PDA

View Full Version : Ardian Bujupi nė top-katėrshe tė DSDS


Gjumashja
23-04-11, 16:47
Supertalenti kosovar Ardian Bujupi arriti sėrish tė triumfojė. Ai pas njė sfide, arriti tė futet nė katėrshen e mė tė mirėve tė spektaklit pėr talentė tė kėndimit nė Gjermani, “Deutschland Sucht Den Superstar” (“Gjermania kėrkon Superyllin”).
Ai nė mbrėmjen e tė shtunės u paraqit me tri kėngė. Njėra ndėr kėngėt qė Ardiani zgjodhi ta performonte ishte kėnga “More” e kėngėtarit amerikan Usher, me tė cilėn mori vlerėsime shumė tė mira nga juria.
Garėn sė bashku me Ardian Bujupin do ta vazhdojnė Pietro Lombardi, Sarah Engels, Marco Angelini, ndėrsa i eliminuari nga gara ishte konkurrenti Sebastian Wurth. /Telegrafi/


ps: se di a ekziston tema ( apo ndoshta me vonese e hapa) sidoqofte te gjithe shqiptaret qe gjenden neper bote e kane shancin ta perkrahin sonte Ardianin te arrije se paku ne treshen e DSDS.

Xuki
24-04-11, 11:25
6LOq0lkbuEE


-DhN8BvbHkw


vgwA-RDJPwQ


pSEMIRPalt0&playnext=1&list=PL56710B920D6937C1

Diana007
24-04-11, 11:26
Supertalenti kosovar Ardian Bujupi arriti sėrish tė triumfojė. Ai pas njė sfide, arriti tė futet nė katėrshen e mė tė mirėve tė spektaklit pėr talentė tė kėndimit nė Gjermani, “Deutschland Sucht Den Superstar” (“Gjermania kėrkon Superyllin”).
Ai nė mbrėmjen e tė shtunės u paraqit me tri kėngė. Njėra ndėr kėngėt qė Ardiani zgjodhi ta performonte ishte kėnga “More” e kėngėtarit amerikan Usher, me tė cilėn mori vlerėsime shumė tė mira nga juria.
Garėn sė bashku me Ardian Bujupin do ta vazhdojnė Pietro Lombardi, Sarah Engels, Marco Angelini, ndėrsa i eliminuari nga gara ishte konkurrenti Sebastian Wurth. /Telegrafi/


ps: se di a ekziston tema ( apo ndoshta me vonese e hapa) sidoqofte te gjithe shqiptaret qe gjenden neper bote e kane shancin ta perkrahin sonte Ardianin te arrije se paku ne treshen e DSDS.


Boooo ,,, dje nuk isha ne shtepi me votu ,,, na fal aaa :biggrin:

Gjumashja
24-04-11, 21:36
xuki danke per videot..
diana paj votove e s'votove ai shkoj ne finale.. votoje te shtunen pra :D qy

Amina
25-04-11, 20:01
Talent eshte ky. Shpresoje te fitoj :smile:

emine
25-04-11, 21:03
edhe pse me disa kenge me ka bind qe kendon bukur,karakteri dhe pamja e ktije personi jan per mu pamje dhe sjellje e nje antipatiku,sme pelqen le te behet edhe kryetar

LOJETARI
25-04-11, 22:31
Ky tipi ka arritė qė pėr brenda disa javėsh tė imitoj me dhjetra tituj muzikor {hite} ,madje edhe duke ua dhanė njė nuancė personale{bujupiane} .Prej krejt tė tjerėve dallohet si pėr nga zėri , ashtu edhe pėr nga mėnyra se si paraqitet nė skenė - me njė vetėbesim tė jashtėzakonshėm ,vallėzon mirė ,kėndon mirė ,vishet mirė , me njė fjalė qysh tani ėshtė bėrė njė super yll .Uroj qė ta fitoj kėtė kontest .

Naki
26-04-11, 13:01
Ky tipi ka arritė qė pėr brenda disa javėsh tė imitoj me dhjetra tituj muzikor {hite} ,madje edhe duke ua dhanė njė nuancė personale{bujupiane} .Prej krejt tė tjerėve dallohet si pėr nga zėri , ashtu edhe pėr nga mėnyra se si paraqitet nė skenė - me njė vetėbesim tė jashtėzakonshėm ,vallėzon mirė ,kėndon mirė ,vishet mirė , me njė fjalė qysh tani ėshtė bėrė njė super yll .Uroj qė ta fitoj kėtė kontest .

