PDA

View Full Version : Pėr Ty Dilaver Kosova!


Murgesha
04-04-11, 15:23
As edhe sot mu ashtu sikur edhe dje e pardje e sigurisht edhe sikur nesėr e pasnesėr e deri nė pafundėsi, nuk po mundem ti bindem tė vėrtetės qė ti nuk je mė nė mesin tonė.
Tė pata mik, tė pata shok, tė pata si njė vėlla tė dashur e tė sinqertė.
Herėn e fundit qė fola me ty, paskam gėnjyer vetveten kur tė thash qė edhe kėsaj here ja ke hjedhur kėsaj tinzares vdekje, e ti vetėm qeshe.

Ashtu tė qeshur do tė tė mbaj mend pėr tėrė jetėn.

sherri
04-04-11, 15:36
Mbrojte vlerat,dhe kultivove vlera prej qe te njoha!Nje deshmi per kete, eshte edhe ajo qe mbrojte e vlersove te madhin e keti kombi Dr,-I.Rugoven.Tani ne do ti mbrojme,dhe do te jen frymzim per ne,vlerat dhe virtytet tua,deri sa te ekszistoj dardania,...

Jam krenar qe te njoha;Dilaver Koova

Urata
04-04-11, 16:11
Pėrkujtim! Nė kėtė forum ne anėtarėt e Dardanisė pėrkujtojm Adminin tonė tė dashur Bondin, qė pėr afėr 11 vite na udhėhoqi e na mbajti te bashkuar. I pėrjetshėm qoftė kujtimi pėr tė!


11 vite udhehoqe dardanin, na krijove mundesin te lexojm, shkruajme. mesojme,ndajme , lehtesohemi e ndihmojme..! kjo fole e jote bashkoi njerez, nga kjo fole po shtohen dardanet....!


Veper/Madheshti i thone kesaj....! Te tillet i don Zoti....!

R.I.P.....!

halla e madhe
04-04-11, 17:49
Edhe pse nuk e pata rastin ta njof personalisht,permes fjaleve madheshtore dhe urtesise qe tregoj ndaj neve dardanaseve ne beri te ndjehemi sikur te ishim vllezer e motra te nje sofre te madhe!

Pushofte i qete shpirti i te ndjerit Naser!

te kujton me rrespekt :e madhja halle

MemphiSx
04-04-11, 17:55
Shum here gjate ketij rrugetimi 10 vjeqar ne ket forum kemi shkembyer fjale te shumta s'bashku! Shum here jemi perplasur ne mendime,e shum her me the qe t'jam me i qete,t'jam me i durueshem..e sidomos kur fyhej Presidenti Rugova!
Eeee se paskam ditur se Bond(Dilaver)paska qen me Rugovist se une...sa e urrej edhe veten tashme :@

Dot ndihet mungesa juaj Z.Bond ne ket forum,ne dhe JU bashkarisht ishim nje familje e madhe,andaj Shpirti Yt u prehte ne paqė,dhe Familjes suaj Zoti ia zvogeloft dhimbjen qe kan per Ty!!

lovely
04-04-11, 18:04
Nuk e dija se do lije aq shume zbrazetire ne shume nga ne.. C`te bejme me dhimbjen qe le pas?

Mund te urrej dardanine qe te njoha ne te, mund te urrej vellane tend per kete lajm te kobshem, mund te urrej ata qe kane vendosur foton tende ne hymje te forumit, mund te urrej kujtesen time, mund te urrej lotet e mi qe shkojne e takohen ne mjekerr edhe sot, mund te urrej faktin se asnjehere nuk fole per semundjen, asnjehere nuk e ndave dhimbjen apo friken, por asnjera nga keto nuk te kthejne..

Ndihem krenare dhe falenderuese qe ishe ne mesin tone, dhe qe le nje kujtim aq te dashur pas teje, ne shume shume njerez.

Tash e kuptoj pse e degjoje kengen; pa lamtumire...

Nuk te kam pare kufomen, dhe nuk do ta besoj kurre se nuk je me ketu...

Jana
04-04-11, 18:55
...Edhe pse nuk te kam njoft mir ... te kam rrespektu shum ...
..ky lajm sot m'bani me u ndi shum keq por, jeta eshte e tille ... per mue do te mbetesh gjithmon nje njeri me vlera ...

Ngushllime ...

Guri i madh
04-04-11, 19:44
per juve Dilaver Kosova


ishe prej te parve qe e hape deren e Dardinis e rrite e zhvillove e bere forumin ma te vizituar ne trojet shqiptare

gjith,her i qendrove besnik dardanis ton e ndiej per obligim sa her qe e hapi ket dritare tju perkejtoj me mall

valiii
04-04-11, 22:11
Bond,

Nuk ka veprim pa kunderveprim, e as zgjedhje pa pasoja, njeriu eshte armik i asaj qe nuk e njeh. Paragjykimi eshte nena e te gjitha te kqijave.
Kjo formule/ky ligj i pashkruar ka qene nena e te gjitha polemikave qe kemi patur.
Me vdekjen tende e kuptova qe virtualiteti s'koka qaq hagare sa kam mendu, polemikat qe i kishim ne privat tash po duket sikur i benim ulur ne tavoline balle per balle njeri me tjetrin.
S'te nkam njohur asnjeher por as ti nuk me njohe, ndoshta pak ka mujt me ta marr mendja qe borxhin e kam merzi, e ty Bond te kam mbete shume borxh. Ndoshta ndergjegjja ime do te ndihej me e lehtesuar sikur te me ipshe bile nja 2 here bann nga ato 20 here sa e kam merituar.
Jam i vetdijshem qe keqardhja tash s'ka efekt... Lus Allahun e Madherishem qe te kaploje me meshiren e Tij te madhe dhe te shijosh xhennetin firdeus...

Psikologu
05-04-11, 00:06
Lajm i hidhurė!

Nuk isha i gatshem tė e degjoj ketė lajm .

Zoti u lashtė shnosh dhe u dhashtė gekret familjes Lajqi.

Burrat nuk vdesin kurrė, ata jetojnė sė bashku me vepren e tyre.
Me vite , puna e jote e palodhurė, durimi, sakrifica,drejtesia, kan qėnė njė peshore e pashoqe , njė disciplin aq sa morala por edhe patriotike e kombtare.
Kėtu nė folen tande tė dashur nė forumin Dardania ke bashkuar shqiptaret nga mbarė bota , kėtu kan shprehur mendime,kan hjekur mallė, kan diskutuarė , e krejt , fal punes dhe strategjis tande intelektuale.
Tė qoftė i lehtė dheu e tė pastė shpirti dritė .
Gjithmon do tė mbajė respektin ,nderin,kujtimin pėr ty.

Pushofshė nė paqe

Urata
05-04-11, 06:02
9.01.2004, 15:58:00
DILAVER (http://www.kosova.de/forum/member.php?u=4003) http://www.kosova.de/forum/images/statusicon/user_offline.gif
me pervojė
Anetar prej: 25.06.2003
Postime: 323


http://www.kosova.de/forum/images/icons/icon1.gif
"Kur njerėzit luftojnė vazhdimisht kundėr bashkatdhetarėve tė tyre, zakonisht vihet re se ata bėhen mė tė egėr nė mėnyrė tė panatyrshme dhe mbushen me tėrbim mė tepėr se kur janė kundėr njė armiku tjetėr".

Hajra
05-04-11, 06:26
...Respekt te permotshem,

ishe dhe mbetesh engjulli me i zeshem mbrojtes i Presidentit historik
Dr.Ibrahim Rugova, ne boten virtuale.

LAVDI

Neferta
05-04-11, 07:15
Me rrespekt e perujtojme ne kete dite, la gjurme ne rrethin shqiptare, gjurme qe do te mbeten perhere.

Giovanni
05-04-11, 08:24
I Dashuri miku im Bond

Nuk te kam njohur kurre ne jeten reale por shpesh kemi komunikuar bashke ishe i qete real dhe shume mike.
Kur ndegjova lajmin tragjim me te vertet me tronditi shume dhe lotet me rane si ti ishe nje qe punove dhe bashkove te gjithe shqiptaret pran sofres dardane.
Gjakftoftsija e jote, fjalet e tua heshtja e jote per te qetsuar gjdo lloj situate te krijuar do ti mungojn shume dardanis.
Do te jeshe gjithmone me ne...

