PDA

View Full Version : Te gjitha te dashurat e Berluskonit...


Jana
23-03-11, 13:52
Pak ditė mė parė, prokurorėt nė Milano pėrmes njė deklarate bėnė me dije se numri i vajzave qė mendohet se kanė frekuentuar festat me drita tė kuqe tė Berluskonit dhe janė paguar pėr tė kryer marrėdhėnie seksuale me tė ka shkuar nė 33. Ja disa prej vajzave qė mendohet se janė pėrfshirė nė skandalin e Kryeministrit nė kėto katėr vitet e fundit. Mė poshtė po ju prezantojmė disa prej bukurosheve nė jetėn e Silvios

Aida Yespica
Kjo showgirl venezueliane tėrhoqi vėmendjen e Berluskonit nė njė mbrėmje shik nė shkurt tė vitit 2007. Kryeministri nepsqar u shpreh: “Unė me ty do shkoja kudo edhe nė njė ishull tė shkretė”. Ish-zonja e parė, Veronica Lario, u indinjua kaq shumė sa kėrkoi falje publike. Aida dhe Silvio mbetėn miq tė mirė dhe mohuan ēdo keqkuptim. Aida u tha mediave italiane: “Ai ėshtė si njė baba pėr mua”.


Rafaella Fico
Modelja 23-vjeēare qė nxori virgjėrinė e saj nė ankand nė vitin 2008 pėr njė shumė prej 860.000 eurosh, ka qenė mes emrave tė pėrmendur nga Prokuroria e Milanos se ka frekuentuar festat e famshme tė bunga-bungės. Burri qė “bleu” virtytin e saj ėshtė anonim, por aspiruesja pėr aktore deklaroi se ka ndėrmend t’i harxhojė paratė pėr tė blerė njė shtėpi dhe pėr tė marrė leksione aktrimi…


ALESSANDRA SORCINELLI
Mė 24 janar prokurorėt italianė zbuluan dokumente bankare ku Berluskoni kishte paguar vajzėn bukuroshe me njė shumė prej 100000 eurosh pėr pjesėmarrjen e saj nė festat e famshme tė seksit. Kėto para mendohet se ishin dhėnė si njė lloj kredie e vogėl pa interes pėr ta ndihmuar atė me studimet.


BARBARA GUERRA
Modelja, ylli i televizionit dhe showgirl Barbara Guerra u “lidh” pėr herė tė parė me emrin e Berluskonit nė korrik tė vitit 2009, ku deklaroi se ishte njohur me Kryeministrin nė njė qendėr spitalore nė nėntor tė 2008-s ku edhe “kavalieri” kurohej pėr dhimbje shpine. Ajo u nxor jashtė nga njė bllok apartamentesh nė Milano nė fillim tė kėtij viti ku ashtu si shumė vajza tė tjera qėndronte me shpenzimet e tij. Barbara, 32 vjeē deklaroi: “Ėshtė absurde, njė ėndėrr e frikshme. Nuk kam bėrė asnjė krim”.


NADIA MACRI
Nėntorin e shkuar Macri, 28 vjeē deklaroi se kishte fjetur dy herė me Berluskonin dhe se ai kishte bėrė seks nė Jacuzzi me njė vajzė tjetėr. “Vajzat prisnin nė radhė dhe Berluskoni thoshte le tė vijė tjetra”, deklaroi ajo. Po sipas saj vajzave tė ftuara nė festė u jepej marijuanė, ndėrsa jo vetė kishte shkuar nė Sardenjė me avionin e Kryeministrit. Avokati i Kryeministrit italian i mohoi tė gjitha kėto akuza.
Macri tregoi se ajo ishte paguar 8500 euro pėr tė shkuar te rezidencat e tij nė Arcore dhe nė vilėn “Cetoza” nė Sardenjė.

SARA TOMMASI
Mė 3 shkurt, nga dokumentet doli se e diplomuara pėr Ekonomik, Sara Tommasi, 29 vjeē kishte qenė nė njė nga festat e Berluskonit nė pallatin “Grazioli” nė Romė tre vjet mė parė. Kryeministri i kishte premtuar se do ta ndihmonte nė karrierėn e saj televizive, madje e kishte ftuar tė bėhej njė prej ministreve tė kabinetit tė tij. Tommasi ishte e dashura e futbollistit Mario Balotelli, nė atė kohė.


MARA CARFAGNA
Nė prill tė vitit 2008, Mara Carfagna, 32 vjeēe u emėrua nga Kryeministri Berluskoni si ministre e Mundėsive tė Barabarta duke i befasuar tė gjithė, pasi mė parė kishte qenė njė modele qė pozonte gjysmė nudo. Por Kryeministri e kishte parė mė herėt se ajo tė futej nė politikė duke i deklaruar nė njė darkė se nėse nuk do tė ishte i martuar do tė ishte arratisur me tė. Kur Veronica Lario u nda nga Berluskoni, Mara e shoqėroi atė nė Samitin e G8 nė vitin 2009.

MARIA POLANCO
Nė korrik tė vitit 2009, njė biznesmen italian u tha prokurorėve se kėsaj vajze shoqėruese 25-vjeēare i ishin paguar shpenzimet nga Kryeministri. Nė janar tė kėtij vitit, Polanco pranoi se kishte bėrė seks me Berluskonin nė shenjė mirėnjohjeje, pasi ai kishte paguar ilaēet e sė bijės. Njė javė mė vonė ajo kundėrshtoi vetveten kur tha se festat e Kryeministrit ishin mbrėmje tė kėndshme ku nuk bėhej seks.
PATRIZIA D’ADDARIO
Nė qershor tė vitit 2009, Patrizia D’Addario bėri disa deklarata tė bujshme rreth frekuentimit tė saj nė rezidencat e Berluskonit. E nervozuar pasi nuk ishte paguar ashtu siē duhej ajo vendosi tė rrėfente gjithēka. Patrizia, tani 42-vjeēare, e mohon tė jetė paguar pasi ka kryer seks me Kryeministrin, por deklaron se “ai nuk ėshtė shenjtor”


KARIMA EL-MAHROUG
Bukuroshja marokene e njohur me emrin “Ruby the Heart-stealer” mendohet se ėshtė paguar pėr tė bėrė seks me Kryeministrin kur ishte vetėm 17 vjeē. Nė njė deklaratė pėr prokurorinė, ajo ka deklaruar se e gjeti veten nė njė dhomė me Berluskoni nė Ditėn e Shėn Valentinit tė vitit tė kaluar. “Ai mė dha njė zarf me 50 mijė euro brenda”.

Jana
23-03-11, 13:54
Aida Yespica
http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQNdvsr-kJ2MZzEGY1Qp8dtAhY6XF0RmYK10O4O_GOCfs-G2o9V

Rafaella Fico
http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcR_WfWdR_YsWiRNTutNGGK_JLXibSw1b FF3MPPDRW6cMA6Cv5NEFw

ALESSANDRA SORCINELLI
http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcS7tFeK8umznYUG2S9L73Xm9_bThvuRf QTvPqNKAJYnMoAe0Q_57A

Jana
23-03-11, 13:56
BARBARA GUERRA
http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRnO2RawrYQdIq4a5OF6drm8vLyKCNMr kJYItBnZACc1BTSbdp1RA

NADIA MACRI
http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSi7raVQcCypIavmtpUneNMUM1hu4uUM wz3HuKAFA7DWqqLKKNS

SARA TOMMASI
http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRjIGZEwALr1eF5Q1GacgJyNi-v9UbRiclzSNpzI5T7n_HSwdqr

Jana
23-03-11, 14:00
MARA CARFAGNA
http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQtadY9lrMtKzRq-L201yHDUjgU143H3twTMT_XbUtBPA6dDhmq

MARIA POLANCO
http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSoxwnRrZGEE600-VuF7AVhDWxOb4dLBIjyFFRul5zGcOjrEQxnHA

PATRIZIA D’ADDARIO
http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRyY8VuvbXxu5kB1DAZxxJNJmkqo2Zld d9zr05yuAKsHTjvOdNS

KARIMA EL-MAHROUG
http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcR3ar-eU61juxgGREXkDObgjgCXA5uy-1HfRWx6shYvddw0LCz6

Makresh
23-03-11, 14:02
Thi Berluskon ! :p

Thojshin qe lun mir ky "bunga-bunga" :lol:

Elina
23-03-11, 15:13
Zaten edhe thojne.....kofsh i keq e me nafake :biggrin:...Po kto virone bre pa kokerr shije per mashqi :tongue:

Oqeani
23-03-11, 15:35
Po shihen se nuk kan pasur qellim tjeter per ps te hollave !


Keto nuk jane dashuri !

Oqeani
23-03-11, 15:37
Zaten edhe thojne.....kofsh i keq e me nafake :biggrin:...Po kto virone bre pa kokerr shije per mashqi :tongue:Po de edhe ti po e din se nuk e kishin shijen tone hahaha - nime ku po e din hahaha

Veten nje me ka pelqyer !!!!! http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

rastesishT
23-03-11, 15:41
Aiii une njo nje shqiptar pa kan berluskon hiq qe 115 femra qe i ka ndrru edhe libren e kish hala qe i ka shenu emrat e mbiemrat edhe daten e vitin se ne cilin vit e mmuaj i ka pas :) Po a din nuk ka a kan ne pushtet se ish ba i famshem berluskoi jet zero kundrejt ti

murrizi
23-03-11, 16:11
Zaten edhe thojne.....kofsh i keq e me nafake :biggrin:...Po kto virone bre pa kokerr shije per mashqi :tongue:

DASHURIA ĖSHTĖ TRILLUAR NGA FUKARAJA, SEPSE I PASURI GJITHMONĖ E KA BLERĖ ME PARA (Adnan Abrashi).

