PDA

View Full Version : Njė puthje !


Shkodranja
26-04-11, 01:30
Mbylli sytė dhe dėgjo zėrin e shpirt!
E di.... per asnje cast nuk jam vetėm ,
Ndaj zemra do tė dėgjojė,
Rrahjen e zemrės suaj,
qė ėshtė dritė, e ngrohte, e embel..
Si rrezja e agut te pare...

Ajo rritet brenda shpirtit tim..
Dhe energji eksplodon nė kėtė cast
Ju jeni rruga e Universit ....
Endrra e guximshme...
I fortė, i dobėt, i trishtuar,
I ėmbėl, i zemėruar, duke luftuar,
I urte, i qetė, nervoz, rrebel,
Sensual, plot pasion ... Ju!

S'e shkoj nder mend, nėse bota ndonjėherė
Shkon tej-poshtė ...
Ju jeni atje! Ju rroni thelle ne zemren time !
Syhapur....
Ja njė lot poshtė faqesh , deri nė buzė...
Eshtė shija e gjakut....
Eshtė shpirti juaj, i gjallė...
Ju dua, ne cdo cast!

Shkodranja
26-04-11, 01:32
Dashurine tende..... kerkoj ! (http://www.facebook.com/note.php?note_id=496291586236)
Te pres
ēdo sekond,
ēdo minut,
ēdo ēast ...

kjo pritje
sa do te zgjase ?

prane te kem
nje ledhatim
te ndjej , te prek ,
te shijoj
nje perqafim

Dashurin .......kerkoj!

Shkodranja
26-04-11, 01:35
Dua te largohem me TY
larg nga kjo bote meskine
ku nuk dime cfare bejme
ku nuk dime se cfare me te besojme.
Dua keto rregulla shtypese
pas ti le,
dhe dua ne rruge pa qellim te eci,
pyje pa kufij dhe hapesira pa fund.
Te eci e te fluturoj me TY,
iluzion
mendimi
Dashuria ime.

Shkodranja
26-04-11, 01:40
Jam ketu me ngjyren blu te qiellit ....drejte fluturimit

Me dashurinedrite te ngrohte ....

Ne zemren time .....

Pikture.

Me enderrat e miaLeshuar si nje kristal

Ne qiellin e kalter....

Do marr fluturimin si nje pulbardheTe vi tek Ti .....

E bukura ime ....Dashuri !

Shkodranja
26-04-11, 01:43
Eshte nje vend ku dielli vdes,


Ku hena qan
gjithnje ne heshtje.
Atje do te shkoj sonte
te qaj per Ty.

Eshte nje vend ku fshihet dita,
Ku nata lidh
hijet e frikes sime.
Atje do te shkoj qe neser
Te ēlirohem prej teje.

Eshte nje vend ku yjet luajne,
Ku rete ndalen.....
Ku qielli fle.
Atje do te shkoj nganjehere.
Te te kujtoj.

Eshte nje vend ku jeton dashuria.
Ku shpirti im
te jep pavdekesine.
Atje mund te shkosh
Se une te pres ....Ty!

Jana
26-04-11, 10:30
OzLOH-x1T1Y

Shkodranja
22-06-11, 19:28
Njė puthje
Zgjim...
Vesa
Puth buzet e tua,
Lule te hapura ne agim..

E shperthyet,
Zemrėn time..Agimi im..

Dita-mbrėmja,
Endrra ime.....
Pasioni s'me bindet,
U nis per te Ti,.. fluturim..!

Pres te kthehet neser,
C' do me dergosh me te..? Agimi im..!

Shkodranja
22-06-11, 19:30
Nga errsira lind drita
nga vuajtja shperthen nje lule
fllad i but,dashuri plot hire e mjalt
nje drit...
nje spektakel ylber ngjyrash
e ndricon shpirtin e humbur
thellesine blu te syrit .
Ne kerkim te nje rruge drejt zemres
dashuri magjepse zgjatma doren
lotet ti len vend shpreses
E ardhmja do fshij te kaluaren
e nga dashuria do lind nje jet e re

Shkodranja
22-06-11, 19:34
Sonte dua te jesh lule,
ne kopshtin e mbushur,
me arome pranverore,
Te fluturosh me krahet e bletes,
me dallgun e eres,
Te vish ne krahnorin t,im,
se jam bere flake dhe tym.

Te thithesh nektarin e zemres,
te me embelsosh me mjalt ...
buzet e thata,
Te me perkdhelesh me flladin e pranveres,
ne keto net te gjata.

Te jem ne pranga,me duar te lidhura,
te jem e burgosur ne zemren tende,
si xhelati te mos kesh meshire,
shtrengom forte se une sonte kam dershire...!
.

Shkodranja
22-06-11, 19:38
Deperto ne shpirtin tim
Ne pritje te casteve te bukura
Per me te bukurin shijim
Eja ne nektarin e luleve
Dhe mua me shijo

Hyr pa trokitur
Deren hapur ke
Merre mjaltin e shpirtit
Vetem ti ...
Dhe kurre mos u ngop
Duke e shijuar

Kalo dite-netet qe vijne.......
Duke me enderruar!

Shkodranja
22-06-11, 19:40
Sa do te doja tani te ishe me mua.
Mbret i nates te ishte fjala te Dua .
Ne kete bote te mos kishte tjeter njeri.
Me puthjet e tua te mbyllja syte e mi.

Shkodranja
30-06-11, 01:33
Ne dhe te huaj tani tretem,

Sorollatem si e marre

Per bukurin e shpirtit tend

Me djeg nje zjarr,me kap nje mall?Dhe endem udheve e vetmuar,

Nga njera jet, ne tjetren jete,

Nje emigrande, kohes verbuar,

Kur zemra jote po me therret..

Ska mbet gjethe s'ka mbet bar,

Neper kurbete, Shqiperi e shkrete,

S'ka mbetur gje gjithcka eshte thare,

Eshte thare dhe mal..eshte thar dhe det...

Shkodranja
30-06-11, 01:36
Dua te largohem me TY
larg nga kjo bote meskine
ku nuk dime cfare bejme
ku nuk dime se cfare me te besojme.
Dua keto rregulla shtypese
pas ti le,
dhe dua ne rruge pa qellim te eci,
pyje pa kufij dhe hapesira pa fund.
Te eci e te fluturoj me TY,
iluzion
mendimi
Dashuria ime.