Zana_ch
05-04-11, 09:28
http://www.dardania.de/vb/upload/image.php?u=13668&dateline=1146320687&type=profile

Une zgjodha ket foto tende sepse kshtu te njoha , te njoha duke punue , te njoha duke ken aq i sinqert me gjithe neve, te njoha gjithmon duka na dhen fjal te mira dhe te bukura, te njoha duke pasur aq shum durime me neve dhe kurr duke mos dalur jasht kontrollit tend intelektual, te njoha dhe te jam shum mirnjohse se kur erdha ne ket faqe te bukur dardane TI ishe ai qe me ndimove si te shkruaj Shqip , sepse shqipja ime e asj kohe ka qen shum e quditshme, Ti dhe disa miq te tjer jeni ata qe mkeni dhon shum kurajo dhe te jem pjes e pandashme e kesaj vaqe ku ashte e vetmja faqe qe une jam antare ....e kjo ishte merita e juaj bujare zotri Bond.
Ty sdo te harroi kurre sepse Ju ishit ai qe me keni than oj Zan: " Njerzit e mdhej nuk vdesin kurre" ....kishe fjalen per te ndjerin Dr.RUGOVEN .
Bond kjo ashte e vertet dhe tami po bindem edhe ma shum sepse edhe Ti ke qen nje njeri i madh, per mua kurr sdo jesh i harruar, kurre sdo jesh i vdekur ......hm o Zot sa shum kam per te shkruar por lotet nuk po me lejoin qe ta vazhdoi ket shkrim ......kjo me ben ma shum te fort sepse mendimet per Ty kurr sdo te jen te perfunduar ......

E kam pas then per te ndjerin Dr.RUGOVEN :ISHALLA NA KA BA HALLALL GJITH POPULLIT SHQIPTAR .

BOND :ISHALLA NE KE BER HALLALL GJITH ANTARVE TE DARDANIS

http://4.bp.blogspot.com/_5Z9PnssojnM/RwtwMJ1OU1I/AAAAAAAAABQ/95mGqYPCfM8/s400/4+candles.bmp

Gjithmon do tejesh ne kujtesen time Zotri BOND.
ZANA TH.

desert
05-04-11, 13:09
Nuk e frekuentoj shume kete forum, andaj dhe nuk kam pas rast te kem kontakt me "BOND" por per ju qe e keni njohur dhe te gjithe familjareve te tij qe lexojne ketu shpreh ngushllime te sinqerta.

Perendia paqt meshire mbi te dhe gjithe neve qe nje dite do te jemi ne ate anen e "lumit"

ngushllime te sinqerta
dersert

panta_rhei
05-04-11, 13:50
Kur t’me shihni qe jam tretur,
Mos pandehni se kam vdekur,
Jam i gjalle e jam ne jete,
Jam ne drite te vertete.

Dy llojeve te njerezve ua kam inatin dhe xhelozine ne jeten time:

1. Atyre qe e dojne Ibrahim Rugoven edhe shqiptarine ma shume se une,
2. Atyre qe dijne me e ruajte qetesine gjate diskutimit.

Sa te dush me e dashte shume dikend, nuk mjafton. Shume ma e rendesishme eshte me dijte qysh me e dashte.

I qete, i sigurte, i hapur, i dashur, i sincerte, i paster... Dilaveri e meritonte denjesisht xhelozine.
Deri para pak ditesh, kur e kuptova se Dilaveri paska qene vete Bondi, vazhdimisht ia kam shtru vetvetes pyetjen: "A jane more normal keta te dardanise qe nuk po e bejne Dilaverin moderator?".
Po, paskan qene.

Mekat, qe krejt gjerat madheshtore ne kete bote paskan nje fund.

S'di a prej trishtimi, ... por disi sec kam njefare ndjenje se njerezit e mire po sosen gjithnje e me shume.

Me te vertete moment i trishtueshem... s’ka njeriu as lule t'ia ve te koka... jemi katandisur vetem me nga nje “mi” te mjere kompjuteri ne dore dhe me nga nje tastiere te huaj qe s’na kupton…
... jemi dyfish mjerana…..

Ti na tregove dhe na binde se Dardania qenka bere pjese e identitetit tone. Pjese te cilen secili dardan e secila dardaneshe mundohet ta beje te atille qe te ndihet krenar me te.

Uroj te PUSHOSH ne paqe! Ti me se shumti e meriton pushimin, o i lodhmi gjigand i Dardanise!!!

YanYan
05-04-11, 15:00
Provova para dy ditesh me hy ne FD edhe pashe ate lajm qe mi kputi kembet...
Hyra perseri te nesermen dhe lexova shkrimet ne kete nenforum...
Nuk mu bate me shkru...Pse gjithmone Zoti na i merr njerezit e mire?! :frown:
Te ndjerin nuk e kam njoft por tash qe po ju lexoj, kuptoj se cfare njeriu paska qene nga boshlleku dhe rrespekti qe ka lene.
Mbetet vec per ti percjelle ngushellimet e mia familjes, te afermve, dhe shoqerise! Ai i madhi ju dhashte force per te superu kete dhimbje!

Barbaroza
05-04-11, 15:15
Me lejoni qe se pari te ju shpreh ngushellime te sinqerta te gjithe juve anetare te Dardanise qe e keni njohur dhe vleresuar te ndjerin Dilaver,emer me te cilin e njoha dhe une se pari.
Mbreme, me te kuptuar lajmin per vdekjen e vellaqkos sone,jam ndjere shume e trishte dhe akoma s'mund ta besoj nje lajm te tille..

Ne mendjen time do jetoje gjithmone si miku im i pare virtual qe kam njohur, nje njeri nga i cili kam mesuar shume gjera dhe i cili me ka bere te ndjehem sikur moter e tij, ashtu siq me ndjente edhe Ai .Me ka mbrojtur sa here qe kisha nevoje, ashtu siq mbron vellai i vertete...
Nuk do i mbuloje asnjehere pluhuri i harreses diskutimet qe kishim per ngjarjet ne vend ne forume te ndryshme nga ku nuk hezitonte te me ofronte postin e moderueses ne shenje rrespekti aty ku ai aderonte.
Kam pasur edhe nje takim live me te pasi qe kishte shprehur deshiren te mos ikte nga Ferizaj pa me takuar.Ndersa takimi i enderruar tok me forumistet qe ishim "klan"ne vete bashke me Dilen tone, mbeti nje enderr!

Thjeshte,AI ishte NJERI, i mbushur plot me atdhedashuri, zemermiresi,dituri dhe shume tipare tjera pozitive qe mua me beri te kem nje rrespekt te pashoq per te.
Thone: "vetem nje fjale e mire", e fjala e mire ishte vete Ai sepse te tilla fjale dhuronte.
I qofte i lehte dheu dhe Zoti e shperblefte me Parajse sepse enxhujt atje e kane vendin!

Gjithmone ne kujtimet e mia do jesh i pavdekshem i dashuri vella Bond.

Naki
05-04-11, 15:58
Ngushllime Familjes Lajqi -per Humbjen e madhe te Anetarit te familjes Naser Lajqi .
Zoti Ju dhashte Force te perballoni kete dhimbje,dhe te mburreni qe patet fatin ta keni anetar te familjes-nje NJERI qe Lind Nje here dhe nuk vdes KURR.
Njerzit E Medhenj-Te Mire Lindin vetem nje here Jetojn Pak -BIologjikisht por Mrrekullia e tyre eshte se nuk vdesin Kurr Persa te egzistone Njerzimi.

I tille Ishte Bondi-Dilaver Kosova -Udherrefyes idol i shume Gjeneratave qe vuri themelet e arta Te Ruajtjes se vlerave Kombetare .
Sinonim ishte Vete Emertimi i Forumit Dardania URE qe ai e ndertoje dhe na Bashkoje ne te kater Anet e Botes.
Me pikojn Lotet dhe nuk po mundem te shkruaj,.....te qofte i lehte dheu I Kosoves Miku Im i Perjetshem.

gazi-de
05-04-11, 16:15
Ngushllime famijes Lajqi edhe forumit dardani,se jo veq familja Lajqi qe humbi nje djal po edhe forumi dardani nje burr te madh qe e mbajti gjall kete forum me vite!

do ti mungosh forumit dardani Bond....
ngushllime.

Naki
05-04-11, 16:35
Ngushllime Familjes Lajqi -per Humbjen e madhe te Anetarit te familjes Naser Lajqi .Ngushllime te gjithe anetareve te Forumit Dardania.de.
Zoti Ju dhashte Force te perballoni kete dhimbje,dhe te mburreni qe patet fatin ta keni anetar te familjes-nje NJERI qe Lind Nje here dhe nuk vdes KURR.
Njerzit E Medhenj-Te Mire Lindin vetem nje here Jetojn Pak -BIologjikisht por Mrrekullia e tyre eshte se nuk vdesin Kurr Persa te egzistone Njerzimi.

