PDA

View Full Version : Jessica Alba ne parajsen e saj!


emine
29-10-11, 16:12
http://www.pushopak.com/wp-content/uploads/2011/10/jessica_alba-300x225.jpg?9e0c7fE ka quajtur vajzėn e saj Heaven, qė nė shqip pėrkthehet parajsė dhe duke gjykuar nga fotot, nuk ėshtė e vėshtirė tė kuptosh zgjedhjen e emrit nga aktorja e famshme hollivudiane, Jessica Alba.
30-vjeēarja u fotografua nė njė park duke ushqyer me pėrkujdesjen dhe dashurinė mė tė madhe vajzėn 2-muajshe, nė tė njėjtėn kohė qė fėmijė i saj i parė, 3-vjeēarja Honor, luante nė njė park lojrash.
Nėnė e dy fėmijėve, e martuar me producentin e filmave Cash Warren, Alba dukej po aq tėrheqėse si gjithmonė, ndėrsa ishte veshur me njė fustan tė gjatė dhe ēizme tė pėrshtatshme pėr stinėn e vjeshtės.
Ndėrkoghė, nė Hollivud kanė filluar tė qarkullojnė zėrat se Alba mund tė bėjė rikthimin e saj tė bujshėm nė kinematografi duke marrė pjesė nė serinė e dytė tė “Sin City 2”.
Pėr tė gjithė tė dashuriarit pas 30-vjeēares, ėshtė paralajmėruar qė nė film do tė jetė edhe njė kėrcim jashtėzakonisht joshės i aktores.

Zero Cool
16-01-12, 15:55
Jessica Alba


http://www.nofullstop.com/blog/images/Jessica_Alba.jpgBiografia
Lindur nė Pomona, California, mė 28 prill ,1981, Jessica Alba dhe familja e saj u zhvendos nė Biloxi, Misisipi, kur ajo ishte njė foshnjė. Tre vjet mė vonė, i ati i saj Air Force solli familjen pėrsėri nė Kaliforni, pastaj tė Del Rio, Texas, para se nė fund tė vendoseshin nė jug tė Kalifornisė, kur Jessica ishte nėntė. Nė dashuri me idenė pėr t'u bėrė njė aktore qė nga mosha pesė, ajo ishte 12 para se ajo mori tė klasit tė parė tė saj duke vepruar. Nėntė muaj mė vonė, ajo u nėnshkrua nga njė agjent. Njė aktore e talentuar tė rinj, Jessica ka luajtur tashmė njė shumėllojshmėri e roleve duke filluar nga komedi e lehtė pėr dramė prej rėre qė nga fillimi karrieren e saj. Ajo e bėri debutimin e saj tė filmit artistik nė 1993 nė kampin Hollywood Pictures 'komedi Askund (1994). punėsuar fillimisht pėr dy javė, ajo e mori pushim e saj kur njė aktore nė njė rol kryesor papritmas ra nga Jessica gėzim e pranon se nuk ishte talentin e saj i jashtėzakonshėm apo bukuri qė frymėzoi drejtori tė pėrgjojnė e saj pėr tė marrė pėrsipėr pjesėn e -. ajo ishte e flokėve tė saj, tė cilat pėrkojnė origjinal interpretues e punės dy-javė shtrirė nė dy muaj,. dhe Jessica pėrfundoi filmin me njė kredi mbresėlėnėse tė parė. Dy reklama televiziv kombėtar pėr Nintendo dhe JC Penney shpejt ndjekur para Jessica u shfaqėn nė disa filma tė pavarur. Ajo branched jashtė nė TV nė 1994 me njė rol periodik nė seri popullore Nickelodeon's komedi "Sekret World of Alex Mack "(1994). Ajo luajti njė snob i padurueshėm tė rinj, tė pėrkushtuar pėr tė bėrė jetėn e mjerueshme pėr karakterin titullin, luajtur nga Larisa Oleynik. Nė tė njėjtin vit, ajo fitoi rolin e" Maya "nė" Flipper "(1995 ) dhe filmuar pilot pėr seri. Ajo kaloi 1995 qitje episode tė sezonit tė parė nė Australi. Njė notar i pasionuar dhe zhytje nė ujė PADI-certifikuar diving, Jessica ishte shumė i kėnaqur tė jetė bėrė njė shfaqje qė lejohet tė saj pėr tė luajtur me delfinėt. suksesin e shfaqje e garantuar atė njė sezon tė dytė, tė cilėn ajo gjithashtu luajti in pėrfshirjen e saj nė shfaqje zgjati 1995-1997. Qė nga show mbaroi, ajo e ka shfaqur nė njė numėr tė shfaqje televizive dhe filma. Nė vitin 1996, ajo u shfaq nė Venus Rising (1995) si "Young Eve". vitin e ardhshėm, ajo u paraqit nė "Show imėta Dini" (1989), njė shfaqje kanadez flasin, dhe foli pėr rolin e saj nė "Flipper" (1995) dhe karrierėn e pėrgjithshme tė saj duke vepruar. Ajo filloi tė punojė nė punks (1999), duke shfaqur Randy Quaid, nė vitin 1998. Nė fillim tė vitit 1998, ajo u shfaq nė "Brooklyn Jugut" (1997) si "Melissa". Nė tė njėjtin vit, ajo ishte nė dy episode tė "Beverly Hills, 90210" (1990) si "Leanne" dhe nė dy episode tė "Love Boat: Vala tjetėr" (1998). Ajo u shfaq nė "Teen Magazine", nė 1995 dhe revista tė ndryshme evropiane nė vitet nė vijim disa. Mė e rėndėsishmja, ajo ishte paraqitur nė botimin e 1999 shkurt tė revistės "Vanity Fair". Ajo gjithashtu kishte role tė mėdha nė dy filmat e atij viti: qenė kurrė mė puthi (1999) dhe Idle Hands (1999). Nė vitin 2000, ajo kishte role nė Paranoid (2000 / I) dhe luajti nė Sci-fi seri TV "Dark Angel" (2000).

Zanzi/M
16-01-12, 21:48
Prej voglieka qend qike e mire kjo ..


.