PDA

View Full Version : Lajme - thashe e thėme


Zero Cool
29-06-11, 11:35
Beyonce shtatzėnė?http://www.top-channel.tv/foto/lajme/article-2008937-0CC4114F000.jpg
Beyonce thotė se gjithnjė ka dashur qė tė bėhet mė fėmijė nė moshėn 30-vjecare. Tani ajo ėshtė 29-vjec dhe pėrvjetorin e ka nė shtator. Kėngėtarja deklaroi nė njė intervistė pėr CNN se ka dėshirė qė ta zgjerojė familjen e saj.
Intervista u regjistrua nė Londėr, ku Beyonce ndodhet pėr tė promovuar albumin e saj tė katėrt. Duke folur pėr bashkėshortin e saj, reperin Jay-Z, Beyonce u mjaftua duke thėnė se ai ėshtė i mrekullueshėm, pa thėnė detaje tė tjera.

"Jay dhe unė kemi marrė njė vendim qė tė bėhemi tė njohur pėr muzikėn tonė dhe jo pėr marrėdhėnien apo pėr skandalet", tha Beyonce.

Zero Cool
29-06-11, 11:40
Rihanna rrėzohet nė skenė


http://www.top-channel.tv/foto/lajme/rihannarrezim.jpg


ijon tė zgjatet lista e yjeve tė muzikės qė rrėzohen nė skenė gjatė koncerteve recitale. Kėtė herė ėshtė radha e Rinanna-s.
Pop Star-i ndodhej nė Canada nė Rexall Place in Edmonton, gjatė njė prej performancave tė saj, kur iu ngatėrruan kėmbėt edhe pėrfundoi nė tokė. (Shiko ketu) (http://www.youtube.com/watch?v=uRW9zWNKed0). Fatmirėsisht nuk pėsoi asnjė dėm, ndėrsa vijoi tė kėndojė sikur nuk kishte ndodhur asgje.

Shkak pėr rrėzimin duken se kanė qenė cizmet me takė super tė lartė dhe rrotullimet e shpeshta.

Megjithatė gojėt e kėqija thonė se rėnia e saj ka qenė e planifikuar, me qėllim tėrheqjen e vėmendjes.


uRW9zWNKed0

Zero Cool
29-06-11, 12:14
“La Fame di Camilla”, grupi i famshem muzikor me lider shqiptarhttp://www.infoalbania.org/thumbnail.php?file=arkiva/Art-Kulture/La_Fame_di_Camilla_797782840.jpg&size=article_mediumKa dhene koncert dje ne Rome ne kuadrin e aktivitetit San Lorenzo Estate – Live Music City, ne piazzale del Verano, grupi La Fame di Camilla, tanime i konsideruar si nje nga me premtuesit ne panoramen muzikore italiane. Ashtu sic e kishin parashikuar kritiket dhe specialistet e muzikes, brenda nje kohe te shkurter grupi rok pop doli nga hija amatoriale dhe mberriti ne kanalet me te rendesishme te muzikes. Lideri i grupit eshte i riu shqiptar Ermal Meta, me origjine nga Fieri, prej 15 vjetesh me banim ne Itali.

Ne diskun e pare te grupit, Ermali nuk ka harruar te fuse dicka nga Shqiperia. Vepra e tyre e pare, e prodhuar nga Universal Music, mbyllet me kengen “Ne doren tende” te kenduar ne shqip. Tingujt emocionues te kitares krijojne nje atmosfere te embel, me tone nostalgjie. Jo me kot nje kritik e ka cilesuar muziken e grupit La Fame di Camilla si nje perkedhelje plot nostalgji.

Koncerti i Romes eshte falas dhe fillon ne oren 22.30 (San Lorenzo Estate Live Music City – piazzale del Verano).

Me poshte, ja lista e datave te turneut veror te grupit:

22 qershor Roma, San Lorenzo Estate - Live Music City

25 qershor Apani (BR), Torre Regina Giovanna

27 qershor Fucecchio (FI), Marea (me Giorgio Canali)

07 korrik Arezzo, Arezzo Festival – Anfiteatro Romano (hapja per Roberto Dell’Era - Afterhours)

09 korrik Borgo a Mozzano (LU), Festival Estate

14 korrik San Cataldo (LE), Italia Wave – hapja zyrtare e edicionit 25° te Festivalit Headliner te Wake Up Stage

17 korrik Bassiano (LT), Le Notti dell’Utopia

22 korrik Ciciliano (RM), Festa Birra 2011 (me Bud Spencer Blues Explosion)

04 gusht San Benedetto del Tronto (AP), Jonathan Disco Beach

15 gusht Modica (RG), Valle Ventura

03 shtator Treviso, Home Festival

Zero Cool
29-06-11, 14:07
Klum bėn vallėzime tė nxehta pėr Sealhttp://www.telegrafi.com/fo/vip/f.0629150029618_m.jpgHeidi Klum pėlqen tė bėjė vallėzime seksi pėr burrin e saj Seal pasi mendon se ėshtė e rėndėsishme qė ēiftet e martuara tė kenė njė jetė tė shėndetshme seksuale.


Supermodelja gjermane, e cila rrit katėr fėmijė me kėngėtarin: Leni, shtatėvjeēar, Henry, pesė, Johan, katėr, dhe 20-muajshin Lou, thotė se ėshtė e rėndėsishme pėr ēiftet e martuara tė kenė jetė tė qėndrueshme seksuale dhe se asaj i pėlqen t’i zbukurojė gjėrat nė shtrat.

“Nuk ka asgjė tė keqe tė mbash llastik ēorapesh. Nuk po them se duhet tė vendosni shtyllė nė dhomėn e fjetjes dhe tė filloni tė lėkundeni nė tė. Por kjo mė pėlqen nganjėherė!”, ka thėnė Klum.

Zero Cool
30-06-11, 12:30
Tuna me foto tė reja seksi


http://www.telegrafi.com/fo/vip/f.0630122501898_m.jpg


Altuna Sejdi-Tuna, e cila javė mė parė i ka dhėnė fund martesės me Rilind Rekėn, kėto ditė ka realizuar njė set tė ri fotografish.

Kėngėtarja nga Maqedonia shfaqet superseksi nė kėto fotografi tė reja. Fotografitė janė realizuar nga fotografi i famshėm shqiptar Fadil Berisha.

Tuna sė fundmi ėshtė kthyer nė skenė me kėngėn e re “Dysheme”.


http://www.telegrafi.com/fo/2010/tunaseksi350.jpg

Zero Cool
30-06-11, 12:32
Minatori shan nė koncertin pėr Ramushin


http://www.telegrafi.com/fo/vip/f.0630095250422_m.jpg


Naser Gjinovci ka pėrdorė fjalė tė ndyta para publikut tė mbushur edhe me fėmijė, derisa bendi i tij “Minatori” pėrgatitej tė fillojė performacėn “live” nė koncertin e mbrėmshėm kushtuar Ramush Haradinajt.


Grupi Minatori nė fakt ėshtė i njohur pėr performancat e tyre “live” dhe refuzimet pėr tė kėnduar nė ‘playback’. Dhe derisa grupi pėrgatitej tė fillonte performancėn duke akorduar instrumentet, publiku filloi tė reagojė pėr zgjatjen e kėsaj pėrgatitje, ndėrsa pa u acaruar nuk ishte as lideri i grupit, Naser Gjinovci.

“Tė nderuar, elektronika nuk ėshtė nė nivelin tonė. T’q*** elektronikėn”, ka thėnė Naseri para se tė shtojė, “Kjo ėshtė njė kėngė mllefi”, dhe tė vazhdojė kėndimin.

Rokerėt mė pas ka performuan dy kėngė, qė tė dyja ‘live’, para se t’ia lėshojė skenėn kėngėtares Genta Ismalji, e cila pėrjetoi njė moment edhe mė tė keq.

Genta kėndoi miks, pasi ajo filloi nė “playback” para se CD-ja ‘e prishur’ tė ndalojė kohė pas kohe dhe t’i japė shans asaj tė tregojė aftėsitė e tė kėnduarit “live”. Por ajo u largua pas vetėm njė minute nga skena, pasi dėshtoi edhe zėrimi i kėngės sė dytė tė saj.

“Edhe unė po them tė njėjtėn gjė qė tha Naseri”, ka thėnė Genta, duke menduar pėr fjalėn “t’q***”, para se tė falėnderojė fansat dhe tė largohet me gjysmė kėnge tė kėnduar nga skena.

Atmosferėn mė pas e rregulloi NRG Band, qė edhe pse dinė tė kėndojnė “live” shumė mirė, ata kėnduan nė “playback” njė kėngė ritmike, CD e cila funksionoi pėr mrekulli.

Zero Cool
30-06-11, 19:17
Pippa Middletonit ia ruajnė prapanicėnhttp://www.zeri.info/fotot/31205/main_pippa-middleton-butt-052011.jpgPippa Middleton, motra e re e bashkėshortes sė princit tė porsamartuar britanik William, Kate, sė shpejti do tė bėhet me njė veturė tė blinduar, si dhuratė nga prindėrit e saj tė merakosur. Ata frikėsohen se qė prej martesės princėrore, kur prapanica e bujshme e Pippas tėrhoqi vėmendje nė opinionin mbarėbotėror, ajo mund tė jetė bėrė pre e sulmeve.

Dhe, pėr dallim prej motrės sė saj, Kate, 29-vjeēare, e cila tani mban titullin dukeshė e Kembrixhit, motrėn e saj 27-vjeēare nuk do ta mbrojnė pjesėtarėt e policisė mbretėrore. Babai i saj milioner, Michael Middleton, 61-vjeēar, dhe e ėma e saj, Carole, 55, duan t’i blejnė njė veturė tė blinduar “BMW” apo “Audi”, me vlerė prej 95.000 funte. Ajo do tė ketė xhama tė blinduar dhe mund tė vazhdojė rrugėtimin edhe nėse i shpėrthehen gomat.

Middletonėt kanė diskutuar rreziqet e mundshme me kryetruprojėn e princit William, tani dukė i Kembrexhit. Shqetėsimi kryesor i tyre ėshtė se ndonjė admirues i obsesionuar apo terrorist mund tė mundohet t’i afrohet Pippas. Besohet se ajo tashmė ka njė sustė paniku, e cila alarmon menjėherė policėt.

Susta tė tilla gjenden edhe nė shtėpinė e Middletonėve. Pippa shkaktoi njė sensacion si pėrcjellėse e parė e nuses nė martesėn e motrės sė saj me Williamin nė prill. Qė atėherė, njė grup nė rrjetin e madh social “Facebook”, nė internet, pėr nder tė bythės sė saj epshndjellėse, ka mbledhur mbi 230.000 admirues.

Zero Cool
30-06-11, 19:32
Doktori i Berlusconit: Ai bėn seks pesė herė nė ditėhttp://www.zeri.info/fotot/31519/main_silvio2.jpg


Njė gjykatė nė Itali tė enjten dėgjoi se si njė kėrcimtare belly dancer dhe njė kėshilltare rajonale, e kishin argėtuar kryeministrin italian duke bėrė para tij puthje lesbike.

Bėhet fjalė pėr Karima El Mahrug, e njohur si Ruby, dhe Nicole Minetti, e cila u kthye nga njė higjieniste dentare nė politikane.

Dokumentet u bėnė publike nė gjykatė nė po tė njėjtėn ditė kur doktori personal i Berlusconit, tha se 74 vjeēari kishte fuqinė seksuale tė njė personi 15 vjet mė tė ri dhe mund tė bėnte seks pesė herė nė ditė pa asnjė problem.

Prokurorėt thanė nė seancė se shtėpia e Berlusconit ishte njė bordello.

Zero Cool
30-06-11, 19:36
Heidi: Jam mace e egėr nė shtrathttp://www.zeri.info/fotot/31448/main_heidi.jpgHiedi Klum dhe kėngėtari Seal janė nė martesė tashmė shtatė vjet dhe kanė katėr fėmijė, mirėpo sekreti i martesės sė tyre fshihet nė dhomėn e tyre tė gjumit. Kanė njė martesė pėr tė cilėn shumica ua kanė lakmi, kėshtu qė ėshtė vėshtirė tė ndalėsh kureshtjen dhe tė mos provosh ta mėsosh tė vėrtetėn se si Heidi dhe Seal arrijnė ta mbajnė lidhjen e tyre tė fortė.

Janė njoftuar nė vitin 2004 dhe janė martuar nė plazh njė vit mė vonė, ndėrsa ēdo vit i pėrsėrisin zotimet e tyre! Ata kanė katėr fėmijė sė bashku, por asnjėherė nuk i nėnshtrohen presionit tė jetės familjare dhe duken sikur janė nė ditėt e para tė lidhjes sė tyre. Dhe tani manekinia e famshme gjermane, pėr revistėn ‘Glamour’ ka deklaruar se nganjėherė nė dhomėn e gjumit di tė shndėrrohet nė njė mace tė egėr.

“Nuk ka asgjė tė keqe me veshje intime dhe halterė. Nuk dua tė them se duhet tė montoni shtyllė striptizi nė dhomėn tuaj tė gjumit, por nganjėherė pikėrisht kjo mė pėlqen. E pėlqej qė t’i bėj lėvizje erotike Seal-it, sepse kjo e ekciton mė shumė dhe pastaj unė pėrfitoj mė shumė nga ai. Thjesht, ai di si ta kėnaqė njė femėr, e nga ana ime arrij qė t’ia pėrmbush tė gjitha dėshirat e tij nė shtrat”, thotė Heidi, pėr tė shtuar se ende ėshtė e dashuruar deri nė vesh me Steal-in.

“Ai ėshtė seksi edhe kur fle. Ėshtė njeri i mrekullueshėm. Jam krenare qė mund tė them ‘po, ai ėshtė mashkulli im’”, ka shtuar Heidi. Ajo thotė se shumė kohė nė shtėpinė e saj qėndron plotėsisht e zhveshur dhe kjo nėnkupton se seksi gjatė ditės nuk mungon, pasi Seal nuk mund t’i bėjė ballė presionit qė vjen nga tė qenit e saj plotėsisht lakuriqe.

Zero Cool
01-07-11, 16:03
Adhuruese e lesbikeve


http://www.zeri.info/fotot/31585/main_liv_tyler_71-1024.jpg


Aktorja dhe modelja si dhe vajza e rokerit tė famshėm Stevena Tyler, Liv Tyler, ishte mysafire nė njė emision televiziv kur ėshtė intervistuar. Me kėtė rast, ajo ka biseduar rreth filmit tė saj tė ri "The Ledge", ndėrsa udhėheqėsja televizive Chelsea Handler, i ka rrėfyer asaj se si shumė shoqe tė saj, tė cilat janė lesbike, janė tė dashuruar nė tė. Dhe zeshkania seksi me gėzim u ėshtė falėnderuar pėr komplimentin dhe ka deklaruar: “Edhe unė i adhuroj lesbiket!”.

E pyetur nėse ajo ka pasur ndonjė pėrvojė lesbike apo planifikon tė realizojė njė nė tė ardhmen, aktorja nuk ka dashur tė pėrgjigjet, duke shtuar se kėto dėshiron t’i mbajė pėr vete.

Liv nė trilerin "The Ledge", luan njė rol mjaft tė nxehtė dhe ngjarja e filmit kryesisht ka tė bėjė me seksin, drogėn dhe dashurinė. "Unė luaj rolin e njė tė droguare dhe njė prostitute, e cila pas pėrfundimit tė rehabilitimit fillon tė dalė me njė mashkull i cili ėshtė njė i krishterė i rreptė dhe pastaj martohet me tė. Mirėpo, mė vonė takon njė mashkull tjetėr i cili ėshtė ateist dhe me tė fillon aferė dashurie dhe mė pas nė kokėn e saj lufton me demonė tė ndryshėm”, ka treguar Liv.

emine
01-07-11, 16:11
Doktori i Berlusconit: Ai bėn seks pesė herė nė ditėhttp://www.zeri.info/fotot/31519/main_silvio2.jpg


Njė gjykatė nė Itali tė enjten dėgjoi se si njė kėrcimtare belly dancer dhe njė kėshilltare rajonale, e kishin argėtuar kryeministrin italian duke bėrė para tij puthje lesbike.

Bėhet fjalė pėr Karima El Mahrug, e njohur si Ruby, dhe Nicole Minetti, e cila u kthye nga njė higjieniste dentare nė politikane.

Dokumentet u bėnė publike nė gjykatė nė po tė njėjtėn ditė kur doktori personal i Berlusconit, tha se 74 vjeēari kishte fuqinė seksuale tė njė personi 15 vjet mė tė ri dhe mund tė bėnte seks pesė herė nė ditė pa asnjė problem.

Prokurorėt thanė nė seancė se shtėpia e Berlusconit ishte njė bordello.
po italianet bajagi kan qejf me ba llaf,e ky tipi nashta anderr shef amo ne mrrifte njeher ne jave i ka dal boll,

Zero Cool
02-07-11, 17:53
po italianet bajagi kan qejf me ba llaf,e ky tipi nashta anderr shef amo ne mrrifte njeher ne jave i ka dal boll,

po po, skan than kot, ku prek plaku; del gjaku :smile:

Zero Cool
04-07-11, 12:58
Whitney Port, seksi edhe pa “photoshop”


http://magjistari.com/wp-content/uploads/2011/07/whitney_port_bikini_676650164-300x196.jpgWhitney Port realizoi kohe me pare nje set te fotografive seksi per revisten “Maxim”. Por, jo te gjitha fotografite e bera jane botuar, edhe pse “reality” ylli amerikan ka shumecka te tregoje edhe pa nderhyrjen me “photoshop”. Keshtu qe tani ne internet dolen ne qarkullim edhe keto fotografi (te pabotuara) ne te cilat Whitney para objektivit edhe pse nuk eshte ne pozat me te mira, prape se prape eshte terheqese dhe shume seksi.

Zero Cool
04-07-11, 14:51
Lori: Kurrė nuk do tė mė shihni nė foto me bikinihttp://www.telegrafi.com/fo/vip/f.0704104129996_m.jpgLori, e cila kėto ditė ka realizuar kėngėn e saj “Kthehu sonte” nė bashkėpunim me kėngėtarin Blero, ėshtė zotuar se publiku kurrė nuk do tė mund ta shohė atė nė foto me bikini.

Kėngėtarja nga Shqipėria aktualisht ėshtė duke u pėrgatitur pėr albumin e saj mė tė ri dhe kėtė verė nuk do tė ketė kohė pėr pushim, edhe pse do tė dėshironte tė kalojė ndonjė ditė nė Durrės.

Por, edhe nėse kalon ndonjė ditė nė plazh, Lori ėshtė zotuar se ka shans kurrė qė mediat tė kenė njė foto tė saj me bikini, siē ndodh me personazhet e tjerė.

Gjatė njė prononcimi pėr “Kosova Sot” ajo ka treguar se ndihet shumė mirė nė Prishtinė prandaj edhe jeton kėtu. Lori ka treguar edhe se ende ėshtė beqare dhe se nuk e lodh shumė trurin duke menduar pėr dasmėn e saj.

Zero Cool
06-07-11, 13:33
Tjetėr shqiptare nė pornografi


http://www.telegrafi.com/fo/vip/f.0705174258550_m.jpg


Modelja shqiptare, Argoneta Krasniqi, e cila jeton nė Zvicėr synon qė t’i hyjė industrisė pornografike. Ajo ėshtė 30-vjeēare dhe jeton nė qytetin e Cyrihut, ndėrsa pasi ka pozuar nudo pėr revista tė ndryshme, Argoneta preferon tė arrijė mė lartė me zhveshjen e saj.


Nė profilet nė rrjetet sociale, bukuroshja seksi poston herė pas here kėrkesa qė miqtė dhe fansat ta votojnė si modelen mė tė klikuar tė javės, nėpėr klasifikimet e ndryshme mes modeleve erotike.

Fotografitė e saj mund tė vizitohen nga personat e rritur, ndėrsa linjat erotike tani janė edhe mė tė nxehta falė pjesėmarrjes sė Argonetės, e cila figuron me emrin e saj tė vėrtetė, pasi mesa duket nuk ka asnjė lloj kompleksi pėr punėn qė bėn.

Pėrkundėr se konsiderohet si modele e pornografisė, fotografitė e saja janė mė shumė erotike dhe pėlqehen si tė tilla.

Si do qė tė jetė, Argoneta do tė jetė shqiptarja e dytė (qė njohim) qė do t’i futet pornografisė, pas Breanne Benson, e cila tashmė ka xhiruar disa filma tė kėtij zhanri nė SHBA.

Zero Cool
06-07-11, 13:35
Tjetėr shqiptare nė pornografi


http://www.telegrafi.com/fo/vip/f.0705174258550_m.jpg


Modelja shqiptare, Argoneta Krasniqi, e cila jeton nė Zvicėr synon qė t’i hyjė industrisė pornografike. Ajo ėshtė 30-vjeēare dhe jeton nė qytetin e Cyrihut, ndėrsa pasi ka pozuar nudo pėr revista tė ndryshme, Argoneta preferon tė arrijė mė lartė me zhveshjen e saj.


Nė profilet nė rrjetet sociale, bukuroshja seksi poston herė pas here kėrkesa qė miqtė dhe fansat ta votojnė si modelen mė tė klikuar tė javės, nėpėr klasifikimet e ndryshme mes modeleve erotike.

Fotografitė e saj mund tė vizitohen nga personat e rritur, ndėrsa linjat erotike tani janė edhe mė tė nxehta falė pjesėmarrjes sė Argonetės, e cila figuron me emrin e saj tė vėrtetė, pasi mesa duket nuk ka asnjė lloj kompleksi pėr punėn qė bėn.

Pėrkundėr se konsiderohet si modele e pornografisė, fotografitė e saja janė mė shumė erotike dhe pėlqehen si tė tilla.

Si do qė tė jetė, Argoneta do tė jetė shqiptarja e dytė (qė njohim) qė do t’i futet pornografisė, pas Breanne Benson, e cila tashmė ka xhiruar disa filma tė kėtij zhanri nė SHBA.http://www.ekonomisti.net/fotot/17940/main_argoneta.jpg


http://s6.netlogstatic.com/de/p/oo/123930017_12318708_107124456.jpg


http://s6.netlogstatic.com/de/p/oo/123930017_5428807_114346239.jpg

Zero Cool
07-07-11, 14:46
Martini surprizon: Topless po, nudo jo!


http://www.indeksonline.net/repository/images/showbiz/martini.jpg


Pėrfundimisht, modelja shkodrane qė jeton nė New York nuk merret vesh… Edhe pse guxoi tė dilte pa tė brendshme nė tapetin e kuq tė ēmimeve tė modės CFDA, pak javė mė parė, nė njė intervistė Angela ėshtė shprehur se nuk ėshtė nga ato modele qė pozojnė nudo.

E pyetur se a do tė pranonte tė pozonte nudo, shkodrania me linja tė pėrsosura ėshtė pėrgjigjur thjesht “jo”. E megjithatė, nė shumė prej fotove qė ajo ka kryer pėr reklama tė ndryshme, pjesa e sipėrme e veshjeve mungon…, ndėrkohė qė nė CFDA mungonte edhe pjesa e poshtme e veshjeve intime, gjė qė bie nė kontradiktė me pohimin e saj.

Pra, 25-vjeēarja Angela qenka me parimin “topless po, nudo jo”, edhe pse kėtė e kemi paksa tė vėshtirė ta besojmė, duke qenė se nė Nju Jork doli sikurse e kishte bėrė nėna me vullnetin e saj tė lirė, pėr t’u argumentuar mė pas me shprehjen: Nuk mė shkonin tė mbathurat me fustanin.

Ndoshta do tė kishte qenė mė mirė tė kishte realizuar ndonjė foto sesion nudo, natyrisht artistike, pasi mund tė dukej shumė mė bukur sesa me performancėn qė dhuroi gjatė parakalimit nė tapetin e kuq.

E pėrfolur pėr lidhjen “flash” me reperin e famshėm Kanye West e mandej pėr njė shėrbim fotografik shumė “hot” tė kryer me kėngėtarin Craig David, muajin qė lamė pas Angela rezultonte modelja mė e klikuar nė internet, duke lėnė pas emra tė njohur tė industrisė sė modės.

Kjo pėr shkak se tė gjithė rendėn tė shihnin fotot e saj me fustanin ngjyrė lejla qė i ekspozonte gjithēka. Ajo nga ana e saj le tė vijojė tė deklarojė se do pozojė ndonjėherė nudo!

Zero Cool
11-07-11, 13:39
Reagon Bleona: Njerezit nuk janė normal, do tė dal me flamur shqiptar nė skenėhttp://www.ekonomisti.net/fotot/18814/main_bleona_qereti.jpg


Bleona Qereti reagon shkurtimisht nė adresen e saj personale nė Twiter, per lajmin qė kėngėtarja mohon origjinen e saj shqiptare, duke mos falenderuar nė shqip.


Siē duket reagimet e shum njerėzve qė shkuan nė adresė te kėngėtares Bleona Qereti, kanė bėrė qė kjo e fundit tė reagoj, duke thėnė se do tė dalė nė skenė me flamurin shqiptar dhe duke i quajtur jo normal ata qė bėnė kritika ndaj saj.

“Ata (njerezit qė reaguan) nuk janė normal. Do tė dal me flamur shqiptar nė skenė, nė mundėsinė e parė qė do tė kem”, tha shkurt Bleona nė Twiter.

Nė ditėt nė vijim besojm se do kemi dhe njė reagim zyrtar nga Bleona rreth ēėshtjes nė fjalė.

Zero Cool
11-07-11, 14:56
TUNA SEJDIU: “Ju tregoj pse mori fund martesa ime me Rilindin”


Asnjėherė nuk ka dashur tė zbulojė detaje nga jeta e saj private por e provokuar nga njė seri shkrimesh nė mediat, ka pranuar tė flasė pėr divorcin e saj. “Kjo ėshtė hera e parė dhe e fundit qė flas pėr kėtė temė”, thekson kėngėtarja. Pas keqkuptimeve me bashkėshortin, siē tregon, puna nuk i jep shumė hapėsirė pėr luks emocional. “Do tė bazohem nė thėnien se koha ėshtė ilaēi mė i mirė”, Rilindi ėshtė njė person perfekt. Nė tė ardhmen ekziston njė klimė pozitive edhe pėr shoqėri siē ndodh tek tė gjitha ēiftet moderne dhe tė divorcuar”, thekson Tuna.

Vetėm pas njė viti martesė me Rilind Rekėn, vendosėt qė pėr tė dy, mė mirė ėshtė tė ndaheni. Kur kuptove se ishit larguar nga njėri-tjetri?
Ne tė dy kishim njė jetė shumė dinamike. Kishim shumė mospajtime dhe para se tė mbarojė dhe luga e fundit e mjaltit vendosa qė mos tė viktimizohem mė shumė. Jemi ulur dhe kemi vendosur qė tė ndahemi pėr tė mirėn e tė dyve.

Mė rėndė e ke pėrjetuar momentin qė ke vendosur pėr ndarje apo idenė se ēfarė do tė ndodhė mė vonė?
Secili imazh i bukur i njė personi publik nuk e tregon brendėsinė e tij. Unė nuk jam e mbrojtur nga emocionet dhe nuk mbaj mbrojtėse tė gjelbėrt nė zemėr. Vendimin e kemi marrė qė tė pasojė diēka mė e bukur. Jam spontane nė kėtė aspekt, mbahem ashtu siē di, pasi jeta mė ka mėsuar tė ecė me kokėn lart.

Do e kishe pak mė tė vėshtirė tė merrje njė vendim tė tillė nėse ndėrkohė do tė kishit zgjeruar familjen?
Nuk jam person qė do tė kisha menduar “ēfarė do tė kishte ndodhur sikur tė ishte”. E jetoj tė sotshmen ashtu siē ėshtė.


http://magjistari.com/wp-content/uploads/2011/07/tuna4-225x300.jpg


Nė ēfarė raporte je tani me ish bashkėshortin?
Kuptohet qė tani momentalisht ka njė vakum mes nesh. Do bazohem nė thėnien se “koha ėshtė ilaēi mė i mirė”. Rilindi ėshtė njė person perfekt, sado qė mediat tė hedhin helm, ne tė dy njihemi shumė mirė. Nė tė ardhmen do ketė njė klimė pozitive dhe pėr shoqėri siē ndodh tek tė gjitha ēiftet moderne dhe tė divorcuar.

Jeni martuar relativisht e re. Cilat ishit tė pritshmėritė tuaja nga martesa si institucion dhe nga ēfarė je dėshpruar mė shumė?
Sa dukem e fortė, ndonjėherė e pranoj se jam naive. Pėrrallat hollivudiane e arritėn qėllimin edhe tek unė, dhe pėr kėtė arsye mendova se martesa ėshtė …., e di qė herėn tjetėr do mendohem mė mirė. Martesa ėshtė institucion deri kur nė mėnyrė perfekte ėshtė tek ne. Nuk mund tė them se martesa si hap ishte gabim tek unė. Mėsova shumė dhe jam pjekur nė njė mėnyrė.

Si ka reaguar familja jote?
Unė jam e lumtur qė rrjedh nga njė familje qė gjithmonė ka njė mendim tė lirė. Prindėrit e mi asnjėherė nuk janė pėrzier nė vendimet e mia sa i pėrket jetės time private. E kam pėrkrahjen e tyre si gjithmonė, edhė nė karrierė edhe nė jetėn private.

Pėr momentin a je emocionalisht e pėrmbushur?
Ėshtė e ēuditshme se shumė gjėra kanė ndodhur dhe unė vėrtetė jam e pėrmbushur. Puna nuk mė jep shumė vend pėr luks emocional. Kėtu janė miqtė e mi dhe si gjithmonė shijoj ēdo ditė nė shoqėri me ta. Ka pak ditė qė jam kthyer nga Turqia, kėtė javė do tė promovoj klipin, muajin tjetėr dhe njė klip tė ri… habitem ndonjėherė nga rrjedh gjithė kjo energji…

Kush pėrkujdeset tani pėr karrierėn tėnde? Kush financon projektet?
Prej disa vitesh kam tė angazhuar njė agjent pėr marrdhėnie me publikun, ai ėshtė Jellmaz Dervishi qė njėherit ėshte dhe redaktor zbavitės nė Alsat-M, ai ėshtė bashkėpunėtori mė i mirė i imi qė kujdeset pėr karrierėn time. Sa u pėrket projekteve, mė shumė i financoj vetė por ka raste kur edhe bashkėpunoj me ndonjė kompani komerciale.

Gazetat gjithmonė shkruajn pėr ty. A je mėsuar tashmė me kėtė prezencė kaq tė madhe mediatike?
Nė fillim nuk kam ditur si tė komportohem por me kalimin e viteve mėsova si tė reagoj dhe nė kohė tė caktuara ēfarė pozicioni tė marr, por mė duhet tė pranoj se muajin e fundit jam shokuar se sa i madh ėshtė kreacioni i mediave. Me tė vėrtetė, nuk e dija qė pėr 24 orė mund tė jem e pranishme nė tė gjitha portalet dhe tabloidet e mundshme shqiptare.

Ke deklaruar se je e destinuar qė jetėn ta kalosh gjithmonė me valixhe nė dorė. Kėnaqesh me tė vėrtetė me njė axhendė tė tillė apo dėshiron njė jetė mė tė qetė?
Nuk e di nėse kėnaqem apo jo pasi tashmė mė ėshtė bėrė pėrvojė. Nganjėherė do tė doja dhe mbyllesha nė njė dhomė pėr tė pushuar, por duke e njohur veten, kjo gjė nuk do tė kishte zgjatur mė shumė se 48 orė. Dua dinamikė dhe sakrifica. Jetoj nė vrap me kohėn!

Pushimet kėtė verė?
Tashmė e kam shfrytėzuar momentin dhe kam pushuar njė javė nė Greqi dhe njė nė Turqi, ku edhe isha e angazhuar me punė. Mė pret njė verė e nxehtė, dhe pėr kėtė nė shtator kam vendosur qė me shoqėrinė time tė udhėtoj drejt Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės me mbrėmje tė ēmendura nė Las Vegas.
Nuk e di nėse kėnaqem apo jo pasi tashmė mė ėshtė bėrė pėrvojė. Nganjėherė do tė doja dhe mbyllesha nė njė dhomė pėr tė pushuar, por duke e njohur veten, kjo gjė nuk do tė kishte zgjatur mė shumė se 48 orė. Dua dinamikė dhe sakrifica. Jetoj nė vrap me kohėn!

Zero Cool
12-07-11, 17:46
Andrea: Vetėm unė mund ta kthej Messin nė formė pėr 6 minuta


Seks bomba nga Argjentina thotė se ka “ilaē” pėr tė kthyer Lionel Messi-n nė formė nė Copa Amerika, ku kombėtarja Argjentinase dy ndeshjet e para mezi morri dy barazime.http://www.ekonomisti.net/fotot/18949/main_andrea.jpgSupermodelja argjentinase Andrea Rincon ka njoftuar opinionin argjentinas, tė cilėt janė tė shqetėsuar pėr formėn e dobėt tė Messi-t nė Copa America se ajo ka ilaēin pėr “pleshtin”.

“Ju njoftoj juve tė shqetėsuarave pėr kombėtaren dhe pėr Mess-in dhe trajnerin Sergio Batista se vetėm unė mund ta kthej Messi-n nė formė pėr 6 minuta”, ka deklaruar seks bomba Andrea Rincon.

“Unė mund ta bėj qė Messi tė luaj ndeshje tė mirė. Ka qenė me mua nė ndeshjen kundėr Spanjės ku e fituam. Mė ka thėnė se i sjell fat. Atėherė kemi qendruar bashkė vetėm 6 minuta”, tha modelja.

Opioni i gjėrė argjentinas dhe fansat e kombėtares e kanė bombarduar trajnerin Sergio Batista qė ti lejojė modeles sexy tė merret pak me Messi-n.


qiFb5Ld3SaE&feature=player_embedded


OftbHyH2b00&feature=player_embedded

Zero Cool
13-07-11, 15:36
Lopez dėshiron ende fėmijė


Edhe pse i ka binjakėt Max-in dhe Emma-n, pop diva Jennifer Lopez planifikon ta zgjerojė edhe mė shumė familjen e saj. Sapo i kishte lindur binjakėt pati thėnė se nuk ka asgjė mė tė mirė nė botė sesa ndjenja e amėsisė.

“Roli i prindėrit ka rėndėsi mė tė madhe nė jetėn time. Sapo qė linda fėmijėt mendova se kėtė dėshirojė ta pėrsėris edhe njė mijė herė. E dua kėtė. Kjo ėshtė jeta”, tha tani Lopez, e cila shtoi se do tė ishte pėrsėri shumė e lumtur nėse do tė mbetej shtatzėnė.

Zero Cool
15-07-11, 13:15
Soni konfirmon shtatzėninė


http://www.telegrafi.com/fo/vip/f.0715110911371_m.jpg


Edhe njė tjetėr kėngėtare pritet tė bėhet nėnė e ajo ėshtė Soni Malaj.


Kėngėtarja nga Shqipėria ėshtė duke pritur fėmijėn e saj tė parė. Lajmin e ka konfirmuar edhe vetė Soni e cila ka thėnė pėr “Gazetėn Shqiptare” se ėshtė shumė e lumtur me kėtė pėrvojė.

“Me thėnė tė drejtėn, barku akoma s’po duket edhe pse po hyj nė muajin e katėrt, siē duket ngaqė s’kam pasur fare dhe prej palestrės intensive qė kam bėrė duket njė bark mė se normal”.

“Unė jam nė mbikėqyrje intensive nga mjekėt kėtu nė Spanjė, pasi kėtu ekziston njė program i veēantė pėr gratė shtatzėna, ku tė bėjnė tė gjitha analizat e mundshme, tė vėnė nė dispozicion mjekun e familjes, madje edhe psikolog”, ka thėnė Soni, e cila tashmė prej njė viti jeton nė Spanjė sė bashku me bashkėshortin Mirko.

Ndėrkohė, sa i pėrket karrierės muzikore nga kėngėtarja pritet shumė shpejt lansimi i kėngės sė re, tė shkėputur nga albumi i fundit “Unik”, qė quhet “Nėn lėkurėn tėnde”. Albumi ka pasur njė sukses tė paparė dhe kėnga pritet qė tė kthehet nė njė hit veror.

Zero Cool
16-07-11, 19:11
Ndahen Lopez dhe Anthony


http://www.telegrafi.com/fo/vip/f.0716111513855_m.jpg


As martesa e tretė pėr Jennifer Lopez nuk ka arritur tė vazhdohet me sukses, pasi ajo dhe Marc Anthony kanė vendosur qė tė ndahen pas njė martese shtatėvjeēare.

“Ne kemi vendosur qė t’i japim fund martesės tonė. Ky ėshtė njė vendim shumė i vėshtirė. Ne duhej tė vinim nė njė pėrfundim tė arsyeshėm. Ėshtė e dhimbmshme pėr tė gjithė qė janė tė pėrfshirė dhe ne duam qė privatėsia jonė tė respektohet”, shkruan nė njė komunikatė tė pėrbashkėt tė ēiftit.

Jennifer Lopez ka filluar tė takohet me Anthonyn nė qershor tė vitit 2004, ndėrsa ata kanė pritur binjakė nė jetė nė vitin 2008. Kjo ishte martesa e tretė e Jennifer Lopez dhe e dyta pėr Anthonyn.

ps: Oqeani qe ku e ke shansen :smile: se kan thane e katerta e verteta ahahahhahaha

Zero Cool
16-07-11, 19:33
Tuna Sejdiu ironi erotike: Unė vesh taka sa peni…yt


http://lajmifundit.com/wp/wp-content/uploads/2011/07/tuna_sejdiu.jpg


Kėngėtarja nga Shkupi, Altuna Sejdiu, e cila kohėt e fundit ėshtė divorcuar nga bashkėshorti Rilind Reka, duket se po e shijon mė sė miri “lirinė”.

Ajo realizoi njė klipin hot, “Dyshemeja”, ishte pėr pushime vetėm me femra nė plazhet e Turqisė, ka bėrė edhe disa foto tė reja super seksi, por sikur tė mos mjaftonte me kaq, nė profilin e saj nė facebook, nė komunikim e sipėr me fansat, ka shkruar: “Mbylle, unė vesh taka mė tė gjata sesa penisi yt”, me siguri duke iu referuar ndonjė mashkulli, me tė cilin po bėn ironi ose po tallet pėr organin e tij mashkullor.

A thua vallė ta ketė me ish-bashkėshortin?! Vetėm dy ditė mė parė, kėngėtarja qė tanimė ėshtė single, festoi 26-vjetorin e lindjes, rast me tė cilin falėnderoi fansat pėr urimet e shumta.
Ndoshta gjatė festimeve tė tej zgjatura, Tuna ka pirė aq shumė saqė nuk do i ketė dalė ende dehja… E themi kėtė, sepse nuk dimė ta shpjegojmė ndryshe!

Zero Cool
16-07-11, 19:38
Doktori i Berlusconit: Ai bėn seks pesė herė nė ditėhttp://www.zeri.info/fotot/31519/main_silvio2.jpg


Njė gjykatė nė Itali tė enjten dėgjoi se si njė kėrcimtare belly dancer dhe njė kėshilltare rajonale, e kishin argėtuar kryeministrin italian duke bėrė para tij puthje lesbike.

Bėhet fjalė pėr Karima El Mahrug, e njohur si Ruby, dhe Nicole Minetti, e cila u kthye nga njė higjieniste dentare nė politikane.

Dokumentet u bėnė publike nė gjykatė nė po tė njėjtėn ditė kur doktori personal i Berlusconit, tha se 74 vjeēari kishte fuqinė seksuale tė njė personi 15 vjet mė tė ri dhe mund tė bėnte seks pesė herė nė ditė pa asnjė problem.

Prokurorėt thanė nė seancė se shtėpia e Berlusconit ishte njė bordello.Silvio Berlusconi rrėzohet nė vaskė, goditet nė kokė


http://lajmifundit.com/wp/wp-content/uploads/2011/07/berluskoni3.jpg


Kryeministri i Italisė, Silvio Berlusconi, ėshtė lėnduar lehtė nė kokė, pasi qė u rrėzua nė vaskė, ndėrsa mjeku i tij, Alberto Zangrilo, ka thėnė sa ai ndjehet, mirė por ėshtė pak i lodhur.
“Silvio Berlusconi ėshtė rrėzuar nė vaskė dhe i ka rėnė me kokė. Ka qenė i lodhur. Me kėtė rast ka pasur njė tronditje tė vogėl”, ka thėnė Zangrilo pėr radion italiane Radio 24.
“Ēdo gjė ėshtė mirė, gjetja nė skaner ėshtė negative” ka thėnė Zangriolo dhe ka shtuar se Berlusconi ka marrė analgjetikė dhe ka kryer shėtitjen e zakonshme.

Zero Cool
17-07-11, 14:57
Berluskoni seks me dentisten, e emėroi mė pas kėshilltare


http://lajmifundit.com/wp/wp-content/uploads/2011/07/minetii.jpg


Kryeministri feminist italian, Silvio Berluskoni, u zbulua tė ketė pasur njė marrėdhėnie afeksioni me “organizatoren” e festave tė tij me prostituta. Deklarata nuk ėshtė thashethem, por u tha nė gjykatėn italiane.
Berluskoni, 74 vjeē, e bėri ish-dentisten dhe vajzėn e spektakleve, Nilole Mineti, 25 vjeēe, papritur njė kėshilltare rajonale, pa asnjė eksperiencė tė mėparshme nė politikė.
Mineti ndodhet nė gjyq, sepse akuzohet se ka dėrguar vajza nė festat bunga-bunga tė Berluskonit, duke i nxitur ato tė ofronin seks nė kėmbim tė parave dhe dhuratave.
Berluskoni kishte evituar gjithnjė tė pėrgjigjej mbi ndonjė lidhje me Minetin. Ishte avokati i saj qė tha dje nė gjyq se ka pasur njė marrėdhėnie.

“Mineti nuk ishte organizuese e festave, por njė prej vajzave qė kishin afeksion me kryeministrin. Disa prej tyre morėn “Land Rover”, tė tjera poste nė qeverisjen lokale”, tha avokati.


http://www.whatsonxiamen.com/news_images/b7cce8f1791ad68c_2.jpg

Zero Cool
17-07-11, 20:07
Afėrdita Dreshajn e nxjerrin me dhunė nga hotelihttp://www.telegrafi.com/fo/vip/f.0717201137694_m.jpg


Ka qenė njė pritje jo e mirė ajo qė i kanė bėrė administratorėt e njė hoteli nė Tiranė, kėngėtares nga Mali i Zi, Afėrdita Dreshaj. 25-vjeēarja mbėrriti nė Tiranė pėr njė qėndrim tė shkurtėr disaditor, ndėrsa i dashuri i saj Shpat Kasapi, kishte shkuar disa ditė mė vonė pėr t’iu bashkuar tė dashurės sė tij.


Mirėpo gjatė mungesės sė tij, Afėrdita u ndesh me njė tė papritur tė pakėndshme, veēanėrisht pėr njė femėr e cila ndodhet vetėm dhe i duhet tė pėrballet me administratorėt nursėzė tė njė hoteli tė konsideruar luksoz nė Tiranė.

Gjatė kohės qė Afėrdita ishte jashtė hotelit pėr tė realizuar njė shėrbim fotografik, administratorėt e hotelit ia nxorėn jashtė valixhet me pretendimin qė kėngėtarja kishte rezervuar vetėm pėr dy-tre ditė dhe jo mė shumė. Me gjithė kėmbėnguljet e kėngėtares pėr ta pritur derisa tė pėrfundonte punėt e saj, valixhet e saj u pėrfunduan jashtė dhomės sė hotelit.

Hoteli ndodhet nė njė zonė tė mirė tė Tiranės, pranė Stadiumit “Dinamo” dhe ėshtė i kushtueshėm, ku vetėm pėr njė natė duhet tė paguash 140 euro. Por mesa duket nė kėtė shumė parash nuk parashikohet mirėsjellja apo mikpritja nga personeli i hotelit.

Zero Cool
21-07-11, 15:22
Filmi porno i Marilyn Monroe nė ankand, kushton 500 mijė dollarė


http://lajmifundit.com/wp/wp-content/uploads/2011/07/monroe.jpg


Gjashte minuta film, por shume te nxehta te Marilyn Monroe-s, ne ate kohe 20 vjecare dhe e panjohur.
Filmi i shkurter daton vitin 1946 dhe eshte ne emer te Norma Jean Baker, e cila me vone do te mbiquhej Marilyn Monroe. Mashkulli qe ndodhet me te mbetet i panjohur.
Deri tani filmi pornografik ka qene prone e nje spanjoli me emer Mikel Barsa, i cili ka vendosur qe ne daten 7 gusht ta nxjerre ne ankand, dhe cmimi baze do te jete 500 mije dollare.
Filmi eshte i shoqeruar edhe me nje shenim nga Instituti kinematografik amerikan, ne te cilen thuhet ” Nese nuk eshte Marilyn, atehere eshte motra e saj binjake”.

Zero Cool
21-07-11, 15:33
Belen Rodriguez lė shumė pak gjėra pa nxjerrė


http://lajmifundit.com/wp/wp-content/uploads/2011/07/belen-174x250.jpg


Ėshtė kthyer shpesh herė nė objekt tė lajmeve rozė dhe ka mbuluar kopertinat e revistave dhe gazetave. Tanimė Belen Rodriguez rikthehet me foto tė reja nė plazh teksa ka lėnė pak gjėra ka nxjerrė nė pah. Belen duket se nuk i mungon asgjė pėr tė qenė nė qendėr tė vėmendjes.


http://www.tgcom.mediaset.it/binary/visto/60.$plit/C_2_fotogallery_1004385__ImageGallery__imageGaller yItem_1_image.jpg

Zero Cool
21-07-11, 18:55
Ylli televiziv amerikan, Kim Kardashian, thotė se ajo gjithmonė e definon veten me anė tė stilit tė saj ‘seksi’.


http://70.32.101.213/eko/fotot/19851/main_kim-kardashian.jpg


30 vjeēarja e cila ėshtė e njohur pėr figurėn e saj atraktive dhe sensin tepėr tėrheqės tė veshjes, thotė se ajo duket mjaft mirė dhe gjithmonė sigurohet qė tė duket bukur.

“Stili im? Sigurisht, seksi. Mė pėlqen tė jem nė formė dhe duke pėrcjellur trendet. Unė gjithmonė kam definuar veten me anė tė stilit tim. Kėshtu komunikoj me atė qė jam”, theksoi Kim.

Zero Cool
22-07-11, 10:47
Raffaella Fico: Kam marrė 1.5 milionė dollarė pėr njė natė seks


http://lajmifundit.com/wp/wp-content/uploads/2011/07/rafaela_fico.jpg


Bukuroshja 24-vjeēare nga Italia, Raffaella Fico, me profesion manekine, shou girl dhe e njohur nga reality shou “Isola dei famosi” dhe “Grande Fratello” nė Itali ka habitur shtypin italian pasi pretendon se ka marrė plotė 1.5 milion dollarė pėr njė natė seks.
Raffaela Fico citohet ne median italiane edhe si e dashura e futbollistit te Inter, Mario Baloteli.


http://lajmifundit.com/wp/wp-content/uploads/2011/07/rafa1elafico.jpg

Zero Cool
27-07-11, 20:28
“Nė dy vjet, vetėm dy sekonda seks me Hefner”http://magjistari.com/wp-content/uploads/2011/07/mark-282x300.jpg85-vjeēari Hugh Hefner, pronari i revistės sė njohur pėr tė rritur, “Playboy”, ėshtė i njohur pėr lidhjet e tij me vajza tė reja. Pėrgjatė dy viteve tė fundit, ai ishte i lidhur me 24-vjeēaren Crystal Harris, e cila e la pak javė mė parė, pesė ditė para se tė martoheshin.

Kjo e fundit mė nė fund ka bėrė tė ditur arsyet se pse e ka lėnė 85-vjeēarin. Sipas saj, nuk mund ta duronte dot mė Hefner, pasi gjatė dy vjetėve me tė, kishte bėrė vetėm njė herė seks. Dhe, kjo kishte zgjatur vetėm dy sekonda.

Nėse ėshtė ky shkaku pse Harris ėshtė ndarė me Hefner, paska pasur njė arsye me tė vėrtetė shumė tė fortė.

Zero Cool
27-07-11, 20:31
Rihanna, femra e vitit


http://magjistari.com/wp-content/uploads/2011/07/rihanna_femra_e_vitit.jpgRihanna ėshtė femra e vitit sipas edicionit italian tė revistės ‘Vogue’.

Cmimi i revistės i ėshtė dhėnė kėngėtares jo vetėm pėr karrierėn e saj tė suksesshme nė muzikė, por edhe pėr vlerat humane.

Vajza nga Barbados ka marrė pjesė nė shumė projekte bamirėsie gjatė kėtij viti dhe ėshtė vlerėsuar gjithashtu pėr kapėrcimin e shumė problemeve nė jetėn e saj, siē janė marrėdhėnia e vėshtirė me Chris Brown dhe me babain e saj, Ronald Fenty.

“Rihanna ėshtė mbretėresha e popit. Ka arritur tė ketė sukses nė karrierėn e saj pavarėsisht problemeve nė jetėn private”, shkruan ‘Vogue’.

Zero Cool
31-08-11, 23:43
Albana, Miss Brukseli


http://www.gazetaexpress.com/repository/images/large/albana_278183_thumb_large.jpg

jė bukuroshe kosovare ka prekur majat e bukurisė nė Belgjikė. Albana Berisha nga Kosova ėshtė zgjedhur gjatė kėsaj fundjave “Miss Bruxelles 2012”.

Ajo u zgjodh vajza mė e bukur e Brukselit, duke u bėrė kandidate pėr pjesėmarrje nė “Miss Belgjika 2012”, transmeton Indeksonline.

Nė njė intervistė pėr televizionit “7 sur 7”, Albana ka deklaruar se ishte e lumtur qė ka arritur tė sfidojė nė kėtė garė bukurie dhe se kurrė nuk kishte menduar se do tė jetė e para. Spektakli u mbajt nė kėshtjellėn Birgminham tė qytetit Anderlecht.

Zero Cool
01-09-11, 14:31
Kim: Veshjet e mia japin siguri


http://www.telegrafi.com/fo/vip/f.0831185157346_m.jpg


Kim Kardashian ka dashur tė sigurohet se njerėzit tė cilėt blejnė koleksionin e modės tė motrave Kardashian tė ndjehen tė sigurt duke i veshur ato.
“Zakonisht kur unė blej veshje, kam nevojė tu pėrshtatem atyre. Andaj pėr kėtė koleksion, u siguruam qė secili fustan tė ketė formė tė matėsit (gotės) tė orės. Ne po ashtu kemi pėrdorė materiale qė zgjaten; pjesėt kanė shumė elasticitet dhe ju japin juve siguri”, ka thėnė Kim.

Linja e veshjeve, e cila ėshtė krijuar nė bashkėpunim tė saj me motrat Kourtney dhe Khloe, aktualisht ėshtė e pranishme vetėm nė shitore tė veēanta nė SHBA.


http://www.pornhub.com/view_video.php?viewkey=2125162372

Zero Cool
06-09-11, 07:29
Adriana Lima, si arrin tė ketė forma perfekte?


http://www.telegrafi.com/fo/keshillae/f.0622191239348_m.jpg


Braziliania Adriana Lima ėshtė modelja mė sensuale e momentit. Ajo ėshtė mė e gjurmuara nga mediat, gjithmonė nė fokus tė fotografėve dhe njė nga femrat mė tė bukura tė botės.

Format e bukura dhe tė lakueshme janė rezultat i ushtrimit tė saj tė preferuar qė ėshtė Copoeira. Ky ėshtė njė kombinim brazilian i kėrcimit, akrobacive muzikore dhe koreografisė. Modelja ėshtė besnike e ushqimit tė saj tė origjinės, atij brazilian. Adriana nuk ėshtė vetėm njė femėr me trup tė bronztė sensual, fytyra e saj tėrheqėse e bėn femrėn simbol, ku bukuria dhe eleganca bashkėjetojnė natyrshėm.

Sekreti i fytyrės sė saj plot shkėlqim dhe shprehi ėshtė se pushon shumė, shmang lodhjen e tepruar dhe konsumon shumė ujė. Lima 25-vjeēare ruan po atė freski qė ka pasur, kur sfiloi pėr herė tė parė nė moshė shumė tė re. Veē pushimit, Adriana rezervon edhe orėt e saj sportive.

http://www.telegrafi.com/fo/FOTO%201adriana.jpg

Dieta e tė ushtruarit sillet rreth vendit tė origjinės sė saj. Tėrėsisht fanatike Lima ndaj ushqimeve, sportit, kėrcimit brazilian. Por si arrin modelja e preferuar e Victoria's Secrets tė mos i dalė asnjė milimetėr nga korniza e femrės elegante dhe gjithmonė impresionuese?

Pėrveē sportit dhe kėrcimit, ushqimi i zgjedhur ėshtė pjesė e sekretit tė saj tė bukurisė. Dieta e saj ushqimore quhet zgjedhja e porcioneve tė duhura.
Dieta e pėrditshme qė ajo ndjek bazohet te zgjedhja e sasisė sė duhur tė porcioneve. Konsumo gjithēka, por nė sasi tė vogėl. E mira e kėsaj diete ėshtė se njeriu nuk ndihet i privuar nga asnjė lloj ushqimi. Kjo lloj diete duhet tė jetė e kėshilluar nga dietologu qė i rekomandon gjithkujt ushqimet, pėr tė cilat ka nevojė. Kėshtu eliminohen gatimet qė nuk kanė asnjė lloj vlere ushqimore.

Njerėzit qė zgjedhin kėtė dietė kanė mundėsi t’i konsumojnė edhe ushqimet me kalori qė pėr disa tė tjerė janė tė ndaluara. Por kujdes! Gjithmonė nė porcione tė vogla!


http://www.telegrafi.com/fo/FOTO%202adriana.jpg


So motra e Fatmirit Jooo hehehhehe :tongue:

Zero Cool
06-09-11, 13:34
Serbėt tė marrosur pas Afėrdita Dreshajt


http://www.albeu.com/dokumenta/foto/aferdita.jpg

Afėrdita Dreshaj bukuroshja shqiptare, qė pėrfaqėson Kosovėn nė Miss Universe, del se ėshtė mė e pėlqyera nga serbėt. Nė njė sondazh tė bėrė nga gazeta Blic del se mbi 42% e tyre pėlqejnė mė sė shumti Deshajn duke lėnė pas me njė pėrqindje prej mė pak se 30% Anja Saranoviē e cila pėrfaqėson Serbinė nė Miss Universe.

Qytetarėt serb janė pyetur se cilėn prej miseve pėlqejnė mė shumė nga vendet e ish-Jugosllavisė dhe nga kjo ka dalė se nė vend tė parė qėndron bukuroshja kosovare, mė pas ajo e Serbisė, Malit tė Zi, Kroacisė dhe mė pak e pėlqyera ėshtė bukuroshja nga Sllovenia. /albeu.com/

Rezultati i soandazhit tė Blic:
Anja Saranoviē – Miss Serbia - 29 %
Natalija Prica – Miss Kroacia - 5.3%
Nikolina Loncar – Miss Mali i Zi - 21.9%
Aferdita Dreshaj – Miss Kosova - 42.3%
Ema Jagodic – Miss Sllovenia 1.3%

Zero Cool
06-09-11, 13:50
Sashi Naido mė e ėmbėla deri mė tani


Aktorja dhe ylli i shfaqeve televizive Sashi Naido ėshtė njėra ndėr femrat mė seksi nė Afrikėn e Jugut.


http://www.ekonomisti.net/fotot/24978/main_sashi-naido.jpg


Shumė njerėz do tė pyesin veten se si Afrika e Jugut ka femrėn mė seksi nė botė?! Ėshtė me tė vėrtetė ashtu sepse linjat e saj trupore e bėjnė qė ajo tė duket e tillė, dhe ju keni mundėsinė ta shikoni dhe ta vertetoni nė vidon e bashkangjitur mė poshtė.
Kjo 29-vjeēare me bukurinė e saj thjesht i “rrėzon” meshkujt nga kėmbėt. Se ajo ėshtė ndėr femrat mė tė bukura nė botė dhe kėtė e dėshmojnė edhe fotografitė e shumta tė saja nė revistat e njohura.
Naidoo ka lindur dhe rritur nė Port Elizabeth. Ajo shkoi nė Johanesburg pėr tė studiuar mjekėsi fizioterapeute. Naidoo ka pėrfunduar pesė viteve tė studimit dhe dy vitet e stazhit nė Universitetin e Johanesburgut.
Ajo u bė i njohur nė vitin 2004 kur luajti Linda McGinty nė opera sapuni TVE! Menjėherė mė pas kishte njė rol tė shkurtėr nė SABC1. Naidoo gjithashtu u shfaq nė njė rol tė vogėl nė 2007 mini-shoqėria njė seri televizive. Tashmė, ajo njihet si femra mė sexy nė botė. E meriton? Ndoshta edhe po.


2tsmmdZ4dMc

Zero Cool
06-09-11, 16:21
Mė e bukur se Angelina Jolie


http://www.ekonomisti.net/fotot/25020/main_madalina_ghenea.jpg


Ēka tė themi pėr tė pėrveē qė me bukurinė e saj i la nėn hije tė gjitha divat e filmit tė cilat kėto ditė kaluan nėpėr tepihun e kuq nė kėtė ngjarje.