Vertet eshte bere nje super yll dhe ndoshta edhe idol i shume te Rinjeve Mergimtar sidomos per femijet tone.
Simbas shtypit gjerman dhe juris profesionale te keti shoukontest ka gjasa reale te behet superstar.

Lojtari -Pajtohem me mendimin tuaj te evaluar!

Skyfter
26-04-11, 13:25
Vertet eshte bere nje super yll dhe ndoshta edhe idol i shume te Rinjeve Mergimtar sidomos per femijet tone.
Simbas shtypit gjerman dhe juris profesionale te keti shoukontest ka gjasa reale te behet superstar.

Lojtari -Pajtohem me mendimin tuaj te evaluar!

Me duhet te citoj :biggrin: .... Te gjith e din se e kunderta e Idolit eshte Imigji-Image(nese ka fjal shqipe sorry se nuk e di qysh i thojn:redface:) qe do te thot se femijet e mergimtarve nuk kan nevoj per Idola po per Imigj puro Shqiptar-Kosovar:tongue: e jo asi Afgano Taliban ...Ketu nuk kerkohet talent por show dhe kishe prezentim Internacional i suksesit te politikes se integrimit Gjerman.

Un jam i bindur qe ky tipi ka me fitu edhe nese askush nuk thrret per te.

Ps. a e pat qe ja morren patenten e shoferit dhe e qun ne me bo pak body bilding hiq pa e vet :tongue:

Guri i madh
26-04-11, 18:31
prap po duhet me ja qit kokrren drenices

Naki
26-04-11, 19:01
Ardian Bujupi me mbi 290 mijė fansa nė Facebook

Nė rrjetin mė tė popullarizuar social, Facebook kemi zgjedhur njė listė se kush ėshtė mė i pėlqyeri apo kush ka mė sė shumti fansa nė Facebook. Nė kėtė listė kemi futur kėngėtarė tė ndryshme nga Kosova dhe nga Shqipėria. Sipas kėsaj liste mė i pėlyeri ėshtė pėrzgjedhur kėngėtari Adrian Bujupi. Tė gjitha kėto nė detaje mund tė i lexoni nė vazhdim.
Supertalenti shqiptarė Ardian Bujupi i cili po shkėlqen nė spektaklin mė tė famshėm nė Gjermani, ka arritur tė kualifikohet nė gjysmėfinalen e emisionit tė talentėve nė Gjermani, “Deutschland Sucht Den Superstar”. Si duket ai ėshtė mė i pėlqyeri nė Facebook. Kėngėtari Ardian Bujupi ka mbi 290 mijė fansa ne Facebook. Fansat e kėngėtares mė tė suksesshme nė skenėn muzikore tė Adelina Ismailit arrin shifrėn deri nė 172.847. Ndėrkaq kėngėtarja e radhės Dafina Zeqiri ka arritur deri nė 168.299.
Zanfina Ismaili ka arritur deri nė 129.863 fansa. Edhe kėngėtarja energjike Genta Ismajli ka 8.202 fansa nė Facebook. Kėngėtarja nga Shqipėria Zajmina Vajsari ka gjithashtu shumė adhurues tė saj nė facebook qė arrin shifrėn deri nė 146.346. Ndėrkaq kėngėtarja tėrheqėse Leonora Jakupi nuk ka mė shumė se 130.074 fansa nė Facebook. Edhe kėngėtarja seksi nga Shqipėria Elvana Gjata duket se ka njė shumė tė madhe tė fansave tė saj qė arrin shumėn deri nė 28.986 klikime nė Facebook. Ndėrsa kėngėtarja e njohur e cila kohė pas kohe po bėn hite tė ndryshme dhe shumė tė suksesshme, ka edhe adhuruesit e sa qė e pėrkrahin nė ēdo moment qė ka 51.260 fansa nė rrejtin e Facebook-ut. Kėngėtari dhe producenti i njohur nga Shqipėria Flori Mumajesi nuk ka mė shumė fansa nė Facebook se 24.957. Edhe kėngėtarja e njohur Soni Malaj ka njė shumė tė fansave nė Facebook qė arrin shifrėn deri ne 2.232 fansa. (Kosovarja)

Gjumashja
26-04-11, 21:26
urojme te triumfoje te shtunen, se edhe ashtu nuk i ka kunder kandidatet e forte nese merret parasysh televotimi..

