PDA

View Full Version : "Skandal" Angela Martini pa tė brendshme


Kercovari
11-06-11, 10:45
"Skandal" Angela Martini pa tė brendshme

Angela Martini bėn skandal, duke dhėnė njė spektakėl vėrtet “hot” pėr sytė e meshkujve. E pranishme nė “Cfda Fashion Awards”, modelja shqiptare e shpallur edhe si “Miss Universe Albania”, ka lėnė tė gjithė mė gojėn hapur, duke provokuar njė ndezje hormonale te meshkujt. Fustani vjollcė qė mbante veshur kishte njė ēarje aq tė madhe, sa qė i linte fare pak vend imagjinatės. Ēarja e fustanit zbulonte plotėsisht pjesėt e saj intime dhe surpriza mė e papritur ishte fakti qė Angela nuk mbante as tė brendshme. Praktikisht ka dhėnė njė spektakėl me “drita tė kuqe”, qė ėshtė shikuar me siguri nė mbarė botėn.../ikub/http://www.gazetaonline.net/wp-content/uploads/2011/06/foto2.jpg

http://www.gazetaonline.net/wp-content/uploads/2011/06/foto3.jpg

Sdi pse fshini kete lajm kur te gjitha mediat botrore e kan paraqit sis lajm senzual i vitit.Nuk fshehet asnje turp sot po as turpy une andaj merreni me butesi se ndodhin gjera te tilla ne bote...

----------------

~AnnA~
11-06-11, 12:01
Sot e kesaj dite edhe pa te jashtme nese del ne mode eshte dhe shume normale bile....

Zero Cool
11-06-11, 12:04
Ka desht mi tregu Kanye West-it se qka ka hupe e ska me pa mo me sy :tongue:

Guri i madh
11-06-11, 12:08
po kjo po lypka me rreh

Elina
11-06-11, 12:54
Qe,bash nuk e din njeri cka lyp kjo....kte ish kan mire me shti me hece dikund ne nje zone te minume...ku jan t'mbjellne asi kasetne bombe...se shyp s'po di qysh ju thojne ...e me te bo ciprra cpirra...qe mos me i ra n'mend ksaj per ksi budallalleku ma :biggrin:............Kuku sa e pa shpirte jom ba edhe une ncncncn :tongue:

Kesh kah fiqiroj,cka i kishin ba ksaj,ne Avganistan :eek::biggrin:


Njese bre,,,i ka pelqy qashtu,edhe ka dale...ka marre mesim nga Britni Spirska....ose u kan per ngute,e ka harru me u veshe komplet,kushedi....po thoooom thaaaash :biggrin:

Murgesha
11-06-11, 13:05
Sdi pse fshini kete lajm kur te gjitha mediat botrore e kan paraqit sis lajm senzual i vitit.Nuk fshehet asnje turp sot po as turpy une andaj merreni me butesi se ndodhin gjera te tilla ne bote...

----------------

Nuk ėshtė fshirė pėr asgjė tjetėr pos qė, ishalla nuk thot zoti me u ba ndoj skandal ndėrkombėtar pse kjo, sigurisht nga stresi i madh ka harru tė vesh brekėt :biggrin:

Murgesha
11-06-11, 13:07
Qe,bash nuk e din njeri cka lyp kjo....kte ish kan mire me shti me hece dikund ne nje zone te minume...ku jan t'mbjellne asi kasetne bombe...se shyp s'po di qysh ju thojne ...e me te bo ciprra cpirra...qe mos me i ra n'mend ksaj per ksi budallalleku ma :biggrin:............Kuku sa e pa shpirte jom ba edhe une ncncncn :tongue:

Kesh kah fiqiroj,cka i kishin ba ksaj,ne Avganistan :eek::biggrin:


Njese bre,,,i ka pelqy qashtu,edhe ka dale...ka marre mesim nga Britni Spirska....ose u kan per ngute,e ka harru me u veshe komplet,kushedi....po thoooom thaaaash :biggrin:


Moj po thom shyqyr qė e paska pas pa mjekėrr se po me na bo Zoti hor ne shqiptarėve ha,ahahahahahahahahahahaha

Kercovari
11-06-11, 13:20
Moj po thom shyqyr qė e paska pas pa mjekėrr se po me na bo Zoti hor ne shqiptarėve ha,ahahahahahahahahahahaha
Inshalla idhtaret e mjekrave nuk e shpallin heroine...papapa sa larg ia mesyme botes..:biggrin:

Oqeani
11-06-11, 15:38
Qe,bash nuk e din njeri cka lyp kjo....kte ish kan mire me shti me hece dikund ne nje zone te minume...ku jan t'mbjellne asi kasetne bombe...se shyp s'po di qysh ju thojne ...e me te bo ciprra cpirra...qe mos me i ra n'mend ksaj per ksi budallalleku ma :biggrin:............Kuku sa e pa shpirte jom ba edhe une ncncncn :tongue:

Kesh kah fiqiroj,cka i kishin ba ksaj,ne Avganistan :eek::biggrin:


Njese bre,,,i ka pelqy qashtu,edhe ka dale...ka marre mesim nga Britni Spirska....ose u kan per ngute,e ka harru me u veshe komplet,kushedi....po thoooom thaaaash :biggrin:


Sa xheloze bre hahaha Ka edhe bomba tjera !!! http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Kalimero
11-06-11, 17:50
http://www.gazetaonline.net/wp-content/uploads/2011/06/foto3.jpg

http://gmillietv.files.wordpress.com/2010/06/shock.jpg


oo turist gutu gutu gutu se tibe pum doket e gjeta qikit misterin qi je tu e lipen ti:biggrin::biggrin:

Zero Cool
11-06-11, 18:31
http://www.gazetaonline.net/wp-content/uploads/2011/06/foto3.jpg

shaved :biggrin: lol

emine
11-06-11, 18:33
edhe te berberi koka kan qyqja veq me qit ne pah,se spe dime qe ka me vehti:rolleyes:

Zanzi/M
11-06-11, 18:49
edhe te berberi koka kan qyqja veq me qit ne pah,se spe dime qe ka me vehti:rolleyes:

Hahhahahhahahahhahahah, jo more me gillette e ka ..... , nuk e besoj qe ja ka mesy berberit.

Zero Cool
11-06-11, 18:52
edhe te berberi koka kan qyqja veq me qit ne pah,se spe dime qe ka me vehti:rolleyes:
http://www.gazetaonline.net/wp-content/uploads/2011/06/foto3.jpg


shaved :biggrin: LOL

te berberi pra edhe ato te berber kojshia ahahahhaha

Oqeani
11-06-11, 19:14
Edhe kesaje ia kishte kafshuar peshkaqeni !

http://kosovalbaner.com/vm/wp-content/uploads/rozi8.jpg (http://kosovalbaner.com/vm/wp-content/uploads/rozi8.jpg)

tipi engjellor
11-06-11, 19:46
nuk eshte qudi kete lajm e kam pare edhe ne faqe tjera.....shikoni ne shqiptaret do ja kalojm evropes keshtu kalohet evropa ......na as si ata ne afrke me dushk hiq po na edhe pa dushk hiq perpara edhe ma interesant............

valiii
11-06-11, 22:30
qyrre t'rrumen e dreēit lere qe ka "harruar" me i vesh donet ama paska harru edhe me ly gishtin e dyte t kames ose ju ka harxhu llaki, sa palidhje bardh...
Qysh e ka marr malin kjo, s'oshte ēudi qe kto dite te ndegjojme se eshte punsuar tek 'brazzers'...

lovely
11-06-11, 22:35
http://www.gazetaonline.net/wp-content/uploads/2011/06/foto3.jpg

http://gmillietv.files.wordpress.com/2010/06/shock.jpg


oo turist gutu gutu gutu se tibe pum doket e gjeta qikit misterin qi je tu e lipen ti:biggrin::biggrin:oooo zoti t vraft se diqa tu kesh hahahahahahahahaha:biggrin:

lovely
11-06-11, 22:35
Edhe kesaje ia kishte kafshuar peshkaqeni !

http://kosovalbaner.com/vm/wp-content/uploads/rozi8.jpg (http://kosovalbaner.com/vm/wp-content/uploads/rozi8.jpg)kallxona kush ke qikjo se meta pa e dit :biggrin:

Oqeani
11-06-11, 23:09
kallxona kush ke qikjo se meta pa e dit :biggrin:


A krejta dashnite po don me m'i dite a http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Zero Cool
13-06-11, 10:06
_pxnA-5beQo

tipi engjellor
13-06-11, 10:12
ooo luja albanese luja jena ba te forte e hajt....

emine
13-06-11, 10:13
_pxnA-5beQo
valla syte pi ti qelka kjo video:p

Xuki
14-06-11, 13:53
Mendojsha qė e ka diēka special...........krejt normal e paska!

Giovanni
14-06-11, 14:06
Mendojsha qė e ka diēka special...........krejt normal e paska!


hahahhaahahaahahaha

Qka ke mendu se bbash kurios jam me e dite hahaha

Oqeani
14-06-11, 18:09
Mendojsha qė e ka diēka special...........krejt normal e paska!


Ani a nuk bani ti pa i xellue syte a hahhaha

Xuki
15-06-11, 10:02
hahahhaahahaahahaha

Qka ke mendu se bbash kurios jam me e dite hahaha


Thojsha mos ka vizatu najsen ose ia ka ndreq najfar frizure! http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif


Oqeani....oooo sytė qashtu jan, kahmos shkojnė........shuej, se me nisė edhe kamt me shku kah shkojnė sytė kjameti bahet!! http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

valiii
15-06-11, 10:10
S'eshte hera e pare qe VIP-at (very idiot person) shesin me te shtrejten per te fituar me te liren.
Kjo Angela njejte sikurse edhe Rozana nuk jane tjeter vetem se prostituta hesapi, vetem se ne dallim nga VIP-at tjere keto dyja kane dale haptaz.
Problemi kryesor nuk qendron tek keto prostituta por tek media (qe ju krijon hapsire ketyre lajmeve) dhe ndikimi negativ qe reflektohet tek adoleshentet. Paramendoni nje vajze 8 vjeēare qe e din permendesh kengen e Gentes "shkune tune" njekosishte e kendon dhe e vallzon ate, pastaj futet ne net dhe e shef Rozanen dhe Angelen me gjithe komentet e tipit "hahaha e hihihi" ... Ēka pritet prej asaj vajze kur i ben 12/13 vjeē..?
Pa dyshim se Angela me kete strategji te kerkim fames asnjehere s'ka me ia arrite qellimit por qellimit ia arritin bosset e saj per degjenerimin e mases. Kjo tash edhe na paska dal me justifikime banale ku ne te njejten kohe gjene pozicion te jap leksione higjiene duke i sugjeruar fansat e saj ne depilime hahaha... T'moqmit e kane lane nje fjale :"mos me pase budalle, i meēmi cofe"...

sherri
15-06-11, 11:21
Asnja ma burra se qai i Angeles nuk jeni..( si do turqi t'kqi sillen rreth bordeleve...allah allah suphanalla tuj i numru tespit) ::P:P
vec perpara Angela, edhe ne jemi pjes e kesaj bote:kemi yje arti,muzike,sporti,e e e e e e pse mos t'kemi yje pornografie!??(mesohen shqipetar't vec niher kishe s'po na e kana) :P

Zero Cool
15-06-11, 14:59
http://www.gazetaonline.net/wp-content/uploads/2011/06/foto3.jpg

shaved :biggrin: lol


shihe mire, kjo e ka bere me qellim, e ka terhjeke me dore fustanin keshtu qe te zbulohet sadopak embelsira :biggrin:

Guri i madh
15-06-11, 16:12
si i ndegjova lajmet modelistja ma e kerkur ne bot esh qikjo angjelina


qishtu tha KTVja si mbas informatave qe i ka marr ne GOOGLE

Zanzi/M
15-06-11, 19:53
si i ndegjova lajmet modelistja ma e kerkur ne bot esh qikjo angjelina


qishtu tha KTVja si mbas informatave qe i ka marr ne GOOGLE

Me e pas ngrit edhe pak fustanin kish me e dal e para ne univers.

Po keto gjana shkojne me mundesi

tipi engjellor
15-06-11, 20:04
Me e pas ngrit edhe pak fustanin kish me e dal e para ne univers.

Po keto gjana shkojne me mundesi

po de po hahahah mundesite jan kane po ....ngadal ngadal se krejt sben fill...duhet me lene edhe me vone...se a e ke vrejt lady gagan ajo e para ja nisi pak e kjo e jonja tash me forc hahahahha

Guri i madh
15-06-11, 20:07
Me e pas ngrit edhe pak fustanin kish me e dal e para ne univers.

Po keto gjana shkojne me mundesi

po de po simbas takati e po shum hjeka une i gjori ende nuk po mundem me u adaptue me realitetin :biggrin:

emine
15-06-11, 20:53
kur bijshum kaniher muhalles magjupve ,ata magjupte e vegjel em na shajte ne shqiptarve i lshojshin donet teposhte,,,,edhe kjo kumedite kone ka deshte me shajte qe ka dal pa donet

Zanzi/M
15-06-11, 21:35
kur bijshum kaniher muhalles magjupve ,ata magjupte e vegjel em na shajte ne shqiptarve i lshojshin donet teposhte,,,,edhe kjo kumedite kone ka deshte me shajte qe ka dal pa donet

Zezaket ka pas qellim me i shajt :d

emine
15-06-11, 21:38
Zezaket ka pas qellim me i shajt :dqysh ke ajo fjala magjupve ,o kuku spo guxoi me than bre :tongue:kjo ju paska than atynve qashtu a,,,

sherri
16-06-11, 08:42
S“ka asgje per te qeshur

S“i kam dashur kurre gjerat e bujshme
Dhe shpesh jam menduar duhan duke pire;
Ka gjera lakuriqe qe sjane te turpshme,
Sic ka dhe gjera te cndershme te veshura mire.

Ja,e verteta rri lakuriqe ngahere,
Ja,dhe genjeshtra me petka rri veshur!
Me thoni:cila ka turpin dhe cila ka ndere?
Kjo qe ju thashe s“ka gje
per te qeshur!

e vjedha :mad:

Zero Cool
24-10-11, 13:55
Anxhela Martini: Fotoja pa tė brendshme ishte aksident


http://www.albeu.com/dokumenta/foto/angela_martini1.jpg


Angela Martini ėshtė e re nė botėn e yjeve por duket se ia ka mėsuar mjaft mirė kleēkat e kėsaj bote. Ish-miss Albania kur flet pėr foton pa tė brendshme qė prodhoi shumė debat thotė se ishte njė aksident dhe se nuk ka asgjė pėr tu ēuditur nė kėtė rast.

“Ajo foto ėshtė njė aksident. Njerėzit reagojnė sikur unė ta kisha bėrė enkas. Ėshtė diēka qė e ka ēdo femėr, tė gjithė e kanė parė dhe nuk ishte ndonjė gjė qė duhet tė trondiste femrat dhe meshkujt gjithashtu. Unė nuk kam thėnė ndonjė fjalė qė “kam qejf Hitlerin”, apo marrėzira tė tjera”, shprehet Martini.

Shumė kanė menduar se ajo foto ishte njė marketing siē bėjnė tė gjithė femrat e famshme, tė cilat janė vazhdimisht nė kėrkim tė vėmendjes. Vetė Martini shton se “aksidenti” e ka bėrė mė tė fortė.

“Nuk u pėrmbys bota! Sepse ata qė mė komentuan nuk ishin mė perfekt se unė, kėshtu qė kjo eksperiencė nėse dikush mendoi se mund tė mė bėnte tė dobėt, mua mė ka bėrė mė tė fortė dhe ma ka hequr ēdo frikė. Mė parė kam pasur shumė frikė prej medias, por pas kėsaj edhe pse me zor tė madh, ma keni hequr gjithė frikėn. Kjo pasi unė e di kush jam, e di ēfarė dua tė bėj dhe si t’i evitoj gabimet”, argumenton bukuroshja shkodrane qė jeton nė Zvicėr.

LaDy_Diaspora
24-10-11, 14:33
http://2.bp.blogspot.com/_Z1TkIU8DRko/TQ-WaEXKXDI/AAAAAAAAACQ/fEnEbf9txWg/s1600/24389_10150170513120215_303521280214_12063634_7286 377_n%255B1%255D.jpg

Angela Martini ka qenė padyshim personazhi mė i pėrfolur dhe i komentuar i kėtij viti nė Shqipėri dhe jo vetėm. Fotoja e saj pa tė mbathura gjatė ceremonisė “Cfda Fashion Awards”, u pasqyrua nė “The Daily News” e mė tej nė shumė prej mediave amerikane.

Angela Martini ėshtė nė Tiranė, nė njė vizitė tė saj treditore qė u pėrqendrua nė njė set fotografik seksi, pėr kalendarin e vitit 2012, “alla Pirelli”, qė ajo po realizon me fotografin me famė botėrore, njėherėsh dhe mik tė saj, Fadil Berisha. Ndėrsa tė rejat pėr tė janė afatgjata. Sepse Angela ėshtė largpamėse. Ambicioze dhe me mjaft pretendime. E di se ēdo gjė qė i ka ardhur nė jetė ėshtė si pasojė e asaj ēfarė ajo ka dashur dhe aspiruar. E ka ditur gjithmonė qė do tė bėhej njė modele, qė do tė jetonte nė New York dhe tashmė qė ka nisur koleksionin e saj tė lingeri-ve beson se do tė ketė njė linjė mjaft tė fuqishme nė tregun botėror nė tė ardhmen. E ka nisur kėtė rrugė, dhe fotot ekskluzive qė ju sjellim sot janė pikėrisht pjesė e kėtij koleksioni tė realizuar prej saj. Ndėrkaq, nė kėtė intervistė mjaft interesante pėr faqet VIP tė gazetės MAPO, Angela u jep pėrgjigje tė gjitha thashethemeve dhe ngjarjeve qė kanė rrethuar jetėn e saj kohėve tė fundit. Le tė ecim sė bashku pėr tė zbuluar ēdo detaj…

Angela, kėto ditė keni realizuar njė set fotografik, mund tė na tregoni destinacionin e tyre?

Unė dhe Fadil Berisha po bėjmė njė kalendar pėr vitin 2012 dhe kemi punuar shumė. Kalendari ėshtė i natyrės sė kalendarit ‘Pirelli’, ėshtė seksi dhe njėherėsh mjaft klasik. Kemi shkuar nė Krujė, kam veshur veshjet tradicionale shqiptare dhe i kemi nxjerrė ato mjaft seksi e klasike. Ėshtė njė projekt qė unė dhe Fadili kemi kohė qė kemi dashur ta bėjmė.

Ky ėshtė kalendari juaj i parė, qė jeni pėr 12 muaj rresht nė tė…

Po unė kam qenė edhe mė parė nė kalendar, por maksimumi kam qenė 5 muaj (qesh). Ky ėshtė kalendari im i parė me Fadilin, me tė cilin unė jo vetėm punoj por edhe jemi shumė miq bashkė.

Cili ėshtė tregu i kalendarit?

Kėtė moment qė flasim ende nuk ėshtė vendosur gjė dhe ėshtė herėt pėr tė folur.

Kalendari “Pirelli” veēohet edhe pėr pak topless e diēka mė tepėr, zhveshja juaj deri ku arrin?

Kalendari ėshtė vetėm me tė brendshme, por ama poza shumė seksi.

LaDy_Diaspora
24-10-11, 14:34
Pjesa e dytė... :wink:

Duke qenė se kėto ditė kanė qenė tė ftohta dhe vetėm me tė brendshme ndihet edhe mė shumė, mund tė na thoni se cili ka qenė momenti mė i vėshtirė gjatė setit fotografik?

Aha, kur kemi qenė nė Durrės kemi punuar gjithė ditėn me kostum banjoje, mė ka hyrė uji nė palcė (qesh), pastaj jam futur nė ujė nė orėn 19:00 kur nuk kishte diell, jam shtrirė mbi gur dhe uji ka qenė akull. Aty thashė se mbarova, por nė atė moment ėshtė bėrė edhe fotografia mė e bukur (qesh). Ka qenė fotografia mė e mirė, pasi ka qenė mjaft origjinale.

Angela, gjithashtu keni pozuar edhe mbi kalė dhe mesa di unė, ju nuk kishit hipur kurrė mė parė nė kalė… patėt frikė?

Po e vėrtetė, po ku e more vesh kėtė (qesh)? E vėrtetė qė ishte hera e parė qė hipja nė kalė, dhe nuk kisha aspak frikė. Unė si natyrė nuk kam frikė.

Nuk tė tremb asnjė gjė?

Gati asnjė gjė.

Ky vit ka qenė i suksesshėm pėr ju, e keni pritur kėtė?

Po. Kėtė jetė qė kam, unė e kam dashur gjithmonė. Unė nuk them, ‘oh dikush mė takoi dhe u bėra e famshme’, ‘nuk e kam dashur kėtė jetė, por erdhi si surprizė’ etj. Nuk ėshtė e vėrtetė! Unė e kam dashur gjithmonė kėtė jetė. E kam dashur qė kur kam qenė 4 vjeē, kur kam bėrė “Miss Pallatin”, e kam ditur qė kjo ėshtė rruga ime. Qysh se kam qenė 11 vjeē, unė e kam ditur qė do tė jetoja nė New York. Unė kam punuar dhe e kam ditur qė do tė arrija kėtu ku jam sot. Nuk ka qenė asnjė gjė e rastėsishme, gjithēka e kam dashur, prandaj kur ka ndodhur qė kam arritur nė kėtė pikė jam lumturuar qė e realizova, por pėrsėri nė tė njėjtėn kohė unė them e kam dashur kėtė gjė. Veē e di si ndihesh kur arrin atė qė do.

Dhe tashmė, e ke arritur atė qė ke dashur?

Jo, ende nuk e kam arritur atė qė dua. Unė jam shumė ambicioze dhe pėr mua ēdo ditė vijnė gjėra tė reja. Unė e pėlqej punėn dhe, edhe sikur tė mė falin para e pasuri unė nuk do tė hiqja dorė nga puna, pasi e dashuroj atė. Unė sėrish do tė punoja. Unė kam qejf tė punoj dhe pastaj tė shoh rezultatin e asaj qė kam bėrė. Kur punoj, nuk lodhem asnjėherė. Dhe janė tė tjerėt qė mė thonė mjaft pėr sot, pasi unė nuk do tė ndalja edhe kur mbaron dita e nata, 24 orė pa pushim punoj dhe nuk lodhem.

Angela, ju keni bėrė njė set fotografik edhe me kėngėtarin Craig David, madje ėshtė pėrfolur se ka pasur edhe njė histori mes jush… sa e vėrtetė ėshtė kjo?

Graig, qė prej 4 vjetėsh njihemi sė bashku dhe ėshtė shoku im i ngushtė, por jemi vetėm shokė dhe asnjė gjė siē ėshtė thėnė andej-kėtej (qesh). GQ Italia thirri atė pėr setin fotografik dhe kur na panė bashkė, na ftuan qė tė ishim tė dy nė atė set fotografik. Ato janė bėrė tek apartamenti i tij, kemi luajtur, qeshur me njėri-tjetrin, ēdo gjė shkoi pėr bukuri.

Angela, ju jeni pėrfolur edhe pėr emra tė tjerė, por pėrpos thashethemeve, mund tė na tregoni nėse keni njė histori dashurie nė jetėn tuaj?

Dashuri?! Atė me Donald Trump harrojeni (qesh)… ishalla e kanė kuptuar njerėzit qė ajo fotografi nuk ekziston. Media thotė qė unė jam e dashuruar me ēdo njeri qė ėshtė nė krah me mua, me gjithė botėn (qesh), e vėrteta ėshtė se nuk jam e dashuruar me askėnd.

Angela, ju e pėlqeni skoop-in?

Ėhė…

Po ju vetė keni provokuar skoop-e?

Mua mė pėlqejnė ‘gossip’ kur ka nė qendėr personazhe tė tjera, jo mua. Dhe i lexoj me qejf. Nė fillim kur lexoja ndonjė gjė pėr veten thosha, ēfarė janė kėto dhe mėrzitesha madje, ndėrsa tani kur i lexoj, vetėm qesh. Dhe i lexoj me syrin kurioz, qė ēfarė po thonė kėtė herė pėr mua…

Angela, keni qenė personazhi mė i pėrfolur i vitit nė Shqipėri pėr foton ku ju jeni kapur pa tė mbathura gjatė njė ceremonie, foto qė ka qarkulluar mė shumė se ēdo foto juaja. Si e keni pėrjetuar ju vetė atė ngjarje?

Ajo foto ėshtė njė aksident. Njerėzit reagojnė sikur unė ta kisha bėrė enkas. Ėshtė diēka qė e ka ēdo femėr, tė gjithė e kanė parė dhe nuk ishte ndonjė gjė qė duhet tė trondiste femrat dhe meshkujt gjithashtu. Unė nuk kam thėnė ndonjė fjalė qė “kam qejf Hitlerin”, apo marrėzira tė tjera, ka ndodhur njė aksident aty. Dhe njerėzit 100 herė ma pėrmendin. Por ajo ėshtė vetėm njė fotografi, nuk ėshtė se unė kam qenė ashtu gjithė kohės dhe kam shokuar njerėzit, nė mes shumė fotove ėshtė ajo foto dhe gjithė fotot e tjera janė korrekte. Ajo ka qenė vetėm njė sekondė dhe njė fotograf e ka kapur, e nė njė sekondė mund tė ndodhė qė tė tė bien flokėt mbi sy, tė tė kėputet rripi i reēipetės etj. Ajo ėshtė njė foto e vetme.

