PDA

View Full Version : Prindet, harrojne vajzen 3 vjecare


~AnnA~
24-05-11, 18:09
Pasi e kaluan tė dielėn nė njė piknik nė shoqėrinė e miqve dhe tė afėrmve, njė ēift rumunėsh janė kthyer nė shtėpi duke harruar vajzėn 3-vjecare larg shtėpisė.
Vetėm kur u kthyen nė shtėpi nė Romė kuptuan se e kishin lėnė vajzėn nė rrugė, pasi nė makinė ndodheshin vetėm katėr fėmijėt e tyre.

Vajza e vogėl ėshtė parė tė lėvizte e vetme nėpėr livadhin nė Pratoni del Vivaro, jo shumė larg qendrės sė Romės. Karabinierėt e panė vajzėn vetėm dhe e shoqėruan nė komisariat pėr tė kėrkuar prindėrit e saj.

Ndėrkohė ēifti rumun rrezikon qė tė paditet pėr braktisje tė vajzės./tch/

elvio
24-05-11, 19:19
Valle c'kane patur ne mendime si dicka me te rendesishme:confused:???????

~AnnA~
25-05-11, 10:28
Valle c'kane patur ne mendime si dicka me te rendesishme:confused:???????

E rendesishme ka qene per ato te mberrine njehere ne shtepi, e tek me pas te shikojne nese i kan te gjithe femijet...

Kaqanikasja
25-05-11, 10:29
e lexova kete rast ne gazet edhe shum me erdhi intereant qe po mujoka te ndodhe kjo ato prind qka lypin spo flas me mire

~AnnA~
25-05-11, 10:31
Te jesh prind eshte pergjegjesi e madhe...

jEtA_1
25-05-11, 10:49
Te jesh prind eshte pergjegjesi e madhe...
Eshte shume e vertet AnnA por ne kete rast nuk mund ti fajsoj prinderit pasi qe kan pasur shume femij dhe ka pas mundesi tu ngatrohen pastaj diciplina jo e mirfillt i bene keto gabime qe mund te perfundojn me fatalitet se ne kohen kur kam qen une femij edhe pse kemi qen gjasht asnjiher te vetme skemi guzuar te largohemi nga prinderit kurse tash femijt nuk kan frig poashtu ka edhe prind qe nuk i kushtojn rendesi femijve

elvio
25-05-11, 11:25
Te jesh prind eshte pergjegjesi e madhe...
Kurse une do shtoja qe disa s'meritojne te jene prinder:smile:

vjeshta
25-05-11, 12:53
Ndersa nje fund tragjik kishte vajza 22 muajshe ku ishte harruar nga i ati ne makine per 6 ore ne parking. I cili qdo dite percjellte vajzen ne qerdhe para se te drejtohej per ne pune ,i cili ushtronte si profesor univerziteti .Po ky para 4 ditesh kete rutine e kishte harruar ,fshire nga memoria...ndersa sot u krye funerali i saj ,trasmetuar edhe ne TV.

Oqeani
25-05-11, 14:26
Ndersa nje fund tragjik kishte vajza 22 muajshe ku ishte harruar nga i ati ne makine per 6 ore ne parking. I cili qdo dite percjellte vajzen ne qerdhe para se te drejtohej per ne pune ,i cili ushtronte si profesor univerziteti .Po ky para 4 ditesh kete rutine e kishte harruar ,fshire nga memoria...ndersa sot u krye funerali i saj ,trasmetuar edhe ne TV.


Nje gje e tille kishte ndodhur edhe para dy vitesh - kur femiu vdiq ne veture, i harruar nga prindi qe po ashtu duhej te dergonte femiun ne ēerdhe kurse vete te shkonte ne pune !

Giovanni
25-05-11, 15:35
Nuk po kam komente per keto rastet me larte, thjeshte dikush nuk e meriton as me qen prind.

Murgesha
25-05-11, 19:12
Te rasti i par mir paska perfundu puna, e te i dyti mos vet, me keq ska ku shkon. Po prap se prap ai prind do te jet vuajtesi kryesor ne ket tragjedi, Zot mos provo aske ne ket menyr!