PDA

View Full Version : Meshkujt me te fort se femrat ?????!!!


Diana007
02-09-11, 07:55
Po qarkullon nje thashetheme verdalle se djemte jane me te forte se vajzat! Ju lutem!
A mund te mbani nje bebe ne barkun tuaj per 9muaj?
A mund te zieni, pastroni e te flisni ne telefon ne te njejten kohe?
A mund te lendoheni e te mos ankoheni?
A mund te ecni tere diten ne take te larta?
A mund te qani tere naten,e te zgjoheni ne mengjes sikurse cdo gje eshte ne rregull?
Femrat jane pa ndihme vetem derisa tu thahet llaku i thonjeve. :tongue:


Ps e vjedha ne Fb ,,, mu duk intersante :smile:

Giovanni
02-09-11, 08:43
Interesante kjo tema jote,

Po qarkullon nje thashetheme verdalle se djemte jane me te forte se vajzat! Ju lutem!
Fizikiht jemi me te forte eshte e vertetė
A mund te mbani nje bebe ne barkun tuaj per 9muaj?
Eshte dhunti qe Zoti jau ka dhen juve se e kishi majt edhe ne.
A mund te zieni, pastroni e te flisni ne telefon ne te njejten kohe?
Po more e kam be 100 here dhe e bej prap.
A mund te lendoheni e te mos ankoheni?
Kete jo ...:biggrin:
A mund te ecni tere diten ne take te larta?
Jo - megjithate as ju nuk jeni te obliguara.
A mund te qani tere naten,e te zgjoheni ne mengjes sikurse cdo gje eshte ne rregull?
Sjem more ne te qmendur si ju ...
Femrat jane pa ndihme vetem derisa tu thahet llaku i thonjeve. :tongue:
Jeni te quditshme shume....

Shpat
02-09-11, 10:36
djemte jane me te forte se vajzat! Ju lutem!
e vertetė,,
A mund te mbani nje bebe ne barkun tuaj per 9muaj?
Jo
A mund te zieni, pastroni e te flisni ne telefon ne te njejten kohe?
Jo
A mund te lendoheni e te mos ankoheni?
Po
A mund te ecni tere diten ne take te larta?
Jo
A mund te qani tere naten,e te zgjoheni ne mengjes sikurse cdo gje eshte ne rregull?
Jo
Femrat jane pa ndihme vetem derisa tu thahet llaku i thonjeve. :tongue:
Po


Pėrfundimi ;JU JENI MĖ TĖ FORTA:wink:

Daglasi
03-09-11, 09:07
Per disa gjana jemi me te fort,per disa gjera jan femrat,kur tme kujtohen,edhe te kam kohe me shume,shenoj,se ku jemi,jeni me te forta...

tipi engjellor
03-09-11, 13:20
Po qarkullon nje thashetheme verdalle se djemte jane me te forte se vajzat! Ju lutem!
A mund te mbani nje bebe ne barkun tuaj per 9muaj?

se di ndoshta me pas provu edhe na e kishum mbajt nuk e shoh kete dobesiqe meshkujt sdo kishin mundur...
A mund te zieni, pastroni e te flisni ne telefon ne te njejten kohe.
na vjen pak zor normal se ju femnat gjithe me shume e bani nxehtin ...po valla ka meshkuj qe pastrojne me mire se femnat i lajne enet bre ani ne kohe te sodit hahahhaah

A mund te lendoheni e te mos ankoheni?
po se di varet dikush pak mu lendu bertim.....e dikush sben ze fort...

A mund te ecni tere diten ne take te larta?
jo kurr une jo e.......

A mund te qani tere naten,e te zgjoheni ne mengjes sikurse cdo gje eshte ne rregull?
valla mu zgju po e diten ma me mujt me u bere rehat jo....

Femrat jane pa ndihme vetem derisa tu thahet llaku i thonjeve. :tongue:
sjane pa ndihme jo mos thuaj bash ashtu....se juve meshkujt ju mbrojne e neve mehskujve kush na mbron hahahhaah

Ps e vjedha ne Fb ,,, mu duk intersante :smile:
[/SIZE][/FONT][/QUOTE]

Pilati
05-10-11, 02:43
Po qarkullon nje thashetheme verdalle se djemte jane me te forte se vajzat! Ju lutem!
A mund te mbani nje bebe ne barkun tuaj per 9muaj?

Grat po i mbajn nente muaj, e na tan jeten!

A mund te zieni, pastroni e te flisni ne telefon ne te njejten kohe?

Plus edhe po duhet me e shtru tavolinen, sa jem duke pastru, zier, e fol ne telefon!

A mund te lendoheni e te mos ankoheni?

Po si, nuk na ndegjohet britma ne 7 kojshi, edhe kur gjakosemi, si beni ju grat edhe per nje gervishtje te vogel!

A mund te ecni tere diten ne take te larta?

Nje privilegj i grave ky!
(nuk di pse duhet te duken grat si banderra)

A mund te qani tere naten,e te zgjoheni ne mengjes sikurse cdo gje eshte ne rregull?
Nuk e kam provu!

Femrat jane pa ndihme vetem derisa tu thahet llaku i thonjeve. :tongue:

Dhe deri sa ti presin thonjėt! :biggrin: sepse duhet ruajt mos te ju thyhen!

LaDy_Diaspora
05-10-11, 02:46
Po qarkullon nje thashetheme verdalle se djemte jane me te forte se vajzat! Ju lutem!
A mund te mbani nje bebe ne barkun tuaj per 9muaj?
A mund te zieni, pastroni e te flisni ne telefon ne te njejten kohe?
A mund te lendoheni e te mos ankoheni?
A mund te ecni tere diten ne take te larta?
A mund te qani tere naten,e te zgjoheni ne mengjes sikurse cdo gje eshte ne rregull?
Femrat jane pa ndihme vetem derisa tu thahet llaku i thonjeve. :tongue:


Ps e vjedha ne Fb ,,, mu duk intersante :smile:


E vėrtetuar: Femrat janė mė tė forta se meshkujt!

Me shekuj tė tėrė janė etiketuar si gjinia mė e dobėt, por kur ėshtė fjala pėr luftimin e sėmundjeve dhe infeksioneve, femrat janė gjenetikisht tė programuara qė tė jenė mė tė forta se meshkujt.

Duket se natyra ua ka dhėnė femrave sistemin imunitar kulmor, duke iu mundėsuar qė me sukses t’i mposhtin mikroorganizmat me tė cilėt meshkujt e kanė vėshtirė tė pėrballen.

Sipas njė studimi tė ri, gjinia e butė ėshtė e programuar nė mėnyrė qė t’u rezistojė infeksioneve dhe karcinomės, dhe po ashtu ka njė sistem rezervė pėr luftimin e sėmundjeve.

Sekreti i imunitetit mė tė fortė tė femrave qėndron nė dallimet themelore biologjike mes gjinive. Femrat kanė njė kopje shtesė tė kromozomit femėror X, ndėrsa meshkujt kanė vetėm njė kromozom X dhe njė kromozom shumė mė tė vogėl Y. /Telegrafi

emine
05-10-11, 07:26
ngat sja ban:biggrin: