PDA

View Full Version : Nėse...


Murgesha
23-11-11, 22:34
Nėse partneri/ja juaj ėshtė sėmurė pėr vdekje, ilaqi gjindet por qė ta marrė atė ilaq duhet tė pranoj tė ketė njė lidhje intime me prodhuesin.

Do tė pranoje??

Pyetja ėshtė pėr tė dy gjinitė.


p.s Ishte pytje nė njė emision dhe thash me vete hajt tė shikojė ēfarė pėrgjigjemi ne Dardanasit! :wink:

Hajra
23-11-11, 22:44
Nėse partneri/ja juaj ėshtė sėmurė pėr vdekje, ilaqi gjindet por qė ta marrė atė ilaq duhet tė pranoj tė ketė njė lidhje intime me prodhuesin.

Do tė pranoje??

Pyetja ėshtė pėr tė dy gjinitė.


p.s Ishte pytje nė njė emision dhe thash me vete hajt tė shikojė ēfarė pėrgjigjemi ne Dardanasit! :wink:....emision i lodht te koka, po kush eshte ai/ ajo qe do te bente sex me dikend qe eshte ne shtratin e vdekjes? http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon6.gif

Murgesha
23-11-11, 22:49
....emision i lodht te koka, po kush eshte ai/ ajo qe do te bente sex me dikend qe eshte ne shtratin e vdekjes? http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon6.gif


Ishte pyetje Hajra, dhe pjesėmarrėsit u pėrgjigjen, askush nuk e bėri kėtė pyetje si ti.

Ėshtė pytje provokuese dhe tė lutem trajtoje si tė tillė!

Hajra
23-11-11, 22:51
.....do me thane me u pergjigj pa logjik, atehere une them qe do ta lija te vendose ajo.

Murgesha
23-11-11, 22:53
.....do me thane me u pergjigj pa logjik, atehere une them qe do ta lija te vendose ajo.

Po krejt logjika ėshtė aty o Hajr.

Shoqja yte ėshtė e sėmurė, shėruesi e shėron por don tė fle me te, ti duhet tė vendosėsh e jo ajo.

Lexo tė lutem!

Hajra
23-11-11, 22:57
Po krejt logjika ėshtė aty o Hajr.

Shoqja yte ėshtė e sėmurė, shėruesi e shėron por don tė fle me te, ti duhet tė vendosėsh e jo ajo.

Lexo tė lutem!


...qe tash ku dojm me u kap per flokesh me Murgeshen, une te thash nuk eshte e logjikshme dhe diqka normale te kerkoi dikush te beje sex me nje njeri te semure per vdekje.

Ti a po mendon qe po pergjigjem pa lexu? http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

tipi engjellor
23-11-11, 22:58
------------------

Murgesha
23-11-11, 23:01
Nejse Hajr, nėse nuk don tė pėrgjigjesh tė mos e bėjmė temėn murgesha-hajra se nuk ėshtė ai qėllim.

tipi engjellor
23-11-11, 23:06
valla boll problem me qene ne asi situate siur ai maje lisi ....ooo kape ku te duahs grun veq ma shpeton hahahaha zor boll hahaha

hajbafsh murgesh aty mendova qe tema qe veq nese ....a per kete lloj situata ishalla se dime hiq mos le te tregoje gruaja hiq...hahahah

panta_rhei
23-11-11, 23:42
Murgesha, Pėrshėndetje, urime pėr teme

Derisa po lexoja uvertyren e temes, m'u kujtua konteksti ne te cilin ishte krijuar edhe shprehja e zakonshme:
"Ma ke pėrzie me kos".

Plaku kishte pak muaj qe e kishte martu djalin. Djali punonte ne gurbet. Nusja e djalit, ne lulen e rinise e te shperthimit seksual.

Ne pamundesi te rrethanave per plotesimin e nevojave te medha qe kishte, nusja, kishte vendosur te shtirej e semure dhe eventualisht te krijonte mundesine te shtrihej ne spital, me shprese se atje do te kishte mundesi te shuante flaken qe e kishte kape.

nejse,
filloi nusja e re, po bertet e po i bie te fiket, demek nga dhimbjet e forta ne fund te barkut.
Plaku i shkreti, ne panike e merr nusene edhe po u bjen trup arave ne kembe per ta derguar te mjeku. Nusja nuk po e ndale bertimen.

Kur po kalonin rreth nje are, ju del perpara nje punetor e po e pyet plakun cka ka ndodhe.
Plaku po ia tregon nusen edhe hallin.
Po e kqyr nusen e re ky punetori, e kuptoi se ku ishte problemi i nuses.

Po i thote plakut, vjehrrit te nuses: axhe, nusja qenka kogja keq, po ma merr mendja qe une muj me i ndihmu edhe me pshtu.

Po i thote plaku: po kqyr bre allahile cka t'mundesh e cka te dijsh veq kurtalise :tongue:

Shkoi ky punetori, e mor nje kofe me kos (manerke) te cilen ia kishin sjelle per dreke, u afru te nusja, ia hoq krejt teshat nuses se "semure", edhe filloi:
njehere e futke ne kos, njehere nuses. Njehere ne kos, njehere nuses... qashtu pa ia huqe radhes.
Plaku po kqyre, po ban seri e po quditet vetmeveti: More qitu kur po ia fut nuses, p'e dij cka eshte, seks eshte; ama qitu kur pe fut n'kos po ma kan nanen, krejt po ma perzien. :biggrin:

ma shkurt zot mos ne prevo

Stuhi Rere
24-11-11, 09:59
Jo nuk do pranoja

jadore
24-11-11, 12:14
Nėse partneri/ja juaj ėshtė sėmurė pėr vdekje, ilaqi gjindet por qė ta marrė atė ilaq duhet tė pranoj tė ketė njė lidhje intime me prodhuesin.

Do tė pranoje??

Pyetja ėshtė pėr tė dy gjinitė.


p.s Ishte pytje nė njė emision dhe thash me vete hajt tė shikojė ēfarė pėrgjigjemi ne Dardanasit! :wink:

pytja duket pak abstrakte e shtruar nga situata qe shpjegohet ,
por pergjigja ime do te ishte ,Po ..

...p.s. hajt thujeni shkroj vetem sa eh, keshe une moderne ..
megjithate me pergjegjesi te plot prap them po , a e dini pse ... sepse nga natyra jam tip qe tradhetine fizike e fali pasi arsyetoj e ate psiqike jo ajo eshte terrore qe te shkatrron ngadal , ..nuk keni degjuar as per kete apo ! .. hulumtoni pak do te hasni dhe ne kete fenomen ...

winona
24-11-11, 13:02
::Nese partneri im eshte i smure e i vetmi ilaq eshte marrdhenia intime me prodhuesin,
une kisha pranue pse jo per ilaq,ata bejn kete keshtu edhe ashtu edhe pa ilaq....:biggrin:

Daglasi
24-11-11, 16:07
Ishalla se provon askush,ne realitet,tash me than jo qysh me than jo,kur esht ne pyetje jeta,me than po qysh me than po,kur sbesoj qe esht e leht me harrue gjate jetes.

Murgesha
25-11-11, 13:55
Aq shumė e dua burrin tim dhe po tė ishte kjo mėnyra e vetme qė ai tė mbetet nė jetė pa fije ngurrimi do tė pranoja.

Edhe kėtu po ndodh e njėjta gjė si nė emison. Burrat thanė kurr nuk do lejoja njė gjė tė till, e gratė pranonin.

Nga kėtu nėnkuptoj:

Burrat mė mirė tė shofin tė vdekur se sa tė jetojnė me mendimin se tė ka pas edhe dikush tjetėr! :wink:

emine
25-11-11, 20:05
nese dikush do ti ngjite vetit emer do jem une ajo,,,Milingone hesapi

emine
25-11-11, 20:07
Aq shumė e dua burrin tim dhe po tė ishte kjo mėnyra e vetme qė ai tė mbetet nė jetė pa fije ngurrimi do tė pranoja.

Edhe kėtu po ndodh e njėjta gjė si nė emison. Burrat thanė kurr nuk do lejoja njė gjė tė till, e gratė pranonin.

Nga kėtu nėnkuptoj:

Burrat mė mirė tė shofin tė vdekur se sa tė jetojnė me mendimin se tė ka pas edhe dikush tjetėr! :wink:

i ka fajet natyra egoiste e mashkullit:tongue:

premium
25-11-11, 21:05
Nė ato raste vetėm e konpenzoj kush tė m vet .

e tani mundesh me fshi .

jadore
25-11-11, 21:08
Nė ato raste vetėm e konpenzoj kush tė m vet .

e tani mundesh me fshi .

ide e mire besa, ..kompenzoj .. demek e jep sfastiken ..balldezken .. briljante ide ..

valiii
25-11-11, 21:34
Tybe kinse kjo teme tek kafja sepse ashtu nga titulli ta qonte mallin... Pyetje provokative po masi hina n'to pi ja fus edhe une nje pergjegje pak si me "okolla".

paj, qyre ti... Kur ta kqyrsh holl e holl njeriu po e qon gruan prej qefit te gjinekologu "hajt ni kontrolle"... Edhe ai tipi edhe pse s'oshte lazem/pa pike epshi, e kryne punen e vet. Kontakti egziston, te shumten e rasteve duhet me kqyre me gishta... Nejse... Skem nevoje me hy detaleve, porse po dihet se kete kontrolle pacientja (gruja e burrit) e ben per ilaē...
Tash, edhe pyetja e shtruar nga Murgesha eshte e natyres se perafert, pra per ilaē... Vetem se po dihet e para ke PA kurse kjo ME epsh...
Besa me qillu pacientja n'kajde Dafina Zeqirit edhe ne rastin e pare isha kane ne dileme a eshte ME apo PA... Nejse kur je i obliguar prej lekure s'munesh me dal... Duke u nisur nga parimi: "prej dy te keqijave zgjodhe te keqen me te vogel" atehere po dihet pergjigjja.... Ncncncn s'po muj me besu qe u pergjigja :))

Zero Cool
25-11-11, 21:46
Murgesha, nga cilet "mashklla" i more ato pergjegje qe solle ate perfundim/konkluzion?

Fillimisht, ata/ato te cilet/at jane pergjegje me JO te dy temat tjera ("a do te jepni jeten per dashuri" dhe "cfare do te benin nese partneri/ja infektohet me HIV rastesisht") nuk do te jene objektiv as me pergjegjet e veta ketu ne kete teme.
Per ata/ato qe ne ato tema jane pergjegje me PO, edhe ketu nuk kane nevoje te deklarohen sepse kjo qenka pakez ma e "bute" ...

Pastaj (kam degju) edhe me kuran moj per ilaqe lejohet perdorimi i mishit derrit, e ne kete rast pak mish thiu "s`prish pune" :tongue:
Dhe si e fundit masi po pranojka valiii, besoj pranojne edhe "mashkllat" tjere :biggrin:

valiii
25-11-11, 22:12
pse xerrooo, valiii ty "mashkell" po t'doket a ???

Zero Cool
25-11-11, 22:16
pse xerrooo, valiii ty "mashkell" po t'doket a ???

ncuks :biggrin:

tipi engjellor
25-11-11, 22:31
....grate te mbajn sekretin si gjithmone qe ja kane bere hahahah

emine
26-11-11, 08:50
sdo em mjaftonte nje nik ketu per te then at qka mendoi,sdo mjaftonin dhe qindra tjere,ftyra mendime qe vetem e bejne njeriun me te zymte dhe monotone

elvio
26-11-11, 10:36
:tongue:

Ne nje liber te Saramangos ku flet per nje epidemi verberie ku ne te cilin ish nje cift doktoresh ne te,edhe burri ish i verber,edhe e shoqja jo ,,,,,,,,,,,,,,thuhet


Duke kerkuar me duar diku si per mbeshtetje doktorit duart i kishin ndalur te vajza me syza e cila si kish mbush te 30,edhe pse ai ish mjaft me i madh se ajo,edhe ajo me deshire shoqeronte duart e tij.
Te dy ishin te vetedijshem kush ishte,,,,,,,,,,

Nuk u ndal se prekuri,deri ku ish e pamundur te ndaleshin deri sa kryen marredhenie seksuale edhe te gjithe kete skene e percillte me emocion e shoqja e doktorit.

Ish e pamundur te vepronte me si ajo vajza me syza!!!

:tongue:

premium
27-11-11, 17:53
ide e mire besa, ..kompenzoj .. demek e jep sfastiken ..balldezken .. briljante ide ..
nuk e paske kuptu po m'duket

kush tė mvet !

besa edhe gjymert jam
sa e kush tė don le tė pėrdorin .

Daglasi
28-11-11, 00:55
Aq shumė e dua burrin tim dhe po tė ishte kjo mėnyra e vetme qė ai tė mbetet nė jetė pa fije ngurrimi do tė pranoja.

Edhe kėtu po ndodh e njėjta gjė si nė emison. Burrat thanė kurr nuk do lejoja njė gjė tė till, e gratė pranonin.

Nga kėtu nėnkuptoj:

Burrat mė mirė tė shofin tė vdekur se sa tė jetojnė me mendimin se tė ka pas edhe dikush tjetėr! :wink:

A thua keto femra qe thojn po,e kan me zemer,aq jan femrat gjeloze,qe jan gjendje jo me myt njeriun,si mashkulli,por ja shkaterron jeten per se gjalli:wink:

e-uritura
29-11-11, 22:32
Murgesha, Pėrshėndetje, urime pėr teme

Derisa po lexoja uvertyren e temes, m'u kujtua konteksti ne te cilin ishte krijuar edhe shprehja e zakonshme:
"Ma ke pėrzie me kos".

Plaku kishte pak muaj qe e kishte martu djalin. Djali punonte ne gurbet. Nusja e djalit, ne lulen e rinise e te shperthimit seksual.

Ne pamundesi te rrethanave per plotesimin e nevojave te medha qe kishte, nusja, kishte vendosur te shtirej e semure dhe eventualisht te krijonte mundesine te shtrihej ne spital, me shprese se atje do te kishte mundesi te shuante flaken qe e kishte kape.

nejse,
filloi nusja e re, po bertet e po i bie te fiket, demek nga dhimbjet e forta ne fund te barkut.
Plaku i shkreti, ne panike e merr nusene edhe po u bjen trup arave ne kembe per ta derguar te mjeku. Nusja nuk po e ndale bertimen.

Kur po kalonin rreth nje are, ju del perpara nje punetor e po e pyet plakun cka ka ndodhe.
Plaku po ia tregon nusen edhe hallin.
Po e kqyr nusen e re ky punetori, e kuptoi se ku ishte problemi i nuses.

Po i thote plakut, vjehrrit te nuses: axhe, nusja qenka kogja keq, po ma merr mendja qe une muj me i ndihmu edhe me pshtu.

Po i thote plaku: po kqyr bre allahile cka t'mundesh e cka te dijsh veq kurtalise :tongue:

Shkoi ky punetori, e mor nje kofe me kos (manerke) te cilen ia kishin sjelle per dreke, u afru te nusja, ia hoq krejt teshat nuses se "semure", edhe filloi:
njehere e futke ne kos, njehere nuses. Njehere ne kos, njehere nuses... qashtu pa ia huqe radhes.
Plaku po kqyre, po ban seri e po quditet vetmeveti: More qitu kur po ia fut nuses, p'e dij cka eshte, seks eshte; ama qitu kur pe fut n'kos po ma kan nanen, krejt po ma perzien. :biggrin:

ma shkurt zot mos ne prevo


Ky shkrim, herė po zhduket, herė po kthehet!