I tille Ishte Bondi-Dilaver Kosova -Udherrefyes idol i shume Gjeneratave qe vuri themelet e arta Te Ruajtjes se vlerave Kombetare .
Sinonim ishte Vete Emertimi i Forumit Dardania URE qe ai e ndertoje dhe na Bashkoje ne te kater Anet e Botes.
Me pikojn Lotet dhe nuk po mundem te shkruaj,.....te qofte i lehte dheu I Kosoves Miku Im i Perjetshem.
........

Urata
05-04-11, 17:54
Me lejoni qe se pari te ju shpreh ngushellime te sinqerta te gjithe juve anetare te Dardanise qe e keni njohur dhe vleresuar te ndjerin Dilaver,emer me te cilin e njoha dhe une se pari.
Mbreme, me te kuptuar lajmin per vdekjen e vellaqkos sone,jam ndjere shume e trishte dhe akoma s'mund ta besoj nje lajm te tille..

Ne mendjen time do jetoje gjithmone si miku im i pare virtual qe kam njohur, nje njeri nga i cili kam mesuar shume gjera dhe i cili me ka bere te ndjehem sikur moter e tij, ashtu siq me ndjente edhe Ai .Me ka mbrojtur sa here qe kisha nevoje, ashtu siq mbron vellai i vertete...
Nuk do i mbuloje asnjehere pluhuri i harreses diskutimet qe kishim per ngjarjet ne vend ne forume te ndryshme nga ku nuk hezitonte te me ofronte postin e moderueses ne shenje rrespekti aty ku ai aderonte.
Kam pasur edhe nje takim live me te pasi qe kishte shprehur deshiren te mos ikte nga Ferizaj pa me takuar.Ndersa takimi i enderruar tok me forumistet qe ishim "klan"ne vete bashke me Dilen tone, mbeti nje enderr!

Thjeshte,AI ishte NJERI, i mbushur plot me atdhedashuri, zemermiresi,dituri dhe shume tipare tjera pozitive qe mua me beri te kem nje rrespekt te pashoq per te.
Thone: "vetem nje fjale e mire", e fjala e mire ishte vete Ai sepse te tilla fjale dhuronte.
I qofte i lehte dheu dhe Zoti e shperblefte me Parajse sepse enxhujt atje e kane vendin!

Gjithmone ne kujtimet e mia do jesh i pavdekshem i dashuri vella Bond.


Moterzo e dashur, prano ngushellimet e mia...!Shume here kemi bisedua bashk me te ndjerin per ty....! Heshtja e tij, dhe mosdeshira te fliste n'publik mbulonte nje dhimbje...! E falenderoj sot edhe pse eshte atje ne boten tjeter, e, e kam falenderue edhe athere kur i kerkuam falje njeri tjetrit per keqkuptimet dhe m'tregoj per te gjitha , kush dhe pse perdoren nika tjere, qe nua ua mbajti zuza me nikat inicial te na perulnin....!

Mesazhet ngushelluese qe morra nga Arb dhe Progoni, m'bene te ndihem krenare sot!

Dil, deri athere kur te takohemi prap atje ku jetojne Perendit...!

ps:panta_rei, sa shume m'ke prek dhimbjen dhe pikellimin me kete strofe....!

"Kur t’me shihni qe jam tretur,
Mos pandehni se kam vdekur,
Jam i gjalle e jam ne jete,
Jam ne drite te vertete."strofe kjo te cilen Amiri, nipi im i dashur ndjese paste e kishte pas kendue shpesh muajte e fundit para se t'ndrronte jete...! e Relax, take it easy , kengen nga MIKA e ka pas degjue me vite....! I lodhun nga dhimbjet, mirepo asnjeher nuk foli per dhimbjen, dhe n'vend se ne ta ngushellonim, ai na ngushellonte neve....!!!!!!!!!

tipi engjellor
05-04-11, 18:08
Me nderin me te madh ndaj personalitetit tuaj ,nje person i madhe me vlera te medha qe fatkeqsisht me vone i kuptojme,edhe pse une ne postimet e mendimet tua isha me vedijen e plote per nje nejri te madhe te vlerave te medha njerzore .....
U prehte i qete shpirti juaj ......te qofte i lehte dheu....

ShEjToNkA
05-04-11, 23:02
Odat e mėdhaja i kanė edhe njerzitė e mėdhenjė tė tyre!

Dardaninė, unė, e cilsėsoi si njė odė tė madhe sepse na bashkoj rreth sofrės sė vet, na mbledhi e ofroi pranė aq ngrohtė e kėndshėm ku pavarsisht se nga cili cep i botės ishim msyheshim drejtė dardanisė, e cila na u bė si shtėpia e dytė, ėr tė shkėmbyer me bashkkombasit .

Duke pėrshkruar dardaninė si njė odė tė madhe kujtojė njerzit e saj tė mėdhenjė, ku nė kėtė rast flas pėr ty Bond. Por, tė flasėsh pėr njerėzit sic ishe ti, me veprat e tuaja madhėshtore dhe historike, me njerzinė tėnde tė pashoq, me njė pėrsonalitet me karakter tė fortė, tė flasish dhe tė shkruash pėr njėrin nga emrat mė tė mėdhenjė tė kėtij atdheu virtual nuk ėshtė lehtė. Nuk ėshtė e lehtė sepse fjalėt janė tė pakta pėr ta pėrshkruar punėn dhe vepren e njė njeriu tė tillė!

Ndihem shumė krenare qė pata rastin tė tė njoh, mė bėrė akoma mė tė madhe qė gėzova besimin tėndė, ku biseduam e kuvenduam, diskutuam e shtjelluam cėshtje e biseda nga mė tė ndryshmet. Vėrtetė e kam pėr nder dhe privilegj!

Mėkat qė, ne si dardanasė, humbėm njė njeri tė madhe, dhe krenari qė tė patėm udhėrrėfyes tė kėtij atdheu!

Lavdi jetės dhe punės suaj!
I pėrjetshėm kujtimi pėr ty!

LOJETARI
06-04-11, 00:49
U njohėm pėrmes shkronjave .Ishe njeri i qėndrimeve .Mua personalisht mė bėre nderin mė tė lartė qė mundė ta marrė njeriu nė botėn virtuale ;-mė besove pa limit .Punuam bashkė , me shkronja ,por pa fjalė.Ishe zot shtėpie , tė cilės ja fale edhe frymėn e fundit .Dymbėdhjetė vjet resht, me urtėsi mbinjerėzore ruajte ,kultivove dhe prezentove vlerat mė tė larta njerėzore e kombėtare nė kėtė faqe .

…….nganjėherė t‘i fshija edhe postimet ,ndėrsa ti mė buzėqeshje me shkronja dhe m‘u falenderoje pa fjalė….

…... kėrkova tė mė lirosh nga moderimi ,refuzove i qetė ,me shkronja ,por pa fjalė…….

…...mė kėrkove atėherė, tė tė ndihmoj deri sa tė ktheheshe nga spitali ,e bėra me gjithė qejf aq sa munda …..

…...u ktheve ,por nė vend se ti tė „lodheshe“ , u „lodha“ unė ,tė ktheva shpinėn dhe ika edhe pse mė lute tė pres …..

Me shtatė mars tė kėtij viti tė shkrova m.p,duke shpresuar se e munde sėmundjen …..paska qenė vonė….

I lehtė tė qoftė dheu i Dardanisė ,

Faleminderit pėr tė gjitha .

Kaqanikasja
06-04-11, 09:54
http://i43.tinypic.com/2e0nsb6.jpg

I lehte te qofte dheu

Ngushellime per familjen Lajqi

Breshka
06-04-11, 12:18
ngushllime per familjen Lajqi dhe juve miq te dardanis ,i leht i qoft dheu...ZOTI E SHPERBLFT ME XHENET

the godfather
07-04-11, 00:15
ngushllime familjes,miqve dhe te gjithe stafit te Dardanise,lajmin e mora pak von vertet isha i trishtuar por cte bejme te gjithe je per kete rruge,smundemi te perzihemi ne punet e Krijuesit.

Paqja dhe meshira e Krijuesit qofte mbi te,te qofte i lehte dheu vella Bond.

Antika
07-04-11, 10:38
Te njoha vetėm njė pjesė te fytyrės (nga avatari).Te njoha pak shkronja (nga nofka BOND).
Tash shumė vonė te njoha edhe nga shkronjat e "dilaver".

