PDA

View Full Version : Femra dhe parfumi


Zero Cool
15-09-11, 20:45
Pasioni i femrave zbulohet nė parfum


Njė femėr pėr tė qenė vėrtet e parezistueshme duhet tė posedojė njė aromė qė tė bėjė dallimin. Midis tjerash tė bėjė ta kuptosh personalitetin.


http://www.gazetaexpress.com/repository/images/large/tema%20parfumet_793049_thumb_large.jpg


Zbuloni klasifikimin e 10 parfumeve mė tė famshėm dhe zgjidhni esencėn qė akordohet mė mirė me karakterin tuaj.

Chanel N°5, pėr njė femėr tė sofistikuar
Klasiku mbetet ai, Chanel N°5. E ka mbajtur edhe diva Marilyn Monroe. Elegante dhe e rafinuar, por me pak ēmenduri qė e bėn tė parezistueshme njė femėr. Nėse dėshironi tė jeni gjithmonė shik, Chanel N°5 ėshtė ai qė bėn pėr ju.

CK One, pėr femra tė sigurta nė vetvete.
Kur doli nė tregun e parfumerisė ai u bė menjėherė parfum nė tendencė! Njė parfum uniseks nė kohet kur femrat shihnin siguri dhe vendosmėri nė barazinė e me koleget e tyre meshkuj. Jo vetėm, CK One ėshtė edhe simboli i njė sensualiteti tė vetėdijshėm te femrat, edhe ato kishin mėsuar tė luanin me seksin.

D&G Light Blue, pėr ato qė duan tė joshin
Falė njė fushate promocionale tė suksesshme, D&G Light Blue, parfumi i firmosur nga D&G ėshtė futur nė listėn e parfumeve mė tė famshėm. Nėse jeni joshėse tė vėrteta, tė zonjat pėr tė joshur vetėm me njė shikim, Light Blue ėshtė ai qė po kėrkoni pėr t’u bėrė absolutisht tė parezistueshme.

Flower by Kenzo, pėr femra minimale
Nėse ju pėlqen thjeshtėsia dhe ndjeheni misterioze si femrat e orientit antik. Nėse pėr tė joshur ju duhet diēka mė shumė se aksesorėt, njė aromė nga Flower by Kenzo ėshtė ajo qė ju duhet. Pak elemente, por tė rafinuara dhe kėshtu parfumi i orientit ėshtė ekspresioni mė i mirė.

Hypnotic Poison, pėr femrat qė duan misterin
Ashtu si e bukura Monica Belluci, prej kohėsh testimonial i Hypnotic Poison, ju bėn me njė shikim tė ngrohtė dhe misterioz qė ēmend tė gjithė meshkujt pėr kapacitetin e tė thėnit dhe tė mos thėnit.

J’adore, pėr ato qė duan tė komandojnė
Sigurisht qė keni njė karakter ēapkėn, nėse nuk bėhet ashtu siē thoni ju shpėrthen “fundi i botes”. Nga tė dashurit tuaj merrni pėrkushtimin absolut, jeni ju personi pėr tu adhuruar! Tė gjithė kėtė e tregon parfumi mitik J’adore, ideal pėr kė ka njė grusht tė hekurt tė fshehur nė njė dorashkė mėndafshi. Tė “veshėsh” kėtė aromė nuk mund tė mungoje nė 10-en mė tė mirė.

Mitsouko, pėr femra pasionante
Nėse jeni romantike dhe ju pėlqen tė pėrkėdheleni nė kujtimet e dashurive tė pamundura, parfumi Mitsouko nga Guerlain nuk bėn pėr ju! Inspiruar nga njė dashuri, ky parfum, ėshtė vėrtetė i famshėm dhe i pėrshtatshėm pėr tė gjitha femrat qė janė nė gjendje tė kalojnė ēdo pengesė pėr tė kurorėzuar pasionin e dashurisė.

Rem, pėr nostalgjiket
Nuk ka tė tashme qe ju tėrheq, vėshtrimi juaj dhe mendja janė tė orientuara drejt sė kaluarės! Ecni nė breg tė detit duke dėgjuar dallgėt e detit dhe lehtėsisht lini veten tė ikni nė boten e kujtimeve, tė takimeve tė shkuara dhe nostalgjisė. Ndėr 10 parfumet mė tė famshėm pėr femra, Rem ėshtė ai qė duhet pėr ju.

Shalimar, pėr ato qė duan aventurėn
Me kėtė emėr oriental Shalimar ka bėrė pėr vete femrat e tė gjithė botės, mbi tė gjitha ato qė duan aventurėn. Shalimar ėshtė ndėr parfumet mė tė famshėm pėr femra, vetėm me tė nuhatur aromen do tė udhėtoni nė toka tė largėta..

Acqua di Giņ, pėr femrat qė duan sfidat
Njė parfum meshkujsh nė 10 parfumet mė tė mira pėr femra? Po, sepse Acqua di Giņ ėshtė aq fantastik saqė nuk mund tė pėrdoret vetėm nga meshkujt! Edhe femrat qė duan sfidat dhe tė futen nė lojė nė ēdo situatė mund tė kenė tė drejtė tė pėrdorin Acqua di Giņ parfumin e tyre.

LaDy_Diaspora
04-10-11, 20:53
Pasioni i femrave zbulohet nė parfum


Njė femėr pėr tė qenė vėrtet e parezistueshme duhet tė posedojė njė aromė qė tė bėjė dallimin. Midis tjerash tė bėjė ta kuptosh personalitetin.


http://www.gazetaexpress.com/repository/images/large/tema%20parfumet_793049_thumb_large.jpg


Zbuloni klasifikimin e 10 parfumeve mė tė famshėm dhe zgjidhni esencėn qė akordohet mė mirė me karakterin tuaj.

Chanel N°5, pėr njė femėr tė sofistikuar
Klasiku mbetet ai, Chanel N°5. E ka mbajtur edhe diva Marilyn Monroe. Elegante dhe e rafinuar, por me pak ēmenduri qė e bėn tė parezistueshme njė femėr. Nėse dėshironi tė jeni gjithmonė shik, Chanel N°5 ėshtė ai qė bėn pėr ju.

CK One, pėr femra tė sigurta nė vetvete.
Kur doli nė tregun e parfumerisė ai u bė menjėherė parfum nė tendencė! Njė parfum uniseks nė kohet kur femrat shihnin siguri dhe vendosmėri nė barazinė e me koleget e tyre meshkuj. Jo vetėm, CK One ėshtė edhe simboli i njė sensualiteti tė vetėdijshėm te femrat, edhe ato kishin mėsuar tė luanin me seksin.

D&G Light Blue, pėr ato qė duan tė joshin
Falė njė fushate promocionale tė suksesshme, D&G Light Blue, parfumi i firmosur nga D&G ėshtė futur nė listėn e parfumeve mė tė famshėm. Nėse jeni joshėse tė vėrteta, tė zonjat pėr tė joshur vetėm me njė shikim, Light Blue ėshtė ai qė po kėrkoni pėr t’u bėrė absolutisht tė parezistueshme.

Flower by Kenzo, pėr femra minimale
Nėse ju pėlqen thjeshtėsia dhe ndjeheni misterioze si femrat e orientit antik. Nėse pėr tė joshur ju duhet diēka mė shumė se aksesorėt, njė aromė nga Flower by Kenzo ėshtė ajo qė ju duhet. Pak elemente, por tė rafinuara dhe kėshtu parfumi i orientit ėshtė ekspresioni mė i mirė.

Hypnotic Poison, pėr femrat qė duan misterin
Ashtu si e bukura Monica Belluci, prej kohėsh testimonial i Hypnotic Poison, ju bėn me njė shikim tė ngrohtė dhe misterioz qė ēmend tė gjithė meshkujt pėr kapacitetin e tė thėnit dhe tė mos thėnit.

J’adore, pėr ato qė duan tė komandojnė
Sigurisht qė keni njė karakter ēapkėn, nėse nuk bėhet ashtu siē thoni ju shpėrthen “fundi i botes”. Nga tė dashurit tuaj merrni pėrkushtimin absolut, jeni ju personi pėr tu adhuruar! Tė gjithė kėtė e tregon parfumi mitik J’adore, ideal pėr kė ka njė grusht tė hekurt tė fshehur nė njė dorashkė mėndafshi. Tė “veshėsh” kėtė aromė nuk mund tė mungoje nė 10-en mė tė mirė.

Mitsouko, pėr femra pasionante
Nėse jeni romantike dhe ju pėlqen tė pėrkėdheleni nė kujtimet e dashurive tė pamundura, parfumi Mitsouko nga Guerlain nuk bėn pėr ju! Inspiruar nga njė dashuri, ky parfum, ėshtė vėrtetė i famshėm dhe i pėrshtatshėm pėr tė gjitha femrat qė janė nė gjendje tė kalojnė ēdo pengesė pėr tė kurorėzuar pasionin e dashurisė.

Rem, pėr nostalgjiket
Nuk ka tė tashme qe ju tėrheq, vėshtrimi juaj dhe mendja janė tė orientuara drejt sė kaluarės! Ecni nė breg tė detit duke dėgjuar dallgėt e detit dhe lehtėsisht lini veten tė ikni nė boten e kujtimeve, tė takimeve tė shkuara dhe nostalgjisė. Ndėr 10 parfumet mė tė famshėm pėr femra, Rem ėshtė ai qė duhet pėr ju.

Shalimar, pėr ato qė duan aventurėn
Me kėtė emėr oriental Shalimar ka bėrė pėr vete femrat e tė gjithė botės, mbi tė gjitha ato qė duan aventurėn. Shalimar ėshtė ndėr parfumet mė tė famshėm pėr femra, vetėm me tė nuhatur aromen do tė udhėtoni nė toka tė largėta..

Acqua di Giņ, pėr femrat qė duan sfidat
Njė parfum meshkujsh nė 10 parfumet mė tė mira pėr femra? Po, sepse Acqua di Giņ ėshtė aq fantastik saqė nuk mund tė pėrdoret vetėm nga meshkujt! Edhe femrat qė duan sfidat dhe tė futen nė lojė nė ēdo situatė mund tė kenė tė drejtė tė pėrdorin Acqua di Giņ parfumin e tyre.

Unė qenkam njė kombinim. Kam plotė parfume dhe 3 nga kjo listė:
D&G: Light Blue
Dior: Hypnotic Poison
Dior: J'adore

Eh pra... :rolleyes:
Mirėpo pėr momentin mė pelqen ky:

http://1.bp.blogspot.com/_scczN8MdyKw/SsopMsiWK9I/AAAAAAAAFM8/rOYKOnG06NY/s400/rose-dolce%26gabbana-johansson.jpg