PDA

View Full Version : Ma vlla bagjanaku e i vllai i gruas se vllaun qe ta ka lind nana !


Tarzani
30-10-11, 08:55
Edhe baballakun e ka ma babe se baben e vet
Qashtu edhe nonen e madhe e ka ma non se nona e vet qe e ka lind e vocerr ajo e shkel se sheh

A eshte e vertet ? gjendja reale dhe faktike sot ne shoqrin tone ????

Veq ni sen folne hakun, mos shkruni ketu ..kurgjo tjeter pos hakut. ne tema serioze kam marak me fol verteten... te kafja lujm qysh doni.

emine
30-10-11, 09:20
a smujte mi ra ma shkurt a

uck_aksh
30-10-11, 10:05
Edhe baballakun e ka ma babe se baben e vet
Qashtu edhe nonen e madhe e ka ma non se nona e vet qe e ka lind e vocerr ajo e shkel se sheh

A eshte e vertet ? gjendja reale dhe faktike sot ne shoqrin tone ????

Veq ni sen folne hakun, mos shkruni ketu ..kurgjo tjeter pos hakut. ne tema serioze kam marak me fol verteten... te kafja lujm qysh doni.

Tarzani nese po thu me than te verteten po ta them kur jam ne vendlindje nuk kalon dit qe nuk takohem me vellaun spaku nje her ne dit e me baxhanakun 15 vite nuk jam par 15 vite nuk kam shkuar un edhe pse kemi qen vetem 2 km larg sa i perket prinderve te gruas ata i respektoj si qdo njeri tjeter po jo sa e respektoj dhe sa i dua nenen dhe babain tim, te gjith duhet menduar se nese nje dit ndodh qe te ndahesh nga gruaja familjen e ish gruas do ta kesh armik, e familjen tende gjithmon do ta kesh familje gjithmon do ta kesh baben-bab, nenen-nen, vllaun-vlla dhe motren- moter
edhe diqka edhe pse jan prindrit e gruas bukur ne mosh qe te dy i therras ne emer qysh jan te regjistruar ne limrin amz

Tarzani
30-10-11, 10:19
Tarzani nese po thu me than te verteten po ta them kur jam ne vendlindje nuk kalon dit qe nuk takohem me vellaun spaku nje her ne dit e me baxhanakun 15 vite nuk jam par 15 vite nuk kam shkuar un edhe pse kemi qen vetem 2 km larg sa i perket prinderve te gruas ata i respektoj si qdo njeri tjeter po jo sa e respektoj dhe sa i dua nenen dhe babain tim, te gjith duhet menduar se nese nje dit ndodh qe te ndahesh nga gruaja familjen e ish gruas do ta kesh armik, e familjen tende gjithmon do ta kesh familje gjithmon do ta kesh baben-bab, nenen-nen, vllaun-vlla dhe motren- moter
edhe diqka edhe pse jan prindrit e gruas bukur ne mosh qe te dy i therras ne emer qysh jan te regjistruar ne limrin amz


Per ty nuk vlen edhe per UQK kush jan kan... kjo vlen per tjert.
haj ik

Hajra
30-10-11, 10:51
.....as per mua nuk vlen kjo Tarzan, respektin e kan te gjithe aq sa e kane hakun, as me shume dhe as me pak, por dihet ajo pune qe para prindit dhe familjes nuk te del askush.

Ate qe thua ti eshte e vertet qe na bjen ti shofim vete disa raste, duke fillu nga te afermit tane dhe mandej ne shoqerin e ngushte dhe te gjer e deri tek komshiu i par ne plazh http://1.1.1.4/bmi/www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif.

......mirepo nuk hyjme te gjithe ne nje thes.

Daglasi
30-10-11, 11:01
Edhe baballakun e ka ma babe se baben e vet
Qashtu edhe nonen e madhe e ka ma non se nona e vet qe e ka lind e vocerr ajo e shkel se sheh

A eshte e vertet ? gjendja reale dhe faktike sot ne shoqrin tone ????

Veq ni sen folne hakun, mos shkruni ketu ..kurgjo tjeter pos hakut. ne tema serioze kam marak me fol verteten... te kafja lujm qysh doni.

