PDA

View Full Version : Merr fund martesa nje vjecare e Tunes...


Jana
05-06-11, 20:15
Vitin e kaluar, pra diku rreth muajit mars tė vitit tė kaluar, “Panorama plus” siguroi detaje ekskluzive dhe shumė interesante nga ceremonia madhėshtore qė ishte duke pėrgatitur kėngėtarja Tuna Sejdiu pėr martesėn e saj me Rilind Rekėn, djalin e ish-ambasadorit tė Maqedonisė nė Bashkimin Europian. Martesa duhej tė realizohej mė 4 prill 2010. Por jo gjithmonė gjėrat shkojnė ashtu si duhet, ndodh qė ēiftet tė dėshtojnė dhe tė mos jenė pėr njėri-tjetrin dhe fundi vjen shpejt. E njėjta gjė ka ndodhur edhe me kėngėtaren e njohur Sejdiu, e cila kėto ditė ėshtė duke pėrjetuar me shumė dhimbje ndarjen nga bashkėshorti i saj. Si gjithmonė, Tuna nuk i ka komentuar asnjėherė ndarjet, duke dashur qė gjėrat tė shkojnė pa bujė mediatike dhe tė harrohen sa hap e mbyll sytė. Nė vazhdim, ju sjellim ekskluzivisht edhe disa nga arsyet qė ēuan tek ndarja e tyre… Pasi ndodhi ndarja, shumėkush do tė flasė ashtu siē dėshiron, duke mos vėrtetuar arsyet e ndarjes. Martesa njėvjeēare e Tuna Sejdiut nuk ishte ashtu siē e kemi parė ditėn e martesės, tė veshur shumė glamour, nė njė ceremoni me shumė tė ftuar dhe tė realizuar nė njė nga lokalet mė tė shtrenjta tė Maqedonisė, pra nė hotel “Aleksandėr Palace” nė Shkup. Ēifti vendosi tė jetonte nė Prishtinė, pasi Rilindi merret me organizime tė jetės sė natės dhe Tuna e kishte mė afėr qytetin ku zhvillohej show-bizi shqiptar, pra Prishtina. Familja e Rilindit e kishte pranuar me shumė dėshirė Tunėn si nuse nė shtėpinė e tyre, ndėrsa prindėrit e Rilindit nuk janė aq tė kėnaqur nga sjellja e djalit tė tyre. Siē mėsojmė nga kolegė tė Tunės nga estrada, martesa e tyre kishte pėrjetuar shumė ndarje gjatė njė viti qė askush nuk i kishte ditur, derisa kjo e fundit siē duket u bė serioze. Divorci kishte ardhur me arsyen se tė dy janė tipa tė ndryshėm, kėshtu qė krenaria nuk ua lejonte tė duronin sjelljet e njėri-tjetrit. Rilindi, edhe pse nė moshė tė pjekur, siē duket ende nuk ishte i gatshėm pėr martesė, pasi preferonte shumė jetėn e natės, ndėrsa nė anėn tjetėr edhe Tuna preferonte argėtimin deri nė orėt e vona tė mėngjesit, pasi profesioni i saj prej kėngėtareje ia mundėsonte njė gjė tė tillė dhe, duke mos lėshuar pe asnjėri nė kėtė drejtim, kishte ardhur puna qė divorci tė ishte fundi i njė martese pėr tė cilėn tė gjithė mendonin se ishte perfekte. Asnjė nga fytyrat publike nė Prishtinė nuk e kishin pritur mirė martesėn e Tunės, kjo edhe nga njė farė zilie, pse pikėrisht ajo tė marrė njė djalė ambasadori. Fillimisht menduam se mos vallė ndonjė person i tretė bėn pjesė nė ngatėrresėn e tyre, por burime tė sigurta pranė kėngėtares tregojnė se Rilindi nuk ka qenė xheloz nė punėn e Tunės dhe se nuk ekziston ndonjė person i tretė nė mes tė ēiftit. Ēifti ende nuk kishte bėrė celebrimin zyrtar, edhe pse kishte kaluar gati njė vit, ndėrsa nė prag tė martesės thuhej qė Tuna ishte shtatzėnė e, madje kjo ishte arsyeja qė ata vendosėn tė martohen, por mė pas Tuna kishte thėnė mes miqve tė saj qė e kishte humbur fėmijėn. Mbase ky mund tė ketė qenė thjesht njė pretekst pėr t’u martuar. Nė njė intervistė dhėnė mė herėt pėr “Panorama plus”, kėngėtarja kishte rrėfyer se kėnga tė cilėn ėshtė duke e pėrgatitur pėr kėtė sezon, ėshtė njė melodi qė tė bėn t’i presėsh venat, ndaj do tė zbulojmė tekstin e kėngės, e cila sė shpejti pritet tė shfaqet nėpėr ekranet televizive, e finalizuar edhe me video nga Entermedia, tė cilėn Tuna e ka realizuar nė ditėt mė tė vėshtira tė jetės sė saj, ndėrsa martesa ka qenė nė krizė. Teksti tregon mė shumė dhe, nėse analizohet me vėmendje, vėrehet qė flitet pėr ndarje. Nga Prishtina, kėngėtarja ėshtė vendosur pėr njė kohė te prindėrit e saj nė Shkup dhe pas disa ditėve ajo do tė hidhet nė kėrkim tė njė aparatamenti qė do t’i lejonte edhe mė shumė komoditet, ndonėse nė shtėpinė familjare ajo jetonte vetėm me prindėrit e vėllain e vetėm. Tuna dėshiron qė tė blejė njė apartament tė ri, pasi atė nė Prishtinė qė e kishte blerė bashkė me Rilindin do ia lėrė ish-bashkėshortit. Ne urojmė qė tė bėhet e fortė dhe me shumė gjakftohtėsi tė kalojė kėtė moment kaq delikat.

Guri i madh
05-06-11, 20:32
hėė tash kur te ndegjon taraku krejt kto tubat me dhe ka me i qkep duke u byryt

~AnnA~
06-06-11, 15:08
Keto VIP-at kete pune bejne, martohu-divorcou....

tipi engjellor
06-06-11, 15:09
po bre se Tuna me sa supozohet eshte bioseksuale gje qe e ka penguar shume bashkshkortin e saj duke e quar ne ndarje....

Zero Cool
10-06-11, 14:57
po bre se Tuna me sa supozohet eshte bioseksuale gje qe e ka penguar shume bashkshkortin e saj duke e quar ne ndarje....

ahaghhagghagh qqyqqjaaaaaaaaaaaaaa, paska pas rastin me ka 2-3 menihere...... :tongue: