PDA

View Full Version : Besim Kabashi 1976-2011


Besi:)
05-12-11, 04:01
Nj lajm shume i prekur per gjithe Shqiptaret ku bokseri i njohur Shiqiptar qe la mbrengat te ne shqiptaret dhe zdriti ftyrat e shqiptarve me luften e tij ne Sportin e KickBoxit
Shprehi ngushllime familjareve dhe dashamireve te Besimit..


http://koha.net/?page=1,18,79471 (http://koha.net/?page=1,18,79471)
oJe5VXaScEE

murrizi
05-12-11, 06:00
Kur vdes nj pjestar i popullit tim, ka vdekur nj pjes e ttrupit tim (Rugova).
Ngushllime.

Gjiki
05-12-11, 08:29
ngushllime familjareve, ngushllime shqiptarise! :(

tipi engjellor
05-12-11, 21:30
ngushllime familjes ....

Hajra
05-12-11, 21:35
.....ngushllime familjes dhe mbare kombit shqiptare,

e_martumja
05-12-11, 22:13
Ngushllime familjes dhe shoqeris se tij.

Makresh
05-12-11, 22:15
Zoti e meshiroft.


Vec,.. PS : Sa kampiona i patem bre ?! S'met karatist pa u bo kampion !

Zanzi/M
06-12-11, 20:52
Ngushllime familjes ...

Mirepo (sic tha Makreshi) ose jane nja 200 federata t karates tai box kig box, kung fu, jiu jitsu, box. Ose spo na kallxojne ne kush osht kampion.

Me sa di une prej Enver Idrizit e kendej gjithmone shqiptart jane te paret ne te gjitga sportet luftarake.

4peace
06-12-11, 21:11
***

Ngushellime familjes...
P.S.
Per Zanzin dhe Makreshin:
1. Ekzistojne shume sporte luftarake: boks, tai boks, K1, Moui Tai (apo si i thone), karate, xhudo...e shume tjera.
2. Ne te gjitha keto sporte ka edhe shume Federata: WBO, WBA, WBC... e plot e plot tjera, sikurse edhe
3. Ne sejcilin nga keto sporte ka edhe kategori (sa ishin 10 a 12 a me teper)...


...keshtuqe, kur te llogariten (bahen hesap) te gjitha keto, eshte normale qe edhe nga mesi i shqiptareve ka shume kampion...


Nejse, une nuk e njoh sportin sa duhet per te sqaruar dicka me me shume detaje. Besoj se mjafton me kaq.
*