PDA

View Full Version : Antonieta Nikprelaj(Kalaj)


doGzona
28-06-11, 09:15
Antonieta Nikprelaj aktore nė “Piratėt tė karaibeve”

http://img861.imageshack.us/img861/8534/16339915047564833487815.jpgTė gjithė janė nė pritje tė serisė mė tė fundit tė “Piratėt e Karaibeve”, por shumė shqiptarė nuk e dinė se nė kėtė serial filmik kaq tė njohur nė mbarė botėn dhe neve kemi njė aktore qė na pėrfaqėson. Ajo quhet Antoinette Nikprelaj dhe interpreton rolin e njė prej sirenave tė detit.

Me njė bukuri magjepse dhe mesdhetare, dalėngadalė Antoinette, apo Neta, siē e thėrrasin miqtė, ka filluar pėrherė e mė shpesh tė shtojė rolet dhe kohėn interpretuese nė disa prej filmave mė tė njohur tė prodhuar nė hollivud. Pėrpara se t’i hynte rrugės sė kinematografisė, Antoinette arriti njė sukses tė konsiderueshėm si modele nėn menaxhimin e kompanisė sė njohur “M3 Model Management” duke realizuar sesione tė ndryshme fotografike pėr editorialė e reklama, si pėr shembull atė tė TINte Cosmetics midis tė tjerash. Dukej se bukuroshja shqiptare ishte e prirė pėr sukses, pasi menjėherė ra nė sy nė skenėn shoqėrore artistike tė Miēiganit (Detroid, SHBA) ku u shpall dhe njė prej personave mė me stil nė tė veshur tė vitit 2009 nga revista lokale “Hour”. Tashmė, nė kurrikulumin e saj renditen disa prej filmave mė tė suksesshėm tė kinemave botėrore pėrkrah disa prej emrave mė tė njohur tė aktorėve hollivudian. Brenda njė viti, Antoinette ka arritur tė luajė role tė vogla nė tetė filma dhe njė serial televiziv. Fillimisht nė “Demoted” pėrkrah Sean Astin (The Lord of The Rings), mė pas nė “Killers” pėrkrah Ashton Kutcher dhe Katherine Heighl, pasuar me “Pirattes of The Caribbean” pėrkrah Johnny Depp e Penelope Cruz, “Reel Steel” pėrkrah Hugh Jackman dhe “Exit 33” pėrkrah Kane Hodder (nė tė cilin ajo ka dhe rol protagonist). Tė tre filmat e fundit do ta sjellin Antoinette nė ekranin e gjerė tė kinemasė pėrgjatė gjithė vitit tė ri 2011. Ndėrkohė, aktorja ka marrė pjesė dhe nė serialin e njohur televiziv tė HBO “Hung”, (nė serinė e parė tė sezonit tė 2010). Me njė karrierė shumė premtuese dhe arritje kaq tė mėdha brenda vetėm njė viti, ėshtė pak tė thuhet se Antoinette tani e ka nisur rrugėn drejt njė karriere tė fortė nė hollivud. Tashmė, ajo i ėshtė bashkangjitur Masiela Lushės, Eliza Dushkut, Enver Gjokės, James Belushi e shumė shqiptarė tė tjerė nė atė ēka ne preferojmė ta quajmė “Hollivudi i vogėl shqiptar”.

Antoinette Nikprelaj (Kalaj)
Emri shkurt: Neta
Ditėlindja: 20 shtator 1986
Mosha: 24 vjeē
Shenja horoskopit:Virgjėresha
Sytė: Tė kaftė
Flokėt:Tė kaftė
Format: 86/61/86
Gjatėsia: 170cm
Pesha: 53kg
Besimi fetar: katolike
Sporti preferuar: Volejboll, basketboll, noti, patinazhi
Instrumentet qė luan: Piano, Klarinet
Gjuhėt: Anglisht, shqip

Zero Cool
28-06-11, 12:35
http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQT_dPTfjUjXwU0l5BdwQ6EoSWJWswgs 5GhKo9_iVuOJY7vyClldAFull cast (http://www.imdb.com/title/tt1298650/fullcredits#cast)