PDA

View Full Version : Vdes Ali Ahmeti i “Kafeneja Jonė”


Gloss
15-10-11, 23:19
Ka vdekur aktori i njohur kosovar, Ali Ahmeti. Ai ka ndėrruar jetė nė moshėn 66 vjeēare pas njė sėmundje tė rėndė, me tė cilėn u ballafauqa pėr njė kohė tė gjatė.

Ahmeti njihej pėr njė sėrė rolesh, dhe sė fundi ishte aktual me rolin e Elezit nė serialin e njohur “Kafeneja Jonė”. Ai ishte babai i nėnkryetarit tė Lėvizjes Vetėvendosje, Shpend Ahmeti. /indeksonline/

tipi engjellor
15-10-11, 23:20
po aktori i madh..ngushllime te afermeve te tij dhe shokeve te tij....

e_martumja
15-10-11, 23:22
Ka vdekur aktori i njohur kosovar, Ali Ahmeti. Ai ka ndėrruar jetė nė moshėn 66 vjeēare pas njė sėmundje tė rėndė, me tė cilėn u ballafauqa pėr njė kohė tė gjatė.

Ahmeti njihej pėr njė sėrė rolesh, dhe sė fundi ishte aktual me rolin e Elezit nė serialin e njohur “Kafeneja Jonė”. Ai ishte babai i nėnkryetarit tė Lėvizjes Vetėvendosje, Shpend Ahmeti. /indeksonline/ Lajm prekse. Ngushllime Familjes Ahmetit.

vjeshta
15-10-11, 23:32
Ngushllime familjarve ,kolegeve dhe artit Kosovar .

Domira
16-10-11, 00:55
Lajm i hidhur shume! Ngushellime familjes Ahmeti dhe te gjithe dashamireve te te ndjerit si dhe artdashesve ne pergjithsi.

Drenushaa
16-10-11, 07:56
Lajm i hidhur.Ngushllime familjes Ahmeti .

Hajra
16-10-11, 08:25
.....ngushllime familjes dhe dashamireve, ishalla ne gjenet.

halla e madhe
16-10-11, 10:19
Ngjushllime familjes se A.Ahmehtit dhe te gjithe adhurusve te artit teatral qe percollen me vite rolet e TIJ!:(

Makresh
16-10-11, 10:25
Allahu me xhennet e meshiroft. Ngushellime gjithe popullit.

taraku-1
16-10-11, 10:29
Allahu me iman.. Allahu gajretin familjes e dashamirve

romansa
16-10-11, 11:50
ngushllime familjes se tij...

Gega 1
16-10-11, 19:47
Fort lajm i hidhur.
Ngushllime familjes dhe shokeve te tij.

E mbaj mend per rolin e tij ne nje serial,me te hershem,ku personifikonte aq bindshem te padjallezuarin!Per kete arsye,kete artist e ndjeja aq te afert si njeri edhepse kurre s`kam kembye ndonje fjale me te.
Ne nje rast deshprimi nga nje miqesi e rrejshme,e vete isha koxha i ri dhe i papjekur,kalova krejt rastesisht prane tij afer qendres se qytetit dhe papritmas ndjeva nje deshire,qe edhe sot me habite!Thjesht,ndjeva deshiren t`i dale perpara artistit e ta perqafoj nje here si vellaun e madh!Tundimit i bera balle, kur me shkoi mendja qe artisti mund te me merr per te krisur.

Artisti eshte pjese e pa harruar e kujtimeve tona.
U prehte ne paqe shpirti i ketij burri.

Neferta
17-10-11, 14:02
Ngushllime te gjith shqiptarve per aktorin e madh.

LaDy_Diaspora
17-10-11, 15:48
Ngushėllime familjes, kolegėve dhe gjithė adhuruesėve tė tij kudo qė janė... :frown:

Llapjani_HH
17-10-11, 16:33
Ngushllime Familjes dhe shoqris :frown:

Alima
17-10-11, 19:11
...


Te Allahut jemi , dhe tek Ai do kthehemi !

Ngushellime te afermeve te tij!.

lovely
17-10-11, 21:15
Ngushllime familjareve dhe shoqrise!

selvija
19-10-11, 17:20
Do na mungon ne serialin e preferuar

LaCoStA
20-10-11, 08:22
Ėshtė humbje e madhe pėr familjen, shoqėrinė dhe artin kosovar.

Ngushėllime tė gjithėve!

natyra
21-10-11, 07:06
Vdekja s'te pyet?,,ajo te merr ne kohe e pa kohe,kuptohet me percaktimin e ligjit te natyres pra Zotit.Cili diku eshte, ne qiell a ne tok,kurr se ditem!

Ndaj per humbjen e ketij artisti,nuk mjafton vetem fjala ngushllime,por qe me familjen e tij si dhe koleget ne aktrim ndaj ni pjes dhimbjeje per te:(

I qofte i lehte dheu i Kosoves.
Ata/o qe ne te miren e ATEDHEUT sherbein,(pavaresishte per qfare)..asnihere nuk vdesin-LAVDI

me nderime
Natyra.