PDA

View Full Version : Mos beso po deshe.


rastesishT
29-07-11, 10:18
http://www.galsh.com/albums/userpics/10001/thumb_Shkrimtari_i_madh_Ismail_Kadare_me_diktatori n_Enver_Hoxha2C1971.jpg
Lexone njė ndėr rrėfimet rrėnqethėse rreth Ismail Kadares!

Ismail Kadare, nė kohėn e komunizmit, derisa ishte pėrkrahės dhe udhėrrėfyes pėr shumė gjėra i Enver Hoxhės, vajza e Ismailit, ishte e dashuruar nė njė djalė tė rėndomtė, i cili nuk i takonte shtresės sė lartė tė asaj kohe. Ismail Kadare, kishte kėmbėngulur dhe kėshilluar vajzėn e vet disa herė qė tė largohet nga ai djal, mirėpo, vajza vazhdimisht refuzonte kėrkesėn e tė atit. Sidoqoftė, mendjemadhėsia, injoranca, idiotėsia e Ismailit ishte aq e pa zakontė, saqė ndėrmorri hapa barbarė nė mėnyrė qė ta largoj me forcė nga vajza e tij ku edhe pėrdori miqėsinė qė kishte me Enverin kundėr kėtij djaloshi, duke e kthyer nga njė gjendje tė shėndoshė fizike nė njė gjendje kome, duke ja thyer me duar e kėmbė e kurriz, duke e bėrė kėshtu tė pa lėvizshėm dhe tė padobishėm pėr gjithė jetėn, vetėm e vetėm qė mos tė jetė afėr vajzės sė tij.

Ky ishte dhe po ky ėshtė miku i Enverit, i Gadafit, i Mubarakut dhe i lozhės

Hajra
29-07-11, 10:41
.....kete ngjarje te dhimshme e kam ndegjuar qe moti, ka shume gjasa te jete e vertet mirepo te theme te drejten nuk kam munde ta bojkotoi Ismail Kadaren, pasi qe si shkrimtar eshte i pa zevendsushem.

elvio
29-07-11, 11:13
Ne formishqiptar mund te lexoni ato c'ka shkruan nena e djalit i cili eshte ne fjale.

Nga Amerika qe jeton tashme,,,,,,,,,,,,,,

Jana
29-07-11, 12:05
...ncncncncncnc kurr s'ma ka dashte ket indidivedhe pseeshte me shum nom en krejt Bot e pasqyre e mir per neve ... e me ket ngjarje veq pi zhduki nga faqja e dheut ...

taraku-1
29-07-11, 15:36
...ncncncncncnc kurr s'ma ka dashte ket indidivedhe pseeshte me shum nom en krejt Bot e pasqyre e mir per neve ... e me ket ngjarje veq pi zhduki nga faqja e dheut ...


ma shume me respekton mue qe jom i eger a, hahahahaha

e sheh pse une i shaj kravatat dhe i urrej,sepse mshefen njerzi te kij mbrapa tyre shume te poshter...

kto e kisha ngre zhag prej gjirokastre e deri ne tiran, prej tirane prishin e tetove.... zhag mas kerri dri ti kish met lekura cop cop neper asfallt...edhe kryp i kisha qit... edhe e kisah vjerr midis prishtine...

nonen ja... ktina edhe shume e shume kravatave...

Jana
29-07-11, 15:48
ma shume me respekton mue qe jom i eger a, hahahahaha

e sheh pse une i shaj kravatat dhe i urrej,sepse mshefen njerzi te kij mbrapa tyre shume te poshter...

kto e kisha ngre zhag prej gjirokastre e deri ne tiran, prej tirane prishin e tetove.... zhag mas kerri dri ti kish met lekura cop cop neper asfallt...edhe kryp i kisha qit... edhe e kisah vjerr midis prishtine...

nonen ja... ktina edhe shume e shume kravatave...

hahahhahahahahhahahahahahahahhahaha normal qe te rrespektoj ty ma shum ... se e meriton ...

p.s t'fala shnolles...hahahahhhaha

tipi engjellor
29-07-11, 19:07
shume keq ....se di qfare te them me shume...