Vllaun ma ka lind nana,por nuk esht me,:redface:
bagjanakun kajher kur shkoj ne ks,vjen niher,e i shkoj ni her,kuptohet per qef,edhe ne ndonje-rast qe duhet ose mi shkue,ose me ardhe.

e_martumja
30-10-11, 11:18
Tarzan bagjanaku ma afer se kunati :tongue:

Alima
30-10-11, 11:35
...

hahahaha....problem je wAllahi !


http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

.

Gega 1
30-10-11, 12:02
...

hahahaha....problem je wAllahi !


http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

.

Alima,allahile qe ma jep menimin qitu per ni ceshtje.
Ti e din,une ty s`te kom idhnu kurre.

Per vjehrren e kom fjalen n`qit ceshtje;
U`st`rrej,vjehrren e respektoj shume!Pse?,qe thue ti.
Qe pse; pej qe e njoh, n`qato fjale t`fillimit jemi mete.As nuk m`u ka perzije kurre n`pune t`mia,as nuk ju kom perzije une asaj.E gjith m`ka nerue.
Allhqe,n`qata dy-tre mujt e pare m`kish pa analizue nana jem.
A masanej,shpesh m`ka qortue: dejuz,vjehrren e kie njeri,patjeter duhet me e nerue!
A niqin t`mira m`i ka bo.A per pare t`mia kurre s`u kane miftjaq,as s`o.

Alime,mus e le pa ma dhan ni pergjigje! :smile:
Te pershendes


Temen me preke pak.
E kom i bagjanak diku n`Gjurmani,tybe nuk e kom pa qe 7 vjet.Po thone gjinja,mire o aj.

Antika
30-10-11, 12:08
E kam degju kete shprehje shpesh:"Baxhanakat edhe kiet ne zjedhe i nalin" Nuk e di a jam ne gjendje me e deshifrue mire,s'dita kend me vet... :P


Nese dikush din le t'me tfilloj pak?

Alima
30-10-11, 12:12
Alima,allahile qe ma jep menimin qitu per ni ceshtje.
Ti e din,une ty s`te kom idhnu kurre.

Per vjehrren e kom fjalen n`qit ceshtje;
U`st`rrej,vjehrren e respektoj shume!Pse?,qe thue ti.
Qe pse; pej qe e njoh, n`qato fjale t`fillimit jemi mete.As nuk m`u ka perzije kurre n`pune t`mia,as nuk ju kom perzije une asaj.E gjith m`ka nerue.
Allhqe,n`qata dy-tre mujt e pare m`kish pa analizue nana jem.
A masanej,shpesh m`ka qortue: dejuz,vjehrren e kie njeri,patjeter duhet me e nerue!
A niqin t`mira m`i ka bo.A per pare t`mia kurre s`u kane miftjaq,as s`o.

Alime,mus e le pa ma dhan ni pergjigje! :smile:
Te pershendes


Temen me preke pak.
E kom i bagjanak diku n`Gjurmani,tybe nuk e kom pa qe 7 vjet.Po thone gjinja,mire o aj.


...

ooo Allahu na njeft , qe e qite ne Allahile , qy !


vjehrren duhet shume me e respektu , jo pak ... ngase ajo ka ndikim tek vajza e vet si askush me shume !


mirepo , nese ajo fillon me u perzi ndoshta edhe ne intimitetin me te vogel , veq duhet tregu kjarte ku e ka vendin !


krejt kjo mvaresisht prej saj , dhe edhe raportet pastai ! ...mire shume qendroke ti me te , MIRE EDHE PREJ SAJ , mos harro dhe dija per nder ! ...nese kan nevoj me u ndihmu , pse jo ...por , me shku ne pushime ne Kosov ( sikur qe njoh une njerez personalisht ) ...kane shtepin e babes ne kate , e ata dy muaj a nje muaj sa qendroin atje , tere kohen flejn e hajn e pijn me vjehrri ( pra , tek familja e gruas ) , e te te vetit nje kafe kur ti qet udha asajde , paj qe besa e Zotit , konop t'lagt nje ren ...nje rend krip te trash , prej maje supev e teposht !


pershendetje gjithashtu :)ps. baxhanakun duhet bere mike dhe dost , nese ja vlene kuptohet ... por jo te ze vendin e vellaut dhe te harrosh vellaun , ngase ashtu i konvenon asaj "fisnikes , ja-a !