Guri i madh
26-04-11, 21:29
urojme te triumfoje te shtunen, se edhe ashtu nuk i ka kunder kandidatet e forte nese merret parasysh televotimi..po dyshim bujupi i arrlatit ka me fitue se anen ja kan per kso mzikash bujupt

Gjumashja
26-04-11, 21:33
po dyshim bujupi i arrlatit ka me fitue se anen ja kan per kso mzikash bujupt


spo di une bujupt tjere qe kendojne s'po i njoh.. veq mas shumti po bon show edhe po kendon mire

SANTANA-29
26-04-11, 21:38
Ne top treshen te DSDS;;:smile:

http://www.youtube.com/watch?v=MROc5lE0VeE

Gjumashja
26-04-11, 21:39
Ne top treshen te DSDS;;:smile:

http://www.youtube.com/watch?v=MROc5lE0VeE


shpresojme ta kryesoje vendin e pare

Guri i madh
26-04-11, 21:46
spo di une bujupt tjere qe kendojne s'po i njoh.. veq mas shumti po bon show edhe po kendon mirehaaa ju shkon pershtati muzika deshta me than bujpve veq punes ja kan merzi

Gjumashja
27-04-11, 08:27
haaa ju shkon pershtati muzika deshta me than bujpve veq punes ja kan merzi


shume e kopallen po e qet edhe ti..
sidoqofte te shohim kete te shtune hite te cilave vite do te performojne..

Gjumashja
29-04-11, 14:10
neser hapjen do ta bejne qe te tre me kengen When Love Takes Over" David Guetta& Kelly Rownald.Kurse Ardiani do t'i kendoje keto kenge
"Loving You Is Killing Me" -Aloe Blacc,
“Feeling Good” -Michael Bublé
"Wavin’ Flag" -K’Naan


pra mos harroni votoni neser shqiptare ngado qe jeni..
i uroje sukseseee

Guri i madh
29-04-11, 18:44
shume e kopallen po e qet edhe ti..
sidoqofte te shohim kete te shtune hite te cilave vite do te performojne..


pse a mos je bujupe hhaaaa nejse sebepa qenkemikshtu miqasi hesapi

Naki
30-04-11, 15:47
Ta bėjmė finalist Ardian Bujupin ?!

Shkruan:Bahri Rashica

Tashmė kur kanė pėrfunduar tė gjitha mbrėmjet "Top shou" tė spektaklit televiziv nė RTL-in Gjerman"Deutschland sucht den superstar"(Gjermania kėrkon superyllin), sonte (e shtunė)mbahet gjysėmfinalja.Njė djalė i ri shqiptar nga Kosova,Ardian Bujupi(19),arriti tė bėjė histori si i pari qė arriti nė gjysėmfinalen e njė spektakli tė njė mediumi vizuel Gjerman.Pas njė pune tė madhe tė jurisė,nga mesi i 35.000 konkurentėve arriti tė nxjerrė dhjetė emra talentėsh qė kandiduan nė spektaklin e 2011-ės.
http://www.botasot.info/reklama/b40,,6506811_1,00-1.jpg (javascript:fotografia('http://www.botasot.info/reklama/b40,,6506811_1,00-1.jpg'))
Spektakli,qė nga fillimi pėrbėhet nga juria profesionale:Dieter Bohlen,Fernanda Brandao dhe Patrick Nuo nėn moderimin e Marco Schreyl qė pėr ēdo tė shtunė arritėn qė teleshikuesve tė ju sjellin emocione deri nė orėt e vona tė mesnatės !!!.
http://www.botasot.info/reklama/treshja30.jpg (javascript:fotografia('http://www.botasot.info/reklama/treshja30.jpg'))
Sonte jemi nė gjysėmfinale,i presim me padurim Ardian Bujupin,Sarah Engels dhe Pietro Lombardi.neser sjellja e zarfit me votat e teleshikuesve nga Dr.Fleischhauer do t'i pėrcaktoj dy finalistėt e spektaklit"Deutschland sucht den superstar".Urojmė qė si nė 8-tė mrekullitė e kaluara ashtu edhe e 9-ta ta nxjerr fitues Ardian Bujupin.Teleshikues tė spektaklit voto edhe kėtė herė Ardian Bujupin qė tė bėhet finalist ! Ardian Bujupi deri tani i ka kaluar me sukses 8-tė shkallėt e spektaklit ,ai duhet ta kaloj edhe shkallėn e 9-tė pėr tė arritur nė majėn e "Deutschland sucht den superstar / Gjermania kėrkon superyllin" !.

murrizi
30-04-11, 23:45
Diskriminim ashiqare, e moren nė qaf pisat.

Ardian Bujupi nė fakt mori tė gjitha medaljet ēfar pati pėr tė marrė nė kėtė show, disa njerzėve filloj tu bėhet tepėr i "nxeht" dhe nga ky fakt ai nuk guxonte tė dėpertonte mė tutje, Ai i veshi Tiqrqit (veshje kombėtare) dhe e KUQEZIZU (e)misionin, ky qe edhe nė fakt ndėshkimi pėr tė. Por ai kėtu bėri njė punė tjetėr tė madhe, u tregoj botės qė Shiptari gjithkah kah shkon tingėllon shqip !!!!

