PDA

View Full Version : Mihrije Braha


Hajra
11-11-11, 12:17
.......evolucioni nuk ndalon,


wp0i942k9EQ&feature=relatedZhWMByDxwoM&feature=related


W8SZHpra5Ys&feature=related

Hajra
11-11-11, 13:00
Mihrije Braha - 45 vjet, por ende e paparė http://ina-online.net/files.php?file=mihrie1_460787869.jpg (http://www.albanur.net/mihrie_braha.html)
Mihrije Braha - 45 vjet, por ende e paparė (http://www.albanur.net/mihrie_braha.html)

Pėr tė ka se ēfarė tė flitet. E bukur, me shije dhe me njė karrierė tė bujshme artistike, aq sa prej disa vitesh u bėn konkurrencė tė fortė kėngėtareve tė reja si nga muzika qė lėvron, ashtu edhe nga pamja fizike.

Ka mbi 45 vite mbi shpatulla dhe ende nuk ka shenja pėr plakje, ndėrkohė qė edhe vetė kėngėtarja nė shaka komenton plakjen. “Asnjėherė nuk bėj pakt me tė dhe s’mendoj pėr tė (qesh), ē’tė bėjmė, proces qė nuk e ndalojmė dot, por unė s’e njoh dhe as nuk dua ta njoh, nuk frikėsohem prej saj dhe jam shumė e qetė”, thekson Mihrija, ndėrsa vazhdon tė mbetet njė nga ikonat e bukurisė sė skenės shqiptare qė shkėlqen ngado qė shfaqet. Bukurinė e ka tė trashėguar nga e ėma, pėr tė cilėn thotė se ėshtė po ashtu shumė e bukur. “Mund tė them se e kam edhe tė trashėguar, sepse
nėna ime ėshtė ende shumė e bukur”, teksa bėn me dije se jeta e mirė tė cilėn ėshtė duke e jetuar, e bėn atė tė rrezatojė pozitivisht. “Unė pėr vete jam shumė e qetė dhe rrezatoj pozitivitet dhe ta dini qė kjo ėshtė ajo qė mė bėn tė jem shumė nė relaks. Pastaj, unė jam njė njeri i dashuruar me njė njeri qė mė dashuron dhe lumturia e pafund e pėrshkon
jetėn time pranė dy njerėzve qė i dua mbi ēdo gjė nė botė”, tregon Mihrija.

Ishte klipi “Tigreshė” nė tė cilin shfaqet kėngėtarja e veshur nė bikini dhe me njė pamje ekstravagante, ndėrsa tregon se ėshtė nė pėrgatitje tė njė albumi muzikor. “Pas njė klipi tė bukur, do tė vazhdoj punėn pėr njė album tė ri. Pėr mua, nė realitet, ėshtė i vetmi mjet fitimi, prandaj mendoj se edhe fitohet me kėngė”. Deri kur do tė vazhdojė Mihrija tė mbajė linja perfekte tė trupit, e gjitha varet nga kujdesi qė do
tė tregojė kėngėtarja ndaj vetes, por pėr pak mė vonė do tė jetė e pamundur pėr shkak se vitet e bėjnė tė vetėn. Ndėrkohė, kėngėtarja rrėfen edhe jetėn e saj me bashkėshortin Naimin, pėr tė cilin tregon se njerėz tė ligj shumė herė i kanė ndarė, por e vėrteta qėndron ndryshe,
pasi ata jetojnė pėr njėri-tjetrin dhe janė tė lindur pėr njėri-tjetrin. I kanė thėnė edhe fjalė tė kėqija pėr bashkėshortin, por tregon se edhe atij i kanė folur keq pėr bashkėshorten.
“Edhe mė kanė thėnė, por vetėm ata qė nuk e durojnė dot Naimin, por mos harroni se edhe Naimit i kanė thėnė pėr mua (qesh), madje me fjalė na kanė ndarė nja njėzet herė deri mė tani”. E si ka reaguar ajo? “Si do tė reagonte njė njeri ndaj ēdo fjale jo tė mirė pėr njeriun e zemrės”, shton mė tej ajo, duke treguar gjithashtu se pse vendosi qė tė ketė pėr
burrė Naimin. “Ēdo gjė qė prezantonte Naimi e mbi tė gjitha dashurinė qė ma dhuroi, e cila ėshtė e fortė edhe sot e kėsaj dite, gjithēka e bukur qė mė ofrohet nga ai dhe tė cilėn me tė njėjtėn masė e kthej edhe unė, m’i bėn ditėt e lumtura. Mund tė kemi pasur konflikte sporadike apo tė jetės sė pėrditshme kur bėhet fjalė pėr dy njerėz striktė qė edhe mund tė mos pajtohen pėr ēdo gjė. Konflikte tė rėnda asnjėherė”, pėrfundon rrėfimin e saj Mihrija, duke thėnė se nėse ndahet me Naimin, pas atij procesi ajo do tė vdiste dhe nuk do tė jetonte mė. “Pas asaj, unė do tė vdisja dhe s’do tė jetoja pėr asnjė ēast. Nuk e imagjinoj jetėn pa tė nė krah”.


Nga Blerand Rexhepi/Panorama

jadore
11-11-11, 13:36
.......evolucioni nuk ndalon,


wp0i942k9EQ&feature=relatedZhWMByDxwoM&feature=related


W8SZHpra5Ys&feature=relatedparamendo Hajre , nima evulocioni nuk ndalon ..
ne 88 une kam qene darkere e betume , e veshur zi , me floket e gjelbert e te shkurtur , qizme deri ne gu , ngojsha e Led zeppelin ,Dire Straits me Flojda.. skish qahre se ndryshe nuk ishe inn per rrethin cfare konkurence kemi pas hahahha ..e motra jeme prej kombi kong me qifteli e e veshne tamam per merak te mames teme ..
sot une jam ra ne" toke te bukes" , me flok te zeza e nje veshe te thjeshte e kjo sot me floke pinki e veshe qe kanjehere kur e shof per rrshit thome hej more zot po ku kush eshte ai idiot qe po ju modelon keto .. ..

Xuki
11-11-11, 13:44
Kshyrne......edhe uji po vlonė!! http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

m'duhet me ia nisė edhe unė mu la n'tamėl!!

Giovanni
11-11-11, 13:45
Mihrije Braha - 45 vjet, por ende e paparė http://ina-online.net/files.php?file=mihrie1_460787869.jpg (http://www.albanur.net/mihrie_braha.html)
Sdi bre qka po i ep naimi me hanger ksaj ..!

Hajra
11-11-11, 14:03
paramendo Hajre , nima evulocioni nuk ndalon ..
ne 88 une kam qene darkere e betume , e veshur zi , me floket e gjelbert e te shkurtur , qizme deri ne gu , ngojsha e Led zeppelin ,Dire Straits me Flojda.. skish qahre se ndryshe nuk ishe inn per rrethin cfare konkurence kemi pas hahahha ..e motra jeme prej kombi kong me qifteli e e veshne tamam per merak te mames teme ..
sot une jam ra ne" toke te bukes" , me flok te zeza e nje veshe te thjeshte e kjo sot me floke pinki e veshe qe kanjehere kur e shof per rrshit thome hej more zot po ku kush eshte ai idiot qe po ju modelon keto .. ..


....nuk e di pse mu kujtu thenja "dikush ashtin e ka zotni", http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Arb
11-11-11, 17:59
Per fiziken e saj, ski cka flet. E ka rujt Naimi, nuk e ka mundu.

Vec per mendjen e saj, lirisht e meriton klasen e 5-te fillore. Ia ka mesy te 50-tave, vec sillet bash si femije i lazdrum.