PDA

View Full Version : Tema e sondazhit : A jeni te kenaqur me zgjedhjen e Pacollit president ?


Januzbrahimi
26-03-11, 23:45
Po

Jo

Nuk me intereson

Guri i madh
26-03-11, 23:51
diqysh si po i hap temat une po qelloj me shkrue i pari

JO


une nuk jam i knaqunun jo pse kam diqka kunder pacollit po me zgjedhjen e pacollit u formue qeveria anti shqiptare


nji qveri me gjysmen shkie magjup hashkali e turq e te tjr


do me than kena institucione qe punojn kunder 90% te popullit te kosoves

Januzbrahimi
26-03-11, 23:52
a e din se qysh mundet me dale ne form sondazhi, me pergjigje po , jo, se nuk po me del

Guri i madh
26-03-11, 23:56
a e din se qysh mundet me dale ne form sondazhi, me pergjigje po , jo, se nuk po me del


duhet me ju drejtue stafit te dardanis ata e formulojn

zondazhet tash nuk e di se kush prej ose bondi ose murgesha


ne se kemi at program veq stafi

panta_rhei
27-03-11, 11:46
TĖ LINDET NJERIU

Tė lindet njė njeri
nga gjin' i dheut tonė
tė rim me lot tė vakėt,
nga thelb' i shpirtit tonė
qė shkrihet nė dėshirė tė flaktė pėr njė gen tė ri,

- Tė lindet njė njeri!
Pa hyll nė ball - por qė me fjalė tė pushton,
qė tė rrėmben qetsin
e ban gjaku tė tė vlojė rrkejė,
e ban synin ligshtin ta zhgjetojė,
qė nėpėr shekuj ndėrgjegjen na tradhton.

Tė dali njė njeri!
Tė mkambi njė Kohė tė Re!
Tė krijojė njė Epope!
Ndėr lahuta tona tė kėndohet Jeta e Re...

- Tė gjithė kombet po dehen n'epopea tė veta,
flakė e zjarrmit tė tyne na i pėrzhiti ftyrat
dhe nėpėr to njė nga njė po shtohen rrudhat,
e nėn kambė e mbi krye tinėz po na ik jeta.

(Liri!
- Po, liri dhe gaforrja gėzon,
por gaforre asht...
Liri, ku plogėshti ndėrgjegjje gjallon,
jo, liri nuk asht!),


Tė lindet njė njeri

I madh si madhni

dhe ndėrgjegjet tona t'i ndezi nė dashni

pėr njė ide tė re, ideal bujar,

pėr njė agim tė lum e tė drejtė kombtar.

Lapsi
27-03-11, 12:11
pazari politik e ka henger, mirepo, realisht Pacolli nuk e meriton te jete kryetar i Kosoves

Jana
27-03-11, 12:35
Joooooooooooooooooooooo

Zeqiri
27-03-11, 13:13
jo edhe pike maskarallak me behxhetin xhubuz me hashimin mozomakeq me isa putinin

Zana_ch
27-03-11, 14:31
Edhe pse nuk heq vler vota ime une jam per nje JO ....shpresoi dhe uroi se mendimi im te jet i gabuar do e shohim fundin

Oqeani
27-03-11, 16:28
Jo - Them nje jo sepse ky person nuk ka te beje me politike! Nuk ka aftesine politike, por qe sa her duhet te them - ēfar jemi e kemi qeverine !!!!!

PS. Nuk shoh politikaj ne skenen politike kosovare !

Llapjani_HH
28-03-11, 18:37
Edhe Gjykata Kushtetuese tha qė zgjedhja e dhanrrit t'Rusis ėshtė Jo kushtetuese.

Edhe unė them JO, se ky person nuk e meriton me kan kryetar i Kosovės.

Po qka me ba kur shteti udhėheqet nga tė korruptuarit, tjetėr sen nuk pritet.