Guri i madh
01-05-11, 00:09
shum pak i kqyri kto tv gjermane ,po du me than e kam pae pak ket Ardianin fliste mir i sjellshem po ishte edhe ma i miri nder te tjert


po murriz efendi mos u nxej nuk jan tjert si ne kta i ndihmojn te vetit gjermanit e nuk e lejojn nji i huaj me shkel gjermanet

e ne e qesim nji te huj me na shkel e me na urdhnue veq per inati qe une nuk e kam mundsin me qen ma i priveligjuari

Eddi
01-05-11, 08:01
Bravo adriani

esht kogja pun te te kaloj Dieter B. dhe te arrish ne finale
ich finde das voll geil von adrian ka kendu mir
suksese ne te ardhmen

Zana_ch
01-05-11, 13:51
Eliminohet Ardian Bujupi

Ardian Bujupi ėshtė eliminuar nga emisioni gjerman i talentėve tė kėndimit “Deutschland Sucht Den Superstar”, duke mos arritur kėshtu qė ta sigurojė finalen e madhe. Sensacioni nga Kosova nė kėtė gjysmėfinale ėshtė paraqitur me tri kėngė, “Feeling Good”, “Loving You Is Killing Me” dhe “Waving Flag”, pėr tė cilat mori nota tė larta vlerėsimi nga juria. Performanca e Ardianit ishte e jashtėzakonshme nė tė trija kėngėt, duke bėrė qė konkurrentėt t’ia kenė frikėn qė nė start tė gjysmėfinales, e cila u mendua se do tė ishte njė kafshatė e lehtė pėr kosovarin.

http://www.clipfish.de/special/dsds/video/3574798/dsds-halbfinale-ardian-singt-feeling-good/


Megjithatė, kėshtu nuk menduan 82 milionė gjermanė, tė cilėt vendosėn tė largojnė nga gara kosovarin, i cili pėrkundėr njė shfaqje tė jashtėzakonshme, nuk arriti t’i eliminojė konkurrentėt,.

mentor*
01-05-11, 14:06
o ardi prap se prap je superstar, se boll mir ke kendue, hallall te qoft :D

Zana_ch
01-05-11, 14:08
Falėnderoj gjithė ata qė mė kanė votuar dhe mė kanė mbėshtetur pėr tė arritur deri nė kėtė fazė. Unė nuk do tė ndalem me kaq, do tė vazhdoj tė kėndoj", theksoi Bujupi.

Ky eliminim i Ardian Bujupit pėrbėn shok pėr fansat e tij dhe analistėt mediatikė gjermanė tė cilėt kishin pritur qė ai tė kualifikohej nė finale.

Un per veten time skam asnje koment rreth ksaj qe ka ndodhe mram ne ket shou ...ama do shohim rezultata dhe kotet qe do jen javen e ardhshme te keti shou ....un jam e bindur se shum ma e vogel do te jet shikushmeria javen qe vjen sepse do te ndihet mungesa e Ardianit ne ket finale.

LOJETARI
01-05-11, 15:59
Diskriminim ashiqare, e moren nė qaf pisat.

Ardian Bujupi nė fakt mori tė gjitha medaljet ēfar pati pėr tė marrė nė kėtė show, disa njerzėve filloj tu bėhet tepėr i "nxeht" dhe nga ky fakt ai nuk guxonte tė dėpertonte mė tutje, Ai i veshi Tiqrqit (veshje kombėtare) dhe e KUQEZIZU (e)misionin, ky qe edhe nė fakt ndėshkimi pėr tė. Por ai kėtu bėri njė punė tjetėr tė madhe, u tregoj botės qė Shiptari gjithkah kah shkon tingėllon shqip !!!!

Murriz aga ,
s'ja ke qėllue hiq , ama hiq !
Ky tipi ka kėndue fenomenal ,edhe tirqit {tirqi modern }shumė mirė i shkojshin ,mirėpo i munguan thirrjet ,kurgjė ma shume ....

emine
01-05-11, 20:22
nuk ka qen vetem Adriani ne show shqiptar,Patrik Noa (ne juri)eshte nga Gjakova,keshtuqe se shofe diskriminim edhe pse si kam shiku ket dsds eshte vetem show ku ka humbje dhe fitore ,dhe gjith nuk munden te fitojne,edhe pse 99% kan pas deshire me fitu ky djal prep ka fitu bolle,
hajt mos qarti tash ,

murrizi
01-05-11, 21:39
http://www.botasot.info/reklama/treshja30.jpg (http://javascript<b></b>:fotografia('http://www.botasot.info/reklama/treshja30.jpg'))

A keni more
Ju disa kėtu ?!
Vesh me dėgju ?
E Sy me pa ?

Nė show biznes ka pare shumė, alamet shumė a !

Dhe njerzit qė duhet tė fitojn nuk janė gjithmonė ata qė e meritojn, por jan pikėrisht ata tė dėgjueshmit (qė e shtrijn qafen).
Prandaj edhe e morėn nė qaf Ardianin, sepse po tė kishte fituar ky Ēuni ynė do tė kishim njė Robi Williams, apo tė shkojm edhe pak mė larg njė FRANK SINATRA tė ri nė skenen e muzikės ( e qė dikujt ja kish prish tymin e duhanit).

Ja kėshtu p.sh.

_4DJMPGNiD0

Xuki
02-05-11, 08:12
nuk ka qen vetem Adriani ne show shqiptar,Patrik Noa (ne juri)eshte nga Gjakova,keshtuqe se shofe diskriminim edhe pse si kam shiku ket dsds eshte vetem show ku ka humbje dhe fitore ,dhe gjith nuk munden te fitojne,edhe pse 99% kan pas deshire me fitu ky djal prep ka fitu bolle,
hajt mos qarti tash ,

Patrick Nuo ėshtė zvicėrran, bile edhe ma zvicėrran se zvicėrrani. Si tek qaj njeri, mi ardhė marrė qė ka prejardhje shqiptare, kurrė nuk kam pa......ai po ia bon si kėta politikanėt e vjetėr, qė u martojshin me shkina, veq kishe me thanė, qė jan tė mirė e me bo karrierė. Tullusum e kam qit Patrickun....

...Sa i pėrket Ardianit ai ishte fenomenal dhe 100% do tė arrtin mė shumė se sa ai analfabeti dhe ajo lotsjellėsa, por edhe garant mė shumė se sa Patrick Nuo, pėr tė cilin gjat kėti edicioni tė DSDS asnjėher nuk u murrė vesh qė ka prejardhje shqiptare. Ardiani shumė her kėtė e tregoj dhe e dėshmoj se ėshtė shqiptar.

Ardian....mos e le pa qitė ndonjė CD (Album).....100% e ki suksesin e garantuem.

Pėrshėndetje

Xuki

LOJETARI
02-05-11, 14:32
[QUOTE=murrizi;2058727]

A keni more
Ju disa kėtu ?!
Vesh me dėgju ?
E Sy me pa ?

Nė show biznes ka pare shumė, alamet shumė a !

Dhe njerzit qė duhet tė fitojn nuk janė gjithmonė ata qė e meritojn, por jan pikėrisht ata tė dėgjueshmit (qė e shtrijn qafen).
Prandaj edhe e morėn nė qaf Ardianin, sepse po tė kishte fituar ky Ēuni ynė do tė kishim njė Robi Williams, apo tė shkojm edhe pak mė larg njė FRANK SINATRA tė ri nė skenen e muzikės ( e qė dikujt ja kish prish tymin e duhanit).Murriz , edhe mue me met hatri pse nuk shkoi ne finale ,po ēka me i ba ,show ėshtė ky .
Mirėpo nuk po ma kap pse po mendoni qė e ndėshkuan vetėm se ėshtė shqiptar.

Naki
02-05-11, 14:56
Mos kualifikimi i Ardianit eshte rezultat i thirrjeve telefonike qe per krahasim me Vajzen Gjermane Sarah dhe Italio Gjermanin Pietro ne si duket mergimtaret ne Gjermani,Zvicerr,dhe Austri ishim te mbi Votuar.
Nuk e besoje qe diaspora shqiptare ne keto tri shtete nuk ka qen aktiv ne thirrjet Telefonike por kjo nuk mjaftoj si duket gjermanet,votuan per vajzen e tyre, qe ishte per mendimin tim kandidatja per tu diskualifikuar.

Per tete jave ky Djalosh i ri shqiptar na sjelli ne dhomat e ndjejes gjate vikendit nje show ku shume nga mergimtaret ishin te entuzjazuar me paraqitjet e tija.

Ky yll i ri do te shendrit dhe me siguri do te ndegjojme ne te ardhmen edhe supriza tjera.

