PDA

View Full Version : Ftyra e burrit!


Pilati
05-10-11, 02:16
Kane thene:

Gruaja e mir ta ruan ftyren

ndersa

Gruaja e keqe ta merr ftyren


A mendoni qe kjo thenie eshte e sakte?

A duhet grat me na e ruajt ftyren ne burrnimit?

LaDy_Diaspora
05-10-11, 02:40
Kane thene:

Gruaja e mir ta ruan ftyren

ndersa

Gruaja e keqe ta merr ftyren


A mendoni qe kjo thenie eshte e sakte?

A duhet grat me na e ruajt ftyren ne burrnimit?

Unė besoj qė secili duhet kujdesur pėr "fytyrėn" e vetė, se kush mė shumė s'ta merr fytyrėn se vetėvetja.
E sa pėr gruan, hmm, varet edhe si ia bjen punėt gruas, por besoj qė ashtu siē duket dita e mirė qysh n'sabah, shumė punė duken nė fillim e mė mirė mos me rrėshqit me ra n'atė gjendje, qė me t'pėrmend pėr shkak t'gruas, ose nė tė kundėrtėn.
Secila tenxhere ka kapakun e vetė - ashtu dhe duhet t'jetė.
Pra aq sa ia merr fytyrėn vetės, ta merr dhe gruaja,
se nuk thuhet kot QIFT bashkėshortor. :biggrin:

emine
05-10-11, 07:12
burri matet me tjerat sene e jo me vetlla te nukta si grat

vjeshta
22-10-11, 22:35
Eshte nje mesele qe i shkon kesaj teme !


Ish kane pas martu njani dhe kur kish hy dhanderr e kish pas pyet nusen ; nuse ,a ma ruan ftyren mua apo vetit ?

Nusia ia kush pas kthy ; tanden ti njeri!

Burri i kthehet ,fisnike nuk je per mua dhe e lėshon .

Martohet se dyti dhe po e njeta pyetja dhe po e njejta pergjegje ...dhe prap e leshon .

Martohet s'treti dhe prap te njejten pyetje dhe nusja gjegjet ; jo ti njeri ,une e ruaj temen dhe ti tenden. Dhe jetojne se bashku !

Oqeani
22-10-11, 22:38
Eshte nje mesele qe i shkon kesaj teme !


Ish kane pas martu njani dhe kur kish hy dhanderr e kish pas pyet nusen ; nuse ,a ma ruan ftyren mua apo vetit ?

Nusia ia kush pas kthy ; tanden ti njeri!

Burri i kthehet ,fisnike nuk je per mua dhe e lėshon .

Martohet se dyti dhe po e njeta pyetja dhe po e njejta pergjegje ...dhe prap e leshon .

Martohet s'treti dhe prap te njejten pyetje dhe nusja gjegjet ; jo ti njeri ,une e ruaj temen dhe ti tenden. Dhe jetojne se bashku !


A paskan pas vu ferexhe a ?

e_martumja
22-10-11, 22:40
Kur e ruan fytyren tende ja ruan edhe te burrit.

Oqeani
22-10-11, 22:41
Kur e ruan fytyren tende ja ruan edhe te burrit.

Normal, se burri nuk ka kema e i merr tuat ! http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

emine
15-11-11, 18:06
qka po folni per ftyre ,ma mire me diskutu per mend njerz,qka duhet ftyra e pasunija kure a kryte bosh

elvio
15-11-11, 19:33
Kane thene:

Gruaja e mir ta ruan ftyren

ndersa

Gruaja e keqe ta merr ftyren


A mendoni qe kjo thenie eshte e sakte?

A duhet grat me na e ruajt ftyren ne burrnimit?

Po kershtu thoshin,edhe une them qe po e vertete.


