PDA

View Full Version : Turpi i Kosovės (me Video)


murrizi
30-10-11, 15:47
VY-9QHPSuf4
I shihni kėta tė rinjė si turren njėri pas tjetrit se kush do ta shkrep mė shumė e mė mirė ?
Kėta nuk kanė faj pse janė turpi i Kosovės, fajin e kan ata qė i lėnė tė turpėrohen,
e kush janė ata ?
Qeveriaaaa, Ministria e mbrendshmeeeee !
Pra derisa deri dje jemi ankuar qė shteti i jugosllavis/serbis nxiste qėllimishht armatimin e shqiptarėve pėr tu vrar mes vete, sot nė liri kush i shtyn kėta quna qė nuk i kan as 50 cent pėr t'ia paguar dikujt njė kafe, tė armatosen si tė ishin nė kolumbi, Irak, Afganistan a kushedi ku tjeter.......

Pra njė gjė duhet ditur, Shqiptari i vėrtetė nė kohėrat e hershme e ka mbajtur armėn vetem pėr tia mbrojtur nderin familjes(pasi drejtėsia nga shteti mungonte), e jo asesi pėr tė shitur "qallam".

emine
30-10-11, 15:50
VY-9QHPSuf4
I shihni kėta tė rinjė si turren njėri pas tjetrit se kush do ta shkrep mė shumė e mė mirė ?
Kėta nuk kanė faj pse janė turpi i Kosovės, fajin e kan ata qė i lėnė tė turpėrohen,
e kush janė ata ?
Qeveriaaaa, Ministria e mbrendshmeeeee !
Pra derisa deri dje jemi ankuar qė shteti i jugosllavis/serbis nxiste qėllimishht armatimin e shqiptarėve pėr tu vrar mes vete, sot nė liri kush i shtyn kėta quna qė nuk i kan as 50 cent pėr t'ia paguar dikujt njė kafe, tė armatosen si tė ishin nė kolumbi, Irak, Afganistan a kushedi ku tjeter.......

Pra njė gjė duhet ditur, Shqiptari i vėrtetė nė kohėrat e hershme e ka mbajtur armėn vetem pėr tia mbrojtur nderin familjes(pasi drejtėsia nga shteti mungonte), e jo asesi pėr tė shitur "qallam".
e vertet Murriz,e me turp kure ka qen nevoja mu kta te rije jan struk dhe skan jap asgje per vendin e tyre,e tash shkepin plumba ne te that,qeshtu qe thojshin plakat ujt tu shterr e gjinjah tuj myt n'to:(


pa mendu hiq rrezikun e te shtenav,ncncncncncncncncncncn,si gjaja gjall bre

premium
30-10-11, 16:06
ska kush tė ndal keta me alltija ...
o veē dy milica kish mujt me ndal

LaDy_Diaspora
30-10-11, 17:17
VY-9QHPSuf4
I shihni kėta tė rinjė si turren njėri pas tjetrit se kush do ta shkrep mė shumė e mė mirė ?
Kėta nuk kanė faj pse janė turpi i Kosovės, fajin e kan ata qė i lėnė tė turpėrohen,
e kush janė ata ?
Qeveriaaaa, Ministria e mbrendshmeeeee !
Pra derisa deri dje jemi ankuar qė shteti i jugosllavis/serbis nxiste qėllimishht armatimin e shqiptarėve pėr tu vrar mes vete, sot nė liri kush i shtyn kėta quna qė nuk i kan as 50 cent pėr t'ia paguar dikujt njė kafe, tė armatosen si tė ishin nė kolumbi, Irak, Afganistan a kushedi ku tjeter.......

Pra njė gjė duhet ditur, Shqiptari i vėrtetė nė kohėrat e hershme e ka mbajtur armėn vetem pėr tia mbrojtur nderin familjes(pasi drejtėsia nga shteti mungonte), e jo asesi pėr tė shitur "qallam".


T'lindur jemi pėr me shit trimėri t'rrejshme! :frown::frown::frown:

Ja edhe njė "piknik ą la shqiptarēe"...

I3MuVNe_mhA

Alima
30-10-11, 17:56
VY-9QHPSuf4
I shihni kėta tė rinjė si turren njėri pas tjetrit se kush do ta shkrep mė shumė e mė mirė ?
Kėta nuk kanė faj pse janė turpi i Kosovės, fajin e kan ata qė i lėnė tė turpėrohen,
e kush janė ata ?
Qeveriaaaa, Ministria e mbrendshmeeeee !
Pra derisa deri dje jemi ankuar qė shteti i jugosllavis/serbis nxiste qėllimishht armatimin e shqiptarėve pėr tu vrar mes vete, sot nė liri kush i shtyn kėta quna qė nuk i kan as 50 cent pėr t'ia paguar dikujt njė kafe, tė armatosen si tė ishin nė kolumbi, Irak, Afganistan a kushedi ku tjeter.......

Pra njė gjė duhet ditur, Shqiptari i vėrtetė nė kohėrat e hershme e ka mbajtur armėn vetem pėr tia mbrojtur nderin familjes(pasi drejtėsia nga shteti mungonte), e jo asesi pėr tė shitur "qallam".


...
kush me ke po lufton ...?.

emine
30-10-11, 18:07
T'lindur jemi pėr me shit trimėri t'rrejshme! :frown::frown::frown:

Ja edhe njė "piknik ą la shqiptarēe"...

I3MuVNe_mhA

kuku mosss,se kemi pa para disa mujve ket video

murrizi
30-10-11, 18:28
Ky lajm e kapluar median mbar Shqiptare, duket se njerzit normal janė tė shqetsuar tej mase me pamjet e tilla.
Ky ėshtė njėkohėsisht edhe ALARMI.
Pyetja shtrohet deri kur kėshtu ?

premium
30-10-11, 18:49
T'lindur jemi pėr me shit trimėri t'rrejshme! :frown::frown::frown:

Ja edhe njė "piknik ą la shqiptarēe"...

I3MuVNe_mhA
Pasha Zotin masllahat e paskan boe !
thojnė
qelėsi i qdo tė kėqijave ėshtė alkoholi .

po mė duken sikur bagabonat se shesin trimėri me bisht tė qiftelisė .
edhe ktyne i duhet vetėm dy milicajca

roadrunner
30-10-11, 18:57
aj budalla brina ska

edhe smuja sosht veq me u shtri....

Hajra
30-10-11, 19:20
....interesant sa mire na rrin pushka, http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

premium
30-10-11, 19:29
....interesant sa mire na rrin pushka, http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif
hahaha mir po i rrijnė a>?

Oo atyne s'ban me i dhonė as pushkėn se qesin ujė besa , shih sa pa kontrolė hapin zjarrin .

pėr carrokt nuk ėshtė alltija.
pushka ka vendin se ku i duhet me hap zjarr.

Hajra
30-10-11, 19:38
hahaha mir po i rrijnė a>?

Oo atyne s'ban me i dhonė as pushkėn se qesin ujė besa , shih sa pa kontrolė hapin zjarrin .

pėr carrokt nuk ėshtė alltija.
pushka ka vendin se ku i duhet me hap zjarr.


....a thu premium a kemi barot ne gjakun tone? http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Diana007
30-10-11, 19:41
oj mom :eek:

premium
30-10-11, 19:42
more barot hallall ??

shyqyr qė s'naka qillu naj bombė atomike , prej marakut edhe ato njė here e kishin kėrsit .

njė kohė e gjat nuk kan provu alltijat , e tani erdh koha me ly ngapak tytėn .

valiii
30-10-11, 19:43
Ku po don tash prove me te madhe se videoja... Pritet vetem reagimi i policise, perkatsishte prokurorise... Secilit ka 5 vite n'dubrave edhe ma po ju garantoje qe nuk perseritet... Keta te smute po se po... Populli demagoga... Kompetentet qorra e shurdhana...

premium
30-10-11, 19:43
oj mom :eek:
qa u bo Diana .. mos ka ardh naj plumb aty te kulmi i shpisė :):)

Zero Cool
30-10-11, 19:44
Sdi pse po qmendeni keshtu ?!
Vertete 99% nga ju do te benit te njejten po te kishit mundesine.
E kam bere edhe vet disa here, me kete nuk e jusifikoj kete veprim, perkundrazi SHPK duhet te reagoj (me guxu).

premium
30-10-11, 19:45
Ku po don tash prove me te madhe se videoja... Pritet vetem reagimi i policise, perkatsishte prokurorise... Secilit ka 5 vite n'dubrave edhe ma po ju garantoje qe nuk perseritet... Keta te smute po se po... Populli demagoga... Kompetentet qorra e shurdhana...
pranojnė edhe nga 10 vite ..
kryesorėn marakun ja hjekun
me baam baam :)

Diana007
30-10-11, 19:46
qa u bo Diana .. mos ka ardh naj plumb aty te kulmi i shpisė :):)


U tuta ,,, shyqyr se nuk kam be pjes ne ate vend :rolleyes:

Hajra
30-10-11, 19:46
......ma zi tash po ju dufka shkive ne mitrovic me shtu dozen e shlivovices, http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Tarzani
30-10-11, 19:55
Ku bre tisha kan qaty....., fort ja paskan therr breeeeeeee

hajr nime deri te qeli nje teme ekstra per arme, qfar arme mban ne shtepi ...?


O te lem jem na me pas armen ne shpi si shqiptar edhe per nja 50 vjet mos fol e mas 50 vjete sdi qka bohet hahaah

Ne shtepi e kam TTe me cev te holl te oficerve edhe kso te gjata njo dy , ama me veti si baj... qitash kysmet per bajram ja reshi me TTe

premium
30-10-11, 20:01
Ku bre tisha kan qaty....., fort ja paskan therr breeeeeeee

hajr nime deri te qeli nje teme ekstra per arme, qfar arme mban ne shtepi ...?


O te lem jem na me pas armen ne shpi si shqiptar edhe per nja 50 vjet mos fol e mas 50 vjete sdi qka bohet hahaah

Ne shtepi e kam TTe me cev te holl te oficerve edhe kso te gjata njo dy , ama me veti si baj... qitash kysmet per bajram ja reshi me TTe
e unė TT'n tem i kam shti nė maqinėn e enėve , e nesėr kom me vjerr mu ter , e masnesėr kam me ly me firnes me vixllu , e pėr bajram me dridh mahallėn :)

Tarzani
30-10-11, 20:04
e unė TT'n tem i kam shti nė maqinėn e enėve , e nesėr kom me vjerr mu ter , e masnesėr kam me ly me firnes me vixllu , e pėr bajram me dridh mahallėn :)

ngisht me ja dhan krejt a... mos me dit a po qet rafall kallashnikov a me TT haha

Hajra
30-10-11, 20:05
Ku bre tisha kan qaty....., fort ja paskan therr breeeeeeee

hajr nime deri te qeli nje teme ekstra per arme, qfar arme mban ne shtepi ...?


O te lem jem na me pas armen ne shpi si shqiptar edhe per nja 50 vjet mos fol e mas 50 vjete sdi qka bohet hahaah

Ne shtepi e kam TTe me cev te holl te oficerve edhe kso te gjata njo dy , ama me veti si baj... qitash kysmet per bajram ja reshi me TTe

...... shqiptari pa arme nuk ban me ndejt deri sa te bejme armaten tone e cila do te jete ne gjendje ti pergjigjet gjdo sulmi armik.

ani qaj murrizi e ka vizatu shqiprin e madhe e knej i paska hy friga ne palc, ti a me kenge don me bashku a hahahahah....

tarzan vizlloja sa te mundesh ani ne mal knaqesh krejt hahahahah...

p.s. mos e kqyrni ju kete video nga prizmi suedez, gjerman, francez, etj... tek ne eshte nje realitet tjeter,

Tarzani
30-10-11, 20:10
...... shqiptari pa arme nuk ban me ndejt deri sa te bejme armaten tone e cila do te jete ne gjendje ti pergjigjet gjdo sulmi armik.

ani qaj murrizi e ka vizatu shqiprin e madhe e knej i paska hy friga ne palc, ti a me kenge don me bashku a hahahahah....

tarak vizlloja sa te mundesh ani ne mal knaqesh krejt hahahahah...

qysh dihet ky i trenti i gollakut hahahahahaahahhah i knaqet zemra... a ke gjue en shej naj here ne mal a tka msue babgjyshi a ? me M48 hahahah


Qfar marke e ki ? na krejt bojm edhe thmija si ti bon te na mi 20 vjet e ka te veten... beso edhe ne Suedi... , pos nji o joni so marak en to... duhet me ja bo ADN, diqka nuk o ne rregull gagaaggaag

premium
30-10-11, 20:11
ngisht me ja dhan krejt a... mos me dit a po qet rafall kallashnikov a me TT haha
mos t'hijm ma fell Tarzan ,, po na zbulon EULEXi e kanpanjollat po na mbėshtetėn te dera e shpisė ;;
pėr ty kallaj si Tarzan ikish nė gjungėll ndersa mu arestojnė hahahaha

Hajra
30-10-11, 20:11
qysh dihet ky i trenti i gollakut hahahahahaahahhah i knaqet zemra... a ke gjue en shej naj here ne mal a tka msue babgjyshi a ? me M48 hahahah


Qfar marke e ki ? na krejt bojm edhe thmija si ti bon te na mi 20 vjet e ka te veten... beso edhe ne Suedi... , pos nji o joni so marak en to... duhet me ja bo ADN, diqka nuk o ne rregull gagaaggaag

....ADN-n hahahahahahahahahah....

