PDA

View Full Version : Thenie per Femrat....


Faqet : [1] 2

emine
13-04-09, 08:13
Po deshe tė hakmerresh kundėr njė gruaje, lėvdo nė sytė e saj njė grua tjetėr.
Frashėri

emine
13-04-09, 08:13
Femra ėshtė mbretėreshė e botės, por skllave e dėshirave.
Balzaku

emine
13-04-09, 08:14
Ata qė gjithmonė flasin mirė pėr femrat, nuk i njohin mirė. Ata qė gjithmonė flasin keq pėr ato, nuk i njohin fare.
Lebruni

emine
13-04-09, 08:15
Ajo qė na tėrheq te femra, rrallė edhe na lidh me tė.
Kolinsi

emine
13-04-09, 08:15
Gratė duhet tė jenė tė dashuruara, nė qoftė se duan tė mbesin tė bukura.
Bajeri

emine
13-04-09, 08:16
Shume vete do ta ngrenin gruan e tyre deri ne qiell po te ishin
te sigurt qe do te mbeste atje.
Sacba Guitry

emine
13-04-09, 08:17
Vetem ne nje pike burrat e grate jane te nje mendimi, te dy nuk
kane besim tek femrat. Henry Luis Mencken

emine
13-04-09, 08:18
Gratė lexojnė nė zemrat e huaja mė mirė se burrat.

emine
13-04-09, 08:18
Gruaja e lind njeriun jo njė herė, por dy herė. Edhe rilindja shpirtėrore pėrmes humanitetit ėshtė vepėr e saj.

emine
13-04-09, 08:19
Kundėr sėmundjes tipike mashkullore tė pėrēmimit, ndihmon mė sė miri tė dashuruarit nga njė grua e menēur.
Friedrich Nietsche

emine
13-04-09, 08:20
Gruaja e pėrjeton si triumf, nėse takon tė dashurėn e hershme tė burrit tė saj, ndėrsa burri si turp, nėse ndesh tė dashurinė e hershme tė gruas sė tij.
Arthur Schnitzler

emine
13-04-09, 08:20
Njė grua qė nuk mund tė jetė dhe e shėmtuar, nuk ėshtė e bukur.
Karl Kraus

emine
13-04-09, 08:21
Prej gruas te ndare dhe prej mallit te vjeter, duhet te heqesh dore.

emine
13-04-09, 08:24
Grate e ndershme e zgjedhin burrin me shpirt dhe jo me sy.

Gruaja e bukur te kenaq syrin ; gruaja e mirė te kenaq zemren . e para ėshtė njė stoli , e dyta njė thesar.


Kur Gruaja Hyne Ne Punet E Burrave ,burri Duhet Te Mesoi Hilet E Grave

Kush mund te udheheqe nje femer mund te udheheqe nje popull.

emine
13-04-09, 08:26
Boten e sjellin parate... edhe grate.

emine
13-04-09, 08:30
Eshte e lehte te vdesesh per nje grua,
e veshtire eshte te jetosh me te

emine
13-04-09, 08:31
Eshte rrezik i madh te takosh gruan qe te kupton plotesisht! Kjo gjithmon perfundon me martes

emine
13-04-09, 08:31
Femra hesht vetem kur puth

emine
13-04-09, 08:33
Femrat e bukura u duhen vetem dashnoreve dhe piktoreve pa fantazi.

Zana_ch
13-04-09, 08:34
Hajduti te kerkon o jeten o kuleten, femrat i duan te dyja. (hahahaha)

emine
13-04-09, 08:35
Parate jane si grate: per t“i mbajtur duhet kujdesur per to!

emine
13-04-09, 08:38
--Sikur femrat tė udhėhiqnin botėn, ato do t'i flaknin tė gjitha armėt, pėrveē gjuhės.

emine
13-04-09, 08:41
nje femer e thjeshte e zgjut dhe e qet kushton me shume se 100 meshkuj te.......

emine
13-04-09, 08:42
Hajduti te kerkon o jeten o kuleten, femrat i duan te dyja. (hahahaha):biggrin:

Zana_ch
13-04-09, 08:49
kush fol mire per femrat, nuk i njef mire, ndersa kush fol keq per to, nuk i njef fare............iiiiii

emine
13-04-09, 09:21
Ekziston vetėm njė mėnyrė qė tė duhen shumė gra: nga tė gjitha tė dashurosh vetėm njė.
Deveji

emine
13-04-09, 09:22
Duhet tė ruhemi nga gratė engjėllesha, sepse njeriu nė fund gjithmonė martohet me ato dhe shkon drejt e nė ferr.
Moriaku

emine
13-04-09, 09:26
Femrat ndahen ne tre kategori, ne: kurva, te poshtra dhe te
merzithshme. Kurva eshte ajo qe I ua jep te gjitheve. E poshtra eshte
ajo qe I ua jep te gjitheve vec teje. E merzitshmja eshte ajo qe ta
jep ty, vetem ty, e gjithnje ty. Blanche Knott

emine
13-04-09, 09:27
Kur nje femer te tradheton nuk do te ta fale kurre qe per fajin
tende nuk e ka bere me pare. Kornel Makuszynksi

emine
13-04-09, 09:28
Me mire te jesh mashkull, se edhe mashkulli me idiot e ka nje grua
per ta komanduar. Isabel Allende

emine
13-04-09, 09:30
Ka gra qė nuk duan t'u shkaktojnė vuajtje shumė burrave pėrnjėherė dhe dėshirojnė qė kėtė t'ia bėjnė vetėm njėrit: ato janė gra besnike.
Kapi

emine
13-04-09, 09:33
Sikur meshkujt tė ishin dashnorė tė mrekullueshėm siē flasin, femrat s'do tė kishin kohė as tė krihen.
Gitri

emine
13-04-09, 09:34
Sikur tė mos ekzistonin meshkujt, femrat kurrė nuk do tė fjaloseshin.
Let Bryeri

emine
13-04-09, 09:35
Kane te drejte qe e quajne gruan “gjysma ime”, sepse nje burre I martuar nuk eshte me teper se nje gjysme burri.R.ROLAN.

emine
13-04-09, 09:36
Ai qė flet keq pėr gruan e vetė, ēnjerėzon vetveten.
Skotlcmdcze

Gruaja qan kur martohet, kurse burri qan mė vonė.
Polake

emine
13-04-09, 09:37
Kush do tė jetojė qetė, le tė mos martohet me tė buku rėn e fshatit.
Portugeze

emine
13-04-09, 09:38
Tė gjithė meshkujt e martuar janė pronė e gruas, ky ėshtė i vetmi definicion i drejtė se ē'ėshtė pasuria e vėrtetė e gruas sė martuar.
T. Bernardi

emine
13-04-09, 09:39
Pse njeriu tė mos e dojė gruan e vet, kur edhe ashtu i do gratė e tjera.
Dyma:tongue:

lovely
13-04-09, 11:06
zor me to, e pamundshme pa to :D

Prishtinasja_
13-04-09, 12:39
Femra ėshtė mbretėreshė e botės, por skllave e dėshirave.
Balzaku

Me vend eshte kjo thenje !:redface::rolleyes:

ridis
13-04-09, 20:31
Me keto thenje qe degjoj une i shkreti po mbes pa goje "DEKART".Edhe une i ketij mendimi jam, se perndryshe nuk do te isha ky qe jam.RiDiS.

Idila
14-04-09, 00:28
Femrat mbajnė mend vetėm meshkujt qė i kanė bėrė pėr tė qeshur, meshkujt vetėm femrat qė i kanė bėrė pėr tė qarė.:biggrin:

Idila
24-04-09, 05:57
Asnjė femėr nuk ėshtė e pėrkryer, pėrkryeshmėria e tyre duket vetėm nė sytė e meshkujve. :biggrin:

thellenza
25-04-09, 12:16
Nje grua qe nuk mund te jete dhe e shemtuar, nuk eshte e bukur.
Karl Kraus

04-05-09, 21:42
grua grur bukė - gruagrurbukė tokfjalėsh - sibuka a jetohet pa to?

08-05-09, 04:24
Nezir Myrta / (fjalė tė urta origjinale)


- Femra ėshtė veshguese - mashkulli ėshtė synues

(fjala vėzhgim, vėzhgues/e ėshtė gabim, se ka tė bėj me veshin, fjalė e re pėr ne)

- Femra ėshtė zemra e mashkullit - mashkulli ėshtė syri i femrės!

- Femra dashurohet nė zemrėn e mashkullit (guximin) - mashkulli dashurohet nė sytė e femrės (bukurinė e dashurisė)!

- Sytė e femrės janė bukuria e dashurisė! BUKURIA E DASHURISĖ.

- Femra ėshtė bukuria e dashurisė - mashkulli ėshtė dashuria e bukurisė!

- Syri i femrės ėshtė dashuria - zemra e mashkullit ėshtė guximi (zemėrnik)

- Femra dėgjon, veshgon edhe mizėn dhe nuk e veshgon britmėn!

- Femra e mirė nuk tė flet nga dhoma tjetėr, por ofrohet bukur symėsy.

- Nėse femra krahasohet me trėndafilin - gjembat janė mashkulli.

- Femra me mashkullin - trėndafili me gjėmba!

- Gjembat janė roja e trėndafilit, roje e padiktuar veē kur tė shpojnė.

- Femra pa mashkull - trėndafili pa gjėmba, e merr gjithkush kur tė don (ajo).

- Femra e mirė njihet duke i larė enėt.

- Femra pa mashkull - vida pa shraf - mashkulli pa femėr si shrafi pa vidė - nuk vyen gjė, le tė punojnė sa tė dojnė - kot!

- Femra ruhet nga larg - shtėpia ruhet nga jashtė!

- Nėse Eva ėshtė pjesė kofshe e Adamit - ai mbanė zemrėn e saj.

- Femra ėshtė e etshme dhe e uritur vetėm nė zemėr, e mashkulli ėshtė i etshėm dhe i uritur vetėm nė shpirt.

- Femra ėshtė zemra e mashkulli ėshtė shpirti.

- Shpirt e zemėr - mashkull e femėr!

- Femra don - mashkulli din!

- Femra nuk mund tė jetojė pa fjalėn zemėr - e jeton pa zemėr, se mashkulli ėshtė zemra e saj!

- Asnjė femėr nuk ka zemėr posa tė bie nė dashuri!

- Femra ka zemėr - vetėm kur ėshtė pa burrė!

- Femrėn e mbanė gjallė fjala fjalė, apo fjala punė e burrit!

- Fėmia ėshtė bima e zemrės sė femrės.

- Femra pa fėmij ėshtė si ara pa bimė, lavro e mbjell e kurrė nuk mbinė bima.

- Femra pa fėmij ėshtė mund i Sizifit!

- Femra ėshtė pa zemėr - ai qė ia jep, ia falė, pulėsi i tij rrah nė femrėn.

- Femra ėshtė zemra e mashkullit.

- Femra ėshtė zemra!

- Femra ėshtė pulėsi i zemrės sė mashkullit, e mashkulli ėshtė frymėmarrja e femrės!

- SHQIPJA LINDĖ BIJĖ TĖ SHQIPES!

Afrimi_17
09-05-09, 08:09
Femra eshte si buka , Sod han neser ta lyp apet me honger..:P
Qashtut eshte edhe mashkulli veq jo si buk por si akullore heueuhe:P

thellenza
09-05-09, 14:00
Kerko femren qe te pelqen ty, e jo te tjerve!
(rumune)

emine
26-06-09, 16:15
Njė vajzė, nuk e dashuron ngaqė ėshtė e bukur. Ajo bėhet e bukur kur e dashuron ti

emine
26-06-09, 16:17
Gruaja e zhveshur lakuriq, ėshtė njė grua e armatosur (Viktor Hygo)

emine
26-06-09, 16:19
Gruaja e ndershme e zgjedhin burrin me shpirt dhe jo me sy.

Dani11
26-06-09, 19:31
Zor me to e Zor pa to

emine
26-06-09, 19:38
Zor me to e Zor pa to


:tongue: kollaj pa to ,edhe ma kollaj me to

Dani11
26-06-09, 21:07
:tongue: kollaj pa to ,edhe ma kollaj me to

demek krejt kollaj e paskemi hahahah... ishalla se valla une prap po thom zor me to e mos na lash Zoti pa to hahaha...

Prishtinasja_
26-06-09, 22:57
Balzaku ka thene " Femra eshte mbreteresh e botes por skllave e deshirave " ! :redface:

Ka te drejte ! :rolleyes:

Tomori
27-06-09, 20:46
Ekzistojnė vetėm dy lloje femrash: ato qė flasin gjithmonė dhe ato qė nuk heshtin kurrė.
Tomori

Penelope
28-06-09, 18:00
gruaja e menqur e sjell burrin e vet ne gisht edhe ai se din hiq ka po sillet.kaq per trurin e meshkujve ;-)

pasioni_
28-06-09, 21:52
Krijesa mė e pėrsosur...

Tomori
26-07-09, 19:21
Arin e provojmė me zjarr, gruan me ari, kurse mashkullin me grua.
Pitagora

emine
07-11-11, 18:11
Kush ka vetėm njė grua, i ka tė gjitha gratė. Kush i ka tė gjitha, nuk ka as edhe njė...!!!Gruaja i sjell burrit vetem dy lumturi, diten qe martohen edhe diten qe e con ne varr.
ARISTOFANIGjeja me e rendesishme per mashkullin ne jete eshte fama kurse per femren dashuria.
BALZAKU
NJe gje me ka bere pershtypje tek femrat. Mund te besh 1000 gjera dhe ato si vene re. 1 gje mos te besh, ato e vene re dhe e bejne qimen tra

emine
07-11-11, 18:13
Po deshe te hakmerresh kunder nje gruaje, levdo ne syte e saj nje grua tjeter.
FRASHERI


Eshte rrezik i madh te takosh femren qe te kupton komplet. Kjo gjithnje perfundon ne martese.
UAJLDI


Femrat janė si gjeneralėt: atyre nuk u intereson ē'humbje u ka kushtuar njė fitore.

emine
07-11-11, 18:20
Nėse bashkshortja po shnderrohet nė njė mikeshė, atėherė ka ardhur koha t'i sugjeroni njė mikeshės tuaj, tė bėhet gruaja juaj. (Fréderic Bejgbeder)

Oqeani
07-11-11, 19:11
Femėra errėson, por kurr nuk e pranon. - Oqeani !!!

emine
07-11-11, 19:22
Femėra errėson, por kurr nuk e pranon. - Oqeani !!!
ku munet nje cope femre me i dal diellit perpara e me ba terr dyjen,Oqean kqyre te mjeku se koke keq prej syve:biggrin:

emine
12-11-11, 17:48
Mos lendo kurre femren qe te dashurone,ajo mbase dhe te fal,por nuk do jete kurre me ajo e dikurshmja

selvija
13-11-11, 13:16
Burrit duhet me shtrengu frenjet se shikon grat e kojshive( edhe 3 her ne ditje...grat e din se qka):tongue:

uck_aksh
14-11-11, 00:40
Kur degjojne grate ne rrefim, prifterinjte ndjehen te lumtur qe nuk jane martuar


Femrat jane qenie te mrekullueshme vetem kur rrine urte

Daglasi
14-11-11, 00:48
Mos i bani xheloze,se nuk mundeni me paramendue,cka jan ne gjendje me ba.

Oqeani
14-11-11, 01:04
Nuk bėn me to, por pa to edhe mė hiē !

Daglasi
14-11-11, 01:18
Burrit duhet me shtrengu frenjet se shikon grat e kojshive( edhe 3 her ne ditje...grat e din se qka):tongue:

A kish ba,edhe neve me na kalxue:biggrin:

Skyfter
14-11-11, 12:02
...Te barbaret, femra dhe skallavi jane te njejte, kish pas thane Aristoteli!
..... e un po tham qe nje mashkull qe do mi kuptu femrat se pari duhet me ndrru gjinin :tongue: ......

jadore
14-11-11, 21:28
...Te barbaret, femra dhe skallavi jane te njejte, kish pas thane Aristoteli!
..... e un po tham qe nje mashkull qe do mi kuptu femrat se pari duhet me ndrru gjinin :tongue: ......


..skyfter mu bo merak mos te ka ik qikjo pa e lexu

vlera e arit matet me nxetesine e zjarrit .
pesha e femres matet me ari .
vlera e burrit matet me femren qe ka perkrah.

lovely
14-11-11, 21:52
Femrave iu pelqejne meshkujt e heshtur. Ato mendojne se ata po degjojne :biggrin: M.A.


A mund te imagjinosh boten pa burra? Asnje krim, dhe plot gra trashaluqe te lumtura:biggrin: N.H.


Femrat qe jane te lehta ne sy, nuk jane kurre te lehta ne zemer. A.U.

Femrat jane me te mencura se burrat sepse ato dijne me pak dhe kuptojne me shume. J.Th.

tipi engjellor
14-11-11, 22:17
..skyfter mu bo merak mos te ka ik qikjo pa e lexu

vlera e arit matet me nxetesine e zjarrit .
pesha e femres matet me ari .
vlera e burrit matet me femren qe ka perkrah.

tybe mire e ki se me pas grun e mire qan sokak kun keq nuk ngelesh ...ku te duash kryn pune...:biggrin:

Skyfter
15-11-11, 06:29
..skyfter mu bo merak mos te ka ik qikjo pa e lexu

vlera e arit matet me nxetesine e zjarrit .
pesha e femres matet me ari .
vlera e burrit matet me femren qe ka perkrah.

ok. Jadore, hiqe marakun se e lexova!


Thuhet qe, nese do mi dit te gjitha mbi nje femer ateher mos e pyet asgje :biggrin:


Cka dojn femrat??? Mbas 30vite studim mbi to, kish pyet Sigmund Freud-i veten.

Oqeani
15-11-11, 19:01
..skyfter mu bo merak mos te ka ik qikjo pa e lexu

vlera e arit matet me nxetesine e zjarrit .
pesha e femres matet me ari .
vlera e burrit matet me femren qe ka perkrah."Nuk paskam shume alltėn" !!!!

Gega 1
15-11-11, 21:04
Femnat bon me i ndigue ka i here.

vjeshta
15-11-11, 23:47
Grua te keqe dhe duhan t'mirė nuk ka .:biggrin:

Oqeani
15-11-11, 23:51
Grua te keqe dhe duhan t'mirė nuk ka .:biggrin:


Shtrohet pyetja: Kur ?

vjeshta
15-11-11, 23:54
Shtrohet pyetja: Kur ?


Hmmm , e kam ndi nga pleqtė ...tash po e din se kur ?;)

Oqeani
15-11-11, 23:56
Hmmm , e kam ndi nga pleqtė ...tash po e din se kur ?;)


Thash se po medoni ter jetėn.http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon6.gif

vjeshta
16-11-11, 00:03
Thash se po medoni ter jetėn.http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon6.gif

Mos po mendoni qe presim me na thene ne fund te jetes !:cool:;)

Oqeani
16-11-11, 00:06
Mos po mendoni qe presim me na thene ne fund te jetes !:cool:;)


Eh, fakt se atehere po, por kisha mendjen per bukurine gjat ter jetes!

Diana007
16-11-11, 11:02
Logjika e nje femre eshte e pagabueshme.....

"-Po udhetoj me autobus. Shume njerez, rremuje dhe njeres prej pasagjereve i bie kuleta. Ulem e marr dhe mendoj si ti drejtohem per ta lajmeruar. Ti them zonje? Apo ta godas ne shpatull? Tek stacioni i parafundit ajo nuk zbriti ,pra po shkon te lagjia ime. E shikoj me vemendje, ajo ka nje shishe vere, pra po shkon te takoje nje burre. Vera duket e shtr
enjte, pra burri duhet te jete i pashem. Ne lagjen time vetem dy burra jane te pashem : burri im dhe dashnori im. Tek dashnori im nuk po shkon se atje po shkoj vete. Burri ka dy dashnore : Emen dhe Saren. Sara eshte jashte shtetit.