Tashme duket e pavlere,sepse edhe burrat hekurosin edhe madje per ti mos i prish terezine e zonjes qe shikon telenovelen i hekuros me mire se zonja qe mund ti beje me tre vija pantallonat:tongue:
por kur i beson asaj edhe i ben me tre vija kesaj i thojne merr fytyren.

Po pse ish veshur ashtu ai flitet diku kur dikushi bie ne sy
S'ka faj se e shoqja s'rregullon dot veten,edhe do rregulloje ate.:eek:
Pasqyre he pasqyre.:smile:

Pse eshe veshur serish me ato rroba ajo,edhe pse paster por si eshte veshur.:cool:

S'ka sepse s'punon i shoqi:cool::mad:

Gega 1
15-11-11, 20:31
Kane thene:

Gruaja e mir ta ruan ftyren

ndersa

Gruaja e keqe ta merr ftyren


A mendoni qe kjo thenie eshte e sakte?

A duhet grat me na e ruajt ftyren ne burrnimit?
Gruaja e keqe ia merr njerit ftyren,e sakte me duket kjo.
Ndersa gruaja soj(e mire) e ruan ftyren e vet,kjo mjafton.

emine
15-11-11, 20:50
e bre gjeth njejte e perdorin femnen,shpija paq ,gruja mire,dreka mire,gruja mire,fmija mire te edukume prep gruja,mbas nje mashkulli te sukseshem mshifet gruja,mas nje gruaje te mire prap mshifet nena e gruas e mire,,,,,

Allahile qka po bani ju meshkujte,a ban me tregu me qfrae angazhimesh po mirri,derisa krejt punte e zorshme pi kryjne grate:confused::confused::tongue:

elvio
15-11-11, 21:00
Emine

C'ka i perket nje burri???:smile:

Jo nje mashkulli sepse ka ndryshim,sepse kur flasim per meshkuj ka te ndare dic.:smile:

vjeshta
15-11-11, 23:51
Kane thene:

Gruaja e mir ta ruan ftyren

ndersa

Gruaja e keqe ta merr ftyren


A mendoni qe kjo thenie eshte e sakte?

A duhet grat me na e ruajt ftyren ne burrnimit?


Veq pyetjes se fundit nuk po kan guxim askush me iu pergjegje !Pse a thua ?:biggrin:

Pilati
12-01-12, 02:25
Po kershtu thoshin,edhe une them qe po e vertete.


Tashme duket e pavlere,sepse edhe burrat hekurosin edhe madje per ti mos i prish terezine e zonjes qe shikon telenovelen i hekuros me mire se zonja qe mund ti beje me tre vija pantallonat:tongue:
por kur i beson asaj edhe i ben me tre vija kesaj i thojne merr fytyren.

Po pse ish veshur ashtu ai flitet diku kur dikushi bie ne sy
S'ka faj se e shoqja s'rregullon dot veten,edhe do rregulloje ate.:eek:
Pasqyre he pasqyre.:smile:

Pse eshe veshur serish me ato rroba ajo,edhe pse paster por si eshte veshur.:cool:

S'ka sepse s'punon i shoqi:cool::mad:

Nuk ka gje te keqe o lal pse edhe ne burrat hekurosim ndojher.
Nese zonjat tona shikojn telenovel, edhe ne burrat shofim futboll dhe presim te gjithat prej gruas.


Me duhet ta pranoj mendimin e Geges si me te sakte

Jo rrall ndegjojm O ky e ka gruan e mir, se as per pes lek si vlen lekura ne ket rast gruaja po ja rrit neren.

Pra e mira ruan ftyren e vet e te shoqit ja rrit neren.

E keqja merr ftyren e vet se pari e burrin kush me ner sja konsideron.

Pa nje copez grua as mashkulli nuk bahet burr.

Zero Cool
15-01-12, 16:47
dy gishta mo a mos osht dy hekter a :biggrin:

emine
15-01-12, 16:48
po de po,se gruja pe din ka pi shkone burri,,,,shumicen e rastev ma mire ta njohin burrin KUJSHIJKET sa e njef ti vete,si me ja pshtu ftyren personit till qe jetone ne iluzione qe ka ftyre e njerzi,,,,,qysh kerkojne shpetimtare dhe harrojne se nderi e ftyra so KIlle sheqeri qe shitet blihet apo mushet me filxhana e i jepet dikujte,qofte burrit apo grus...

Jana
15-01-12, 17:22
..une e kam ndi ehde njo ...
Burri i mir te bon zoj ...eeee
Burri i keq te bon toj ...

...tash spe di ...diqysh en keto ratse smunedesh me dhon mendim definitiv...se dallojn shum ...disa burra nima jan t'mir e s'kan nafak me gra hiq edhe e kunderta ...

...por eshte shum mir kur nje burr e ka gruan e mir dhe krenohet me te ...poashtu edhe per grat vlen ...

...amo me ja rujt ftyren s'mundet kerkush kerkuj ..secili e ka karakterin e vet ... dhe secili e run apo se run ftyren e vet ...

Daglasi
15-01-12, 17:55
Hajgare ban me ba,deri ne at mas,sa me dit ku esht kufiri,ne teori,por jo ne praktik...

Zero Cool
03-02-12, 15:57
Njė burrė qė tė don te keqėn ,ėshtė mė i mirė se njė grua qė tė don te mirėn.

Murgesha
03-02-12, 16:19
Secili le ta ruajnė tė veten, qė tė arrijnė tė kenė ftyrė tė dy me dal para dikujt.
Afėr njė burri tė paftyrė sa do tė jetė me ftyrė gruaja e tij, do t`a konsiderojnė edhe ate tė paftyrė qė i rri njė tė paftyri, dhe anasjelltas.

SAGITARIUS
04-02-12, 02:53
Pershendetje
Ne shoqerine (mentalitetin )shqiptar jam i mendimit kjo pune qon peshe me shume,kurse tek te evropianet e tjere,sidomos ata te perendimit pak apo fare.Eshte e qarte se secili e ka per veti,dmth,ia humb vetit nderin,por ne Shoqerine tone me shume i del zeri i keq femres ,psh nese gruaja e dikujt tradheton burrin iu vuloset emri Kurve per sa te eshte gjalle ne ate rreth ku e njohin,kurse nese mashkulli tradheton(cka shume shpesh ndodh pa e ditur femra :-)) me e fol te drejten) atij nuk iu behet e madhe ajo pune,ne Shoqeri po mendoj.dhe nuk iu ngjitet emri kurvar,por ndodh e kunderta,ia dine ate si epitet te mire(i zoti per femra :-)

DEA
04-02-12, 11:59
Te gjitha qka lexova jane pak a shume te sakta dhe po ashtu pak a shume jo te sakta.
Shembull, Gruaja ruan te veten, dhe Burri te veten! Shume ne rregull edhe funksionon, por jashta 4 mureve te shtepis!
Shembull, Gruaja ja run Burrit e Burri Gruas! edhe kjo funksionon deri diku mbrenda 4 mureve te shtepise, posa te dalesh jasht saj duhet te kujdesesh per te tenden!
Shembull, Burri eshte i mvarun nga sjelljet e Gruas! Edhe po edhe jo, nese Gruaja nderon e respekton Burrin, Burri ka positen dhe vetbesueshmerin shume me te fort se ne te kunderten. Jo mund te them se nese burri apo Gruaja nuk e marrin respektin e duhur nga Partneri mund te gjejne forcen e duhur e ti shmangen krejt lidhjes! Prap mbesin me pasoja , lendime, zhgenjime etj.

Fazit:
Mendim imi, si burri ashtu dhe Gruaja duhen te jene si mbrenda poashtu edhe jashte mureve te vetedijshem per positen qe kane, te japin njeri-tjetrit respektin dhe dashurin e duhur, te veprojne jo sipas nevojave biologjike po ti kene parasysh emotionalet, ta ndegjejne zerin e zemres e edhe gabimet mandej falen!