Tarzani
30-10-11, 20:14
mos t'hijm ma fell Tarzan ,, po na zbulon EULEXi e kanpanjollat po na mbėshtetėn te dera e shpisė ;;
pėr ty kallaj si Tarzan ikish nė gjungėll ndersa mu arestojnė hahahaha

Besom qe KFORI italjon na kan bastis ... ah nonen malsork e kom pas bre pos nona qamile djemt ne UQK hahaah synin kokerr edhe ni djali te vogel ja kan dhan njonen edhe nje revole e ka mbajt kunata gruja e vllaut... , edhe pshtum,...

E shkijet valla na kan pa rreh... kur na kan bastis ktyneher e ka pas dhan edhe RTSH....

Tarzani
30-10-11, 20:16
....ADN-n hahahahahahahahahah....

po get nuk o i joni se diqka tremshum po rrin... sa her nin krizem...

murrizi
30-10-11, 20:21
...... shqiptari pa arme nuk ban me ndejt deri sa te bejme armaten tone e cila do te jete ne gjendje ti pergjigjet gjdo sulmi armik.

ani qaj murrizi e ka vizatu shqiprin e madhe e knej i paska hy friga ne palc, ti a me kenge don me bashku a hahahahah....

tarzan vizlloja sa te mundesh ani ne mal knaqesh krejt hahahahah...

p.s. mos e kqyrni ju kete video nga prizmi suedez, gjerman, francez, etj... tek ne eshte nje realitet tjeter,

Burrė une sjom trim si ju, edhe arm skam pas kurr ndor.
Po ta lėm murrizin njėher pėriher "anash", po aty kish pas shum fėmijė ber burrė, mandej qė po vriten ditė e pėrdit ka 2-3 veta ? a spo t 'bon me marak ty hiq kjo punė a ?

Tarzani
30-10-11, 20:23
Murriz, pej soti hiqma at hart mos ma flliq ma ...., qite ni therr murrizi qaty edhe veten ka mshefesh mas murrizi a u bo ....., harten e shqipris natyrale te viteve 1878 mos ma qite ...

Edhe kjo video eshte me heret... se tash pak ma ruhen jo bash keshtu me qite ...

Ne dasma te Drenices a merr pjes ti hiq, shatorri blozhd bohet hahahaha veq hekrat jesin hahaha e llap e gollak

Per Mitrovic mos me fol me me pyte se edhe anej kem qasje

murrizi
30-10-11, 20:28
Murriz, pej soti hiqma at hart mos ma flliq ma ...., qite ni therr murrizi qaty edhe veten ka mshefesh mas murrizi a u bo ....., harten e shqipris natyrale te viteve 1878 mos ma qite ...

Edhe kjo video eshte me heret... se tash pak ma ruhen jo bash keshtu me qite ...

Ne dasma te Drenices a merr pjes ti hiq, shatorri blozhd bohet hahahaha veq hekrat jesin hahaha e llap e gollak

Per Mitrovic mos me fol me me pyte se edhe anej kem qasje
Burr Tarzani a Taraki a qysh pi kini emnat e gjove, skeni faj qe nuk tuti.
Pėrbes une tutna, qka me bo njeri po u tutka .

Tarzani
30-10-11, 20:31
Burr Tarzani a Taraki a qysh pi kini emnat e gjove, skeni faj qe nuk tuti.
Pėrbes une tutna, qka me bo njeri po u tutka .

O Tarzani o Tarak edhe Tarak duhesh mu kon jo me tu dridhe dora duhesh me pas vetbesim... edhe ja resh rafall....

Mos ma korit harten he tthafshin kraht hahahah

Ps: Mos tlexon gruja se qohet e te ike.... ose ma e hup respektin ne syt e saj haahha

Hajra
30-10-11, 20:35
Murriz, pej soti hiqma at hart mos ma flliq ma ...., qite ni therr murrizi qaty edhe veten ka mshefesh mas murrizi a u bo ....., harten e shqipris natyrale te viteve 1878 mos ma qite ...

Edhe kjo video eshte me heret... se tash pak ma ruhen jo bash keshtu me qite ...

Ne dasma te Drenices a merr pjes ti hiq, shatorri blozhd bohet hahahaha veq hekrat jesin hahaha e llap e gollak

Per Mitrovic mos me fol me me pyte se edhe anej kem qasje.....le pre Tarzan mos mi merr fjalt prej goje ahahahahahah.....

Tarzani
30-10-11, 20:38
.....le pre Tarzan mos mi merr fjalt prej goje ahahahahahah.....

Um fal hajr, ama qysh ni njeri e vendos harten e madhe qe dikush e ka edhe ne muret e jashtme te Shpis te rregullume... edhe knej tutet prej arme..., tu e dite qe gjithe ai flamur gjith ajo hart u pergjak me me gjak shqiptari ska mbet arme prej kur dora e njeriut qe ka krijuar.. pa u perdore ne mbrojtje te ksaj harte.... e ky e vendos edhe thot po tutna....
Mashkell i thot veti ky...

ok repliko ti me te tash... em fal hahahahahha

Hajra
30-10-11, 20:42
Burrė une sjom trim si ju, edhe arm skam pas kurr ndor.
Po ta lėm murrizin njėher pėriher "anash", po aty kish pas shum fėmijė ber burrė, mandej qė po vriten ditė e pėrdit ka 2-3 veta ? a spo t 'bon me marak ty hiq kjo punė a ?


....jo bre murriz askush nuk tha qe eshte trim ketu, po nuk e morra si shume tragjike ashtu siq e kishe marr ti, apo ndoshta i takon pozites dhe nuk munde ta kontrollosh veten http://1.1.1.4/bmi/www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif , te kuptoi plotsisht.