Pra,

Lavdi jetės dhe punės suaj.

dhe


Nuk vdesin tė gjithė njėsoj
Sepse
Tė gjithė njėjtė nuk jetuan!

tipi engjellor
07-04-11, 12:34
Nuk mjaftojne fjalet te shkruajm per ty i nderuari Bond,ne mendimet tua kam vrejt urtesin edhe diskutimet me te mira par duke u bazuar ne keto mendoj qe edhe ky ke qene ne jeten reale,por vdjekja te mori ndoshta ateher kur ju deshte me se shumri kesaj shoqerie,fjala jote do te jete gjithmone ketu se ke len gjurmet qe nuk shlyhen leht,fatkqesi e quaj qe njerzit duhet te i vlersojm vetem atehere kur mungojne,se ju keni merituar edhe kur keni qene ketu te jeni i vlersuar ......gjithmone do jesh ketu edhe pse jo fizkisht po ne mendjen tone....ne diskutimet tona ...te qoft i leht dheu....me respketin te madhe ndaj figures tende...

jadore
07-04-11, 15:21
U njohėm pėrmes shkronjave .Ishe njeri i qėndrimeve .Mua personalisht mė bėre nderin mė tė lartė qė mundė ta marrė njeriu nė botėn virtuale ;-mė besove pa limit .Punuam bashkė , me shkronja ,por pa fjalė.Ishe zot shtėpie , tė cilės ja fale edhe frymėn e fundit .Dymbėdhjetė vjet resht, me urtėsi mbinjerėzore ruajte ,kultivove dhe prezentove vlerat mė tė larta njerėzore e kombėtare nė kėtė faqe .

…….nganjėherė t‘i fshija edhe postimet ,ndėrsa ti mė buzėqeshje me shkronja dhe m‘u falenderoje pa fjalė….

…... kėrkova tė mė lirosh nga moderimi ,refuzove i qetė ,me shkronja ,por pa fjalė…….

…...mė kėrkove atėherė, tė tė ndihmoj deri sa tė ktheheshe nga spitali ,e bėra me gjithė qejf aq sa munda …..

…...u ktheve ,por nė vend se ti tė „lodheshe“ , u „lodha“ unė ,tė ktheva shpinėn dhe ika edhe pse mė lute tė pres …..

Me shtatė mars tė kėtij viti tė shkrova m.p,duke shpresuar se e munde sėmundjen …..paska qenė vonė….

I lehtė tė qoftė dheu i Dardanisė ,

Faleminderit pėr tė gjitha .

sa here mundohem ta injoroj kete teme sepse dua te mendoj qe gjithecka eshte si me pare ,prap me ktheni ...!
..vie nje moment kur thuhet e verteta ..
del qe e braktisem qe te dy..ti per arsye.. une perkushtin qe i pata vu .nese te aprovon largimin tend , une do jap doreheqje te parevokushme ..dhe ashtu ndodhi .
dhe sot pyetem , nuk e di a e kemi ndihmuar ,dij vetem qe cdo postim sqarues qe i kam adresuar apo kerkuar keti Njeri i jam lutur Zotit te kete shendet te plote te pakten ato momente dhe mos te ngarkohem me gjyhnahe nese mendonte qe dhembjen nuk ja ndjenim ..
ende me fasionon ajo qetesi e tij ..nese virtualiteti me ka kushtuar kohe ka vlejtur per te vetmen arsye.. kam mesuar nga shembulli i tij ..qetesine edhe kur dine qe fundin e shef dhe e prek ..te lehte nuk do e kete pasur kete e dij , por mencuria e tij kete e praktikoj , prandaj i cmoj njerzit e mencur ..
me kuptoni tani.....!

Murgesha
07-04-11, 17:21
Kan filluar ca fjalė tuajat qė shpesh mi thoje, tė marrin formėn e kuptimimin e duhur pėr mua

Njė ndėr to ishte edhe:

"Ėshtė e vėshtirė tė kesh diēka nė zemėr e tė mos e shprehėsh dot"

E unė tė thoja, po shprehe, se a po bahet nami a?
Gjithmonė e bindur se zemra e zbrazur ėshtė e lehtėsuar.

E sot kur kam shumė gjėra tė them, me frigėn se nuk do tė them asgjė, po mbaj gishtėrinjtė shtrėnguar tė mos nxjerr shkrrola koti, e bindur qė sado qė tė shkruaj pėr TY ėshtė shum pak!

Ai shikimi nga fotoja yte, sikur mė thot: "ti mė sė miri e din se ēka mė ka pėlqyer e ēka jo, ti e din sa i kam urruerr fjalėt e mėdha e pompoze"
E unė shumė mirė e di qė edhe kur thoje gjėra madhore qė mbėshtetnin pėr mure edhe armiqėt ideologjik ti ruaje thjeshtėsinė.

Thjeshtėsia njerėzore siguron Parajsėn.

Jam e bindur se ti prej atje na buzėqesh, pėr tė gjitha qė po shkruajmė ne sot kėtu!

GjIlAnAsI_cSi
09-04-11, 06:02
Per mua eshte shume e veshtir te pajtohemi me vdekjen e miqeve tane te cilet i kishim ne shoqeri e sidomos me njerz si Bond-i. Une spo mundem ti besoj as syve te mi se miku yne Bond-i ka vdek! Kjo eshte nje humbje e madhe si per familjen Lajqi si per shoqerin tone qe e kishim gjithmone pran!


Ngushllime familjes dhe gjithe shoqeris qe ai e kishte , e ai la gjurme shume pozitive ne cdo vend!

I leht i qoft dheu mikut/vllaut tone te dashur NASER LAJQI (BOND)


I paharruar qoft kujtimi per ty o vlla!

me lot ne sy

Art

Barbaroza
09-04-11, 17:58
Sot gjithe diten kam evokuar dhe reflektuar...
Kur njeriu fillon te mendoje dhe reflektoje me mire,veren se vertete jemi borgjlinje ndaj te ndjerit.Ndoshta jo te gjithe,por nje shumice anetaresh PO.
Dhe, siq tha dhe Urata ne nje shkrim,Ai ishte sikur nje prind kur don te mbledhe dhe pajton femijet e tij.
E kishte te veshtire me gjithe kete "ushtri"diskutuesish dhe vertete e paska patur te veshtire gje qe vetem tani e kuptojme (siq do te thoshte dikush "pas pilafit").
Nje zenke,nje mosmarreveshje,nje intrige,nje xhelozi mes anetaresh....dhe vrik tek i ndjeri per t'u zbrazur dhe shpralluar.
Une vertete e ndjej shume veten borgjli ndaj Tij dhe vetem tani arrij ta kuptoj.Sa dem!Nga ana tjeter,kam shkruar ne disa forume vetem per t'ia bere qejfin, pavaresisht nese me mungonte koha apo deshira.

Une vetem lutem qe Ai te na fale e te na beje hallall per ndonje nervoze rasti qe kemi patur,ne (Ish)anetaret e ketij forumi.

vjeshta
10-04-11, 08:23
Eshte per te iu marrur lakmi antarve qe kane kujtime edhe te formes private ku e cila ne mes ne dyve nuk ka egzistuar !Nuk e di se pse edhe pse kemi kaluar shume vite ketu ? !

Por ne te vocklen time kam te shtoje edhe une diqka ...respektin qe kishe ndaj meje e ke tregu me vepra por edhe ka qene i percjellur nga shoqeria qe e kishim te perbashket .Besoj qe edhe ne te kunderten eshte vepru njejte .
Ku tash per atehere te theme faleminderit .

Qfare te theme tjeter ?

MIRUPAFSHIM


Se si po ikin ditet,se sa shpejt po ecen koha do te shihemi me shpejt se sa qe e mendojme !

uliksi31
10-04-11, 10:57
Cdo dite malli per ty vjen e me shtohet. Me quajte vlla, te konsiderova vlla, te kisha shok dhe vella. Nuk kaloj nje dite qe ne sishim bashk, ende ne msn me duket qe do te lajmerohesh. Duket e pabesueshme, virtualiteti te afroj diken kaq shume. Kurr su takuam dhe patem aq shume afersi, i shpalosem krejt secretet e jetes, njoftem njani tjetrin sikur t'ishim njoft tash 30 vjet..
Shume po me mungon, cdo dite "flas" me ty, beje diallog te gjat vet me veti. Si ka mundesi pyes vet-vehten te shkojsh pa me len asnje amanet, kur gjithshka me tregoje dhe te tregoja...
Ah sikur te mos shkoja atje ku shkova per tre muaj, me siguri isha gjind ma afer teje ne momente te fundit.

