PDA

View Full Version : Filmi me i bukur per ty...


Hajra
20-03-11, 15:07
Troja

http://filmtip.sk/wp-content/uploads/troja.jpg

Jana
20-03-11, 15:22
... shum filma ...
Te gjith Filmar e Will Smith em pelqejn ....

Hajra
20-03-11, 15:40
Die vierte art


http://www.dvdworldrabe.de/Die%20vierte%20Art.jpg

tipi engjellor
20-03-11, 16:23
Filmat e Rosellit me pelqejn po ai qe ka fitu qmimin globi i arte Gladiator

Hajra
20-03-11, 17:26
http://www.druid-consulting.com/Patriot.jpg

Kalimero
20-03-11, 18:52
http://www.youtube.com/watch?v=vCTIiIhfvUk&feature=related

AliSia
20-03-11, 19:11
d-sXraq1Fr0&feature
32RKTcN1a_U&feature

Hajra
20-03-11, 19:53
The Tourist

http://3.bp.blogspot.com/_nCSaIUZOEHg/TRhlngRjfGI/AAAAAAAABg8/wOvZqCB78dk/s1600/TheTourist-Poster03%255B1%255D.jpg

Skyfter
21-03-11, 08:58
Forrest Gump eshte film favorit i imi, jo i bukur:biggrin:

Hajra
21-03-11, 10:24
Forrest Gump eshte film favorit i imi, jo i bukur:biggrin:


...eshte fjala qe lene ndjenje te bukur dhe qe ia vlen ta shikosh, hahah..

~AnnA~
21-03-11, 10:31
Te gjithe filmat e Tom Hanks-it :)

drinibardhe
21-03-11, 10:33
Legjenda e vjeshtes

por edhe stanly kubrick mire

Hajra
21-03-11, 13:15
Der Soldat Rames Ryan


http://www.cineclub.de/images/soldat-james-ryan.jpg

Artisti
30-10-11, 11:53
Schlumpfina në 3 D


.

e_martumja
30-10-11, 11:53
The Ghost

Antika
30-10-11, 12:03
Splendor in the Grass trailer..

Gega 1
30-10-11, 13:51
Splendor in the Grass trailer..


Antike,
„ Shkelqimi ne bar“, i paharruar,per Zotin!
E kemi pa, shoke e shoqe s`bashku,ishim nja 8 – 10 vete.Ishim 15-16 vjeq…filmi eshte shume me i vjeter,kuptohet.
Nuk me vjen aspak turp ta them,gati te gjithe kemi qajte!Perjashtim bente njeri…ky behluli ka qene dicka i trashe ne rradake!
Dolem ne,dolem nga kinemaja plot ndjenja deshprimi, te prekur ne shpirt per dashurine e parealizuar te vajzes!...dhe i fshehnim lotet nga njeri tjetri!!
Kur ky behluli,nje tip tarzani(kupton ti), ia qkrepi : ja,ja s`ish kane kurrfare filmi!!
Oj Antike,me beso, ketij tarzanit vajzat deshen te ia ngjesin per gushe e ta plasin aty per aty!!

Nuk mund ta harroj castin e takimit te fundit te vajzes me ish te dashurin e saj,e ky tanime ishte babe!!Ky ishte casti qe me ka preke fort ne shpirt!!


Te pershendes Antike dhe kam respekt per shijen tende :smile:

gazi-de
30-10-11, 14:00
http://www.party-statt-geschenke.de/res/HalloweenImages/derpate.jpg

Antika
04-12-11, 14:23
Antike,
„ Shkelqimi ne bar“, i paharruar,per Zotin!
E kemi pa, shoke e shoqe s`bashku,ishim nja 8 – 10 vete.Ishim 15-16 vjeq…filmi eshte shume me i vjeter,kuptohet.
Nuk me vjen aspak turp ta them,gati te gjithe kemi qajte!Perjashtim bente njeri…ky behluli ka qene dicka i trashe ne rradake!
Dolem ne,dolem nga kinemaja plot ndjenja deshprimi, te prekur ne shpirt per dashurine e parealizuar te vajzes!...dhe i fshehnim lotet nga njeri tjetri!!
Kur ky behluli,nje tip tarzani(kupton ti), ia qkrepi : ja,ja s`ish kane kurrfare filmi!!
Oj Antike,me beso, ketij tarzanit vajzat deshen te ia ngjesin per gushe e ta plasin aty per aty!!

