PDA

View Full Version : Meshkujve gjaknxeht mos u keni friken, ruajuni durimit tė femres Shqiptare


murrizi
11-08-11, 16:20
Femra Shqiptare kjo zonjė e pamposhtur , kjo heroin nėpėr shekuj, kjo sjellshmėri e pashembullt.....
Ah Nėnė o Nėnė Shqiptare , po sa e forta qė ishe qėlluar.
Dje !

Po sot si qėndron puna ?

Hajra
11-08-11, 18:50
Godet me sepate burrin, dyshonte per tradheti

10 August 2011 - Aktualitet (http://www.tiranachat.net/shqip/category/lajme/aktualitet/) - 370 shikime
Njė grindje nė familje pėr pak nuk ėshtė shndėrruar nė njė tragjedi. Ngjarja e rėndė ndodhi mbrėmjen e tė hėnės nė njė banesė pėrdhese tek ish-kombinati “Josif Pashko”. Bashkėshorti i plagosur ėshtė dėrguar nė Spitalin Ushtarak dhe ėshtė nė gjendje tė rėndė shėndetėsore.
Policia tha se gruaja xheloze nuk ka mundur tė duronte mė tradhtitė e pretenduara tė burrit tė saj, ndėrsa kishte vendosur tė debatonte me tė pėr tė fundit herė mbrėmjen e sė hėnės. Hyrie B., 31 vjeē, vendosi tė ngrinte zėrin teksa burri i saj, Qazimi 35-vjeēar, i cili punon si roje private, donte tė nisej pėr tė marrė detyrėn si zakonisht nė mbrėmje. Debatet me nuanca tė forta xhelozie qė bėnte bashkėshortja e tij ia kanė ngritur nervat, por pėr arsye se ishte nė limitet e kohės pėr tė filluar punėn, vendosi ta dėgjonte me qartėsi gruan. Kur pa qė ajo po lėshonte drejt tij akuza tė pabaza dhe gjithė debati po zhvillohej nė sy tė katėr fėmijėve, mė i madhi 10 dhe mė i vogli 3 vjeē, bashkėshorti i indinjuar duket se e ka shtyrė bashkėshorten pėr t’i thėnė qė tė “mblidhte mendjen”. Kaq ka mjaftuar qė gruaja tė marrė sėpatėn dhe tė godasė me sa kishte fuqi babanė e katėr fėmijėve tė saj. Fati deshi qė 35-vjeēari tė merrte goditjen nė sup, teksa kishte lėvizur kokėn dhe mjeti prerės ka ndaluar nė trup pa prekur organe jetėsore.
Zyrtarisht, policia e klasifikon ngjarjen si krim nė familje dhe po ashtu e evidenton atė si njė tjetėr rast ku bashkėshortėt tentojnė tė zgjidhin konfliktet me dhunė. “Pas njė konflikti mes dy bashkėshortėve, 31-vjeēarja Hyrije B., ka goditur me sėpatė bashkėshortin e saj, Qazim B., duke e plagosur rėndė”, thuhet nė komunikatėn pėr mediat tė policisė sė kryeqytetit.
Grupi hetimor i policisė sė Tiranės ka nisur hetimet duke marrė nė pyetje nė komisariat autoren e ngjarjes Hyrie B, e cila ka deklaruar se kishte dyshime pėr tradhti bashkėshortore, ndaj dhe vazhdimisht kohėt e fundit ajo grindej shpesh me tė shoqin. Po ashtu gruaja ka deklaruar se nuk kishte synuar ta vriste ndėrsa donte vetėm ta trembte, por sėpata e ka kapur shkarazi nė trup e mė pas nė kėmbė.
Policia po heton pėr ngjarjen e ngritur nė pistėn e xhelozisė sė njėrit prej bashkėshortėve apo konflikte mes tyre pėr motive tė dobėta, qė degjeneruan deri nė goditjen e njėrit prej tyre.

Burimi: Gazeta Shqip (http://www.gazeta-shqip.com/)

Guri i madh
11-08-11, 21:29
une ket tem po e nderlidhi tek politika ,aq sa mbaj mend prej 1986 e knej ,mashkujt e banen berllog prej Azem vllasit e te tjer kur erdh puna me i than shkavit ti je ti une une jam zot ne shpin time ka qen Kaqusha Jashari

tani kto lavdatat e hashimit i mbajna mend prej vitit 1999 e knej jo une gjarpen jo une me 1968 jam kan i zoti :confused:

jo une me 1981 kam lujt :confused:rrol te madh e tash jam kshtu pa mue kosova skish me egzistue etj etj

po kur erdh puna me i than shkavit asnji produkt nga ju ska me hy ne KOSOV ka qen MIMOZA KUSARI

edhe ju hapi syt qeveritarve tjer e sidomos HASHIM PALLAVRES

Hajra
11-08-11, 22:00
une ket tem po e nderlidhi tek politika ,aq sa mbaj mend prej 1986 e knej ,mashkujt e banen berllog prej Azem vllasit e te tjer kur erdh puna me i than shkavit ti je ti une une jam zot ne shpin time ka qen Kaqusha Jashari