Sipas shumicės ajo ėshtė femra mė e bukur nė botė, duke ia kaluar me bukuri edhe Angelina Jolie-t.
Nė videon e shfaqur mė poshtė bukurosha shihet tek u pėrgjigjet mediave dhe fotoreporterėve shumė tė interesuar pėr tė. Por jo vetėm kaq. Aty mund ta shihni se si i zgurdullojnė sytė dhe ‘ēmenden’ fare disa nga truprojat e saj, qė ishin tė angazhuar pėr ta siguruar yllin rumun gjatė presencės sė saj nė Venecia. E krejt nė fund videoja shaq edhe tė papėrmbajtshmit. Kishte nga ata qė simpatine pėr bukuroshen e shfaqi duke e spėrkatur dhe lagur atė me shampanjė, derisa ajo me plote rrezatim jepte njė intervistė tė shkurtėr pėr njė television.
Thėnė shkurt, kėtė vit Venecia ishte nė doren e bukuroshės rumune Madalina Ghenea. Shikojeni edhe vetė.


Xo9vT61kiXw

Zero Cool
07-09-11, 16:10
Winehouse paguante pėr ēdo puthej ish-burrin


http://www.albeu.com/dokumenta/foto/amy_winehouse2.jpgAmy Winehouse raportohet se e paguante ish-burrin e saj Blake Fielder-Civil me 170 euro pėr ēdo puthje. Kėngėtarja britanike e cila humbi jetėn para pak muajsh ka qenė e martuar gjatė viteve 2007-2009 me tė.

Martesa e saj me Fielder-Civil pėrveēse nuk funksiononte pasi kohė mė tė madhe ai e kaloi nė burg pėr dhunė dhe prishje tė ēėshtjes gjyqėsore sė fundmi ėshtė zbuluar edhe njė fakt tjetėr. Pėr ēdo marrėdhėnie me Amy, ai kėrkonte para.

Kjo ndoshta ėshtė edhe arsye qė Winehouse la vetėm 2.2 milion euro pasur nė njė kohė kur nė vitin 2008 pasuria e saj llogaritej 12 milion.

Winehouse u gjet e vdekur nė shtėpinė e saj nė Londėr ndėrsa arsye e vdekjes ende nuk janė sqaruar por raportet e para nga toksikologjia kanė thėnė se ajo nuk ishte e alkoolizuar apo e droguar nė momentet e fundit tė jetės.

Zero Cool
08-09-11, 15:01
Shakira shtatzėnė?


Thashethemet e botės gossip nė lidhje me kėtė temė lidhen qė nė muajin qershor.http://www.ekonomisti.net/fotot/25248/main_shakira.jpgTashmė ėshtė lanēuar nga revista portugeze Jornal de Noticias: Shakira ėshtė nė pritje tė fėmijėve.

Gjithēka me sa duket lidhet me njė koncert tė anuluar nė Almeria, zyrtarisht pėr probleme teknike, por dyshimet mbi njė shtatzėni tė mundshme janė tepėr tė forta.

Kėngėtarja 33-vjeēare dhe mbrojtėsi i Barcelonės Gerard Pique pėr momentin nuk komentojnė: asnjė fjalė, as nė rrjetet sociale as nga tė afėrmit.

Janė sė bashku prej rreth njė viti dhe nuk do tė kishte asgjė tė keqe me lajmin e njė shtatzėnie.
Ndėrkohė Shakira ka festuar “Labor Day” nė Majami.

Gjatė drekės me familjen, mungonte vetėm partneri, i justifikuar pasi i duhej tė qėndronte nė Spanjė pėr tė kuruar dėmtimin e marrė nė Kavilje.

Zero Cool
10-09-11, 10:35
Emocionet e para tė bukurosheve shqiptare nė Brazil


http://www.telegrafi.com/fo/vip/f.0910102641536_m.jpg


Dje ėshtė mbajtur para finalja e spektalit tė bukurisė “Miss Universe 2011”. Afėrdita dhe Xhesika u prezantuan denjėsisht nė fazėn e eliminimit.


86 vajza nga vende tė ndryshme tė botės kanė prezantuar shtetet e tyre nė fazėn e parė tė eliminimit tė garės sė “Miss Universe” qė po zhvillohet kėtė vit nė San Paulo tė Brazilit.

Misset shqiptare Afėrdita Dreshaj dhe Xhesika Berberi qė po pėrfaqėsojnė shtetet shqiptare i lanė pėrshtypje tė mira publikut nė sallė qė nga hapat e parė kur ato shkelėn skenėn.

Nė kėtė fazė juria ka vlerėsuar vajzat tė cilat janė shfaqur nė skenė me bikini dhe me fustane tė mbrėmjes. Juria profesionale ka pėrzgjedhur nė kėtė fazė 9 finaliste, emrat e tė cilėve do tė behėn tė njohur nė natėn finale.

Nė natėn e madhe finale do tė zgjedhėn edhe 6 finaliste tjera. Njė finaliste do tė pėrzgjidhet nga votat e publikut nė internet. Gjithsej 16 kandidate do tė garojnė nė natėn finale pėr kurorėn e Miss Universe 2011.

Mediat nė Brazil dhe nė shume vende tjera tė botės kanė shkruar sė Afėrdita Dreshaj ėshtė njė ndėr favoritetet e kėtij spektakli. Nata finale do tė mbahet tė hėnen me 12 shtator.

ritta
10-09-11, 11:27
Dafina Zeqiri ndahet nga i dashuri?
http://www.besniku.tk/Foto4/Dafina_Zeqiri.jpg

Kėngėtarja kosovare, Dafina Zeqiri besohet tė jetė ndarė nga i dashuri i saj, Krenar Ēoēaj, edhe pse kjo informatė ende nuk ėshtė e konfirmuar nga vet Duffye.
Panorama shkruan se Dafina ėshtė ndarė nga i dashuri i saj me tė cilin ėshtė nė lidhje qė prej mė se njė viti dhe shkak pėr kėtė sipas gazetės ėshtė xhelozia mes tyre. Madje Panorama shkon aq larg sa qė beson se Dafina ėshtė nė lidhje me menaxherin Drin Zatriqi.

Megjithatė, ne besojmė se pėrderisa mund tė jetė i vėrtetė lajmi pėr ndarjen nga Krenari, mund tė konsiderohet i pa vėrtetė pohimi se ajo mund tė jetė e pėrfshirė nė njė aferė me Drin Zatriqin.

Telegrafi ka tentuar t’i kontaktojė Drinin dhe Dafinėn, por kjo ishte e pamundur pasi qė tė dy i kishin celularėt e fikur.

‘Tweet’-i i fundit i Dafinės nė Twitter ishte para shtatė orėsh dhe nė tė ajo shkroi titullin e kėngės “King of Sorrow” tė kėnduar nga Sade, kėngė kjo dashurie pėrmbajtja e tė cilės sugjeron se diēka mund tė ketė ndodhur nė jetėn private tė kėngėtares.
/Telegrafi/

Zero Cool
10-09-11, 11:32
GaGa me tė dashurin vampir


Lady GaGa tashmė ka njė lidhje tė re. Dhe ėshtė pikėrisht aktori i serialeve me vampirė, qė ishte protagonisti nė spotin e saj tė fundit


http://www.ekonomisti.net/fotot/25526/main_gaga.jpg


Ylli i TV show "The Vampire Diaries", sipas mediave amerikane, ėshtė i dashuri i Lady Gaga dhe ata janė parė tashmė edhe nė njė lokal nė Kaliforni.
Nė spotin e ri, aktori, njėherėsh i dashuri i ri, Taylor Kinney luan rolin e vampirit. "ėshtė vetėm fillimi, por gjėrat po rrjedhin shpejt dhe nxehtė. Nuk mund tė them mė shumė, por duken si cift" ka thėnė njė burim i afėrt pėr ciftin.


X9YMU0WeBwU&feature=player_embedded

Zero Cool
10-09-11, 13:46
Elisabetta Canalis tanimė …… nudo


http://www.ekonomisti.net/fotot/25551/main_elisabetta-canalis.jpg


Ish e dashura e aktorit tė njohur George Clooney ka pozuar nudo pėr tė realizuar synimin e kėsaj shoqate nė mbrojtje tė tė drejtave tė kafshėve. 32 vjeēarja tha se vendimi pėr tė bėrė fotot nė kėtė reklamė kishte ardhur pasi kishte parė njė dokumentar shokues se si vriteshin kafshėt pėr tė realizuar veshje.

Zero Cool
10-09-11, 13:49
Berlusconi ka fejuar njė malazeze


http://www.ekonomisti.net/fotot/25540/main_silvio.jpg


Gazeta Republika e Romės ka publikuar se kėtė fakt e ka zbuluar njė marokene e re me emrin (27), njė nga pjesėmarrėset e ahengjeve qė i bėn Berlusconi larg syve tė publikut. “Berlusconi personalisht mė ka treguar se malaziasja e ‘ka humbur kokėn’ pas tij dhe se ajo ėshtė e fejuara e tij”, tha vallėzuesja marokene.

Sipas saj, e fejuara malazeze ka njė binjake, por edhe njė motėr mė tė vjetėr, e cila thuhet se e mban nė shuplakė dore kryeministrin italian duke e shantazhuar.

Marokenia i ka zbuluar gazetės italiane se donzhuani i madh Silvio ka ditur edhe tė dremitė nė ahengjet e shfrenuara seksuale.

Imane ka treguar se kryeministri dukej i lodhur dhe se vallėzimi erotik i vajzave, mė sė shpeshti tė veshura si infermiere apo motra nderi, ia sillte gjumin.

Zero Cool
10-09-11, 15:58
Dafina Zeqiri ndahet nga i dashuri?
http://www.besniku.tk/Foto4/Dafina_Zeqiri.jpg

Kėngėtarja kosovare, Dafina Zeqiri besohet tė jetė ndarė nga i dashuri i saj, Krenar Ēoēaj, edhe pse kjo informatė ende nuk ėshtė e konfirmuar nga vet Duffye.
Panorama shkruan se Dafina ėshtė ndarė nga i dashuri i saj me tė cilin ėshtė nė lidhje qė prej mė se njė viti dhe shkak pėr kėtė sipas gazetės ėshtė xhelozia mes tyre. Madje Panorama shkon aq larg sa qė beson se Dafina ėshtė nė lidhje me menaxherin Drin Zatriqi.

Megjithatė, ne besojmė se pėrderisa mund tė jetė i vėrtetė lajmi pėr ndarjen nga Krenari, mund tė konsiderohet i pa vėrtetė pohimi se ajo mund tė jetė e pėrfshirė nė njė aferė me Drin Zatriqin.

Telegrafi ka tentuar t’i kontaktojė Drinin dhe Dafinėn, por kjo ishte e pamundur pasi qė tė dy i kishin celularėt e fikur.

‘Tweet’-i i fundit i Dafinės nė Twitter ishte para shtatė orėsh dhe nė tė ajo shkroi titullin e kėngės “King of Sorrow” tė kėnduar nga Sade, kėngė kjo dashurie pėrmbajtja e tė cilės sugjeron se diēka mund tė ketė ndodhur nė jetėn private tė kėngėtares.
/Telegrafi/

Drini mohon ndarjen e Dafina Zeqirit


Drin Zatriqi, menaxheri i kėngėtares kosovare Dafina Zeqiri ėshtė distancuar nga raportet e mediave shqiptare se ai ėshtė i pėrfshirė nė ndarjen e Duffyet me tė dashurin Krenar Ēoēaj, duke shtuar se pos faktit qė ēifti nuk ėshtė ndarė, ai nuk ėshtė i pėrfshirė nė asnjė aferė me atė qė ai e quan kolege profesionale.


http://www.ekonomisti.net/fotot/25578/main_dafina_zeqiri.jpg


10 shtator 2011
Kemi raportuar se Dafina Zeqiri dhe Krenar Ēoēaj ishin ndarė, informatė kjo e pėrcjellur nga disa mediume shqiptare, tė cilat Drin Zatriqi i ka quajtur oportuniste dhe me qėllim tė keq dhe tė prishjes sė imazhit pėr kolegen e tij profesionale.

“Pėr hirė tė sqarimit ndaj opinionit publik si dhe veēanėrisht nisur nga respekti profesional dhe personal ndaj miqve tė mi tė nderuar, Dafina Zeqiri dhe Krenar Ēoēaj, dėshiroj tė distancohem publikisht nga disa media sensacionaliste tė cilat kėto ditė sajuan dhe lansuan dezinformata, trillime dhe intriga lidhur me natyrėn e raporteve tė mia me kolegen timei profesionale, Dafina Zeqirin”.

“Tė gjitha kėto trillime tė ulėta janė krejtėsisht tė pa baza dhe nė kundėrshtim drastik me raportet e mia tė shkėlqyera profesionale dhe kolegiale me miqtė e mi, Dafina Zeqirin dhe Krenar Ēoēajn, ndaj tė cilėve veē e veē dhe bashkarisht ushqej konsiderata tė larta”.

“Janė dy qėllime tė ulėta tė cilat autorėt e vėrtetė, inspiruesit dhe nxitėsit e kėsaj fushate mediale kanė dėshtuar tė arrinin nė kėtė mėnyrė: Nėn 1. Dėmtimin e imazhit publik tė Dafina Zeqirit si njėra prej performuesve mė tė suksesshme tė estradės shqiptare nė tėrėsi, e veēanėrisht nė momentet ur pritet lansimi i albumit tė saj tė ri. Dhe nėn 2., kjo fushatė e ulėt dhe e pa moralshme synon rrėnimin e bashkėpunimit tė suksesshėm, korrekt dhe profesional ndėrmjet Dafina Zeqirit dhe meje si menaxher, si dhe dėmtimin e raporteve tė shkėlqyera miqėsore qė i kam me Dafina Zeqirin dhe Krenar Ēoēajn”, ka deklaruar Drin Zatriqi pėr Telegrafin.

Zero Cool
10-09-11, 18:22
Modelja qė pėrjetoi orgazėm nė emision, mbulohet nga ofertat pėr porno filma


Ish fituesja e sezonit tė Top Model-it amerikan Adriana Kjuri, e cila para njė kohe kishte marrė pjesė nė emisionin Huard Stern dhe kishte pranuar tė ulet mbi njė vibrator pėr stimulim tė orgazmės, ėshtė mbuluar nga ofertat e shumta nga shumė e shumė regjisor pėr tė luajtuar nė filma porno.


http://www.ekonomisti.net/fotot/25582/main_adrianne-curry.jpgAdriana Kjuri, modelja e jashtėzakonshme, tashmė ėshtė shndėrruar nė njė ‘gjah publik’ tė regjisorėve tė shumtė botėror tė porno filamve. Janė mė dhjetėra oferta qė Adriana Kjurit i janė dėrguar pėr tė marrė rol nė tė tillė filma. Bukuroshja qė cmendi Amerikėn, por edhe gjithė botėn me guximin e saj pėr t’u ulur nė njė vibrator dhe pėrjetuar orgazėm nė njė emision LIVE, tashmė po e jeton famėn edhe mė shumė se sa kur ishte zgjedhur fituese e sezonit Top Model nė SHBA.
Mediat raportojnė pėr oferta tė mėdha, dhe shumė tė majme financiarisht por qė nuk janė duke ia ndryshuar mendjen Adriana Kjurit, e cila, ka deklaruar se e bėra e saj nė emision, ishte thjeshtė njė kontribut pėr ta pasuruar shou emisionin Huard Stern.
Dikush thotė se gratė arrjnė shumė ngadalė orgazėm, ndėrsa modelja Kjuri e hodhi poshtė kėto pohime pasi ajo arriti shumė shpejt.
Por, pos senzacionit qė bėri nė emission, modelja amerikane qė nga koha kur e fitoi ēmimin Top Modelja amerikane nė vazhdimėsi ka lansuar nė rrjetet sociale, foto tė saj nudo sin ė Facebook ashtu edhe nė Twitter.
.


http://www.dailymotion.com/video/xj09qg_adrianne-curry-hsshow-ride-of-her-life_sexy

Zero Cool
10-09-11, 21:10
Ylli televiziv amerikan, Kim Kardashian, thotė se ajo gjithmonė e definon veten me anė tė stilit tė saj ‘seksi’.


http://70.32.101.213/eko/fotot/19851/main_kim-kardashian.jpg


30 vjeēarja e cila ėshtė e njohur pėr figurėn e saj atraktive dhe sensin tepėr tėrheqės tė veshjes, thotė se ajo duket mjaft mirė dhe gjithmonė sigurohet qė tė duket bukur.

“Stili im? Sigurisht, seksi. Mė pėlqen tė jem nė formė dhe duke pėrcjellur trendet. Unė gjithmonė kam definuar veten me anė tė stilit tim. Kėshtu komunikoj me atė qė jam”, theksoi Kim.

qekjo mu ka ba obsesion kohen e fundit, veq kur ti hypi ballanes 1 dite....


http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/297200_10150752883805613_114696805612_20196482_595 5152_n.jpg


http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/9922_265165615612_114696805612_8801701_1703851_n.j pg


http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/16262_325949330612_114696805612_9732037_3869929_n. jpg

Zero Cool
12-09-11, 18:42
http://infoalbania.org/fotogaleri/Gossip/new/Kim-vs-Charlotte/4.jpg


http://infoalbania.org/fotogaleri/Gossip/new/Kim-vs-Charlotte/5.jpg

Zero Cool
12-09-11, 19:23
qekjo mu ka ba obsesion kohen e fundit, veq kur ti hypi ballanes 1 dite....http://infoalbania.org/fotogaleri/Gossip/kim-kardashian/2.jpg


http://infoalbania.org/fotogaleri/Gossip/kim-kardashian/7.jpg


http://infoalbania.org/fotogaleri/Gossip/kim-kardashian/16.jpg


http://infoalbania.org/fotogaleri/Gossip/kim-kardashian/21.jpg


http://infoalbania.org/fotogaleri/Gossip/kim-kardashian/24.jpg


http://infoalbania.org/fotogaleri/Gossip/kim-kardashian/26.jpg

Zero Cool
14-09-11, 19:26
Biznesmeni kosovar i fiksuar pas Elvana Gjatės
Duket se kalimi i statusit nė beqare i kėngėtares shqiptare Elva Gjata, ka rritur interesin apo ua ka hapur rrugėn njerėzve qė janė tė afeksionuar ndaj saj.


http://www.ekonomisti.net/fotot/26117/main_elvana.jpg


14 shtator 2011
Megjithėse pas ndarjes nga i fejuari i saj Rogert, ėshtė pėrfolur pėr njė lidhje dashurore me Flori Mumajesin, thashethemet pėr flirte tė tjera nuk reshtin sė publikuari nga media tė ndryshme.
Kėsaj here jo vetėm qė pėrflitet, por tregohen edhe fotot e njė biznesmeni kosovar qė ėshtė shumė i pasionuar pas kėngėtares sė famshme dhe seksi shqiptare. Kėto janė foto tė shkrepura gjatė momenteve tė pushimit tė koncerteve tė saj nė diasporė, shkruan lajmeshqip.
Ky admirues qė ka arritur tė pėrqafojė ‘fiksimin’ e tij quhet Gazi dhe ėshtė nga Vushtrria e Kosovės, por qė jeton nė Suedi. Pėr tė nuk kemi shumė informacion tė detajuar, por dihet qė jeton nė Malmo tė Suedisė, ku merret me organizimin e koncerteve dhe mbrėmjeve muzikore nė tė gjitha vendet skandinave. Flitet se mė parė ka patur lidhje dashurore me njė nga motrat e Dafina Zeqirit, por tashmė interesimi duket se ka marrė njė drejtim tjetėr, qė kurse Elvana po shijon statusin e beqares.

Zero Cool
15-09-11, 08:45
Lavigne lėvdon motrėn e Kim


http://www.telegrafi.com/fo/vip/f.0914204336563_m.jpg


Avril Lavigne mendon se Kylie Jenner bėri punė shumė tė mirė me modelimin e linjės sė saj tė modės Abbey Down, duke e quajtur motrėn e Kim Kardashian me klas.

Krijuesja e hitit “What The Hell” kishte zgjedhur bukuroshen e re qė tė modelojė linjėn e fundit tė kėngėtares, tė paraqitur gjatė javės sė modės nė New York. Dhe performancėn e motrės sė Kim, Lavigne e vlerėsoi me nota tė larta.

“Ajo bėri punė vėrtet shumė tė mirė. Mė pėlqeu klasi i saj”, theksoi Lavigne.

Zero Cool
16-09-11, 16:02
“Mbretėresha” i gjente femra Berlusconit


Aktorja 35-vjeēare me origjinė gjermane, Sabina Began, e njohur si “Mbretėresha”, duket se ka qenė njė nga njerėzit kyē qė gjente femra pėr haremet e kryeministrit italian, Silvio Berlusconi.


http://www.ekonomisti.net/fotot/26360/main_sab.jpg


16 shtator 2011
Sipas tė dhėnave tė dala sė fundmi nga hetimet, ajo ndėrmjetėsonte me femrat e dėshiruara nga ana e Berlusconit, pėr tė bėrė seks me kėtė tė fundit. Ende nuk dihet ndėrkohė nėse edhe ajo ka pėrfunduar nė shtratin e Berlusconit.
"Unė jam bunga bunga. Nuk ka asgjė tė ēuditshme nė lidhje me kėtė gjė qė tė ndihem pak " majmun"’, kėshtu ka thėnė Sabina Began nė njė emision nė TV Sky 24 tė Italisė.
Ajo ėshtė pyetur nėse ‘bunga bunga’ ėshtė njė kod mes saj dhe kryeministrit Italian Silvio Berluskoni, por ka mohuar.
E quajtura “mbretėreshė” po ashtu mohoi se ka pasur orgji nė festa me Silvio Berluskonin, i cili herė pas here ka organizuar ndeja me femra tė reja e tė bukura.
“Ėshtė njė gjė e shpikur, ėshtė absurde”, ka thėnė ajo, duke kundėrshtuar informacionet se ajo ėshtė ‘kumbara’ qė i ka servirur femra Berluskonit. Por ajo nuk ka mundur tė mohojė organizimet e ahengjeve, porse i ka quajtur krejtėsisht normale dhe argėtuese.
“Pėr mua, Berluskoni ėshtė vetėm njė person, por me tė vėrtetė i mirė. Unė e dua atė me gjithė zemrėn time. Unė jam fajtore pėr tė gjitha kėto festivale, unė kam rregulluar punėn pėr festa, sepse kryeministri ėshtė njė person i mirė, dhe ai nuk ka asgjė tė bėj me kėto”, ka mbrojtur ajo Berluskonin.
Sabina nė kėtė emision ka pranuar ndjenjat e saj pėr kryeministrin italian.
“Ai nuk e di dhe kam ardhur kėtu pėr t'ju thėnė tė vėrtetėn. Unė me tė vėrtetė e dua atė me gjithė zemrėn time dhe unė dua ta mbroj”, ka thėnė bukuorshja Sabina.
Aktorja, e lindur nė Gjermani, por rezidente nė Itali, sa pėr bisedat e supozuar ndėrmjet grupit tė Berluskonit dhe vajzave, tė publikuara nga disa gazeta ka fajėsuar vajzat.
“Mendoj se kėto vajza nuk kanė bėrė asgjė qė kanė marrė letrat dhe kanė fotografuar, si lloj shantazhi. Ndoshta ato e shohin Berluskonin si njė Donald Trump me plotė para. Ajo qė unė di ėshtė se Berluskoni ėshtė njė supergjentil me mysafir. Tė gjithė e adhurojnė”, ka thėnė ajo.


rTxeeT1vWIM

Zero Cool
17-09-11, 11:33
Kur bukuroshet vihen nė siklet!


Gati ēdo ylli tė famshėm i ka rastisur qė t’i ikė njė pjesė tė rrobave, sidomos tė veshjeve tė sipėrme dhe pasi ato e urrejnė tė veshin sutjene, gjinjtė e tyre bėhen temė e diskutimit nė publik.


http://www.ekonomisti.net/fotot/26441/main_cicushka.jpg


17 shtator 2011

Gati ēdo ylli tė famshėm i ka rastisur qė t’i ikė njė pjesė tė rrobave, sidomos tė veshjeve tė sipėrme dhe pasi ato e urrejnė tė veshin sutjene, gjinjtė e tyre bėhen temė e diskutimit nė publik.

Por, pėr publikun ky ėshtė njė argėtim i veēantė, ndėrsa pėr yjet njė leksion se duhet pasur kujdes kur dalin nė publik, ngase mund tė bėhen horr. Nė mesin e atyre qė e kanė pėrjetuar kėtė ‘turpėrim’ (shumica e bėjnė edhe me qėllim pėr tė tėrhequr vėmendje), janė edhe emra si Peaches Gedof, Naomi Campbell, Lindsay Lohan, Shauna Sand, Alessandra Ambrosio, Pamela Anderson, Britney Spears, Avril Lavigne, Kate Moss, e shumė tė tjera. Dhe njė porosi pėr to shkon: “Nėse nuk do vėmendje, atėherė vish sutjene”.

Peaches Geldof

Kėngėtarja dhe aktorja e re, ėshtė e dhėnė pas kontroverseve, ndėrsa skandalet me zhveshje nė publik, janė tė shpeshta pėr tė, sikurse qė ishte rasti i paraqitjes sė saj nė ēilimin e kuq nė Nju-Jork, me ē’rast ka zbuluar gjinjtė e saj.

Lindsay Lohan

Edhe Lindsay e pėlqen qė tė veshė rroba tė tejdukshme pa sutjene nėn to dhe kėshtu zbulon gjinjtė e saj tė mėdhenj, por qė nuk brengoset pėr kėtė.

Shauna Sand

Shauna Sand ėshtė vajzė e kontroverseve, ku pėrveē pozimeve lakuriqe, si dhe porno-filmave privat, ajo shpesh ka probleme edhe me rrobat, e kjo pėr shkak tė gjinjve tė mėdhenj nga silikoni, tė cilėt sikur nuk duan tė rrijnė brenda rrobave tė saj.

Alessandra Ambrosio

Alessandra si profesion e ka modelimin, e kjo nėnkupton edhe zhveshjen e saj tė shpeshtė, por jo gjithmonė ajo me qejf i zbulon tiparet e trupit, mirėpo, kėtė herė ky kostum interesant, nuk i ka mbajtur format e bujshme tė trupit tė saj.

Zero Cool
17-09-11, 11:39
ev eeeeevvv , kta po cullakaven per veti e na po dojm mu mlu....
Pėr herė tė parė njė revistė arabe boton foto tė njė femre tė zhveshur


Edhe bota arabe duket se ka vendosur tė heq dorė nga tabutė. Revista e modės "Lilac" ka botuar kėtė muaj, pėr herė tė parė nė historinė e medias sė vendeve arabe, foto thuajse nudo nė faqe tė parė.http://www.ekonomisti.net/fotot/26433/main_arabet.jpg17 shtator 2011
Revista e modės i ka kushtuar njė set fotosh nė brendėsi veshjeve tė plazhit. Por ajo qė ėshtė quajtur e guximshme ėshtė se vajza me bikini ėshtė nė faqe tė parė.
Njė fotot qė mund te sjellė dhe reagime nė shoqėritė e vendeve arabe, qė edhe famrat qw punojnė nw televizione i kwrkojnw tw jenw tw mbuluara me burka, ose ferexhe.
Revista Lilac e ka selinė nė Izrael dhe botohet nė disa vendeve nė Lindjes sė Mesme.
Modelja qė pozon ėshtė 22-vjeēarja Naēache Huda. Ajo shfaqet me bikini i zi sequinned dhe nė poza provokuese.

Zero Cool
17-09-11, 11:50
Upppss, i dalin nė shesh edhe Naomit


Modelja e famshme, Naomi Kampbell, ka qenė e pranishme gjatė njė shfaqje mode nė Londėr. Por, gjatė hyrjes nė sallė, ajo ėshtė pėrballur me njė incident tė vogėl, pasi fustani i saj ka qenė shumė i hapur dhe nė njė moment kur ėshtė pėrkulur, i ka dalė gjoksi pėrjashta. Megjithatė, modelja e ka kaluar lehtė kėtė situatė, duke mos u vėnė nė siklet.


http://www.ekonomisti.net/fotot/26457/main_naomi.jpg


17 shtator 2011
Naomi Kampbell nuk ka prituar tė shfaq diē mė shumė nga vetja e saj. E veshur pa sutjena, atė e ka ‘tradhėtuar’ fustani, pėr t’i dhuruar publikut dukjen e gjokseve tė saj.
Naomi ėshtė e njohur pėr skanadle tė tilla. Ndėrsa kjo mėnyrė e paraqitjės sė femrave anė e mbanė botės, ėshtė bėrė njė modė nė vete, pasi vėmendja e mediave po pėrqendrohėt pikėrisht nė situata tė tilla tė cilat e joshin publikun nė masė tė madhe.
Ngjajshėm me kėtė situatė janė janė gjetur edhe shumė emra tė modeės, aktrimit, e tė muzikės. Ja disa nga to: Peaches Gedof, Naomi Campbell, Lindsay Lohan, Shauna Sand, Alessandra Ambrosio, Pamela Anderson, Britney Spears, Avril Lavigne, Kate Moss, e shumė tė tjera.
Dhe njė porosi pėr to shkon: “Nėse nuk do vėmendje, atėherė vish sutjene”.
Po pra, janė sutijenat ato qė paraqesin problem pėr femrat e bukura qė marrin pjesė nė evente tė ndryshme nėpėr botė. Ato qė i bartin veshjet e tilla, janė me mė pak gjasa qė tė pėrbėjnė lajm senzacional pėr opinionin. Ndėrsa kėto situata nuk janė gjithėherė edhe aq tė kėndshme pėr disa femra. i tillė ėshtė edhe ai i Naomit e cila ndonėse dha shumė nga trupi i saj pėr publikun, duket se nuk ka se me ēka tė mburret shumė, pasi gjokset e saj nuk janė konkurrente tė denja me ato tė disa nga yjeve qė i kanė ‘ekspozuar’ nė mėnyrė tė ngjajshme me manikenen e njohur botėrore.

Zero Cool
17-09-11, 23:49
Nje Joanna e papermbajtshme per Lothar Matthaus


http://www.infoalbania.org/thumbnail.php?file=/1_152332762.jpg&size=article_mediumDashuri e re per ish-mbrojtesin e Inter-it dhe te kombetares gjermane Lothar Matthaus. Behet fjale per modelen e papermbajtshme polake Joanna Tuczynska.

Zero Cool
18-09-11, 10:53
Rozana Radi shpallet nė kėrkim nga policia


Edhe kur ajo nuk ėshtė nė Shqipėri pėrbėn lajm. E madje rasti i sotėm ėshtė i tillė, qė ajo pėrbėn lajm, pikėrisht sepse nuk ndodhet nė Shqipėri… E habitshme ndoshta, por ja qė kėngėtarja Rozana Radi kėrkohet brenda vendit tė saj.


http://www.ekonomisti.net/fotot/26520/main_rozi.jpg


18 shtator 2011
Kėtė herė jo nga miqtė apo gazetarėt, por nga policia! Ēfarė ka bėrė kėtė herė do tė thoni ju…? As mė shumė e as mė pak, thjesht nuk ėshtė paraqitur nė gjykatėn e Tiranės.

Kėngėtarja Radi ka munguar nė dy nė seancat gjyqėsore, ku ėshtė nė cilėsinė e tė dėmtuarės pas sherrit me kolegen e saj Rezarta Shkurta.

Sipas rregullave tė gjykatės nė tė tilla raste, kur personi mungon dy herė rresht gjatė seancave atėherė vė nė lėvizje policinė pėr tė gjetur personin, tė cilėn (Rozanėn) nuk kanė mundur ta kontaktojnė as me telefon, pėr shkak se ajo e ka tė fikur prej ditėsh atė.

Kanė qenė datat 21.07.2011 dhe 07.09.2011, ditėt e seancave gjyqėsore pėr ēėshtjen ku paditet Shkurta pėr plagosje tė lehtė ndaj Radit.

Nė datėn e parė tė seancės kanė munguar tė dyja kėngėtaret, ndėrsa nė tė dytėn ka qenė Rozana ajo qė nuk ėshtė paraqitur. Seanca gjyqėsore ėshtė shtyrė, ndėrsa pritet qė policia tė gjeje kėngėtaren Radi.

Nga informacionet e gazetės, kėngėtarja Radi ndodhet pėr pushime nė Kosovė. Kėshtu qė me kėtė rast po i japim edhe njė orientim policisė, transmeton ikub.al.

Zero Cool
18-09-11, 23:01
Ēiljeta: Jam nė top- formė


Ēiljeta kohėt e fundit ka arritur njė formė tė pėrsosur trupore. Kėngėtarja seksi e skenės shqiptare, gjatė kėtij viti ka mundur tė ketė njė fizik shumė tė mirė dhe pa celulit.


http://www.ekonomisti.net/fotot/26575/main_cili.jpg18 shtator 2011
Ēiljeta si Ēiljeta. Atėhėrė kur i mungon skenės me dicka nga arti qė e kultivon, del me ndonjė deklaratė pėr tė nxitur mediat t’i vihen pas. Pėr tė thumbuar koleget e saj, apo pėr tė rikthyer mendjet e mediave, por Ēiljeta duket tė mos jetė gocė e ehative. Ajo, ditėve tė fundit ka thėnė se ndihet nė top-formė nė tė gjitha aspektet.
Pėr dukjen e saj perfenkte duket se ka shėrbyer sigurisht edhe angazhimi nė “Dancing ėith the stars”, provat intensive atje dhe palestra e pandėrprerė qė pas pėrfundimit tė spektaklit tė vallėzimit tė yjeve, e cila tanimė ėshtė kthyer nė njė zakon tė pėrditshėm pėr Ēiljetėn, nė rastet kur ėshtė nė Tiranė, natyrisht.
“Megjithatė edhe kur jam jashtė Tiranės me koncerte pėr ditė me radhė, mundohem ta kursej veten nė tė ngrėnė, zgjedh ushqime tė shėndetshme, eliminoj bukėn dhe pi shumė ujė”, sqaron pėr mė shumė Ēili.

Zero Cool
18-09-11, 23:03
Modelja Alba Meēaj refuzon tė pozoj nudo


Ajo nuk ėshtė njė modele e “zakonshme” qė po ngre karrierėn nė Amerikė, ku ėshtė shndėrruar shpejt nė njė prej fytyrave mė tė preferuara tė katalogėvehttp://www.ekonomisti.net/fotot/26544/main_alba.jpg18 shtator 2011
Alba Meēaj, veē faktit qė ka njė bukuri ekzotike qė tė tėrheq si me magnet, po investon bindshėm pėr shkollimin e saj. E larguar prej vitesh nga qyteti i saj i lindjes, Fieri, nė drejtim tė “tokės sė ėndrrave”, bukuroshja qė ka sy tė shkruar, por ngjan disi si aziatike, paralelisht me modelimin studion pėr Biologji. Po, po, Biologji, ndoshta njė ndėr tė vetmet modele nė botė me njė CV-i tė tillė!
E imagjinoni dot njė biologe kaq seksi, qė hulumton nėpėr laboratorė me syze optike?! Jo, mė mirė tė jetė nėpėr reklama e “fashion show”. Nė sy tė agjentėve amerikanė ra ndėrsa merrte pjesė nė njė aktivitet muzikor nė Nju Jork. “Mesa duket, stilistėve u ra nė sy veshja ime nė skenė. Muzikėn e kam filluar nė Fier, ku kam marrė pjesė nė disa koncerte qė zhvilloheshin tek Shtėpia e Pionierit. Ndėrsa kur erdha nė Nju Jork fillova tė ndiqja modėn dhe mėsova sesa e rėndėsishme ėshtė tė ndjekėsh trendėt e fundit tė look-ut, sepse ėshtė prezenca e parė qė mund tė pasqyrojė njė person. Unė e shoh botėn e modės si njė formė arti qė tė krijon mundėsinė tė zgjedhėsh imazhin qė tė pėrshtatet dhe tė shprehėsh vetveten midis tė tjerėve”, – shprehet nė intervistėn e mėposhtme Alba, tė cilės studimet i kanė kushtuar shpesh disa kontrata tė hatashme. Ka humbur edhe njė kontratė me “Maybelline”-in, megjithėse ka para shumė, rrugė e natyrisht mundėsi pafund… “Shkolla pėr mua ėshtė shumė e rėndėsishme. Ka raste qė oraret e shkollės nuk mė pėrputhen me oraret e agjencisė sime tė modelimit, pasi shpesh kam oferta pėr tė punuar nė Azi, Turqi, Afrikėn e Jugut etj., pėr njė periudhė tė paktėn 8-mujore gjatė semestrave tė shkollės”, – shprehet Alba, e cila mė poshtė rrėfen edhe bindjen e saj pėr tė mos pozuar nudo, raporton standard.
Jeton prej vitesh nė SHBA, por si modele je zbuluar vetėm gjatė njė aktiviteti muzikor. Ėshtė e vėrtetė kjo?
Po, ka qenė njė ndėr koncertet qė zhvilloheshin nga shkolla e gjimnazit nė Nju Jork. Mesa duket, stilistėve u ra ne sy veshja ime nė skenė. Muzikėn e kam filluar nė Fier, prej nga jam, ku kam marrė pjesė nė disa koncerte qė zhvilloheshin tek Shtėpia e Pionierit. Mbaj mend se njė prej tyre ėshtė filmuar nga stacioni televiziv AVN. Datat dhe titujt i kam tė vėshtirė t’i kujtoj, por “My hear will go on” nga Celine Dion dhe “Pyes lotin” nga Elsa Lila kanė qenė kėngėt mė tė preferuara tė miat, qė edhe i kam performuar.
Si lindi pasioni pėr botėn e modės te ty?
Atėherė, kur erdha nė Nju Jork fillova tė ndiqja modėn dhe mėsova sesa e rėndėsishme ėshtė tė ndjekėsh trendėt e fundit tė look-ut, sepse ėshtė prezenca e parė qė mund tė pasqyroj njė person. Unė e shoh botėn e modės si njė formė arti qė tė krijon mundėsinė tė zgjedhėsh imazhin qė tė pėrshtatet dhe tė shprehėsh vetveten midis tė tjerėve.
A je e sigurt qė je 100% shqiptare, pasi nga pamja juaj mund tė themi qė jeni ¼ aziatike… (Qesh)
Hahaha…! Ėshtė diēka me tė cilėn mė kanė ngacmuar qė nė fėmijėri… Kineze me sy blu s’kemi parė ndonjėherė mė thoshin, por patjetėr qė jam 100% shqiptare.
Duke iu referuar fotove qė gjenden nė internet, rezulton se ti ke realizuar shumė shėrbime fotografike nė SHBA. Pėr ēfarė reklamash preferohet mė shumė imazhi ty ekzotik?
Unė mė tepėr realizoj foto pėr kozmetikė dhe katalogė tė tendencave tė reja pėr komani tė ndryshme rrobash.
Ėshtė e vėrtetė qė ke realizuar njė reklamė pėr brand-in e njohur tė xhinseve “Levi’s” dhe se je kontaktuar edhe pėr “Maybelline”-in?
Po, kam punuar me kompaninė “Levi’s” pėr njė pjesė tė xhinseve “id curve” tė katalogut tė tyre. Gjithashtu, agjencia ime u kontaktua pėr “Maybelline”, por unė s’pata mundėsinė tė paraqitesha nė studio sepse nuk ndodhesha nė NY… Ishte njė shans qė unė e humba, por kjo fushė kėrkon pak fat dhe gatishmėri.
Megjithatė, ėndrra e shumė vajzave mbetet “Victoria’s Secret”, pėr tė cilėn edhe ti ke kryer njė “fashion show”. Tė jesh njė ndėr engjėjt e VS-sė kaq e vėshtirė ėshtė?
Patjetėr qė tė shndėrrohesh nė njė nga engjėjt e VS-sė ėshtė shumė e vėshtirė. “Victoria’s Secret” mbetet njė ndėr kompanitė me mė shumė konkurrencė nė mode. Modelet e “Victoria’s Secret” janė mė tė njohurat nė botė dhe konkurrenca pėrfshin vajzat jo vetėm nė SHBA, por nga tė gjitha shtetet e botės. Pėr arsyen qė atje ėshtė “such high demant”, pra ka kėrkesa tė larta, ofertat e “Victoria’s Secret” nuk realizohen kollaj dhe ėshtė e domosdoshme tė kesh njohje nė industrinė e modės.
Alba, pjesė e punės tėnde ėshtė edhe tė pozosh pa rroba, “topless” apo nudo. Kur tė ėshtė propozuar njė gjė e tillė, e ke menduar dy herė?
E vėrtetė qė ėshtė pjesė e profesionit, por njė modele ka tė drejtė pėr ta refuzuar kėtė gjė, kur kjo i kėrkohet. Kur mė ėshtė ofruar njė situatė e tillė, unė thjesht nuk e kam pranuar.
Njė fotograf mjaft i njohur nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės ėshtė edhe Fadil Berisha. A ke pasur ndonjėherė rastin tė punosh me tė? Po me personazhe tė tjerė tė njohur shqiptarė a je ndeshur, si p.sh., me modelen e njohur Emina Cunmulaj?
Fadil Berishėn kam patur rastin ta takoj, por nuk kam punuar me tė. Mė tepėr kam punuar me grimuesen e njohur shqiptare, Suzana Hallili, e cila mė ka ndihmuar shumė nė hapat e para tė suksesit tim. Ndėrsa me Emina Cunmulajn kam rėnė nė kontakt dhe mė pėlqen shumė si modele. Nuk e dija qė ajo e fliste aq mirė gjuhėn shqipe.
Njė Master pėr Biologji tė bėn tė dallosh mes modeleve tė tjera. Si ėshtė e mundur, me kaq shumė tė dhėna, talent nė modelim, muzikė, aftėsi pėr tė hulumtuar AND-nė etj?
Oh, shumė faleminderit pėr vlerėsimin! As vetė nuk e di pse pėr Biologji, por shkolla pėr mua ėshtė shumė e rėndėsishme. Ka raste qė oraret e shkollės nuk mė pėrputhen me oraret e agjencisė sime tė modelimit, pasi shpesh kam oferta pėr tė punuar nė Azi, Turqi, Afrikėn e Jugut etj., pėr njė periudhė tė paktėn 8-mujore gjatė semestrave tė shkollės.
Tė kalojmė te sfera e ndjenjave. A e ke gjetur shpirtin binjak dhe nėse jo, do ta preferonit shqiptar?
Besoj se po. Gjithmonė mė kanė tėrhequr shqiptarėt dhe ndihem shumė rehat me shqiptarėt, edhe pėr shkak se njė pjesė e madhe e shoqėrisė sime ėshtė shqiptare.

Zero Cool
18-09-11, 23:04
Uuupppsss, Cocos i del ‘xhevahiri’ jashtė


Pas disa yjeve tė muzikės, aktrimit e show-bizit botėor tė cilat dhuruan pėr publikun e botės copėza tė pjesėve tė tyre mė intime, ėshtė radha e Coco, njė modele e cila, njihet gjithandej pėr tė pasmen e saj tė ngjeshur por edhe gjokset e bujshme. Dhe janė pikėrisht gjokset e saj, ata qė mbuluan faqet e para tė mediave rozė.


http://www.ekonomisti.net/fotot/26536/main_coco.jpg18 shtator 2011
Sot ėshtė radha e yllit Coco. Ajo ka ekspozuar gjoksin e saj tė madh, dhe gati se tė tėrin. Fotoja e Coco, e cila gjendet mes dy burrave gjysmė tė zhveshur, dhe mė njėrin nga gjinėt e saj fare tė zbuluar, ka qenė senzacioni i radhės qė ka bėrė modelja kontraverse. A mund tė thuhet se e bėri rasėsisht? Aspak jo, sepse njėri nga gjokset e saj ishte i tėri i zhveshur dhe Coco me kokėn ulur e ka parė mirė se rrumbullakja i ka dal nė shesh.
Gruaja e reperit amerikan tė famshėm Ice-T, e cila sė fundmi promovoi edhe librin e saj “Angel”, ka skandalizuar publikun me kėtė paraqitje nė javėn e modės sė Richie Rich.
Sikur edhe mund ta shini nė kėtė foto, Coco as nuk ka bėrė mė tė voglėn pėrojekje qė tė mos e lejoj gjoksin e saj qė t’i derdhet i tėri para dhjetėra fotoreporterėve qė kapėn kėto imazhe.
Kjo javė qė po e lėmė pas, duket tė ketė qenė java e zhveshjeve skandaloze, kinse me pahir, pasi pos Cocos, nė situatė tė ngjashme janė janė gjetur edhe disa emra tė modės, aktrimit, e tė muzikės, si: Naomi Campbell, Lindsay Lohan, Alessandra Ambrosio, Britney Spears, etj.
Duket se kėto bukuroshe janė duke e pėrdorur zhveshjen si adutin e fundit pėr tė pėrbėrė lajme senzacionale nė mėnyrė qė tė jenė pjesė e ballinave mediale. Epo ndoshta, tashmė mė shumė se kurrė vlenė maksima: Nėse nuk do vėmendje, atėherė mos u zhvish.

Zero Cool
19-09-11, 09:59
Fėmijėt ja zgjedhin meshkujt


http://www.gazetaexpress.com/repository/images/large/heder%201_422304_thumb_large.jpg

Nga Express mė 19 shtator 2011 nė ora 08:42
Aktorja e njohur Pamela Anderson ka zbuluar pėr revistėn britanike “OK!”, se i dashuri i saj duhet para se tė gjithash t’i pėlqejė fėmijėve tė saj, pesėmbėdhjetėvjeēarit Brendon dhe trembėdhjetėvjeēarit Dilan.

“Kur jeni nėnė vetushqyese, zgjidhja e shoqėruesit duhet bėrė sipas dėshirės sė fėmijėve tė vet, mė shumė se sa sipas kritereve personale. Gjithmonė pėrpiquni qė tė gjeni dikė, tė cilin do tė dėshironit ta kalonit kohėn”, ka shpjeguar Pamela Anderson.

“Pranė meje dua dikė qė ka karakter tė fortė, i cili e do atė me tė cilėn merret. Ende nuk kam gjetur kombinimin magjik, por kjo sigurisht se do tė ndodhė njė ditė”, shprehet me plot vetėbesim Anderson.

Zero Cool
19-09-11, 14:11
Kris mbush duart nė vithet e Kim


Kim Kardashian duket se ka vendosur tė bėjė publike fotot e martesės sė saj.


ps: qa o kam ban xheloz qeky :mad:http://www.ekonomisti.net/fotot/26602/main_kim-martese.jpgKris Humphries, si njė basketbollist qė ėshtė ka duar tė mėdha. Dhe kėto duar, ka dashur t'i sprovojė diku. E ku mė mirė do ta gjente se nė tė pasmet e tashmė gruas sė tij, Kim Kardashian. Kim ėshtė e njohur pėr prapanicė tė madhe, pėr tė cilen thuhet se e katapultoi nė skenėn e tė 'mėdhenjve'.
Kjo ėshtė njė nga fotot e Kris dhe Kim nga dasma e tyre. Derisa Kris i ka mbėrthyer prapanicen e gjėrė tė Kim, ajo ėshtė kėnaqur duke qeshur. ndėrsa mimika e Kris, duket sikur ai dėshiron ta gllabėroj gjithė tė pasmen e bukuroshės Kim.
Ceremonia e veēantė e martesės sė tyreduket se padyshim ka pėrbėrė ditėn mė tė bukur tė jetės sė bukuroshes sė botės sė showbizit nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės ka patur edhe tė veēantat e saj. Pra nė njėrėn prej fotove bashkėshorti i Kim ka gjetur momentin e duhur pėr tė pėrfshirė nė duar tė pasmet e Kardashian qė pėrbėjnė asetet kryesore tė saja. E nė kėtė rast, a thua kush lakmon mė shumė: Djemtė qė tė kishin duart e vėna nė tė pasmet e Kim Kardashian, apo vajzat qė t'i kishin gishtrinjtė e Kris nė tė enjturat e tyre?

Zero Cool
19-09-11, 17:00
http://cdn1.kimkcdn.celebuzz.com/files/2011/09/Kim-Kardashian-Mason-Dash-Disick-Kisses-Red-Lips-091611-6-492x326.jpg

These pics were taken during out family vacation to Bora Bora! Mason was not feeling my red lips, LOL
Just look at that face!!!

Zero Cool
19-09-11, 18:59
Albana Azizi i ka hyrė garės pėr tė pėrfaqėsuar Zvicrėn nė "Eurosong Contest 2012", me kėngėn "I love it"


http://www.ekonomisti.net/fotot/26683/main_albana-azizi.jpg


19 shtator 2011
Albana Azizi, njė kėngėtare e re shqiptare, nga Berna e Zvicrės po merr pjesė nė pėrzgjedhjen pėr kėngėn qė do tė pėrfaqėsojė Zvicrėn nė festivalin e kėngės evropiane "Eurovision Song Contest 2012. "I love it" mban titullin kėnga me tė cilėn konkurron Albana nė kėtė pėrzgjedhje. Dhe Albana shpreson se do t`ia dalė.
Edhe kėngėtare tjera kosovare e kanė provuar mė parė fatin pėr tė marrė pjesė nė festivalin evropian tė kėngės. Nė pamundėsi qė Kosova tė ketė pėrfaqėsuesin e vet nė Eurovision, ato kanė konkurruar pėr vende tjera. Vitin e kaluar, pėr shembull, Genta Ismajli dhe Lira Gashi, patėn provuar tė hynin nė portėn e festivalit, pėrmes Zvicrės. Pėrpjekjet e tyre kanė dėshtuar por kjo nuk e pengon Albanėn qė tė provojė fatin.
Albana, e njohur pėr publikun edhe me emrin artistik "Taila", ka rreth dy vite qė ka filluar tė paraqitet nė skenėn e muzikės sė popullarizuar shqiptare. Nė mesin e disa kėngėve tė publikuara nga ajo ėshtė kėnga "Bye baby bye" pastaj E vetmja femėr", e shoqėruar me videoklip etj. "Me kėngėtarin e njohur Hekuran Krasniqi ajo ka kėnduar vitin e kaluar nė duet kėngėn "Loēkė". Me kėngėt e saj ajo ka qenė mysafire dhe ėshtė prezantuar edhe nė disa emisione tė televizioneve tė Kosovės dhe tė Shqipėrisė.
Ndėrsa edhe mė herėt, si nxėnėse, Albana ėshtė dalluar si kėngėtare dhe udhėheqėse e njė bendi muzikor, me tė cilin ka mbajtur koncerte nė Bernė ku ka gėzuar njė popullaritet nė mesin e moshatarėve tė saj, adhurues tė muzikės.
Qė Albana tė kurorėzojė me sukses rrugėn e filluar, ajo ka shumė nevojė pėr pėrkrahjen e tė gjithėve. Prandaj, ata qė duan tė shohin vajzėn simpatike kosovare nė skenėn e Ezrovisionit, mund tė japin ndihmesėn e tyre. Duke filluar nga mesi i muajit tetor, ata munden tė votojnė pėr Albana Azizin dhe kėngėn e saj "I love it".

Zero Cool
02-10-11, 16:08
Ēiljeta do tė zvogėlojė gjoksin


Ēiljeta Xhilaga ka vendosur tė zvogėlojė pėrmasat e gjoksit. Arsyeja ėshtė thjesht dhe vetėm shėndetėsore.


http://www.ekonomisti.net/fotot/28438/main_ciljeta.jpg


02 tetor 2011
Shumėkush, kėtė pjesė tė trupit tė bukuroshes mund ta konsiderojė si pjesėn mė seksi, por pėr 27vjeēaren, ajo ėshtė njė pjesė problematike, e cila i ka shkaktuar thuajse shtrembėrim tė rruazave tė qafės, transmeton portali Bluetooth.

Gjithashtu, kėngėtarja shpeshherė ka pėrfunduar nė faqet e para tė revistave dhe tė gazetave pėr asnjė lajm nė veēanti, por sa herė ndonjė paparac arrinte tė shkrepte ndonjė foto tė saj me rroba banje, ku dukeshin qartė pėrmasat XXL tė gjoksit. Kjo ėshtė njė arsye tjetėr, pėrse Ēiljetės i ka ardhur nė majė tė hundės gjoksi i saj dhe po mendon seriozisht pėr ta zvogėluar.

Megjithatė, kėngėtarja heziton tė bėjė njė operacion tė tillė para se tė sjellė nė jetė njė fėmijė, e cila ėshtė njė dėshirė qė ia kalon tė gjitha dėshirave tė tjera.

Zero Cool
07-10-11, 16:19
KIM, PAS NJĖ VITI NĖNĖ


http://www.gazetaexpress.com/repository/images/thumb_670x357/shtylle_1_924979.jpgPasanikja Kim Kardashian ka thėnė se nuk do tė ngutet pėr tė krijuar familje. Milionerja ka thėnė se ajo edhe njė vit nuk pret qė tė mbetet shtatzėnė.

“Mendoj se duhet tė presim edhe njė vit para se realisht tė fillojmė tė kemi fėmijė. Mendoj qė duhet tani tė mendojmė mė shumė pėr dashurinė tonė dhe karrierėn para se tė mendojmė pėr gjėra tė tjera. Por, kush e di ēfarė mund tė ndodhė?”, tha ajo.

Mė parė disa media kishin thėnė se Kim dhe Kris tashmė janė duke pasur probleme pikėrisht pėr fėmijėt, pasi qė Kris dėshiron qė Kim tė mbetet shtatzėnė. “Ata nuk e shohin tashmė dashurinė si diēka tė ėmbėl”, tha ajo.

“Kris ėshtė paksa mė tradicional nė kėtė aspekt”. Nga ana tjetėr, Kim ka lidhur njė kontratė pėr tė reklamuar njė firmė tė veshjeve pėr gratė shtatzėnė.

Revista “Now” shkruan se Kim tashmė ka nėnshkruar kontratė 10 milionė dollarė me njė kompani qė prodhon kėso lloj veshjesh, edhe pse ajo nuk ėshtė shtatzėnė pėr momentin.

Zero Cool
11-10-11, 17:47
Rihanna nudo nė kopertinėn e “Esquire”


E zgjedhur si gruaja mė seksi e planetit, Rihanna mbretėron me njė pozė tė “Nėnės Natyrė” moderne, nė kopertinėn e numrit tė fundit tė 'Esquire'.


http://www.ekonomisti.info/fotot/29470/main_rihanna.jpg


Para objektivit tė fotografit, Rihanna ėshtė shfaqur plotėsisht nudo, thjesht me disa alga qė mbulojnė pikat mė kritike dhe intime tė trupit tė saj.

E lagur dhe e egėr, kėngėtarja nga Barbados ėshtė kthyer kėshtu tė zhvishet, duke shfaqur fizikun e vet.

Rihanna ka dashur qė me kėto imazhe t’i mbyllė gojėn tė gjithė atyre qė e konsideronin jashtė forme, por mbi tė gjitha mori njė revansh mbi “rivalen” e pėrjetshme Lady Gaga, me tė cilėn lufton kopertinė pėr kopertinė.

Sherbimi fotografik i revistės sė pėrmuajshme ėshtė i tėri pėr t’u shijuar e pse jo, edhe pėr t’u komentuar.

Hajra
30-10-11, 08:02
Jeta e Inis Gjonit pas humbjes se Arjan Selimit

29 October 2011 - Vipat Shqiptare - Showbiz (http://www.tiranachat.net/shqip/category/lajme/showbiz-vipa-shqiptare/) - 2,092 shikime
http://www.tiranachat.net/shqip/wp-content/uploads/2011/10/inis3.jpgPo mbushet gati njė muaj nga vrasja e Arjan Selimit, njėrit prej personazheve mė tė mediatizuar, kjo edhe pėr faktin se ishte partneri i showgirl-it tė njohur, Inis Gjoni. Kishte vetėm pak muaj qė kishte dalė nga burgu, pak muaj qė shijonte lirinė e tij, pak muaj qė rrinte fizikisht mė Inis Gjonin. Ndėrkohė qė virtualisht kishin ndenjur pėr vite me radhė, pak muaj qė kishin ngjizur fėmijėn e tyre dhe ėndrra iu pre nė mes, pas njė krimi makabėr qė i mori jetėn poshtė pallatit, ku jetonte dhe qė sot, pas njė muaji, mbetet ende pa autor. Por, si po vazhdon jeta e Inis Gjonit pas humbjes sė partnerit tė saj? Ajo ėshtė rreth muajit tė shtatė tė shtatzėnisė, kohė kur edhe nė kushte fare normale, njė grua ka nevojė tė ndihmohet nga tė tjerė, por kėsaj i shtohet edhe dhimbja e madhe pėr humbjen e njeriut tė dashur dhe babait tė vajzės sė saj, gjė qė e bėn edhe mė tė domosdoshme praninė e tė afėrmve.
Miqtė e saj na rrėfejnė se Inisi po jeton nė shtėpinė e sė motrės, Ingrid Gjonit, e cila siē dihet prej vitesh, jeton vetėm nė njė shtėpi tė saj tek Komuna e Parisit, shumė afėr me shtėpinė e dy motrave, njėra prej tė cilave e martuar dhe me dy vajza. Inisi, edhe pse e ka shtėpinė shumė afėr motrave tė saj, nuk ka ndenjur aty, por ėshtė vendosur tek e motra, e cila edhe kujdeset pėr tė gjithė kohėn. Gjithashtu edhe miqtė e saj apo tė Arjanit vijnė dhe e takojnė te shtėpia e Ingridit. Ndėrkohė, Inisi po rregullon disa gjėra nė shtėpinė e saj, e cila ka nevojė pėr disa pėrshtatje para se tė vijė bebja nė jetė.
Miqtė tregojnė se Ingridi ka anuluar tė gjitha aktivitetet e saj artistike, ku nė axhendė kėto kohė ka pasur mjaft koncerte brenda dhe jashtė dhe kėtė e ka bėrė pėr t’i qėndruar motrės afėr. Jo vetėm Inisi, por edhe Ingridi i kanė shumė tė kufizuara daljet, kryesisht pėr punė tė rėndėsishme, ndėrkojė qė Ingridi nuk shihet mė nė baret qė frekuentonte dikur me miqtė e saj. E gjithė kjo ėshtė njė situatė mė se e kuptueshme, sepse motra dihet qė ėshtė njė njeri shumė i afėrt dhe kush mė mirė se ajo mund t’i qėndronte afėr nė momente kaq tė vėshtira. Ne i urojmė Inisit njė shtatzėni tė mbarė dhe njė lindje tė lehtė.