Ose:

(Njerėzit madhėrojnė guximin, talentin, mirėsinė, por kurrė, nė tė vėrtetė, nuk ēmojnė asgjė mė shumė se paranė) – Henri Beker

thellenza
23-03-11, 17:55
Pfff bre, femra qe blen me pare mo:rolleyes: ! Mafiozi:rolleyes::rolleyes:.

Shpati
23-03-11, 20:24
DASHURIA ĖSHTĖ TRILLUAR NGA FUKARAJA, SEPSE I PASURI GJITHMONĖ E KA BLERĖ ME PARA (Adnan Abrashi).

Ose:

(Njerėzit madhėrojnė guximin, talentin, mirėsinė, por kurrė, nė tė vėrtetė, nuk ēmojnė asgjė mė shumė se paranė) – Henri BekerThuaj Adnan Abrashit !

"Sexi mund te blieht ndoshta dikund por Dashuria nuk munde te blihet askunde " !

Xuki
24-03-11, 08:57
Veq mi kqyrė boll!! http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

drinibardhe
24-03-11, 09:03
Berluskoni ka mbi 150 vajza te reja ......

Hajra
24-03-11, 09:28
.....paj me u habit me njerzit ne dite te sodit, po ja ky me pas vajza e femra te bukura ja kush? Konton e ka rrezik tuj plas me ba me kersit ajo si bombe atomike krejt evropen me pare e kishte mbulu hahahahah....
E tash qe eshte merakli dhe e done te bukuren nuk i zihet per kusur, pse a me shku me marr plaka tash ai? Jo mor jo mos te te behen pedofila e dhunime mos te kete se sa per qeshtu jo 100 e 200 po 100 mije le ti kete, eshte pune e tije private edhe PIK

Per berluskonin ne kete rast e kisha ngrejt gishtin si hashimi hahahah...


BARBARA GUERRA krejt luft luft hahahahah....

thellenza
26-03-11, 18:30
Veq mi kqyrė boll!! http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif
Shih ky,

pershendetje Xuki :smile:,

bash po me ineterson me dite, cila po te duket ma e mira ??:biggrin::tongue::tongue:

tipi engjellor
26-03-11, 18:38
po i fort pare boll femna si zalli....

lirik
28-03-11, 07:42
hajde dynja hajde brezat qe vijne do te jen si duket krejt kopila

emine
28-03-11, 08:35
valla moje jana ktine i ka dal ashiqare qka ka ba,sherri qe ka emer ,po sa e sa tjetre e ne popullin tone,jo qe kan dashnore po jane musafir te shpijav publike,edhe ajo pakic qe ska pas affere endrrone me qen ne vend te berluskonit,kjo eshte normale eshte e krijune bashk me mashkullin ne natyren e tije,edhe pse nashta ska mujte sen me ju ba,u jargit para tyne qyqani,e ato rruje pare mer bac

Xuki
29-03-11, 08:12
Shih ky,

pershendetje Xuki :smile:,

bash po me ineterson me dite, cila po te duket ma e mira ??:biggrin::tongue::tongue:


Ciao Schönheit http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon7.gif

Po masi po mė vetė kshtu direkt....me Aiden dhe Alessandren kisha luejt poker pa pritue hiq! hahahahahaaa

thellenza
02-04-11, 10:07
Ciao Schönheit http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon7.gif

Po masi po mė vetė kshtu direkt....me Aiden dhe Alessandren kisha luejt poker pa pritue hiq! hahahahahaaa

Ciao gleichfalls:smile: hahahahah :tongue:

Fylymy. Keine weiteren Fragen, hahahah.:tongue::tongue:

drinibardhe
02-04-11, 10:33
o berlusk na kalo nanjanen ktej se ke boll ti ahahaha

lirik
15-04-11, 07:29
.....paj me u habit me njerzit ne dite te sodit, po ja ky me pas vajza e femra te bukura ja kush? Konton e ka rrezik tuj plas me ba me kersit ajo si bombe atomike krejt evropen me pare e kishte mbulu hahahahah....
E tash qe eshte merakli dhe e done te bukuren nuk i zihet per kusur, pse a me shku me marr plaka tash ai? Jo mor jo mos te te behen pedofila e dhunime mos te kete se sa per qeshtu jo 100 e 200 po 100 mije le ti kete, eshte pune e tije private edhe pik

per berluskonin ne kete rast e kisha ngrejt gishtin si hashimi hahahah...