....mu duk nje fenomen interesant ato skena, ata te ri qe ishin misheru me armen e tyre, mu kujtu gjenetika http://1.1.1.4/bmi/www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif


p.s. nje gje nuk duhet te harroim kurre, edhe qeqenia nje kohe ishte e lire por rusia priti momentin e duhur dhe e pushtoi prap, prandaj

harrova edhe diqka , ndrronjani titullin temes turpi eshte diqka tjeter.

murrizi
30-10-11, 20:56
....jo bre murriz askush nuk tha qe eshte trim ketu, po nuk e morra si shume tragjike ashtu siq e kishe marr ti, apo ndoshta i takon pozites dhe nuk munde ta kontrollosh veten http://1.1.1.4/bmi/www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif , te kuptoi plotsisht.

....mu duk nje fenomen interesant ato skena, ata te ri qe ishin misheru me armen e tyre, mu kujtu gjenetika http://1.1.1.4/bmi/www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif


p.s. nje gje nuk duhet te harroim kurre, edhe qeqenia nje kohe ishte e lire por rusia priti momentin e duhur dhe e pushtoi prap, prandaj

harrova edhe diqka , ndrronjani titullin temes turpi eshte diqka tjeter.

Hajro, ti e ke pergjigjen kėtu:#74 (http://www.dardania.de/vb/upload/showpost.php?p=2142565&postcount=74)

Hajra
30-10-11, 21:03
Hajro, ti e ke pergjigjen kėtu:#74 (http://www.dardania.de/vb/upload/showpost.php?p=2142565&postcount=74)


......ani de murriz mire ke, veq se po me duket te gjithe e dime qe nuk ka shtepi qe nuk ka arme ne kosove, dhe ata qe i perdorin armet per grabitje e per vllavrasje nuk dalin aty hiq.

p.s. uroi qe mos te perseriten raste te tilla, kesaj here une per veti ju fala http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

jadore
30-10-11, 21:13
Ky lajm e kapluar median mbar Shqiptare, duket se njerzit normal janė tė shqetsuar tej mase me pamjet e tilla.
Ky ėshtė njėkohėsisht edhe ALARMI.
Pyetja shtrohet deri kur kėshtu ?


..deri atehere kur duke ja nisur nga ju ,familja e gjere , rrethi , fshati e deri tek fisi do ti largojne e nuk do ti mbajne te deponuara neper oda e toka..
..ky zakon nuk njeh regjion ,mjafton te jete i rritur ne zone rurale ..
p.s.
kedo qe kam takuar nga zonat e banuara jashte qytetit, krenari te vetmen qe e ruajne si jeten kane armen , mburrje per trashiguesin kane aftesine se sa mire dine i biri te gjuaj me arme qofte ai femi dhe 3 vjeqar , (kuptohet ,trimeria matet neper ahengje dhe dasma ) ..po te diskutosh me ta qe kjo duhet eliminuar te marrin per te cmendur ,a jetohet pa arme..!

murriz , pergjigju drejt , a jetohet pa arme te shpija ..?

murrizi
30-10-11, 21:19
Jadore a ke mac nė shtėpi ti,
Unė nuk kam, sepse te ne flitet keq pėr to,pėrveq tjerash dhe te ne i ndjekim macat se thojn sjellin sėmundje, verem nė plot kuptimin e fjalės.

Hajra
30-10-11, 21:22
..deri atehere kur duke ja nisur nga ju ,familja e gjere , rrethi , fshati e deri tek fisi do ti largojne e nuk do ti mbajne te deponuara neper oda e toka..
..ky zakon nuk njeh regjion ,mjafton te jete i rritur ne zone rurale ..
p.s.
kedo qe kam takuar nga zonat e banuara jashte qytetit, krenari te vetmen qe e ruajne si jeten kane armen , mburrje per trashiguesin kane aftesine se sa mire dine i biri te gjuaj me arme qofte ai femi dhe 3 vjeqar , (kuptohet ,trimeria matet neper ahengje dhe dasma ) ..po te diskutosh me ta qe kjo duhet eliminuar te marrin per te cmendur ,a jetohet pa arme..!

murriz , pergjigju drejt , a jetohet pa arme te shpija ..?....bash po me vjen inati qe po me hyn ne hater, http://1.1.1.4/bmi/www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Grant
30-10-11, 22:06
Arma ne dore ne kohe paqesore eshte shenje dobesie!

LOJETARI
30-10-11, 22:06
Gjermanėt e kanė njė shprehje "fremdschämen" qė do tė thot tė skuqesh pėr tjetrin ,a po tė tė vijė marre pėr tjetrin .
Kjo video dhe postimet e disave kėtu nė kėtė temė tė detyrojnė tė skuqesh pėr tė tjerėt .Kjo video pasqyron problemet serioze tė shoqėrisė sonė .Defektet qė po pėrjeton shoqėria kam drojė se janė tė pariparueshme .Kur sheh kėta tė rinjė duke shpėrthyer mendsh nė pikė tė ditės (sigurisht ditės sė bajramit ) ndersa pjesa tjetėr zgėrdhihen sė qeshuri ,qe besa disa edhe shkrihen prej gėzimi kur dėgjojnė krisma tė pushkėve ,pa llogarit kush se nje levizje e vogėl e pamatur vret dikėnd ,ty tė vjen me vjellė si prej tyre ashtu edhe prej shkrimeve tė disave kėtu .A kanė kėta fėmijė prind ?A aq ka vlerė fėmija i tyre qė veq ta pjellin njėherė e ta hudhin nė rrugė pa kthye kryet prej tyre .
Kėto sjellje dhjejnė mbi fjalėn plumb , dhjejnė mbi fjalėn pushkė , dhjejnė mbi fjalėn shqiptar , dhjejnė mbi tanė ata qė vdiqėn para dhjetė vjetėsh , dhjejnė mbi kulturėn tonė , dhjejnė mbi ndėrgjegjen e njeriut normal , thjesht dhjejnė mbi ZOTIN qė i ka falė .

Tarzani
30-10-11, 22:21
Arma ne dore ne kohe paqesore eshte shenje dobesie!

Ruje naj njo ne shtepi ruje... edhe mos u liro me thene jemi ne paqe... sepse ka plak qe tregon qe 3 here ju ka kall shpija gjat jetes se tina... mesatarisht me llogarit mbrenda shekulli ne shqiptari ka ndodhe qdo 20 vjet nje lufe... edhe ende je ne gjendje lufte ... ne mos me shka me eulexin po... mos sot neser patjeter qe ke me pas problem...
e une thmin tem kam me msue qysh perdoret arma edhe qysh me qit ne armik, pse jo edhe naj here ne gazmende familjare pa ja tepru....

Ps> Analizone pak hisotrin..., ata thmi te vegjel qe po i thuni ju ata tashme jan dhe dijn me perdore armen dhe nuk tutet kur e nin nje krizem pushke apo revolje... perkundrazi hiq pa e pa armen e din ne baz te krizmes qfare dhe nga cila ane po vjen...,e ata tani jan te pregaditur per me ja kris pernime shakut edhe eulexit.... se qifti i jem e i yti ma... veq per lesh qaty naj ven e nxojm per vi te pare jo e....

Hajra
30-10-11, 22:25
....drejt me thane me shume me pelqeu kjo video se sa ajo kafja e homosexualve ne prishtine, nuk e di pse http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Grant
30-10-11, 22:30
Ruje naj njo ne shtepi ruje... edhe mos u liro me thene jemi ne paqe... sepse ka plak qe tregon qe 3 here ju ka kall shpija gjat jetes se tina... mesatarisht me llogarit mbrenda shekulli ne shqiptari ka ndodhe qdo 20 vjet nje lufe... edhe ende je ne gjendje lufte ... ne mos me shka me eulexin po... mos sot neser patjeter qe ke me pas problem...
e une thmin tem kam me msue qysh perdoret arma edhe qysh me qit ne armik, pse jo edhe naj here ne gazmende familjare pa ja tepru....

Ps> Analizone pak hisotrin..., ata thmi te vegjel qe po i thuni ju ata tashme jan dhe dijn me perdore armen dhe nuk tutet kur e nin nje krizem pushke apo revolje... perkundrazi hiq pa e pa armen e din ne baz te krizmes qfare dhe nga cila ane po vjen...,e ata tani jan te pregaditur per me ja kris pernime shakut edhe eulexit.... se qifti i jem e i yti ma... veq per lesh qaty naj ven e nxojm per vi te pare jo e....

Arma ne doren e femijeve eshte krimi me i rende qe mund ti behet jetes se tij dhe jetes se gjithe shoqerise.

Prej armes ne dore te femijeve e ne dore te adoleshenteve ka vetem krim dhe ky krim nis bash kunder atij qe ja ka mesu me e perdor armen.

Femijeve shqiptare ju vlen dija, ju vlen kultura dhe edukata njerezore.

Jepi atij dije, kulture dhe edukate e ai do te jete neser trimi dhe atdhetari me i madh!

Hajra
30-10-11, 22:38
Arma ne dore ne kohe paqesore eshte shenje dobesie!


......paqen dhe lirin ne kosove mos i shkruaj me shkronje te madhe, a nuk te duken asgje ruset dhe serbet qe i turren kosoves gjdo dite? Keto qe thua ti vlejne per nje shtet te lire dhe sovran me plotkuptimin e fjales.

Asnjeher ne histori nuk e quajti armen turp shqiptari por ishte krenaria e tije.

Alima
30-10-11, 22:40
...

Ēdo prind e ka obligim, theksoi :- obligim-, te mesoi femiun e tij tri gjera ( nder te tjera ) :


*shejimin me arme ( shigjete , arme zjarri , shpate , thike luftarake ...)
* shalimin ;
* notin.

... keto mesohen per qellime fisnike , pra vetmbrojtje,....aftesi per te mbijetuar !

http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon4.gif Kjo video deshmon ēfrenim !


.

Grant
30-10-11, 22:48
......paqen dhe lirin ne kosove mos i shkruaj me shkronje te madhe, a nuk te duken asgje ruset dhe serbet qe i turren kosoves gjdo dite? Keto qe thua ti vlejne per nje shtet te lire dhe sovran me plotkuptimin e fjales.

Asnjeher ne histori nuk e quajti armen turp shqiptari por ishte krenaria e tije.

Arma ne dore ne kohe te gabume nuk te ben trim, por kriminel. Ne rastin e paraqitur ne video duket se eshte nje dasem, por nuk e di se a kane shku me marr nuse a me vra arushe?

Edhe kanuni i ka pas te percaktume rregullat minimale te njeriut te asaj kohe e sa shihet ne ate video ajo veē sjellje njeri nuk eshte. Ajo eshte sjellje cubi!

Hajra
30-10-11, 22:56
Arma ne dore ne kohe te gabume nuk te ben trim, por kriminel. Ne rastin e paraqitur ne video duket se eshte nje dasem, por nuk e di se a kane shku me marr nuse a me vra arushe?

Edhe kanuni i ka pas te percaktume rregullat minimale te njeriut te asaj kohe e sa shihet ne ate video ajo veē sjellje njeri nuk eshte. Ajo eshte sjellje cubi!


.....sigurisht qe ishte nje sjellje e rrezikshme dhe jo e zakonshme prandaj edhe uroi qe mos te perseriten, aq me pak ne dasma dhe ahengje neper qytete, ku rrezikohen njerzit tjere. Kesaj radhe une ju kam fale gabimin http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif.

Grant
30-10-11, 23:01
.....sigurisht qe ishte nje sjellje e rrezikshme dhe jo e zakonshme prandaj edhe uroi qe mos te perseriten, aq me pak ne dasma dhe ahengje neper qytete, ku rrezikohen njerzit tjere. Kesaj radhe une ju kam fale gabimin http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif.

Nuk eshte gabim, por eshte krim dhe si i tille ai duhet te denohet nga ligji.

Hajra
30-10-11, 23:03
Nuk eshte gabim, por eshte krim dhe si i tille ai duhet te denohet nga ligji.

.... eiii nuk po denohen do krime tjera qe e meritoin e ti don me i denu keta,

Tarzani
30-10-11, 23:18
Qfar msumi atdhetar mu bo midis banese ne pr tu lujt konter bre qfar msumi o ajo o burri i dheut mu bo atdhetar si te kris pushka trenit e per stankovec ndakik ...
S-po na lajn mu eduku qysh po mendon ti jo, se po pjell problemi i mitrovices e sheh... ,mas mitrovice vijn probleme tjera te njejtes natyre gjithmon me perdore armen.. e na jem te urum ose te nemun me perdore armen deri ne kiamet si komb...
Ne metsh me msue ti mashkllin qat nat qe hyn dhanderr... au tyben..., edhe thmia dfiku msohen pak e diku shohin pak e diku nijn armen si kerset......me ju hjek frika...

lei ligjet krim krimi duhet denuar, duhet keshtu......

Eduko per atdhe,..qysh me ik ne stankovec me u kap per treni sa ma shpejt qysh mu gju ne vagon ...

Hajra
30-10-11, 23:20
....e fort qikjo me u msu me ju kap trenit hahahahahahahahahah....

paramendoje enveri boll i keq u kan veq ne klasen e 7 apo te 8 secili nxenes ka msu me perdor armen, e ketu na u shashtrisen disa veq qe i pan ne video hahahaha...

premium
30-10-11, 23:23
hahahaha ...
qitash ki fol drejt :)

Tarzani
30-10-11, 23:32
....e fort qikjo me u msu me ju kap trenit hahahahahahahahahah....

paramendoje enveri boll i keq u kan veq ne klasen e 7 apo te 8 secili nxenes ka msu me perdor armen, e ketu na u shashtrisen disa veq qe i pan ne video hahahaha...

une pi kuptoj deri diku qe nime duhet me pas kontroll...ne mes thmive,por jo me mu boooo kishe si gjerman me mi njek procedurat...simas konventave... kur duhet ti ushtrojm thmin si duhet ndjek proceduraaaa me norma juridikeeeeee phiiiiiiiii.... ai do me te honger per zgjalli, ushtri spo te len me pas....po ta mohon drejten...e shtet mi thue mue kosoves..., apet ko me pas lufte..., ma mir me kon te ushtrum...

pinto
31-10-11, 09:45
Nuk eshte pozitive per imazhin e nje populli te sapdolur nga lufta (qe 12 vite tash) ky degjenerim psikopat.

Kete video eshte mir qe gjithesecili ta sinjalizon ne youtube, para se t'i sillet gazetave te botes, e te behemi hora e dhevt !

Dikush permendi 5 vite burgim per gjithesecilin, un mendoj qe duhet te gjykohen drejt dhe pahile. Nje gjykim per bartje te armeve ilegale, dhe tjetren per gjuajtje ne vend publik, ne mes te civileve ku mazhoranca ishin femije.

Nuk eshte e ndershme qe me njean te krijojm probleme "antivehabiste" per ti pelqyer amerikes, e ne tjetren te heshtim para nje rreziki te zhanrit "favela breziliane" ku fmiu me i urt, ta fut plum ne lule t'ballit per nje ēamēakez !


Kosova ende larg qytetrimit !

emine
31-10-11, 09:48
qekjo i bjen se shqiptari as mu gzu s'din,se edhe qata plumba qe i ka per armik i shpraz per hava e kure vje puna ngusht rraset perfundi fistanit grus,ani burreri,e ani kishe marifet,mu mledh si gjaja e me ja fut mitroloz per hava,ani mi vete krejt qta pse kan qit tybe e dijne,me marr ni allti te pllastikes e me jau afru te huna pqurren ner veti,,,,,ka met burrnija ne rrugaq te rrugve

Hajra
31-10-11, 10:02
......shkoni mbroni vendin ju te civilizumt me vjersha e me kenge,


wlKEG2-JkkE

murrizi
31-10-11, 15:00
......shkoni mbroni vendin ju te civilizumt me vjersha e me kenge,


wlKEG2-JkkE

A po thu pėr qet punė janė kah bahen gati a ?

Pėr kėtė, apo shkaku i kėsaj ?

Shqiptarėt, nxėnėsit mė tė dobėt nė Ballkan


Tiranė, 31 tetor - Nxėnėsit shqiptarė, nė testime tė standardizuara ndėrkombėtare, arrijnė nivel tė ulėt tė rezultateve pėr sa i takon aftėsive dhe njohurive, kryesisht nė matematikė, por edhe nė shkencat e tjera, shkruan sot gazeta “Shqip”.

Mund tė duket e ēuditshme, por kjo ka lidhje me nivelin e tė ardhurave qė Shqipėria shpenzon pėr arsimin. Rezultati jepet nga raporti i Bankės Botėrore: “Shqipėria, Vlerėsim i qeverisjes nė arsim”, publikuar pak ditė mė parė. Sipas Bankės Botėrore, njė listė e gjatė arsyesh fshihen pas arritjeve tė kėtyre rezultateve tė dobėta dhe nivelit tė ulėt tė pėrthithjes sė informacionit nė shkencat ekzakte.

Rezultatet nga shpenzimet relativisht tė ulėta tė Shqipėrisė pėr arsimin duken qartė pėrmes krahasimeve mes vendeve, nė lidhje me rezultatet shkollore.

“Njė shqyrtim i kohėve tė fundit, i aftėsive njohėse duke pėrdorur rezultatet e nxėnėsve nė teste tė standardizuara tė krahasueshme nė nivel ndėrkombėtar (Hanushek dhe Woessmann, 2009) zbuloi se Shqipėria kishte vlerėsimin mė tė ulėt pėr aftėsitė njohėse dhe se vetėm diēka mė shumė se 40% e nxėnėsve i kishin arritur njohuritė bazė nė matematikė dhe shkencė”, - thuhet nė raportin e Bankės Botėrore.

Nė grupin mė tė fundit tė rezultateve nga Programi i OECD-sė pėr Vlerėsimin Ndėrkombėtar tė Studentėve (PISA), edhe pse duket njė pėrmirėsim i konsiderueshėm prej vitit 2000, i cili ishte viti i parafundit qė mori pjesė Shqipėria, ajo ende ndodhet nėn atė qė mund tė pritet nga njė vend me nivelin e saj tė tė ardhurave. “Nė vitin 2009, vlerėsimi mesatar me pikė pėr Shqipėrinė, pėrkundėr progresit me 20 pikė qysh prej rezultatit tė saj nė PISA 2000, ishte rreth 100 pikė (ose 20%) nėn mesataren e OECD-sė, afro me tė njėjtėn diferencė poshtė Turqisė dhe 50 pikė poshtė Bullgarisė”, - referon vlerėsimi i BB-sė.

Shqipėria shpenzon mė pak pėr arsimin, si pėrqindje e PBB-sė, se vendet e tjera nė rajon (3,5% tė PBB-sė nė vitin 2009), nė krahasim me 4,6% qė ėshtė mesatarja nė Europėn Lindore, megjithėse kėto vitet e fundit shpenzimet pėr arsimin janė rritur. Krahas kėsaj, shpenzimi pėr nxėnės nė arsimin fillor dhe tė mesėm ėshtė ndėr mė tė ulėtit nė rajon.

pinto
31-10-11, 15:12
Nxėnėsit shqiptarė, tė parėt ne botė qe lexojn mė sė shumti vullnetarisht.
http://www.lefigaro.fr/actualite-france/2011/09/09/01016-20110909ARTFIG00680-le-plaisir-de-lire-baisse-chez-les-jeunes-de-15-ans.php


http://www.lefigaro.fr/medias/2011/09/09/bbfc424c-db32-11e0-b726-c45ce30061fc.jpg

murrizi
31-10-11, 15:23
Ēka lexojn?
Romane dashurije a ?
apo qė interesohen pėr besime fetare ?


Ore ti, i kemi institucjonet, dhe gjithēka duhet tė shkojė nė mėnyrė institucjonale.
Si mėsimi, si shkenca, e edhe arma (tema pėr tė cilėn po flasim).

Mos mė flit kėtu por "Hobyn" e dikujt.

pinto
31-10-11, 15:34
Lahuten e Malcis e lexojn.

Hajra
31-10-11, 15:41
A po thu pėr qet punė janė kah bahen gati a ?

Pėr kėtė, apo shkaku i kėsaj ?

Shqiptarėt, nxėnėsit mė tė dobėt nė Ballkan


Tiranė, 31 tetor - Nxėnėsit shqiptarė, nė testime tė standardizuara ndėrkombėtare, arrijnė nivel tė ulėt tė rezultateve pėr sa i takon aftėsive dhe njohurive, kryesisht nė matematikė, por edhe nė shkencat e tjera, shkruan sot gazeta “Shqip”.

Mund tė duket e ēuditshme, por kjo ka lidhje me nivelin e tė ardhurave qė Shqipėria shpenzon pėr arsimin. Rezultati jepet nga raporti i Bankės Botėrore: “Shqipėria, Vlerėsim i qeverisjes nė arsim”, publikuar pak ditė mė parė. Sipas Bankės Botėrore, njė listė e gjatė arsyesh fshihen pas arritjeve tė kėtyre rezultateve tė dobėta dhe nivelit tė ulėt tė pėrthithjes sė informacionit nė shkencat ekzakte.

Rezultatet nga shpenzimet relativisht tė ulėta tė Shqipėrisė pėr arsimin duken qartė pėrmes krahasimeve mes vendeve, nė lidhje me rezultatet shkollore.

“Njė shqyrtim i kohėve tė fundit, i aftėsive njohėse duke pėrdorur rezultatet e nxėnėsve nė teste tė standardizuara tė krahasueshme nė nivel ndėrkombėtar (Hanushek dhe Woessmann, 2009) zbuloi se Shqipėria kishte vlerėsimin mė tė ulėt pėr aftėsitė njohėse dhe se vetėm diēka mė shumė se 40% e nxėnėsve i kishin arritur njohuritė bazė nė matematikė dhe shkencė”, - thuhet nė raportin e Bankės Botėrore.

Nė grupin mė tė fundit tė rezultateve nga Programi i OECD-sė pėr Vlerėsimin Ndėrkombėtar tė Studentėve (PISA), edhe pse duket njė pėrmirėsim i konsiderueshėm prej vitit 2000, i cili ishte viti i parafundit qė mori pjesė Shqipėria, ajo ende ndodhet nėn atė qė mund tė pritet nga njė vend me nivelin e saj tė tė ardhurave. “Nė vitin 2009, vlerėsimi mesatar me pikė pėr Shqipėrinė, pėrkundėr progresit me 20 pikė qysh prej rezultatit tė saj nė PISA 2000, ishte rreth 100 pikė (ose 20%) nėn mesataren e OECD-sė, afro me tė njėjtėn diferencė poshtė Turqisė dhe 50 pikė poshtė Bullgarisė”, - referon vlerėsimi i BB-sė.

Shqipėria shpenzon mė pak pėr arsimin, si pėrqindje e PBB-sė, se vendet e tjera nė rajon (3,5% tė PBB-sė nė vitin 2009), nė krahasim me 4,6% qė ėshtė mesatarja nė Europėn Lindore, megjithėse kėto vitet e fundit shpenzimet pėr arsimin janė rritur. Krahas kėsaj, shpenzimi pėr nxėnės nė arsimin fillor dhe tė mesėm ėshtė ndėr mė tė ulėtit nė rajon.


....te gjitha keto jane anomali te gjendjes aktuale ne kosoven e pasluftes, duke fillu nga paqja e brisht, pastaj zhvillimi i shtetit nga mjete qe ju teprojn politikaneve. Shkurt e shqip kjo tregon qe ne jetoim me enderra dhe bejm kinse jemi shoqeri normale, mirepo kosova eshte large gjdo gjeje sepse liria dhe njerzit qe do te punonin per shtet dhe populle jane large kosoves.

p.s. une e shof kosoven ende ne gjendje lufte ( te pa shpallur kuptohet).

pinto
31-10-11, 16:59
Kosova s'ka turp.

luckyman
31-10-11, 19:50
Kti i kisha thonė, "Lobim pėr njohjen e Kosovės"
:frown:

Kercovari
31-10-11, 20:05
Mirė mė pat thėnė admin murgesha,pėr tė kuptuar kosovarin duhet tė jesh kosovarė..per bėsė kėshtu si kėta ma marrt Zoti shpirtin dhe mos qofsha....

...euuuuuu..kur se kisha pa njė lojė armėsh si kjo....

Hajra
31-10-11, 20:10
Mirė mė pat thėnė admin murgesha,pėr tė kuptuar kosovarin duhet tė jesh kosovarė..per bėsė kėshtu si kėta ma marrt Zoti shpirtin dhe mos qofsha....

...euuuuuu..kur se kisha pa njė lojė armėsh si kjo....


....a e shef sa veshtire eshte me qene kosovar, http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

valiii
31-10-11, 20:11
Mirė mė pat thėnė admin murgesha,pėr tė kuptuar kosovarin duhet tė jesh kosovarė..per bėsė kėshtu si kėta ma marrt Zoti shpirtin dhe mos qofsha....

...euuuuuu..kur se kisha pa njė lojė armėsh si kjo....

Per mi kuptu keta zduhet me qene veq kosovar por duhesh me qene edhe katundar.

luckyman
31-10-11, 20:11
Mirė mė pat thėnė admin murgesha,pėr tė kuptuar kosovarin duhet tė jesh kosovarė..per bėsė kėshtu si kėta ma marrt Zoti shpirtin dhe mos qofsha....

...euuuuuu..kur se kisha pa njė lojė armėsh si kjo....


Ju erdh rasti edhe juve te Kerēoves me u tall me Kosovar ,...merre me mendė!!

Murgesha
31-10-11, 20:21
....te gjitha keto jane anomali te gjendjes aktuale ne kosoven e pasluftes, duke fillu nga paqja e brisht, pastaj zhvillimi i shtetit nga mjete qe ju teprojn politikaneve. Shkurt e shqip kjo tregon qe ne jetoim me enderra dhe bejm kinse jemi shoqeri normale, mirepo kosova eshte large gjdo gjeje sepse liria dhe njerzit qe do te punonin per shtet dhe populle jane large kosoves.

p.s. une e shof kosoven ende ne gjendje lufte ( te pa shpallur kuptohet).


Gjujtja me armė pėr ty nuk qenka anomali, e suksesi i dobėt anomali.

Hajra
31-10-11, 20:30
Gjujtja me armė pėr ty nuk qenka anomali, e suksesi i dobėt anomali.


Quote:
Originally Posted by Hajra http://www.dardania.de/vb/upload/images/buttons/viewpost.gif (http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?p=2143728#post2143728)

....te gjitha keto jane anomali te gjendjes aktuale ne kosoven e pasluftes, duke fillu nga paqja e brisht, pastaj zhvillimi i shtetit nga mjete qe ju teprojn politikaneve. Shkurt e shqip kjo tregon qe ne jetoim me enderra dhe bejm kinse jemi shoqeri normale, mirepo kosova eshte large gjdo gjeje sepse liria dhe njerzit qe do te punonin per shtet dhe populle jane large kosoves.

p.s. une e shof kosoven ende ne gjendje lufte ( te pa shpallur kuptohet).
te na ne zvicer me kete nenkuptoim me shume se mesimi pra edhe gjuajtja me arme inklizive,

http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Kercovari
01-11-11, 06:49
Ju erdh rasti edhe juve te Kerēoves me u tall me Kosovar ,...merre me mendė!!
Mos e mer hiq me mend se spaksit mend t per te mare gje me mend..Kam tri lloje arme te kalibra te ndryshem..pistolete kam harua rqe kur,kamm edhe une nje djale si keto baballaret qe kan ato djem..dhe ne kercove nuk ka ndodhe kjo,po,ka pas raste ne ndonje dasem te ehste shkrep arma po jo gara kush qet me mire dhe ate ne mes te njerzve ku cdo fushek sjell nje viktime.
Kercova nuk tallet me budallaki te popullit vete po mjerohet me njerez te tille dhe shyqyr qe nuk jan te gjithe si ti dhe ato me pushket qe qesin ne kohen kur Mitrovica kasapohet nga serbet ju beni dasma me qitje garuese te armeve...keq per te gjithe po edhe per Kercoven token e burrave te gjalle qe nuk i njeh ti..

murrizi
03-11-11, 17:23
Policia ndėrmori masa pėr ''''Rastin Youtube''''


Njė videoincizim i publikuar sė pari nė Youtube e mė pas edhe nė medie televizive pėr tė shtėna me armė zjarri nė ditėn e Bajramit para dy muajve nė fshatin Dumnicė tė Poshtme tė Podujevės ka dėrguar nė pranga tre persona....
www.rtklive.com (http://www.rtklive.com) / 03.11.2011Sipas njė njoftimi tė policisė, ”nė fshatin Dumnicė tė Podujevės Policia e Kosovės ka identifikuar nga videoincizimet dhe ka arrestuar tre persona tė dyshuar qė kanė shtėnė me armė zjarri, kurse i katėrti ėshtė nė kėrkim e sipėr”. Pas arrestimit tė tyre policia ka ndėrmarrė njė aksion pėr kontrollimin e shtėpive tė tė dyshuarve dhe ka konfiskuar disa armė ilegale. Nė shtėpitė e tyre janė gjetur dhe konfiskuar: njė pushkomitralez, dy armė automatike AK-47, gjashtė karikatorė, 138 fishekė tė kalibrit 7.62 mm, gėzhoja dhe pajisje tė ndryshme pėr armė, thuhet nė njoftimin e policisė. Pas rekomandimeve nga ana e Prokurorit Publik tė njėjtit janė liruar nė procedurė tė rregullt.

taraku-1
05-11-11, 05:54
Premium, a je ba gati per neser... o vlla, adin qka e kom nje propozim... po shkojm ne dumnic te llapit (kufi ne Serbi afer aty) edhe pe te bojm party mas bajrami mbushu mire se per bajram nuk kontrollojn edhe si te falet namazi i bajramit party me mbresheri plumbash te kalibrit te ndryshem te armve...
Se u kon ne mode perpara po tash dyqysh masi pi njekun kishe...., e kan bo ma interesont tani edhe me kerre njekum hahahah

E njo pej neve duhet me imitue murrizin pshtjellun me nje flamur kuq e zi shqiprin natyrale... edhe mshefun mas therrave ka i mshel vesht edhe ka tutet...e hajra ka i afrohet afer...30 copa rafall qauret murrizit ka i bijn ftyres e trupit... te nxeta hahahah edhe ne youtube

qeshtu per bajram te vogel midis llapi hahaha ty te bjen pak larg me udhtue..une veq gjyben krahve momzerken ner gjybe edhe bjeshkes teposht e te xhamia e dumnices...

murrizi
05-11-11, 07:41
E dijė o tarak e dijė, pėr zotin e dijė qė ju jini trima, dhe se xhamit janė raketat e juaja, e xhemati jini ushtarėt.
E dijė poashtu qė ju keni armė nga mė tė ndryshmet,dhe sė shpejti do ta keni nė dorė edhe njė me majė tė kuqe, dhe e dijė poashtu qė ju shkoni ditėn e festes mė tė madhe pėr muslimanet dhe ja shkrepni afer kufirit me shkije.
Une tarak jam njeri i urtė, jam njeri i letrave ber tarak, bile tė gjorit mue mu qorrun syt nė kto letra edhe i baj gjyzllykt e trashė si dylbi. nesje, pėr mė me ndihmue mi pa gjanat mė ndihmojn shumė ama, i shoh prej qiellit ēfar po lėvrit nė tokė, nė ujė dhe nė ajėr.