Burimi: Panorama Plus (http://www.panorama.com.al/)

Zero Cool
03-11-11, 20:04
Kim, flet pėr arsyet e ndarjės sė shpejtė nga burri


Pasanikja Kim Kardashian ėshtė e detyruar qė tė kthejė dhuratat e saj tė dasmės, qė pėrfshin edhe ari me vlerė tė lartė, pas shkurorėzimit tronditės me Kris Humphries.


http://www.ekonomisti.info/fotot/31563/main_kim.jpg


03 nėntor 2011
Kim Kardashian ka nisur tė filtrojė deklaratat e saj qė prej momentit kur i dha fund martesės me bashkėshortin Kris Humhries.

Gjatė tė parės intervistė televizive qė prej momentit kur deklaroi divorcin tė hėnėn, Kim tha se intuita ishte arsyeja se pse i dha fund lidhjes me burrin e saj 26 vjeē. E pyetur nga David Koch nė “Sunrise breakfast” tė enjten nė mėngjes ajo tha se “nėse ju arrini aq thellė nė zemėr sa tė ndiqni intuitėn dhe zemrėn nuk ka diēka tė keqe apo tė mirė pėr tė bėrė”, tha bukuroshja Kim.

Ndryshe, pasanikja dhe prezantuesja e disa emisioneve televizive pėr momentin po shikon qė tė finalizojė shkurorėzimin me burrin e saj, mė tė cilin ishte e martuar vetėm 73 ditė dhe jo mė shumė.

Ndėrkaq po mendon si t’ia kthejė dhuratat shokėve tė shoqėrisė sė lartė.

“Kim ka marrė shumė fustane dhurata, argjend dhe gjėra tė tjera pak para dasmės dhe tani dėshiron qė sė paku ato t’ua kthejė atyre qė e nderuan atė”, ka treguar njė burim i afėrt me yllin.

“Po ashtu, ajo dhe Kris kanė edhe disa gjėra pėr tė pėrfunduar, apo mė mirė tė themi borxhe tė dasmės. Do tė jetė njė gjė e rėndė qė ata tė dy tė ndahen”.

Ndryshe, Kim nė orėt e hershme tė sė martės ka mohuar po ashtu thashethemet se ajo ėshtė martuar vetėm sa pėr tė bėrė “show” dhe jo pse e ka dashuruar Krisin.

publialb
15-11-11, 02:24
http://publialb.com/wp-content/uploads/2011/11/brad-pitt.jpg
Ėshtė 47 vjeē, por nuk i tregon aspak dhe pohon se do tė dalė nė pension vetėm pas tre vitesh.
Brad Pitt, bukuroshi i botės sė Hollywood dhe bashkėshort i Angelina Jolie (sė bashku kanė gjashtė fėmijė, tre tė adoptuar) ėshtė i gatshėm tė largohet nga bota e kinemasė nė moshėn 50-vjeēare.
Lajmi ėshtė bėrė i ditur falė njė interviste tė kryer nė emisionin australian “60 Minutes”.
Pyetjes se sa kėrkon ai tė vazhdojė nė kėtė karrierė, aktori i ėshtė pėrgjigjur: “Tre vite”.
Megjithatė janė tė shumtė ata persona qė nuk e besojnė kėtė deklaratė.
Pas mė shumė se 30 vite karrierė dhe rreth 40 filma, Pitt po kėrkon t’i dedikohet vetėm familjes.
Brad, qė aktualisht po promovon filmin e ri “Moneyball” ka shtuar: “Mund tė vazhdoj, por vetėm si producent dhe kjo pėr tė bėrė tė ditura disa histori qė njerėzit vėshtirė se i njohin”.

publialb
15-11-11, 02:27
http://publialb.com/wp-content/uploads/2011/11/Remzie-dhe-Nexhat-Osmani.jpg
Me njė atmosferė fanstastike ėshtė shoqėruar koncerti ‘live’ nė Melburne tė Australisė i Remzie dhe Nexhat Osmanit. Njė numėr i madh i fansave dhe i publikut qė dėshirojnė shumė t’i ndjekin nga afėr ndėrsa ambienti shpėrthen jo vetėm nė kėngė por edhe nė valle. Kaq mjafton qė edhe dy kėngėtarėt motėr e vėlla tė ndihen edhe mė mirė, duke i stimuluar qė publikun ta mbajnė gjallė deri nė orėt e para tė mėngjesit. Koncertet nė tė cilėt ata janė tė ftuar, janė tė shumta aq sa pėr shkak tė pėrplasjeve tė axhendės, nė shumė prej tyre detyrohen tė mos jenė tė pranishėm.

publialb
15-11-11, 02:28
http://publialb.com/wp-content/uploads/2011/11/rozana-radi-dhe-rezarta-shkurta.jpg
Rezarta Shkurta ėshtė duke pėrgatitur kėngėn e saj tė re. Autor i kėngės sė saj ėshtė kompozitori i ri, por shumė i talentuar, Elgit Doda. Ky i fundit ka fituar reputacionin e kompozitorit tė kėngėve house dhe dance. Ndaj, ka shumė gjasa qė kėnga e Shkurtės, tė ketė ritme dance. Por, nuk ėshtė ky lajmi i kėtij bashkėpunimi. Ēfarė ēudit ėshtė fakti qė Rezarta, kėsaj radhe provon pėr herė tė parė tė shkruajė vetė tekstin e kėngės. Nė fakt, kjo dėshirė e kėngėtares ngjan mė tepėr si njė dėshirė pėr t’i shpallur sfidė armikes sė saj tė vjetėr Rozana Radi e cila momentalisht ėshtė njė ndėr tekstshkrueset mė tė mira shqiptare. Pėr tė parė kėtė duel tekstesh mė parė duhet tė shohim ēfarė do tė nxjerrė nė dritė Rezarta Shkurta nė kėtė tentativė tė parė si autore tekstesh.

publialb
15-11-11, 02:32
http://publialb.com/wp-content/uploads/2011/11/aurela-gace-shtatzene.jpg
Ka qenė njė vit i mbushur me shtatzėni dhe me bebe qė bėhen VIP qė nė barkun e nėnės. E tillė ėshtė edhe vajza e Aurela Gaēes e cila sipas tė gjitha informacioneve duhet tė ketė lindur sot nė orėn 8 tė mėngjesit. Tė paktėn, ky ėshtė orari zyrtar i lėnė nga kėngėtarja Aurela Gaēe dhe gjinekologu, i cili do tė asistojė nė operacionin qė do tė sjellė nė jetė fėmijėn e saj tė parė. Mėsohet se kėngėtarja ka vendosur qė ta lindė vajzėn e saj nėpėrmjet prerjes ēezariane. Operacioni ėshtė vendosur tė kryhet te “Hygeia”, njė nga klinikat private me reputacion tė shkėlqyer pėr lindjen e bebeve nėpėrmjet operacionit. Urojmė qė gjithēka tė shkojė sa mė mirė pėr kėngėtaren dhe nė momentin qė do tė lexojė kėtė shkrim tė jetė duke mbajtur nė krahė vajzėn e saj, tė cilėn mėsohet se do ta presė mamaja e kėngėtares, tė paktėn kjo ėshtė ajo qė Aurela ka deklaruar, duke qenė se nėna e saj ėshtė me profesion, mami. Nė intervistėn e njė jave mė parė nė programin e sė shtunės, “1001 Pse”, Gaēe deklaroi edhe njė herė me tė madhe dashurinė qė ka pėr babain e fėmijės sė saj tė parė, Skerdin si dhe pohoi gjithashtu se e ka tejkaluar me ushqimin gjatė kėtyre muajve.

publialb
15-11-11, 02:39
http://publialb.com/wp-content/uploads/2011/11/flori-elvana-300x222.jpg
Tashmė ata janė tė pandarė nga njėri-tjetri. Flori Mumajesi, Elvana Gjata dhe Dj Andy Gramm, po i shohim ēdo ditė e mė shumė bashkė nė koncerte dhe kjo sepse suksesin e kanė gjithmonė tė garantuar. Tė tre bashkė do tė shkojnė edhe nė Kanada, ku do tė mbajnė njė koncert pėr tė gjithė shqiptarėt atje. Sipas videos qė kanė hedhur nė profilet e tyre nė Facebook, kjo ėshtė hera e parė pėr artistėt qė shkojnė nė Kanada dhe tė tre bashkė premtojnė show dhe spektakėl pėr tė gjithė shqiptarėt e Torontos. Tė tre bashkė janė mė tė suksesshmit nė fushat ku aderojnė, Elvana si kėngėtare, Flori si kompozitor dhe kėngėtar, ndėrsa Andy si Dj dhe si krijues herė pas here.

publialb
15-11-11, 02:41
http://publialb.com/wp-content/uploads/2011/11/rozana-radi.jpg
Kur jeton nė ēift duhet t’u nėnshtrohesh rregullave tė ēiftit. Kėtė gjė ka bėrė edhe Rozana Radi qė nė momentin qė vendosi tė bashkėjetojė me tė dashurin e saj, Mc Kresha. Mėsohet se Rozana Radi i ka thėnė “jo” njė oferte vėrtet tė majme prej 1500 eurosh pėr tė marrė pjesė nė njė koncert nė Zvicėr. Arsyeja e refuzimit tė kėsaj oferte tė majme ka qenė e lidhur me vendimet profesionale tė MC Kreshės, i cili sė fundmi nuk pranon asnjė lloj oferte pėr koncerte nėn 2000 euro. Pėr kėtė arsye edhe Rozana Radi, e cila ėshtė njė ndėr kėngėtaret e kategorisė “1 milionėshe”, qė nė gjuhėn e koncerteve pėrkthehet tė kėngėtareve qė paguhen rreth 100 mijė lekė pėr koncert, u ka thėnė lamtumirė 1500 eurove pėr tė respektuar vendimet e partnerit tė saj.

publialb
15-11-11, 02:44
http://publialb.com/wp-content/uploads/2011/11/seldi-sinani.jpg
Fansat nuk i imagjinojnė mė tė ndarė qė pas famės qė morėn si duet i suksesshėm me dy klipet e tyre tė fundit, “Adrenalina” dhe “Biondina”. Duke iu referuar impaktit nė duet tė Sinan Hoxhės dhe Seldi Qalliut, dalja nė skenė e Seldit i vetėm nė “Kėnga Magjike 2011” u shoqėrua me komente tė tipit: “Seldi ‘tradhton’ Sinanin, pra kėndon i vetėm kėsaj here”. Por ndėrsa Seldi i rikthehet pėr herė tė tretė konkurrimit te “Kėnga Magjike”, me njė krijim plot atmosferė tė shkruar nga Elgit Doda, nga disa ėshtė komentuar thjesht njė test artistik, apo njė truk pėr tė parė reagimet e publikut, ndėrsa jemi mėsuar t’i shohim gjithmonė bashkė dy kėngėtarėt sė fundi. I pyetur nga gazeta “ Panorama” se pėrse vendosi tė kėndojė i vetėm nė “Kėnga Magjike”, Seldi pohon se “Arsyeja ėshtė vetėm se Sinani ėshtė i profilizuar nė gjininė e tij muzikore, dhe s’mund tė konkurrojė nė njė festival si “Kėnga Magjike”. Nga ana tjetėr, mediat e kanė komentuar Seldin si djaloshi i cili u bė i njohur nė “Big Brother”, dhe qė mė pas i ndodhi tė ishte super i pėrfolur me historinė e mediatizuar dhe kėngėt luksoze me Sinan Hoxhėn, por qė tashmė prek i vetėm skenėn e festivalit “Kėnga Magjike” dhe nuk dihet pse. Nė komentet mediatike pas lanēimit tė kėngės sė tij tė dielėn e kaluar nė programin “E diela shqiptare” nė “Tv Klan”, thuhet se kėngėtari Seldi Qalliu kėtė herė e ka “tradhtuar” Sinan Hoxhėn, duke realizuar kėtė kėngė solo. Ai ėshtė pranuar nė kėtė festival pėr tė kėnduar njė kėngė me titull “Kno”, qė ishte natyrisht krijim plot ritėm, ashtu siē ėshtė profilizuar Seldi tė shfaqet nė tė gjitha kėngėt e tij solo. Seldi ka sqaruar gjithashtu se “Tashmė dihet suksesi ynė nė duet me dy kėngėt “Adrenalina” e “Biondina”, dhe pėr kėtė arsye ne do vazhdojmė tė kėndojmė bashkė. Sapo kemi realizuar klipin tonė tė ri, qė do tė jetė goditja jonė mė e fortė nė tregun muzikor e kėsaj here kėnga nuk i dedikohet jo ndonjė zeshkaneje apo biondeje, por titullohet “Kuq e zi” dhe do tė karakterizohet nga nota tė forta patriotike. Bashkė me ta, nė klipin e ri qė do tė lanēohet pėr festėn e 28 Nėntorit, kėndon dhe kėngėtari shumė i paguar nė Kosovė e diasporė, Meda.
Sinani dhe Seldi, ēifti mė i paguar nė koncerte
Njė vit mė parė, ata arritėn tė tėrhiqnin vėmendjen direkt pas publikimit tė kėngės “Adrenalina”, njė klip qė vetėm nė dy muaj nga lanēimi i kėngės nė kanalet muzikore dhe Youtube arriti tė regjistrojnė plot 3 milionė e 200 mijė klikime, duke u klasifikuar si kėnga mė e klikuar shqiptare nė internet. Por ky ishte vetėm fillimi, sepse pas komenteve nė faqet e gazetave pėr miqėsinė e tyre, ata morėn njė vėmendje tjetėr duke pėrfituar pėr sa i pėrket karrierės sė tyre. Kėshtu filluan koncertet e shumta jo vetėm nė Shqipėri, por edhe nė vende tė ndryshme tė Europės. Koncerti mė i suksesshėm ishte ai nė diskotekėn e njohur tė Zvicrės “Rinora 4”, ku Sinani dhe Seldi arritėn tė mbledhin 3 mijė veta nė njė natė tė vetme.
Dueti ka qenė njė nga “boom-et” e dy kėngėtarėve, duke shkaktuar impakt direkt nė publik dhe duke rritur interesin e organizatorėve tė ndryshėm pėr t’i pasur nė koncertet e tyre, qė organizohen nė shumė nė vende tė Europės. Ky popullaritet i ri bėri qė dhe pagesa e tyre pėr koncerte tė jetė mė e shtrenjtė. Kėshtu, sipas miqve tė tyre kėngėtarė, thuhet se Sinani paguhet pėr njė koncert 2500 euro, ndėrsa Seldi edhe pse shumė i ri nė kėtė treg, ka arritur tė marrė pėr njė koncert deri nė 1500 euro. Pagesat e tyre tė majme nuk i kanė penguar qė tė realizojnė klipe tė shtrenjta, qė kanė kapur shifrėn 10 mijė eurove.

publialb
15-11-11, 02:46
http://publialb.com/wp-content/uploads/2011/11/bjordi-ciljeta.jpg
Nė film ėshtė ftuar edhe mbreti i filmave erotikė ,Tinto Brass.
Ai priti ditėn kur vajza qė ka zgjedhur si shoqe jete tė fikė 25 qirinj mbi tortė, duke shtyrė pak nė kohė edhe njė projekt qė e ka fort pėr zemėr dhe po e ėndėrron prej kohėsh. Bjordi Mezini, djali tėrheqės qė bėri pėr vete shumė fansa falė pjesėmarrjes sė tij nė reality show “Big Brother” e mė pas nė “Dancing with the stars”, duket se po nxjerr nga sirtari njė nga njė tė gjitha ėndrrat e tij. Pasi ka krijuar njė lidhje tė stabilizuar me Adelėn, me tė cilėn ka punuar edhe nė disa projekte mediatike, tashmė po kėrkon tė kthejė nė realitet dėshirėn e tij pėr t’u marrė me kinematografi. Dhe ia ka dalė… Nuk bėhet fjalė pėr njė projekt dosido, por pėr njė film qė do tė realizohet nė Itali, ku nė kastė do tė ketė regjisor shqiptar dhe italian, aktorė italianė si dhe tre shqiptarė, ndėr tė cilėt edhe Bjordi. Djali qė kaloi rreth 20 vite tė jetės sė tij nė Itali, e ka fare tė natyrshme kėtė pėrshtatje, pėr arsye tė njohjes sė gjuhės dhe ambientit, ndėrkohė qė pasioni pėr filmin i shemb ēdo pengesė. Por le tė mėsojmė mė nė detaje rreth kėtij projekti.
Njė triller i fortė psikologjik ku Bjordi luan njė djalė autik
Duket njė projekt mjaft impenjativ, po tė mendosh se bėhet fjalė pėr njė film me metrazh ta gjatė, njė gjini shumė tė vėshtirė siē ėshtė trilleri dhe vėshtirėsia shtohet, sepse Bjordi luan rolin e njė djali me autizėm. Nė lojė janė shtatė personazhe tė cilėt qė nė fillim tė filmit paraqiten nė jetėt e tyre, mė saktė duke shkuar secili pėr hesap tė vet nė tė njėjtin supermarket, por qė janė tė panjohur pėr njėri-tjetrin. Kėtu njė punėtor mirėmbajtjeje i supermarketit, me sa duket me probleme mendore apo i mbingarkuar me dėshira paksa tė ēuditshme, kishte vendosur tė bėnte njė rreng pėr njė grup blerėsish qė do gjendeshin brenda njė ashensori. Dhe janė pikėrisht kėto shtatė personazhe qė gjenden nė kėtė ashensor, i cili nė njė moment tė caktuar bllokohet me dashje nga punėtori. Brenda kėsaj “kutie” tė vogėl dhe asfiksuese zhvillohet gjithė ngjarja e filmit, e cila pėrfundon me njė vrasje, por qė ne nuk kemi arritur tė mėsojmė se cili personazh do tė vritet.

Surpriza, nė film luan edhe Ēiljeta nė rolin e njė vazje shtatzĖnė

Pak javė mė parė, ne kemi shkruar se kėngėtarja e njohur Ēiljeta kishte nė projektet e vjeshtės edhe xhirimin e njė filmi me kastė italo-shqiptare, por tani kemi mėsuar se ajo merr pjesė tek i njėjti film ku do tė luajė edhe Bjordi. Ēiljeta nė film ka rolin e njė baristeje, ajo ėshtė shtatzėnė, diku nė muajt e fundit dhe ėshtė njė nga personazhet qė gjendet e mbyllur nė ashensor. Ēiljeta ka luajtuar edhe herė tė tjera role sekondare, si psh tek filmi “Ishte kohė pėr dashuri”, por mbase kėsaj here roli i saj do tė jetė mė impenjativ, pasi bėhet fjalė pėr njė triller psikologjik dhe aktorėt janė mė sė shumti italianė, por edhe personazhet duhet tė flasin nė italisht.
Bjordi pėrzgjidhet pėr rolin mė tė vėshtirė

Tė luash rolin e njė tė riu me ērregullime tė autizmit, ėshtė njė sipėrmarrje mjaft e vėshtirė. Mjafton tė kujtojmė se njė rol tė ngjashėm ka luajtur gjiganti i kinematografisė botėrore, Dustin Hoffman, tek filmi “Rain Men”, sė bashku me Tom Cruiz. Por mbase kjo mund tė jetė edhe njė gjė e mirė, sepse nė kėtė rast ne do tė mund tė shohim nėse Bjordin e lidh thjesht pasioni me filmin apo edhe talenti.

Nė film, pjesĖmarrės edhe dy protagonistėt e “Le iene”
“Le iene” ėshtė njė nga programet mė tė ndjekura nė kanalet e “Mediaset,” i tėri me karakter investigativ, por edhe zbavitės. Kjo ėshtė dhe arsyeja pėrse gazetarėt e kėtij programi janė kaq tė famshėm nė Itali, madje kanė fituar edhe ēmime mjaft prestigjoze. Pikėrisht dy nga kėto personazhe do tė kenė disa role episodike nė filmin ku marrin pjesė Bjordi dhe Ēiljeta. Madje, thuhet se ekipi realizues ėshtė duke biseduar pėr tė pasur nė njė rol tė tillė episodik edhe regjisorin e famshėm tė filmave erotikė, Tinto Brass. Filmi do tė marrė pjesė nė disa kompeticione kinematografike, si dhe do tė shfaqet nė Tiranė.
Para xhirimeve Ēiljeta ēmend Dibrėn, nė koncerte bėn fushatė pėr PD-nė
Pasi u pėrfol pėr shkak tė pjesėmarrjes nė njė paradė qė ishte organizuar nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės, e cila thuhej se ishte organizuar nga Aleanca, kėngėtarja e njohur Ēiljeta Xhilaga nė njė intervistė dhėnė gazetės “Panorama” kishte reaguar, duke thėnė se ajo kėndon pėr parti tjetėr dhe nuk e tradhton PD-nė, ndėrsa organizatori i mbrėmjeve qė kishte ftuar Ēiljetėn, tregoi se atė paradė nuk e kishte organizuar as Aleanca e as PD-ja, por ishte organizuar nga njė shoqatė e pavarur qė ishte jofitimprurėse dhe se ai kishte dėrguar Genta Ismajlin dhe Ēiljeta Xhilagėn me qėllim qė ajo shoqatė tė mbledhė disa fonde. Nga Amerika, kėngėtarja e njohur vazhdoi me koncerte, ndėrkohė qė fundjavėn e kaluar ishte e ftuar nė njė pub tė Dibrės (Maqedoni) ku pas performancės sė jashtėzakonshme qė dha pėr publikun atje dhe pasi i ēmendi ata, Ēiljeta nuk pėrtoi tė fotografohet me fansat e saj, madje me disa ka preferuar tė mbajė pėrpara flamurin e PD-sė, pėr tė treguar se ende i takon atij formacioni politik, ose ndoshta pėr tė mbuluar “gabimin” qė thuhej se ishte bėrė gjatė qėndrimit tė saj nė Amerikė. Ēiljeta si zakonisht, e veshur shumė bukur, me gjoksin e saj seksi, ka ēmendur tė gjithė ata qė kishin ardhur pėr tė ndjekur performancėn e saj nė njė disko tė Dibrės. Mė pas ėshtė nisur drejt Italisė pėr xhirimin e filmit.

publialb
15-11-11, 02:47
http://publialb.com/wp-content/uploads/2011/11/adrian-gaxha.jpg
Gaxha: Vendimin e morėm bashkė me Gjebrenė.
“Vendosa vetė tė largohem nga konkurrimi. Kam biseduar me Arditin dhe vendosėm qė mė mirė tė largohem vetė nga konkurrimi tek festivali dhe tė mos futem nė finale. Edhe babai im bisedoi me Arditin dhe ashtu vendosėm pėr tė mirėn tonė. Kam shumė projekte tė tjera pėr tė realizuar dhe nuk mendoj qė ėshtė fundi i botės pėr mua. Mė shumė vendosa pėr shkak tė reagimeve tė tė tjerėve, sepse nuk e shoh tė udhės qė tė ketė skualifikim nga festivali. Ka dhe shumė gjėra tė tjera tė rėndėsishme qė duhen tė shihen e jo vetėm tek unė tė analizohen tė gjitha gjėrat nė detaj”. Kėshtu ka rrėfyer Adrian Gaxha gjatė njė bisede qė realizuam me tė pėr shkak tė largimit nga festivali “Kėnga Magjike”. Lajmi se Gaxha ėshtė duke konkurruar nė dy festivale me tė njėjtėn kėngė, mori dhenė nė disa media dhe pėr kėtė shkak drejtuesi i festivalit, Ardit Gjebrea, vendosi tė marrė masa ndaj Adrianit. “Kėtė lajm e di kush e ka dhėnė nė media, e di qė ėshtė njė i afėrm imi, emrin e tė cilit nuk dua ta pėrmend dhe nuk dua t’i bėj reklamė, por nuk e di qėllimin pėr ēfarė e ka bėrė, sepse ka shumė kėngė tė njėjta tė cilat konkurrojnė nėpėr festivale tė ndryshme dhe pėr to nuk shkruhet asgjė. Por mua nuk mė ka krijuar asnjė problem pėr shkak se me kėtė gjė nuk mund tė mė prishin karrierėn, pėrkundrazi mua akoma mė shumė mė shtyjnė tė punoj nė karrierėn time dhe tė mos ndalem aspak”, tregon mė tej Adriani, i cili dukej pak i indinjuar pėr faktin se kėnga ishte pėlqyer shumė nga publiku dhe performanca e tij zgjoi interes tė veēantė te fansat e tij. Gjatė bisedės telefonike qė realizuam me Adrianin, ai tregon se kėtė gjė nuk e kishte bėrė me qėllim, por pėr vetė faktin se ishte krijim personal nga studioja e tij nė bashkėpunim me Robert Bilbilov. “Unė pėrderisa e punoj vetė kėngėn me bashkėpunėtorin tim Robertin, asnjėherė nuk mendoj qė kam thyer ndonjė regull, sepse veē unė e di se si jetoj pėr atė kėngė dhe punoj ditė e natė me muzikėn, me orkestrimin, me koreografi me styling, me gjithēka, ashtu siē unė mendoj qė duhet tė prezantohet njė artist nė skenė dhe ashtu siē e ndiej veten mė sė miri kur jam nė skenė. Mua nuk mė duket problem nėse njė kėngė e kėndoj nė dy vende.
Kėnga “Me ty” u kėndua dhjetė ditė para paraqitjes tek “Kėnga Magjike” nė njė festival nė Maqedoni, ku kėnga kėndohej nė maqedonisht, por muzika si dhe paraqitja skenike ishin tė njėjta. Por sipas kontratės sė pjesėmarrjes te “Kėnga Magjike”, kėnga qė sillet pėr konkurrim duhet tė jetė njė krijim i ri, i paprezantuar mė parė nė asnjė kompeticion, madje as nė ndonjė bar ku kėngėtarėt mund tė ndiqen nga njė numėr i kufizuar njerėzish dhe kurrsesi tė konkurrojė nė njė festival tjetėr.

publialb
15-11-11, 02:50
http://publialb.com/wp-content/uploads/2011/11/rovena-stefa.jpg
“Ushqehem siē mendoj se ėshtė mė mirė, preferoj shumė gjėra tė shėndetshme pėr trupin tim, bėj palestėr dhe mundohem tė mbaj trupin nė formė”, kėshtu ka thėnė nė njė intervistė dhėnė nė televizionin Alsat-M, kėngėtarja e njohur Rovena Stefa, e cila ishte atje pėr tė promovuar kėngėn dhe klipin e saj mė tė ri, tė titulluar “Kanagjegji”. Rovena gjithashtu ka treguar se pėr momentin me motrat e saja jeton nė Prishtinė, ku kanė marrė me qira njė apartament atje dhe po punojnė nė fushėn e muzikės, Rovena dhe Irva si kėngėtare, kurse Elisa luan rolin e menaxheres sė motrave. E pyetur se nėse e motra e saj Irva e ka mė tė lehtė realizimin e karrierės muzikore nė krahasim me kohėn kur ajo ka filluar, Rovena ka thėnė se tani Irva e ka shumė mė tė lehtė pėr shkak se ajo dhe Elisa kanė krijuar rrugėn nė muzikė dhe sė bashku me miqtė e tyre do e ndihmojnė Irvėn pėr tė krijuar njė karrierė tė bukur artistike, pasi Rovena kur kishte filluar karrierėn e kishte pasur pak mė tė vėshtirė. Kėngėtarja e njohur Stefa gjithashtu ka treguar dhe pėr kėngėn e saj mė tė re, tė realizuar edhe me klip “Kanagjegji”, qė ėshtė njė kėngė me tipare tė vjetra shqiptare, ku ka dashur tė pėrshkruajė njė lidhje dashurie mes njė vajze nga Shqipėria dhe njė djali nga Kosova. Kjo kėngė ėshtė pėlqyer shumė nga fansat e saj, kurse Rovena mban veshur njė kostum tepėr special qė ėshtė realizuar pėr tė, ndėrsa klipi ėshtė xhiruar nė Krujė, tek Kalaja e Skėnderbeut. Mes tė tjerave, Rovena ėshtė pyetur edhe pėr jetėn e saj private, ku ajo ka ngurruar tė flasė mė shumė, por vetėm ka thėnė se burrin e do gjeneral qė ta komandojė atė, ashtu siē e ka dhe njė kėngė me titull “Gjenerali”. Rovena sė fundi ishte pjesė e spektaklit “Zhurma Show” ku sė bashku me Irvėn rrėmbyen tri ēmime.

publialb
15-11-11, 02:52
http://publialb.com/wp-content/uploads/2011/11/big-mama.jpg
Kur tė gjithė i fshehin ndryshimet estetike qė bėjnė nė pamjen e tyre, ne tė paktėm kemi njė personazh karizmatik dhe pa komplekse qė gjithmonė atė qė bėn, e ndan me publikun me natyrshmėrinė dhe sinqeritetin mė tė madh. Kėtė radhė ne ju sjellim lajmin jo vetėm me fjalė, por edhe me foto. Big Mama ka fryrė buzėt. Kjo gjė mund tė shihet dhe vėrtetohet nga fotot ekskluzive qė i kemi siguruar ngaklinika. Pėr kėtė ndryshim estetik nė pamjen e saj dhe pėr tė pasur njė palė buzė tė reja, Bigi ka sjellė nė Tetovė njė mjek shumė tė njohur turk tė kirurgjisė estetike, Hayati Akbas nga klinika FBM Lazer Estetik Plastik Cerrahi, me seli nė Samsun tė Turqisė. Zmadhimin e buzėve Big Mama e ka realizuar nė njė studio parukerie dhe estetike tė njė miku tė saj, teksa mjeku i njohur Akbas ka qėndruar vetėm disa ditė nė Maqedoni, kurse mė herėt ai kishte qėndruar pėr disa ditė edhe nė Prishtinė. Sipas informacioneve tona, nė duart e tij ka kaluar edhe njė kėngėtare tjetėr pėr tė cilėn ende nuk jemi informuar, por me kalimin e kohės do tė bėhet publike gjithēka. Ne kemi shkruar mė herėt pėr suksesin e Bigut nė Turqi me realizimin e projektit tė parė atje, madje kemi shkruar edhe pėr ndėrhyrjet kirurgjike qė ka realizuar atje pėr tė larguar peshėn. Por Big Mama ka vendosur pėrsėri tė largojė disa kile tė tjera nėpėrmjet operacioneve nė Turqi. Ne e pėrgėzojmė pėr guximin qė ka.

emine
15-11-11, 08:19
Po more e done kjo burrin qe e komandone ,nuk pe di ku me komandu,po se besoi se kjo len karrieren e shkone ne fshat veq me rrite fmije e kujdes per burre,diqka duhet mi tregu shtypit per tju permendi emrin dikund,,,

emine
15-11-11, 08:55
qeshtu nuse ngo burrin,

Hajra
22-11-11, 08:20
Elvana vs. Dafina, lufta e heshtur e dy divave

21 November 2011

Tė jesh 1-shi nė muzikėn mbarėshqiptare, jo vetėm qė nuk ėshtė e lehtė, por nėnkupton pėrpjekje tė vazhdueshme, kurim tė imazhit, veshje skenike, investim tė pamasė nė para, pasi rivaliteti nuk toleron kurrė. Dy kėngėtaret mė “inn” tė kohėve tė fundit nė skenėn muzikore shqiptare, Elvana Gjata dhe Dafina Zeqiri, duket se janė prekur pikėrisht nga ethet e kėsaj “lufte” tė heshtur qė po zhvillohet mes tyre. Tė dyja janė mė tė preferuarat e rrjedhimisht mė tė paguarat nė koncertet nė mbarė Shqipėrinė, Kosovėn, Maqedoninė, diasporėn etj. Pėr mė tepėr, secila prej tyre po e mban nė “tiro” gjininė e muzikės qė lėvrojnė, pasi klipet e tyre kėtė vit nuk kanė fund. Mesa duket, dy kėngėtaret e njohura s’kanė kohė as tė marrin frymė, le pastaj pėr pushime…
Reklamė ka bėrė Dafina Zeqiri mė parė, njė reklamė banke nė Kosovė ka realizoi sė fundmi edhe Elvana Gjata, ku pėr “inat tė tė gjithėve” shfaqej mė seksi se kurrė. Por, pse pikėrisht nė Kosovė, apo pėr shkak se atje Elvana ka qenė shumė e popullarizuar, ka nisur tė pėlqehet ēdo vit e mė shumė Dafina, duke ia lėkundur kėshtu pozitėn kėngėtares shqiptare, fituese tė “Top Fest 8” me kėngėn “Me ty”?! Ndėrkaq, pėr Dyffy-n, pėr tė cilėn u tha se kėrkoi para pėr tė marrė pjesė nė “Zonė e lirė” tė Arian Ēanit, (gjė qė normalisht nuk i leverdis, sepse tė paktėn publiku shqiptar do kishte mundėsi ta ndiqte nė kėtė emision, por ajo nuk erdhi fare, ndoshta ngaqė iu refuzua kėrkesa!), ka nisur epoka e kėngėve nė anglisht, me qėllimin pėr tė thithur sa mė shumė admirues anglishtfolės (sepse ne shqiptarėt vdesim kur bėhet fjalė pėr gjuhė tė huaja!), por edhe pėr tė pasur njė armė mė tepėr pėr tė prekur tregun europian, pėr tė cilin Elvana nuk ka tentuar ende. Kėto kohė nė fakt, Zeqiri, pėr tė cilėn ėshtė shkruar se ėshtė ndarė nga i fejuari, Krenari; i ėshtė kundėrpėrgjigjur “goditjes” sė Elvanės nė njė tjetėr mėnyrė: pasi publikoi kėngėn e saj nė anglisht, “My Swag”, qė nė shqip do tė thotė “Hakmarrja ime” ose “Armėt e mia”, do tė sjellė mė 1 dhjetor kėngėn “D&G”, nė bashkėpunim me njė nga reperėt mė tė njohur nė trojet mbarėshqiptare, Getoar Selimi tė “Tingulli 3nt”. Nėse pėr “My Swag” (kėngė qė nuk pati suksesin e pritur!) sipas thashethemeve, iu kushtua Elvanės, Tunės dhe Genta Ismajlit, tė cilat Dafina i konsideron rivalet mė tė forta, (pasi sikurse edhe ajo, ato janė seksi, vokaliste, madje kanė mė tepėr vite nė skenė), “D&G” nuk dihet tė ketė ndonjė dedikim … Dafina, e talentuar sidomos pėr muzikėn R’N’B, i ka marrė masat nga ana e saj, duke i dhėnė ekskluzivitetin e kėngėve tė saj mė tė fundit STV (Supersonic Televizion), qė deri mė tani e ka lanēuar shumė Elvanėn. Qėllimi i Dafina Zeqirit ėshtė qė tė rrėzojė popullaritetin e Elvana Gjatės, sepse synimi i saj ka qenė pushtimi i tregut nė Shqipėri, ndoshta pėr tė pėrmirėsuar “gabimet” e saj, pra kėrkimin e parave pėr intervista tė ndryshme. Por, ja qė fati i saj i keq kanė qenė arenat e festivaleve moderne, siē janė “Kėnga Magjike” apo “Top Fest”, trofeun e tė cilit kėtė vit e rrėmbeu Elvana. Dafina ka marrė pjesė nė festivale nė Shqipėri, por ka sukses tė madh. Megjithatė, ajo mund tė justifikohet me faktin se kėnga “Vibe” qė e ka kėnduar nė bashkėpunim me Tunėn dhe 2Po2 ėshtė njė nga hitet mė tė klikuara shqiptare. Ndaj, po tė mos jesh inteligjent, ėshtė e vėshtirė t’i mbijetosh kėsaj “Xhungle muzikore”, kėshtu qė e mirėnjohura Elvana Gjata, e cila nė albumin e saj tė fundit i ka tė gjitha kėngėt hite, ėshtė duke pėrgatitur njė superklip, qė sikurse ėshtė mėsuar, do tė jetė super i kushtueshėm, bile disa thonė se deri mė tani nuk ėshtė parė klip i tillė nė Shqipėri. Stafi i “Provideo”, me tė cilin po bashkėpunon pėr klipin e ri hitbėrėsja e “Ku jeton dashuria ime”, “Nuk janė mė”, “Dhe zemra ndal”, “Mamani nejen”, “Vetes”, “A ke ti zemėr”, “Dhe zemra ndal”, etj., garantojnė qė video e kėngės “Gjaku im” do tė jetė “bombė”. Si pritet tė shkojė lufta Elvana- Dafina, rezultatin mbetet vetėm ta shohim nė vijim…

Burimi: Gazeta Standard (http://www.standard.al/)

Hajra
22-11-11, 08:21
Alberie Hadegjonaj, te gjitha operacionet qe e transformuan

21 November 2011

http://www.tiranachat.net/shqip/wp-content/uploads/2011/11/alberie-h2.jpgAjo ėshtė njė kėngėtare shumė e mirė, por edhe njė personazh shumė karizmatik. Nė jetėn e saj ka provuar majat, por edhe dramat. Megjithatė, duket se Albėrie Hadėrgjonaj nuk ia ka mohuar asnjėherė vetes optimizmin dhe humorin e ri. Madje, sipas disa studimeve, kėto dy cilėsi tė ndihmojnė qė tė mbetesh e re pėrgjithmonė. Ajo mbase jo? Nė fakt, jeta tregon se nuk mjafton vetėm fakti i tė ndjerit mirė me veten dhe botėn pėr t’u ndier e re, por sidomos pėr t’u dukur e re. Nė kėtė moment hyn nė lojė kirurgu plastik. Dhe mirė bėn… Madje, shyqyr qė i kemi, sepse jemi tė qetė qė ai ėshtė gjithmonė aty duke pritur, mjafton qė ne tė zgjedhim, tė shkojmė apo jo. Ndėrkohė duket se Albėria e ka zgjidhur tashmė kėtė dilemė dhe, pėr t’i dhuruar vetes njė rini tė dytė, i ka hyrė mbarė me ndryshime, dhe sipas miqve e kolegėve tė saj, ajo nuk ka komplekse pėr ta pohuar kėtė fakt. Tek emisoni “Opinion” kėtė tė mėrkurė, ku nė panel ishte e ftuar edhe Albėria, nė njė moment Blendi Fevziu pohoi se kėngėtaret pėr tė pasur mė shumė sukses, nuk i mbajnė shpresat vetėm tek zėri apo kėnga e mirė, por edhe tek kirurgu plastik. Dhe tė gjthė ata qė e ndoqėn, besoj e panė vetė me sytė e tyre se ajo qė qeshi mė shumė pėr kėtė batutė ishte Albėria, duke dėshmuar se kėtė fakt e merr me shumė sportivitet. Por nė ndryshim nga kėngėtaret 20- vjeēare, tė cilat ia nisin karrierės me njė xhiro tek kirurgu e mė pas nė studion muzikore, Albėria ka bėrė ndryshe. Pas shumė vitesh nė skenė, e sprovuar nė disa zhanre tė muzikės, me shumė ēmime prestigjioze tė fituara, ka menduar se tashmė duhen bėrė disa ndryshime nė pamje. Dhe ia ka dalė… Nga ato qė ne kemi mėsuar, duket se Albėria nuk ėshtė mjaftuar me ndonjė ndryshim tė vogėl qė tė ngjajė si diēka natyrale, por ka bėrė revolucion nė pamje. Me sy tė lirė mund tė kuptosh dozat e fillerit tė injektuara poshtė syve, nė mollėza dhe nė buzė, rregullimin e qafės, ndėrkohė qė thuhet se edhe gjoksin e ka ribėrė. Nė fakt, po t’i besonim Ermal Mamaqit, i cili kur po bėnte prezantimin e Albėries nė skenėn e “Kėnga Magjike”, tregoi edhe vendet ku ajo mund t’i ketė prekur me bisturi, i bie qė edhe tė prapmet mund tė kenė pėsuar disa ndryshime, por ne gjithsesi aty nuk kemi dalluar gjė. Pra, ta konsiderojmė thjesht si njė batutė tė Ermalit dhe asgjė mė shumė. Paraqitjet e fundit tė kėngėtares sė njohur kanė zgjuar interes tė veēantė tek publiku dhe fansat e saj, si dhe kanė ngjallur komente tė ndryshme. Mediat kosovare, kanė pak kohė qė e kanė nė qendėr tė veėmendjes pėr kėto ndryshime, meqė kėngėtarja vjen pikėrisht nga Kosova. Sipas gazetės “Kosova Sot”, kėngėtarja Albėrie Hadėrgjonaj ka filluar tė pėrdorė shumė botoks. Gjatė paraqitjes sė saj nė “Kėnga Magjike”, Albėria ėshtė dukur mė e re se kurrė e kjo falė botoksit, por edhe shumė mė ndryshe. Gjithsesi, ne e pėlqejmė Albėrien edhe kėshtu, sepse ajo ėshtė njė kėngėtare e zonja dhe vazhdon tė bėjė tendencė me muzikėn e saj.

Burimi: Panorama Plus (http://www.panorama.com.al/)

Hajra
22-11-11, 08:22
Isi Topciu, oferta qe nga Amerika Latine deri ne Japoni

21 November 2011

http://www.tiranachat.net/shqip/wp-content/uploads/2011/11/isi-top.jpgIshte nė Londėr, pėrfaqėsoi shqiptarėt denjėsisht dhe u kthye me ēmimin “Best catwalk” qė jepet nga juria e spektaklit “Miss World”. Isi Topēiu rrėfen nė njė bisedė tė shkurtėr pėr “Panorama plus” eksperiencėn e saj gjatė kėtij spektakli, si dhe oferta tė shumta tė cilat kanė ardhur nė adresė tė bukuroshes. Pėr Isin nuk ėshtė fillestare kjo punė, pasi ajo mė herėt ka qenė pjesė e pasarelave nė Itali, dhe ka realizuar shumė fotosesione me fotografin e njohur shqiptar, Fadil Berisha. “Unė atje kalova shumė mirė dhe mendoj qė Shqipėria mori njė vlerėsim shumė tė mirė kėtė vit”, – tregon bukuroshja Topēiu, duke thėnė mė tej se kjo ėshtė eksperienca mė e bukur qė ka pėrjetuar nė botėn e artit. “Ka qenė eksperienca mė e bukur qė kam jetuar deri tani pėr sa i pėrket botės sė modės apo artit, fitova ēmimin “Best catwalk” nga juria e “Miss World” dhe hyra nė “Top 20” e pastaj prej aty u zgjodhėn “Top 5 modele”, si dhe “Top 10 Best designer dress”. E pyetur nėse nė adresė tė saj ka ardhur ndonjė ofertė pune nga ndonjė agjenci e modės, Isi tregon se pėr momentin ėshtė shumė e angazhuar me shkollėn, por ėshtė duke shqyrtuar oferta tė shumta. “Kontakte dhe oferta mė kanė ardhur nga Japonia dhe nga Amerka e Jugut, por duhen vlerėsuar mirė, sepse pėr kėtė vit jam shumė e angazhuar me shkollėn, ajo ėshtė gjėja primare, moda ėshtė gjithēka, por mbetet vetėm pasion”, – pėrfundon kėshtu bisedėn vajza e cila pėrfaqėsoi Shqipėrinė nė “Miss World 2011”, qė kėtė vit ėshtė mbajtur nė Londėr.

Burimi: Panorama Plus (http://www.panorama.com.al/)

Zero Cool
24-11-11, 21:33
Kėrkon burrė nė internet
Kush do ta paramendonte se lepurusha e dikurshme e revistės erotike “Playboy”, Jenny McCarthy do tė ishte aq shumė e dėshpėruar, sa dashurinė e saj tė re ta kėrkoj pėrmes ueb-faqeve tė ndryshme pėr takime pėrmes internetit.


http://www.ekonomisti.info/fotot/32762/main_jenny-mccarthy.jpg


Kėshtu, kjo bukuroshe pasi ka dėshtuar qė tė gjejė njė tė dashur nė botėn e shoubiznesit, ėshtė regjistruar nė njė faqe pėr takime ‘on-line’.

Qė kur ajo ėshtė ndarė nga i dashuri i fundit Paul Krepelka nė muajin shkurt, nuk ka mundur tė gjej tė dashur, kėshtu qė tani i ėshtė drejtuar faqes sė internetit Match.com.

“Kam shikuar pėr meshkujt qė mė pėlqejnė mes moshės 35 dhe 48-vjeēe. Ėshtė vėshtirė tė gjesh njė mashkull. Unė jam nga Ēikagoja, ku meshkujt hanė mish dhe patate.

Ata nuk e dinė se ēfarė do tė thotė vegjetarian”, ka thėnė ajo. Ajo tani ka vendosur tė kėrkoj mė larg pėr dashurinė e saj. “Nuk e kam dert nėse ai ka hundė tė madhe, apo nėse ka kokėn tullace.

Vetėm tė jetė njė mashkull i ėmbėl dhe i cili ėshtė njė reflektim perfekt i asaj qė jam unė. Ata duhet tė kenė njė vend pune, nė mėnyrė qė tė kenė mundėsi tė paguajnė sė paku njė darkė dhe gjėra tė tilla. Kjo ėshtė e rėndėsishme”, ka thėnė ajo.

Zero Cool
25-11-11, 22:34
Kim Kardashian donte njė burrė Italian

Kim Kardashian nuk gjen paqe. Pas dėshtimit tė martesės sė saj tė shkurtėr, tani ka kundėr vetes edhe shtypin botėror.

http://www.ekonomisti.info/fotot/32894/main_kimi.jpg

Gazetat sportive, flasin pėr njė tjetėr basketbollist, tė cilin Kim paska dashur pėr burrė. Ai ėshtė italiani Danilo Gallinari.

Bėhet fjalė pėr njė martesė mediatike, qė Kim ia ka propozuar atij.

Nė njė program radiofonik “Deejay chiama Italia”, nė puntatėn e 18 nėntorit Danilo Gallinari ka pranuar tė ketė marrė kėtė propozim nga show girli-i amerikan.
“Mund tė them se gjithcka qė keni lexuar ėshtė e vėrtetė.

Unė isha nė New York dhe ajo do tė spostohej nga Los Angeles pėr tu takuar, e mė pas takimi do tė pėrfundonte me njė martesė mediatike”, ka deklaruar Gallinari.

Ai mė pas sqaron se “Unė e refuzova dhe ajo u martua nė New Jersey me Kris Humphries. Martesa pėrfundoi keq ashtu sic tė gjithė e dimė.”
Us Weekly shkruan se kohėt e fundit burri i saj Humphries nuk e respektonte, madje e ofendonte nė publik me fjalė si budallaqe, e patalentuar, etj.


ps: sipas disa informatave jozyrtare por te verteta, Kim eshte dashuruar ne nje Holandez me prejardhje Shqiptare :biggrin:

Zero Cool
09-12-11, 21:21
Fotot e Vipave shqiptarė nė prag festash


http://www.albeu.com/dokumenta/foto/adelinatahiri.jpg


Disa prej emrave mė tė njohur tė muzikės mbarėshqiptare janė duke pritur me padurim festat e fundvitit. Shumica prej tyre nuk ka kohė pėr tė festuar pasi janė tė impenjuar nė koncerte tė ndryshme bėrnda trojeve shqiptare por edhe nė Diasporė.

Por kurrėsesi nuk kanė harruar tė bėjnė fotot e tyre promocionuese pėr Krishtlindjet dhe Vitin e Ri.

Bukuroshet: Adelina Berisha, Adelina Ismajli, Genta Ismajli, Rovena Stefa apo Tuna, kanė publikuar fotot qė kanė bėrė ditėt e fundit enkas pėr festat e shumėpritura. Cilėsia e tyre ėshtė nė maksimum, jo vetėm se janė bėrė nga fotografė profesionistė por edhe sepse vetė kėngėtaret janė nė formė trupore tė mrekullueshme.

Ndoshta kjo ėshtė mėnyra qė kanė zgjedhur pėr tė uruar shqiptarėt, dhe duhet pranuar se nuk ėshtė aspak ide e keqe.


http://albeu.com/galeria/images/9314.jpg

Zero Cool
25-12-11, 14:29
Kate Upton


SUPERMODELJA ME TRUPIN MĖ TĖ MIRĖ PĖR 2011


http://www.lajme.gen.al/photos/11/12/kate-upton.jpg


Kate Upton, supermodelja amerikane 19-vjeēare, ėshtė shpallur femra me trupin mė tė mirė tė vitit.Kėtė e ka bėrė tė ditur site i njohur GQ. Supermodelja ėshtė e njohur pėr pozimet e saj, fushatat qė ka pėrfaqsuar dhe veshjet e Victoria's Secret, tė cilat i kanė dhėnė pikėt maksimale pėr kėtė vit.


-NVcRCyFy08&feature=player_embedded

Zero Cool
16-01-12, 15:42
Vajzat me gjoksin mė tė madh, argėtimi maksimalhttp://www.lajme.gen.al/photos/12/01/sofija-vergara.jpgSofija Vergara dhe Ellen De Geners u paraqitėn sė bashku nė reklamė pėr shtėpinė kozmetike “CoverGirl” ndėrsa mė pas udhėheqja e ftoi atė edhe nė emisionin e saj.

Gjatė emisionit zonjat janė argėtuar shumė ndėrkohė e kanė argėtuar edhe publikun. Ellen nė njė moment e ka pyetur Sofjėn, se kush argėton mė mirė, biondet apo brunet .

Ndėrsa Sofija ka qenė shumė konkretet “Mė mirė argėtojnė vajzat me gjoksin e madh”, ka deklaruar aktorja.

Edhe pse ajo ka 40 vite, akoma duket shumė e bukur dhe atraktive ndėrsa linjat e saja bėjnė xheloze shumė aktore mė tė reja.

Zero Cool
27-01-12, 11:46
Estrada paguan pėr tė shtuar ‘views’ nė YouTube (http://www.knninfo.com/?page=1%2C5%2C42979)?

Prishtinė, 25.01.2012 18:16

Ėshtė ky shqetėsimi i ngritur sė fundmi nė qarqet e estradės shqiptare, pasi kėngėtarėt e shumtė qė sė fundmi po arrijnė nė miliona klikime pa ndonjė problem tė madh kanė lėnė vend pėr dyshime.
Ėshtė promoteri i njohur i koncerteve dhe njeriu qė njeh mirė zhvillimet rreth estradės, Nexhat Morina, ai qė nė profilin e tij nė Facebook, ka pohuar se estrada paguan hakerė nga Azia pėr tė shtuar shikimet nėpėr videot e tyre nė YouTube.

“Lajm i mirė: Estrada dhe shumė yje tė Kosovės u paguajnė shuma tė mėdha parash hakerėve tė Azisė qė tė kenė klikime nė YouTube”, ka shkruar Morina nė Facebook.
Nuk ėshtė hera e parė qė po ngriten shqetėsime tė tilla. Edhe nė tė kaluarėn vet artistėt akuzonin njėri-tjetrin pėr shtim tė klikimeve nė mėnyrė ilegale.

ps; cmimi ish aq nenqmues sa qe spo ia vlente as me degju se le mo me shkru apo hacku !

Zero Cool
27-01-12, 12:14
Sa ėshtė homoseksuale Tuna?


http://www.knninfo.com/repository/images/26S-Showbiz_Sa_eshte_homoseksuale_Tuna.jpg


Shkup, 26.01.2012 18:30

Kėngetarja e njohur shqiptare nga Maqedonia, Tuna ėshtė vėnė sėrish nė qendėr tė vėmendjes pasi ajo ka shkruar nė faqen e saj tė rrjetit tė saj social Twitter njė dedikim kushtuar homoseksualeve, transmeton Ikub.al.

“Ėshtė koha t’i ndalojmė diskriminimet dhe gjykimet ndaj njerėzve qė janė me ndryshe, qė mendojnė ndryshe. Mė shumė dashuri pėr ATA #GayRightSupporter”- ka shkruar tekstualisht kėngėtarja provokuese jo vetėm pėr stilin, por edhe sjelljet e komentet e saj pėrtej muzikės.

Kėshtu pas thashethemeve se ajo u divorcua se ėshtė lesbike dhe se ajo ėshtė parė duke u puthur me njė femėr, Tuna ka mbėshtetur hapur dhe publikisht tė drejtat e homoseksualeve. Komentet janė nė dorėn e gjithsecilit!

Zero Cool
28-01-12, 16:40
Albumi i Adeles po thyen ēdo rekord


Ndonėse prej pak kohėsh kėngėtarja Adele nuk ėshtė shfaqur nė skenė, albumi i saj vijon tė thyeje rekordet nė tregun e muzikės botėrore. Albumi “21” po hyn nė javėn e 17 radhazi tė kryesimit tė tij, duke mbajtur vendin e parė tė “Bill Board”. Vetė “Bill Board” ka bėrė me dije se albumi “21” i Adeles ka qėndruar nė vendin e parė ndėr albumet mė tė mira dhe pėr njė kohė mė tė gjatė se ēdo album tjetėr i publikuar deri mė tani. Albumi “21” ėshtė mė i shituri, ndėrsa Adele, pėrpos kėtij fakti ėshtė kėngėtarja e cila ka fituar ēmime nė ceremonitė mė tė rėndėsishme muzikore gjatė vitit 2011. Hitet mė tė mira tė kėtij albumi janė “Rolling in the deep”, “Someone like you” dhe “Set fire to the rain”.


http://www.vizionplus.tv/images/stories/2011_12_08/10.jpg

Zero Cool
04-03-12, 14:42
Skillz dhe Dafina dėshtojnė nė Malmo, 250 bileta tė shitura


http://knninfo.com/repository/images/f1_04-dafina1330855827.jpg


Malmo, 04.03.2012 11:49I paralajmėruar si njė mega koncert qė pėr herė tė parė performonin bashkė grupi Skillz dhe Dafina Zeqiri nė Malmo tė Suedisė, vend ku ka banuar pėr vite kėngėtarja Zeqiri me familjen e saj, si duket nuk ka kaluar ashtu siē e kishin paralajmėruar dhe parashikuar as organizatorėt, por as vetė kėngėtarėt, transmeton Panoarama

Siē mėsojmė nga burime tė sigurta nė Suedi, vendi ku Dafina ka banuar pėr shumė vite, nuk e kishte mirėpritur si duhet kėngėtaren. Nė koncert nuk kishte pasur mė shumė se 250 bileta tė shitura, edhe pse bėhet fjalė pėr njė kėngėtare shumė tė njohur, si dhe njė rep grup shumė tė pėlqyer, ndėrsa vetėm nė Suedi thuhet se jetojnė mė shumė se 15 mijė shqiptarė.

Ende askush nuk mund ta besojė kėtė fiasko qė kishte pėsuar Dafina dhe Skillz, por nuk besohet qė nė njė vend ku ke jetuar pėr vite tė tėra dhe nė fund shqiptarėt tė mos tė duan!? Kjo sigurisht ėshtė e pabesueshme. Vendi ku ėshtė mbajtur koncerti kishte kapacitet tė lartė, ndėrsa ishte lėshuar me qira atė natė pėr dy organizatorėt tė cilėt ishin kujdesur nė maksimum, por qė mbrėmja kishte kaluar suazat e asaj e kjo nuk ishte paramenduar.

Disa nga organizatorėt e koncerteve atje pohojnė me shumė bindje se Dafina dhe Ledri janė nė lidhje, dhe se reperi i kishte blerė dhuratė asaj njė papagall pėr Ditėn e tė dashuruarve. Disa tė tjerė thonė qė ajo edhe njė vit do tė harrohet!

Zero Cool
08-03-12, 17:05
Carlos Slim, njeriu mė i pasur nė botė


http://www.knninfo.com/repository/images/7J_tech_Carlos_Slim.jpg


Njeri mė i pasur nė botė, sipas agjensisė Bloomberg, ėshtė Carlos Slim, manjati i telekomunikacioneve nė Meksikė.

72-vjeēari qė kontrollon kompaninė “America Movil” kryeson listėn prej 20 pasanikėsh, me njė pasuri prej 68 miliardė dollarėsh. Por sipas analistėve, vlera neto e kėsaj pasurie mund tė luhatet ndjeshėm nga tregjet.

Tė premten ra me mė shume se 478 milione dollarė. Pas Slim renditet Bill Gates, themeluesi i Microsoft, me njė pasuri prej 62 miliardė dollarėsh dhe Worren Buffet me 44 miliardė dollarė.

Lista e njerėzve mė tė pasur pėrfshin pesė pėrfaqėsues nga Europa, tre nga Azia, dy nga Amerika Latine dhe njė kanadez.

Zero Cool
30-04-12, 21:55
Leonora Jakupi fryn buzėt


Duket se dėshirės pėr tė pasur buzė tė trasha nuk i ka rezistuar dot as kėngėtarja bukuroshe kosovare, Leonora Jakupi.

Thuhet se bukuroshja kosovare, ka fryrė buzėt dhe ka bėrė botoks, nė njė nga klinikat mė tė njohura tė Prishtinės, aty ku shumė personazhe tė njohura tė show bizit kosovar, kanė bėrė ndėrhyrje tė tilla.

Leonora e cila ėshtė e njohur pėr bukurinė e saj, ka dashur tė jetė perfekte, pasi kėngėtarja do tė jetė reklamojė produktin “Prince Caffe”. Gjithashtu ajo ėshtė shprehur se ėshtė duke punuar edhe pėr projekte tė reja muzikore.

Zero Cool
02-05-12, 15:24
Rihanna: Jam e pakėnaqur seksualisht


http://imag.img.jugem.jp/20090726_923794.jpgKėngėtarja 24-vjeēare rrėfen se tekstet e saj i referohen pakėnaqėsive qė ka nė shtrat.

Rihanna sėrish nė qendėr tė thashethemeve rozė. Nė njė intervistė, kėngėtarja ka deklaruar se ka disa “pakėnaqėsi” nė shtrat… ndoshta ėshtė njė mėnyrė e re pėr tė qenė sėrish nė qendėr tė vėmendjes, por Rihanna ka vendosur tė shpjegojė pėrse shkruan shpesh tekste kėngėsh qė lidhen pak a shumė me sferėn seksuale.

Nė njė interviste pėr “Sun”, kėngėtarja 24-vjeēare ka pranuar se tekstet e kėngėve tė saj shėrbejnė pėr tė kompensuar nė njė farė mėnyre, tė gjitha pakėnaqėsitė qė ka nė dhomėn e gjumit. Albumi im i fundit, ashtu si dhe tė mėparshmit, rrėfejnė atė qė ē’ka pėrjetoj dhe mendoj unė realisht nė momentin qė shkruaj kėngėt”, ka thėnė Rihanna, duke shtuar se nė kėtė moment tė jetės nuk duket se ka shumė “aksion” nė planin intim e kjo transmetohet nga kėngėt e saj. Ylli, i lindur nė ishujt Barbados, ka pranuar se “mendimet negative” qė ka nisur tė ketė pėr shkak tė mungesės sė aktivitetit seksual kanė ndikuar nė shkrimin e albumit tė saj tė fundit qė pėrmban kėngė hit si: “We Found Love” e “Watch n’ Learn”.

Ndėrkohė ajo ka siguruar se ėshtė shumė e zonja dhe kreative nė shtrat, por shton se: “Shpesh herė njerėzit bėjnė gjithēka pėr tė kėnaqur tjetrin dhe harrojnė tė marrin kėnaqėsi pėr veten. Besoj se cilėsitė e mia mė tė mira janė shkathtėsia dhe spontaniteti, rrezikoj pa pasur frikė. Pėr mua seksi ėshtė pushtet”.

Zero Cool
02-05-12, 15:26
Rita Ora apo "Rihanna e re" me veshje plazhi


http://www.knninfo.com/repository/images/b.jpg


Ju ndoshta nuk keni dėgjuar ende pėr tė, por vitin e ardhshėm nė tė njėjtėn kohė askush prej jush nuk do tė ketė mbetur pa dėgjuar pėr emrin e Rita Oras. Mediat britanike e ngrejnė lart me superlativa shqiptaren dhe pavarėsisht se ajo pohon se ėshtė ndikuar nga Gwen Stefani nė mėnyrėn e veshjes, gjithēka ngjan nė fakt me Rihanna.

Zero Cool
03-05-12, 08:10
Shqiptarja Erjona Sulejmani, refuzoi 100 mije euro per “Playboy”


Ėshtė e bukur dhe shumė elegante, jeton nė Itali dhe quhet Erjona Sulejmani. Nga njė burim qė ėshtė miku i saj, mėsuam se vajza ėshtė nga Shkodra, njė modele shumė seksi, e cila vetėm pak kohė mė parė ka refuzuar tė pozojė me gjoksin jashtė pėr revistėn “Playboy”, megjithėse shuma ishte e majme 100 mijė euro.

http://vipat.info/wp-content/uploads/2012/04/ERJONA-sulejmani-FOTO.jpg


Bukuroshja shqiptare sapo ka bėrė njė kontratė me Elita Agensi, ndėrsa futbollistėt e Serisė A e adhurojnė qė ta kenė afėr.
Erjona ka pasur edhe njė ofertė pėr tė kėrcyer te “Velinat”, por nuk e ka pranuar.


http://vipat.info/wp-content/uploads/2012/04/erjonasulejmani.jpg

Zero Cool
21-05-12, 17:25
Rihanna puth Rita Orėn

Rihanna puth Rita Orėn… vetėm nė faqe


Rihanna duket se ka rėnė nė dashuri me kėngėtaren e momentit nė Britaninė e Madhe, Rita Ora.

http://top-channel.tv/foto/lajme/Rihanna-Rita-Ora.jpg


24-vjeēarja nga Barbados ka puthur nė faqe kėngėtaren me origjinė shqiptare dhe kjo e fundit ka postuar foton menjėherė nė Twitter.

Edhe pse kėtė muaj ka qenė e shtruar nė spital pėr shkak tė “lodhjes” nga njė axhendė e ngjeshur koncertesh, promovimesh dhe festash tė shfrenuara, Rihanna ka rimarrė veten dhe ėshtė rikthyer sėrish fuqishėm nė rrethin shoqėror tė VIP-ave.

Rihanna dhe Rita Ora u takuan nė festėn e ditėlindjes sė Tyran Smith.


http://top-channel.tv/foto/uploads/Image/rihanna-rita.jpg

Elina
21-05-12, 22:03
Rihanna duket se ka rėnė nė dashuri me kėngėtaren e momentit nė Britaninė e Madhe, Rita Ora.

Qe cka bejne mediat....nje puthje ne faqe dhe dashuria si vetetima :biggrin:
Me shtini te mendoj per Madonken edhe Spirsken qe jan puthe ne buze...e per ato cka eshte thene? :tongue:

Perndryshe kjo Rita don me dale nje kengetare e suksesshme!

Denim
15-08-12, 20:43
Sinan Vllasaliu pėr hatėr tė fitėr bajramit po mbante koncert nė Mitrovicė ! A do tė shkon ndokush nga ju ?

haneza
31-08-12, 21:48
Sulltanesha Hyrem u ndėshkua me 10 goditje me kamxhik

http://kosovatimes.net/repository/images/sulltanesha_hyrrem.jpg

22.08.2012 18:40
Aktorja Meryem Uzerli, 29-vjeēare, e cila luan rolin e Sulltaneshės Hyrem nė serialin turk “Sulejmani i Madhėrishėm”, ka rrėfyer ngjarjen mė tė tmerrshme tė jetės sė saj.


Nė njė intervistė pėr njė televizion turk, ajo ka thėnė se gjatė njė shėtitje nė Dubai tė Emirateve tė Bashkuara Arabe ėshtė arrestuar nga policia dhe i ėshtė shqiptuar dėnimi me 10 goditje me kamxhik.

Aktorja turke me nėnshtetėsi gjermane asokohe ishte 19-vjeē dhe rrugėve tė Dubait po shėtiste gjysmė e zhveshur. Ajo nuk ishte nė dijeni pėr ligjet e ashpra nė kėtė qytet arab. Meryem kishte shkuar nė Dubai me shoqet e veta, pėr pushime.


“Mendoja se nuk do tė mė godisnin shumė, por ka qenė e tmerrshme. Nuk mund tė besoja ēka isha duke pėrjetuar. Burri qė po mė godiste zgėrdhihej pandėrprerė. Kjo gati mė bėri tė ēmendem”, ka thėnė Meryem.

haneza
31-08-12, 22:00
Brad Pitt, nė serialin pėr Sulltan Sylejmanin?

http://albahite.info/wp-content/uploads/2012/07/Rita-Ora1-300x166.jpg

Se sa investojnė turqit nė industrinė e filmit, mė sė miri e dėshmon mundėsia e angazhimit tė aktorit tė njohur botėror Brad Pitt, si aktor mysafir nė serailin e njohur turk pėr Sulltan Sylejmanin, serial ky i cili ka arritur shumė sukses edhe nė trojet shqiptare dhe Ballkan.

Sipas mediave turke, Pitt do tė veshė sė shpejti petkun e komandatit tė njė ushtrie evropiane, falė rolit tė ri nė serialin “Sulejmani i madhėrishėm”.
Pėr kėtė aktori ka kėrkuar 2 milionė dollarė, ndėrsa produksioni “Tims” ka pranuar t’i paguajė atij kėtė shumė.

Aktori holivudian do tė paraqitet nė shtatė pjesė tė serialit tė famshėm turk, e nė rast se Pitt e refuzon rolin, atėherė si zėvendėsim llogaritet aktori tjetėr i famshėm, Mel Gibson

haneza
31-08-12, 22:12
shqiptari Ibrahim Pargall nga qameria , shiqoni si e hedh thiken kur ia prekin grun. Tamon shqiptra :))

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=K0SqRE0ES7Y#t=344s

achiles
04-09-12, 11:10
Ish-piloti i Travoltes: Kemi pasur aferė gjashtėvjeēare tė dashurisė


Zėrat pėr aferėn e gjatė tė aktorit me ish-pilotin e tij nė tė 80-at janė shfaqur qysh nė qershor. Ish-piloti i Travoltes, Doug Gotterb (62) ka folur nė njė intervistė pėr “National Enquirer” pėr detajet e lidhjes gjashtėvjeēare me aktorin, transmeton portali Koha.

Ai pohon se si John Travolta (58) ia ka pranuar qė preferon meshkujt. Pėr aktorin ka filluar tė punojė nė vitin 1981, jo shumė gjatė pasi qė janė bėrė tė dashur.

“Kemi shkuar nė Monterey nė Kaliforni. Kemi kaluar njė darkė tė mrekullueshme, pinim Merlot dhe kam pasur pėrshtypjen qė tentonte tė mė joshte. Gjatė kthimit nga restoranti nė dhomėn e gjumit, John papritmas mė tha: Hej, a dėshiron masazh? Isha i gatshėm pėr diēka tė tillė dhe thashė: “Sigurisht, pse jo?” Jam kthyer nė dhomėn time, kam bėrė dush dhe kam dal nė peshqir. John mė ka thėnė tė shtrihem, ka filluar tė mė bėjė masazh dhe pastaj e gjithė kjo ėshtė shndėrruar nė diēka tjetėr”, – pohon Gotterba.

Tutje ai shton qė aktori ishte shumė i ėmbėl dhe pasionant dhe qė ditėn tjetėr me njė buzėqeshje tė madhe nė fytyrė i tha qė ishte kėnaqur jashtėzakonisht. Ēifti pas kėsaj ka vazhduar tė takohet pėr gjashtė vite tjera. Gotterba pohon qė Travolta e adhuronte seksin me shumė meshkuj njėkohėsisht dhe ka pasur qejf tė xhirohej gjatė marrėdhėnieve seksuale.

Herėn e fundit e ka parė aktorin nėn vitin 1992, kur tashmė kishte njė vit martesė me Kelly Preston.

“Sapo ishin kthyer nga Qendra Scientologjike nė Hollywood kur i kam takuar. John mė ka ftuar tė shėtis me ta nė plazh. Kemi folur pak para se tė shpėrtheja unė: Mė thuaj John, tani qė je i martuar preferon meshkujt apo femrat? Mė ka shikuar drejt nė sy dhe tha: Paj Doug, une preferoj meshkujt. Kam thėnė: Nė rregull dhe kjo ishte hera e fundit qė e kam parė,” – ka rrėfyer ai.

Spekulimet e ish pilotit tė aktorit thuhet t’i ketė vėrtetuar edhe ish sekretarja e Travoltes, Joan Edwards.

“Pėr tė kam bėrė gjithēka. Jam kujdesur pėr jetėn e tij profesionale dhe private. E kam ditur qė ėshtė homoseksual, por kjo nuk mė ka penguar asnjėherė”, – ka deklaruar Joan e cila ka punuar pėr aktorin nga viti 1978 deri nė vitin 1994.

Storiet nga e kaluara e Travoltas i kanė nxitur dy masazhistėt tė cilėt e kanė akuzuar pėr ngacmim seksual.

achiles
04-09-12, 11:13
Malkoēoglu Bali Bey


Joshėsi ėshtė gay! Nė serialin turk luan pushtuesin e Sulltanit


Turkun mahnitės e dashura e ka zėnė nė shtrat me njė mashkull, tė cilin e ka prezantuar si mik. Aktori i ka thėnė tė dashurės qė nuk kanė bėrė asgjė tė keqe.

Burak Özēivit (28) ėshtė i adhuruar tek femrat. Nė “Sylejmanin e Madhėrishėm” aktron pushtuesin e Sulltanit, Malkoēoglu Bali Bey. Mediet turke pohojnė qė aktori tėrheqės nė fakt ėshtė homoseksual. Turkun mahnitės e dashura e ka zėnė nė shtrat me njė mashkull tė cilėn e ka prezantuar si mik. Aktori ka provuar t’i shpjegojė tė dashurės qė nuk kanė bėrė asgjė tė keq dhe qė vetėm kanė “luftuar”, por nuk ka ditur t’i shpjegojė pse i kishin rrobat e zhveshura.

Ajo e ka lėnė menjėherė, ndėrsa ai kurrė mė nuk ka komentuar spekulimet qė ėshtė homoseksual. Para disa vjetėsh ka pozuar pėr gay revistėn gjermane “Box”.

Ka punuar si model, ndėrsa nė vitin 2005 ishte pėrcjellėsi i parė nė konkursin e Modelistėve tė Turqisė.

Dardanesha
04-09-12, 21:51
Malkoēoglu Bali Bey


Joshėsi ėshtė gay! Nė serialin turk luan pushtuesin e Sulltanit


Turkun mahnitės e dashura e ka zėnė nė shtrat me njė mashkull, tė cilin e ka prezantuar si mik. Aktori i ka thėnė tė dashurės qė nuk kanė bėrė asgjė tė keqe.

Burak Özēivit (28) ėshtė i adhuruar tek femrat. Nė “Sylejmanin e Madhėrishėm” aktron pushtuesin e Sulltanit, Malkoēoglu Bali Bey. Mediet turke pohojnė qė aktori tėrheqės nė fakt ėshtė homoseksual. Turkun mahnitės e dashura e ka zėnė nė shtrat me njė mashkull tė cilėn e ka prezantuar si mik. Aktori ka provuar t’i shpjegojė tė dashurės qė nuk kanė bėrė asgjė tė keq dhe qė vetėm kanė “luftuar”, por nuk ka ditur t’i shpjegojė pse i kishin rrobat e zhveshura.

Ajo e ka lėnė menjėherė, ndėrsa ai kurrė mė nuk ka komentuar spekulimet qė ėshtė homoseksual. Para disa vjetėsh ka pozuar pėr gay revistėn gjermane “Box”.

Ka punuar si model, ndėrsa nė vitin 2005 ishte pėrcjellėsi i parė nė konkursin e Modelistėve tė Turqisė.


wow :eek:, he is one of my favourite actors lately, in fact one of the cutest ones...

Zero Cool
10-09-12, 14:02
Video e Linda Halimit, +18 gati (http://viplive.info/al/video-e-linda-halimit-18-gati-2/)http://viplive.info/al/wp-content/uploads/2012/09/linda+18.jpg


Kėnga e shumė pėrfolur e Linda Halimit, ėshtė gati. Pas disa tentativave tė cilat dėshtonin si pasojė e problemeve “teknike” Linda mė nė fund arriti tė publikoj klipin e kėngės “I Just Wanna”, i cili paralajmėrohet tė mos shikohet nga tė rinjtė nėn moshėn 18 vjeēare.
Vet Linda nė deklaratat e kaluara ka thėnė se kjo kėngė punohet pėr njė treg mė tė madhė sesa Kosova, pasi kjo kėngė nuk pėrshtatet edhe aq shumė me kulturėn tonė.

Videoja do tė mund tė shikohet vetėm pėr pak kohė sepse shumė shpejt do tė censurohet nga YouTube pėr shkak tė pėrmbajtjes.
Disa nga modelet tė cilat ndihmojnė Lindėn nė kėtė klip i takojnė nacionalitetit serb me maqedonas.


Kenga (http://viplive.info/al/video-e-linda-halimit-18-gati-2/)

Zero Cool
12-09-12, 16:19
Qy Shkėndije Mujaj sish kurgjo !


Vildane Zeneli nudo, thyen cdo tabu


Keto foto nuk jane nga klipi +18 i Linda Halimit, pasi ne ate video nuk mund te shohesh as afer dicka si kjo. Ne te vertete, kjo eshte nje nder fotot me te guximshme nudo dhe me seksi qe eshte bere ndonjehere nga ndonje vajze shqiptare.Fjala eshte per modelen e njohur shqiptare Vildane Zeneli e cila eshte fotografuar kohe me pare nga mjeshtri Raphael Mazzucco per librin e tij fotografik “CULO” nen moton “Bota nuk eshte me e rrafshet”.


1 (http://fishmedia.info/wp-content/uploads/2012/09/vil.jpg)

2 (http://fishmedia.info/wp-content/uploads/2012/09/dane.jpg)

Zero Cool
25-09-12, 13:41
Nada Zhiti, shqiptarja qė ēmend italianėt


http://www.knninfo.com/repository/images/24J_Bukuroshja_Nadi_Shehu.jpg


Ka kohė qė punon nė Itali, madje nuk e flet shumė mirė gjuhėn shqipe, por deri diku kuptohet. Nada Zhiti ėshtė njė tjetėr shqiptare e famshme nė shtetin italian pėr punėn e saj si modele. ”Punoj si modele kėto vitet e fundit, e kam filluar si lojė ndėrsa tani ėshtė bėrė pjesė e jetės sime, kėshtu qė jam e pasionuar pas fotografisė. Duke bėrė modė, nuk ėshtė si tė gjithė qė mendojmė se bėj njė punė. Njerėzit shohin vetėm njėrėn anė tė punės sonė, pasi ėshtė njė staf i tėrė qė punon gjatė gjithė kohės me ne e mė pas edhe udhėtimet nėpėr botė, gjė qė unė e bėj me shumė pasion dhe kėnaqėsi. Kėtė javė ishte java e modės nė Milano dhe kam modeluar pėr ”Roberta farc Golden party” dhe jam ende kėtu pėr tė prezantuar linjėn pranverė-verė 2013, ndėrsa javės sė kaluar kam prezantuar edhe linjėn e re tė automobilėve “Audi A3”, nė njė show room po ashtu nė Milano. Puna si modele pėr mua ėshtė njė pasion i momentit e jo pėr tėrė jetėn, pasi nė plan tė parė nuk ėshtė karriera profesionale pasi unė studioj ligjin dhe dėshiroj qė nė tė ardhmen tė bėhem njė avokate e zonja”, thekson pėr ”Panorama plus” modelja Zhiti. ”Mendoj se nė asnjė vend tė botės nuk ėshtė e lehtė tė bėhesh modele, por vetėm nėse ke kualitete dhe je profesioniste, kjo gjė ėshtė me rėndėsi. Nė Itali, kjo punė ėshtė njė profesion i gjithi nėn efektin e imazheve, investohet shumė dhe fitohet shumė gjithashtu. Nė Shqipėri mendoj se moda ėshtė nė hapat e parė, edhe pse ka shumė profesionistė tė mėdhej atje. Kam pasur rastin tė bashkėpunoj me shumė fotografė tė shkėlqyeshėm atje, si me Armand Sallabandėn dhe Sony K. Elson. Dhe e them me plot gojėn se e admiroj artin e imazheve qė kultivojnė ata. Kohėt e fundit kam arritur tė bashkėpunoj me njė grup muzikor shqiptar nė njė videoklip, qė shumė shpejt do tė shfaqet nė ekranet televizive”. Pėr sa i pėrket jetės private, Nada pohon: “Nėse nuk ke kohė t’ia dedikosh njė tė dashuri, atėherė ėshtė problem, nėse dashuria arrin nė kohė tė duhur dhe me vetė dėshirė, mendoj se pikėrisht atėherė ėshtė njė kohė reale…”, thotė ajo.


http://www.panorama.com.al/wp-content/uploads/2012/09/nadazhiti-3-300x199.jpg

LuLjaa
25-09-12, 18:33
evv kukuu medet qe kan dal faree kreeejtt

Gjumashja
25-09-12, 19:42
krejt deshuni veshuni, gejavnu, lezbikavnu se per kete pune hiq so ka ma nin qafen e thefshii

Zero Cool
03-10-12, 13:49
Dardanesha, hec lexo qekho, se mdoket e dojshe qetfare ezelin (Hollandisht :(de) ezel = gomar).
Aktori turk “Ezel” pranon se ėshtė homoseksual


http://www.knninfo.com/repository/images/3J_show_Biz_Ezel.jpgAktori i famshėm turk i njohur mė shume nga seriali “Ezel” Kenan Imirzalioglu ka pranuar se ėshtė homoseksual, shkruajnė mediat ballkanike.

“Ezeli” ka thėnė se mė nuk mund tė fsheh pėr orientimin seksual dhe tė aktrojė se i dashuron femrat. “Nuk mund tė jėtoj mė me gėnjeshtra. Vendosa tė mos veproj edhe unė si aktori tjetėr nga seriali ”Sulejmani i Madhėrishėm” Burak Ozēivit, i cili poashtu ėshtė zbuluar se ėshtė homoseksual mirėpo ka fshehur orientimin seksual.

Aktorin tė cilin femrat e adhurojnė ndėrsa meshkujt janė xheloz, para disa kohėsh papritmas ėshtė ndarė nga bukuroshja turke Zejnep Beserler me tė cilėn ishtė nė lidhje gjashtė vite.

Sa ėshtė ky lajm i vėrtetė qė qarkullon nėpėr mediet turke dhe ballkanase pritet tė shifet nė ditėt nė vazhdim a do tė ketė demantim nga vet aktori.

Guri i madh
03-10-12, 13:59
Mehmet Kosova” pranon se ėshtė homoseksual

http://www.koha.net/repository/images/f1_03-mehmet1349265881.jpg

Publikuar: 03.10.2012 - 14:04Stamboll, 3 tetor - Aktori i famshėm turk Kenan Imirzalioglu, i njohur mė shumė nga seriali ‘Kosovali’ me rolin e Mehmet Kosovės ka pranuar se ėshtė homoseksual, shkruajnė mediat turke.

‘Mehmet Kosova’ ka thėnė se mė nuk mund tė fsheh pėr orientimin seksual dhe tė aktrojė se i dashuron femrat. ‘Nuk mund tė jetoj mė me gėnjeshtra. Vendosa mos lejoj vetes si aktori tjetėr nga seriali” Sulejmani i Madhėrishėm’ Burak Ozēivit i cili po ashtu ėshtė zbuluar se ėshtė homoseksual mirėpo ka fshehur orientimin seksual.

Aktorin tė cilin femrat e adhurojnė ndėrsa meshkujt janė xheloz para disa kohėsh papritmas ėshtė ndarė nga bukuroshja turke Zeynep Beserler me tė cilėn ishte nė lidhje gjashtė vite.

Sa ėshtė ky lajm i vėrtetė qė qarkullon nėpėr mediet turke dhe ballkanase pritet tė shihet nė ditėt nė vazhdim a do tė ketė demant nga vet aktori.

Dardanesha
03-10-12, 14:23
RRen kofte, seshte e vertete, veq pse eshte i bukur po i ngjesin etiketime palidhje :rolleyes:

Une kam shume te njofshem ne Turqi i kam pyet, ata jane njerez qe e njohin nga afer kane qeshe me kete thashethem pa vend...PS: Hmmm sa i bukur...

Guri i madh
03-10-12, 14:26
[QUOTE=Dardanesha;2247643]RRen kofte, seshte e vertete, veq pse eshte i bukur po i ngjesin etiketime palidhje :rolleyes:

Une kam shume te njofshem ne Turqi i kam pyet, ata jane njerez qe e njohin nga afer kane qeshe me kete thashethem pa vend...[/QGazeta po thot une nuk e njoh

Dardanesha
03-10-12, 14:27
[QUOTE=Dardanesha;2247643]RRen kofte, seshte e vertete, veq pse eshte i bukur po i ngjesin etiketime palidhje :rolleyes:

Une kam shume te njofshem ne Turqi i kam pyet, ata jane njerez qe e njohin nga afer kane qeshe me kete thashethem pa vend...[/QGazeta po thot une nuk e njohOk de, ata qet pune e kane me shit gazeta sa me shume :rolleyes:

Elina
03-10-12, 14:52
Dylber me nje fjale,a po? :tongue:

emine
03-10-12, 15:02
Kush koka ky mic sokol:tongue:

Bona-us
04-10-12, 11:51
Dylber me nje fjale,a po? :tongue:

Jo dylber por peder.


Vali Corleone: Unė ja morra virgjėritetin Leonora Poloskės.


Nė kėtė video mund tė shikoni se si Vali Corleone tregon nė njė emision se si ja ka marrėn virgjinitetin kėngėtarės sė njohur shqiptare Leonora Poloskės.


http://www.youtube.com/watch?v=5ABllei1nYY&feature=player_embedded

Okej pkej okej

emine
04-10-12, 20:03
Jo dylber por peder.


Vali Corleone: Unė ja morra virgjėritetin Leonora Poloskės.


Nė kėtė video mund tė shikoni se si Vali Corleone tregon nė njė emision se si ja ka marrėn virgjinitetin kėngėtarės sė njohur shqiptare Leonora Poloskės.


http://www.youtube.com/watch?v=5ABllei1nYY&feature=player_embedded

Okej pkej okej

Qka ka deshte me kallxu ky,se a mashkell prostitute e VIP_shqiptare a,,,

Dardanesha
07-10-12, 20:40
Dardanesha, hec lexo qekho, se mdoket e dojshe qetfare ezelin (Hollandisht :(de) ezel = gomar).

Aktori turk “Ezel” pranon se ėshtė homoseksual


http://www.knninfo.com/repository/images/3J_show_Biz_Ezel.jpgAktori i famshėm turk i njohur mė shume nga seriali “Ezel” Kenan Imirzalioglu ka pranuar se ėshtė homoseksual, shkruajnė mediat ballkanike.

“Ezeli” ka thėnė se mė nuk mund tė fsheh pėr orientimin seksual dhe tė aktrojė se i dashuron femrat. “Nuk mund tė jėtoj mė me gėnjeshtra. Vendosa tė mos veproj edhe unė si aktori tjetėr nga seriali ”Sulejmani i Madhėrishėm” Burak Ozēivit, i cili poashtu ėshtė zbuluar se ėshtė homoseksual mirėpo ka fshehur orientimin seksual.

Aktorin tė cilin femrat e adhurojnė ndėrsa meshkujt janė xheloz, para disa kohėsh papritmas ėshtė ndarė nga bukuroshja turke Zejnep Beserler me tė cilėn ishtė nė lidhje gjashtė vite.

Sa ėshtė ky lajm i vėrtetė qė qarkullon nėpėr mediet turke dhe ballkanase pritet tė shifet nė ditėt nė vazhdim a do tė ketė demantim nga vet aktori.


Z.C hec tash ti lexo ketu qka po thot ky tipi:


Aktori turk, Kenan Izmirzaloglu, i njohur pėr rolin e Mehmet Kosovali (“Aci Hayat”) dhe Ezel Bayraktar (“Ezel”) ka pėrgėnjeshtruar shkrimet nė media qė thoshin se ai ėshtė homoseksual.

“Thashethemet janė njė gjė shumė e keqe. Kėto shkrime gjithmonė kanė qenė tendencioze, por nė qoftė se ju shikoni dikė me hormone mashkulli apo dikė qė ka fėmijė dhe ka krijuar familje, si mund tė thoni se ėshtė homoseksual? Atėherė, i bie qė unė tė mos shoqėrohem asnjėherė me meshkuj! Ugur Yucel (aktori pėr tė cilin e akuzojnė se ka pasur njė lidhje) ėshtė martuar nė Holandė, por nuk jeton atje... Kjo histori ėshtė njė gjė e shėmtuar, tė cilėn mediat e kanė keqpėrdorur. Ai ka njė djalė 19 vjeē dhe ėshtė njė mik i imi shumė i mirė”, ka thėnė ‘Ezeli’ pėr gazetėn Hurriyet.
I pyetur se pse nuk ka bėrė njė reagim tė fuqishėm lidhur me thashethemet qė thoshin se pėlqen gjininė e njėjtė, ai ėshtė pėrgjigjur: “Ēfarė mund tė them dhe mund tė bėj, tė xhirohem nga beli e poshtė e keni fjalėn? Kush mė njeh e di si jam, tė tjerėt turp tė kenė. Jam njė mashkull me njė shėndet tė plotė dhe normal”.
Arsyeja se pse kjo shpifje ėshtė bėrė nė dėm tė tij, sipas Izmirzaloglu, ėshtė se: “Nuk mund tė shmangen sytė nga unė, ėshtė e vėrtetė. U dukem si njė ‘playboy’ qė nė shfaqjen e parė duke tėrhequr vėmendjen e femrave. Privatėsia ėshtė njė gjė shumė e rėndėsishme, pasi bėhet fjalė pėr mua. E unė, njė djalė nga fshati si tė gjithė njerėzit, mė kanė pėrdorur pėr tė pėrhapur gjithmonė thashetheme tė kėqija. Edhe po tė mundohem nuk mund tė dėnoj askėnd, jam i frikėsuar nga e drejta e cila mund tė pėrdoret. Rastėsisht mund tė ndodhė qė njė ditė atyre qė shkruajnė kėto gjėra, t’u lindė ndonjė djalė homoseksual. Kjo punė ėshtė vetėm njė kromozom. Kjo ėshtė njė fuqi e Perėndisė. Jemi nė Turqi, nuk jemi nė Iran, ku gjėrat merren shumė serioze”.
“Unė jam aq i mėrzitur dhe ēdo mbrėmje lexoj Kuranin e shenjtė. Kur e lexova librin e shenjtė, fillova tė qetėsohem... Kėto qė shkruhen bėhen pėr tė tėrhequr vėmendjen e tė tjerėve dhe tė lėndojnė tė afėrmit tanė”, ka thėnė aktori duke shtuar se ėndėrron tė puthė nė skenė yjet e Hollywoodit, Nicole Kidman dhe Sharon Stone. /Telegrafi/

Zero Cool
07-10-12, 21:16
Z.C hec tash ti lexo ketu qka po thot ky tipi:
Paske pshtu :biggrin:

Dardanesha
07-10-12, 21:18
Paske pshtu :biggrin:


Po bre me ka pshtu Zoti ma buken that skam me hanger ha ha ha


po ti i pari me thirre mu e tani edhe une te thirra ty me deshmi :tongue:

Zero Cool
12-10-12, 15:34
Vajza e Elvis Preslit, shet pomfrithttp://www.knninfo.com/repository/images/12S-Showbiz_Vajza_e_Elvis_Preslit_4.jpg

Londėr, 12.10.2012

Ajo ėshtė vajza e tė madhit, Elvis Presli, legjendės sė muzikės rock. Pėr mė tepėr, edhe ish-bashkėshortja e Majkėll Xhekson, mbretit tė muzikės pop, transmeton NOA.AL.

E megjithatė, duket se kėto fakte nuk mjaftojnė qė Liza Presli, tė bėjė njė jetė mondane, siē mund tė mendojė dikush. Madje, tabloidėt e kanė fotografuar atė sė fundmi, duke shitur patatina, majė njė furgoni, njė detaj ky aspak i denjė pėr tė bijėn e Elvis Preslit.

E megjithatė, ajo pohon se bėn njė jetė tė qetė, edhe pse larg famės apo parave. Nė Angli, me bashkėshortin dhe fėmijėt e saj binjakė, duket se i mjafton pėr tė kurorėzuar jetėn e saj si “tė qetė”.

E pabesueshme, por pėr Lizėn thuhet se ka shkuar nė njė qytezė tė vogėl tė Anglisė, Rotherfield, ku shet sanduiēė majė njė furgoni. Dhe se bėn njė jetė tė varfėr, madje gjendet nė gjendje tė keqe financiare.


http://www.knninfo.com/repository/images/12S-Showbiz_Vajza_e_Elvis_Preslit_2.jpg


http://www.knninfo.com/repository/images/12S-Showbiz_Vajza_e_Elvis_Preslit_1.jpg


http://www.knninfo.com/repository/images/12S-Showbiz_Vajza_e_Elvis_Preslit.jpg

Bona-us
15-10-12, 11:37
Jennifer Lopez ‘nxjerr’ gjoksin nė koncert


Jennifer Lopez pėsoi edhe njė tjetėr problem me garderobėn e saj nė njė koncert sė fundmi.

Duke e parė njė pjesė tė gjoksit tė saj jashtė, shtrohet pyetja nėse mendoni se Jennifer Lopez duhet tė veshė mė shumė rroba?

Kjo nuk ėshtė hera e parė qė Jennifer ka probleme tė tilla. Kujtojmė edhe rastin e prezantimit tė saj nė Academy Awards 2012 por qė si zakonisht kėngėtarja dhe aktorja 43 vjeēare, reagon me qetėsi dhe humor.


http://www.knninfo.com/repository/images/Jennifer_Lopez.jpg

emine
27-10-12, 14:51
Luan Krasniqi grushta familjes, pėrballet me gjyqin


Luan Krasniqi i ėshtė kthyer pėrsėri dhėnies sė grushteve, por kėtė radhė nuk bėhet fjalė pėr boks profesionist, por pėr njė zėnkė brenda familjes sė tij. Boksieri kosovar qė banon nė Gjermani raportohet se ka patur njė zėnkė me familjarėt e tij, mė saktėsisht vėllain dhe nipin e tij, pėr ēėshtje pronėsie.

Sipas asaj qė raportojnė mediat gjermane, ngjarja nė fjalė ka ndodhur me 6 maj, kur anėtarėt e familjes Krasniqi janė takuar nė spitalin ku ishte shtruar nėna e boksierit kosovar e cila pritej tė operohej.

Nė ato momente, ka shpėrthyer njė zėnkė e mirėfilltė mes familjes Krasniqi, ku sipas personelit tė spitalit, ish-boksieri i njohur i peshave tė rėnda nuk ka kursyer grushtet ndaj vėllait dhe nipit tė tij. Vetėm ndėrhyrja e policisė ka bėrė qė ky sherr i shpėrthyer nė ambientet e spitalit tė ndalej dhe palėt tė ndaheshin.

Fillimisht, vėllai i Luan Krasniqit dhe nipi i tij kanė ngritur padi ndaj ish-boksierit, por mė pas e kanė tėrhequr atė duke deklaruar para gjykatės se kishin arritur njė marrėveshje paqėsore. Por tani duket se ata kanė ndryshuar mendje dhe e kanė rihapur ēėshtjen, duke kėrkuar dėmshpėrblim pėr grushtet e marra nga ish-boksieri, pasi nipi i tij kėrkon 1200 euro, ndėrsa vėllai i tij 2000 euro.

Kjo ēėshtje ka dėmtuar rėndė imazhin e Luan Krasniqit, i cili ėshtė njė nga personazhet mė tė respektuar tė sportit shqiptar nė botė, pasi ka qenė njė pėrfaqėsues i denjė i Shqipėrisė dhe Kosovės nė arenėn ndėrkombėtare. Por qė me fillimin e kėtij konflikti familjar, figura e tij ka pėsuar goditje tė njėpasnjėshme, pa harruar edhe problemet e mundshme me drejtėsinė pėr akuzat e ndėrsjella qė ka bėrė me vėllain e tij pėr armėmbajtje pa leje./


lajmeshqip

Bona-us
01-11-12, 08:58
Zbulohet fotoja topless e Nora Istrefit


http://www.knninfo.com/repository/images/31_JE_showbiz.Zbulohet_fotoja_topless_e_Nora_Istre fit.jpg

Zero Cool
29-12-12, 11:59
Ja paska ftofe Gjumashes sone :biggrin::tongue:
“Bukuroshja e fjetur” ndodhet nė Angli, 17-vjeēarja qė fle 22 orė nė ditė


http://www.knninfo.com/repository/images/bbukuroshja_e_fjetur.jpg


Londėr, 29.12.2012

Njė adoleshente 17-vjeēare nė Britaninė e Madhe ėshtė cilėsuar si “Bukuroshja e fjetur” pasi vuan nga njė lloj sėmundje qė e detyron atė tė flejė nė 22 orė nė ditė, madje ka pasur raste qė ajo ka fjetur pėr 12 ditė rrjesht.

Shannon Mageen ka qenė kadete nė ushtri, ndėrsa pas ekzaminimeve mjekėsore ėshtė vėnė re se trupi i saj ka njė sėrė ērregullimesh. Pėr shkak tė kėsaj sėmundjeje ajo ka shumė raste qė ecėn lakuriq nė shtėpi, i duket sikur ėshtė pjesė e njė grupi pop-i.

Gjatė pesė viteve tė fundit vajza qė ka dy vėllezėr dhe tre motra, ka fjetur nėpėr ditėlindje, gjatė festės sė Krishtlindjes, madje ka fjetur edhe nė njė udhėtim skish.

Pas ekzaminimeve tė shumta nga mjekėt ajo u pa se vuante ngė njė sindromė e quajtur GCSE, e cila u gjet nga babai i saj i cili kėrkoi nė internet mbi shenjat qė jepte vajza e tij.

Gjumashja
29-12-12, 12:19
hahahaah zero une qe jom gjumashe sjom e smut qy

po nime po ma kalojkaa per gjume

Zero Cool
29-12-12, 12:25
hahahaah zero une qe jom gjumashe sjom e smut qy

po nime po ma kalojkaa per gjume

Pa keqkuptime e nderuara Gjumashja, komenti im pėr ty kishte tė bėnte vetėm me gjumin :biggrin:

Gjumashja
29-12-12, 12:37
Pa keqkuptime e nderuara Gjumashja, komenti im pėr ty kishte tė bėnte vetėm me gjumin :biggrin:


jo bre tamon puna na te pdk si mendojme fjalet me bishta edhe nuk keqkuptohemii hiqqq

ooo beyoncee beyoncee oooo shakira shakiraaa


Gėnjeshtra e Pique: Jemi bėrė prindėr


I dashuri i Shakiras, Gerard Pique, tė premten ka shkruar nė profilin e tij nė Twitter se ēifti ėshtė bėrė me djalė.
“Djali ynė ka lindur! Jemi shumė tė lumtur! Faleminderit tė gjithėve pėr mesazhet”, ka shkruar 25-vjeēari nė spanjisht.
Mirėpo, sipas tė gjitha gjasave, ai ėshtė tallur nė ‘Dia de los Innocentes’ (Ditėn e tė pafajshmėve) qė ėshtė ekuivalente me ‘njė prillin’ te ne.
Duke qenė se kėngėtarja 35-vjeēare nuk e konfirmoi lajmin, menjėherė u dyshua nė vėrtetėsinė e tij. Shakira pritet tė lindė nė ditėt e para tė muajit tė ardhshėm. /Telegrafi/

Zero Cool
29-12-12, 12:44
ooo beyoncee beyoncee oooo shakira shakiraaa
Edhe kto dyja janė me PuDuKy a ? :eek:

Gjumashja
29-12-12, 12:50
Edhe kto dyja janė me PuDuKy a ? :eek:


po more me pdk gjumashja e dardaneshena

lajmi per sheqiren qe ke e kendova kongen e tyneee

Zero Cool
01-03-13, 18:03
Nicki Minaj, zhveshur nė videoklipin e ri


Nicki Minaj ka vendosur qė tė shfaqet “topless” pėr videoklipin e kėngės sė saj mė tė re.

Nė fotot e publikuara nga ‘The Sun’, kėngėtarja amerikane duket e mbuluar vetėm me dy yje floriri nė pjesėn e gjoksit nė kėngėn ku ka bashkėpunuar me French Montana Freaks.

Edhe pse ėshtė e famshme pėr veshjet e saj shumė ekstravagante nė koncerte dhe videoklipe tė mėparshme, ky ekspozim ėshtė mė ekstremi i 30-vjeēares.

Muajin e kaluar Nicki Minaj tronditi Twitter-in (pėr aq sa mund tė tronditet tashmė) me disa foto tė saj ku tregonte pjesė tė tjera tė trupit.


http://www.knninfo.com/repository/images/niki3.jpg


http://www.knninfo.com/repository/images/niki2.jpg


http://www.knninfo.com/repository/images/niki1.jpg

Zero Cool
08-03-13, 16:50
Modelja Lucy acaron besimtarėt katolikė


http://www.knninfo.com/repository/images/08_03_13_45919_modelja.jpg


Los Anxhelos, 0

Faqja e parė e njė reviste pėr meshkuj ku shihet njė modele duke pozuar me veshje prifti ka indinjuar miliona besimtarė katolikė nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės.

Liga Katolike, njė nga organizatat mė tė rėndėsishme fetare tė Amerikės, ka kritikuar ashpėr revistėn ‘Loaded’ pėr kopertinėn qė ka marrė shkas nga dorėheqja e Papa Benediktit tė XVI.

Lucy Pinder shihet me njė veshje tė bardhė shumė tė hapur, njė kryq rreth qafės dhe njė kryq tjetėr nė dorė. Poshtė fotos mund tė lexohet titulli “Pash Zotin!”

Bill Donohue, presidenti i Ligės Katolike, tha pėr ‘TMZ’: “Lucy Pinder nuk e ka problem tė tėrheqė vėmendjen e meshkujve, kėshtu qė mendoj se nuk kishte pse tė vishej si njė prift dhe tė tregonte dekoltenė e bollshme. Nėse Lucy qenka kaq trime, herėn tjetėr e kėshilloj qė tė vishet si njė femėr islamike gjatė muajit tė Ramazanit dhe tė marrė malet me vrap pastaj.”

Zero Cool
29-05-13, 16:08
Elhaida Dani, fituese e "The Voice of Italy"


http://www.knninfo.com/repository/images/29_05_13_75785_elhaida.jpg


29.05.2013

Mediat italiane shkru ajnė se fituesja e talent show-t "The Voice of Italy" sipas shumė gjasave, do tė jetė pikėrisht 20-vjeēarja shqiptare Elhaida Dani.

"Rete 24", nė njė artikull online shprehet se "kėngėtarja e re, e lindur dhe e rritur nė Shkodėr, ka njė zė tė bukur e tė fuqishėm, por ajo qė bėn mė shumė pėrshtypje ėshtė fakti qė ka marrė pjesė nė disa talent show nė vendin e saj".

Nė shkrimin mbi Elhaidėn pėrmendet pjesėmarrja nė "Star Academy" dhe fitoret e saj nė festivalin "Top Fest" dhe nė "Champions League" nė Rumani. "Elhaida duket super e favorizuar pėr tė fituar kėtė edicion tė 'The Voice', megjithėse thuajse gjithmonė ka kėnduar nė anglisht", shkruan "Rete 24".

Tė enjten, mė 30 maj do tė transmetohet nė televizionin italian "Rai 2" nata finale e talent show-t "The Voice of Italy". Do tė garojnė midis tyre katėr kėngėtarėt e mbetur nė skuadrat e Piero Pelu, Rafaela Carra, Noemi dhe Ricardo Cocciante. Kėngėtarja shqiptare ėshtė e pėrzgjedhura e Cocciante-s. /balkanweb

Zero Cool
01-07-13, 15:58
Kardashain fiton dy milionė nga fotot e bebes?http://www.knninfo.com/repository/images/01_07_13_88285_Kardashian.jpgLos Anxhelos, 01.07.2013

Kim Kardashian nuk ėshtė njė person qė u ikė marrėveshjeve tė biznesit, edhe kur nė to pėrfshihet vajza e saj e porsalindur North West.

Mediat amerikane shkruajnė se Kim ėshtė nė biseda pėr t’i shitur fotografitė e fėmijės ė saj tė parė me Kanye West pėr njė marrėveshje multi-milionėshe.

Spas TMZ njė revistė tashmė i ka ofruar nėnės sė re dy milionė dollarė. Megjithatė, marrėveshja nuk duket se do mund tė kompletohet me lehtėsi me babanė e foshnjės, Kanye, qė refuzon tė pėrfitojė nga North.

“Kanye nuk dėshiron tė pėrfitojė nė kėtė mėnyrė dhe sigurisht kur ėshtė fjala pėr ‘tė shitur’ vajzėn e tij”, ka thėnė burimi.

Zero Cool
02-09-13, 17:28
Dashuria e vajzės sė Sulejmanit tė Madhėrishėm, me arkitektin shqiptar Mimar Sinan


http://www.telegrafi.com/fo/cult/f.0901201431653_m.jpgGazetat turke kanė publikuar pak kohė mė parė njė lajm sensacional, qė lidhet me dashurinė e fshehtė tė sulltaneshės Mihrimah.

Vajza e vetme e Sulltanit tė Madhėrishėm, Mihrimah, mbetet nė hijen e nėnės sė saj tė famshme, ish skllaves Rokselana (Hurrem), e cila hyri nė historinė e Turqisė si bashkėshortja e pabindur e perandorisė Osmane. I ati, sulltan Sulejmani i Madhėrishėm e, quajti “Mihrimah - Trėndafili i Perandorisė Osmane”. Por, ajo e ndriēoi historinė e perandorisė si njė personazh shumė i rėndėsishėm, si njė grua me njė finesė tė dukshme, tepėr elegante dhe shumė e ndryshme nga nėna e saj.

Emrin ja vuri vetė Sulejmani. Mihrimah pėrmban Diellin dhe Hėnėn: i ati Sulejmani simbolizon Diellin qė ndriēon tokėn, ndėrsa e ėma Hyrjem (lindur nė stepat e Ukrainės nė familjen e famullitarit, e quajtur Rokselana), ndriēon natėn me dritėn hėnore.

Vajza e vetme tė cilėn Sulltani e donte veēanėrisht mė shumė se fėmijėt e tjerė, e mbante shumė afėr dhe kujdesej shumė pėr tė. Por, ajo ndjehej si ai zogu i ndrydhur nė kafaz, nė pallatin e madh nė Topkapi. Mihrimah nga karakteri nuk i ngjante as tė ėmės dhe as tė atit; nuk trashėgoi nga Sulejmani ndjenjėn e shfrenuar tė pushtetit, por as makutėrinė e tė ėmės sė saj.

Duke qenė vajza e Sulejmanit tė Madhėrishėm, ishte e detyruar tė ndiqte me zemėr tė thyer tė gjitha ritualet e rėnda tė perandorisė Osmane, si fundin tragjik tė vėllezėrve tė saj nė luftėn e pamėshirshme pėr fronin. Por, edhe rituale tė tjera qė ishin jashtė natyrės sė saj.

Ajo ishte me karakter tė butė dhe e ndjeshme, i donte shumė njerėzit e familjes, si hallat e saj, kushėrinjtė dhe vėllezėrit. Ishte mė e lidhur me tė atin se sa me tė ėmėn, dhe e dhėnė pas artit e kulturės.
Nė vitin 1539 Mihrimahi ishte 17 vjeē dhe e ėma vendosi ta martojė me njė burrė me diferencė moshe shumė tė madhe. Ai ishte Rrustem Pasha, tė cilin ajo nuk e donte dhe nuk e deshi kurrė.

Me zemėr tė thyer iu bind rregullave tė rrepta tė Perandorisė. Martesėn e saj ato e quajtėn si njė gjest mirėsie tė Rokelanės ndaj pashait tė madh tė perandorisė, tė cilin Sulltani e kishte zgjedhur pėr dhėndėr.

Por, faktet historike burimore tregojnė njė tė fshehtė shumė interesante: nė atė kohė Bullgaria, si shumė shtete tė tjera tė botės, ishte pushtuar nga otomanėt. Ishte viti 1558. 160 vjet pas pushtimit turk, vendi i quajtur Strellca, i famshėm pėr burimet e shumta me ujė mineral, u bė pronė e tė bijės sė Sulltanit tė Madhėrishėm si dhuratė e tij personale pėr vajzėn e shtrenjtė. Kėtė fshat tė bukur ia kishte bėrė dhuratė Sulltani Mihrimahit pėr martesėn. Ndėrsa, Rrustem pasha, si vakėf pėrfitoi vendin e quajtur Arbanas (i populluar nga shqiptarė).

Me tė ardhurat e kėtyre vakėfeve dhe vakėfeve tė tjera, ēifti filloi tė merrej me bamirėsi si dhe me aktivitete kulturore.

Mihrimahi porositi shqiptarin e famshėm nė tė gjithė perandorinė, arkitektin Sinan - qė ishte arkitekti kryesor i perandorisė - tė ndėrtonte ndėrtesa tė veēanta. Sipas urdhrit tė saj, ai ndėrtoi xhaminė e quajtur “Mihrimah” nė Odrin, “Iskile” nė Stamboll dhe shumė imarete (ambiente bamirėsie, streha ku shpėrndahej ushqim falas pėr tė varfrit dhe tė pastrehėt). Sinani ka ndėrtuar edhe xhaminė e madhe qė gjendet nė qendėr tė Sofjes.

Sinani u dashurua marrėzisht me Mihrimahin, sė cilės zjarri i dashurisė ia pushtoi zemrėn. Vetėm atėherė e bija e Rokselanės e kuptoi ndjenjėn mė tė lartė tė dashurisė. E pėrmendur pėr inteligjencėn natyrale nė mėnyrė qė ta pėrcillte sa mė bukur ndjenjėn e dashurisė, ajo iu pėrkushtua artit tė pikturės tradicionale nė ujė, tė quajtur ebru. Jeta e saj ishte si pikturat qė bėnte mbi sipėrfaqe: disa figura vetėm i prekte, tė tjerat shkriheshin. Pikturat e saj ishin plot me dashuri pėr arkitekt Sinanin, por edhe me vuajtje, me ndrydhje tė shpirtit qė pikonte lot…

Por, ēfarė thonė kronikat e asaj kohe pėr dasmėn e tė mirės e tė bukurės dhe Rrustem Pashės?

Ajo ishte pika e dobėt e Sulejmanit tė Madhėrishėm. Dasma e tyre ishte me tė vėrtetė si nė pėrrallat e njėmijenjė netėve. E paimagjinueshme...

Sinani nuk e harroi dashurinė e tij. Pėr tė thuhet se Sinani ndėrtoi njė xhami tė vogėl nė Edirnekapı, pa miratimin e Portės, por krye mė vete. Legjenda thotė se mė 21 mars (kur dita dhe nata janė tė barabartė, qė ėshtė edhe ditėlindja e Mihrimahit), nė kohėn e perėndimit tė Diellit, nėse keni pamje tė qartė tė tė dy xhamive tė punuara nga ai, do tė vini re se si Dielli shkon pas minares sė vetme tė xhamisė “Mihrimah”, ndėrsa Hėna ngrihet nė mes dy minareve tė xhamisė sė Uskudarit.

Zero Cool
25-11-13, 16:30
Armina Mevlani sfidon Tunėn, tregon “zogun”http://zeri.info/third_party/timthumb/timthumb.php?src=http://zeri.info/uploads/mavlina-1384855608.jpg&w=596&h=395&q=1000
Armina Mevlani, bukuroshja qė eksperimenton nė zhanre tė ndryshme tė spektaklit, modės dhe gazetarisė, ditėn e diel ishte e ftuar speciale e emisionit humoristik “Apartamenti 2XL”.

Mevlani gjatė spektaklit ka interpretuar rolin e Dezdemonės, por gjatė shtrirjes skenike ajo ka nxjerrė nė shesh “zogun”.

Pas Tunės qė tashme e quan veten si “Zogu mė i mirė prej krejtve” edhe Armina Mevlani ka provokuar me hiret e saj, kėsaj radhė duke treguar dhe tė brendshmet.

Edhe gjatė emisionit, humoristi Julian Deda nuk ia ka shqitur sytė “hapjes skenikė tė kėmbėve” tė bukuroshes, madje duke iu drejtuar publikut: “Ore ēfarė patė ju ėėė??” Armina sė fundmi ėshtė pėrfolur edhe pėr njė lidhje dashurore me djalin e ish-kryeministrit, Sali Berisha, Shkėlzen Berishėn.

Zero Cool
19-12-13, 16:44
Kim Kardashian u mbyll gojėn kritikėve


http://knninfo.com/repository/images/19_12_13_94899_kim1.jpgKa qenė objektiv talljesh kur u shėndosh gjatė shtatzėnisė, por tani Kim Kardashian nuk ka asgjė pėr t’u tallur.http://knninfo.com/repository/images/19_12_13_4952_kim2.jpg33-vjeēarja u ka mbyllur gojėn kritikėve me njė xhiro nė bregdetin e Majemit duke treguar format e saj vetėm gjashtė muaj pas lindjes sė vajzės North West.http://knninfo.com/repository/images/19_12_13_128170_kim3.jpgKim kishte zgjedhur njė bikini tė bardhė pėr tė na lėnė me gojė hapur edhe njė herė tjetėr.

Zero Cool
26-12-13, 14:52
Bėhu mysliman, martohem me ty
http://www.knninfo.com/repository/images/ron.jpg

Ish-miss Bahreini Shaila Sabt thotė se krenohet me yllin portugez tė Real Madridit, Cristiano Ronaldon dhe se ajo ėshtė e gatshme edhe tė martohet me tė, por vetėm me njė kusht, nėse Ronaldo pranon konvertimin nė fenė islame.

Sabt, 24 vjeēare, e cila u shpall pėr Miss Bahreini nė vitin 2010, deklaroi se ėndėrron tė martohet me portugezin, por qė paraprakisht ai do tė duhej tė pranonte islamin, fe tė cilės ajo i pėrket. Sabt po ashtu ėshtė e njohur edhe si aktore nė Bahrein, ndėrsa hobi ka gjimnastikėn, boksin dhe hipizmin.

Zero Cool
26-01-14, 17:46
Shqiptari i Kosovės hyri nė Guinnesshttp://www.telegrafi.com/fo/cult/shqiptari-i-kosov-euml-s-hyri-n-euml-guinness_hd.jpgAutoritetet e Librit Guinness tė Rekordeve, kanė certifikuar veprėn gjigante “Mozaiku i vlerave” tė realizuar nga Don Dominik Qerimi. Lajmin e ka konfirmuar pėr KultPlus, autori i kėsaj vepre i cili ėshtė prift katolik dhe drejtor i Qendrės "Don Bosko" nė Gjilan. “Mozaiku i vlerave”, pėrbėhet nga 51 mijė e 865 boēa tė pishave. Kjo vepėr ėshtė e gjerė 15 metra dhe e gjatė shtatė metra, ndėrsa nė tė janė portretizuar figura e humanistes Nėna Terezė, Gjergj Kastrioti Skėnderbeu dhe Don Boskos. Ceremonia zyrtare e dorėzimit tė ēmimit do tė mbahet mė 8 shkurt nė Gjilan.


Qerimi ėshtė prift katolik. U lind mė 1971 nė fshatin Janosh tė Gjakovės. Aktualisht ėshtė drejtor i Qendrės “Don Bosko” nė Gjilan.

“Mozaiku i vlerave” ka kaluar njė proces tė verifikimit prej datės 26 dhjetor 2013, kur janė dėrguar tė gjitha dokumentacionet dhe materialet e nevojshme pranė zyrės sė Guinnessit.


http://www.kultplus.com/fo/4/20131221223751742600.jpg


Vepra ka hyrė nė kategorinė e re tė krijuar enkas pėr kėtė mozaik, me titullin: “Largest pine cone mosaic” (Mozaiku mė i madh nė botė me boēa pishash), me numrin e regjistrimit ID: 437233.

Vepra pėrbėhet nga 51 mijė e 865 boēa tė pishave tė cilat janė mbledhur nė njė periudhė prej katėr vitesh.

Vepra ėshtė pėruruar mė 21 dhjetor tė vitit qė lėmė pas, nė mjediset e Teatrit tė Qendrės Edukativo-Sociale “Don Bosko” nė Gjilan.


http://www.kultplus.com/f/u/20140123224941290.jpg“Njė ndėr karakteristikat qė njeriu veēohet nga krijesat e tjera, ėshtė edhe fakti se njeriu nuk jeton vetėm nga ato qė i plotėsojnė nevojat dhe prirjet e tija fizike, por edhe nga nevojat dhe prirjet e tija shpirtėrore, ndėr tė cilat mund t’i radhisim vlerat dhe virtytet. Andaj ky mozaik quhet ‘Mozaik i vlerave’, sepse ka pėr qėllim qė tė na bėj tė dashurohemi dhe tė na edukojė shpirtin nė ato vlera, universale, kombėtare dhe lokale”, ka thėnė Don Qerimi.

Zero Cool
12-02-14, 17:39
Genta Ismaili ‘lėpihet’ nė skenėhttp://www.knninfo.com/repository/images/lepihet.jpgTiranė, 12.02.2014

Paraqitja e kėngėtares Genta Ismaili nė ‘’X Factor Albania’’, ėshtė cilėsuar si elektrizuese. Genta e shkundi e tundi gjatė njė remiksi, i cili shkonte ‘’playback’’ nė transmetim. Kėngėtarja bėri shou, bashkė me balerinėt qė e shoqėronin nė skenė.

Nė njė moment, Genta u lėpi me gjuhė nga njėri prej djemve qė vallėzonte bashkė me tė. Genta fitoi gjithė duartrokitjet e zjarrta tė publikut, ndonėse jo edhe tė kolegėve tė saj qė gjendeshin nė panelin vlerėsues. Ata, e duartrokitėn shkurt, sa pėr tė thėnė.