Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Pėrkujtim!
Emri
Fjalėkalimi
Pėrkujtim! Nė kėtė forum ne anėtarėt e Dardanisė pėrkujtojm Adminin tonė tė dashur Bondin, qė pėr afėr 12 vite na udhėhoqi e na mbajti te bashkuar. I pėrjetshėm qoftė kujtimi pėr tė!Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 04-04-11, 15:23   #1
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,348
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim Pėr Ty Dilaver Kosova!

As edhe sot mu ashtu sikur edhe dje e pardje e sigurisht edhe sikur nesėr e pasnesėr e deri nė pafundėsi, nuk po mundem ti bindem tė vėrtetės qė ti nuk je mė nė mesin tonė.
Tė pata mik, tė pata shok, tė pata si njė vėlla tė dashur e tė sinqertė.
Herėn e fundit qė fola me ty, paskam gėnjyer vetveten kur tė thash qė edhe kėsaj here ja ke hjedhur kėsaj tinzares vdekje, e ti vetėm qeshe.

Ashtu tė qeshur do tė tė mbaj mend pėr tėrė jetėn.


__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 04-04-11, 15:36   #2
sherri
J.H.N.K.SH
 
Avatari i sherri
 
Anėtarėsuar: 13-06-05
Vendndodhja: Rruga e qumshtit Nr- 3
Postime: 4,740
sherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Pėr Ty Dilaver Kosova!

Mbrojte vlerat,dhe kultivove vlera prej qe te njoha!Nje deshmi per kete, eshte edhe ajo qe mbrojte e vlersove te madhin e keti kombi Dr,-I.Rugoven.Tani ne do ti mbrojme,dhe do te jen frymzim per ne,vlerat dhe virtytet tua,deri sa te ekszistoj dardania,...

Jam krenar qe te njoha;Dilaver Koova
__________________
Thuaje tė pa shkruarėn,shkruaj tė pa thėnėn!

Toleranca, ka kuptimin e pėrafėrt me durimin. (Dilaver Kosova)
sherri Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-04-11, 16:11   #3
Urata
Jeta vazhdon...!
 
Avatari i Urata
 
Anėtarėsuar: 26-06-04
Vendndodhja: Bote
Postime: 12,882
Urata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Pėr Ty Dilaver Kosova!

Pėrkujtim! Nė kėtė forum ne anėtarėt e Dardanisė pėrkujtojm Adminin tonė tė dashur Bondin, qė pėr afėr 11 vite na udhėhoqi e na mbajti te bashkuar. I pėrjetshėm qoftė kujtimi pėr tė!


11 vite udhehoqe dardanin, na krijove mundesin te lexojm, shkruajme. mesojme,ndajme , lehtesohemi e ndihmojme..! kjo fole e jote bashkoi njerez, nga kjo fole po shtohen dardanet....!


Veper/Madheshti i thone kesaj....! Te tillet i don Zoti....!

R.I.P.....!
__________________
Kur ndegjoj qe vdes ne bote,
Nje njeri i Vendit Tim,
Jam ne zemer i piklluar,
Vdes nje cope e shpirtit tim.

Ibrahim Rugova

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Urata : 04-04-11 nė 16:11
Urata Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-04-11, 17:49   #4
halla e madhe
 
Avatari i halla e madhe
 
Anėtarėsuar: 07-12-04
Postime: 11,600
halla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Pėr Ty Dilaver Kosova!

Edhe pse nuk e pata rastin ta njof personalisht,permes fjaleve madheshtore dhe urtesise qe tregoj ndaj neve dardanaseve ne beri te ndjehemi sikur te ishim vllezer e motra te nje sofre te madhe!

Pushofte i qete shpirti i te ndjerit Naser!

te kujton me rrespekt :e madhja halle
__________________
Jetes kurr nuk i dihet.....
halla e madhe Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-04-11, 17:55   #5
MemphiSx
ZoT DhE KrenaR
 
Avatari i MemphiSx
 
Anėtarėsuar: 11-12-03
Vendndodhja: StAteS Of GjAkOvA
Postime: 12,338
MemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek MemphiSx
Gabim Titulli: Pėr Ty Dilaver Kosova!

Shum here gjate ketij rrugetimi 10 vjeqar ne ket forum kemi shkembyer fjale te shumta s'bashku! Shum here jemi perplasur ne mendime,e shum her me the qe t'jam me i qete,t'jam me i durueshem..e sidomos kur fyhej Presidenti Rugova!
Eeee se paskam ditur se Bond(Dilaver)paska qen me Rugovist se une...sa e urrej edhe veten tashme :@

Dot ndihet mungesa juaj Z.Bond ne ket forum,ne dhe JU bashkarisht ishim nje familje e madhe,andaj Shpirti Yt u prehte ne paqė,dhe Familjes suaj Zoti ia zvogeloft dhimbjen qe kan per Ty!!
__________________
Ndjehem krenar me ty Z.PRESIDENT....
MemphiSx Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-04-11, 18:04   #6
lovely
SuperAdmunininistratore
 
Avatari i lovely
 
Anėtarėsuar: 04-12-07
Postime: 33,890
lovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Pėr Ty Dilaver Kosova!