"Ema, te ra kuleta,urdhero"!

"Faleminderit, po nga e dinit emrin tim ?!

Ps, e vodha :redface::biggrin:

Antika
16-11-11, 12:34
Hyjneshė e bėj femrėn, pėr bukurinė e saj
Por mbetet perėndeshė, kur shpirt tė bukur ka.

Skyfter
16-11-11, 15:12
Aman :tongue:, mos i pengoni femrat kur heshtin!


clint eastwood

e-uritura
21-11-11, 20:19
Femra e ka fut djallin nė shishe!

Zero Cool
21-11-11, 20:24
Femra e ka fut djallin nė shishe!

qysh?

emine
21-11-11, 20:27
qysh?

qe qysh i ka than me kan se je qaq dreq kallxome a munesh me hi ne gastare,e ky shjtanipfu tubistikfa per inati te grus a rras ne shishe,krejt mdoket shejtani si mashkull hahhahahhahhahah

e-uritura
21-11-11, 20:29
qysh?


..Gruaja ka hap shishen, dhe djalli ka dal jashtė.
Pastaj, i ka thėnė; Ti nė kėtė shishe? Nuk ėshtė e mundur.
Djalli qė t`a vėrtetoj tė kundėrtėn, ka hyrė nė shishe prapė.
Abrraka tabrraka!

Zero Cool
21-11-11, 20:32
qe qysh i ka than me kan se je qaq dreq kallxome a munesh me hi ne gastare,e ky shjtanipfu tubistikfa per inati te grus a rras ne shishe,krejt mdoket shejtani si mashkull hahhahahhahhahah

qe qysh i ka than me kan se je qaq dreq kallxome a munesh me hi ne gastare,e ky shjtanipfu tubistikfa per inati te grus a rras ne shishe,krejt mdoket shejtani si mashkull hahhahahhahhahah


Tybe une e di ndryshe kete histori :biggrin:

emine
21-11-11, 20:48
Tybe une e di ndryshe kete histori :biggrin:

tybeh tash gjithkush rren per qejf te vetin,edhe une me rrena tjerve fola

e-uritura
21-11-11, 20:57
Tybe une e di ndryshe kete histori :biggrin:


Unė nuk e tregova fillimin, ku burri ka futur djallin nė shishe s`pari. Kėtė e bėra me qėllim, pasi qė, ai pėrdori shumė e shumė vite, pėr kėtė gjė, ndėrsa femra me njė fjalė tė vetme arriti tė bėnte kėtė! :D

e-uritura
23-11-11, 20:27
Arti i tė qenit grua ėshtė tė mėsosh si t`a bėsh burrin tė besojė qė ėshtė ai i cili po i merr vendimet...

Zero Cool
25-11-11, 19:37
Bukuria e njė gruaje ėshtė se di tė jetė thjeshtėsisht e jashtėzakonshme nė cdo situatė,madje dhe nė dobėsinė e saj tė madhe.
|Stephen Littleword|

emine
25-11-11, 19:58
Ngenjeher femres i puno me mire truni kur sgjedh kepucet sa kure ben sgjedhje njeriun qe do martoje

by me

Zero Cool
25-11-11, 21:56
Mashkulli, pa dyshim, qendron me poshte, mbasi nuk mund te behet nene. Natyra nuk i ka dhene atij nje pergjegjesi te tille se e di qe ai qendron me poshte. Pergjegjesia i jepet me te lartit.
Osho

e-uritura
29-11-11, 18:09
"Gratė e bukura kurrė nuk dyshojnė pėr inteligjencėn e tyre, por gratė inteligjente, gjithmonė dyshojnė nė bukurinė e tyre!"

Zero Cool
04-12-11, 18:11
Nje grua e meson nje mashkull te doje...

elvio
05-12-11, 01:35
Gratė qė dashurojnė janė mė tė kėndėshme se ato qė urrejnė.

Wilde

Buzkuqet e femrave akoma shenja lejne mbi gurin ku prehet Wilde.

Zero Cool
09-12-11, 20:35
Bukurine e nje mashkulli e fundos egoizmi i tij, ndersa bukurine e nje femre mendjemadhesia e saj .

jadore
09-12-11, 20:42
Bukurine e nje mashkulli e fundos egoizmi i tij, ndersa bukurine e nje femre mendjemadhesia e saj .

aaa,qisej ja ke gabu Zero dedikimin , temen po du me thone .. kjo shkon pershtatet dhe qellohet tek thenjet e menqura , e jo thenje per femrat ..
apo dhe meshkujte jane femra ..?

gazi-de
09-12-11, 20:48
"Femren e krehene e rrugen e rrehne mos e lesho kurr"....


thenje e popullit

gazi-de
09-12-11, 20:50
"qenit,kaut e grus mos i ze bese kurr"...

pleqet kishin pa then:biggrin:

Zero Cool
09-12-11, 20:53
aaa,qisej ja ke gabu Zero dedikimin , temen po du me thone .. kjo shkon pershtatet dhe qellohet tek thenjet e menqura , e jo thenje per femrat ..
apo dhe meshkujte jane femra ..?

Ka zgjidhje :wink:
lexoje vetem gjysmen e dedikuar femrave :tongue:

emine
09-12-11, 21:10
Nuk ka femer te pa arritshme,ka vetem meshkuj te pa afte ti ken ato....


ps,jadork tu ka ba ves koheve te fundit me jap kshilla e citu antaret,,,sjan simptoma t mira qto,kure i shfaqen nje femre,,,

jadore
09-12-11, 21:17
Nuk ka femer te pa arritshme,ka vetem meshkuj te pa afte ti ken ato....


ps,jadork tu ka ba ves koheve te fundit me jap kshilla e citu antaret,,,sjan simptoma t mira qto,kure i shfaqen nje femre,,,

hajr ishalla , mos koft per fol ..cka done me thone qik se me flakrove ..

e pse bre jemi ketu , hajt kallxom , me jap keshilla me marr keshilla (stokfurllah )me citu antare , e qishtuqene , edhe kapak kur po me del nga si femer qe jam ( thash ta shti kete citat ti permbahem temes ) po punoj , tuj shti rruza ne pej..
p.s.
mos ma bone qik me zeher se jam tuj e realizu normen qe kam mungu ...hahaah

thellenza
09-12-11, 22:21
Nė qoftė se sopata nuk pret, mund tė farkohet, por nė qoftė se gruaja nuk do, asgjė nuk tė ndihmon.
(Gorki)

Fija e flokut tė njė gruaje ka mė shumė fuqi se gjashtė kuaj.
(Shqipetare)

Nė mes tė po-sė dhe jo-sė sė gruas unė nuk do tė guxoja tė ngulja as gjilpėrėn. :D
(Servantesi)

S'ka njeri qė gruas sė vet i duket i menēur. :D
(A.Dode)

tipi engjellor
09-12-11, 22:22
Nė qoftė se sopata nuk pret, mund tė farkohet, por nė qoftė se gruaja nuk do, asgjė nuk tė ndihmon.

(Gorki)
ama ska kush qe e shtin me te dasht hahahahah

Zero Cool
09-12-11, 23:30
Ēfarėdo qė ti japėsh njė femre, ajo do tė tė kthejė mė shumė. Nėqoftse i jep nje shtėpi, ajo do tė tė japi njė familje. Nėqoftse i jep ushqime, ajo do tė tė japi vakte. Nėqoftse i jep njė buzėqeshje, ajo do tė tė japi zemrėn. PO, ajo e shumėzon gjithēka qė i jep, prandaj nėqoftse i jep zhgėnjim, ajo do tė tė japi 'Lamtumirė'!

thellenza
11-12-11, 12:34
Femra qė dashuron, nuk plaket shpejt.
(Gorki)

emine
11-12-11, 12:36
Ki kujdes qka i thua femres ,mundet nje dite fjala jote mu drejtu kunder jushe ne gjyq

by me

thellenza
11-12-11, 12:49
Femrat nuk ta falin mossuksesin.
(Ēehovi)

Diana007
12-12-11, 15:59
Femrat Xheloze jane te afta per Gjithcka !

Antika
12-12-11, 16:41
Femrat Xheloze jane te afta per Gjithcka !

Ato qe nuk jane Xheloze nuk jane per asgje ..( :P)

Zanzi/M
12-12-11, 17:17
Cka nuk po n'degjojka njeriu prej femnave

thellenza
12-12-11, 18:07
Vetėm e dhėna se gruaja ma zgjati dorėn ėshtė epokė nė jetėn time.
(Dostojevski)

Hajra
12-12-11, 18:29
....akull dhe zjarr,

http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif

ssara
12-12-11, 20:10
Bota dhe tė gjitha gjerat e saj mund tė vleresohen, me perjashtim tė asaj qe ka me shumė vlere ne bote: njė gruaje tė virtytshme.

thellenza
13-12-11, 12:06
Femrat janė si gjeneralėt: atyre nuk u intereson ē'humbje u ka kushtuar njė fitore. :D
(Mimbo)

ssara
17-12-11, 19:19
Natyra e femres nuk eshte krijuar per deshiren e castit , po per gezimin e perjetesise se njerezimit...

Xoxa

Daglasi
17-12-11, 19:36
Esht veshtire,me i kuptue,edhe dojn qe mashkulli te mos esht xheloz,por prap ajo merr destapilizim te gjendjes shpirtrore,qe nuk esht xheloz....

emine
19-12-11, 19:44
Shpata e grave ėshtė gjuha e tyre, prandaj nuk e lėnė tė ndryshket

emine
19-12-11, 19:45
Fėmija qė lind ndahet nga trupi i Nenes,ne ndarje qendron vetem Dashuria.

emine
19-12-11, 19:48
Per te qen nje femer e fort dhe e pa mposhtur duhet te kesh keto virtyte :
1. Menqurija ( te kthesh qdo situat ne favorin tend).
2. Dinakrija ( te mos verejn dhe kur je e lenduar po as kur je e gezuar ).
3. Te jet nje politikane e mir ( LIDERE).
4. Oratorinė ( te jet bindse per qdo gje qe thot ).

emine
14-01-12, 10:39
Femrat e ruajne cdo sekret,derisa nuk jane te vedishme qe eshte sekret

Kalimero
14-01-12, 10:40
Femrat e ruajne cdo sekret,derisa nuk jane te vedishme qe eshte sekret

pur qata ju dojna :biggrin:

emine
14-01-12, 11:47
pur qata ju dojna :biggrin:
http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/400486_10150458386791339_133648571338_8985123_1566 344902_n.jpg
a per qeta:P

Zero Cool
14-01-12, 22:25
Mos e lėndo njė femėr, nėse nuk don tė bėhesh prč i njė luaneshe tė plagosur.
ose
Nėse don tė jesh gjahu i njė luaneshe tė tėrbuar, lėndoje njė femėr.

nga unė.

Zero Cool
16-01-12, 17:07
Per tė qėnė e lumtur me njė burrė duhėt ta kuptosh shumė dhe ta duash pak.
Pėr tė qėnė tė lumtur me njė grua duhėt ta duash jashtzakonisht shumė dhe te mos e marresh mundimin ta kuptosh.

emine
17-01-12, 13:17
Kujtohu se : Kur i bertet femres, ka nje tjeter mashkull qe deshiron t'i FLASE LEHTE ne vesh ! Kur e ofendon, e nenvlerson, ka nje tjeter mashkull qe i PROPOZON ne menyre delikate ! Kur e ke tenden dhe se pelqen, ka nje tjeter mashkull q' do jepte GJITHCKA per ta pasur ! Kur e ben te qaje, ekziston tjetri qe i kthen BUZEQESHJEN ! Sepse nese harron tė kujdesesh pėr femrėn tėnde..... DIKUSH tjetėr do ta bėj nė vėndin tėnd,..:)

ne filmin 14 dhenderr ,i thone gjinos:gjinoooo rritu rritu se do ta hane te tjeret fikun:biggrin:

e-uritura
17-01-12, 23:02
http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/395167_305653069472024_139429229427743_780594_3082 5744_n.jpg

thellenza
22-01-12, 18:02
Gabimi me i madh i femres eshte, se ajo harron kush eshte kur dashuron !

emine
27-01-12, 10:50
Femra darka e dreqit

thojshin plakat

Oqeani
27-01-12, 10:53
Me nje kohe njeri me thonte !

Me to nuk ban, pa ato edhe me hiē!

Zero Cool
27-01-12, 14:55
Gratė asnjėherė nuk e vėrejnė atė qė ne bėjmė pėr ato, poooooor pėrherė dallojnė atė qė nuk e bėjmė. :tongue:

Zero Cool
27-01-12, 15:00
Ekzistojnė vetėm dy lloje femrash: ato qė flasin gjithmonė dhe ato qė nuk heshtin kurrė. :tongue:

Kalimero
27-01-12, 15:02
Kur tė krijova ty Adam, po korrigjoja majmunin, tha Ai. Gjersa krijoja shoqen tėnde, po ndreqja gabimet qė bėra tek ti, por kjo hijeshi, do tė kalojė tek pasardhėsit tu.


qishti makarzaj qika ingjes fari tibe ,qisi sene s'i mar vesh kur tibe, A put pilqen dijuz..:biggrin::biggrin:

Zero Cool
27-01-12, 15:09
Kalimerk:

Sikur natyra tė kishte krijuar ashtu si e bėn moda, femra nuk do tė ishte e lumtur. Bashkė me rrobat, zhvishet edhe turpi i femrės.


Kur tė krijova ty Adam, po korrigjoja majmunin, tha Ai. Gjersa krijoja shoqen tėnde, po ndreqja gabimet qė bėra tek ti, por kjo hijeshi, do tė kalojė tek pasardhėsit tu.


qishti makarzaj qika ingjes fari tibe ,qisi sene s'i mar vesh kur tibe, A put pilqen dijuz..:biggrin::biggrin:

Kalimero
27-01-12, 15:13
qika ingjes fari pum thot mu qishti qishtutne :eek::frown:Ē’ dreqin ke tani? Ti je mė i miri nga tė gjitha kafshėt! Pse kaq i mėrzitur?«

:biggrin::biggrin:

LuLjaa
27-01-12, 15:51
qika ingjes fari pum thot mu qishti qishtutne :eek::frown:Ē’ dreqin ke tani? Ti je mė i miri nga tė gjitha kafshėt! Pse kaq i mėrzitur?«

:biggrin::biggrin:


Hahahahahahaaaaa edhe pot vjen mire ty qe te thot keshtu poo hahahaaaaaaaa

Zero Cool
27-01-12, 15:55
T'ia besosh fshehtėsinė gruas ėshtė njėsoj si t'i fshehėsh parat nėn xham.

emine
27-01-12, 16:10
Femra ka gjithmone ne zemer ata njerz qe i ka dashur
Ndersa mashkulli gjith ato femra qe nuk mundi ti ket

Zero Cool
27-01-12, 16:12
Te femra gjithēka ėshtė zemėr, bile edhe koka. :tongue::biggrin:

emine
27-01-12, 20:41
Uraganet janė si gratė: ato vijnė, tė egra dhe tė fuqishme, por kur ato ikin, e marrin shtėpinė dhe tėrė pasurinė tėnde me vete..

emine
27-01-12, 20:44
Nė mes tė po-sė dhe jo-sė sė gruas unė nuk do tė guxoja tė ngulja as gjilpėrėn.

Gega 1
27-01-12, 20:50
Me to o`zor.Pa to s`bo hiq.:biggrin:

Zero Cool
27-01-12, 20:54
Po deshe tė hakmerresh kundėr njė gruaje, lėvdo nė sytė e saj njė grua tjetėr.

Zero Cool
27-01-12, 20:58
Femra ėshtė person qė nuk di tė luajė asnjė lojė, por qė fiton gjithmonė. :tongue:

emine
27-01-12, 21:01
‎90% popullates femrore n`Kosovė ėshtė e paknaqur me jeten sexuale, qka ėshtė edhe e logjikshme, se njė njeri nuk mundet me mrri n`tona anė.

Zero Cool
27-01-12, 21:01
Nė qoftė se sėpata nuk pret, mund tė farkohet, por nė qoftė se gruaja nuk do, asgjė nuk tė ndihmon. :wink:

Zero Cool
27-01-12, 21:14
Femrat e bukura u nevojiten vetėm dashnorėve dhe fotografėve. :biggrin::tongue:

DEA
27-01-12, 21:18
Femra, shtylla e shtepis!

Zero Cool
27-01-12, 22:12
Femra ėshtė mbretėreshė e botės, por skllave e dėshirave.

emine
28-01-12, 10:35
http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/374634_2701499251291_1070991627_32675087_182973534 9_n.jpg

vjeshta
29-01-12, 15:49
Ja disa prej thėnieve nė fletoren e deputeteve:

1. Te femra gjithēka ėshtė zemėr, bile edhe koka;

2. Heshtja ėshtė ari i vetėm qė kanė femrat;

3. Heshtja dhe modestia janė stolia mė e bukur e gruas;

4. Luleve u nevojitet dielli, kurse femrave dashuria;

5. Gruaja jashtė familjes ngjan me perandorinė e rrezikuar;

6. Gruaja ėshtė enigmė, qėllimi i saj ėshtė fėmija;

7. Femrat dashurojnė fitimtarėt, andaj i lejojnė edhe t’i pushtojnė;

8. Jeta e gruas ėshtė e zbrazėt, nė qoftė se nuk e plotėson dashuria;

9. Nuk ka grua qė me kohė nuk do tė lėshojė pe;

10. Femra ėshtė mbretėreshė e botės, por skllave e dėshirave;

11. Kėrko femrėn qė tė pėlqen ty, e jo tė tjerėve;

12. S’ka njeri qė gruas sė vet i duket i menēur;

13. Ajo qė na tėrheq te femra, rrallė edhe na lidh me tė;

14. Asnjė grua, qė kur ekziston bota, nuk ėshtė martuar nė heshtje;

15. Femra qė dashuron, nuk plaket shpejt;

16. Sikur tė mos ishte femra,diamanti do tė ishte njė gur i rėndomtė;

17. Femrės i plaket sė pari fytyra, e pastaj zemra;

18. Stili ka njė gjini, gruaja njihet me njė fjalė;

19. Gratė nuk zbukurohen aq shumė pėr meshkujt, sa kundėr grave;

20. Gruaja e menēur lejon burrin tė bėjė atė qė i pėlqen asaj;

21. Gruaja mbetet pa fjalė vetėm kur puth;

22. Femrat mendojnė si mbretėrit, se tė gjithė u kemi borxh;

23. Merrni gruan, e cila nuk beson atė qė dashuron;

24. Thirreni gruan si tė doni, por asnjėherė jo si nėnė.

( Tu K.Kosovės)

e-uritura
03-02-12, 13:27
"Ishte ulur njė njeri i urtė nė mesin e disa burrave
dhe disa prej tyre e hapėn t...emėn e martesės dhe grave.
Njėri prej tyre tha: Gruaja ėshtė sikur kėpuca,burri mund ti ndėrroj ato sa tė dojė, derisa tė gjejė kėpucėn e pėrshtatshme.Tė pranishmit shkuan pranė njeriut tė urtė,
dhe i thanė: -Si mendon ti o njeri i urtė pėr fjalėn qė tha ky zotėri..??
Ai tha: Ajo ēfare tha ky vėlla ėshtė plotėsisht e vėrtetė.
Gruaja ėshtė kėpucė nė sytė e atij qė e sheh veten si kėmbė..Kurse ajo ėshtė Kurorė nė sytė e atij qė e sheh veten si kokė.Prandaj mos e qortoni folėsin
por kuptojeni se si e sheh veten e tij...!!"

Zero Cool
03-02-12, 15:46
Vetėm gruaja mund tė qajė dhe tė qeshė pėr tė njėjtėn aryse.

ssara
06-02-12, 15:35
Femra !
Krijimi me i bukur i Zotit !
Mund ta ndjesh pafajsine e saj ne formen e nje Bije !
Kujdesin e saj ne formen e nje Motre !
Ngrohtesine e saj ne formen e nje Shoqeje !
Perkushtimin e saj ne formen e nje Bashkeshorteje!
dhe Karakterin e saj hyjnor ne formen e nje Nene

emine
06-02-12, 18:55
Ishte ulur njė njeri i urtė nė mesin e disa burrave
dhe disa prej tyre e hapėn temėn e martesės dhe grave.
Njėri prej tyre tha: Gruaja ėshtė sikur kėpuca,burri mund ti ndėrroj ato sa tė dojė, derisa tė gjejė kėpucėn e pėrshtatshme.Tė pranishmit shkuan pranė njeriut tė urtė,
dhe i thanė: -Si mendon ti o njeri i urtė pėr fjalėn qė tha ky zotėri..??
Ai tha: Ajo ēfare tha ky vėlla ėshtė plotėsisht e vėrtetė.
Gruaja ėshtė kėpucė nė sytė e atij qė e sheh veten si kėmbė..Kurse ajo ėshtė Kurorė nė sytė e atij qė e sheh veten si kokė.Prandaj mos e qortoni folėsin
por kuptojeni se si e sheh veten e tij..

emine
06-02-12, 19:06
Mu desh pak kohe per te kuptuar se eshte me e rendesishme per nje grua te jete e lumtur se besnike.Sepse nje grua e lumtur nuk tradheton.Nje grua e lumtur eshte gjithmone besnike.

|Fabio Volo|

Zero Cool
06-02-12, 21:03
Krijimi me i bukur i shekullit 20/21 ! :tongue:
Mund ta ndjesh pafajsine e saj ne formen e nje Bije !
Kujdesin e saj ne formen e nje Motre !
Ngrohtesine e saj ne formen e nje Shoqeje !
Perkushtimin e saj ne formen e nje Bashkeshorteje!
dhe Karakterin e saj hyjnor ne formen e nje Nene !

emine
09-02-12, 17:04
Nje Femer qe nuk mbane msheftesi ne zemren e saj,ajo i ngjane nje lule pa'arome

ritta
09-02-12, 20:43
Femrat janė si gjeneralėt: atyre nuk u intereson ē'humbje u ka kushtuar njė fitore.

Zero Cool
09-02-12, 20:50
Femrat janė si gjeneralėt: atyre nuk u intereson ē'humbje u ka kushtuar njė fitore.

ta hongsha facebookin ty ho :-D

ritta
09-02-12, 20:52
ta hongsha facebookin ty ho :-D:wink:

emine
14-02-12, 17:55
Rrespektoni lotėt e femres...

Njė fėmije pyet nėnėn e tij: Pse po qanė???
Nėna u pergjigj: Sepse jam grua...
Fėmja i tha: Unė nuk e kuptoj kėtė! E pėrqafoi nėna dhe i tha “kurrė nuk do ta kuptosh kėtė”.
Pastaj fėmija pyeti babain e tij: Pse nėna ime qanė pa arsye?
U pėrgjigj babai: Tė gjitha gratė qajnė pa arsye.
U rrit fėmiu dhe u bė burrė, e ende nuk e mori vesh, pse gratė qajnė!
Nė fund pyeti njė dijetar tė urtė se pse qajnė gratė. Dijetari u pergjigj: Kur Zoti e krijoi femrėn e bėri atė me supe shum tė forta ashtu qė ti mbajė problemet e botes , i dha dy krahė tė butė qė tė japė qetėsi, i ka dhėnė forcė tė brendshme qė tė pėrballojė dhimbjet e lindjes, dhe refuzimin e fėmijėve tė saj kur rriten, i ka dhėnė qėndrueshmėri ti pėrballojė vėshtirėsive tė familjes dhe tė kujdeset pėr ata, tė qenderojė stoike nė raste tė vėshtira, i ka dhėnė dashuri tė pakufishme ndaj fėmijėve, dashuri e cila nuk ndryshon edhe nėse ata rriten dhe i shkaktojnė asaj dhimbje, nė fund i ka dhėnė asaj lotėt ti derdhė atėherė kur ka nevojė, dhe me derdhjen e lotėve ajo hodhi peshėn e pėrgjegjėsisė sė madhe, dhe mundet ta vazhdojė udhėtimin...
Kjo ėshtė pika e vetme e dobėsisė sė saj, andaj respektoni lotėt e grave tė botės edhe nėse janė pa arsye. Eshtė prerė kėrthiza jote dhe ka mbetur njė pjesė nė trupin tėnd qė tė bėn tė kujtosh pėr humanizmin e madh qe tė ka ushqyer prej trupit tė saj. O Zot tė lutem me tė rrahurat e zemrės sime, qė Nėnėn time ta bėsh njėrėn prej grave te Parajses Sate.

Murgesha
14-02-12, 20:10
Rrespektoni lotėt e femres...

Njė fėmije pyet nėnėn e tij: Pse po qanė???
Nėna u pergjigj: Sepse jam grua...
Fėmja i tha: Unė nuk e kuptoj kėtė! E pėrqafoi nėna dhe i tha “kurrė nuk do ta kuptosh kėtė”.
Pastaj fėmija pyeti babain e tij: Pse nėna ime qanė pa arsye?
U pėrgjigj babai: Tė gjitha gratė qajnė pa arsye.
U rrit fėmiu dhe u bė burrė, e ende nuk e mori vesh, pse gratė qajnė!
Nė fund pyeti njė dijetar tė urtė se pse qajnė gratė. Dijetari u pergjigj: Kur Zoti e krijoi femrėn e bėri atė me supe shum tė forta ashtu qė ti mbajė problemet e botes , i dha dy krahė tė butė qė tė japė qetėsi, i ka dhėnė forcė tė brendshme qė tė pėrballojė dhimbjet e lindjes, dhe refuzimin e fėmijėve tė saj kur rriten, i ka dhėnė qėndrueshmėri ti pėrballojė vėshtirėsive tė familjes dhe tė kujdeset pėr ata, tė qenderojė stoike nė raste tė vėshtira, i ka dhėnė dashuri tė pakufishme ndaj fėmijėve, dashuri e cila nuk ndryshon edhe nėse ata rriten dhe i shkaktojnė asaj dhimbje, nė fund i ka dhėnė asaj lotėt ti derdhė atėherė kur ka nevojė, dhe me derdhjen e lotėve ajo hodhi peshėn e pėrgjegjėsisė sė madhe, dhe mundet ta vazhdojė udhėtimin...
Kjo ėshtė pika e vetme e dobėsisė sė saj, andaj respektoni lotėt e grave tė botės edhe nėse janė pa arsye. Eshtė prerė kėrthiza jote dhe ka mbetur njė pjesė nė trupin tėnd qė tė bėn tė kujtosh pėr humanizmin e madh qe tė ka ushqyer prej trupit tė saj. O Zot tė lutem me tė rrahurat e zemrės sime, qė Nėnėn time ta bėsh njėrėn prej grave te Parajses Sate.

Sa qenka ndryshuar ky shkrim :confused:

E kam postuar sė pari nė kėtė forum, dhe pastaj e kam pa edhe nė shumė forume tjera tė kopjuar, plus shumė herė mė ka ardhė nė email pėr ta shpėrndarė tek 10 persona tjerė qė tė mė ndodhė ndoj e mirė. :smile: Autorja jam unė...


http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?p=775275#post775275Njė djalė i vogėl e pyeti nėnėn kur e pa duke qarė.
-„Pse po qan“
-„Sepse unė jam grua“- ju pėrgjigj ajo.
-„Por unė nuk po e kuptoj kėtė“- ju pėrgjigj djali
Nėna pėrqafoi djalin e vogėl dhe i tha:
-„Dhe kurr nuk do ta arrijsh ta kuptojsh“
Mė vonė djali kurreshtarr e pyeti babain e vet
-„Si ėshtė e mundur qė nėna qan shpesh pa pasė ndonjė arėsye tė posaēme?”
-„Tė gjitha femrat qajnė ndonjėherė edhe pa pasė arėsye“ – ishte pėrgjigja e vetme qė babai mundi tė jepte..
Ai djalė i vogėl u rrit dhe u ba burrė, por ende e mundonte kurreshtja pse femrat qajnė.
Mė nė fund vendosi qė ti telefonojė Zotit, e kur Zoti ju lajmėrua nė telefon, ai e pyeti:
-„Zot i dashur, pėr ēka femrat qajnė shumė lehtė?“
Zoti ju pėrgjigj:
-”Kur unė krijova gruan,ajo duhej tė ishte diēka e veqantė. Unė ja bėra asaj supet tė forta qė ajo tė jetė nė gjendje tė baj dertet e botės, dhe gjithashtu tė buta qė kur mashkujt duan ngushėllim tė mbėshteten nė supin e saj…”
-”Unė i dhash asaj pjesė tė mbrendshme tė veēanta qė tė mbaj fėmiun, dhe ja dhashė pjesėt e nevojshme qė tė mbaj mbrenda edhe brengat qė janė tė shumta prej fėmijėve tė saj…”
-”Ja dhashė gjithashtu edhe njė forcė tė madhe qė e lejon atė tė vazhdojė edhe kur tė tjerėt hjekin dorė, pėr tu kujdesur pėr familjen, edhe kur ata janė tė sėmurė e tė paduruar pa u ankuar kurrė…”
-”Ja dhashė asaj ndjenjėn qė pa kufi ti dojė fėmijėt e vet, edhe atėherė kur fėmija i saj e ka lėnduar atė thellė…”
-”Unė i kam dhėnė asaj intuitėn qė ta udhėheq burrin e vet, gjatė mangėsive dhe e bėra gruan nga brinja e tij, qė ajo tė mbroj zemrėn e tij…”
-”Ja dhashė asaj dijen qė tė dijė, se njė bashkėshort i mirė asnjėherė nuk i shkakton gruas sė vetė tė kėqia, por provon qė gjithherė tė forcojė vendosshmėrinė e saj qė tė rrijė nė anėn e tij pa luhatje dhe dyshime…”
-”Dhe nė fund ja dhash asaj njė lot, qė ajo ta lėshoj… Ajo vendos vet kur duhet ta pėrdorė atė lot…”
-”Loti i saj pėrmban dhimbjenn, dashurine, krenarinė, pa tė cilėn bota nuk do tė ishte botė...”

-”Mjerė ai burrė qė tronditė zemrėn e nėnės, gruasė… Ai nuk e meriton tė pėrjetoj kėnaqėsitė e shumta qė dhuron gruaja, me thjeshtėsinė e saj qė quhet dashuri”
"Siē po e shef!" - vazhdoi Zoti:
-”Njė grua nuk ėshtė e bukur nga rrobet qė ajo mban nė trup, as nga trupi qė ajo ka, e as nga mėnyra se si ajo i mban flokėt.
Bukurinė e gruas duhet ta kėrkojsh nėpėrmjet syrit tė saj, qė ėshtė dera kryesore qė qon nė zemrėn e saj – atje ku dashuria e gruas jeton...”

-”Ēdo grua ka bukurinė e vet qė meriton t`i rrespektohet...”

Ps. Kėrkoj falje se ndoshta ky shkrim nuk ka tė baj edhe aq shumė me temėn, por mendoj se njė njeri qė nuk e rrespekton:
"Atė qė pėrkund djepin dhe me atė pėrkundje, sjell edhe fatin e boshtit tė njerėzimit nuk e meriton tė quhet njeri..."

emine
14-02-12, 20:20
Sa qenka ndryshuar ky shkrim :confused:

E kam postuar sė pari nė kėtė forum, dhe pastaj e kam pa edhe nė shumė forume tjera tė kopjuar, plus shumė herė mė ka ardhė nė email pėr ta shpėrndarė tek 10 persona tjerė qė tė mė ndodhė ndoj e mirė. :smile: Autorja jam unė...


http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?p=775275#post775275e di e di se e kan ndryshu,une veq e solla kendej

thellenza
16-02-12, 10:47
Femrat ose t'i duash ose t'i kuptosh. Rrugė te mesme nuk ka !

Hajra
16-02-12, 12:06
......femra e ka qu dreqin me mbledh shisha, http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Zero Cool
16-02-12, 15:21
Vetėm diēka ėshtė mė e bukur dhe mė e mirė se femra nė botė, kjo ėshtė nėna.

Zero Cool
10-03-12, 19:38
Nėse meshkujt udhėheqės nuk po i zgjidhin problemet qė u parashtrohen, nė mėnyrėn e duhur; nėse ata nuk po u kushtojnė rėndėsi interesave parėsore tė komunitetit, atėherė femrat duhet tė mbajnė pėrgjegjėsitė e tyre pėr mėnyrėn se si i kanė rritur (edukuar) bijtė e tyre!

vjeshta
10-03-12, 23:26
Nėse meshkujt udhėheqės nuk po i zgjidhin problemet qė u parashtrohen, nė mėnyrėn e duhur; nėse ata nuk po u kushtojnė rėndėsi interesave parėsore tė komunitetit, atėherė femrat duhet tė mbajnė pėrgjegjėsitė e tyre pėr mėnyrėn se si i kanė rritur (edukuar) bijtė e tyre!


Jo more ?!:biggrin:


E nese i zgjidhin ne menyren e duhur dhe u kushtojne rendesi interesave parėsore te atij komuniteti ...kush duhet te lavdohet ...Baba? :rolleyes:

Domira
11-03-12, 00:38
Nėse meshkujt udhėheqės nuk po i zgjidhin problemet qė u parashtrohen, nė mėnyrėn e duhur; nėse ata nuk po u kushtojnė rėndėsi interesave parėsore tė komunitetit, atėherė femrat duhet tė mbajnė pėrgjegjėsitė e tyre pėr mėnyrėn se si i kanė rritur (edukuar) bijtė e tyre!

Kjo eshte shume e vertete ZC. Por une kisha thene se kjo vlen edhe per femrat udheheqese, bile ne menyre absolute, nena ndikon te edukimi i femres!

emine
11-03-12, 10:14
Eshte shum leht qe nje Gruaje te ndershme , t'ja shemtojsh jeten. Po eshte shum veshtir qe nje grue te shumtuar tja nderosh jeten, ajo eshte mjeshtri e mashkullit .

Skyfter
11-03-12, 10:27
Dora e femres eshte e bute edhe nese m'shon:rolleyes: ....

emine
11-03-12, 10:44
Dora e femres eshte e bute edhe nese m'shon:rolleyes: ....

nuk paske hanger shapulla ti mire se besa se kishe qit ket fillozofi hic

emine
11-03-12, 17:24
Intuita e njė gruaje ėshtė mė shumė afėr tė vėrtetės sesa siguria e njė burri.
Joseph Rudyard Kipling

emine
12-03-12, 19:09
Femra u krijua nga mashkulli,
jo nga koka per te qene siper tij,
as nga kembet per tu poshteruar,
por nga brinjet per te qene e barabart.
Poshte krahut per tu mbrojtur dhe afer zemres per tu dashuruar!

emine
14-03-12, 21:18
Femra ėshtė si njė poezi...nuk mjafton ta lexosh e mėsosh pėrmendėsh, por duhet ta pėrjetosh...!

emine
14-03-12, 21:19
“Burri e ka frikė gruan kur ajo dashuron ,nė kėtė rast ajo bėn ēdo sakrificė,ēdo gjė tjetėr pėr tė nuk ka vlerė.Burri e ka frikė gruan kur ajo urren ,sepse nė thelb tė shpirtit burri ėshtė thjesht I lig,ndėrsa gruaja ėshtė edhe e poshtėr .”

|Friedrich Nietzsche|

emine
14-03-12, 21:20
Pronėsia mė e ēmuar qė i vjen ndonjėherė njė burri nė kėtė botė ėshtė zemra e njė gruaje.

|Josiah.G.Holland|

emine
14-03-12, 21:37
Shqisa e gjashtė e femrave: "Kur njė femėr ka njė dyshim....vėshtirė qė tė jetė i gabuar.."

emine
14-03-12, 21:38
Nuk ka asgje me te lehte se sa te shnderrosh nje grua te
rendomte ne nje grua te jashtezakonshme. Mjafton ta
dashurosh.

http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/420156_267191380027838_100556283358016_608562_1605 755672_n.jpg

emine
14-03-12, 21:53
‎"Rrobat mė tė bukura qė mund tė vishen nga njė grua
janė krahėt e njeriut qė ajo do!"
|Damiana Bicoku|

emine
29-03-12, 21:19
Arsyeja pse meshkujt e cmojne me shume bukurine se sa intelegjencen qendron ne faktin se ne Bote ka me shume te marre se sa te verber

Gega 1
29-03-12, 21:24
Ka do femna qe lypin shpulle ka i here.Do,thashe.:biggrin:

Zero Cool
02-04-12, 16:54
Zoti grave u ka dhėnė intuitė dhe feminitet. Nėse i pėrdorin ato siē duhet, kombinimi i tillė krijon konfuzion nė kokėn e ēdo mashkulli.

emine
12-04-12, 19:17
http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/296735_10150320717955939_94093160938_8084588_16982 54894_n.jpg

emine
29-04-12, 06:50
“A woman's perfume tells more about her than her handwriting.”

Christian Dior


Parfumi i nje femre ,tregone me shume se nenshkrimi i saje

e-uritura
29-04-12, 13:29
Gruaja, e ka fut dreqin nė shishe!

halla e madhe
29-04-12, 15:37
Gruaja, e ka fut dreqin nė shishe!


..ai dreq athu kush na qenka? traurig aber wahr:confused:

Skyfter
29-04-12, 16:02
Kurgja s'jon naive te rejat cka jon gergjulkat plaka :tongue:

halla e madhe
29-04-12, 16:12
Kurgja s'jon naive te rejat cka jon gergjulkat plaka :tongue:

Skyfte_qysh jam sote, po t'vi me nje stupc atje,po hiqmu foreve,u befsh edhe ti gergjulan!:biggrin:

emine
29-04-12, 18:44
Skyfte_qysh jam sote, po t'vi me nje stupc atje,po hiqmu foreve,u befsh edhe ti gergjulan!:biggrin:

halle pa e ba temen chit-chat
Kuptoje skyften,une me mendimin tim qe gadi sja qelloi hic,po mendoi se skyfta so kunder gergjylkav,po dje ka qen e shtune edhe ky djaloshi ka dal em ba jete te nates,edhe po dihet se kendej gergjulkat kure pijaven i msyjne qta djaloshat si skyfta mi hanger pa pjeke,,,,,ky vec ka tregu pervojen e mramshmit,se so kunder femrav te shtyera ne moshe:biggrin:

e-uritura
29-04-12, 20:17
Kurgja s'jon naive te rejat cka jon gergjulkat plaka :tongue:Je pėr njė pije Skyfter? :biggrin:

Skyfter
30-04-12, 04:35
Je pėr njė pije Skyfter? :biggrin:


Me gjith qef kur vien nga gjinia e bukur .... ciles i takon ti?:biggrin:Ne terr edhe shejtani duket melaqe :tongue:Ps. Eminie psikolog-ja ,pse po tregon per gjanat private ktu :rolleyes:

e-uritura
30-04-12, 08:29
Me gjith qef kur vien nga gjinia e bukur .... ciles i takon ti?:biggrin:Ne terr edhe shejtani duket melaqe :tongue:Ps. Eminie psikolog-ja ,pse po tregon per gjanat private ktu :rolleyes:Unė i takoj asaj gjinisė speciale, transvestit ha, haaaaaaaaaaaaaaaaaa.

Zero Cool
30-04-12, 20:34
Femra eshte krijesa qe mbart, bukuri, dashuri, sakrifice, vuajtje e dhimbje gjate gjithe jetes.
Eshte femra ajo qe le gjysmen e embelsires qe ta haj vellai i saj me i vogel. Eshte femra ajo qe merr persiper gabimet e vellait qe ta shpetoje nga qortimet e prinderve. Eshte femra ajo qe cdo nate lutet per te gjithe. Eshte femra ajo qe ndimon prinderit ne punet e shtepise. Eshte femra ajo qe kujdeset per qe te gjithe te duken sa me bukur. Eshte femra ajo qe sakrifikon shkollen,arsimin per hir te familjes. Eshte femra ajo qe heq dore nga dashuria vetem per te mos lenduar njerezit qe do. Eshte femra ajo qe sakrifikon karrjeren qe te kujdeset per femijet e saj. Eshte femra qe qan dhe kur dikush tjeter vuan.

Eshte femra ajo qe lindi dhe rriti secilin nga ne.

Gega 1
30-04-12, 21:16
kuku...mus t`zafte sherri i tyne :biggrin:

Skyfter
01-05-12, 02:33
Unė i takoj asaj gjinisė speciale, transvestit ha, haaaaaaaaaaaaaaaaaa.

S'ka problem... ;) http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=26272&page=3:P

Zero Cool
03-05-12, 15:55
Ne kete bote per nje burre,nuk ka gje me te bukur, dhe me te cmuar, sesa nje grua e mire,e devoteshme, dhe e sinqerte.

by une :P

Zero Cool
03-05-12, 16:06
Femra nuk eshte princesh ne vetvete, por me respektin dhe dashurine e mashkullit ndihet e tille ...:P

Kalimero
03-05-12, 16:08
femrat jon me flok t'gata e men t'shkurta. tibe treqin tibe zor me to e zor pa to

viq mus na lasht zoti viq me ni femer, ishadha ka di tri e deri un katra i kena gjith be :biggrin:

Zero Cool
03-05-12, 16:16
femrat jon me flok t'gata e men t'shkurta. tibe treqin tibe zor me to e zor pa to

viq mus na lasht zoti viq me ni femer, ishadha ka di tri e deri un katra i kena gjith be :biggrin:

Mos e tejkalo katėrshin se pastaj quhet poligami ....:P :biggrin::tongue:

ps: Gjėja mė e rėndėsishme qė mund te bėjė njė burrė pėr fėmijėt e tij, ėshtė te dojė nėnėn e tyre. :wink:

Kalimero
03-05-12, 16:17
Mos e tejkalo katėrshin se pastaj quhet poligami ....:P :biggrin::tongue:

ps: Gjėja mė e rėndėsishme qė mund te bėjė njė burrė pėr fėmijėt e tij, ėshtė te dojė nėnėn e tyre. :wink:

tibe be u kejta nonat e thmive t'mahadhes i du , tibe be po , s'pu rej qishti :biggrin:

e ti dijuz?

emine
03-05-12, 17:03
http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/267595_10150232476530939_94093160938_7335055_50574 67_n.jpgRahjet e zemres se nene jane ,tingujt qe qetsojne zemren e femiut,

jadore
03-05-12, 20:11
Ēfarė ėshtė dallimi mes shqiptares dhe francezes?

Francezja nė anėn e majtė e ka burrin, nė anėn e djathtė dashnorin, pas vete tė kaluarėn e dyshimtė e para vete tė ardhmėn e ndritshme, nė kokė kapelėn me pendėl.

Shqiptarja nė anėn e majtė ka qeset me zarzavate, ne anėn e djathtė fėmijėt, pas vete tė kaluarėn e bukur, para vetes nuk sheh tė ardhmen, e mbi kokė BURRIN.


....
p.s.
e vodha nga facebook

lovely
03-05-12, 20:14
Femra nuk eshte princesh ne vetvete, por me respektin dhe dashurine e mashkullit ndihet e tille ...:PQisaj deshta me i mshu vule opshtine :biggrin:

Zero Cool
03-05-12, 20:22
Femra nuk eshte princesh ne vetvete, por me respektin dhe dashurine e mashkullit ndihet e tille ...:P

by une ...:PQisaj deshta me i mshu vule opshtine :biggrin:

Mshoje edhe vule doganore nese don se ka ardhe nga Hollanda, pa e vjedhe nga askushi hiq por nga ajo qe quhet pervoje e jetes.:biggrin::tongue:

Gega 1
03-05-12, 20:26
Femrat a?
Ooooo s`ka bre ma t`mira,kur heshtin ka i here.

halla e madhe
03-05-12, 20:58
Femrat a?
Ooooo s`ka bre ma t`mira,kur heshtin ka i here.

..pikerisht jane me te rrezikshme kur heshtin:biggrin:

Zero Cool
07-05-12, 17:54
Nė qoftė se Zoti nuk do tė kishte bėrė gruan, nuk do tė kishte bėrė as lulen.

lovely
08-05-12, 21:10
Loja ndjellėse qė Kazanova bėnte me gratė ishte e thjeshtė:
i thoshte gruas sė bukur qė ishte inteligjente,
dhe i thoshte gruas inteligjente qė ishte e bukur.

Maureen Dowd

GURI SYLAJ
09-05-12, 07:40
Gruja e ka perzane Dreqin prej Bunarit!!

LOJETARI
09-05-12, 12:07
Gruja e ka perzane Dreqin prej Bunarit!!

e drejt nė tavan !

Dallandyshja_718
09-05-12, 13:06
e drejt nė tavan !...jo por e ka marr n'gryk:biggrin:

emine
09-05-12, 18:36
Ti pret nga njė grua qė tė jetė si engjėll? Atėherė edhe ti duhet ti ofrosh parajsėn asaj !
http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/521781_420145441347247_185989181429542_1530312_105 5904524_n.jpg

rastesishT
09-05-12, 19:59
Femra ėshtė mbretėreshė e botės, por skllave e dėshirave

lovely
09-05-12, 20:30
Nje grua do te duhej te zbuste por jo ta beje te lige nje burre. Sigmund FreudKjo e forte ish;


Asni gru nuk ka me kan kurre e knaqun, se asni burre kurre nuk ka me pas nje penis prej cokollate, i cili gjuan para. A.U.


Hahahahahaha

Skyfter
10-05-12, 18:19
Femra rrezikon krejt cka ka per mashkull, boni pahiri nuk qelloj aj mashkulli i "endrrave" te saj mos vet per at, pa pardon :rolleyes:

Bajlozi i Zi
10-05-12, 21:02
Gruaja nuk ėshtė ende e aftė pėr miqėsinė... ajo
njeh veē dashurinė!

Kalimero
10-05-12, 21:03
Nje grua do te duhej te zbuste por jo ta beje te lige nje burre. Sigmund FreudKjo e forte ish;


Asni gru nuk ka me kan kurre e knaqun, se asni burre kurre nuk ka me pas nje penis prej cokollate, i cili gjuan para. A.U.


Hahahahahaha

oj qiiiqeeee a je be nurmadh ti !!!!!!!!!!. Hjat karzaj kalimers kshtutne kadladale qa the qituqene :biggrin:

lovely
10-05-12, 21:08
oj qiiiqeeee a je be nurmadh ti !!!!!!!!!!. Hjat karzaj kalimers kshtutne kadladale qa the qituqene :biggrin:Une jo vadhahin kurrgju nuk bona:biggrin:

Qai insani kish pa tho, qe grate dojne veq pare, cokollata edhe Karrumel de haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Kalimero
10-05-12, 21:18
Gruaja nuk ėshtė ende e aftė pėr miqėsinė... ajo
njeh veē dashurinė!

uuuuu qiiqeeeeee , aum bon sit a e pash qikit dijuzin e zi si bajloz be, a pum doket.


ani miniher tekuka arllen me folen pur femna.:biggrin:
ik ik ik qaqe be dijuz ere karzana be diqka qeter hiqu ktinve dijuzkave ,se tibe treqin tibe, zor me njo po kadhaj me katra :tongue:

Alima
11-05-12, 12:35
...

Femra !
Krijimi me i bukur i Zotit !
Mund ta ndjesh pafajsine e saj, ne formen e nje Bije !
Kujdesin e saj, ne formen e nje Motre !
Perkushtimin e saj ,ne formen e nje Bashkeshorteje!
dhe karakterin e saj hyjnor ,ne formen e nje Nene !


.

Zero Cool
11-05-12, 13:13
Krijimi me i bukur i shekullit 20/21 ! :tongue:
Mund ta ndjesh pafajsine e saj ne formen e nje Bije !
Kujdesin e saj ne formen e nje Motre !
Ngrohtesine e saj ne formen e nje Shoqeje !
Perkushtimin e saj ne formen e nje Bashkeshorteje!
dhe Karakterin e saj hyjnor ne formen e nje Nene !

...

Femra !
Krijimi me i bukur i Zotit !
Mund ta ndjesh pafajsine e saj, ne formen e nje Bije !
Kujdesin e saj, ne formen e nje Motre !
Perkushtimin e saj ,ne formen e nje Bashkeshorteje!
dhe karakterin e saj hyjnor ,ne formen e nje Nene !


.

Ma paska vjedhe dikush e vendose ne fb dhe shtramu pakez :tongue:

jadore
11-05-12, 13:15
...

Femra !
Krijimi me i bukur i Zotit !
Mund ta ndjesh pafajsine e saj, ne formen e nje Bije !
Kujdesin e saj, ne formen e nje Motre !
Perkushtimin e saj ,ne formen e nje Bashkeshorteje!
dhe karakterin e saj hyjnor ,ne formen e nje Nene !


.


e thene e bukur por shume e rrezikshme po ra ne mendje te cekta , e u keqperdore ( si jo rralle )

...eh, qe te jemi toksore , normal, duhet ta kuptojme qe kjo e thene eshte veq nje fraze figurative qe mundohet te krijoje ndasi mes dy gjinive njerzore te vetme ne kete jete ( hise njoni tjetrit i kemi ra, ah qe nuk patem dhe nje tjeter krijese gjinore bre , besoj qe do egzistonte paqja ideale .. keshtu na shkoj jeta copash tuj u mundu me e diskualifiku njeri tjetrin ..),
perditeshmeria shume here deshmon qe
Krijimi me i bukur i Zotit !
bukuria e mashkullit ka evuloim ne tipare dhe bile per mendimin tim qendron nje shkalle me larte ne kohen e sotit ,krahas femres ..
Mund ta ndjesh pafajsine e saj, ne formen e nje Bije !
jepi mundesine permes edukates se mirefillte nje biri , konsidero njerzor e jo hyjenor, besoj qe ne vogjeli, dhe do shofesh mrekulli ..
Kujdesin e saj, ne formen e nje Motre !
jepi hapsire nje vellau dhe do shofesh qe dhemshuria e tij qendron me lart se e nje motre .
Perkushtimin e saj ,ne formen e nje Bashkeshorteje!
tranzicioni moral i mentalitetit tone shume here me ve ne diskutabilitet perkushtimin e saj ..

dhe karakterin e saj hyjnor ,ne formen e nje Nene !
njete si baballaret ..

p.s.
te me ndjeni motra , me kane rritur ne nje ambijet ku s'ka egzistuar as anuar ndasia gjinore . nuk pritet tjeter pergjigje nga Une pos kesaj qe shkrova ..

Alima
11-05-12, 13:34
e thene e bukur por shume e rrezikshme po ra ne mendje te cekta , e u keqperdore ( si jo rralle )

...eh, qe te jemi toksore , normal, duhet ta kuptojme qe kjo e thene eshte veq nje fraze figurative qe mundohet te krijoje ndasi mes dy gjinive njerzore te vetme ne kete jete ( hise njoni tjetrit i kemi ra, ah qe nuk patem dhe nje tjeter krijese gjinore bre , besoj qe do egzistonte paqja ideale .. keshtu na shkoj jeta copash tuj u mundu me e diskualifiku njeri tjetrin ..),
perditeshmeria shume here deshmon qe
Krijimi me i bukur i Zotit !
bukuria e mashkullit ka evuloim ne tipare dhe bile per mendimin tim qendron nje shkalle me larte ne kohen e sotit ,krahas femres ..
Mund ta ndjesh pafajsine e saj, ne formen e nje Bije !
jepi mundesine permes edukates se mirefillte nje biri , konsidero njerzor e jo hyjenor, besoj qe ne vogjeli, dhe do shofesh mrekulli ..
Kujdesin e saj, ne formen e nje Motre !
jepi hapsire nje vellau dhe do shofesh qe dhemshuria e tij qendron me lart se e nje motre .
Perkushtimin e saj ,ne formen e nje Bashkeshorteje!
tranzicioni moral i mentalitetit tone shume here me ve ne diskutabilitet perkushtimin e saj ..

dhe karakterin e saj hyjnor ,ne formen e nje Nene !
njete si baballaret ..

p.s.
te me ndjeni motra , me kane rritur ne nje ambijet ku s'ka egzistuar as anuar ndasia gjinore . nuk pritet tjeter pergjigje nga Une pos kesaj qe shkrova ..
...


Bukur e ke thene , edhe pse une do e permbledhja ndryshe , pra :


Femra me e perkryer , eshte me e lige se me i ligu mashkull !.

Murgesha
11-05-12, 13:44
...


Bukur e ke thene , edhe pse une do e permbledhja ndryshe , pra :


Femra me e perkryer , eshte me e lige se me i ligu mashkull !.

Alime a ėshtė edhe mė e ligė se:

Pijaneci
Krimineli
Hajni
Rrenci
Kurvani

e shumė e shumė veti tė kėqia njerėzore qė posedojnė mashkujt??

Alima
11-05-12, 13:46
Alime a ėshtė edhe mė e ligė se:

Pijaneci
Krimineli
Hajni
Rrenci
Kurvani

e shumė e shumė veti tė kėqia njerėzore qė posedojnė mashkujt??

...

Ai , pra mashkulli ...mund te jete te gjitha ato ne liste , dhe edhe me shume , por femer asnjehere !
ps.perjashtim homot , ata nuk e di ēka jane !


.

Murgesha
11-05-12, 13:56
...

Ai , pra mashkulli ...mund te jete te gjitha ato ne liste , dhe edhe me shume , por femer asnjehere !
ps.perjashtim homot , ata nuk e di ēka jane !


.


Dhe prapė edhe njė bashkėshorte e pėrkryer, edhe njė nėnė e pėrkryer, edhe njė motėr e kujdesshme dhe njė bijė e pafajshme qenka mė e ligė se tė gjitha ligėsitė e njė mashkulli!!!!
Diēka nuk po shkon kėtu Alime.

P.S edhe homot janė njerėz.

Bajlozi i Zi
11-05-12, 14:09
Nėse femrat do te zhdukeshin nga kjo bote, meshkujt do te zbusnin njė kafshe tjetėr.

Antika
11-05-12, 14:16
Dhe, prap ajo kafsha e zbutur do te quhej FEMER!

Elina
11-05-12, 14:17
Aty ku ka femra,nuk ka nevoje per lule :tongue:

Antika
11-05-12, 14:23
Nje te verberi u munduan te'ia pershkruajne femren.
Jane si trendafilat, i thane .
I verberi tha, po po, e kuptoj nga gjembat !

jadore
11-05-12, 14:24
Aty ku ka femra,nuk ka nevoje per lule :tongue:

i merr dy funksionet -a .. ?
uroj fatin e saj mos ta kete ,te pakten ..

LOJETARI
11-05-12, 14:27
Nėse femrat do te zhdukeshin nga kjo bote, meshkujt do te zbusnin njė kafshe tjetėr.

Po a ? Po sa i zbute ti deri qitash?Ti edhe qato tė Zbuttat na i tranove , krejt jane egersue ......hej po vakt i vshtirė erdhė !

Bajlozi i Zi
11-05-12, 14:32
Po a ? Po sa i zbute ti deri qitash?Ti edhe qato tė Zbuttat na i tranove , krejt jane egersue ......hej po vakt i vshtirė erdhė !

Zbuti ti qaq sa i kam zbutė une.

p.s.

Edhe PZ kur t'fol ti me mu pėr femna, a!!!!!!

Elina
11-05-12, 14:32
i merr dy funksionet -a .. ?
uroj fatin e saj mos ta kete ,te pakten ..


Dy funksione ?!
....per uresa dhe varreza mendove a :biggrin:Ani motrushe,lulet jane lule si do qe ta marish :tongue:

jadore
11-05-12, 14:40
Dy funksione ?!
....per uresa dhe varreza mendove a :biggrin:Ani motrushe,lulet jane lule si do qe ta marish :tongue:e femrat , femra , hahaha .qashtu daj veq ..
se tuj mendu keto motrat tona qe nima jane lule , po sa stoline e sa bukurine ne trup e ftyre , syte po me dhamin diten kur po i shof ..( nima kurr se kuptpoj qikjo kojshikja jeme pse syte i lyne me hije te jeshilte .. kurr me kurgjo si shkon ..! ..tuj mendu ajo garant qe gjethe nashta i simbolizojne )

lirik
12-05-12, 10:31
ah gruaja sikur njemend te ishte grue por gruaja nganjiher nuk esht grue prandaj ne grua nje jo grua shartohet

Virti
12-05-12, 10:34
embelsira! :cool:

lirik
12-05-12, 10:48
[QUOTE=lirik;2216225]ah gruaja sikur njemend te ishte grue por gruaja nganjiher nuk esht grue prandaj ne grua nje jo grua nganjiher po shartohet

murrizi
12-05-12, 17:37
ah gruaja sikur njemend te ishte grue por gruaja nganjiher nuk esht grue prandaj ne grua nje jo grua shartohet
Lirik, une propozoj qe une te rrije atje te plitika dhe ti te vargu, kto na shkojn neve, apo me mir te themi jemi me te fort ne kete drejtim.
Per te femrat lirik, tybe sja kemi zanat mer shoq, ska dho perendija ma teper, tash a mu tranu a ?!
Pra u te pilitika, e ti te vargjet , dakord shoku tito ?!

lovely
12-05-12, 23:01
Te ua leme grate e bukura burrave pa imagjinate. M.P.

Skyfter
13-05-12, 06:02
Me se lehti fitohet zemra e atyre femrave qe nuk kan zemer :tongue:

natyra
13-05-12, 06:49
Zero Cool
Femra nuk eshte princesh ne vetvete, por me respektin dhe dashurine e mashkullit ndihet e tille ...:P ...me se e vertet Z.Cool
(skam qka shtoi)

pershendes
..Natyra!

lirik
13-05-12, 08:53
Lirik, une propozoj qe une te rrije atje te plitika dhe ti te vargu, kto na shkojn neve, apo me mir te themi jemi me te fort ne kete drejtim.
Per te femrat lirik, tybe sja kemi zanat mer shoq, ska dho perendija ma teper, tash a mu tranu a ?!
Pra u te pilitika, e ti te vargjet , dakord shoku tito ?!
...................................

qellimi i gruas esht fmia ajo esht enigmė thot nje filozof -o murriz shpotija qejnia mos u merr me qejnime -
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
dakord shoku planinc -----


ne oeqanin e garave ka mjaft tregje te dijeve nuk ka nevoje te mbyten ne gjelozine e fillimit te notit ne fillim te gjelozise siq po duan te mbyten disa notar amatorė--
fjala nuk ehst veq per ty murriz
ka edhe te tjere sa te shohin se dikush noton larg mundohen ti kapen per kembe