tani kto lavdatat e hashimit i mbajna mend prej vitit 1999 e knej jo une gjarpen jo une me 1968 jam kan i zoti :confused:

jo une me 1981 kam lujt :confused:rrol te madh e tash jam kshtu pa mue kosova skish me egzistue etj etj

po kur erdh puna me i than shkavit asnji produkt nga ju ska me hy ne KOSOV ka qen MIMOZA KUSARI

edhe ju hapi syt qeveritarve tjer e sidomos HASHIM PALLAVRES

guri von ju ra ndermend mos me i marr produktet e shkaut, deri sa u pasurun vet e tash stop, faqja e zez menjeher mbas lufte u dasht me i nderpre.

Guri i madh
11-08-11, 22:18
guri von ju ra ndermend mos me i marr produktet e shkaut, deri sa u pasurun vet e tash stop, faqja e zez menjeher mbas lufte u dasht me i nderpre.


po e vertet se von jena zgjue se ma par qanej kah fusha e lypjanit qkepshin traktora


po qishtu ka qen von edhe kur azem vllasi e derzoj kosoven para serrbis ,e kur gjdo gje ishte e perfunduar ja dhan qeverin Kaqusha jasharit

po shpresoj se ksaj radhe edhe pse jena vonue kena gjaSA ME FITUE VEQ NUK DUHET ME U STOPUE ndaj kritikave te shkjeve

jadore
11-08-11, 23:06
une ket tem po e nderlidhi tek politika ,aq sa mbaj mend prej 1986 e knej ,mashkujt e banen berllog prej Azem vllasit e te tjer kur erdh puna me i than shkavit ti je ti une une jam zot ne shpin time ka qen Kaqusha Jashari

tani kto lavdatat e hashimit i mbajna mend prej vitit 1999 e knej jo une gjarpen jo une me 1968 jam kan i zoti :confused:

jo une me 1981 kam lujt :confused:rrol te madh e tash jam kshtu pa mue kosova skish me egzistue etj etj

po kur erdh puna me i than shkavit asnji produkt nga ju ska me hy ne KOSOV ka qen MIMOZA KUSARI

edhe ju hapi syt qeveritarve tjer e sidomos HASHIM PALLAVRES

kurr ma drejte ske fol Guri ,
veq nje, mos te na ndine keta meshkujte e forumit se ju bohet zemra mal , nuk eshte plotesishte merite e tyre jo , gjithmone gjerat madhore ne politik nga vrazhdesia transmetohen permes sofiskimeve , keshtu ne 30 vjeteshin e fundit bile po , edhe suksesi i tyre eshte merite e prapaskenes.

Guri i madh
11-08-11, 23:49
kurr ma drejte ske fol Guri ,
veq nje, mos te na ndine keta meshkujte e forumit se ju bohet zemra mal , nuk eshte plotesishte merite e tyre jo , gjithmone gjerat madhore ne politik nga vrazhdesia transmetohen permes sofiskimeve , keshtu ne 30 vjeteshin e fundit bile po , edhe suksesi i tyre eshte merite e prapaskenes.


une nuk merzitna shum per kritika kur jam i bindur se kam shkrue drejt

qe dy her po na ndodh neve e njejta gje me serrbin na mashkujt po e bajna berllog e kur nuk po na jet der tjter po ju japim poste femrave qe jan tregue shum ma te afta po e ma ATDHETARE SE NE
JU PERSHENDES JADOR

Qika^Me^Kule
20-08-11, 22:12
Thoin Ai qen qe lehe e te turret kurr mos ju frigo.. se prej ti kurr mos prit qe ka dic... rrezik , ate mund e quajsh me nje fjale Zagar/ic !

LaDy_Diaspora
21-08-11, 22:03
Femra Shqiptare kjo zonjė e pamposhtur , kjo heroin nėpėr shekuj, kjo sjellshmėri e pashembullt.....
Ah Nėnė o Nėnė Shqiptare , po sa e forta qė ishe qėlluar.
Dje !

Po sot si qėndron puna ?

Sipas kėtyre ngjarjeve tė fundit, jo qė duhet tė ua kemi frikėn, por sa mė largė prej tyre dhe qė tė jepim kontributin mė tė madh, t'i edukojmė fėmijet qė t'kenė njė karakter tė fortė, por pa gjaknxehtėsi tė pavend, ashtu siē po lexojmė nepėr media, sidomos n'ato zvicėrane, turp pėr ne se ēfarė materiali ua servojmė qė kėta pastaj tė na pėrqeshin e tė na urrejnė me mish e shpirt!

Peja-Boy
02-09-11, 22:05
As atyre Gjakftoht hiq mos jau keni Frigen !!Kurgjo ma te rrezikshem sjon :p