PDA

View Full Version : Kate Middleton heq dorė nga martesa me princin William


Dushku
01-04-11, 12:09
http://www.koha.net/repository/images/01kate4.jpg

Londėr, 1 prill - Panik nė Buckingham, princesha e ardhshme dhe shumė e dashur e Anglisė Kate Middleton ka ndryshuar pėrnjėherė dhe papritur mendjen: nuk do tė martohet me princin William.
Kjo informatė histerike dhe historike rrodhi sot nė mėngjes nga njė burim i afėrt me Buckingham Palace: Kate Middleton heq dorė nga martesa me princin William, tė paraparė tė bėhet mė 29 prill Monarkia britanike ėshtė shumė e emocionuar dhe e pafjalė, e Mbretėria e Bashkuar po qan pėr princeshėn e humbur...
Kate, nē qendėr tė medieve qė nga paralajmėrimi i martesės duhet tė ketė pėrjetuar njė stres shumė tė madh” dhe njė “presion destabilizues”, ka thėnė njė zė nga familja Middleton. E frikėsuar se ēifti nuk ėshtė i bėrė njėri pėr tjetrin dhe e trembur se mund tė bėhet gaz i botės, Kate humbi arsyen, thotė ky zė, dhe ajo vendosi tė anulojė martesėn...
Vetė Kate Middleton nuk deshi tė komentonte kėtė vendim tė papritur tė vetin. Pėr kėtė arsye ajo shkoi nė vendin ku ėshtė rritur nė Berkshire, pėr t’u feshur nag pėrfaqėsuesit e medieve, transmetojnė medie tė huaja.(Aprililili)