PDA

View Full Version : Adrian Gaxha fiton vendin e parė nė gara dhe si shpėrblim merr njė Ford Focus


~AnnA~
18-09-11, 19:00
Pas sukseseve nė muzikė, Adriani ka vendosur qė tė merret edhe me njė tjetėr sport, duke treguar veten se ėshtė i aftė edhe nė ngarje tė shpejta makinash. Pėr 6 muaj rresht, ai ka udhėtuar drejt Greqisė nė organizimin qė ka bėrė njė produksion maqedonas pėr gara me vetura. “Kam qenė nė gara profesionale me vetura nė Greqi tė organizuara nga produksioni maqedonas “Visoki oktani”, ku nė gara kemi qenė 20 vetat mė tė famshėm qė i japin mirė veturės.

Kjo garė ka zgjatur 6 muaj, se kanė qenė kualifikime dhe nė fund mbetėm pesė veta e prej kėtyre 5, vetėm dy nė finale, ku mbetėm unė e Vrcaki dhe unė fitova nė fund”, tregon pėr organizimin dhe eksperiencėn e tij nė kėtė fushė, kėngėtari Adrian Gaxha. “E mora vendin e parė, shpėrblimi ėshtė njė veturė “Ford Focus” modeli mė i ri. Nesėr, tė dielėn do tė jepet finalja nė njė televizion maqedonas, kurse menjėherė tė hėnėn do tė ketė njė organizim nė sallonin e tyre tė veturave kur do marr shpėrblimin”, tregon kėngėtari. I pyetur nėse ka qėndruar gjatė gjithė kohės nė Greqi pėr kėtė garė, ai thekson: “Jo s’kam qenė aty 6 muaj, por kemi shkuar dhe jemi kthyer ēdo herė”. Ndėrkohė, sukseset e tij janė tė mėdha edhe nė muzikė. Siē duket, i ka ecur mirė jo vetėm nė karrierėn si kėngėtar por edhe si kantautor, pasi ka edhe studion e tij profesionale, ku realizon kėngė edhe pėr kėngėtarė tė tjerė. Gjatė kėtij viti, nė duart e Adrianit kanė shkuar disa ēmime tė para si kompozitor. Ishte Berkani ai qė fitoi nė dy festivale me kėngė tė punuara nė studion e Adrianit, pra tek “Nota Fest” nė Shkup dhe “Ēelėsi Muzikor” nė Kosovė, teksa Adriani i komenton me shumė dėshirė kėto ngjarje. “Po, pėr kėngė interesante vetėm fitore kemi kohėt e fundit. Para disa ditėve, prapė Berkani fitoi me kėngėn time nė Kosovė, njė baladė tė mirė qė ia bėra unė, ndėrsa pėr veten ia filloj prej shtatorit me kėngė, se tani kam nisur tė punoj disa kėngė tė reja”, pėrfundon rrėfimin e tij Adriani. bl. re PanoramaPlus