PDA

View Full Version : Nderron jete Elizabeth Taylor...


Jana
24-03-11, 16:37
Ndėrron jetė aktorja e famshme Elizabeth Taylor. Sipas disa mediave amerikane, aktorja u shua paraditen e sotme nė spitalin Cedars-Sinai nė Los Angeles, nė tė cilin kishte dy muaj e shtruar pėr shkak tė problemeve kardiovaskulare.
Ish-legjenda e kinemasė ka interpretuar nė 50 filma dhe ka fituar 2 ēmime Oscar nė vitet ’60.
Taylor ka marrė ēmimet pėr rolet nė filmat “Who’s Afraid of Virginia Woolf” dhe “Butterfield 8”.

http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRps-Bx8gnt67gRtFL0mjhAsRUl-rfpGkbGMT-ADrYglCRaIZNv

drinibardhe
24-03-11, 16:39
epo mire se bolle jetoj te kisha me jetu une aq .....

emine
24-03-11, 20:53
sa kam simpatizu ket artiste,pushofte ne paq!

valiii
24-03-11, 22:23
ska informacion se sa vjeēare ishte a? Se bash m'interesoje.

Guri i madh
24-03-11, 22:25
me kujtohen disa filma te vjter

AliSia
24-03-11, 22:29
Kan qen aktore shume e mire..pushofte ne paq!!!!

rastesishT
24-03-11, 22:33
ska informacion se sa vjeēare ishte a? Se bash m'interesoje.


78 vjeqare brePha gjyna me dek ma gjyna po me vjen prej qatyne burrecave te saj se di a i ka akoma gjall apo i kan vdek. Mos me shti Zot ngjynah veq qka sme dhimen qeta artistat.

valiii
24-03-11, 22:39
78 vjeqare brePha gjyna me dek ma gjyna po me vjen prej qatyne burrecave te saj se di a i ka akoma gjall apo i kan vdek. Mos me shti Zot ngjynah veq qka sme dhimen qeta artistat.

Po qe de, qata burrat e vet oshte dufte me i shti "n'pikllime"... Psh te piklluarit: burrat, ky e ky e ai, femijet, ballduska vjerra e ku ta di une. Na nevojitet ketu nje nenforum "kronike e zeze", se bajagi qeto dite veq lajme te atij lloji po ndegjojme. Hajr inshalla!

Makresh
24-03-11, 23:14
Kjo mir qe ka vdek.
Vuante nga nje kancer i lekures, plus nje tumur ne krye, plus nje paraliz.,. kjo teper qe kish marr frym deri me sot.

Guri i madh
24-03-11, 23:18
Kjo mir qe ka vdek.
Vuante nga nje kancer i lekures, plus nje tumur ne krye, plus nje paraliz.,. kjo teper qe kish marr frym deri me sot.


e mjeku familjar i elizabetes hhhaaaaaaaaaaaaaaa


veq deshta me bae hajgare se une kam mendue se ka vdek qysh moti


po du me than skam pas kurfar njohurish tjera po nji artiste e famshme

Neferta
25-03-11, 13:56
Ne keta dy shekuj ka qene aktore jashtezakonisht e madhe, pase nje veprimtarije te larte artistike u nda nga kjo jete duke lene gjurme kolosale ne kulturen kinematografike te njerzimit
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=eB-uFoEPbVY