barbara guerra krejt luft luft hahahahah....
demek pune porivate me u prish dynjaja eu q po del nje far
mode ktu ne qofte ashtu po u dashka krejt te pasuirt me shkue e i me i kap qikat e fukarave per pare athe rku po na jet dynjaja e shkrete veq me ra ne zjarr s po jet ma vend kund e arsy e me jetue
jo bre jo se bota nuk ka kuptim kshtu se
po prishet me ka krejt mos cenimi dhe dinjiteti jan ideal i botes e jo te behet shpi publike bota e globi veq pse paska dikush pare kjo ehst pa drejtesi po kta te poshtrit bejn gjithqka bota nuk ka asnje pike demokracie as rendei por fund e krye e sht padrejtesi dhe sundim i biza“rve mbi te mjeret

mentor*
01-05-11, 14:14
Ciao Schönheit http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon7.gif

Po masi po mė vetė kshtu direkt....me Aiden dhe Alessandren kisha luejt poker pa pritue hiq! hahahahahaaa

xuki pasken shijen e njejt, edhe une e kisha marre Aiden, konkurenc e madhe....

ps: kogja more ju dy po ngucni :D

Hajra
11-11-11, 18:12
http://www.youtube.com/watch?v=81vQje8bWmo

Hajra
11-11-11, 19:14
http://www.youtube.com/watch?feature=fvwp&NR=1&v=BSkJxwnll7Q

winona
12-11-11, 14:15
Shume te mira,keto te dashurat e Berluskonit,siq po thote Xuki ,,veq me i kqyre,boll,,por shijen shume te keqe e paskan....!

Hajra
12-11-11, 18:34
Shume te mira,keto te dashurat e Berluskonit,siq po thote Xuki ,,veq me i kqyre,boll,,por shijen shume te keqe e paskan....!


...xhelozja, http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

winona
12-11-11, 19:11
...xhelozja, http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif
Jo, po m'duket ju po e xhelozoni berluskonin per qato bukuroshet qe i keni pa ne foto....:tongue:

emine
12-11-11, 19:13
Shume te mira,keto te dashurat e Berluskonit,siq po thote Xuki ,,veq me i kqyre,boll,,por shijen shume te keqe e paskan....!

a ke pa wionna kure shkojshe musafir e kafja keqe e mushe me sheqer per me te ardhe ma omel,qeshtu kto hajne najs send perpara nalin dritat edhe mos u merakos tybeh i shkreti nja dy here jau ferkone shpinen edhe qekaq e pate puna:biggrin:,kto marrin vendpunimin qe deshirojne edhe qekaq e pate vjen tjetra hhahahaha

Oqeani
12-11-11, 19:14
Jo, po m'duket ju po e xhelozoni berluskonin per qato bukuroshet qe i keni pa ne foto....:tongue:Eh , me 1000 euro sa ma ka endja .. !!!!

winona
12-11-11, 19:54
a ke pa wionna kure shkojshe musafir e kafja keqe e mushe me sheqer per me te ardhe ma omel,qeshtu kto hajne najs send perpara nalin dritat edhe mos u merakos tybeh i shkreti nja dy here jau ferkone shpinen edhe qekaq e pate puna:biggrin:,kto marrin vendpunimin qe deshirojne edhe qekaq e pate vjen tjetra hhahahaha
Eh sa mendje lehta jane disa femra,ato bukuroshet me te lumtura kishin qen me siguri me i marre burrat tone shqiptare,nejse pasanika si ai nuk jane,por jan te pashem,te vendost ,romantika, te sinqert per qka ti lypsh....:tongue::biggrin:

emine
12-11-11, 19:59
Eh sa mendje lehta jane disa femra,ato bukuroshet me te lumtura kishin qen me siguri me i marre burrat tone shqiptare,nejse pasanika si ai nuk jane,por jan te pashem,te vendost ,romantika, te sinqert per qka ti lypsh....:tongue::biggrin:shqiptari diten e pare lype fmije,me berluskonin a puna paq edhe karriera e garantune:tongue:

Hajra
12-11-11, 21:43
Jo, po m'duket ju po e xhelozoni berluskonin per qato bukuroshet qe i keni pa ne foto....:tongue:


.....jo bre winona nuk kam qka me xhelozu berluskonin, secili i ka ato knaqsit e veta, une moti i kam than hallall i koft, http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

AlbaSoft
13-11-11, 00:09
Me pas thon femrat qe s`jan materialiste.