Nuk e dija se do lije aq shume zbrazetire ne shume nga ne.. C`te bejme me dhimbjen qe le pas?

Mund te urrej dardanine qe te njoha ne te, mund te urrej vellane tend per kete lajm te kobshem, mund te urrej ata qe kane vendosur foton tende ne hymje te forumit, mund te urrej kujtesen time, mund te urrej lotet e mi qe shkojne e takohen ne mjekerr edhe sot, mund te urrej faktin se asnjehere nuk fole per semundjen, asnjehere nuk e ndave dhimbjen apo friken, por asnjera nga keto nuk te kthejne..

Ndihem krenare dhe falenderuese qe ishe ne mesin tone, dhe qe le nje kujtim aq te dashur pas teje, ne shume shume njerez.

Tash e kuptoj pse e degjoje kengen; pa lamtumire...

Nuk te kam pare kufomen, dhe nuk do ta besoj kurre se nuk je me ketu...
__________________
*I keep your heart.. I keep it in my heart!*
lovely Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-04-11, 18:55   #7
Jana
Full LoVe...
 
Avatari i Jana
 
Anėtarėsuar: 23-04-08
Vendndodhja: ...n'LOQK t'LOQK-ės...
Postime: 31,045
Jana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Pėr Ty Dilaver Kosova!

...Edhe pse nuk te kam njoft mir ... te kam rrespektu shum ...
..ky lajm sot m'bani me u ndi shum keq por, jeta eshte e tille ... per mue do te mbetesh gjithmon nje njeri me vlera ...

Ngushllime ...
__________________
LOQK- Nė fund tė ēdo dite sido qė tė jetė dita unė do tė them TE DUA...

Ėshtė e pamundur tė mos dashuroj kur egziston ti ...

http://www.youtube.com/watch?v=LGrr_5boZlA
Jana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-04-11, 19:44   #8
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim Titulli: Pėr Ty Dilaver Kosova!

per juve Dilaver Kosova


ishe prej te parve qe e hape deren e Dardinis e rrite e zhvillove e bere forumin ma te vizituar ne trojet shqiptare

gjith,her i qendrove besnik dardanis ton e ndiej per obligim sa her qe e hapi ket dritare tju perkejtoj me mall
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-04-11, 22:11   #9
valiii
 
Anėtarėsuar: 24-12-06
Postime: 3,777
valiii e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Pėr Ty Dilaver Kosova!

Bond,

Nuk ka veprim pa kunderveprim, e as zgjedhje pa pasoja, njeriu eshte armik i asaj qe nuk e njeh. Paragjykimi eshte nena e te gjitha te kqijave.
Kjo formule/ky ligj i pashkruar ka qene nena e te gjitha polemikave qe kemi patur.
Me vdekjen tende e kuptova qe virtualiteti s'koka qaq hagare sa kam mendu, polemikat qe i kishim ne privat tash po duket sikur i benim ulur ne tavoline balle per balle njeri me tjetrin.
S'te nkam njohur asnjeher por as ti nuk me njohe, ndoshta pak ka mujt me ta marr mendja qe borxhin e kam merzi, e ty Bond te kam mbete shume borxh. Ndoshta ndergjegjja ime do te ndihej me e lehtesuar sikur te me ipshe bile nja 2 here bann nga ato 20 here sa e kam merituar.
Jam i vetdijshem qe keqardhja tash s'ka efekt... Lus Allahun e Madherishem qe te kaploje me meshiren e Tij te madhe dhe te shijosh xhennetin firdeus...
valiii Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-04-11, 00:06   #10
Psikologu
Shpirt shyptari
 
Avatari i Psikologu
 
Anėtarėsuar: 30-09-03
Postime: 6,907
Psikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Pėr Ty Dilaver Kosova!

Lajm i hidhurė!

Nuk isha i gatshem tė e degjoj ketė lajm .

Zoti u lashtė shnosh dhe u dhashtė gekret familjes Lajqi.

Burrat nuk vdesin kurrė, ata jetojnė sė bashku me vepren e tyre.
Me vite , puna e jote e palodhurė, durimi, sakrifica,drejtesia, kan qėnė njė peshore e pashoqe , njė disciplin aq sa morala por edhe patriotike e kombtare.
Kėtu nė folen tande tė dashur nė forumin Dardania ke bashkuar shqiptaret nga mbarė bota , kėtu kan shprehur mendime,kan hjekur mallė, kan diskutuarė , e krejt , fal punes dhe strategjis tande intelektuale.
Tė qoftė i lehtė dheu e tė pastė shpirti dritė .
Gjithmon do tė mbajė respektin ,nderin,kujtimin pėr ty.

