PDA

View Full Version : Amy winehouse vdqi nga alkooli


tipi engjellor
26-10-11, 18:18
Kėngėtarja e njohur britanike ka vdekur pasi ėshtė helmuar nga alkooli. Ky ėshtė pėrfundimi i mjekėve, pas njė hetimi pėr shkaqet e vdekjes sė Amy Winehouse. Ajo kishte pirė vodka pesė herė mė shumė se limiti i lejuar pėr ngarjen e makinės. Kėngėtarja kishte pirė pasi kishte thuajse tre javė pa vėnė alkool nė gojė. Policia ka zbuluar tre shishe vodke nė banesėn e saj.
Ekzaminimi pas vdekjes zbuloi se organet jetėsore ishin nė gjendje tė mirė dhe nuk kishte gjurmė drogash joligjore nė trup. Por ajo kishte sasi tė madhe alkooli nė sistemin e saj, ēka bėri qė ajo tė mos merrte dot frymė dhe tė kalonte nė koma. Kėngėtarja kishte deklaruar pak ditė pėrpara se tė vdiste se ajo ‘nuk donte tė vdiste, pasi kishte shumė pėr tė arritur’.http://www.fishmedia.info/content/uploads/2011/10/amy_winehouse-4930.jpg