Nuk mund ta harroj castin e takimit te fundit te vajzes me ish te dashurin e saj,e ky tanime ishte babe!!Ky ishte casti qe me ka preke fort ne shpirt!!


Te pershendes Antike dhe kam respekt per shijen tende :smile:

Gega1,
sa her e shiqoj kete film me duket sikur eshte hera e pare.Dhe ka nje porosi te mire shume ...

e_martumja
04-12-11, 14:24
The Ghost dhe Pretty Women, m'kan mbet ne memoriiii.

Grant
04-12-11, 21:20
Romance on the Orient Express

wl7_miYMGWc

yZ8fQ-pc3S0

_Pd3vX06GkU

Grant
04-12-11, 21:28
Th7n355Aqpw

zxblLqzh-bA&feature=related

UutWd3y3hpE&feature=related

Grant
04-12-11, 21:31
O-ek5Q21Ql8&feature=related

9hOuhSgsUGY&feature=related

RbuZl4M2a3A&feature=related

Grant
04-12-11, 21:34
mYQ4g33z9BQ&feature=related

j13_RK9FLHY&feature=related

XPvqf_oVceI&feature=related

uRyO9uz8jz4&feature=related

zwUvN-4qaRw&feature=related

O5tZtjSxOp4&feature=related

Grant
04-12-11, 21:40
Stepmom

o9956mNuJu4

"You have made my life so wonderful.' This line reminds me so much about the essence of humanity. It's not about money, or looks, or fame. It's about being with the people you love; mothers, daughters, fathers, sons, sisters, brothers, husbands, wives...the only thing that truly matters!

Grant
04-12-11, 21:47
UDVSWd-j1jI&feature=related

Grant
04-12-11, 21:52
6NPbMM1z8TE&feature=related

Grant
04-12-11, 21:56
YsCZaBSweEg

prishtinasi
04-12-11, 22:00
Schindler's List...

Grant
04-12-11, 22:02
k7tFfFQbL8w&feature=related

Grant
04-12-11, 22:06
Odisea - roli kryesor nga Bekim Fehmiu

W9xRVWQk9rU

emine
04-12-11, 22:41
http://www.rzmovies.ch/ressources/cover/de/bluray/front/2747.jpg

emine
04-12-11, 22:45
http://movie-poster.allsubs.org/posters/945/City_Of_Angels_1998_big_poster.jpg

emine
04-12-11, 22:46
http://www.musicweb-international.com/film/2000/feb00/Heidi.jpg

emine
05-12-11, 09:55
http://4.bp.blogspot.com/_AwjvFIwtshY/S3g0faaMdhI/AAAAAAAAAGw/yKTWWKfsyyw/s320/genug-p.jpgdTGhu0gSzZ0&feature=share

Dardanesha
23-08-12, 14:51
k7tFfFQbL8w&feature=related

Shume film i mire, veq heren e pare e pata shikuar film te animuar e pastaj e kam shiku kete film, shume i bukur edhe aktoret shume t mire...

Denim
23-08-12, 14:53
FXLNDV4D_2w

Gega 1
25-08-12, 21:26
Filmit nuk i shkon fjala "i bukur"!
Filmi mund te jete kuptimplote,me shume a me pak,pavaresisht a eshte komedi,drame a krimi.Pra,kur gjykojme per filmin e caktuar,per mbresat qe na la ai,emocionet qe na zgjoi,ne me shume flasim per kuptimin (a porosine,mesazhin) e tij,jo per bukurine e filmit!!
Sidoqofte...
Bashke me filmin "Kumbara 2" (R.De Niro), me shume se te tjeret me ka lene mbresa te vecanta filmi "Papillon" (Steve Mcqueen).

Dardanesha
28-08-12, 21:36
Filmi me i mire i te gjitha koherave per mu ka qene dhe mbetet "The Notebook" ska qe ja kalon...

emine
28-08-12, 22:35
Forumi Dardan:cool: