PDA

View Full Version : Soni Malaj shtatzene me balerinin italian Mirko...


Jana
23-05-11, 22:42
http://ts3.mm.bing.net/images/thumbnail.aspx?q=950856459114&id=b9a515dc6eb69758ededa4c7a66fc4b7&url=http%3a%2f%2fkohaere.eu%2fthumbnail.php%3ffile %3d1_575835120.jpg%26size%3darticle_medium

Soni Malaj ėshtė shtatzėnė me balerinin italian Mirko, me tė cilin jeton prej afro njė viti nė Spanjė. Ajo ėshtė vetėm pak javėsh, dhe kjo e pengon tė lanēojė lajmin e mirė, pasi tre muajt e parė tė shtatzėnisė rreziku ėshtė edhe mė i madh. E pyetur nga ne mbi planin pėr tė bėrė njė fėmijė, Soni Malaj, thotė se ėshtė ndėr planet e saj, pa pohuar saktėsisht ndryshimet mė tė bukura qė po kalon nė trupin e saj. Vetėm pak kohė mė parė nė njė rrėfim ekskluziv pėr “Bluetooth” nga Spanja kėngėtarja Soni Malaj ka treguar mbi jetėn e saj tė re nė Spanjė. “Menjėherė pas fejesės erdhėm tė jetojmė kėtu ku kemi edhe shtėpinė tonė tani. Kemi nisur njė aktivitet tonin dhe ndėrkohė unė vazhdoj koncertet nė Evropė pothuajse ēdo fundjavė,“pasi albumi i fundit ka pasur shumė sukses dhe ėshtė mirė qė tė jem pranė fansave dhe t’u pėrcjellė kėngėt e tij” tha Soni ndėrsa vijoi se nė Spanjė ėshtė larg parapacėve e thashethemeve. “Kėtu ėshtė mirė sepse kam privatėsinė time dhe po shijoj ato gjėra tė vogla tė pėrditshmėrisė qė nuk kam mundur t’i jetoj nė Tiranė pėr kaq vite. Mirko i lodhur nga jeta e spektaklit ka vėnė tė gjitha energjitė nė aktivitetein e ri dhe ndoshta pėr tė mė bėrė qejfin mė vonė do t’i rikthehet flamenkos”, ka shtuar kėngėtarja Soni Malaj. Por Soni edhe pse ėshtė jashtė nuk ka mbetur jashtė faqeve rozė dhe ngulmimit tė gazetarėve pėr tė gjetur tė reja nė jetėn e saj. Kjo e shtatzėnisė ėshtė njė ndėr lajmet e mira qė vjen nga Spanja.

Xuki
24-05-11, 07:16
Shyqyr bre qė paska met 7zane, se bash u tutsha qė nuk po jet....nime, kėta balerinat meshkuj nganjėher po dalin qė i takojnė asaj anės tjetėr.....http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Hajra
24-05-11, 08:15
.....nuk e di pse veq qeto femrat shqiptare qe shkojn me te huj me duken shume te ndyta edhe kurr ne jete nuk i kisha prek, shume ma me knaqesi e kisha marr nje magjupe.

Makresh
24-05-11, 10:49
…mos pe pjell naj rober demiro, naj mafioz qi munen mu krenue shiptart :)

~AnnA~
24-05-11, 10:51
A nuk u gjet asnje shqiptar ????? Apo nuk ja mbushnin syrin Sonit shqiptaret!!!!????

Hajra
24-05-11, 10:55
A nuk u gjet asnje shqiptar ????? Apo nuk ja mbushnin syrin Sonit shqiptaret!!!!????


...ke te drejt AnnA, e shamja ne gjuhe shqipe eshte me e mire se fjala te dua ne gjuhe tjeter sepse ka emocione ndersa te huajt i kan emocionet e programuara me se shumti e duan veten.

~AnnA~
24-05-11, 11:01
...ke te drejt AnnA, e shamja ne gjuhe shqipe eshte me e mire se fjala te dua ne gjuhe tjeter sepse ka emocione ndersa te huajt i kan emocionet e programuara me se shumti e duan veten.

S'ka race me te bukur dhe me te mire se shqiptaret(per shqiptarin), por nuk e kuptoj pse disa femera,por edhe meshkuj shqiptar/e, gjejn prehje ne krahet e meshkujve/femerave te huaj/a.....

hasanmehmeti
24-05-11, 11:57
Ehh hajri e daft thojshin pleqt.

Nje mesues i imi i matematikes kur isha ktyneheri ne gjimnaze me thoshte kur u ngritesha me marre note te mire: "Ma gjune, ta gjuj". Kinse me pergjigjesh mire ta jap noten qe ke qef.

Dhe kjo eshte per te menduar populli yne: se shume gjera kthehen n'kete dunja.

Dje(ndoshta ka edhe sot) shqiptaret ne perendime pa "llull" dashurie u martojshin me te huja ,madje edhe plaka, per letra. Antaret tjere te familjes ani pse ne fillime te mirzitur por kalonte shpejt merzia dhe mandej bojshin: lume e shyqyr.

Tani vjen fjala e msusit teme: ..ta gjuj".

Shqiptaret(nga Shqiperia) martohen me serbe (ani serbe nga kosova),
Kosovaret ne perendime 5pare si dhajne per nacionalitetin, saqe gati ne secilin shetet shef raste te tilla.
Edhe kjo zonjushka me italian qenka ne lidhje , madje edhe fmije po pritka.

Uhhhhhhh "lum" dajt per te.

ps/nuk pergjithesova gjithe popullin(femra apo meshkuj), por nje uje eshte i paster(ne rastin ideal) derisa nuk mbyteti mini ne te , nese mbytet 1 here , atehere mbane gjykimin e ujit te papaster sikur krejt mijet e dunjas te mbyten.

jEtA_1
24-05-11, 12:40
perhajer i qofte asaj e mjer populli shqiptar qe po shkon drejt asimilimit

Pulebardha
24-05-11, 14:01
Pėrhajr i koftė... Jeta mos u merzit, se edhe mua me ka lyp Mergj M.Haxhia, nuk di a koritna mi thonė jo?? bilem ne Turqi kish thone krejt teshat e nusris me mi ble. hahhahah

Jana
24-05-11, 14:24
ev ev ... dashnia s'tvet o milet....

lovely
24-05-11, 17:28
.....nuk e di pse veq qeto femrat shqiptare qe shkojn me te huj me duken shume te ndyta edhe kurr ne jete nuk i kisha prek, shume ma me knaqesi e kisha marr nje magjupe.shih ti, ti po e merr nje magjupe, edhe ajo osht e huja :biggrin:


ishalla i len djale se ka qef baba i vet :biggrin:

Jana
24-05-11, 17:46
shih ti, ti po e merr nje magjupe, edhe ajo osht e huja :biggrin:


ishalla i len djale se ka qef baba i vet :biggrin:


Hahahahahahahhahahhahahahhahahahahahahahahhahahaah hahaaha

Qaff shum ty ...

Ishalla nuk dashurohet se edhe ata e ban ...

Elina
24-05-11, 18:11
Kshyre tiiii...a Bekamit lulet s'ja ka marre :biggrin:

valiii
24-05-11, 18:22
Kshyre tiiii...a Bekamit lulet s'ja ka marre :biggrin:Ēka e njeh ēik Beckhami mentalitetin tropojan ... O dufte tipi me vet nihere mos ki fraer ose a je e nxanme :))
Ani a muret vesh a pi lindke me "carski" a normal se artikulli po thote se linjat e trupit qendrojne mire e po tutna qe "hatri" i paparacive ai fmija i shkrete, po mi kalu do jave t'mira n'inkubator...

Elina
24-05-11, 18:29
Ēka e njeh ēik Beckhami mentalitetin tropojan ... O dufte tipi me vet nihere mos ki fraer ose a je e nxanme :))
Ani a muret vesh a pi lindke me "carski" a normal se artikulli po thote se linjat e trupit qendrojne mire e po tutna qe "hatri" i paparacive ai fmija i shkrete, po mi kalu do jave t'mira n'inkubator...Nuk di gja o Vali...vec po them,Ishalla me kollajllek i rrjedhe procesi :biggrin::biggrin:

Qika^Me^Kule
24-05-11, 18:40
A nuk u gjet asnje shqiptar ????? Apo nuk ja mbushnin syrin Sonit shqiptaret!!!!????


Eh... moi Anna sa e sa jan si tipka Soni , jan te pajtume per to me duket nuk asht e rendesishme a asht i huaj besa edhe po krenohen po nisin me que kryt goxha nalt neve kinse po na doin magjupet/ boshnjaket/serbet/e te huajt i doin si jo e ata buze trash bile ju duket se s'ka mashkuj ma te mir....

Pt'huuuuuuuuuuu shqiptaret..... se jan pajtu me marre....

valiii
24-05-11, 18:40
Nuk di gja o Vali...vec po them,Ishalla me kollajllek i rrjedhe procesi :biggrin::biggrin:

zdi gjo as une valla, veq boll mire knon dejuska

Lapsi
24-05-11, 18:48
ndoshta i ka ndodhe rastesisht :P

lovely
24-05-11, 20:34
heh, qyja une, a thu a kish qisi t perzime? :biggrin:

Murgesha
24-05-11, 21:01
Eu po shum e njeri ka bo femi me te huj e su ba nami, e tash po u bajka per Sonin.

Ishalla djal more se edhe italiant si na shqiptaret kan qef se pari me pas djal.

Nime kush ke kjo Soni?

elvio
24-05-11, 21:05
Eu po shum e njeri ka bo femi me te huj e su ba nami, e tash po u bajka per Sonin.

Ishalla djal more se edhe italiant si na shqiptaret kan qef se pari me pas djal.

Nime kush ke kjo Soni?

Me duket nje studente qe deshtoi ne mesime ,edhe ish si fizik e mire keshtu(goxha e mire)edhe donte te behej balerine:biggrin:

S'thojne kot

bukuria te hap dyer:tongue:

Murgesha
24-05-11, 21:16
Me duket nje studente qe deshtoi ne mesime ,edhe ish si fizik e mire keshtu(goxha e mire)edhe donte te behej balerine:biggrin:

S'thojne kot

bukuria te hap dyer:tongue:


E pra mos ta "xhelozojm" tash pasi qe bukuria ja paska hap dyert e karrierres per me ba femi me nje balerin :tongue:

SANTANA-29
24-05-11, 21:18
Kush ashte ky far tipi Mark muharremi po Tarzan qenka,:biggrin:

Gjumashja
26-05-11, 09:53
jom pas bo merak mos nuk po mund lind.. :biggrin:

LuLjaa
26-05-11, 15:58
jom pas bo merak mos nuk po mund lind.. :biggrin:


Shyqyr ky merak tu hjek tash, a ki tjeter ma hahahaaPS. Nime ēka po thojn per Sonin a eshte e vertet a

Kalimero
26-05-11, 16:00
Shyqyr ky merak tu hjek tash, a ki tjeter ma hahahaaPS. Nime ēka po thojn per Sonin a eshte e vertet a

po be qashtut niva edhe une,ti qish pu thua a ka bo mir a keq ?!:rolleyes:

LuLjaa
26-05-11, 16:02
po be qashtut niva edhe une,ti qish pu thua a ka bo mir a keq ?!:rolleyes:


.. edhe mire, edhe keq
eee mujsh me dit ti tash pse ...

Kalimero
26-05-11, 16:03
.. edhe mire, edhe keq
eee mujsh me dit ti tash pse ...

e di pu un' nuk jom mizivir be dejuze,hajt karza ti pse :biggrin:

LuLjaa
26-05-11, 16:09
e di pu un' nuk jom mizivir be dejuze,hajt karza ti pse :biggrin:


.. as une s'jam edhe s'po du me kallxu qee hahahaaa

Giovanni
26-05-11, 16:30
Ishalla djal ...:P

LuLjaa
26-05-11, 16:32
Ishalla djal ...:P

.. djal, ēike s'eshte gajlee se t'parin e ka hahahaaaa

Oqeani
26-05-11, 19:38
.. djal, ēike s'eshte gajlee se t'parin e ka hahahaaaa


Duhet te pritet mos po del - 1 me 1 http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif (rezultati)

emine
26-05-11, 19:45
kallxomni kur e paska diten e lindjes,se po du me shku me pa ,se la pa i ba t 'fala prej jush:P
na shurdhut pasha texhen e madhe:P

Oqeani
26-05-11, 19:48
kallxomni kur e paska diten e lindjes,se po du me shku me pa ,se la pa i ba t 'fala prej jush:P
na shurdhut pasha texhen e madhe:P


Marko po dashke me e ledhatisur e flladisur ....http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon6.gif

emine
26-05-11, 19:53
Marko po dashke me e ledhatisur e flladisur ....http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon6.gif
perkthema qa tha,se sen smora vesh:rolleyes:

Dallandyshja_718
26-05-11, 20:24
kallxomni kur e paska diten e lindjes,se po du me shku me pa ,se la pa i ba t 'fala prej jush:P
na shurdhut pasha texhen e madhe:P

Emine, kallxom kur t'shkojsh se duhet me i'a godit hallmen, a e kem bi a jo...:biggrin:

emine
26-05-11, 20:29
Emine, kallxom kur t'shkojsh se duhet me i'a godit hallmen, a e kem bi a jo...:biggrin:
po pres pergjigjen se enkas duhna me mar pushim ,me shku e pa bijen ,ti je e madhja pa ty nuk shkoi:P,,,,qa ti godas une

Dallandyshja_718
26-05-11, 20:50
po pres pergjigjen se enkas duhna me mar pushim ,me shku e pa bijen ,ti je e madhja pa ty nuk shkoi:P,,,,qa ti godas une


Paj g'jasa kite me ken me i'a godit edhe ti i amelcine, cka thua me ke me i godit do "gurabija" a "sheqerpare":biggrin:...n'dach edhe prit deri t'vjen Inxhja Karimon e n'a kallxon, ajo i din adetet e t'tana anve...:tongue:

emine
26-05-11, 20:57
Paj g'jasa kite me ken me i'a godit edhe ti i amelcine, cka thua me ke me i godit do "gurabija" a "sheqerpare":biggrin:...n'dach edhe prit deri t'vjen Inxhja Karimon e n'a kallxon, ajo i din adetet e t'tana anve...:tongue:
ja pe gadas une ,sheqer paren edhe dy tepsi tolluma:P si t'na vjen haberi,

inxha karimon ish tuj mrizu n'peskara ,qatje te Italija ku a met em bark selimja jone,

Hajra
16-09-11, 18:43
kXyCgNbwt2E&feature=related

Elina
16-09-11, 20:15
Hajrush,pse po ja lekunde plagen e vjeter bre? :tongue:

Hajra
16-09-11, 20:29
Hajrush,pse po ja lekunde plagen e vjeter bre? :tongue:


......mire e ke Elina por mu duk interesant, thash me vete ja ku ishin dikur dhe ja ku jane sot, kjo eshte jeta njerzore e cila luan me secilin.

Besi:)
16-09-11, 21:00
Hajrush,pse po ja lekunde plagen e vjeter bre? :tongue:
I paska lekund boll tashte veq let hulatet hahaha

Qeshtu Shqiptaret kur tju hypin skijave hale pa rreshit mir Rrezohen en B....

Cka ka bo kjo Matrapaze qe u met shtatzan???

emine
16-09-11, 21:08
I paska lekund boll tashte veq let hulatet hahaha

Qeshtu Shqiptaret kur tju hypin skijave hale pa rreshit mir Rrezohen en B....

Cka ka bo kjo Matrapaze qe u met shtatzan???
e nime qka koka pune matrapazhane nese met shtazan,sen ska ba,veq qka bajne tan,shty dyjen,duhet patjeter me ja majte zhagin tash,magjupet ka dy ne sene pi bajne edhe spe bajne bile publike as kush ke baba i fmijes,ju qohi pesh pike shnoshte,a veq se a soni a ncncncnc

Kalimero
16-09-11, 21:18
e nime qka koka pune matrapazhane nese met shtazan,sen ska ba,veq qka bajne tan,shty dyjen,duhet patjeter me ja majte zhagin tash,magjupet ka dy ne sene pi bajne edhe spe bajne bile publike as kush ke baba i fmijes,ju qohi pesh pike shnoshte,a veq se a soni a ncncncnc

tibe dijuze mir e ki qishti.Ni qasishne magjupe a qish pi thu ti,e kom pasen kujshike.I ka pasen 7 gjem,kejt i thirke 'oooo hashim',"o hashim'.E veta ni her :qish be dijuze pi thir qishtutne kejt me ni emen,A din qa um tha n'mujsh me diten put purqafi qituqene un publik :biggrin:Hajt n'mujsh qidhoja :biggrin:

emine
16-09-11, 21:22
tibe dijuze mir e ki qishti.Ni qasishne magjupe a qish pi thu ti,e kom pasen kujshike.I ka pasen 7 gjem,kejt i thirke 'oooo hashim',"o hashim'.E veta ni her :qish be dijuze pi thir qishtutne kejt me ni emen,A din qa um tha n'mujsh me diten put purqafi qituqene un publik :biggrin:Hajt n'mujsh qidhoja :biggrin:

valla as une se di pse riva thirrke djemt e vet Sandokan ,e gjevrija tito ,,,bash ish kanen mire me mkallxu ti,se meta pa purqafen

Besi:)
16-09-11, 21:23
e nime qka koka pune matrapazhane nese met shtazan,sen ska ba,veq qka bajne tan,shty dyjen,duhet patjeter me ja majte zhagin tash,magjupet ka dy ne sene pi bajne edhe spe bajne bile publike as kush ke baba i fmijes,ju qohi pesh pike shnoshte,a veq se a soni a ncncncnc

Fjalen matrapaze po don me dit pse e kom than, a ti Sum tregove pse u met Shtatezan hahaha
Jo bre emine po rrushi i tharbet e hale su msove edhe ti me shqiptar


Shyqyr personalisht skam kunder Sonit se perpos kanges Moli 2 sa Busha i Klintona sja di asnjo tjeter :P

Pyth edhe ty se e tharbet ishe kan hahah (Pak hajgare shpresoj se sum keqkupton)

Kalimero
16-09-11, 21:29
valla as une se di pse riva thirrke djemt e vet Sandokan ,e gjevrija tito ,,,bash ish kanen mire me mkallxu ti,se meta pa purqafen

ee dijuze e hupe ni t'purqafne qituqene.

ee qish kesh tu thonen ajo tha: oni be oni qi e kan viq ni emen,ata sicilli e ka ka ni mbiemen,:biggrin:

ajt purqafem tash ti qituqene un publik,se qatje qene pu tutna tibe :biggrin:

emine
16-09-11, 21:52
ee dijuze e hupe ni t'purqafne qituqene.

ee qish kesh tu thonen ajo tha: oni be oni qi e kan viq ni emen,ata sicilli e ka ka ni mbiemen,:biggrin:

ajt purqafem tash ti qituqene un publik,se qatje qene pu tutna tibe :biggrin:
veq qi je dijzus e me kapuq po tu me ta kurit kapuqin e qafen niher hahhahahahahh

Kalimero
16-09-11, 21:53
veq qi je dijzus e me kapuq po tu me ta kurit kapuqin e qafen niher hahhahahahahh

oni be oni,viq ki mi ra pishman tibe :biggrin:

