PDA

View Full Version : Gostivar: Vajza akuzon tė atin pėr incest


roadrunner
24-05-11, 19:31
Gostivar, 24 maj - Nė stacionin policor nė Gostivar, pasditen e tė hėnės njė vajzė 19-vjeēare nga Gostivari ka denoncuar se ėshtė sulmuar fizikisht dhe e keqtrajtuar seksualisht nga babai i saj 42-vjeēar, ka bėrė tė ditur Sektori pėr Punė tė Brendshme (SPB) nė Gostivar.
Vajza veprėn e ka denoncuar nė prani tė njerkės sė saj. Gjatė periudhės sė kaluar prej rreth dy vjetėve deri nė denoncim, nė shtėpinė e tyre familjare, nė njė fshat afėr Gostivarit, i ati me pėrdorimin e forcės disa herė e ka detyruar vajzėn nė marrėdhėnie seksuale, nė prani tė njerkės sė saj. Ai tė njėjtėn ka tentuar t'ia bėjė edhe vajzės tjetėr minorene, e cila ka 17 vjet. Vajza deklaroi se ėshtė shtatzėnė nga babai i saj, ndėrsa deri tani nuk e ka denoncuar rastin, sepse ai i ėshtė kėrcėnuar se do ta vrasė atė dhe anėtarėt e familjes sė tyre. Prindi i akuzuar ėshtė arrestuar dhe po mbahet nė stacionin policor nė Gostivar dhe pas ndriēimit tė tėrėsishėm tė rastit, kundėr tij do tė ngritėt padi penale.

roadrunner
24-05-11, 19:32
Gostivar: Babai dhunon vajzėn e tij
Njė rast eklatant i incestit supozohet se ka ndodhur nė njė fshat tė Gostivarit. Dje rreth mesditės, njė 19-vjeēare nė stacionin policor tė qytetit ka denoncuar dhunėn seksuale dhe fizike nga babai i saj 42 vjeēar.
Sipas Sektorit tė Punėve tė Brendshme tė Gostivarit, vajza deklaratėn e ka dhėnė nė prani tė njerkės sė saj.
“Nė periudhėn e kaluar prej dy vjetėsh, nė shtėpinė e tyre familjare nė njė fshat tė Gostivarit, babai me pėrdorimin e forcės, nė disa raste e ka detyruar vajzėn pėr marrėdhėnie seksuale, nė prani tė njerkės sė saj. Ai kėtė ka tentuar ta bėjė edhe ndaj vajzės tjetėr tė mitur, e cila ka 17 vjet. Vajza ka theksuar se ka mbetur me barrė nga babai i saj, kurse deri mė tani nuk e ka paraqitur rastin, pėr shkak se ai i ka kėrcėnuar me vdekje’, thuhet nė njoftimin e shkurtėr tė lėshuar nga Sektori i Punėve tė Brendshme tė Gostivarit.
“Nga SPB-ja e Gostivarit nuk duan qė ta komentojnė rastin duke u shprehur se po hetojnė rastin dhe se pasi tė konfirmohet do tė dilet me tė dhėna konkrete.
E vetmja gjė qė dihet deri tani ėshtė se vajza ka paraqitur rastin nė Polici dhe prindi i saj ėshtė marrė nė polici nė pyetje, por hetime vazhdojnė pėr zbardhjen e tėrėsishme”.
Menjėherė pas paraqitjes sė rastit nga ana e vajzės, sektori i Punėve tė Brendshme i Gostivarit ka arrestuar tė atin e denoncuar, ndėrsa pas kryerjes sė hetimeve, nėse konfirmohet pretendimi, do ngritėt padi penale.
Jo-zyrtarisht thuhet se vajza qė e ka denoncuar tė atin pėr dhunė seksuale, ka probleme tė natyrės psikike dhe se nuk ėshtė edhe aq stabile nė dhėnien e deklaratave, gjė qė nė mėnyrė plotėsuese ia rėndon punėn policisė

valiii
24-05-11, 19:48
S'ka denim ne kete bote per kete "njeri", badihave preje e ndaje 27 venda, prap se prap se lane krimin qe e ka bere...
Per kta njerez vlene ligji i shkruar nga une:neni 12/2 pika 6. Te i prehet testiset bashke me organin gjenital dhe te njejtat te konsumohen nga kryersi i vepres. Te i behet qepja e kanalit anal qe mos te kete mundesi te i jashteqet te njetat.
Te burgoset ne qeline e vetmise te mbushur me uje, flliqesira dhe pacova dhe te kalon aty pjesen e mbetur te jetes deri sa cofe si qeni.

Guri i madh
25-05-11, 19:36
para disa kohve ndoshta nuk i ka dy vite ka pas ndodh nji rast i till nga nji austriak qe quhej fritz dukun ne nider ÖSTRREICH, SANT POLLTEN


shum kena diskutue bile disa antar permjet kti i rasti shfrytzonin ket marrzi njerzore per me i degradue antart tjer te forumit qe e kan besimin katolik

e tash askush nuk flet per ket rast


se jami te gatshem gjioth,her per me kritikue e di se po


po sa jena ne gjendendje me e pranue kritiken te keqen qe e kena mbrenda ne shtepi ,une nuk po vrej gadishemeri me u marr me fenomene te te tilla qe nuk jan te pak

Murgesha
25-05-11, 19:42
Ēka me diskutu per ket rast o Guri?

Se besoj qė dikujt prej nesh i vjen mirė tė dėgjoj qė raste tė tilla ndodhin edhe tek populli i ynė.
Mirė e kishte dėnuar rastin Valiii, ku mendoj qė shumica prej nesh do ta miratonin njė dėnim tė tillė jo vetėm pėr tė por pėr tė gjithė dhunuesit qoftė atyre qė dhunojnė nė familje e qoftė jashtė saj!

Hajra
25-05-11, 19:46
....vertet eshte tmerr te mendohet, e lere me te diskutohet!!!

Guri i madh
25-05-11, 19:47
Ēka me diskutu per ket rast o Guri?

Se besoj qė dikujt prej nesh i vjen mirė tė dėgjoj qė raste tė tilla ndodhin edhe tek populli i ynė.
Mirė e kishte dėnuar rastin Valiii, ku mendoj qė shumica prej nesh do ta miratonin njė dėnim tė tillė jo vetėm pėr tė por pėr tė gjithė dhunuesit qoftė atyre qė dhunojnė nė familje e qoftė jashtė saj!nese nuk jemi te gatshem me diskutue per kto raste qe i kena ne shpin ton mos te merremi me rastet e tilla ne shpiat e huja

edhe rasti i karaqices isahte nji rast i turpshem e shum raste tjera

Murgesha
25-05-11, 19:54
nese nuk jemi te gatshem me diskutue per kto raste qe i kena ne shpin ton mos te merremi me rastet e tilla ne shpiat e huja

edhe rasti i karaqices isahte nji rast i turpshem e shum raste tjera

Po urdhėro e diskuto nė paē ēka me diskutu o Guri.

Guri i madh
25-05-11, 20:01
Po urdhėro e diskuto nė paē ēka me diskutu o Guri.


me kan me shkrue ata qe diskutojn per kto raste jan zhduk nga forumi


nuk po shkrujn


ju nuk jeni nder ata/o qe keni shkrue e nuk po e shoh te arsyshme me vazhdue


ndoshta tek naj tem tjter do te permendi ket rast mvaret nga sjellet e atyre

panta_rhei
25-05-11, 20:17
me kan me shkrue ata qe diskutojn per kto raste jan zhduk nga forumi


nuk po shkrujn


ju nuk jeni nder ata/o qe keni shkrue e nuk po e shoh te arsyshme me vazhdue


ndoshta tek naj tem tjter do te permendi ket rast mvaret nga sjellet e atyre

o Guri i madh,

vec jane kah presin a po del katolik a musliman,

nese del katolik, u kry ajo pune, vec kta e dijne qysh shprehen e cka thojne.

e nese del musliman, nuk ban me e lidh rastin me fe, a.


qashtu edhe ajo sanije malaj, motra jone muslimane, kish mbet shtatzane me italianin, edhe kurrgjo kurrkujt.

ma shkurt, ne kete forum kemi nise me i mesu rregullat qysh duhet me u sjelle me sakata e me te semure. A i ke pa ata femijet me probleme shendetesore, e me bir ne zemer, kane te drejte me e sha kend te dojne, edhe me i mshu, e vec pak me ba ua prish qefin, ligaven keq, a.

nejse...
jemi ne pritje te informatave shtese rreth rastit ne fjale.

Murgesha
25-05-11, 20:21
Ky baba sė pari nuk ėshtė njeri.

Kafshėt nuk kan asnjė fe o Panta, e ata qė veprimet kafshore i lidhin me fe janė mė tė zi se ky baba!

emine
25-05-11, 20:46
Fara keqe :mad:

halla e madhe
25-05-11, 21:51
Fara keqe :mad:


...edhe e flliqte!!!!:frown:

Neferta
25-05-11, 22:21
Smundje e keqe eshte, ne rrethet tona i mbajn mshehur edhepse ne bote trajtohen keto shtaze ne lekure njeriu neper institucione adekuate nese kan njohuri per ta, Ne rrethet shqiptare edhe pederat i martojne" se marre mbeti djali pa u martu" Kto shtaze nuk kan fe as tru.

roadrunner
26-05-11, 18:56
Une jam tmerru me kete fritzl shqiptar....skam koment...e pa besushme...

Zero Cool
26-05-11, 19:08
Ska se ēfarė diskutohet kėtu, ēfarė ligji, ēfarė neni, ēfare pikė ?
Kap konopin e n`banderin e parė vjerre shtazėn !

gjini
30-05-11, 19:51
Po kyqem vetem se qenka prekse shum dhe sdo asnje koment per ket rast.
Nje gje duhet te mesohemi edhe ne shqiptaret se nuk jemi engjuj as ne por ne mesin ton ka edhe asi qe rastesishte ecin drejt ne dy kamb dhe dijn te mendojn keq siq edhe veprojn.

Reana
01-10-11, 05:13
o Guri i madh,

vec jane kah presin a po del katolik a musliman,

nese del katolik, u kry ajo pune, vec kta e dijne qysh shprehen e cka thojne.

e nese del musliman, nuk ban me e lidh rastin me fe, a.


qashtu edhe ajo sanije malaj, motra jone muslimane, kish mbet shtatzane me italianin, edhe kurrgjo kurrkujt.

ma shkurt, ne kete forum kemi nise me i mesu rregullat qysh duhet me u sjelle me sakata e me te semure. A i ke pa ata femijet me probleme shendetesore, e me bir ne zemer, kane te drejte me e sha kend te dojne, edhe me i mshu, e vec pak me ba ua prish qefin, ligaven keq, a.

nejse...
jemi ne pritje te informatave shtese rreth rastit ne fjale.


Ska shqiptare katolike ne Gostivar. Ne gjithe Maqedonine konsiderohet te kene mbetur rreth 250 familje katolike shqiptare.

panta_rhei
01-10-11, 08:11
Ska shqiptare katolike ne Gostivar. Ne gjithe Maqedonine konsiderohet te kene mbetur rreth 250 familje katolike shqiptare.

Kurrsesi nuk pajtohem me ju! Katihje!

Fshatari
01-10-11, 09:18
S'ka denim ne kete bote per kete "njeri", badihave preje e ndaje 27 venda, prap se prap se lane krimin qe e ka bere...
Per kta njerez vlene ligji i shkruar nga une:neni 12/2 pika 6. Te i prehet testiset bashke me organin gjenital dhe te njejtat te konsumohen nga kryersi i vepres. Te i behet qepja e kanalit anal qe mos te kete mundesi te i jashteqet te njetat.
Te burgoset ne qeline e vetmise te mbushur me uje, flliqesira dhe pacova dhe te kalon aty pjesen e mbetur te jetes deri sa cofe si qeni.

Nje detaj nuk e kuptova , valii : pse ke zgjedh numrin 27 ? Mos aludove najfare shoqate te degjenerueme apo diēka tjeter fshehet pas ketij numri kaq misterioz ?!
Nje sqarim t'vockel per fshatarin e madh ! lol!

DEA
04-10-11, 15:55
rastisa ketupari dhe se qpo nderlidhet ketu me temen time te hapur " Edukata Seksuale". nje rast nder ndoshta me mija te tjere, kjo eshte pasoja, keto jane pasojat........

Antika
04-10-11, 20:58
rastisa ketupari dhe se qpo nderlidhet ketu me temen time te hapur " Edukata Seksuale". nje rast nder ndoshta me mija te tjere, kjo eshte pasoja, keto jane pasojat........

Apo ndoshta eshte fol aq shum per ate "edukate",dhe ky tipi ngel i pa edukuar sexualisht.Ndoshta!!

nejse nejse,faji im qe se kuptova ēka deshte te thuash! Me fal.

panta_rhei
04-10-11, 21:18
jo po tash edhe patologjine edhe teorine e relativitetit edhe shkaqet e luftes se dyte boterore edhe veprat kriminale do t'i lidhim me "edukaten seksuale"

ani tha "nder mijera pasojat" :D :D

qe ku e zbuluam edhe formulen magjike te kesaj bote: "edukaten seksuale"

LaDy_Diaspora
04-10-11, 21:27
rastisa ketupari dhe se qpo nderlidhet ketu me temen time te hapur " Edukata Seksuale". nje rast nder ndoshta me mija te tjere, kjo eshte pasoja, keto jane pasojat........

Po thu a?
Nuk besoj.
Cmenduria s'ėshtė pjesė e edukatės seksuale.
Nuk mund t'i arsyetojmė tė gjitha gjėrat vetėm me njė term...

DEA
06-10-11, 17:02
qe te tri reagimet e juaja jane subjektive, pasi siq e ceku edhe e para qe se kishte kuptuar se cka desha te them.

Ajo qe une desha te them eshte shume e thjeshte. Ne biografine e atij babai, ka pasur deficite te medha ne zhvillimin e gjendjes fizike dhe psiqike. E ky deficit fillon shume me heret se sa shumica mendojne.

vajzes i deshiroj ta gjej menyren e duhur per ta tejkaluar kete traum.