PDA

View Full Version : Behxhet Pacolli


Hajra
30-08-11, 20:32
YUf5awWT0h4

Guri i madh
01-09-11, 12:20
Rama e Meta, ndaras nė ditėlindjen e Pacollit

Hashimi e Isa i lėnė gratė n’shpi.
Zėvendėskryeministri Behgjet Pacolli ka mbushur 6 dekada jetė. Ai tė martėn mbrėma ka organizuar njė festė tė madhe, nė pronėn e tij nė Hajvali, ku sipas informatave kanė qenė tė ftuar rreth 500 persona.
Sipas njė tė pranishmi nė kėtė “dasmė” tė madhe kanė interpretuar kėngėt e tyre 13 kėngėtarė tė njohur tė estradės, ndėr tė cilėt edhe Eli Fara, si dhe ansambli i valleve “Shota”, kurse prezantuese ka qenė (Sonila Meēo).
Nė mesin e mysafirėve tė shumtė ka qenė edhe presidentja e Kosovės, Atifete Jahjaga, pastaj kryeministri dhe partneri i koalicionit qeveritar, Hashim Thaēi, kryetari i Prishtinės dhe i LDK-sė, Isa Mustafa, pėrfaqėsuesi i familjes Jashari, Rifati, kryetari i BIK-ut, Naim Tėrnava, pastaj presidenti shqiptar, Bamir Topi, kryetari i PS-sė, Edi Rama me bashkėshorten Linda, kryetari i LSI-sė, Ilir Meta, biznesmeni shqiptar Rezart Taēi etj.
Aeroplani privat i Behgjet Pacollit ka fluturuar tė paktėn dy herė drejt Tiranės, pasi Edi Rama dhe Ilir Meta nuk kanė dashur tė udhėtojnė bashkė.
Dėshmitari ka treguar se nė kėtė kremtim tė paparė tė njė ditėlindje nė Kosovė, nuk ka qenė kryeministri i Shqipėrisė Sali Berisha. Kryeministri Berisha edhe zonja Topalli ka qen i ftuar por kan qen me agjend te zėn.
Pranė Behgjetit, nė njėrin krah ka qenė presidentja Jahjaga, kurse nė krahun e djathtė tė tij, bashkėshortja Masha. Fėmijtė e kanė ndihmuar qė ta presė tortėn e ditėlindjes sė 60.
Por, liderėt kryesorė nė vend,Hashim Thaēi e Isa Mustafa, duket se vendosėn tė lėnė gratė e tyrė nė shtėpi. Fotot e publikuara nga Pacolli tregojnė Hashimin e Isėn jo tė shoqėruar. Nė fakt, zonjat nė fjalė mund tė shihen pothuajse vetėm kur mbahen zgjedhjet dhe shkojnė pėr tė votuar me burrat e tyre.

Guri i madh
01-09-11, 12:21
http://www.botasot.info/mesme/nn-ditelindja1.jpg http://www.botasot.info/reklama/pacolliaaaa1.jpg (http://www.botasot.info/reklama/pacolliaaaa1.jpg)

http://www.botasot.info/reklama/pacollibbbb1.jpg (http://www.botasot.info/reklama/pacollibbbb1.jpg)

http://www.botasot.info/reklama/pacollicccc1.jpg (http://www.botasot.info/reklama/pacollicccc1.jpg)

http://www.botasot.info/reklama/pacollidddd1.jpg (http://www.botasot.info/reklama/pacollidddd1.jpg)