.

Gega 1
30-10-11, 12:18
...

ooo Allahu na njeft , qe e qite ne Allahile , qy !


vjehrren duhet shume me e respektu , jo pak ... ngase ajo ka ndikim tek vajza e vet si askush me shume !


mirepo , nese ajo fillon me u perzi ndoshta edhe ne intimitetin me te vogel , veq duhet tregu kjarte ku e ka vendin !


krejt kjo mvaresisht prej saj , dhe edhe raportet pastai ! ...mire shume qendroke ti me te , MIRE EDHE PREJ SAJ , mos harro dhe dija per nder ! ...nese kan nevoj me u ndihmu , pse jo ...por , me shku ne pushime ne Kosov ( sikur qe njoh une njerez personalisht ) ...kane shtepin e babes ne kate , e ata dy muaj a nje muaj sa qendroin atje , tere kohen flejn e hajn e pijn me vjehrri ( pra , tek familja e gruas ) , e te te vetit nje kafe kur ti qet udha asajde , paj qe besa e Zotit , konop t'lagt nje ren ...nje rend krip te trash , prej maje supev e teposht !


pershendetje gjithashtu :)ps. baxhanakun duhet bere mike dhe dost , nese ja vlene kuptohet ... por jo te ze vendin e vellaut dhe te harrosh vellaun , ngase ashtu i konvenon asaj "fisnikes , ja-a !


.

Alima,te falenderoj per pergjigjen!
Kam bindjen qe jemi afer me mendime,ne lidhje me ceshtjen ne fjale.
Ti rrnofsh!

Antika
30-10-11, 12:30
...

ps. baxhanakun duhet bere mike dhe dost , nese ja vlene kuptohet ... por jo te ze vendin e vellaut dhe te harrosh vellaun , ngase ashtu i konvenon asaj "fisnikes , ja-a !


.

Ēka ka nevoj te ceket kjo tash ngase ashtu i konvenon asaj "fisnikes?!


Nejse nejse, s'di cka shkrova ne kete teme se.Baxhanakat e mi i kam per marak.Nje dite mos me i pa,me behet shume :biggrin:

Alima
30-10-11, 12:36
Ēka ka nevoj te ceket kjo tash ngase ashtu i konvenon asaj "fisnikes?!


...
..
....

veē thash , po thom http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif ...

ps. ka gra ( dhe i njoh personalisht ) ... me pas mundesin ( dhe edhe u eshte ofru , fale gomareve qe i kane ne posedim ) ... le burrin ( gomarin ) , por edhe femijet e tij /saj krejt kah te vetet i kthen , sa qe fmija e gjore shtypin dashurin qe kane per ta ( familjen e gjakut ) !http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon6.gif


.

Murgesha
30-10-11, 12:48
Ēka ka nevoj te ceket kjo tash ngase ashtu i konvenon asaj "fisnikes?!


Nejse nejse, s'di cka shkrova ne kete teme se.Baxhanakat e mi i kam per marak.Nje dite mos me i pa,me behet shume :biggrin:


Ha,hahahaahha Antika!

Unė tė mijtė i shof njė herė nė vit, tybe tė mirė janė, aq sa mė rrespektojnė i rrespektoj edhe unė. Kunetėt i shof ēdo ditė dhe gja tė keqe nuk ka kėtu.
Pėr mendimin tim ata qė thonė se baxhanakėt po u dashkan mė shumė se vėllezėrit, pėr ata sigurisht qė edhe ėshtė ashtu. Ēka oshtė ma e keqja nuk i kuptoj vlla pse e donė dike me zor, po garant gratė i kan tė shtira sė pari s`guxojnė me ju ba za atyne e hiq e mė hiq familjes sė tyre as qė guxojnė me e ngrit zėrin para tyne se le mo me ju thonė s`po ju du me njė fjal burra qyqyjka ha,hahahahaahahahah.
Kur ka qenė nevoja natyrisht qė i kemi ndihmu edhe familjes time, se as mua s`mė ka bėrė bytha e lisit, por kam vėllezėr e motra ashtu siq i ka edhe burri im. Prindėt shyqyr i kemi tė rahatuar si ai si unė, si ėshtė mė sė miri, edhe miliona me ju qu nuk na e kanė nevojėn.

Pra mos hapni tema me marr mendimet e tė tjerėve pėr njė gjė qė ta gėrryen shpirtin, po qoju stupc asaj fisnikes (banu medemek njėherė nė jetėn tėnde trim e burr) qė tė ka imponuar tė e duash familjen e saj e tė harrosh tėnden!

Murgesha
30-10-11, 12:49
...

veē thash , po thom http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif ...

ps. ka gra ( dhe i njoh personalisht ) ... me pas mundesin ( dhe edhe u eshte ofru , fale gomareve qe i kane ne posedim ) ... le burrin ( gomarin ) , por edhe femijet e tij /saj krejt kah te vetet i kthen , sa qe fmija e gjore shtypin dashurin qe kane per ta ( familjen e gjakut ) !http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon6.gif


.

Epo kėshtu ėshtė kur tė martohesh me burrė e qė nė fakt ka sjellje grash :wink:

Alima
30-10-11, 13:00
Epo kėshtu ėshtė kur tė martohesh me burrė e qė nė fakt ka sjellje grash :wink:


...

su met tjeter , veē me e rrit numrin e qatyne kaffeve te reja qe i kan qel per qasi , pe di ti http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif... e me t'ju dhane azil qatje !


ps.mus ma fshij !

.

Murgesha
30-10-11, 13:08
...

su met tjeter , veē me e rrit numrin e qatyne kaffeve te reja qe i kan qel per qasi , pe di ti http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif... e me t'ju dhane azil qatje !


ps.mus ma fshij !

.


Tybe se ki keq, burr pėr burr ma mirė le tė martohen me burra ha,hahahahaahahahahahah

Alima
30-10-11, 13:17
Tybe se ki keq, burr pėr burr ma mirė le tė martohen me burra ha,hahahahaahahahahahah


...

hoj toka i leshoft ...e na ēka me ba mandej ?!!.

lovely
30-10-11, 13:30
...

hoj toka i leshoft ...e na ēka me ba mandej ?!!.

neve po na jesin grate:biggrin: Alime, a po m pranon? hahahahahaha :P

roadrunner
30-10-11, 13:33
O qa e kam ni baxhe, per dit ka ni kese mish ma bjen. Ku mos me dasht tani.

Tarzani
30-10-11, 13:37
Ha,hahahaahha Antika!

Unė tė mijtė i shof njė herė nė vit, tybe tė mirė janė, aq sa mė rrespektojnė i rrespektoj edhe unė. Kunetėt i shof ēdo ditė dhe gja tė keqe nuk ka kėtu.
Pėr mendimin tim ata qė thonė se baxhanakėt po u dashkan mė shumė se vėllezėrit, pėr ata sigurisht qė edhe ėshtė ashtu. Ēka oshtė ma e keqja nuk i kuptoj vlla pse e donė dike me zor, po garant gratė i kan tė shtira sė pari s`guxojnė me ju ba za atyne e hiq e mė hiq familjes sė tyre as qė guxojnė me e ngrit zėrin para tyne se le mo me ju thonė s`po ju du me njė fjal burra qyqyjka ha,hahahahaahahahah.
Kur ka qenė nevoja natyrisht qė i kemi ndihmu edhe familjes time, se as mua s`mė ka bėrė bytha e lisit, por kam vėllezėr e motra ashtu siq i ka edhe burri im. Prindėt shyqyr i kemi tė rahatuar si ai si unė, si ėshtė mė sė miri, edhe miliona me ju qu nuk na e kanė nevojėn.

Pra mos hapni tema me marr mendimet e tė tjerėve pėr njė gjė qė ta gėrryen shpirtin, po qoju stupc asaj fisnikes (banu medemek njėherė nė jetėn tėnde trim e burr) qė tė ka imponuar tė e duash familjen e saj e tė harrosh tėnden!

Po hapi tema qe jan reale faktike ne shoqri tone, jo tema hihihohoh te kafja atje asishum qysh dush..., kto tema jan tema qe i perkasin realitetit.... po thue mi ra shkurt si eminja a...

Adin qka po ma grryn shpirtin...qe sjan krejt si une... se ku ku ... nime kishi bo ju spota neper internet e fb tu u shtye ...,e tu u rrospiullueee dajakin qe e kishi honger o pasha Allahun djellin dy gisht mi krey ja u kisha prue... e qe keni gjet qyqana veq ngrehe mas veti sa per sy e faqe....
Se mire thojn vllaznia shkojn mire edhe kurr nuk ndahen deri sa te vijn shkekat...edhe maaa vllau nana baba bijn prej liste pos bogjanakt ju kisha tregue.. juve...

Prej gyrbeti vijn..., planet shkekat me harte elektronike ne kerr, motrat ku me u nal ku me pushue ku krejt mi kordinue pushimet prej ciles date me i marr pushimet deri ku... edhe nejen sa me ba te miqt atje edhe pare sa me hargjue krejt....( magart veq kerrpeshin edhe me vozit ) qifsha piqken e nonen te mashkllit robt ti qifsha njo ka njo se ta kisha qi nonen te kisha tredh se ska qka te vyn hiq mi bajt per se rani ....
Ah lum une kem kallabllak vllazni edhe sguxojn me lueee cili qohet i pari veq thot qka u bo a ka nevoj per intervenim kerset dajaku qe ku ku .... krejt kto inxhet e vogla e respektojn kunaten e madhe si ven vjehrre... edhe zponi sju nihet... aga i madhe te na vetet... se pleqt kan shkue te na bogjanakt kurr hiq tak ere smuj marin se sen se km ja qifsha mu nonen...

E ju grahni sa te muni kurr mos ja qkoqni... e thun jo bo jan dy tri raste... jo dy tri raste po 60% te martumve ne gyrbet... guuuuuuuuuulujaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa o guuuulujaaaaaaaaaaa be,

Alima
30-10-11, 13:37
neve po na jesin grate:biggrin: Alime, a po m pranon? hahahahahaha :P


...

po de po , mbrapsht !


JA-A ! http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon6.gif.

Tarzani
30-10-11, 13:40
O qa e kam ni baxhe, per dit ka ni kese mish ma bjen. Ku mos me dasht tani.
Mos ja ka qit rethin kaqik me mish me ndrrue hahahahaha hajt ti se mangup koka ai...

Tarzani
30-10-11, 13:41
...

po de po , mbrapsht !


JA-A ! http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon6.gif.

kujdes se ta marrin inati hahahah

Alima
30-10-11, 13:43
kujdes se ta marrin inati hahahah


...

Pune e madhe !http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon6.gifQysh e ki bagjen ti http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif


.

Murgesha
30-10-11, 13:46
O qa e kam ni baxhe, per dit ka ni kese mish ma bjen. Ku mos me dasht tani.

Lum ti pėr te, kunati jo qė s`tė bjen mish, po me mujt edhe atė qė e ke ta merr ha,hahahahaahahahaha

Tarzani
30-10-11, 13:49
Lum ti pėr te, kunati jo qė s`tė bjen mish, po me mujt edhe atė qė e ke ta merr ha,hahahahaahahahaha

Bagjanaku ta bjen ni kill mishe e te perzin me gjithe ta me te honger..., edhe mikatesha veq hingrizet.... hihihihihhohoho o duhet me tja......

ps: kush em merr myzhde qe tka rreh reja ni bakshish te madhe e ka hahahahahahah

Tarzani
30-10-11, 13:53
....

Mos keshtu !


Ke e ka pasur me te afert Muhamedi alejhi selam, se sa Abu Baker al sadik (radiAllahu anhu) ? ... sahaben dhe baballakun e tij ( paqa dhe meshira e Allahut qofte mbi te ) .


... veē inshAllah te zatet Zoti ne nje grua salihine , ef ... dhe me rrenje te mira , Amin !


selam!

.

Po me kon femra me islam po, po shnollat tona jan me tja sos shpirtin dajak... eh mue po me bjen hise aso prej 7 miljon shqiptarve a... hahaha ik duhet me i nejt gati se per rahmet qe ka shnolla krejt bogjanakt ti mledh ne shpi me jave te rrin aty si tereq...dimri gat faqja e zez... e tja krisin muhabetit bohet shpija si me kon kopleraj dikur vijn edhe miqt kadal dale...tash telefonat jan dal..., qata vllaut nuk bon me ja lshue krahun... .. veq i thue vllau merrjau anen se kta ne bashqe te baes sem kan bi q nonen me miq e bagjak ... bomi per vrell hahahah

Murgesha
30-10-11, 13:56
Po hapi tema qe jan reale faktike ne shoqri tone, jo tema hihihohoh te kafja atje asishum qysh dush..., kto tema jan tema qe i perkasin realitetit.... po thue mi ra shkurt si eminja a...

Adin qka po ma grryn shpirtin...qe sjan krejt si une... se ku ku ... nime kishi bo ju spota neper internet e fb tu u shtye ...,e tu u rrospiullueee dajakin qe e kishi honger o pasha Allahun djellin dy gisht mi krey ja u kisha prue... e qe keni gjet qyqana veq ngrehe mas veti sa per sy e faqe....
Se mire thojn vllaznia shkojn mire edhe kurr nuk ndahen deri sa te vijn shkekat...edhe maaa vllau nana baba bijn prej liste pos bogjanakt ju kisha tregue.. juve...

Prej gyrbeti vijn..., planet shkekat me harte elektronike ne kerr, motrat ku me u nal ku me pushue ku krejt mi kordinue pushimet prej ciles date me i marr pushimet deri ku... edhe nejen sa me ba te miqt atje edhe pare sa me hargjue krejt....( magart veq kerrpeshin edhe me vozit ) qifsha piqken e nonen te mashkllit robt ti qifsha njo ka njo se ta kisha qi nonen te kisha tredh se ska qka te vyn hiq mi bajt per se rani ....
Ah lum une kem kallabllak vllazni edhe sguxojn me lueee cili qohet i pari veq thot qka u bo a ka nevoj per intervenim kerset dajaku qe ku ku .... krejt kto inxhet e vogla e respektojn kunaten e madhe si ven vjehrre... edhe zponi sju nihet... aga i madhe te na vetet... se pleqt kan shkue te na bogjanakt kurr hiq tak ere smuj marin se sen se km ja qifsha mu nonen...

E ju grahni sa te muni kurr mos ja qkoqni... e thun jo bo jan dy tri raste... jo dy tri raste po 60% te martumve ne gyrbet... guuuuuuuuuulujaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa o guuuulujaaaaaaaaaaa be, .


Po atėherė pajtohu me mua, mbasi tek ju s`po lujkan baxhanakėt e te tė tjerėt po, siē po thua ti temė reale kush ju ka faj atyne qė i ngrehin gratė zhag pėr hunde e ka tė duan i qojnė. Unė pėr vete shum pak kam njohur qė bajnė ēka tė ju thot gruaja, as nė familjen time e as nė ate tė burrit, dhe po ta them nė vesh jam kunata e madhe nė familjen e burrit, dhe kam rrespektin edhe tė kunetėve e edhe tė kunatave. Te vllaznillaku i dobėt e qė s`kanė dashni mes veti sundojnė gratė e i bajnė pikė e pes, kuptoe mirė vllaznillaku qė nuk duhet mes veti pėrqahet jo pėr faj tė grave po pėr shkak tė vetes sė vet, se nuk ka grua qė mundet me e largu burrin prej familjes pos nė ato raste kur ai e don njė gjė tė tillė. Grua gjen kur tė duash a nėnė, baba, vėlla motėr sun i gjen askund! Edhe njė gjė gruaja kur e shef qė krejt po bahet si thotė vjehrra e jo vjehrri dmth. nė shtėpin e burrit fjala e vjehrrės ėshtė ligji e maliqi shumė shpejt e ban burrin e vet si tė don ajo vet.
Djemt e mamave bahen shula e bajnė si i thotė gruaja!

Tarzani
30-10-11, 14:04
Po atėherė pajtohu me mua, mbasi tek ju s`po lujkan baxhanakėt e te tė tjerėt po, siē po thua ti temė reale kush ju ka faj atyne qė i ngrehin gratė zhag pėr hunde e ka tė duan i qojnė. Unė pėr vete shum pak kam njohur qė bajnė ēka tė ju thot gruaja, as nė familjen time e as nė ate tė burrit, dhe po ta them nė vesh jam kunata e madhe nė familjen e burrit, dhe kam rrespektin edhe tė kunetėve e edhe tė kunatave. Te vllaznillaku i dobėt e qė s`kanė dashni mes veti sundojnė gratė e i bajnė pikė e pes, kuptoe mirė vllaznillaku qė nuk duhet mes veti pėrqahet jo pėr faj tė grave po pėr shkak tė vetes sė vet, se nuk ka grua qė mundet me e largu burrin prej familjes pos nė ato raste kur ai e don njė gjė tė tillė. Grua gjen kur tė duash a nėnė, baba, vėlla motėr sun i gjen askund! Edhe njė gjė gruaja kur e shef qė krejt po bahet si thotė vjehrra e jo vjehrri dmth. nė shtėpin e burrit fjala e vjehrrės ėshtė ligji e maliqi shumė shpejt e ban burrin e vet si tė don ajo vet.
Djemt e mamave bahen shula e bajnė si i thotė gruaja!


A e ka rreh djali naj her ren tonde per qef tend.. aty ku e ka lyp... a hahahaah

Mire e ke thene, se lun topi .. vllaznillaku me kan i bashkum gruja ungj bishtin,... edhe blun but. jo jo han dajak edhe thot une i tregoj vllaznive... i mushen hunt gjak edhe i thot burri shko tregoju vllaznive... e thuj po qes kanun ne shpi te huj... pade tani a po vijn vllaznia hahahahh

e_martumja
30-10-11, 14:18
A e ka rreh djali naj her ren tonde per qef tend.. aty ku e ka lyp... a hahahaah

Mire e ke thene, se lun topi .. vllaznillaku me kan i bashkum gruja ungj bishtin,... edhe blun but. jo jo han dajak edhe thot une i tregoj vllaznive... i mushen hunt gjak edhe i thot burri shko tregoju vllaznive... e thuj po qes kanun ne shpi te huj... pade tani a po vijn vllaznia hahahahhOh Tarzan kjo koha ka shku grat spo i thirrin mo vllezrit por pi bijn stup vete burrit :biggrin:

Cdo person e ka vendin e vete, askush nuk mund ta zevendsoj nenen ashtu edhe motren e vllaun prandaj sado te kete respekt dhe marrdhenje te mira me baxhanakun dashuria ndaj vllaut nuk mundet mu shty me to.

Alima
30-10-11, 14:27
Oh Tarzan kjo koha ka shku grat spo i thirrin mo vllezrit por pi bijn stup vete burrit :biggrin:
...

hahahaha........... me ktheve , sa deshta me shku , s'di ēka te qoft !haj medet , haj http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif.

e_martumja
30-10-11, 14:32
...

hahahaha........... me ktheve , sa deshta me shku , s'di ēka te qoft !haj medet , haj http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif.
Po dojne me hy ne Evrop ahahhahahhaa

Alima
30-10-11, 14:41
Po dojne me hy ne Evrop ahahhahahhaa


...

Joh , jena hi "mashAllah ... dojm me u ba ma evrop se kta vet , moZomakeq!


ps.mos fol ma , se nime po du me ik , qy !.

Dallandyshja_718
30-10-11, 14:45
E kam degju kete shprehje shpesh:"Baxhanakat edhe kiet ne zjedhe i nalin" Nuk e di a jam ne gjendje me e deshifrue mire,s'dita kend me vet... :P


Nese dikush din le t'me tfilloj pak?

Edhe vet kam tije se "baxhanokt askurr nuk kane dale para kadijet" e vllaznit po:biggrin:

e_martumja
30-10-11, 14:46
...

Joh , jena hi "mashAllah ... dojm me u ba ma evrop se kta vet , moZomakeq!


ps.mos fol ma , se nime po du me ik , qy !.
Mos ik por ec ngadal se askush s'eshte tut njek :tongue:


Po behem e sinqerte une e dua kunatin e vogel ma shume se bagjanakun e burrit tem :tongue: sikur vllau por edhe burrin e motres e du se e kemi te hasretit :tongue:

Zero Cool
30-10-11, 15:22
Ai/ajo i/e cili/a nuk e don vellaun e vet nuk e don askend .

emine
30-10-11, 15:33
kjo tem nuk eshte deshte te titullohet vetem per anen e burrit,ne pergjithesi duhet rrespektu ,jap anen me te mire per te gjet mirkuptim,por ne fakt askush seshte em i dashur sa vllau dhe motra jote dhe prinderit e tu,kshtuqe nje dite nese ndodhe skurorezimi askush i anes burit apo gruas nuk ta mbane anen ,dhe gjitha munden te hupin per nje dite te vetme,familja jote sido te jete eshte gjithqka per ty dhe mbetet familje pergjithmone

Antika
30-10-11, 20:20
Ha,hahahaahha Antika!

Unė tė mijtė i shof njė herė nė vit, tybe tė mirė janė, aq sa mė rrespektojnė i rrespektoj edhe unė. Kunetėt i shof ēdo ditė dhe gja tė keqe nuk ka kėtu.
Pėr mendimin tim ata qė thonė se baxhanakėt po u dashkan mė shumė se vėllezėrit, pėr ata sigurisht qė edhe ėshtė ashtu. Ēka oshtė ma e keqja nuk i kuptoj vlla pse e donė dike me zor, po garant gratė i kan tė shtira sė pari s`guxojnė me ju ba za atyne e hiq e mė hiq familjes sė tyre as qė guxojnė me e ngrit zėrin para tyne se le mo me ju thonė s`po ju du me njė fjal burra qyqyjka ha,hahahahaahahahah.
Kur ka qenė nevoja natyrisht qė i kemi ndihmu edhe familjes time, se as mua s`mė ka bėrė bytha e lisit, por kam vėllezėr e motra ashtu siq i ka edhe burri im. Prindėt shyqyr i kemi tė rahatuar si ai si unė, si ėshtė mė sė miri, edhe miliona me ju qu nuk na e kanė nevojėn.

Pra mos hapni tema me marr mendimet e tė tjerėve pėr njė gjė qė ta gėrryen shpirtin, po qoju stupc asaj fisnikes (banu medemek njėherė nė jetėn tėnde trim e burr) qė tė ka imponuar tė e duash familjen e saj e tė harrosh tėnden!

Murgeshe,mos u bej shtise edhe ti,qy! Ani vllazni i ka 4-5 e grue veq nje bre.E a e zen BACU venin e grues a?! Le se tarzani pokallxon per gra te bashkallakut ahahahahahahha

Antika
30-10-11, 20:25
Edhe vet kam tije se "baxhanokt askurr nuk kane dale para kadijet" e vllaznit po:biggrin:

Rrnofsh he burr'neshe!


"Baxhanakat edhe kiet ne zjedhe i nalin".Po vllaznit ..?!:biggrin:

Tarzani
30-10-11, 20:28
Murgeshe,mos u bej shtise edhe ti,qy! Ani vllazni i ka 4-5 e grue veq nje bre.E a e zen BACU venin e grues a?! Le se tarzani pokallxon per gra te bashkallakut ahahahahahahha

Ja une jam tip antik jo modern...ashtu e kam edhe familjen....vllazni smuj boj e gra sa dush... ka kah te sillesh shnolla a, eh hahahahah

Tarzani
30-10-11, 21:01
Oh Tarzan kjo koha ka shku grat spo i thirrin mo vllezrit por pi bijn stup vete burrit :biggrin:

Cdo person e ka vendin e vete, askush nuk mund ta zevendsoj nenen ashtu edhe motren e vllaun prandaj sado te kete respekt dhe marrdhenje te mira me baxhanakun dashuria ndaj vllaut nuk mundet mu shty me to.

Qdo familje ku vjen femra... shnolla menen e ka pa tentu me shkatrru at harmoni mes vllezerve ska me lan ko me bo perpjekje te vazhdushme... me aq kaqik sa ka...
Vaalu yt spo punon, vllau yt i bleu grus vet kto, une skam une kam ajo po punon spo punon... qata duhet dajak me ju fshi edhe shkurt muhabetin... ne qeshtje familjare.
Mos e merr personalisht... kjo vlen per te gjitha....

Ne at shpi ku ka harmoni... shkon nusja edhe e knaq muhabetin aty... e shtin zjermin.....

Jana
10-12-11, 01:00
hahahhahahahaha...po qashtut eshte ...vllau pet largohet ni kom ma lerg se pet vijn vllazit e ri hahahaha...

..ihaaaa a diskutimet po bohen per kete tem e bash u befasova qe e gjeta ketu ...