Pushofshė nė paqe
__________________
Njerzitė fisnikė , me ligjeraten e tyre , fitojnė mė shumė armiq, sesa njerzit e ligj me veprimet e tyre tė liga.

Zhan Pol
Psikologu Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-04-11, 06:02   #11
Urata
Jeta vazhdon...!
 
Avatari i Urata
 
Anėtarėsuar: 26-06-04
Vendndodhja: Bote
Postime: 12,882
Urata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Pėr Ty Dilaver Kosova!

9.01.2004, 15:58:00
DILAVER
me pervojė
Anetar prej: 25.06.2003
Postime: 323"Kur njerėzit luftojnė vazhdimisht kundėr bashkatdhetarėve tė tyre, zakonisht vihet re se ata bėhen mė tė egėr nė mėnyrė tė panatyrshme dhe mbushen me tėrbim mė tepėr se kur janė kundėr njė armiku tjetėr".
__________________
Kur ndegjoj qe vdes ne bote,
Nje njeri i Vendit Tim,
Jam ne zemer i piklluar,
Vdes nje cope e shpirtit tim.

Ibrahim Rugova

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Urata : 05-04-11 nė 06:04
Urata Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-04-11, 06:26   #12
Hajra
Guest
 
Postime: n/a
Gabim Titulli: Pėr Ty Dilaver Kosova!

...Respekt te permotshem,

ishe dhe mbetesh engjulli me i zeshem mbrojtes i Presidentit historik
Dr.Ibrahim Rugova, ne boten virtuale.

LAVDI
  Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-04-11, 07:15   #13
Neferta
 
Anėtarėsuar: 22-06-09
Postime: 1,545
Neferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Pėr Ty Dilaver Kosova!

Me rrespekt e perujtojme ne kete dite, la gjurme ne rrethin shqiptare, gjurme qe do te mbeten perhere.
Neferta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-04-11, 08:24   #14
Giovanni
I pa pune
 
Anėtarėsuar: 16-02-04
Vendndodhja: Ne planetin Toke
Postime: 11,784
Giovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Pėr Ty Dilaver Kosova!

I Dashuri miku im Bond

Nuk te kam njohur kurre ne jeten reale por shpesh kemi komunikuar bashke ishe i qete real dhe shume mike.
Kur ndegjova lajmin tragjim me te vertet me tronditi shume dhe lotet me rane si ti ishe nje qe punove dhe bashkove te gjithe shqiptaret pran sofres dardane.
Gjakftoftsija e jote, fjalet e tua heshtja e jote per te qetsuar gjdo lloj situate te krijuar do ti mungojn shume dardanis.
Do te jeshe gjithmone me ne...
Giovanni Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-04-11, 09:28   #15
Zana_ch
"Mistrece Gjakovare"
 
Avatari i Zana_ch
 
Anėtarėsuar: 26-08-05
Vendndodhja: n'shtepi
Postime: 8,179
Zana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Pėr Ty Dilaver Kosova!


Une zgjodha ket foto tende sepse kshtu te njoha , te njoha duke punue , te njoha duke ken aq i sinqert me gjithe neve, te njoha gjithmon duka na dhen fjal te mira dhe te bukura, te njoha duke pasur aq shum durime me neve dhe kurr duke mos dalur jasht kontrollit tend intelektual, te njoha dhe te jam shum mirnjohse se kur erdha ne ket faqe te bukur dardane TI ishe ai qe me ndimove si te shkruaj Shqip , sepse shqipja ime e asj kohe ka qen shum e quditshme, Ti dhe disa miq te tjer jeni ata qe mkeni dhon shum kurajo dhe te jem pjes e pandashme e kesaj vaqe ku ashte e vetmja faqe qe une jam antare ....e kjo ishte merita e juaj bujare zotri Bond.
Ty sdo te harroi kurre sepse Ju ishit ai qe me keni than oj Zan: " Njerzit e mdhej nuk vdesin kurre" ....kishe fjalen per te ndjerin Dr.RUGOVEN .
Bond kjo ashte e vertet dhe tami po bindem edhe ma shum sepse edhe Ti ke qen nje njeri i madh, per mua kurr sdo jesh i harruar, kurre sdo jesh i vdekur ......hm o Zot sa shum kam per te shkruar por lotet nuk po me lejoin qe ta vazhdoi ket shkrim ......kjo me ben ma shum te fort sepse mendimet per Ty kurr sdo te jen te perfunduar ......

E kam pas then per te ndjerin Dr.RUGOVEN :ISHALLA NA KA BA HALLALL GJITH POPULLIT SHQIPTAR .

BOND :ISHALLA NE KE BER HALLALL GJITH ANTARVE TE DARDANISGjithmon do tejesh ne kujtesen time Zotri BOND.
ZANA TH.


__________________
Kėrkoje vetė fatin, me jetėn mos u grind, urrejtja fitohet ... Dashuria lind !

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Zana_ch : 05-04-11 nė 09:30
Zana_ch Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 09:57.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.