Hajra
23-11-11, 13:49
Mirko i Sonit: Mezi po e presim Anen

22 November 2011

http://www.tiranachat.net/shqip/wp-content/uploads/2011/11/soni-mirko.jpgNjė rrėfim special nga njė personazh po aq special. Mirko Luēarelli, balerini i famshėm i “Dancing with the Stars Albania” gjatė edicionit tė parė rrėfen ekskluzivisht pėr suplementin e sė shtunės detaje tė pazbuluara mė parė nga bashkėjetesa me Sonin. Si po ecėn shtatzėnia e saj, a e kanė zgjedhur tanimė emrin e vajzės, po dhomėn ia kanė arreduar? Kur pritet tė lindė Soni, cilat janė tekat e saj si njė grua shtatzėnė, lumturia e pamatė e Mirkos, marrėdhėnia e tij me vjehrrin, vjehrrėn dhe kunatin…Pėrgjigjet Mirko, djaloshi simpatik qė 2 vite mė parė vodhi zemrėn e bukuroshes sė skenės shqiptare, Soni Malaj, duke na e marrė kėshtu edhe pėr disa kohė me vete nė Spanjė, por qė siē premton edhe ai, shumė shpejt do tė na e kthejė sėrish…
Mirko pėrshėndetje! Si po kalon kėto kohė?
Pėrshėndetje gjithė publikut shqiptar! Unė jam mirė dhe i lumtur qė po ju shkruaj.
Me ēfarė po merresh?
Bashkė me Sonin menaxhojmė aktivitetin tonė, ndėrkohė qė vazhdoj tė punoj si aktor kėtu nė Spanjė. Sapo mbarova xhirimin e njė filmi, i cili do tė shfaqet nė kinema nė qershor tė 2012. “Tengo gana de ti”, ėshtė titulli i filmit, i cili ka njė fabul tė ngjashme me atė tė novelės italiane “Tre metri sopra il cielo” e Federico Moēia, ku unė do interpretoj (nė film) rolin e njė koreografi tė keq.
Po Soni si ėshtė?
Soni ngjan shumė bukur edhe pse me bark tė madh, mė besoni ! Barku e ka bėrė akoma mė shumė seksi.
Si po ecėn shtatzėnia e saj?
Shtatzėnia shkon shumė mirė dhe vajza qė tani peshon 2.200 kg.
Ėshtė ndopak tekanjoze?
Tekanjoze?! Jo, por duke qenė se vajza lėviz shumė duket qartė qė i ngjan mamasė. Ka gjithmonė shumė uri dhe nė kėtė aspekt i ngjan babait. Kėshtu qė Soni duhet tė pėrmbushė tė gjitha dėshirat qė ka njė grua shtatzėnė…
Kur i bie tė lindė vajza?
Vogėlushja jonė do tė vijė nė jetė sė shpejti dhe sipas gjinekologes nė 15 dhjetor, por mund tė lindė edhe para kėsaj date.
Sa i lumtur ndihesh qė shumė shpejt do tė bėhesh baba?
Sa i lumtur jam?! Nuk ka fjalė pėr ta pėrshkruar lumturinė qė unė ndjej, por ajo qė mund tė them i sigurt ėshtė se jam burri mė me fat nė botė dhe mezi po presim ta njohim vogėlushen tonė.
Keni menduar pėr emrin?
Ajo do tė quhet Ana pėr tė nderuar kujtimin e nėnės sime qė tashmė na shikon nga qielli dhe me siguri do tė jetė engjėlli i saj mbrojtės.
Po dhomėn ia keni areduar?
Dhomėn po e mobilojmė ngadalė dhe merremi me tė sa herė qė kemi pak kohė tė lirė. Do edhe shumė pak qė dhoma tė quhet e pėrfunduar. Ka dalė kaq e bukur sa edhe unė do tė flija me shumė dėshirė atje.
Kush do ta rrisė vajzėn, do tė vijė nėna e Sonit nė Spanjė?
Tashmė ne jetojmė nė Spanjė dhe si prindėr tė pėrgjegjshėm do tė kujdesemi vetė pėr Anėn. Megjithatė jemi me fat, pasi gjithmonė mund tė mbėshtetemi nė ndihmėn e dy familjeve tona. Pavarėsisht se ata jetojnė larg, babai im dhe prindėrit e Sonit do tė jenė pranė nesh shumė shpejt.
Pas vajzės keni bėrė nė plan njė fėmijė tė dytė?
Pėr momentin po presim me pa durim ardhjen nė jetė tė “princeshės sė vogėl”, por sigurisht qė ekziston edhe mundėsia pėr tė pasur njė “spartan tė vogėl”, i cili mund tė vijė shumė shpejt natyrshėm.
Na tregoni diēka mė shumė nga bashkėjetesa me Sonin. Kush vendos nė shtėpi, kush e ka pushtetin?
Nė shtėpi “shefi” ėshtė ajo! Pėr punėt e shtėpisė dhe gatimin jemi shumė tolerantė dhe e ndihmojmė njėri-tjetrin. Nėse njėri ėshtė i impenjuar nė punė i bėn tjetri dhe anasjelltas. Ndėrsa tė dielėn zakonisht gatuaj unė se mė pėlqen shumė.
Kush mban mė shumė inat kur ka ndonjė debat?
Pas njė zėnke jemi tė dy tolerantė edhe nėse mbajmė mėri kjo ėshtė nė formėn e njė loje, e cila fitohet nga ai qė mėrzitet i pari.
Cila ėshtė surpriza mė e bukur qė i keni bėrė njėri-tjetrin?
Surpriza mė e bukur qė mė ka bėrė Soni?! Janė dy surpriza tė mėdha, e para qė u dashurua me mua dhe e dyta qė do tė jetė nėna e fėmijėve tė mi. Ups! E vajzės pėr momentin. Ndėrsa pėr tė besoj ka qenė surpriza qė unė i bėra, kur i propozova pėr martesė. Propozimi im, i ulur nė gjunjė nė SPA-nė (pishinėn e vogėl) ku qėndronim sė bashku, me nivelin e ujit qė mė vinte deri tek goja dhe qė mė pengonte tė folurėn normalisht ka qenė njė situatė shumė e bukur. Pjesėn e ujit dhe tė kutisė sė unazės qė u ngjit pėrpara kohe nė sipėrfaqe, nuk e kisha parashikuar, por gjithsesi mendoj se pėr kėtė pjesė duhet tė tregojė vetė Soni.
Meqė na treguat pėr propozimin tuaj, dasmėn kur keni vendosur ta bėni?
Ceremoninė do ta bėjmė sa mė parė tė mundemi, por kjo varet nga vajza. Sapo ajo tė rritet pak, nė mėnyrė qė tė jetė nė gjendje tė na sjellė unazat nė altar dhe tė mbajė fustanin e mamit si njė shoqėruese nuse nderi, do ta bėjmė edhe dasmėn.
Si shkoni me vjehrrėn dhe vjehrrin?
Prindėrit e Sonit, z.Sadik dhe znj.Marina janė tė paparė. I dua shumė dhe kur mblidhemi bashkė bėjmė darka tė mėdha dhe qeshim pa fund. Marina gatuan shumė mirė dhe Sadiku ha shumė si unė. Unė shkoj shumė mirė edhe me vėllain e Sonit, Dorin dhe nusen e tij Rexhina. Kam qenė shumė me fat qė i njoha edhe ata, pėr mė tepėr qė janė po aq tė mirė sa nusja ime.
Kur do tė vini nė Shqipėri se ne na ka marrė malli ta shohim Sonin rrugėve tė Tiranės?
Jam ēmendurisht i dashuruar ndaj gruas dhe vajzės sime qė shumė shpejt do ta kemi nė krah. Tani po jetojmė njė moment magjik, tė lumtur dhe shumė tė rėndėsishėm tė jetės sonė qė na detyron tė qėndrojė nė Spanjė me dėshirė edhe pėr pak kohė. Por ėshtė e vėrtetė qė Shqipėria ka nevojė ta riketė sėrish pranė njė artiste tė afirmuar dhe me talent si Soni Malaj, e cila sapo tė mundet do tė kthehet pėr t’ju habitur tė gjithėve me efekte speciale dhe me zėrin e saj spektakolar qė ka bėrė tė dashurohen shumė veta.