LOJETARI
02-05-11, 16:35
Mos kualifikimi i Ardianit eshte rezultat i thirrjeve telefonike qe per krahasim me Vajzen Gjermane Sarah dhe Italio Gjermanin Pietro ne si duket mergimtaret ne Gjermani,Zvicerr,dhe Austri ishim te mbi Votuar.
Nuk e besoje qe diaspora shqiptare ne keto tri shtete nuk ka qen aktiv ne thirrjet Telefonike por kjo nuk mjaftoj si duket gjermanet,votuan per vajzen e tyre, qe ishte per mendimin tim kandidatja per tu diskualifikuar.

Per tete jave ky Djalosh i ri shqiptar na sjelli ne dhomat e ndjejes gjate vikendit nje show ku shume nga mergimtaret ishin te entuzjazuar me paraqitjet e tija.

Ky yll i ri do te shendrit dhe me siguri do te ndegjojme ne te ardhmen edhe supriza tjera.


Naki , hajde t'i lėmė pak emocionet anash .Nese nuk gaboj kete emision e kane percjellė zakonisht 6-8 milion shikues .Ēka ta merr mendja sa prej tyre kane qenė shqiptarė ?
Nė anėn tjeter nese mendoni se gjermanet kane thirre per vajzen e tyre , une mendoj se bash hiq nuk eshte qashtu .Pse?Sepse ky emision zakonisht pėrcjellet prej fėmijve .E o Naki ti e din mirė qė fėmija gjerman jam i bindur qe ma shume se 95 % e tyre nuk e din se ku eshte KOsova dhe se nga vinte Bujupi .Po a janė qita gjerman qe nuk e votuan ate tipin e ri 16 vjeqar,Sebastian Wurth a qysh e pat emrin , i cili per mendimin tim po edhe te shumices ka qene me te vertete talent .
Bujupi ka qenė nė nivel ,por nuk ėshtė "viktimė" pse ka qenė shqiptar , veq na jemi mesue menjehere me e marre mbi baza nacionale , a tybe s'tja ka nie kujt se vjen a kah i ka dajtė .
Edhe pėr kėtė Patrikun qe e permendi dikush se po i vinte marre me kallxue qe eshte shqiptar .As Dieter Bohlen nuk kallxoj qė ėshtė gjerman .As ajo cuca nė mes .Prandaj mos hyni nė xhynah me gjurman ,se tjera arsye ka pse nuk fitoj ky superylli jonė .

Naki
02-05-11, 17:05
Naki , hajde t'i lėmė pak emocionet anash .Nese nuk gaboj kete emision e kane percjellė zakonisht 6-8 milion shikues .Ēka ta merr mendja sa prej tyre kane qenė shqiptarė ?
Nė anėn tjeter nese mendoni se gjermanet kane thirre per vajzen e tyre , une mendoj se bash hiq nuk eshte qashtu .Pse?Sepse ky emision zakonisht pėrcjellet prej fėmijve .E o Naki ti e din mirė qė fėmija gjerman jam i bindur qe ma shume se 95 % e tyre nuk e din se ku eshte KOsova dhe se nga vinte Bujupi .Po a janė qita gjerman qe nuk e votuan ate tipin e ri 16 vjeqar,Sebastian Wurth a qysh e pat emrin , i cili per mendimin tim po edhe te shumices ka qene me te vertete talent .
Bujupi ka qenė nė nivel ,por nuk ėshtė "viktimė" pse ka qenė shqiptar , veq na jemi mesue menjehere me e marre mbi baza nacionale , a tybe s'tja ka nie kujt se vjen a kah i ka dajtė .
Edhe pėr kėtė Patrikun qe e permendi dikush se po i vinte marre me kallxue qe eshte shqiptar .As Dieter Bohlen nuk kallxoj qė ėshtė gjerman .As ajo cuca nė mes .Prandaj mos hyni nė xhynah me gjurman ,se tjera arsye ka pse nuk fitoj ky superylli jonė .


Femijet Gjerman din te dallojne dhe mos harro edhe pse jetojne ne nje sistem demokratik i kane rezervat karshi emigranteve.
Kriteri i telefonatave ishte parametri mases,dhe si te tille Objektiv nen mbikqyrjen e Juristit eshte diskualifikuar Ardiani.
Sigurisht kryetari i Juris Dieter Bohlen e ka nen kontroll te gjithe Procesin e shout sikurse edhe me pare ne 7 stafetat e kaluara.

vjeshta
02-05-11, 22:54
Thirrja me telefonata eshte vetem nje marketing ,se kush fiton eshte i zgjedhur nga vete programi televiziv .

Xuki
03-05-11, 09:28
.........
Bujupi ka qenė nė nivel ,por nuk ėshtė "viktimė" pse ka qenė shqiptar , veq na jemi mesue menjehere me e marre mbi baza nacionale , a tybe s'tja ka nie kujt se vjen a kah i ka dajtė .
Edhe pėr kėtė Patrikun qe e permendi dikush se po i vinte marre me kallxue qe eshte shqiptar .As Dieter Bohlen nuk kallxoj qė ėshtė gjerman .As ajo cuca nė mes .Prandaj mos hyni nė xhynah me gjurman ,se tjera arsye ka pse nuk fitoj ky superylli jonė .

Tung Lojėtari......

As unė nuk besoj qė Ardiani ėshtė viktimė pse ėshtė shqiptar. Ardiani ėshtė viktimė e biznisit tė RTL-it.

Sa i pėrket Patrick Nuos, u murrė vesh bile shumė her qė ėshtė zvicėrran...der Schweizer....nejse, ai jo vetėm nė atė emision, por gjithkund shitet si Schweizer. Sen nuk kish ndihmu me pas tregu qė Patrick Nuo ėshtė shqiptar, por do tė ishte krenari pėr kombin tonė dhe shembull pėr ata qė nuk na duan, qė edhe ne ecim pėrpara.

Fakt ėshtė, qė nė Gjermani, Zvicėr dhe Austri nuk i duan shqiptarėt nė pėrgjithėsi!

LOJETARI
03-05-11, 09:37
Tung Lojėtari......

A

Fakt ėshtė, qė nė Gjermani, Zvicėr dhe Austri nuk i duan shqiptarėt nė pėrgjithėsi!

Jo valla Xuki mas meje po tranohen krejt gjurmant .Ani kur po mė thonė "Guck mal , da kommt der Kosovoindianer , diqysh po me duket zemra po ju rritet ...:wink:

Xuki
03-05-11, 11:27
Jo valla Xuki mas meje po tranohen krejt gjurmant .Ani kur po mė thonė "Guck mal , da kommt der Kosovoindianer , diqysh po me duket zemra po ju rritet ...:wink:

hahahahahaahahahahahaahahahaaaa.....kam mendu qė Kosovoindianer ka vetėm nė zvicėr! http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Shpati
03-05-11, 14:12
Naki , hajde t'i lėmė pak emocionet anash .Nese nuk gaboj kete emision e kane percjellė zakonisht 6-8 milion shikues .Ēka ta merr mendja sa prej tyre kane qenė shqiptarė ?
Nė anėn tjeter nese mendoni se gjermanet kane thirre per vajzen e tyre , une mendoj se bash hiq nuk eshte qashtu .Pse?Sepse ky emision zakonisht pėrcjellet prej fėmijve .E o Naki ti e din mirė qė fėmija gjerman jam i bindur qe ma shume se 95 % e tyre nuk e din se ku eshte KOsova dhe se nga vinte Bujupi .Po a janė qita gjerman qe nuk e votuan ate tipin e ri 16 vjeqar,Sebastian Wurth a qysh e pat emrin , i cili per mendimin tim po edhe te shumices ka qene me te vertete talent .
Bujupi ka qenė nė nivel ,por nuk ėshtė "viktimė" pse ka qenė shqiptar , veq na jemi mesue menjehere me e marre mbi baza nacionale , a tybe s'tja ka nie kujt se vjen a kah i ka dajtė .
Edhe pėr kėtė Patrikun qe e permendi dikush se po i vinte marre me kallxue qe eshte shqiptar .As Dieter Bohlen nuk kallxoj qė ėshtė gjerman .As ajo cuca nė mes .Prandaj mos hyni nė xhynah me gjurman ,se tjera arsye ka pse nuk fitoj ky superylli jonė .

Mir se munde te jet ashtu siq thua por dhe keq e ke se munde te ket pas ndikim Juria dhe RTL!
Pse ?
Psh:
Zonja Brenando ftoj shikuesit te votojn per Saren !
Sikurse te nejtes lutje ti jen pergjigjur vetem nga nje Shikues i nje Fshati sa ka ne Gjermani, Zvicerr dhe Austri automatikisht behen 20 mij vota ose me shume.
Normal se jan perdor edhe disa simbolika qe kan munde te ndikojn ne votim.
A kan ndikuar a jo esht veshtir te thuhet.
Por Ardiani me talentin e tij mund te behet Superyell i Muzikes edhe pse su be Superyell i DSDS-it.

emine
03-05-11, 17:02
thjesht juria apo TV ka pas sendet n dore,me telefonata seshte arrit asgje,pos perfitim i RTL,dhe adrianit ju dha mundsia ti doket disa dit ,jave vetja yll,sdi pse bani drama e sdi pse ja teprojke me ata flamura,e sdi pse em bahi gjith patrijota ,kur 80% e shqiptareve ne perendim sju interesone fort as se qka jan,vetem ne kso rastesh me dal e mu fry ne baushtella me kallxu eh a pave kosovarin qysh knojke e na shqiptart krejt yje jena,me nje gur nuk bahet mur jo

Gjumashja
03-05-11, 21:20
kam pershtypjen qe emisionet qe realizohen me televotim nuk jane reale, por veq per perfitime te tv qe i transmeton.
ashiqare u shifke qe dieter e preferojke pietron, mandej ata dy saren por qka osht me rendesi mire qe ka arrit deri ne vendin e trete, ja ka kalu edhe aureles :tongue:

Amina
04-05-11, 12:40
-P8oiMyQiZ4

Guri i madh
04-05-11, 18:45
Thirrja me telefonata eshte vetem nje marketing ,se kush fiton eshte i zgjedhur nga vete programi televiziv .
qashtu me ven fitusi u caktue shum ma heret kto thirrjet kan qen veq sa me na qit hi syve ,po edhe TV RTL ka fitime nga kto thirrje


e kam vrejt se ne gjermani nji i huaj e ka veshtir te zen vendin e par ,si ne mzik ne sport etj

Llapjani_HH
05-05-11, 17:53
A e dini kush, ky Patrik Noa a ėshtė djal Shqiptari apo nip Shqiptari??

LOJETARI
05-05-11, 18:21
A e dini kush, ky Patrik Noa a ėshtė djal Shqiptari apo nip Shqiptari??

http://www.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fwww.dailymotion.com%2Fvideo%2 Fxijcr7_ardian-bujupi-dsds-patrik-nuo-intervista-exkluzive-ne-rtk-www-besfort-de_people&h=cd38c

Elina
05-05-11, 18:27
E ka shti edhe Michael Bublé me xhelozu...qysh e ka kendu kete kange :tongue:iiHQIjuPcrA

Xuki
05-05-11, 22:59
A e dini kush, ky Patrik Noa a ėshtė djal Shqiptari apo nip Shqiptari??

Ėshtė djal dhe nip shqiptari........

Gjumashja
06-05-11, 14:06
patrik kerkushi valla..

sa mire e ka kendu more-usher

http://www.youtube.com/watch?v=hCNW-dYvQug

Hajra
08-05-11, 07:53
g6XIoGcxKEw

emine
08-05-11, 12:19
o mos ma shani Patrikun se kam vendas,tybeh e borbandoi forumin per to,mos bahi gjithmone si fmija me ja vesh tjetrit fajin kur gjanat nuk shkojne ashtu siq ju konvenone juve,adriani barraqupi ftyre bajat o pamarrparasysh sa bukur ka kendu ftyren si te gipes e ka,,,le ti bashkanigjette medes e te ban karrier tallava tash:P

Xuki
09-05-11, 09:29
o mos ma shani Patrikun se kam vendas,tybeh e borbandoi forumin per to,mos bahi gjithmone si fmija me ja vesh tjetrit fajin kur gjanat nuk shkojne ashtu siq ju konvenone juve,adriani barraqupi ftyre bajat o pamarrparasysh sa bukur ka kendu ftyren si te gipes e ka,,,le ti bashkanigjette medes e te ban karrier tallava tash:P

jo bre nuk ta shajm qy, unė bash kam nisė me dashtė masi e pashė qė po dike shqip! hihihihi

Amo edhe ti mos na i nguc Ardianin (shkruje mirė, se nuk e ka emrin Adrian qyy), se i ka dajėt n'drenicė! :D

Gjumashja
10-05-11, 11:35
eminem.. kurgjo ftyren ma t'bukur se kane pas as kandidatet tjere.

Albonita
10-05-11, 15:13
Ih bre...une shum here cuditem..vec ce nuk doim me henger njeri tjetrin, shqiptaret... me vie kec ne vend se per secili me cen me ball cel ..per secilin ce arrit diq keta me shum kan urrejtje dhe grindje.

Ps..ne kemi shum Yje shqitare se doin te arrisin se doin ta trgoin veten.

Lutem te largohet kjo pa drejtesi ne mesin e popllit shciptare ..oh tan shqiptar ju thoin...spo ju vet kush ciles fe i takoni:smile:

z_woetzsypA

Guri i madh
10-05-11, 20:13
E ka shti edhe Michael Bublé me xhelozu...qysh e ka kendu kete kange :tongue:iiHQIjuPcrAe pra ky esht BUJUP i ARRLLATITnejse kumari kan kan me negrofc me kupen e tu kosoves