Nje dekade u njoftem, nje dekade mbajta sekretet lidhje me ty, nuk ti shpalosa.Sepse ashtu doje edhe ti, pikrisht nga modestia jote, por sot nuk mund te permbahem e te mos flas.
Ishe burr nder burra, rrall ta kame pa shoqin me virtyte aq te latra njerzore. Mburreshe me origjinen tende malsore, kishe tipare malsorit, Dijte cdo here me ndalue te keqen, largpams i pa pare. Dijte me na udh'heq edhe at'her kur mendoja se skem tjeter rrugdalje pervec "luftes frontale". Kishe metoda me njerzore per ta ndaluar te keqen, ti shifshe atje ku na tjert nuk shifshim.
Interesi kombetar per ty ishte mbi te gjitha, por ishe edhe fetar i denj, njihshe mire parimet fetare. Asnjehere nuk lejove qe mardhenjet nderfetare mes shqiptarve te acarohen, me kembngulje i luftoje ato vese dhe dukuri te rrezikshme per kombin ton.
Kame edhe shume tjera secrete me shpalos, keto nuk ti thash per se gjalli, sepse nuk eshte zakon nder ne te luvdoj vllau vellan,andaj sot po ti ti ceki vetem disa nga shume e shume tjera virtyte te larta qe posedoje...
Shume po me mungon o vella i dashur, na patem fol qe te shihemi kete vere.Menduam qe buz Cemit te kalojm nje kohe te mire, por qe vdekja nuk po pyet...
Une do te vizitoj ne shtepin e perjetshme, dua te ju shpreh ngushllime nenes dhe krejt te afermve tu, sepse ata jane edhe t'mit tani...

I piklluar me mall: Uliksi

Barbaroza
10-04-11, 18:15
Kur nuk e ke lehte te pajtohesh me diqka,s'mund te terhiqesh nga tundimi,nga pyetjet qe i shtron vetes,pse,si,per cfare arsye ishte e domosdoshme te ndodhe kjo, etj etj...
Edhe pse mbahem si besimtare dhe duhet pajtuar me cdo gje qe Allahu i madh na ka caktuar,me vdekjen nuk pajtohem dhe lehte,sidomos kur degjoj se kemi humbur nje njeri me vlere,dike qe vertete s'e imagjinojme qe nuk ndodhet ne mesin tone,dike i cili ka merituar ta gezoje akoma jeten....por,Caktimi vjen..

12 vite te njohesh nje njeri me tipare shume njerezore,te ben te ndjehesh krenare qe ke qene qene pjese e asaj njohje,e asaj shoqerie qe do mbahet mend pergjithmone.

Nje nga shume gjera qe me ka befasuar per te mire gjithmone tek ai ishte,hermeticizmi aty ku duhej,tamam bese shqiptare dhe burre malesie (qe nuk e kisha ditur se vie nga atje derisa kam lexuar Uraten drejtuar te nderuarit Uliks) e cila poashtu e ka njohur per te mire dhe ne shume detaje:

Gjithemon t'kam thane se burrnin e gjen n'malesi...! Te gjitheve na troditi vdekja e Diles, e, e di qe edhe ti do jesh nie si te gjithe ne per vllaun/mikun/vendasin/bashkebesimtarin/bashkpuntorin virtual....!

"Njerezit e medhenj nuk vdesin kurre" thoshte i ndjeri...! U perpjekshim atje ku eshte vertetesi...!


Une lutem qe familja e vellait tone dhe tyre te gjeje force ta perballoje dhimbjen edhe pse nuk eshte e lehte kur kemi kujtime aq te mira...

Zoti na perpjekte ne perjetesi.

Barbaroza
10-04-11, 21:06
Si duket ka qene fjala e urte me e dashur e Tij qe e mbante si firme dhe nuk e nderronte asnjehere:

"Aj, qė shkon tuj mjellė e tuj hapė fjalė tė kqija e gergasa herė per njanin herė per tjetrin, me gojė tė kanunit thirret »Argat i keq«.

Guri i madh
10-04-11, 23:25
per juve i nderuar gjith,her respekt punes e vepres tuaj

tani ku jemi duke komunikue ne antart e forumit nė mes veti esht rezulltat i punes tuaj

njerziit e mdhenj edhe kur largohen nga kjo bot plot me sfida ata lan pas vete nji pavdekshmeri ,qe do te percillet gjenerat pas gjenerate

Honesty^uk.
11-04-11, 10:49
Miku im


Mik i dashur s’di ku je.
si u ndamė mirė e kujtoj,
ka shumė kohe qe mė s'u pamė
unė vazhdoj tė tė kėrkoj…


Kur u nise, miku im,
me tė qeshurėn tende tė dlirė,
porosi mė le kujtim:
pėr njė DARDANI sa mė tė mirė…
Honesty

Urata
12-04-11, 13:24
PER TY O NDERI I DARDANISE, DILAVER KOSOVA!


o0pOgB34V20Ne po e degjojme ketu e ti buzeqesh atje... jane ditet perkujtuese te Betejes se Koshares dhe heronjve/trimave te rene atje...! Mungojne fjalet dhe faktet e tua...!

R.I.P....!

Jana
12-04-11, 13:48
Mu ka dhimt shum shum ... dhe sinqerisht me vjen shum shum keq...

Por s'muj me ndejt pa e thon ...

Ne perjashtim te miqve dhe mikeshave te Tij qe dihet kush jan ...

Si munden disa e disa qe s'kan lon gjo pa thon sa o kan gjall me u bo tash kishe qaq shum po ndiejn dhimbje ... sinqerisht shum pem vjen qudi ...

Po nime e kemi zakon na shiptart me ja dit vleren njerzve pasi te vdesin ...

Ngushllime nga zemra te gjith familjes dhe juve personave qe e keni njohur nga afer dhe e keni vlersu sa Ai ka jetu ...

GURI SYLAJ
12-04-11, 21:31
Mu ka dhimt shum shum ... dhe sinqerisht me vjen shum shum keq...

Por s'muj me ndejt pa e thon ...

Ne perjashtim te miqve dhe mikeshave te Tij qe dihet kush jan ...

Si munden disa e disa qe s'kan lon gjo pa thon sa o kan gjall me u bo tash kishe qaq shum po ndiejn dhimbje ... sinqerisht shum pem vjen qudi ...

Po nime e kemi zakon na shiptart me ja dit vleren njerzve pasi te vdesin ...

Ngushllime nga zemra te gjith familjes dhe juve personave qe e keni njohur nga afer dhe e keni vlersu sa Ai ka jetu ...Jana ,sinqerisht ,ju falenderoj shume !

Jana
12-04-11, 22:26
Jana ,sinqerisht ,ju falenderoj shume !


Faleminderit juve qe e keni kuptu shpirtin tim ...
Faleminderi Murgeshes dhe Uliksit shum ...

panta_rhei
12-04-11, 22:51
Mu ka dhimt shum shum ... dhe sinqerisht me vjen shum shum keq...

Por s'muj me ndejt pa e thon ...

Ne perjashtim te miqve dhe mikeshave te Tij qe dihet kush jan ...

Si munden disa e disa qe s'kan lon gjo pa thon sa o kan gjall me u bo tash kishe qaq shum po ndiejn dhimbje ... sinqerisht shum pem vjen qudi ...

Po nime e kemi zakon na shiptart me ja dit vleren njerzve pasi te vdesin ...

Ngushllime nga zemra te gjith familjes dhe juve personave qe e keni njohur nga afer dhe e keni vlersu sa Ai ka jetu ...

"Mbante fjalim per te ndjerin, edhe e livdojke vetin sa mujke"!

Jana, je ngute pak, ka pase ende margaritare tjere ketu,
edhepse qe 5 vite sa jam ne kete forum, vazhdimisht kane thane qe ky forum ka vdeke, edhe njehere e patem rastin me e pa se si saktesisht, uratesisht, tarakisht, barbaruzisht, spongebubisht, shpirterisht e fizikisht paska vdekur Dardania. Definitivisht.
Edhe kush na e dha kumtin? Pikerisht ata qe kane vdeke per kete forum para 5 vjetesh. E qe veq shpirti i te ndjerit i din fyerjet e ofendimet qe iu kane ba prej ketyre GJENIVE.

Keq ke fole, Jana! Shume keq ke fole!
Ke ba sakrilegj!

Jana
12-04-11, 22:55
"Mbante fjalim per te ndjerin, edhe e livdojke vetin sa mujke"!

Jana, je ngute pak, ka pase ende margaritare tjere ketu,
edhepse qe 5 vite sa jam ne kete forum, vazhdimisht kane thane qe ky forum ka vdeke, edhe njehere e patem rastin me e pa se si saktesisht, uratesisht, tarakisht, barbaruzisht, spongebubisht, shpirterisht e fizikisht paska vdekur Dardania. Definitivisht.
Edhe kush na e dha kumtin? Pikerisht ata qe kane vdeke per kete forum para 5 vjetesh. E qe veq shpirti i te ndjerit i din fyerjet e ofendimet qe iu kane ba prej ketyre GJENIVE.

Keq ke fole, Jana! Shume keq ke fole!
Ke ba sakrilegj!


Faleminderit per mendimin tuaj ...

Une e kam shpreh ata qe e kam ndi ... e tash kuj ti djeg le ti djeg se kam at problem ...

Honesty^uk.
12-04-11, 23:44
f0IY6c6DCzA&feature


Miss u My Friend
Honesty

Honesty^uk.
13-04-11, 00:12
Edhe qielli po qan sot,
nė lotė po lahet kjo tokė,
Na iku befas nga kjo botė,
miku i madh!-Pse o Zot?

E deshėm gėnjeshtėr kėtė njoftim,
nuk na pelqeu qė ta besojmė,
jemi mbuluar me pikėllim,
Ngushėllimet e miqve kur lexojmė!

Me flakadan nėpėr shtigjet e Dardanis
udhėrrėfyes pėr shumė udhėtar,
Ti, o bir i ILIRISE,
u dhe vetėbesim nė rrugė tė mbarė!

Ti, jo, nuk ke vdekur!
nga lartėsitė tash shikon!
nė veprat tua gjallė ke mbetur.
miku im, pėrjetėsisht jeton!


Honesty

Honesty^uk.
13-04-11, 13:25
Miku Im


Thonė qė koha shėron plagė,
por jo .......
koha ndoshta i zbut ato por nuk i shėron krejtėsisht, sepse mungesa jote ndjehet pėr ēdo ditė e mė shumė.

Fjala,keshilla, qė na dhuroje sa herė qė vinim dhe vije, do tė na mungojė gjithmonė
Mbetemi duke tė kujtuar ashtu siē ishe krenar, fjalėmirė plot humor dhe dashuri pėr tė gjithė dhe ndaj tė gjithėve.
Kujtimi pėr ty ėshtė dhe do tė jetė i pėrjetshėm.
Atė qė e duam nuk vdes, ai ec bashkė me ne ēdo ditė, i pa vėrejtur, i pa dėgjuar por gjithmonė pranė nesh........


Honesty

Honesty^uk.
22-04-11, 12:01
! ! !


Tė gjithė pėrshpėrisim me mall
si ike kėshtu ?!!
Ti s’na the asnje fjale
qė nuk e harroje rrallė

Kėshtu e paska jeta!”, tentojmė tė ngushėllohemi
por jo..... me ikjen tėnde asnjėri s’pajtohemi
gjithēka ka aromėn tėnde nė Dardanii
ēdo dhomė ka diēka nga ty, njė fjale a njė histori!


S’gjej dot mjaft vargje por s’dua tė vė pike
nuk dua qė imazhi yt tė mė ik
mungesa jote po vėrehet tash e kėsaj dite
Ti do jesh me ne ndonėse do tė kalojnė vite...shumė vite.

Honesty

natyra
23-04-11, 23:56
Me keēardhje te madhe per qka lexova dhe rilexova disa here,per faktin qe Mbiemri i te ndjerit tashme,(Bond)po figoron Lajēi..e them,sipas disave qe paskan cekur me larte mu nen temen e ngushllimit..cili per tek une duhet tjete shum i njohur,megjithate,me vie shum keq, qe paskam qen kaqe afer,por edhe kaqe large me ni vendas timin,Ne mos gaboi?duke besuar qe me kuptoni qfare po dua t'them ne kete drejtim,gjithe ju dashamire,miqe shok,dhe shoqe te Tij,mbrend,dhe jashte ketij forumi Dardan.
Por si do qe te jete,Fillimisht nga zemer ngushlloi gjithe familjen e Tij me te ngusht-Lajēi...Zoti ju dhasht forcen per ti perballuar dhimbjes!!!
Si dhe gjithe juve antar/e te nderuar miqe dhe shok/e/...qe keni ndjere kaqe dhimbje te madhe per te. Andaj,Zoti ju shperbleft dhe ju nderoft per fjalet dhe respektin e len ndaj Tij.
Edhe se ne nje forum virtual,mirepo duke pare anen pozitive,ne duhet mendoim se te gjithe vim nga ni bote reale,dhe padyshim ata/o qe jemi ne realitet,tregohemi dhe ne virtualitet,(edhe pse te mshefur pas maske) jo te gjithe mendoi?.
Prandaj,dhe njihere e njemije here ngushllime gjithe farefisit Lajēi!!!
Te them te drejten nuk e di se si u ndjeva ne keto momente,:eek: vetem se me preku shum ky lajm i hidhur per TE!
Sikur dhe, dhimbja duket e dyfishuar perkrah ni vendasit tim, ne kete mes antarve mbrenda nje Forumi Dardan te drejtuar nga Ai,per kaqe vite...te ndash me ni njeri shkrimet,(pavaresisht si kan qen),prap diqka te mbetet ne kujtes.

Une per veten time krejt ni here kam ndare me te ni mp,dhe ate lidhur me nje tem te Dr.Rugovs.te cilin shum e kish pas dashur.HALLALL I KJOFT..(te rrallet ishin keshtu si ky),dhe te rrallet jen ata/o qe flasin haptas per ni LIDER me kuptimin e merites se plot-te Tij-Atdhedashes per vendin dhe popullin e mbar Kosoves..Dhe,veshtire te jete ni LIDER si q\ishte -Dr.Rugova .LAVDI QOFT
Sikur dhe per Ty LAVDI I larte "Naser Lajēi" (Bond).E per gjithe vepren qe po flitet dhe shkruhet per Ty(nen kete forum te madh Dardan)krenohem qe rugova ime paska pasur dhe ni TRIUMF BUJAR..I dashur dhe I respektuar per te gjithe..Dilaver(Bond)-N.Lajēi...R.I.P.
Te qofte dheu i lehte...!

Me nderime
nga bije,moter-rugovase
Natyra&Hajla.

lovely
03-05-11, 22:21
thjeshtė, mė mungon... :(

Peja-Boy
15-05-11, 19:18
wY1toXLhtac

Honesty^uk.
17-05-11, 12:16
Me vjen shume keq o MIKU im,
me dhemb ne shpirt, vertet,
por miqesin vete e prishe
per kete s'te jap te drejte

Kush ish fajtor nuk ka rendesi
po me vjen shume keq per kete miqesi
se e krijuam me shume pasion
i dhame aq shume rendesi

Buzqeshjen ma grise ne fytyre
kur mesova qe sje nder ne
se prisja kete nga nje shok me bese
ne nje moshe kaq te re

E tani po te le lamtumiren,Miku im
qe asnjehere ndermend sme ka shkuar
uroj te prehesh i lire
do jetosh ne perjetesi

Honesty

roadrunner
26-05-11, 19:06
Eu bre shoku jone....nuk kam mujt me besu kete lajm...shume ndryshe dardania pa ty. Isha e shtanguar per nje kohe, nuk desha as te shkruaj. Kam pas shume emocione. Besoj qe Zoti t'i hapi krahet e ngrohte. T'kam gjithmone ne kujtime, per respektin qe ke pas ndaj meje, per korrektsine dhe dinjitetin tend. Gjithmone u pergjigje si nje mik, gjithmone ishe aty per ne, kurre nuk na e ktheve shpinden. Nuk e kemi te lehte, por jeta vazhdon. Pushofsh ne paqe dhe besoj qe nje dite, te gjithe do te jemi ne nje vend.

tipi engjellor
26-05-11, 22:11
.....Gjithmone te shetite shpirti yt i pastert neper kopshtet e gjenetit.......te qoft i lehte dheu....respekt figures tende te madhe....fjales tende te paharruar........

Murgesha
31-05-11, 22:48
Ēdo ditė e mė shumė po ndjej mungesėn Tėnde.
Ēdo ditė e mė shumė po mė mungojnė kėshillat e Tua.
Ende tė shikoj se a je online kur kyqem kėtu, dhe sakaq mė bie nė mend qė niku yt mungon qe tre muaj nė kėtė forum. Por nuk mungon asnjėherė prezenca yte, as kur shfletoj forumin e as kur mblidhemi ne "Kalorėsit e tryezės sė rrumbullakėt" e cila na mblidhte thuaja ēdo mbrėmje rreth vetes!

Honesty^uk.
12-06-11, 11:56
Sa here,
Kaloj ne brazda,
kujtimesh,
Ne mendje,
me vjen
TI
Vite e vite,
do kalojne.
e kjo plage,
do rishfaqet si perflakje,
dhe une

do perulem i vetem.
Para kujteses........PER TY


Honesty

uck_aksh
25-06-11, 00:02
http://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/RIP-Naser-Lajqi.gif

Dali!Keq!ch
07-07-11, 02:24
Ngushllime Familjes Lajqi, dhe gjithe forumit Dardane.
BOND E ndjej dhimbjen po sikur te ishit vellau i im.
Respekt dhe Lavdi vepres tuaj ketu ne Forumin Dardane.

Honesty^uk.
07-07-11, 10:47
Per jete MIKU im

Kur isha i vogėl shpesh dėgjoja
tė flisnin pėr miqėsinė.
E kuptoja domethėnien,
por nuk e ndjeja rėndėsinė.
M'u desh kohė pė tė mėsuar
kuptimin dhe ēmueshmėrinė,
pėr tė dalluar,
tė mirin nga i keqi,
engjujt nga dreqi,
dhe...shih, tė gjeta TY,
gjeta njerėzinė,
gjeta pasurinė,
gjeta bujarinė,
por mbi tė gjitha
gjeta miqėsinė.

Honesty

Agroni22
10-08-11, 01:07
ngushllime me te sinqerta do ti mungojshe forumit shume por me se shumti familjes shokeve edhe te afermive tu

Honesty^uk.
11-08-11, 09:07
! Miku im !

Je ketu
atje
ēdo kund
por s'tė shoh
pse vallė.....?!!
ike pa na thėnė
qoftė
vetem njė fjalė......!!!!!
http://i5.tagstat.com/image02/8/b5fb/000S054ObnX.gif


I miss u my friend

Forever
Honesty

Honesty^uk.
17-08-11, 20:47
Zgjimi i kujtimeve per kohen e kaluar dhe bredhja neper to,
me sjell nder mend dite netet e kendshme, dite netet e gezuara, ... por edhe dite netet e endrrave te mbetur pezull dhe te parealizuara.
Kujtimet dhe endrrat per nje moment mbushin hapesiren e zbrazet, mungesen e pranise tende......dhe ato perfytyrime imagjinare nuk zhduken me zgjimin e pare,
si vesa e mengjeseve pranverore, sapo te kthehem nė realitetin e ēastit,
por perseri edhe pse vetem; vazhdoj te jem me TY,
me kujtimet dhe mallin....
me veshtrimin e pikelluar drejtuar kah tabloja me portretin TEND.

Shkrova keta rreshta per te perkujtuar me pietetin me te larte deri nė amshim;
per ta nderuar jeten dhe vepren tende;
per ta respektuar shpirtin tend te ndritur... por edhe per ta vrare heshtjen dhe vetmin qe e ka pushtuar qe sa kohe kete konak qe TI e ngrite,rrite dhe e mbajte


I PERJETSHEM KUJTIMI PER TY
MIKU IM

Honesty

vjeshta
28-08-11, 12:57
Sot u mbushen 6 muaj nga ikja e juaj por kujtimi, veprat dhe imazhi yt jan ende te freskta .Sot ndaj edhe dhimbjen me familjaret e tu .


Pushofėsh i qetė .

Murgesha
28-08-11, 20:20
U bėnė 6 muaj qė emri yt nuk po figuron nė dardani e nė mesengjer, por nė mendjen time prania jote ėshtė e pėrhershme. Gjithnjė e mė shumė po ndjej mungesėn tėnde!

Kujtime tė pėrjetshme pėr ty miku im!

Lutem qė shpirti yt tė pushoj nė paqen e pėrhershme.

Naki
28-08-11, 22:20
Shpirti i pavdekshėm i Dilaverit shkoi nė amshim, shkoi nga kjo botė dhe la pas vetes emrin e tij tė madh,Veprat dhe Uren Dardane qe na bashkoje nga te gjitha anet e globit.
Kujtoje shume shkrime dhe dabatime Virtuale,kujtoje deshiren gadishmerin qe me dhe se do te me vizitosh ne Gjermani ne rrugetimin qe planifikoje per Skandinavi.
Jetoje dhe krenohem qe pata fatin te njohe ne virtualitet si nje Ikone e madhe qe qdo here do te jetosh ne mendjen time.

halla e madhe
28-08-11, 22:31
Qe shtate vite ishe ai qe me urove Fiterr Bajramin ne mp..kesi heri do te mungon fjala yte, prezenca yte ne FD, spo pajtohemi qe nuk je ne mesin tone, shkove ne ameshim,atje ku ku dhimbja morri fund,atje ku te erdhi miku yt i dashur Uliksi,atje keni gjete qetesine e perhershme :( :(

pusho i qete ! :(

Guri i madh
29-08-11, 14:02
personalitet e mdha siq ishte i ndjeri DILAVER gjithmon mbeten ne kujtimet tona ,gjithher e kemi per obligim me i perkujtue

jadore
29-08-11, 14:15
i perjeteshem qofte kujtimi ..

jEtA_1
29-08-11, 15:03
Kaluan 6 muaj aq tė rėnda per ne antaret e forumit Dardan duke u pėrballur me mungesėn tėnde.
Pa ty tani gjithēka ėshtė ndryshe, mungon atmosfera e ngroht qe sillje ketu ne forum, fjalėt e ngrohta qė i thoshe per ne qe te lexonim tani po na mungojn
Je i pavdekshem per ne qe te njohem ty Dilaver............

ShEjToNkA
30-08-11, 21:15
Nė rastin e vdekjeve tė rėnda, sic ishte vdekja juaj, familjaret ngushėllohen edhe me thėnjen "mos iu raftė me harruar", dhe ne rastin tėnd ne tham "mos na raftė me harruar", sepse jemi bė si njė familje nė kėtė konak virtual, deshem o s'deshem. Por kjo e thėnė e jona nuk na dėgjoi, akoma pa u mbyllur e pamja pėr ty vdekja na trokiti sėrish dhe na e mori njėriun mė tė nderuar dhe mė tė afėrt, njėriun mė fisnik dhe mė njerzorė, por kjo s'do tė thotė qė tė harruam ty, packa se jemi tė tronditur jashtėmase. Do jesh pėrherė i pranishėm nė mendjet tona si njė njeri i madhė, dhe si i tillė qė ishe vdeke pėr tė mos vdekur kurrė!
Shpirti yt u mprehtė nė paqen e pėrhershme!

I pėrjetėshėm kujtimi pėr ty,
Dardanasja (sic me quajte ti:)

Honesty^uk.
20-09-11, 16:48
Miku im; sa e sa here vi ketu
por pa lene shenje as gjurme,
sa e sa here dal ketej, duke menduar se do te gjej per te biseduar
kuvenduar, por edhe per te dertuar se bashku, ( si dikur pas grilave)

Vertet ike ne kohen me te keqe, dhe dhimbjen me te madhe ua ēove familjareve dhe te dashurve tu.
por edhe ketu na ke bere te jetojme kete realitet te dhimbshem dhe te hidhur si ne enderr, pasi eshte e veshtire per ta pranuar, konceptuar qe TI sje ketu
Edhe pse si popull kemi nje HUQ, qe pas vdekjes fillojme te thurim elegji, te tregohemi te dashur, te paraqitemi si " MIQ ", por ka edhe nga ai lloj sorollop mileti qe per pak grade, ndihet mire qe i jepet shansi per ta pasur, pavaresisht se nuk dihet sa gjate.

Miku im; edhe pse fizikisht nuk je ketej,une te jem mirenjohes perjete
per ēiltersine,sinqeritetin,korrektesen dhe devotshmerine tende prej malesori fisnik
prej burri qe dinte te mbante fjalen per vete, dhe te fliste pak
te jem mirenjohes qe asnjehere nuk e vure ne dyshim miqesine tone
qe asnjehere nuk u lekunde nga hurrikanet e ca hijenave qe shpesh here te vinin ne pozita te veshtira.