Burimi: Revista Bluetooth (http://www.balkanweb.com/)

emine
14-01-12, 15:40
Soni Malaj sjell nė jetė njė vajzė, e quan Anna !


Soni Malaj dhe Mirko Luēarelli janė bėrė gjatė mėngjesit tė sė premtes (ora 5:00) prindėr tė njė vajze shumė tė bukur.

Kėngėtarja e suksesshme shqiptare, e cila prej dy vitesh jeton nė Spanjė me bashkėshortin, balerinin Mirko, ka lindur fėmijėn e saj tė parė, vajzėn tė cilėn siē dihet tashmė e ka quajtur Anna, emri i nėnės sė Mirkos e cila s’jeton mė.

Pranė yllit tė skenės shqiptare nė kėtė ditė tė veēantė kanė qenė 2 prindėrit e saj, si dhe babai i Mirkos, ndėrkohė qė nuk kanė munguar urimet e miqve dhe tė afėrmve nga vende tė ndryshme.

Vajza peshon 3.8 kg dhe gjendja e saj, si edhe e Sonit ėshtė shumė e mirė. Siē tregojnė tė afėrm tė kėngėtares pėr Sonin kjo ka qenė njė ditė shumė e bukur, e mbushur me emocione tė papėrsėritshme.

Redaksia e “Bluetooth” uron pėrzemėrsisht dy prindėrit e rinj, ndėrsa Annės sė vogėl i urojmė njė jetė tė gjatė, tė mbushur me sa
mė shumė dashuri dhe gėzim.

Gjumashja
21-03-12, 19:21
po dojke me bo duet me anen kjo :smile: