PDA

View Full Version : Gjakova dhe traditat e saj,prej muhallve e deri te muhalifet:P


emine
16-12-11, 20:38
Muhallėt nė Gjakovė :

Muhalla e Hadumit (Hadum Ages)
Blloki i Ri
Muhalla e Qerimit
Muhalla e Haxhymerve (Haxhi Ymerit)
Muhalla e Geqarve
Muhalla e Cullakve
Muhalla e Honkes
Muhalla e Kusarve
Muhalla e Mulla Jusufit (ku gjindet edhe Muhalla e Cubave)
Muhalla e Sefes
Muhalla e Qylit
Muhalla e Mahmut Pashes
Muhalla e Avdurrhamon Buzes
Muhalla e Geces
Deshmorėt e Lirisė,
Rruga e Dibranve,

Zanzi/M
16-12-11, 20:39
Hahahahahahaha "mahalla e cullakve"

Oqeani
16-12-11, 20:42
Hahahahahahaha "mahalla e cullakve"


ēullakve - mendoj !

emine
16-12-11, 20:43
Kur u rrzu Gjakovari prej 7-it kat e ka thirr grun e vet mos bon buk se ha ne spital.

emine
16-12-11, 20:44
Ni qift gjakovar dalin en piknik edhe naten flejin en shatorr. N’gjys t’nates e qon gruja burrin dhe pi thot:
Kqyr tenelt shka pe sheh?
Pi shoh honen, yjet thot djali ty desht mu bo romantik...
Mer trrullan a nuk pi sheh qe na kan vjedh shatorrin a?!

Oqeani
16-12-11, 20:45
Kur u rrzu Gjakovari prej 7-it kat e ka thirr grun e vet mos bon buk se ha ne spital.E ka rujte mallin -se me e ēite eshte haram !

emine
16-12-11, 20:45
Jan kan nja 3 te prizrenit edhe kan than hade shkojm te leshojm fore ne gjakov edhe tash kan shku i kan pa do femij edhe ju kan ba a mos e pat ni kamjon me majumuna ata femijt kan than pse a keni ra ju prej atij kamjoni a...

emine
16-12-11, 20:46
Nje Gjakovar vendos me hap nje shtepi publike dhe diten e par vjen nje klient dhe e pyet ku jane vajzat ,Gjakovari ia kthen :PO PUNOJ VETE DERI SA TI NXJERRI INVESTIMET!!!

Zanzi/M
16-12-11, 20:46
Ka shku gjakovari ne nje butik qe ka zbrithe, dhe e ka pas qe ka zbritje 20% . Ka ble mall ne vlere 1000 euro dhe kur ka shku te kaca me i pagu i ka thene shiteses a bon me i kthy mallin ne vlere 800€ dhe me e marr mallin ne vlere 200 euro falas se e rrok 20%

emine
16-12-11, 20:50
uu kon plaku gjakovar nprag tvdekjes,edhe i vin djemt ahmeti,artani e arsimi,i afrohet edhe gruja edhe qika afer,
plaki ja nis ahmet a je ktuu??
ahmeti : po bab ktu jom
plaki : artan bir a je ktu??
artani : po bab edhe une ktuu jom..
plaki arsim a je ktuu tii ??
arsimi : po bab ktu jom..
plaki : plak a je ti edhe qika ktu afer meje see spo ju shoh???
plaka : po o plak ktuu jemi afer teje..
plaki : e kon hamomin e nanes e kini lan ndugaj ??

Zanzi/M
16-12-11, 21:08
Me ta ra kuleta ne Gjakove si e merr? E shtyn me shqelem deri ne qytetin me ta afert.

Zero Cool
27-12-11, 19:28
o kan ni njeri edhe u shku ne embeltore edhe ja ka ba shitsit a ki torte 100 kat ja ka ba shitsi jo skem qashtu diten e par diten e diten dyt tu e vet edhe ni dit ja bon shitsi shefit po na vjen ni djal po thot a kini torte 100 kat a e bojm 1 edhe ja shesum ata bojn torten kur te vjen shitsi diten e tret a kini torte 100 kat ai i thot po ANI ISHALLA JU SHITET.

Zero Cool
27-12-11, 19:29
Shaipi: Kamarier sa kushton Red Bulli?
Kamarieri: 2 Euro
Shaipi: Ishalla t shitet, bima ni makiato t vogel

Zero Cool
27-12-11, 19:30
E pyet djali baben: "bab a i ki 5 euro?" Baba ja kthen: "4 euro!" Mama i thot: "3 euro, shka pet vyn 2 euro, qe merri 1 euro e kthemi 50cent"!:)

Zero Cool
27-12-11, 19:31
Muhallėt nė Gjakovė :


Muhalla e Cullakve
,

qekjo mahalla e trashallukave ahahaha :wink:

Zero Cool
27-12-11, 19:34
I dashur babadimer, te lutem dergoma nje vella te vogel per vitin e ri.
Babadimri: Qoma nanen, ta kthej me vllaun :P

Zanzi/M
28-12-11, 12:43
Baba tim ne gjakove e ka zgjeru lokalin edhe invertarin edhe jane shku me hanger buke myshteria, njeri e pyet: "baba tim i paske zvoglu qebapat", baba tim i thot: "jo bac nuk jane zvoglu qebapat, po osht rrit lokali e doket me ne vogla"

P.S: ngjarje e vertet ..

Neferta
28-12-11, 17:24
Gjakova ka tradit per mikpritje, mjafton te shkoni ne nje lokal sherbyes dhe sherbimi eshte perfekt , pak vende ne kosove ka esnaf, e gjakoves nuk i mungojne. kenga qytetare jaret gjakovare ta rrisin jeten, gjithashtu tradita me dale ne fundjav ne piknik eshte mrekullia vete, pra lakmiaja me qen gjakovare se paku nje dite shtohet po sa te mbrrijsh ne qarshi.

emine
06-01-12, 19:06
http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/373896_2916833724936_1383533320_33129269_234974182 _n.jpg

premium
06-01-12, 21:13
A kini limonatė- JO
a kini bozė -PO
ani hajt qitma ni limonatė !

Zero Cool
16-01-12, 17:31
djeli hejrit:

Njė ditė ma hini baba me shuplaka,
e kam nigju se s’bon me ja kthy babės dorėn kurr, t’ju kum kthy n’shkelma.

Izraeliti
16-01-12, 19:08
Njё tregtar ēifut kishte vendosur tё tregtoj vezё nё qytetin e Gjakovёs, mirёpo gjakovarёt dyshonin se vezёt qё ai ofronte ishin tё vogla, dhe nuk pranonin tё blinin vezё me cop, mirёpo me kilogram. Kur gjakovarёt filluan tё masin vezёt e ēifutit, ai menjёherё u tёrhoq nga Gjakova, dhe i shkroj partnerёve tё tij „U tёrhoqa nga Gjakova, se gjakovarёt ishin popull mё dorёshtrёnguar se ne ēifutёt, po shkoj nё SHBA, se vёshtirё qenka tё fitohet nga gjakovarёt“

emine
16-01-12, 20:44
Njё tregtar ēifut kishte vendosur tё tregtoj vezё nё qytetin e Gjakovёs, mirёpo gjakovarёt dyshonin se vezёt qё ai ofronte ishin tё vogla, dhe nuk pranonin tё blinin vezё me cop, mirёpo me kilogram. Kur gjakovarёt filluan tё masin vezёt e ēifutit, ai menjёherё u tёrhoq nga Gjakova, dhe i shkroj partnerёve tё tij „U tёrhoqa nga Gjakova, se gjakovarёt ishin popull mё dorёshtrёnguar se ne ēifutёt, po shkoj nё SHBA, se vёshtirё qenka tё fitohet nga gjakovarёt“

:biggrin::biggrin: