PDA

View Full Version : Gerta Heta behet nene, vjen ne jete Luna...


Jana
02-05-11, 10:33
http://ts4.mm.bing.net/images/thumbnail.aspx?q=676817349911&id=c6e5c04c58e287a7b60182942f67b392&url=http%3a%2f%2fuserserve-ak.last.fm%2fserve%2f252%2f26078509.jpg
Ata e kishin vendosur si do ta quanin fėmijėn e tyre tė parė, qė nė ceremoninė e dasmės nė dimėr 2010. Dhe para dy ditėsh, ka ardhur momenti i shumėpritur pėr Gerta Hetėn, e cila ka sjellė nė jetė nė njė nga maternitetet e Tiranės, vajzėn e saj dhe ėshtė bėrė nėnė pėr herė tė parė. Me dėshirėn e Matkos, bashkėshortit tė saj kroat, vajza ėshtė quajtur Luna, emėr qė ata e bėnė tė njohur nė media muaj mė parė. Nusja shqiptare Gerta Heta dhe dhėndri kroat, Matko Djarmati, vunė kurorė nė Tiranė, nė njė ceremoni martese tradicionale. Gerta performoi kėngėn “Inspirim”, me tė cilėn konkurroi nė “Top Fest 7”, duke zbuluar pėr herė tė parė njė sekret, faktin qė kėtė kėngė ia kishte kushtuar pikėrisht burrit tė saj tė ardhshėm. Ēifti vendosi tė celebrojė lidhjen me martesė nė dimėr, vetėm pak muaj pas zbulimit tė lidhjes dashurore dhe nė pritje tė fėmijės sė tyre. Pavarėsisht shtatzėnisė, Gerta, si nuse e qeshur, nuk i la asgjė mangėt ceremonisė sė martesės sė saj, duke kėrcyer e dėfryer nė festėn me 120 tė ftuar, kryesisht familjarė dhe miq tė ngushtė tė saj. Prezantuesja televizive dhe kėngėtarja u njoh nė Tiranė me futbollistin kroat 29-vjeēar Matko Djarmati. Pas dasmės, ēifti vendosi tė jetojė nė Tiranė, pėr faktin se karriera e tė dyve lidhet me Shqipėrinė.