PDA

View Full Version : Zbulohet lidhja 7-vjecare e Zanfina Ismajlit me Fatonin...


Jana
25-06-11, 20:16
http://www.tiranachat.net/shqip/wp-content/uploads/2011/06/zanfina.jpg
Zanfina Ismaili ėshtė njė nga tė vetmet kėngėtare tė Kosovės, e cila ėshtė nė lidhje serioze tė dashurisė me Faton Shoshin (djalin e njė biznesmeni kosovar), lidhje kjo qė ka filluar nga bankat e shkollės sė mesme dhe qė zgjat sot e kėsaj dite, duke u bėrė kėshtu 7 vite sė bashku.
Jetėn e saj private dėshiron ta mbajė tė fshehur nga publiku, ndėrsa atij i servir vetėm kėngė e videoklipe. Pėrkundėr faktit se fansat e saj kėrkojnė diēka mė shumė nga ajo, pėrfshirė kėtu edhe gjėra tė reja nga jeta private, kėngėtarja ngurron tė flasė pėr kėtė gjė nėpėr media. Ėshtė prononcuar pėr median njė herė para disa viteve dhe ai prononcim i keqinterpretuar, e bėri Zanfinėn tė distancohet tej mase nė kėtė drejtim. Shumė pak shijon jetėn e natės dhe ato pak ēaste qė del, shoqėrohet nga e motra (Ema), derisa Fatoni, djali me tė cilin ėshtė e lidhur, i ka dhėnė liri maksimale Zanfinės, saqė nuk e shoqėron as nėpėr evente e koncerte, siē bėjnė tė dashurit e disa kėngėtareve tė tjera, pasi kėtė detyrė e ka e ėma (Mona). Fatoni ėshtė djali i biznesmenit kosovar Rexhė Shoshi, pronar i njė numri tė madh tė pasurive tė patundshme nė Kosovė. Nėpėrmjet njė deklarate tė pėrbashkėt, ēifti ka bėrė tė ditur se lidhja e tyre ekziston qė nga koha kur kanė qenė nė vitin e tretė tė shkollės sė mesme. Ata kanė qenė nė njė klasė, madje dhe nė njė bankė. Ata u vendosėn nė qendėr tė vėmendjes edhe nė sfilatėn e fundit tė modės qė ėshtė mbajtur nė Prishtinė “Black &White”. Faton Shoshi ka mbaruar studimet nė Fakultetin Ekonomik tė Universitetit tė Prishtinės dhe ėshtė fans i makinave e i sporteve ekstreme. Ka gjashtė makina nė shtėpi, tė gjitha prodhime tė reja, tė cilat ia ka blerė e ėma. Po ashtu, ai udhėton shpesh, sidomos nė Greqi, ndėrsa e dashura e tij, kėngėtarja e njohur Zanfina Ismaili, ka pėrfunduar studimet nė Juridik. Ēifti nuk ka bėrė tė ditur se kur ka ndėrmend tė martohet, por ka bėrė tė ditur se lidhja e tyre ėshtė serioze.