Por nga ana tjetėr, ajo foto ka qenė publiciteti mė i madh pėr ju, keni qenė nė vėmendjen e medias dhe publikut si kurrė ndonjėherė…

Unė ēdo gjė negative nė jetėn time e kthej nė pozitive, ky ėshtė rregulli im numėr njė. Nuk ka rėndėsi se ēfarė ndodh, unė pėrpiqem ta kthej nė favorin tim. Nė fillim kur ka ndodhur kjo gjė, unė kam qenė shumė e mėrzitur; qava, mora avokatin nė telefon pėr ta ndaluar publikimin mė tej dhe kam bėrė tė kundėrtėn nga sa mendojnė njerėzit. Por pastaj unė nuk mund tė jem e mėrzitur mė shumė se dy ditė, sepse nuk ėshtė personaliteti im. Dhe kur ndodhi kjo thashė, e di ēfarė, nuk u pėrmbys bota! Sepse ata qė mė komentuan nuk ishin mė perfekt se unė, kėshtu qė kjo eksperiencė nėse dikush mendoi se mund tė mė bėnte tė dobėt, mua mė ka bėrė mė tė fortė dhe ma ka hequr ēdo frikė. Mė parė kam pasur shumė frikė prej medias, por pas kėsaj edhe pse me zor tė madh, ma keni hequr gjithė frikėn. Kjo pasi unė e di kush jam, e di ēfarė dua tė bėj dhe si t’i evitoj gabimet. Unė e pranoj se ēdo gjė qė mė ndodh mė bėn mė tė fortė. Ēdo gjė qė ėshtė dhimbje dhe qė ėshtė tentativė pėr tė tė ulur poshtė, mua mė forcon.

Aktualisht keni ndonjė kontratė me shtėpi mode?

Pėr momentin kam kostumet e banjės tė miat dhe jam duke punuar pėr njė linjė timen. Nuk jam ende e sigurt, por jam nė kėtė sipėrmarrje me Fadil Berishėn, qė unė gjithmonė e kam dashur. Pėr mua Fadil Berisha ėshtė njėsoj si babai im dhe unė e dua dhe e pyes atė pėr ēdo iniciativė timen, pėr kontratat etj. Unė kam linjėn time tė kostumeve tė banjės qė i kam bėrė, por si binjake qė jam mė pėlqen perfeksioni dhe mė ndryshon mendja shpesh. Kam realizuar njė pjesė tė rrobave tė banjės, njė pjesė i hoqa se mė ndryshoi mendja dhe pasi ta pėrfundoj koleksionin do t’i fus nėpėr dyqane ato. Nė kėtė sipėrmarrje mė ka ndihmuar mjaft edhe dizenjatorja e suksesshme shqiptare, Mirela Nurēe.

Nė fakt Nurēe ju ka ndihmuar edhe pėr kalendarin, apo jo?

Po. Mirela ėshtė njė shoqe e mirė dhe nė kalendar unė kam veshur njė pallto, vepėr arti tė saj , pėr tė cilėn nuk dua tė flas shumė, por qė kur tė shihni fotot keni pėr tė mė dhėnė 100 pėr qind tė drejtė. Mirela ndėrkaq mė ka ndihmuar nė kalendar edhe pėr kombinimin e tė brendshmeve dhe pėrzgjedhjen e duhur tė tyre.

Angela, njė tjetėr lajm pėr ju ka qenė ai i largimit tuaj nga agjencia e famshme e modės, “Elite”…

Po, por nuk ėshtė aspak ashtu siē ėshtė thėnė, nuk ka qenė “Elite” qė mė ka lėnė mua, kam qenė unė ajo qė e kam lėnė atė. Madje pėr kėtė deklaratė unė kam bėrė edhe njė padi pėr kėtė kompani.

Pėrtej modelimit ēfarė aspiron Angela, ēfarė ėndrre dėshiron tė realizojė?

Nė fushėn e modės unė dua tė jem modelja mė e famshme pėr bikini dhe lingerie, pasi kjo ėshtė forca ime. Dhe kėtu dua ta kem unė emrin qė jam mė e mira nė kėtė drejtim. Gjithė puna ime sė fundmi ėshtė fokusuar nė kėtė drejtim, unė do shkoj nė New York e mė tej nė Meksikė, ku do tė pozoj pėr disa katalogė tė ndryshėm me lingerie dhe kjo ėshtė puna ime e momentit. Por unė kam mė shumė qėllime se modelimi. Modelimi ėshtė vetėm njė fazė e jetės sime. Sigurisht qė do ta vazhdoj pėr aq kohė sa tė mundem, por kostumet e mia, produktet e mia do tė jenė synimi im. Femrat i dua shumė dhe tė jap mendime, sugjerime, kėshilla pėr to ėshtė njė gjė qė e dua fort. Unė jam njė shoqe e grave, nuk jam kurrė xheloze pėr femrat. Kur njė femėr mė duket e bukur, e veshur mirė, unė ia them kėtė gjė, kėnaqem kur shoh gjėra tė bukura tek femrat. Unė dua t’i shoh gjithmonė mirė. Unė kam shumė, shumė shoqe. Unė nuk xhelozohem pėr askėnd. Dhe nuk mundem ta besoj kur femrat bėhen kundėr njėra-tjetrės, por jam njė mike besnike e ēdo femre. Kam qejf shumė qė nė fund tė arrij tė kem njė projekt pėr t’i ndihmuar dhe mbėshtetur ato. Kam dėshirė tė kem njė show-timin nė tė ardhmen dhe tashmė jam duke hapur njė blog, ku do tė mund tė shes linjėn time tė rrobave tė banjės, por gjithashtu tek ajo faqe unė do tė shkruaj edhe gjėra pėr femrat, si kėshilla, receta, mendime, sugjerime dhe dua tė jetė njė faqe nė ndihmė tė femrave. Dhe ka shumė filozofi qė unė besoj dhe femėr e menēur nuk ėshtė ajo qė e zgjedh mashkulli, por ajo qė di ta zgjedhė mashkullin! (MAPO.AL)

Zanzi/M
24-10-11, 15:29
Nuk bohet more fame me zor, dikur edhe lekuren ka me e hejke per me dal ne noj balline.

Me ardh te une ska nevoje ...... edhe menihere te famshme e boj.

Hajra
26-10-11, 05:21
.......njani ish habit kur u zgju heret me shku ne pune ka harru me i vesh pantollat me pizhama ne autobus, edhe kjo i paska harru breket prej stresi de, http://1.1.1.4/bmi/www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Kalimero
23-12-11, 16:32
]http://www.gazetaonline.net/wp-content/uploads/2011/06/foto3.jpg

http://gmillietv.files.wordpress.com/2010/06/shock.jpg


oo turist gutu gutu gutu se tibe pum doket e gjeta qikit misterin qi je tu e lipen ti:biggrin::biggrin:ku ka shku be qiki dosti jem,a mus u hupen tu e lip qikit misterin be,:biggrin:

Zero Cool
23-12-11, 17:14
Angela Martini ,‘lesbike’


Angela Martini, e cila ėshtė duke jetuar nė SHBA nė ndėrtim tė karrierės sė saj si modele, ėshtė paraqitur nė karakterin e njė modeleje – lesbike nė njė skenė tė shout televiziv amerikan, “Kourtney and Kim take New York”.

http://www.ekonomisti.info/fotot/34796/main_angela-martini.jpg


Nė edicionin nė fjalė tė shout, qė ėshtė vazhdim i serialit “Keeping up with the Kardashians”, bukuroshja shkodrane paraqitet si njė modele e bukur, nė njė nga pub-et e New Yorkut, ndėrkohė qė e motra e Kim Karadashian-it, Kourtney dhe i shoqi i saj, Scott, shkojnė tė argėtohen nė njė lokal pėr tė larguar monotoninė.

Aty, njė e njohur i prezanton me Angela-n, njė vajzė e cila shkėlqen falė bukurisė sė saj. Nė fakt, qėllimi i ēiftit ėshtė tė flirtojė dhe ndoshta ta marrin nė shtėpi modelen shqiptare…

Kourtney shihet aty nėn shoqėrinė e Angelas, e cila, siē pėrcjellit mediat nė Shqipėri, luan rolin e ndonjė lesbikeje, ndėrsa mė pas Scott-i mendon se nuk mund tė bėjė tė tilla gjėra me bashkėshorten e tij dhe tė dy largohen nga pub-i.

Angela, e cila po kėrkon sukses jo vetėm si modele por edhe si stiliste, pasi sė fundmi ka lanēuar linjėn e saj tė veshjeve tė brendshme, ka reaguar pėr tė sqaruar se ajo nuk ka joshje pėr femrat.

“Nuk jam lesbike, mė pėlqejnė meshkujt!”, ka qartėsuar bukuroshja nė faqen e saj nė Facebook.

PS: Ja dergova ftesen ne fb, e pranoi, pastaj i shkrova: eshte e vertete kjo qe flitet rreth bisexualitetit tend?
Mu pergjegj: Jo, zc, jam pur hetero njejt si ti :wink:

Kalimero
23-12-11, 19:43
Oo shiqir be qi skoka qasishne moderno.qiki gjisk be ka me veten qfar zhyleti be pu perdoren ti karxaj qikes ingjes fari :biggrin::biggrin:

emine
06-01-12, 13:52
o a vetni qite gru a ka gjet done me vesh,se ja kisha ble do 50 centve e mshel gojen hallkut,

emine
06-01-12, 13:53
Oo shiqir be qi skoka qasishne moderno.qiki gjisk be ka me veten qfar zhyleti be pu perdoren ti karxaj qikes ingjes fari :biggrin::biggrin:

merre ni kmes kalimerk,se qika e ingjes fari ish leshatuke,si bajne pune zhiletat

Zero Cool
20-01-12, 13:52
Anxhela: Ende nuk e kam arritur atė qė dua


http://gazetaonline.info/wp-content/uploads/2012/01/553.jpg


Anxhela Martini ėshtė njė nga modelet mė tė kėrkuara tė momentit. Rruga e saj e modelimit dhe fotomodelimit ka nisur mirė, me shumė vrull dhe ambicie. Ajo ka realizuar linjėn e saj personale tė veshjeve tė brendshme dhe ėshtė pjesėmarrėse nė disa kalendarė tė suksesshėm.
Pėr tė ky ėshtė vetėm fillimi pasi ajo ėndėrron tė bėjė mė shumė, sidomos nė lidhje me botėn femėrore, veshjet, kozmetikėn apo produktet. Ndėrsa edhe pse konsideron si tė suksesshėm vitin 2011, bukuroshja thotė se ende nuk e ka arritur atė qė dėshiron.
“Ende nuk e kam arritur atė qė dua. Unė jam shumė ambicioze dhe pėr mua ēdo ditė vijnė gjėra tė reja. Unė e pėlqej punėn dhe, edhe sikur tė mė falin para e pasuri unė nuk do tė hiqja dorė nga puna, pasi e dashuroj atė. Unė sėrish do tė punoja. Unė kam qejf tė punoj dhe pastaj tė shoh rezultatin e asaj qė kam bėrė. Kur punoj, nuk lodhem asnjėherė. Dhe janė tė tjerėt qė mė thonė mjaft pėr sot, pasi unė nuk do tė ndalja edhe kur mbaron dita e nata, 24 orė pa pushim punoj dhe nuk lodhem”, ka deklaruar ajo nė njė intervistė pėr revistėn Shqip.
Ndėrkohė, Anxhela Martini, e cila ka qenė padyshim personazhi mė i pėrfolur dhe i komentuar i vitit tė kaluar ndėr shqiptarė, deklaron se nuk ėshtė ende e gatshme tė dashurojė.
“Media thotė qė unė jam e dashuruar me ēdo njeri qė ėshtė nė krah me mua, me gjithė botėn, e vėrteta ėshtė se nuk jam e dashuruar me askėnd”, ka thėnė modelja duke komentuar spekulimet qė i janė bėrė rreth lidhjeve tė saj me miliarderin Donald Trump, kėngėtarin Craig David e shumė tė tjerė.

