PDA

View Full Version : Fejohet Mirsa...Fejesa jonė do tė bėhet sipas traditave tona Shqiptare


taraku-1
11-08-11, 02:59
Publikuar: 10.08.2011 - 21:58

Gjilan, 10 gusht - Me t’u kthyer nga pushimi, Mirsa menjėherė ka nisur pėrgatitjet rreth fejesės. Ajo ka vendosur qė mė 20 gusht ta mbajė ceremoninė e fejesės me Granitin. Sipas saj, kjo ceremoni do tė bėhet nė praninė e shumė miqve dhe dashamirėve tė saj nė hotelin “Luxos” nė Gjilan. Procedura e fejesės thotė se do tė bėhet sipas traditave.

“Fejesa jonė do tė bėhet edhe dy javė, do tė kemi mysafir tė shumtė rreth 300 veta, ku nė mesin e tyre do tė ketė edhe shumė kolegė tė mi. Fejesa do tė bėhet sipas traditave tona shqiptare, ku Graniti do t’i dėrgojė shkuesit te familja ime. Tani sapo u ktheva nga pushimi nė Ulqin, dhe menjėherė kam nisur pėrgatitjen e pajės dhe dhuratave qė do t’i dėrgoj familjes sė Granitit.

Jam e gėzuar dhe me plot emocione”, ka thėnė ajo, transmeton “Zėri”. Krahas pėrgatitjeve pėr fejesė, Mirsa nuk do tė pushojė dhe ajo ka menduar qė nė muajin shtator tė sjellė nė treg edhe njė videoklip tė ri. “Unė sapo kam lansuar kėngėn dhe videoklipin e fundit “Kėtė natė”, tė pėrgatitur nga Hekuran Krasniqi dhe me tekst tė Linda Halimit. Kjo kėngė po vazhdon tė pėlqehet mjaft shumė nė publik.

Menjėherė pas fejesės sime do tė merrem me pėrgatitjen edhe tė njė kėnge tė re, tė cilėn do ta plasoj nė treg nė muajin shtator. Kėnga do ta ketė edhe videoklipin qė do ta punoj me “Grafi ka” nga Gjilani”, shton ajo. Mirsa shpreson qė edhe kjo kėngė tė pėlqehet nė publik.