket po i kthehet si boomerang.
Sidoqofte i uroje sherim Tatlisesit se me te vertete eshte fenomen ne lamine e vet. I ka disa kenge per mi shti gishtat n fasung.

premium
15-03-11, 17:04
Shih ky Valiii thot nė fasunk ,, hahaha nė shtriker trofaz se? :)

-Ky baci Brahimi nuk u kan i urrt hiē , shum u qel e rroki promaja , punėn e shtirė ka pasur me ēetėn e pkk's kan kėrcnu Brahimit nėse nuk kontribon pėr ata do tė vrasin , nė anėn tjetėr nga shteti i Turqisė mbasi kanė zbulu se ilegalisht punon pėr pkk .

Sidoqoft ja dėshiroj shėrimin e tyre normale ( mbasi qip'in e kokės ka tė damtume ) ėshtė njė aktor (kėngėtar ) tė famshėm i cili nga shpina e tij janė tė punėsuar me mijėra njerėz.

Jana
15-03-11, 17:51
Ikona turke Ibrahim Tatlises vazhdon tė qėndrojė nė kujdes intensiv duke qenė se gjendja e tij shėndetėsore ėshtė akoma e rėndė, megjithatė mjekėt thonė se e kanė ndalur gjakderdhjen cerebrale dhe po tentojnė tė zvogėlojnė presionin nė tru.

Ėshtė spekuluar se ekziston rreziku i dėmtimit tė pėrhershėm, ashtu qė kėngėtari mund tė mbetet i paralizuar nė anėn e majtė, mirėpo sipas neurokirurgut Ilhan Elmaci, Tatlises nuk do tė ketė probleme fizike.

“Ai mund tė ketė humbje tė fuqisė, por nuk mendoj se do tė ketė probleme fizike. Qėllimi yni kryesor ėshtė qė ta nxjerrim nga gjendja kritike. Pastaj do tė planifikojmė se si t’i rregullojmė funksionet e trupit, gjė qė do tė marrė njė vit”, ka thėnė Elmaci.

Ai e ka bėrė tė qartė se regjioni i turit qė ėshtė dėmtuar nuk pėrfshin funksionet e tė folurit, qė do tė thotė se Tatlises nuk do ta ketė vėshtirė qė ta ruajė zėrin e tij tė famshėm.

Tatlises u plagos tė dielėn mbrėma nga, siē thuhet, sė paku dy sulmues tė paidentifikuar, gjatė largimit nga njė studio televizive.

Guri i madh
15-03-11, 19:01
nuk i lexova shkrimet e juaja .a i ka ngjit per at dynja kyfar muti

moti e kan pas kurdit ne shenjester ka tradhtue kombin e tradhtart kshtu perfundojn

luckyman
15-03-11, 19:11
Shenjat e Kjametit!:frown:

Peja-Boy
15-03-11, 19:53
Valla me eshte dhimt Tatlises, ka pas koherat e tij shume shume te sukseshme edhe ka qe nje nder kengetaret me te mire ... M.Jackson ne Usa e Ibrahim Tatlises en Turqi e Kosove !!

Me vjen keq nese turqia humb nje kengetar e artist te shkelqyeshem te te gjitha kohrave !!

roadrunner
15-03-11, 19:58
ybkcYhhFLu0

Guri i madh
15-03-11, 20:09
mas keqi ju ka kan do turqishtfolsave ne shehret e kosoves e i hankt shpirti mut

roadrunner
15-03-11, 20:13
XHqGB0doroU

Gentiani
15-03-11, 21:33
Hahahahahhahahahaha qata jam zgju heret sot me lexu e me te tregu ty ...

le, leje kurgjo nuk paske pru sot :tongue:

lajm eshte o vdeke, e lishoj shpirti jo me shrafciger ja qelen kafken e qishtu !:biggrin:

Jana
16-03-11, 19:27
le, leje kurgjo nuk paske pru sot :tongue:

lajm eshte o vdeke, e lishoj shpirti jo me shrafciger ja qelen kafken e qishtu !:biggrin:


Kete lajm kam kenaqesin ta postoj vetem per ty ... te pershendes ..

Mjekėt kanė njoftuar tė mėrkurėn se pas heqjes nga aparati pėr frymėmarrje, Ibrahim Tatlises kishte filluar tė flasė. Megjithatė, sipas mjekėve, rreziku pėr jetėn ende lėviz nga 10 deri nė 80 pėr qind.

“Ai mund tė lėvizė dorėn e djathtė dhe kėmbėn e djathtė, tė na japė dorėn dhe tė flasė me ne. Ky ėshtė njė progres pozitiv”, ka thėnė neurokirurgu Ilhan Elmaci.
Ikona turke u plagos tė dielėn mbrėma nga, siē thuhet, sė paku dy sulmues tė paidentifikuar, gjatė largimit nga njė studio televizive.
Ndėrkohė, janė angazhuar dhjetė ekipe policore me nga 30 policė, pėr gjetjen e agresorėve.

teutaA
16-03-11, 21:41
e vogel e maj ne mend edhe smuj me kuptu pse kajshin me keng te ti pa e mar vesh turqishten hiq :confused:

dhasht zoti pshton

Guri i madh
16-03-11, 22:28
na ka vdek DERVISH SHAQA ,FATIME SOKOLI QAMILI I VOGEL e fort nuk jena marr me veprimtarin e kontributin e tyre


se di pse po hargjoni qkrola per ket pis po nese shum e keni desht qe ndegjone qet video


http://www.google.de/images/icons/sectionized_ui/play_c.gif
(http://www.google.de/url?url=http://www.youtube.com/watch%3Fv%3D_r9WNaZsJXU&rct=j&sa=X&ei=dymBTbPyKojqvQO_86jLBw&ved=0CBwQuAIwAA&q=stupcat++ibrahimi+e++ka++rreh++grun&usg=AFQjCNFAnimG26KRY_RID1WvC_HFXV0spQ)STUPCAT , Ibrahimi e ka reh gruen e vet EMINEN (http://www.youtube.com/watch?v=_r9WNaZsJXU)

valiii
16-03-11, 23:06
na ka vdek DERVISH SHAQA ,FATIME SOKOLI QAMILI I VOGEL e fort nuk jena marr me veprimtarin e kontributin e tyre


se di pse po hargjoni qkrola per ket pis po nese shum e keni desht qe ndegjone qet video


http://www.google.de/images/icons/sectionized_ui/play_c.gif
(http://www.google.de/url?url=http://www.youtube.com/watch%3Fv%3D_r9WNaZsJXU&rct=j&sa=X&ei=dymBTbPyKojqvQO_86jLBw&ved=0CBwQuAIwAA&q=stupcat++ibrahimi+e++ka++rreh++grun&usg=AFQjCNFAnimG26KRY_RID1WvC_HFXV0spQ)STUPCAT , Ibrahimi e ka reh gruen e vet EMINEN (http://www.youtube.com/watch?v=_r9WNaZsJXU)

Guri edhe ne kete teme gjete hapsire me proklamu patriotizmin folklorik a? Po le njerin, se e murem vesh qe po e urren, e pra me bo me ndi ibrahimi fort ka mi mbete hatri n ty.
Ai kur erdhe tu kosova na trathtoje neve sheherjonve turqishtfolsa dhe e qiti plisin e bardhe ne koke e kendojke 'lejlim lej' po badihava kurqysh juve katunarve me ju hi n qef ky pismilet.
Mu veq po mdhimet se i ka milionat, se me vra njeri far gulluguzi n dite sodit e pshton ...

premium
17-03-11, 16:42
njė mesazh pėr gurin e mall ... njėri ndėr turqishtfolėsave jam edhe unė , nga serbishtfolėsave jam edhe une , po tė pyesi ty ! ē'ka tė keqe nėse njeri i pėrdor gjuhėt e huaja ore ?
Nė kohėn e shkive ( bashk me mu) ki dal me protestu pėr liri e demokraci , ndėrsa ēė dotė thotė demokraci nuk paske lidhje me tru.
-Turqishtfolėsi nėse ka njoft gjuhėn Shqipe shoqėrisht edhe ėshtė pergjigjur Shqip , ndėrsa sikur tipi i juaj pėr njė sėrbishtfolės shoqria Shqiptare ja then gjuhėn pėr sėrbishtėn dhe ate mushkėrit ja zgjėrohen duke folur sėrbisht.

Tatlisesi ėshtė ved Kurd , e supozohet se ėshtė e sulmuar nga njė grup terroriste kurde qėllimisht nėse nuk ka kontribu pėr ata.
policia Turke ka zbulu identifikimin e sulmuesve po ashtu veturėn e tyre gjetėn ndėrsa sulmuesit pėrkohesisht janė tė mshehur nė bir tė miut.
sė shpejti dotė arrestohen sė paku konstatohet se nė kete sulm janė tė perfshirė se paku 10 veta.

Shqiptare_ne_Turqi
17-03-11, 18:18
mas keqi ju ka kan do turqishtfolsave ne shehret e kosoves e i hankt shpirti mut


:frown: Guri i Madh !

Shqiptare_ne_Turqi
17-03-11, 18:39
Ju qoft e kaluar juve, adhuruesit e Tatlisesit .

Eshte pranuar dhe nga autoritetet se ka pas nje ze te mrekullueshem.( me heret, dikur ... )

Ata te cilet kan kohe, mund ta studionin jeten e tij ...Por, kem bre na bisedimet e tona me Serbet e Ibrahimit zoti ja gjen qaren ishalla..

Shqiptare_ne_Turqi
17-03-11, 18:42
e vogel e maj ne mend edhe smuj me kuptu pse kajshin me keng te ti pa e mar vesh turqishten hiq :confused:

dhasht zoti pshton:biggrin: Nashti aty,k'tu naj fjal ekan kuptu e boll eshte sa per me kajt .

amin. !

Jana
17-03-11, 19:13
:biggrin: Nashti aty,k'tu naj fjal ekan kuptu e boll eshte sa per me kajt .

amin. !


Mos u shqeteso oj e dashur ... shyqyr qe Zoti nuk na pyt neve ,,, e din Ai sha ban ...
qaff ty shum ...

Murgesha
17-03-11, 19:24
Medet si jena ba na shqipet.

Spo dijme mo as me shku me pa si duhet, as edhe nje vizit per nje te semure ne spital spo mundemi me e ba pa ja nxjerr 100 bishta vet te semurit.

Me vie keq per Ibrahim Tatlisesin, jo vetem dikur po edhe sot me endje ndegjoj kenget e tija.

Dhasht zoti e sherohet!

panta_rhei
17-03-11, 20:10
Nese Mercedesi ka shkepė Gjermani neper bote;

Nese Toyota ka shkepė Japoni neper bote;

Nese McDonaldsi e CocaCola e Majkell Xheksoni kane shkepė Amerike neper bote...

Ibrahim Tatlisesi ka shkepė Turqi.

Me fat jane ata popuj qe kane ne gjirin e tyre njerez dhe artistė kaq te medhenje.

p.s. Ne kontaktet e mehershme qe kam pase me turq, kur binte biseda per muzike, ju thoja "turqia e ka vetem nje artist mashkull" duke I nguce per gjinine e dyshimte te tarkanit e sandallit...
...Ata me kembengulje reagonin qe Tatlisesi nuk eshte turk, por eshte nje terrorist kurd dhe se shume shpejt ai do ta han plumbin nga turqit... sipas tyre kishte fakte e foto qe deshmonin se Tatlisesi ishte financuesi me i madh i luftes se popullit kurd per clirim dhe te drejta.

Zoti i marroftė sulmuesit edhe faren e tyre!

Guri i madh
17-03-11, 20:25
[QUOTE=premium;2037099]njė mesazh pėr gurin e mall ... njėri ndėr turqishtfolėsave jam edhe unė , nga serbishtfolėsave jam edhe une , po tė pyesi ty ! ē'ka tė keqe nėse njeri i pėrdor gjuhėt e huaja ore ?
Nė kohėn e shkive ( bashk me mu) ki dal me protestu pėr liri e demokraci , ndėrsa ēė dotė thotė demokraci nuk paske lidhje me tru.
-Turqishtfolėsi nėse ka njoft gjuhėn Shqipe shoqėrisht edhe ėshtė pergjigjur Shqip , ndėrsa sikur tipi i juaj pėr njė sėrbishtfolės shoqria Shqiptare ja then gjuhėn pėr sėrbishtėn dhe ate mushkėrit ja zgjėrohen duke folur sėrbisht.

Tatlisesi ėshtė ved Kurd , e supozohet se ėshtė e sulmuar nga njė grup terroriste kurde qėllimisht nėse nuk ka kontribu pėr ata.
policia Turke ka zbulu identifikimin e sulmuesve po ashtu veturėn e tyre gjetėn ndėrsa sulmuesit pėrkohesisht janė tė mshehur nė bir tė miut.
sė shpejti dotė arrestohen sė paku konstatohet se nė kete sulm janė tė perfshirė se paku 10 veta.[/QUOT


po de paskni qen ksi qe e keni mbledh haraqin per kara muratat se ju qe e keni shtri qafen para turqve skeni pague tatim

e permjet juve turku i plaqkit ata qe nuk ju kan bind turkut

Guri i madh
17-03-11, 21:11
Guri edhe ne kete teme gjete hapsire me proklamu patriotizmin folklorik a? Po le njerin, se e murem vesh qe po e urren, e pra me bo me ndi ibrahimi fort ka mi mbete hatri n ty.
Ai kur erdhe tu kosova na trathtoje neve sheherjonve turqishtfolsa dhe e qiti plisin e bardhe ne koke e kendojke 'lejlim lej' po badihava kurqysh juve katunarve me ju hi n qef ky pismilet.
Mu veq po mdhimet se i ka milionat, se me vra njeri far gulluguzi n dite sodit e pshton ...


jo ksi turqisht folsa ne pej ka pak edhe nuk e ndiejn vehten si turq e ti nuk je i till


e kta perzereni e vushtrria kta pshurren per nji keng tyrqe kta kan qen bashkpuntort e okupatorit kta kan mbledh haraqin per turkun


po e marr nji shembull sikur preshevari i konvertuar ne makresh qe nuk mundet me jetue pa guhen shkinishte na e kish sjell nji video humoristike shkinishte

premium
17-03-11, 21:16
O Gur ai qe ndigon kenge turke , nuk eshte e thanen se eshte turk . nėse edhe ti e ngon cecėn apo draganėn nuk je e kraljevės :)

murrizi
17-03-11, 21:18
O Gur ai qe ndigon kenge turke , nuk eshte e thanen se eshte turk . nėse edhe ti e ngon cecėn apo draganėn nuk je e kraljevės :)

Pak ma i zi je !

premium
17-03-11, 21:24
o Muriq , a po t'munon diēkai ty a?

Guri i madh
17-03-11, 21:30
O Gur ai qe ndigon kenge turke , nuk eshte e thanen se eshte turk . nėse edhe ti e ngon cecėn apo draganėn nuk je e kraljevės :)


une e kam dhan mendimin tim e kur kam shkrue as qe me ka ra ndermend se je antar i forumit po du me than nuk kam aludue ne ty konkretisht

po sa une i njoh turqit e mamushes asnjeri prej tyre nuk ka gjak turku

mbiemrin krasniqi shala bytyqi

ndoshta e njeh njierin qe e qun vehten turk bile edhe me politik merret RIFAT KRASNIQ eeee paramendone e qun vehten turk e angazhohet ne partit turke

Antika
17-03-11, 21:44
Jaaaaa mos vet!
A edhe ketu patriotizem a?!
Ehhhh mavi mavi,sa "qallmin" e kishim ne symaviet ne ate vakt.:biggrin:kur na kendote Ibrahimi.

Nje plagosje,nje njeri,nje kengetar... per dike ka qen i madh,per dike s'ka egzistu.....
Si do qofte, i deshoroj sherim vetem si nje njeri,nese asgje me shume !!

Guri i madh
17-03-11, 21:48
pasi qe ne shenjester i paske shenimet e mia edhe shum e paske adhurue

edhe paske shum dhimt merre e qoe te shpia

Makresh
18-03-11, 00:45
O Gur ai qe ndigon kenge turke , nuk eshte e thanen se eshte turk . nėse edhe ti e ngon cecėn apo draganėn nuk je e kraljevės :)

Turqit i kemi vllazen. N'kofsh "turk" thoshin dikur shqiptaret ! Mu kon shkiet te ndershem, te moralshem, te drejt dhe te respektuar,.. do u kishin thon "n'kofsh shka, besom" apo "kallxom drejt" ! Por jo, dhe nese dikush te thot n'kofsh "shka", dije qe s'eshte duke te dhen kompliment :wink:

Shqiptare_ne_Turqi
19-03-11, 13:48
TemaDataKomentehttp://www.dardania.de/vb/upload/images/reputation/reputation_balance.gifTatlises nė gjendje... (http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?p=2037229#post2037229) 17-03-11 19:02ma hongsh boteh ti,ktu o personalitete publike nuk o politika,

Hahahhahaaaaaaa ! :biggrin: ..... Athu kush ke ti !? :biggrin:

More fund e kry jem politike bre !:tongue:

premium
19-03-11, 14:01
TemaDataKomentehttp://www.dardania.de/vb/upload/images/reputation/reputation_balance.gifTatlises nė gjendje... (http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?p=2037229#post2037229) 17-03-11 19:02ma hongsh boteh ti,ktu o personalitete publike nuk o politika,

Hahahhahaaaaaaa ! :biggrin: ..... Athu kush ke ti !? :biggrin:

More fund e kry jem politike bre !:tongue:
i paska qen referi i fortė pėr kartona .
sa inati me vie kur nuk paraqiten ne reputacion me emėr !

fort mirė dihet kush ėshtė ....

-Kalojme nė temė ;
sulmuesit e Tatlisesit jane te arrestum 14 veta nder ta janė edhe 3 persona te gjinise femrore.
gjendja shendetsore e tij shkon ne normalizim !

Peja-Boy
19-03-11, 20:47
e vogel e maj ne mend edhe smuj me kuptu pse kajshin me keng te ti pa e mar vesh turqishten hiq :confused:

dhasht zoti pshton

Sepse ateher ka pas dhimbje ka pas ndjenja ka pas Shoqeri e ka pas Dashuri e ma pak Interes e sot krejt njerz T“Prisht ....

Guri i madh
19-03-11, 21:37
Janna, kit teme u dasht LULJA me qel gylim benim hahahaha se si beqar na duhet mu inspirue nga kenget e ibrahim tatlisesit me lidh dashnin fort... kshtu tu vujt une tu shkue me ja gju dritaren guri te vogel me prit lulen .. si perparaq ..qe dahsnija me mbijetue se Allahu na rujt me dek IBra..., dashnija bjen pej sistemi krejt... se sa epr muzik te gentes e qso kili mili .... kurr njeri mos mu dashurue e me vutj hahaha me ja dit lezetin pak...

Hajde Allahu nihem a...

ps: si duket Kurdet e kan sulmue...


po inspirohesh po si mbas tatleses familja nuk e lejojn at vajz me u martue me ty se je fukara ,e ti duhesh me marr ne sy allamanin e me knue kangen e kara gurbetitit :biggrin:

me i fitue do pare e ma ja dhan ati matufit plak qe po ja blen qiken

premium
19-03-11, 22:57
Janna, kit teme u dasht LULJA me qel gylim benim hahahaha se si beqar na duhet mu inspirue nga kenget e ibrahim tatlisesit me lidh dashnin fort... kshtu tu vujt une tu shkue me ja gju dritaren guri te vogel me prit lulen .. si perparaq ..qe dahsnija me mbijetue se Allahu na rujt me dek IBra..., dashnija bjen pej sistemi krejt... se sa epr muzik te gentes e qso kili mili .... kurr njeri mos mu dashurue e me vutj hahaha me ja dit lezetin pak...

Hajde Allahu nihem a...

ps: si duket Kurdet e kan sulmue...
Tarak ki humor tė mirė , em shtine me qesh me zoo :)

LuLjaa
27-03-11, 23:17
Janna, kit teme u dasht LULJA me qel gylim benim hahahaha se si beqar na duhet mu inspirue nga kenget e ibrahim tatlisesit me lidh dashnin fort... kshtu tu vujt une tu shkue me ja gju dritaren guri te vogel me prit lulen .. si perparaq ..qe dahsnija me mbijetue se Allahu na rujt me dek IBra..., dashnija bjen pej sistemi krejt... se sa epr muzik te gentes e qso kili mili .... kurr njeri mos mu dashurue e me vutj hahaha me ja dit lezetin pak...

Hajde Allahu nihem a...

ps: si duket Kurdet e kan sulmue...

Hahahahahaha ēka paska than
eej po une se kam dit se ēka ka Ibrahimi ish kan tu dek e se kam marr vesh hahahaha qe pi Janes nitaa :smile:

emine
28-03-11, 07:37
Janna, kit teme u dasht LULJA me qel gylim benim hahahaha se si beqar na duhet mu inspirue nga kenget e ibrahim tatlisesit me lidh dashnin fort... kshtu tu vujt une tu shkue me ja gju dritaren guri te vogel me prit lulen .. si perparaq ..qe dahsnija me mbijetue se Allahu na rujt me dek IBra..., dashnija bjen pej sistemi krejt... se sa epr muzik te gentes e qso kili mili .... kurr njeri mos mu dashurue e me vutj hahaha me ja dit lezetin pak...

Hajde Allahu nihem a...

ps: si duket Kurdet e kan sulmue...
hahahahhahhahahhah