PDA

View Full Version : Orientalizimi i shqiptarve ne kohen moderrne


Neferta
11-08-11, 05:52
Kohve te fundit nje pjese e madhe e popullit po shkon ne drejtim te kultures dhe sjelljeve orientale, duke mos perjashtuar veshjen, edukimin , martesen dhe shume e shume vese dhe kulte sidomos te turkut. A eshte ky proqes i damshem po po kuj ti thuhet?

Neferta
11-08-11, 06:13
(http://www.youtube.com/watch?v=JHl4vOIjzg0)


(http://www.google.com/url?url=http://www.youtube.com/watch%3Fv%3DJHl4vOIjzg0&rct=j&sa=X&ei=w2RDTsuEJcScOryYoK4J&sqi=2&ved=0CC0QuAIwAg&q=sunet+turkye&usg=AFQjCNFRKUmt_wxaYS9nxlQkcyK2_qOdig&cad=rja)

murrizi
11-08-11, 07:40
Edhe nga kjo do ta pėsojn keq Shqiptarėt njė dite tė jeni tė bindur.

Kjo edhe ėshtė thjesht pėr ta qartėsuar kush ka sy me pa.

Pse populli mė i vjetėr nė Ballkan, besa edhe nė Evropė, po vuan pėr liri edhe sot e kėsaj dite ?!

taraku-1
11-08-11, 08:53
Kohve te fundit nje pjese e madhe e popullit po shkon ne drejtim te kultures dhe sjelljeve orientale, duke mos perjashtuar veshjen, edukimin , martesen dhe shume e shume vese dhe kulte sidomos te turkut. A eshte ky proqes i damshem po po kuj ti thuhet?


nipi i get dajve....!

jadore
11-08-11, 09:28
Rolex-i , eshte assesuar dizajni i Oxidentit , apo ..!
ja nje rast
per konsullt rreth nje projekti ne shetitoren e famshme te metropolit kosovare , ne terasen e nje caffiterije te lodhur perballe Ortarise me te famshme te qytetit u takuam me nje shqipe te Dugagjinit .i lash letrat ne tavoline pasi lypa nje uje natyral dhe ju drejtova , ja keto jane tri varjantat e peraferta lidhje me kerkesen e juaj ..
..nje sqarim per fillim , me tha !
po ! .ju pergjigja duke e shikuar direkt ne drite te syrit me me iden ne kry ..kuku cka ju kujtu tash keti me ndrru e me ma prish planin ..
citat .
...une Ore te Arit nuk baje ( dhe e tregoj doren ) por eshte Rolex e po e baj mos me me humb .e morra ne kete shitoren karrshi kundrejte nje borgji te vjeter .. (kerkoj neper xhepa dhe me tregoj nje dokument te ores )..mbeta pa fjal nga qudia qe nuk e nderlidheshma me biseden qe ja ofrova dhe e gjitha cka mu kujtua ju pergjigja ..sa e ka vleren reale .. - 29.000 me tha ,
ok , i thash duke qeshur , e para , projekti im eshte shume i lire kundrejte vleres qe paske ne dore dhe e dyta , nuk bej shkembim vlere , zakonishte une shkembej veq letra me letra pra puna ne letren qe po shef shpaguhet vetem me vlere monetare jo ore .
jo jo tha , veq deshta me te tregu se po ndihem keq mos po mendon qe barti gjera te arit ..
nuk ju shikova as gjykova cka bartni ja ktheva ,e me veteveti thash ..ymrin po doni me ma shkurtu bre po shume vjet mu bone qe mbijetova ne kete ambient .

Hajra
11-08-11, 10:57
Kohve te fundit nje pjese e madhe e popullit po shkon ne drejtim te kultures dhe sjelljeve orientale, duke mos perjashtuar veshjen, edukimin , martesen dhe shume e shume vese dhe kulte sidomos te turkut. A eshte ky proqes i damshem po po kuj ti thuhet?


....a nuk e ke kuptu ende qe jetoim ne Demokraci, tani edhe homoseksualet munde te martohen, prandaj