MIKU IM I DASHUR
I perjetshem do te ngelet kujtimi per TY, dhe gjithmone do i jem mirenjohes
ketij konaku ( edhe nese dikur sdo jem mė pjese e tij ) qe ti e rrite dhe e gjallerove,
qe ti e mbajte te forte dhe konkurues ne virtualin global shqipetar.

Me mall dhe dhembshuri.
Honesty FOREVER

Reana
03-10-11, 04:03
Ngushellimet e mia me te sinqerta familjes, miqeve, dashamireve dhe gjithe atyre qe paten rastin te njohin dhe te cmojne punen dhe vepren e ish-administratorit te kesaj faqeje; shpirti i tij gjete prehje pergjithmone!

lovely
30-10-11, 00:40
En gang iblant, så savner jeg deg masse!

roadrunner
30-10-11, 06:47
me mungojn shkrimet e tua

pusho lehte, shok i nderuar

gjithmon ne zemer

HonestY.
31-10-11, 18:30
Miku im; sa e sa here vi ketu
por pa lene shenje as gjurme,
sa e sa here dal ketej, duke menduar se do te gjej per te biseduar
kuvenduar, por edhe per te dertuar se bashku, ( si dikur pas grilave)

Vertet ike ne kohen me te keqe, dhe dhimbjen me te madhe ua ēove familjareve dhe te dashurve tu.
por edhe ketu na ke bere te jetojme kete realitet te dhimbshem dhe te hidhur si ne enderr, pasi eshte e veshtire per ta pranuar, konceptuar qe TI sje ketu
Edhe pse si popull kemi nje HUQ, qe pas vdekjes fillojme te thurim elegji, te tregohemi te dashur, te paraqitemi si " MIQ ", por ka edhe nga ai lloj sorollop mileti qe per pak grade, ndihet mire qe i jepet shansi per ta pasur, pavaresisht se nuk dihet sa gjate.

Miku im; edhe pse fizikisht nuk je ketej,une te jem mirenjohes perjete
per ēiltersine,sinqeritetin,korrektesen dhe devotshmerine tende prej malesori fisnik
prej burri qe dinte te mbante fjalen per vete, dhe te fliste pak
te jem mirenjohes qe asnjehere nuk e vure ne dyshim miqesine tone
qe asnjehere nuk u lekunde nga hurrikanet e ca hijenave qe shpesh here te vinin ne pozita te veshtira.

MIKU IM I DASHUR
I perjetshem do te ngelet kujtimi per TY, dhe gjithmone do i jem mirenjohes
ketij konaku ( edhe nese dikur sdo jem mė pjese e tij ) qe ti e rrite dhe e gjallerove,
qe ti e mbajte te forte dhe konkurues ne virtualin global shqipetar.

Me mall dhe dhembshuri.
Honesty FOREVER


:frown: :frown:

e-uritura
06-11-11, 22:14
Kur ndiejmė mungesėn e tyre mė s`shumti?
Nė festa si kėto!

Si pas njė viti, pas 10, apo 15.

Kur ditėt kalojnė, me gjithēka qė duhet bėrė, pėr njė moment n`a largohen nga mendja..
Dhe kthehen.. Kthehen ne mendjen tonė, si kurrė mė parė.
Plot dhimbje, mallė, lot dhe mijėra kujtime!

thellenza
13-11-11, 12:32
Ngushllime !

Murgesha
28-12-11, 20:34
28.02.2011.

Sot dhjetė muaj vdekja tinzare tė mori me vete, e neve na la pėr gjithmonė tė pikėlluar pėr Ty.

Me mall pėr Ty.

Murgesha!

lovely
30-09-13, 23:24
https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/1236175_543170635754395_2143044241_n.pngNJERI NGA RUGOVISTET ME TE FLAKET ISHTE EDHE NASER LAJQI-BONDI.
NASERI ISHTE THEMELUES I PORTALIT www.dardania.de (http://www.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fwww.dardania.de&h=XAQFzSW_r&enc=AZNbUH5eIlk0Gd8s_v0XFNGwUuP6eIFLMMkB6sh_D7oqmD d1_pIEv2Ex8dRzlWVoAey4Z8RHBzeUcES8BOiqecIfcvrRb2rN sTk_OOJHzzIaCTh7eDA0ydnbI-LX6501ZVrnZ1lKazYcIV4lwRUTpMTQ&s=1), DHE ME AKTIVITETIN E TIJE ARRITI TE ISHTE DRITARE E VERTETE E LAJMEVE DHE KOMUNIKIMIT TE RUGOVISTEVE NGA E GJITHE BOTA.
NASERI ASNJE HERE S`DO TE HARROHET AI CDO HERE DO JETOJE NE MESIN TONE.
NASERI U NDA NGA JETA NE MOSHE TE RE , DHE ME DATEN: 28.02.2011 IKU PER TE MOS U HARRUAR KURRE...
LAVDI JETES DHE VEPRES SE NASER LAJQIT.
I PERJETSHEM KUJTIMI PER TE!

JA DHE NJE POEZI QE I ESHTE KUSHTUAR NASER LAJQIT.

Ky Vigan i Shqiptaris


Gėzoju Shipni djalin qė rrite,
Mbaju Shipni, Qėndro kokėlartė.
Shembull Shipni si duhet Atdheu,
Se jeta shkurt e paska pat.

Shipni, hakut kurrė nuk t'dalim,
Shipni, pėr tya boll nuk ėshtė kurrė,
Nė udhėn e shenjt burrat edhe falin,
Pėr Nanėn Shipni edhe bahen urė.


Edhe ti Dardani qėndro e krenume !
Edhe juv miqė e shokė, du me ju ngushllue.
Naseri na e shtrojė udhėn drejtė,
Na mbetet ne ta ruajm amanet.

@ RUGOVA PRESS.

natyra
01-10-13, 23:48
https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/1236175_543170635754395_2143044241_n.pngNJERI NGA RUGOVISTET ME TE FLAKET ISHTE EDHE NASER LAJQI-BONDI.
NASERI ISHTE THEMELUES I PORTALIT www.dardania.de (http://www.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fwww.dardania.de&h=XAQFzSW_r&enc=AZNbUH5eIlk0Gd8s_v0XFNGwUuP6eIFLMMkB6sh_D7oqmD d1_pIEv2Ex8dRzlWVoAey4Z8RHBzeUcES8BOiqecIfcvrRb2rN sTk_OOJHzzIaCTh7eDA0ydnbI-LX6501ZVrnZ1lKazYcIV4lwRUTpMTQ&s=1), DHE ME AKTIVITETIN E TIJE ARRITI TE ISHTE DRITARE E VERTETE E LAJMEVE DHE KOMUNIKIMIT TE RUGOVISTEVE NGA E GJITHE BOTA.
NASERI ASNJE HERE S`DO TE HARROHET AI CDO HERE DO JETOJE NE MESIN TONE.
NASERI U NDA NGA JETA NE MOSHE TE RE , DHE ME DATEN: 28.02.2011 IKU PER TE MOS U HARRUAR KURRE...
LAVDI JETES DHE VEPRES SE NASER LAJQIT.
I PERJETSHEM KUJTIMI PER TE!

JA DHE NJE POEZI QE I ESHTE KUSHTUAR NASER LAJQIT.

Ky Vigan i Shqiptaris


Gėzoju Shipni djalin qė rrite,
Mbaju Shipni, Qėndro kokėlartė.
Shembull Shipni si duhet Atdheu,
Se jeta shkurt e paska pat.

Shipni, hakut kurrė nuk t'dalim,
Shipni, pėr tya boll nuk ėshtė kurrė,
Nė udhėn e shenjt burrat edhe falin,
Pėr Nanėn Shipni edhe bahen urė.


Edhe ti Dardani qėndro e krenume !
Edhe juv miqė e shokė, du me ju ngushllue.
Naseri na e shtrojė udhėn drejtė,
Na mbetet ne ta ruajm amanet.

@ RUGOVA PRESS.

Dhe,ashtu kjoft!

thon se,"Te tillet lindin rralle"dhe sa do te mundohem tu ngjaim nuk mundim!
Mendoi qe dhe shkenca e parashef si te tille.thenjen,

Megjithate, kujtesa eshte shahe ne vete..ajo si harron njerzit qe len mbresa te mira ne mesin e tjerve...dhe kjo te ben se menduari!,,,a mos valle kan dhe ni jete, ne tjeter bote?! (per ata qe iken nga ne.):frown:

"PRANDAJ NGUSHLLIME FAMILJES se-Naser Lajqit!...NE QDO PERVJETOR TE TIJ.

Njiheri Lavdi z.BOND!per punen e pashoq ketu ne Dardani.

me nderime Natyra.