LuLjaa
04-02-12, 17:04
Per me kan taman burr duhet me pas ftyren si t` Rexhepit tani me than une jam burr

Kalimero
04-02-12, 17:05
qishtutne si e kalimer's tibe :biggrin:

LuLjaa
04-02-12, 17:14
qishtutne si e kalimer's tibe :biggrin:

Ku e ki at ftyr ti bee, ti ski hiq po shuuj qyy :D

premium
04-02-12, 17:17
jo ftyra por
surrati i burrit

halla e madhe
04-02-12, 17:36
jo ftyra por
surrati i burrit

..hjahahahaha:biggrin::biggrin:sa kam qesh me te madhe!

Hajra
04-02-12, 22:21
....me vetlla te nukta, http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

emine
05-02-12, 20:01
Disa X meshkuj jo qe skan ftyre,po a nevojshme mi kastru:rolleyes:
spaku nuk marrin ne qafe asnje femije te vetem,knaqen qashtu me aventurat e tyre

Tomori
05-02-12, 22:08
Disa X meshkuj jo qe skan ftyre,po a nevojshme mi kastru:rolleyes:
spaku nuk marrin ne qafe asnje femije te vetem,knaqen qashtu me aventurat e tyre

E Vertet kjo Emine

Hajra
08-02-12, 11:08
Kater tipa burrash
6 February 2012

Dakord, burrat ndryshojnė. Po i juaji, si dhe pse ka ndryshuar? Pėr t’u njohur me problemet dhe zgjidhjet pėrkatėse dhe pėr tė ditur se si sillet nė shtrat partneri juaj, bėni testin e mėposhtėm.
I hutuar
Ky njeri pėrgjithėsisht ka natyrė filozofike, pa iu dridhur qerpiku dhe pa gabuar asnjė ēast. Shfaq njė interes dhe kureshtje tė pandėrprerė pėr ēdo gjė qė ndodh rreth tij. Ėshtė pėrherė nė ekuilibėr, me tė mirėn dhe tė keqen, me egėrsinė e pavullnetshme dhe ėmbėlsinė e qėllimshme. Lėkundet midis varėsisė dhe pavarėsisė, nevojės pėr ndihmė dhe aftėsisė pėr t’iu gjendur pranė tė tjerėve.
Poet
Natyra poetike zgjon gjithmonė gruan qė fle brenda njeriut. Kėshtu ndodh edhe me burrat qė i pėrshtaten kėtij tipi. Fjalėt u dalin nga zemra dhe ngjallin gjithmonė shpresė. Frymėzimi i tij shėrben pėr tė zgjedhur rrugėn e duhur nė jetė. Pėlqen luksin dhe u kushton rėndėsi gjėrave tė vogla qė mbushin pėrditshmėrinė e tij.
Spiritual
Beson shumė te tė tjerėt dhe ėshtė jashtėzakonisht i lidhur dhe njėkohėsisht i varur prej ndjeshmėrisė, emocionit, komunikimit. Pėr tė janė tė shenjta tė gjitha ato parime qė duhen respektuar pėr tė jetuar nė paqe.
I shpėrqendruar
Beson shumė te shfaqja dhe asnjėherė nuk i kushton rėndėsi pėrmbajtjes, thelbit tė gjėrave. Ai nuk beson nė ekzistencėn e njė tė vėrtete unike, tė vetme. Ėshtė regjisori i vetėm i jetės sė tij dhe i ndryshon kostumet e personazheve qė luajnė nė tė sipas humorit. Pėr tė gjithēka shndėrrohet nė pretekst pėr tė shijuar vrullshėm jetėn.

Burimi: Telegrafi

Oqeani
08-02-12, 16:40
Ta bej nje foto te fresket !