Oqeani
20-01-12, 17:52
Ani se poshte i paska kryesore ... e per nalt ...;

emine
20-08-12, 15:14
g8e-AEzyBjU&feature=related

emine
20-08-12, 15:20
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/47167_10150271217240215_8260811_n.jpghttps://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/39631_10150251709140215_471401_n.jpghttps://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/40404_10150254409965215_6226794_n.jpg

emine
20-08-12, 15:22
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/312907_10152020762135215_506239555_n.jpg

emine
20-08-12, 15:22
https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/557645_10151906582545215_436455838_n.jpg

Dardanesha
24-08-12, 21:36
Sdi qka pe beni aq te madhe, shume mire e spjegoj se pse e qysh i ka ndodh, hajt bre se ne shqiptaret si kqyrim punet tona veq punt e hallkut i kqyrim, se te ish desh rihana kishi dhan tjera komente, perndryshe shume e bukur Angela suksese...

tipi engjellor
25-08-12, 07:50
Sdi qka pe beni aq te madhe, shume mire e spjegoj se pse e qysh i ka ndodh, hajt bre se ne shqiptaret si kqyrim punet tona veq punt e hallkut i kqyrim, se te ish desh rihana kishi dhan tjera komente, perndryshe shume e bukur Angela suksese...

pse kush e bani te madhe hahahahahh

Dardanesha
25-08-12, 11:47
pse kush e bani te madhe hahahahahh


pse fjala "skandal" qka dmth sipas teje ? :rolleyes:

tipi engjellor
25-08-12, 15:34
pse fjala "skandal" qka dmth sipas teje ? :rolleyes:

gazetat e bejne kete .......edhe bukuroshet me keto qellime dalin aty qe te perfolen neper to.....................

emine
16-09-12, 15:47
_Msl9UXpGPM&feature=player_embedded

Oqeani
16-09-12, 17:09
_Msl9UXpGPM&feature=player_embeddedE po thojne meshkujt jan tranu - jo jo .................... ;) Boll mire jemi !

Dardanesha
19-09-12, 13:53
E po thojne meshkujt jan tranu - jo jo .................... ;) Boll mire jemi !Reklame e "produktit" , veq qmimin se paska qit :tongue:

Bona-us
15-10-12, 15:24
http://sphotos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/522913_419769928083879_28487157_n.jpg

Oqeani
15-10-12, 15:49
http://sphotos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/522913_419769928083879_28487157_n.jpg

E paska rroke pak - mrazi !

emine
15-10-12, 16:13
E po thojne meshkujt jan tranu - jo jo .................... ;) Boll mire jemi !
sha kini bre sha kini,sha po merrni spoj(kushlluz) si Shporeti Mrikes ,sa here qe ja cillke mrika than pullen shporetit elektrik ja dridhke krejt trupin ,kujtojshin gjinjah mrika po kce qyqek ka pjek kafe

Oqeani
15-10-12, 16:17
sha kini bre sha kini,sha po merrni spoj(kushlluz) si Shporeti Mrikes ,sa here qe ja cillke mrika than pullen shporetit elektrik ja dridhke krejt trupin ,kujtojshin gjinjah mrika po kce qyqek ka pjek kafe

Kallxova une - nuk thash hiē... hahahah

Dardanesha
20-12-12, 11:18
Anxhela Martini pėrsėri shkakton skandal

Anxhela Martini nė njė organizim nė Amerikė, ka tėrhequr vėmendjen e mediave tė pranishme, pasi fustani i saj elegant vėri nė pah gjoksin e saj.
Bukuroshja shqiptare e cila ėshtė bėrė emėr i njohur nė fushėn e modelimit nė Amerikė, pa dashje tėrhoqi vėmendjen e mediave.

I gjithė skandali ndodhi nė momentin qė modelja filloi tė pozonte pėr fotografėt e pranishėm, dhe nė njė moment, gjoksi i saj doli nė pah.

Shqiptarja Martini, nė njė skandal qė i ndodhi vitin e kaluar, ka cekur qartė se nuk ėshtė nė natyrėn e saj qė tė krijojė skandale, por tė gjitha ēfarė kanė ndodhur kanė qenė aksidentale. /Telegrafi/2175

Zero Cool
10-06-13, 17:35
Ne fb:
Morning #beautiful #albania #vlora #kisses

http://sphotos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn2/969441_10152898342250215_86240579_n.jpg

roadrunner
12-06-13, 00:02
e bukur eshte thivi

Oqeani
12-06-13, 15:21
e bukur eshte thiviPo vallahe ....


http://img004.lazygirls.info/people/angela_martini/angela_martini_full_angela_martini_y1cQOEQ.sized.j pg

Zero Cool
04-12-13, 18:23
https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-prn1/946041_10153583006480215_1280845320_n.jpg